کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به ترکیه برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
يه توصيه دوستانه:

براي سفرتون بيمه مسافرتي بگيرين، اگه كمتر از 7 روز ميمونين ميشه 15 تومن و بيشتر از 8 روز تا 15 روز ميشه حدود 30 تومن. تا سقف 50 هزار يورو پوشش بيمه درمان و حوادث دارين از شركتي اسپانيايي به اسم MAPFERE، البته بيمه نامه رو از هر شركت بيمه ايراني ميتونين بخرين و قيمت و شرايط همشون يكسانه. تو تركيه شعب بسياري داره كه اگر خداي ناكرده مشكلي براتون بوجود بياد ميتونن براي دكتر و بيمارستان كمكتون كنن و لازم نيست هزينه اي رو پرداخت كنيد. البته اگر بخوايد ميتونيد هزينه رو شخصاً پرداخت كنيد و بعداً توي ايران از شركت بيمه پس بگيريد.

دلگرمي خوبيه و خيلي به درد ما ميخوره كه با يه حجم پول متوسطي ميريم آنكارا و بايد پولامونو براي آمريكا از همين الان پس انداز كنيم...
کیس: 2011AS7XXX
نامه اول: هیچ وقت
کنسولگری: آنکارا
فرمهای سری اول: 07/08/2010
نامه دوم: 17/01/2011
مصاحبه: 16/02/2011
کلیرنس: 01/06/2011
اولين سفر: 01/07/2011 - تولیدو، اوهایو
جمع هزینه ها تا ابتدای سفر اول: 8000 دلار - 2 نفر
سفر دوم: 18/11/2011 - دالاس، تگزاس
(2011-02-28 ساعت 16:36)smsaipa نوشته:  دوستان خوبم سلام
من یکشنبه 6 مارچ میرم آنکارا برای گرفتن ویزا
با تجربه ای که از سفر مصاحبه بدست آوردم تصمیم دارم هتل رزرو نکنم و خودم وقتی رسیدم برم هتل بگیرم.
به دوستان دیگه ای که شرایطشون اجازه میده پیشنهاد میکنم همین کار رو بکنن. اگر هم به همراه خانواده و بچه هستید میتونید 1 یا 2 روز رو رزرو کنید و اونجا خودتون هتل خوب و با تخفیف و نزدیک سفارت بگیرید.
ضمناً آیا در این تاریخ کسی هم سفر من هست؟
سلام امیدورام خوب باشید و ما هم 6 مارچ عازم انکارا هستیم و امیدوارم بتونیم ببینیم شما رو و از تجربیات شما استفاده کنیم

با تشکرفرشته
تشکر کنندگان: armido ، maaref ، emankh101 ، mavarfan ، shahram1347
سلام دوستان
7تا 10 انکارا هستم .
از دوستان کسی هست ؟البته با اجازه دوست خوبم saman 33 عزیز که خیلی بهش زحمت داده ام.

« نهنگ در دریاست.برای شکار نهنگ باید به دریا بروید.»Big Grin
تشکر کنندگان: maaref ، emankh101 ، mavarfan
یک هتل 4 ستاره خوب و قیمت مناسب نزدیک سفارت امریکا می خواهم فاصله اش پیاده بیشتر از ده دقیقه با سفارت نباشه و همچنین نزدیک دکتر اونگان هم باشه . کجا خوبه ؟
تشکر کنندگان: mml ، mavarfan ، maaref
(2011-03-03 ساعت 22:37)viking نوشته:  یک هتل 4 ستاره خوب و قیمت مناسب نزدیک سفارت امریکا می خواهم فاصله اش پیاده بیشتر از ده دقیقه با سفارت نباشه و همچنین نزدیک دکتر اونگان هم باشه . کجا خوبه ؟

هتل بست روبروی سفارت و بست وسترن در خیابان کندی که اونم خیابونش روبروی سفارته، از نقشه های google map یا wikimapia استفاده کن تا محدوده رو خودتم ارزیابی کنی...
تشکر کنندگان: coming soon ، emankh101 ، mavarfan ، viking ، لیلا ج ، maaref ، DLT
بچه ها سلام. الان بامداد جمعه ساعت ۱:۰۰ به وقت محلی هست.
من الان از هتل SEGMEN براتون می نویسم. این هتل از همه نظر عالیه.
فقط خواهش می‌کنم حواستون باشه که از کدوم آژانس هتل میگیرید و با چه شرایطی. نیازی به توضیح بیشتر نیست. مطمئناً بچه ها سفرنامه ها رو خوندن.
برگشتم ایران حتما توضیحات بیشتر رو میدم تا بدونید چیجوری ما ایرانیها هموطن خودمونو به هر قیمتی تلکه می‌کنیم. بازم خواهش می‌کنم بیشتر سفر نامهٔ بچه ها رو بخونید تا آگاهانه اقدام برای هتل بکنید.

یه خبر جالب بهتون بدم بچه ها.
۶ مارچ ۲۵ تا ایرانی‌ میان این هتل که اکثرا عضو مهاجرسرا هستن. این عالیه بچه ها. تبریک میگم به حسن انتخابتون

هورااااااااااااااااااااا

هم روز را تو می سازی ، هم روزگار را ، امروز را زیباتر بساز...

Case Number: 2011AS9700
تاریخ پرواز به ایالات متحده: 2011 Apr 21
BEAVERTON, OREGON

تشکر کنندگان: coming soon ، gadfly ، emankh101 ، یاشار و ماری ، User ، tamanna ، mavarfan ، mml ، Linspire ، armido ، arshida ، لیلا ج ، maaref ، DLT ، success
سلام دوستان
سوالی داشتم در خصوص اینکه
مسیر اومدن از ترمینال اتوبوس ها به مرکز شهر به چه صورت هستش .
آخه من با ناچارا با اتوبوس دارم میرم انکارا و حدود 2 صبح به امید خدا میرسم میخواستم مسیر ترمینال به مرکز شهر رو بدونم .(کیزیلای - هتل اوزیلهان ).

با سپاس از همه دوستان گلم

تشکر کنندگان: maaref ، coming soon ، emankh101
(2011-03-04 ساعت 03:48)javidk نوشته:  یه خبر جالب بهتون بدم بچه ها.
۶ مارچ ۲۵ تا ایرانی‌ میان این هتل که اکثرا عضو مهاجرسرا هستن. این عالیه بچه ها. تبریک میگم به حسن انتخابتون

هورااااااااااااااااااااا

اردوي سياحتي مهاجرسرا به مقصد آنكارا!!
تشکر کنندگان: User ، maaref ، DLT ، tamanna ، javidk ، emankh101 ، ARASH@MH
(2011-03-04 ساعت 11:41)loveusa2010 نوشته:  سلام دوستان
سوالی داشتم در خصوص اینکه
مسیر اومدن از ترمینال اتوبوس ها به مرکز شهر به چه صورت هستش .
آخه من با ناچارا با اتوبوس دارم میرم انکارا و حدود 2 صبح به امید خدا میرسم میخواستم مسیر ترمینال به مرکز شهر رو بدونم .(کیزیلای - هتل اوزیلهان ).

با سپاس از همه دوستان گلم

بسیار بسیار ساده ست.
فقط کافیه وارد مترو بشین، درب ورودش دقیقا بغل درب خروج از سالن ترمیناله
سوار مترو میشین (خط سبز که بهش میگن آنکارای- البته خط قرمز که بهش میگن مترو اصلا توی اون ایستگاه نمیاد) و به سمت کیزلای برین فکر کنم 7 یا 8 ایستگاه بعد، کیزلای هست.
از اونجا پیاده تا اوزیلهان 10 دقیقه هم نمیشه.
فقط شک دارم که اون ساعت مترو هستش یا نه. اگه با اتوبوسای رویال سفر میرین که خودشون مجانی با ون میبرنتون اوزیلهان (فقط اوزیلهان چون قرارداد دارن)
دل کندن اگر کار آسانی بود ، فرهاد به جای بیستون دل می کند. Rolleyes
تشکر کنندگان: لیلا ج ، mml ، maaref ، frozen mind ، loveusa2010 ، emankh101
با سلام به دوستان عزیز

با کمی تاخیر گزارشی از مصاحبه ارائه می دهم.. تجربه ی خوبی بود ، .بعد از سوگند یاد کردن فقط و فقط در مورد مسائل تخصصی کارم از من پرسیده شد و به جز سئوال تخصصی (برنامه نویسی ) چیزی پرسیده نشد

هر سئوالی را جواب می دادم ، بر اساس جواب ، سئوال بعدی را مطرح می کرد،کمی لحن سئوالات فورم گیر دادن یا پیدا دادن کردن تناقض در حرفهای من به خود گرفته بود.

سئوال1:تفاوت وب دولوپر با برنانه نویس وب چیه و چرا دو پوزیشن را نوشتی در فورم ها؟
س 2: مسئولیت ها در یک تیم تولید وب چیه؟
س 3: حالا مسئولیت ها ی شما در کدام بخش است؟ و ......

خلاصه هر چه ما جواب میدادیم ماجرا تمامی نداشت ...
هیچ سئوالی از اسپانسر و سربازی یا برنامه ام در آینده پرسیده نشد.

تجربه ی من:
سئوال که پرسیده می شود هیچ توضیح اضافی ندهید و توپ را به میدان آفیسر شوت کنید
با توضیح اضافی امتیازی به او می دهید که می تواند مانور بدهد در سئوال ها ی بعدی!
هر سئوالی مطرح شد کوتاه و مختصر ،بدون هیج حاشیه پردازی جواب بدهید

موارد دیگر:
خودم اسپانسر خودم بودم،سربازی هم معاف ، هیچ کدام از مدارک هم به تایید امور خارجه نرساندم چون لازم نبود !
مدرک تحصیلی،سابقه کار،کارت ملی،شناسنامه،کارت معافی،برگه ی مالی بانک ملی و پاسپورت همه ی چیزی بود که تحویل دادم
تمامی واکسن ها پذیرفته شد،زمان بندی من برای واکسن ها جوری بود که تمامی واکسن ها را یک روز قبل از پروازم زدم،به جز آنها که لازم بود یک ماه فاصله باشد،
با دوکیه منفور به مشکلی بر نخوردام،همه شاکی بودن آنجا از دوکی ، فقط از من 50 دلار گرفت واسه معاینه، آماری از دوستان ترک که در آنکارا زندگی می کنند گرفتم،خالص دریافتی ایشان روزانه 20 هزار دلار می باشد و به دلیل گیر دادن های بی مورد برای دریافت پول، نزد بومی ها ی آنکارا نیز منفور شده است،

برگه ی آبی در یافته ام ....
به منتظران حضور...
در سرزمین های دور
پیوسته ام

شماره کیس: 2011AS0000143
تاریخ مصاحبه: 11 اسفند 1389
ورود به امریکا(دالاس, تگزاس): 27 مرداد 1390
دریافت گرین کارت: 20 شهریور ماه 1390
دریافت سیتزن شیپ : چندین ماه دیگر انتظار در غربت
تشکر کنندگان: لیلا ج ، armido ، satusa ، frozen mind ، success ، arshida ، یاشار و ماری ، WIKIMAN ، maaref ، javidk ، usa ، kamranjon ، free_free ، emankh101 ، coming soon ، mml ، b!ta ، DLT
salam
dostanı ke ghasddaran toın chandrooz bıan anakara
havaseshon bashe ke hava be shedatsard va barfı hast lebase monaseb va chatr roo faramosh nakonıd.
man ham darhotel ozılhan montazere ups jon hastam

babat neveshtan englısh hambebakhshı farsı nadaram.
---------------------------
دوست عزيز، با وجود چندين سايت حروف برگردان (از جمله گوگل و همين راهنمايي كه در پايين صفحات مهاجرسرا هست) عذر و بهانه براي فارسي ننوشتن پذيرفته نيست. البته اگر از كافي نت هاي آنكارا استفاده مي كنين، فراموش نكنين كه زبان صفحه كليد كامپيوترتان را از تركي به انگليسي تغيير دهيد تا مبدلها بتوانند نوشته شما را برگردان كنند. (Frozen Mind)

سلام
دوستانی که قصد دارن تو این چند روز بیان آنکارا
حواسشون باشه که هوا به شدت سرد و برفی هست لباس مناسب و چتر رو فراموش نکنید.
من هم درهتل ازیلهان منتظر یو پي اس جون هستم

بابت نوشتن انگلیش هم ببخشید فارسی ندارم

تشکر کنندگان: satusa ، javidk ، لیلا ج ، Linspire ، emankh101 ، free_free ، success ، maaref ، mml ، b!ta
(2011-03-09 ساعت 13:53)loveusa2010 نوشته:  salam
dostanı ke ghasddaran toın chandrooz bıan anakara
havaseshon bashe ke hava be shedatsard va barfı hast lebase monaseb va chatr roo faramosh nakonıd.
man ham darhotel ozılhan montazere ups jon hastam

babat neveshtan englısh hambebakhshı farsı nadaram.

فکر میکنم شیرین ترین لحظات زندگی تو داری تجربه میکنی.....!!!Big Grin

انتظار برای ups همایونی....

آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: satusa ، arshida ، emankh101 ، behzadb57 ، tamanna ، javidk ، loveusa2010 ، maaref ، mml ، b!ta
سلام. ما آنکارا هستıم. به علت برف سفارت دیروز و امروز تعطیل بود. مصاحبه ما هم امروز بود. افسر گفت که شاید فردا ک جمعه است هم تعطیل باشه یا مصاحبه نکنند و بیفته شنبه...........موندیم چی‌ می‌شه..........کسی‌ میدون چی‌ می‌شه:
تشکر کنندگان: frozen mind ، Linspire ، tamanna ، satusa ، free_free ، emankh101 ، rozollina ، success ، maaref ، mml
(2011-03-10 ساعت 17:07)mitr.p نوشته:  سلام. ما آنکارا هستıم. به علت برف سفارت دیروز و امروز تعطیل بود. مصاحبه ما هم امروز بود. افسر گفت که شاید فردا ک جمعه است هم تعطیل باشه یا مصاحبه نکنند و بیفته شنبه...........موندیم چی‌ می‌شه..........کسی‌ میدون چی‌ می‌شه:

سلام
آیا سفارت کلا تعطیل بود و کارهای داخلی خودشون رو هم انجام نمی دهند یا اینکه فقط برای مصاحبه و مراجعه حضوری تعطیل هست؟

ممنون
تشکر کنندگان: maaref ، mml
(2011-02-08 ساعت 11:08)لیلا ج نوشته:  
(2011-02-08 ساعت 11:01)mitr.p نوشته:  سلام
من الان چند اژانس تل کردم که قیمت هتل رو بگیرم
مثلا بیوک ارشان رو گفت دابل 48000 تومان اما برای هر نفر!!!!
یکی دیگه گفت .نه .اتاقی 48000.
کسی میدونه بگه کدوم درسته؟دابل برای کل اتاق مثلا 48000 تومنه یا نفری؟؟؟

قیمتی که میدن برای کل اتاقه دیگه. حالا اگه 2 نفر باشید باید دو تا 48 تومن بدید واسه همون اتاق.

سلام لیلا جون
الان دیدم تاریخ مصاحبه شما هم مثل من 31 مارس هست.منم همون روز ساعت 8 صبح مصاحبه دارم.خوشحال شدم که با هم هستیم.
نوع ویزا:cr1
تاریخ اولین ارسال مدارک:july2010
تاریخapproveشدنBig Grineceber2010
تاریخ مصاحبه:31 مارس2011
محل مصاحبه:آنکارا
تاریخ صدور ویزا:31 مارس2011
تاریخ و محل دریافت ویزا: 1 آوریل 2011
تاریخ پرواز:17 می2011
برای ماندن باید رفت،گاهی به قلب کسی ،گاهی از قلب کسی
تشکر کنندگان: emankh101 ، maaref ، mml

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان