کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2011-09-17 ساعت 20:08)jilibo نوشته:  دوستان ما الان 15 روز هست که شیکاگو هستیم ولی هیچ خبری از هیچی نیست، حتی نامه خوشامد گویی... به نظرتون چیکار کنیم. اینجا بدون سوشال گواهی نامه هم نمیشه گرفت. تقریبا هیچ کاری نمیشه کرد. ما اداره سوشال هم رفتیم ولی جواب درستی نداد و گفت صبر کنید. به نظرتون دوباره باید بریم اداره سوشال؟

دوست عزیز
برید اداره سوشیال بگید این مدت انتظار کشیدید و بخواید براتون اقدام کنن اگه موفق نشدید بگید شماره سوشیال رو بهتون بدن بعد می تونید کاراتون انجام بدین
در ضمن از یک اداره سوشیال دیگه هم می تونید اقدام کنین یا همون اداره قبلی برید و برید پیش یک کارمند دیگه( معمولا هر اداره چند تا کارمند داره که هر کدام یک جور عمل می کنن)
موفق باشید

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
تشکر کنندگان: najibi ، jilibo ، maaref ، AmericanHamid ، tamanna ، tata63 ، ravian ، maryam58
(2011-09-17 ساعت 10:40)behzadb57 نوشته:  همانطور كه مي دونيد اتصال به حساب بانكي در امر-يكا از ايران باعث مسدود شدن حسابتون مي شه
من می خوام بلیط اینترنتی بگیرم کسی می تونه دقیقا بگه خرید من از ایران از یه سایت مثل Chepoair ممکنه برام مشکل ایجاد کنه.
مشخصات مكاني ای پی من وقتی از سایت خرید بلیط می خواد به بانک متصل بشه برای بانکم می ره یا نه و در كل بانک و يا FBI و يا هر مرجع ديگه اي می فهمه این خرید من از خاک ایران انجام شده؟
متاسفانه من قبلا اين سوال رو در اين تاپيك گفته بودم ولي فكر كنم بيشتر به اينجا مربوط شه
سلام به آقا بهزاد گل
تا جائی که یادمه توی همین مهاجرسرای خودمون خوندم که بچه همچین مشکلی رو بهش برخورده بودن و یکی از دوستان جواب داده بود که حتماً با ه ی ل ت ر ش ک ن وارد اینترنت بشین و با حساب بانکی تون کار کنین ، چون به محض اینکه آی پی ایران رو ببینن ، حسابتون مسدود میشه
انشاء الله که جواب بده
البته شما استاد بنده هستین ، اما ا و ل ت ر ا س ر ف ، T o r ، و در نهایت و ی پ ی ا ن می تونه کمک خوبی باشه
موفق باشین و تشکر از زحمات و راهنمائیهاتون مخصوصاً در همین تاپیکWink
تشکر کنندگان: gadfly ، behzadb57 ، najibi ، maaref ، AmericanHamid ، tamanna ، ravian ، maryam58
سلام دوستان،برای گرفتن بلیط برای اوایل اسفند ماه(برای کالیفرنیا)،چه زمانی بهتره؟ از الان باید بریم دنبالش،چون نزدیک عیده گرون میشه یا نه تفاوتی نداره؟ و برای گرفتن از آژانس ها بگیریم بهتره یا اینترنتی(قیمتهاشون تفاوت داره یا نه؟) ممنون.
دریافت نامه قبولی: May.2010
کیس نامبر: 2011AS44xxx
کارنت: jul.2011
مصاحبه و دریافت ویزا: sep.2011
اولین سفر: feb.2012
دومین سفر: feb.2013

خدایا شکرت...
تشکر کنندگان: HOMAYON53 ، maaref ، Hornet ، nahid.t ، tamanna ، California ، maryam58
(2011-09-18 ساعت 02:30)mehdi47 نوشته:  سلام دوستان،برای گرفتن بلیط برای اوایل اسفند ماه(برای کالیفرنیا)،چه زمانی بهتره؟ از الان باید بریم دنبالش،چون نزدیک عیده گرون میشه یا نه تفاوتی نداره؟ و برای گرفتن از آژانس ها بگیریم بهتره یا اینترنتی(قیمتهاشون تفاوت داره یا نه؟) ممنون.

دوست عزيز
با سلام
يه سر به تركيش بزنين
براي اسفند آفر هاي خوبي داره
حالا به تاريخ شما بخوره يا نه رو نمي دونم
موفق باشين
تشکر کنندگان: tamanna ، najibi ، nahid.t ، ravian ، maryam58
دوستان ببیخشید این سوال رو اینجا می پرسم نمی دونم به کدوم تاپیک مربوط میشه
من شنیدم اگر مدتی در یک ایالت اقامت داشته باشید in state به حساب می آیید و هزینه دانشگاه کاهش پیدا می کنه کسی می دونه این مقدار یک سال هست یا بیشتر و اینکه این اطلاعات رو از کجا میشه بدست آورد.
سپاس
شماره کیس: 2011AS00030xxx
وضعیت کیس من
تشکر کنندگان: AmericanHamid ، tamanna
(2011-09-18 ساعت 02:30)mehdi47 نوشته:  سلام دوستان،برای گرفتن بلیط برای اوایل اسفند ماه(برای کالیفرنیا)،چه زمانی بهتره؟ از الان باید بریم دنبالش،چون نزدیک عیده گرون میشه یا نه تفاوتی نداره؟ و برای گرفتن از آژانس ها بگیریم بهتره یا اینترنتی(قیمتهاشون تفاوت داره یا نه؟) ممنون.

معمولا گرونتره
براي گرفتن بليط هر چه زودتر اقدام كنين معمولا بليط ارزونتر گيرتون مي ياد
همين الان هم اگه چك كنين مي بينين بليطها توي نوامبر از دسامبر ارزونتره يعني نزديك عيد ميلادي بليطها گرونتر مي شن

2010AS9500

تشکر کنندگان: nahid.t ، AmericanHamid ، tamanna ، najibi ، California ، ravian
سلام دوستان،

من تو سایت خواندم تو یک تاپیک که دوستان نوشته بودن به تازگی با green card می‌شه به کشورهای عضو شنگن هم سفر کرد،مثل این که قبلا با گرین کارد فقط میشده به کانادا و مکزیک سفر کرد

از دوستان کسی‌ از صحت این قاضیه خبر داره؟؟و اینکه یک لینک معتبر اگر کسی‌ داره و برام بذاره ممنون میشم
CASE NUMBER:33xxxBig Grin

, What you believe from bottom of your heart will come true
تشکر کنندگان: naeiji1974 ، AmericanHamid ، tamanna ، California
(2011-09-17 ساعت 14:54)Vahidn نوشته:  سلام دوستان
من يك سوال داشتم در مورد مدارك تحصيلي كه براي بار اول مي بريم با خودمون.مدارك تحصيلي ما ترجمه شده است اما تاييده هاي دادگستري و وزارت امور خارجه رو نداره چون خود سفارت به ما گفت براي مصاحبه نمي خواد.حالا به نظرتون اونجا در آمريكا احتياج هست به اين دو تاييديه يا همون مهر دارالترجمه كافيه؟

راستش اين سوال منهم در مورد مدارك هست ممنون ميشم اگه كسي ميدونه جواب بده؟
تشکر کنندگان: mitr.p ، tamanna ، tata63 ، behzadb57

كسي به اين سوالها جواب نميده؟؟؟؟

(2011-09-13 ساعت 12:28)satusa نوشته:  سلام دوستان
مقصد ما هم احتمال خيلي زياد تگزاس- هيوستون خواهد بود. خوشحال مي شويم با دوستاني كه با ما هم مقصد هستند و يا اونجا هستند در ارتباط باشيم.

ضمنا سوالي هست كه هميشه در مورد تغيير آدرس مطرح ميشه و چندين بار پاسخ داده شده است. ولي من سوالم راجع به عدم تغيير آدرس هست كه كمتر مطرح شده:

آدرسي كه ما اعلام كرديم آدرس دقيق و مطمئني مربوط به داكوتاي شمالي هست، كه البته در فرم 9 سوالي گفتيم احتمالا شيكاگو ميريم ولي برنامه مون عوض شد و ورود و اقامت ما هيوستون تگزاس خواهد بود. با توجه به اينكه در هيوستون آشنايي نداريم و در بدو ورود هم احتمالا هتلي-متلي جايي هستيم و آدرس مشخصي نداريم،
1. آيا بهتر است توي فرودگاه آدرس رو عوض نكنيم و همون قبلي بمونه و مدارك رو بعدا اون آشنامون با پست سريع برامون بفرسته؟
2. اگر آدرس رو عوض نكنيم با توجه به اينكه دو ايالت مختلف هست و اينكه مدارك رو هم با پست معمولي توي صندوق مياندازند امكان تاخير بيش از حد و يا قاطي پاتي شدن و گم و گور شدن و .... هست يا خير؟ چه توصيه اي مي كنيد؟

3. با توجه به اينكه ssn براي روزهاي اول و كارهاي اوليه خيلي مهم هست اگر آدرس رو عوض نكنيم آيا در صورت مراجعه به اداره ssn هيوستون مي تونيم دريافت كنيم يا معطلي بيش از حد خواهد داشت و بايد برود داكوتا و ....؟ و در اينصورت آيا بهتر است آدرس رو عوض كنيم و يه آدرس از هيوستون بدهيم؟

ممنون.

تشکر کنندگان: tamanna ، behzadb57 ، یاشار و ماری ، jan
سلام به همه دوستان،

اینکه دوستان میگن در هنگام اولین ورود تو هواپیما یک فرم میدن که باید پر کنیم،می‌خواستم بدونم که این روند چجوری هست؟؟؟تو هواپیما از کجا میدونن که به کی‌ باید فرم بدن؟؟؟؟
CASE NUMBER:33xxxBig Grin

, What you believe from bottom of your heart will come true
تشکر کنندگان: tata63 ، behzadb57 ، tamanna ، یاشار و ماری ، California ، Donantonio ، jan ، maryam58
ما ميخوايم به اميد خدا با KLM بريم لس آنجلس! دوستايي كه تجربه دارن، نظرشون چيه؟؟ خوبه اين ايرلاين؟؟؟
و اينكه من قطري رو اصلاً نمي شناسم، اول ميره قطر؟؟ پرواز دومش چند ساعته؟؟؟ تفاوتش با KLM؟؟؟
پيشاپيش ممنونم Smile

روز مصاحبه: 2011-Aug-03 آنكارا
تاريخ كلير: Sep-07-2011
تاريخ دريافت ويزا:Cool Sep-13-2011
تشکر کنندگان: behzadb57 ، tamanna ، یاشار و ماری ، California ، jan ، ravian
(2011-09-18 ساعت 14:24)satusa نوشته:  كسي به اين سوالها جواب نميده؟؟؟؟

مقصد ما هم احتمال خيلي زياد تگزاس- هيوستون خواهد بود. خوشحال مي شويم با دوستاني كه با ما هم مقصد هستند و يا اونجا هستند در ارتباط باشيم.

ضمنا سوالي هست كه هميشه در مورد تغيير آدرس مطرح ميشه و چندين بار پاسخ داده شده است. ولي من سوالم راجع به عدم تغيير آدرس هست كه كمتر مطرح شده:

آدرسي كه ما اعلام كرديم آدرس دقيق و مطمئني مربوط به داكوتاي شمالي هست، كه البته در فرم 9 سوالي گفتيم احتمالا شيكاگو ميريم ولي برنامه مون عوض شد و ورود و اقامت ما هيوستون تگزاس خواهد بود. با توجه به اينكه در هيوستون آشنايي نداريم و در بدو ورود هم احتمالا هتلي-متلي جايي هستيم و آدرس مشخصي نداريم،
1. آيا بهتر است توي فرودگاه آدرس رو عوض نكنيم و همون قبلي بمونه و مدارك رو بعدا اون آشنامون با پست سريع برامون بفرسته؟
2. اگر آدرس رو عوض نكنيم با توجه به اينكه دو ايالت مختلف هست و اينكه مدارك رو هم با پست معمولي توي صندوق مياندازند امكان تاخير بيش از حد و يا قاطي پاتي شدن و گم و گور شدن و .... هست يا خير؟ چه توصيه اي مي كنيد؟

3. با توجه به اينكه ssn براي روزهاي اول و كارهاي اوليه خيلي مهم هست اگر آدرس رو عوض نكنيم آيا در صورت مراجعه به اداره ssn هيوستون مي تونيم دريافت كنيم يا معطلي بيش از حد خواهد داشت و بايد برود داكوتا و ....؟ و در اينصورت آيا بهتر است آدرس رو عوض كنيم و يه آدرس از هيوستون بدهيم؟

ممنون.

با توجه به این دو تا نکته آدرس دقيق و مطمئني مربوط به داكوتاي شمالي و عدم آدرس مشخص در هيوستون بهتره آدرس رو عوض نکنید با توجه به اینکه توی آمر-یکا پست سرعت و امنیت بسیار بالایی دارد بگید براتون پست کنن در ضمن فقط شماره SSN لازمه که اگه دوستتون واقعا مطمئنه میتونید بگید پاکت رو بازش کنه و شمارش رو برات بخونه
البته بهتره بدون باز کردن مدارک رو پست سریع کنه و فکر نمی کنم بیشتر از 2-3 روز طول بکشه

2010AS9500

تشکر کنندگان: najibi ، HOMAYON53 ، free_free ، tamanna ، satusa ، یاشار و ماری ، California ، ravian ، jan ، maryam58
(2011-09-18 ساعت 17:35)nima.nabizadeh نوشته:  سلام به همه دوستان،

اینکه دوستان میگن در هنگام اولین ورود تو هواپیما یک فرم میدن که باید پر کنیم،می‌خواستم بدونم که این روند چجوری هست؟؟؟تو هواپیما از کجا میدونن که به کی‌ باید فرم بدن؟؟؟؟

مهم نیست به همه می دن هر کی لازمش میشه پر میکنه فکر کنم اگه تو هواپیما پر نکنی توی فرودگاه بهت می دن اما توی هواپیما چیزی که اضافه داری زمانه ولی توی فرودگاه با اون صفهای طولانی اگه مردم وایسن و فرم پر کنن کلی ضدحاله

2010AS9500

(2011-09-18 ساعت 10:24)alirezamk نوشته:  دوستان ببیخشید این سوال رو اینجا می پرسم نمی دونم به کدوم تاپیک مربوط میشه
من شنیدم اگر مدتی در یک ایالت اقامت داشته باشید in state به حساب می آیید و هزینه دانشگاه کاهش پیدا می کنه کسی می دونه این مقدار یک سال هست یا بیشتر و اینکه این اطلاعات رو از کجا میشه بدست آورد.
سپاس

من پرسيدم گفتن يك ساله مدتش! Wink

روز مصاحبه: 2011-Aug-03 آنكارا
تاريخ كلير: Sep-07-2011
تاريخ دريافت ويزا:Cool Sep-13-2011
(2011-09-18 ساعت 14:24)satusa نوشته:  كسي به اين سوالها جواب نميده؟؟؟؟

ممنون.
دوست عزیز! تو هواپیما فرمی بهت میدن که توش نوشته آدرس محل اقامت حالا باید شما چون از فرودگاه تگزاس وارد آمریکا میشی آدرسی در هیستون بنویسی نه داکوتای شمالی که البته می تونی امتحانی آدرس داکوتا را بدی ولی اگر قبول نکردن آدرس هیستون را بدی بخاطر این مسئله مطمئن باش چیزی بهت نمیگن.
پس از یکی از دوستان مهاجرسرایی تو هیستون بخواه بهت آدرس محل اقامتش را بده(اگر کمتر از 21 روز قراره تو هتل بمونی) و یادتم باشه اگر تغییر آدرست را فقط در فرم فرودگاهی انجام بدی و پیگیری نکنی احتمال زیاد گرین کارتت به آدرس داکوتای شمالی میره .
برای گرفتن ssn مهم نیست آدرس اولیه چی بوده یا آدرس جدید چی هست بعد ورود برو اداره سوشال و فرم مربوطه را پر کن ssn به آدرس هیستونت میاد. موفق باشید.

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: tata63 ، najibi ، satusa ، alirezagh ، tamanna ، behzadb57 ، California ، Donantonio ، samadi2050 ، jan ، arshida ، ravian ، maryam58

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان