کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2011-09-18 ساعت 19:10)tata63 نوشته:  
(2011-09-18 ساعت 10:24)alirezamk نوشته:  دوستان ببیخشید این سوال رو اینجا می پرسم نمی دونم به کدوم تاپیک مربوط میشه
من شنیدم اگر مدتی در یک ایالت اقامت داشته باشید in state به حساب می آیید و هزینه دانشگاه کاهش پیدا می کنه کسی می دونه این مقدار یک سال هست یا بیشتر و اینکه این اطلاعات رو از کجا میشه بدست آورد.
سپاس

من پرسيدم گفتن يك ساله مدتش! Wink

در بعضی‌ ایالت‌ها حتا کمتر از ۱ سال هم هست،تا ۶ ماه هم من شنیدم که هست
CASE NUMBER:33xxxBig Grin

, What you believe from bottom of your heart will come true
تشکر کنندگان: tamanna ، tata63 ، alirezamk ، California ، Donantonio
براي ورود به آمريكا اين مدارك لازمه؟
1)پاسپورت با ويزاي توش.
2)پاكت X-Ray
3)پاكت زرد رنگ كه كنارش بصورت مورب بازه.
- ديگه چي؟ ضمناً آيا تو پاسپورت مهر يا چيز ديگه اي هم سفارت ميزنه بغير از ويزا كه مثل برچسب به يكي از صفحه هاش چسبيده؟
مرسي.
شماره کیس: 2011AS0004XXXX
تاریخ دریافت نامه قبولی: 30 تیر
کنسولگری: ابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 30 مرداد
تاریخ کارنت شدن کیس: --
تاریخ دریافت نامه دوم: --
تاریخ مصاحبه: --
تاریخ دریافت کلیرنس: --
تشکر کنندگان: tamanna ، یاشار و ماری ، California ، Donantonio ، jan ، ravian
آقا این ایر فلوت که قیمتهاشو خیلی برده بالا.. برای نیویورک من سوال کردم قیمتش تو همونن تاریخ (آخر اکتبر)با قطری 100 هزار تومن فرق داره...

دلیلش چیه؟
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: tamanna ، یاشار و ماری ، California ، jan ، ravian
(2011-09-18 ساعت 19:42)rayan.s نوشته:  
(2011-09-18 ساعت 14:24)satusa نوشته:  كسي به اين سوالها جواب نميده؟؟؟؟

(2011-09-13 ساعت 12:28)satusa نوشته:  سلام دوستان......
دوست عزیز! تو هواپیما فرمی بهت میدن که توش نوشته آدرس محل اقامت حالا باید شما چون از فرودگاه تگزاس وارد آمریکا میشی آدرسی در هیستون بنویسی نه داکوتای شمالی که البته می تونی امتحانی آدرس داکوتا را بدی ولی اگر قبول نکردن آدرس هیستون را بدی بخاطر این مسئله مطمئن باش چیزی بهت نمیگن.
پس از یکی از دوستان مهاجرسرایی تو هیستون بخواه بهت آدرس محل اقامتش را بده(اگر کمتر از 21 روز قراره تو هتل بمونی) و یادتم باشه اگر تغییر آدرست را فقط در فرم فرودگاهی انجام بدی و پیگیری نکنی احتمال زیاد گرین کارتت به آدرس داکوتای شمالی میره .
برای گرفتن ssn مهم نیست آدرس اولیه چی بوده یا آدرس جدید چی هست بعد ورود برو اداره سوشال و فرم مربوطه را پر کن ssn به آدرس هیستونت میاد. موفق باشید.

ممنون rayan عزیز از توضیحاتت.
ولی مساله اصلی و ترجیح من این است که تا جای ممکن آدرس رو عوض نکنم مگر اینکه صدور و ارسال گرین کارت از یک ایالت به ایالت دیگر خیلی طولانی شود و یا منجر به مشکلاتی شود. به همین جهت سوالم این است که آیا باید حتما آدرس رو عوض کنیم و اجبارا آدرسی از محل ورود بدهیم (توی همون فرم هواپیما) یا اینکه اگر نخواستیم می تونیم همون آدرس قبلی باشه و تغییری هم ندهیم. ما حداکثر 10-12 روز توی هتل می مونیم.

ممنون

(2011-09-18 ساعت 18:47)behzadb57 نوشته:  
(2011-09-18 ساعت 14:24)satusa نوشته:  ...
(2011-09-13 ساعت 12:28)satusa نوشته:  سلام دوستان.....

با توجه به این دو تا نکته آدرس دقيق و مطمئني مربوط به داكوتاي شمالي و عدم آدرس مشخص در هيوستون بهتره آدرس رو عوض نکنید با توجه به اینکه توی آمر-یکا پست سرعت و امنیت بسیار بالایی دارد بگید براتون پست کنن در ضمن فقط شماره SSN لازمه که اگه دوستتون واقعا مطمئنه میتونید بگید پاکت رو بازش کنه و شمارش رو برات بخونه
البته بهتره بدون باز کردن مدارک رو پست سریع کنه و فکر نمی کنم بیشتر از 2-3 روز طول بکشه

دوست عزیز behzadb ممنون از توضیحات شما. ولی منظور من از طولانی شدن اون مرحله اول صدور و ارسال به داکوتا هست. که البته از زمانی که دوست من مدارک رو بگیره دیگه من خیالم راحت میشه و به قول شما حداکثر 2-3 روز بعد با پست مطمئن به دستم میرسه.

ممنون

تشکر کنندگان: najibi ، tamanna ، behzadb57 ، یاشار و ماری ، California ، ravian ، maryam58
(2011-09-18 ساعت 20:46)satusa نوشته:  

دوست عزیز! تو هواپیما فرمی بهت میدن که توش نوشته آدرس محل اقامت حالا باید شما چون از فرودگاه تگزاس وارد آمریکا میشی آدرسی در هیستون بنویسی نه داکوتای شمالی که البته می تونی امتحانی آدرس داکوتا را بدی ولی اگر قبول نکردن آدرس هیستون را بدی بخاطر این مسئله مطمئن باش چیزی بهت نمیگن.
پس از یکی از دوستان مهاجرسرایی تو هیستون بخواه بهت آدرس محل اقامتش را بده(اگر کمتر از 21 روز قراره تو هتل بمونی) و یادتم باشه اگر تغییر آدرست را فقط در فرم فرودگاهی انجام بدی و پیگیری نکنی احتمال زیاد گرین کارتت به آدرس داکوتای شمالی میره .
برای گرفتن ssn مهم نیست آدرس اولیه چی بوده یا آدرس جدید چی هست بعد ورود برو اداره سوشال و فرم مربوطه را پر کن ssn به آدرس هیستونت میاد. موفق باشید.

ولی مساله اصلی و ترجیح من این است که تا جای ممکن آدرس رو عوض نکنم مگر اینکه صدور و ارسال گرین کارت از یک ایالت به ایالت دیگر خیلی طولانی شود و یا منجر به مشکلاتی شود. به همین جهت سوالم این است که آیا باید حتما آدرس رو عوض کنیم و اجبارا آدرسی از محل ورود بدهیم (توی همون فرم هواپیما) یا اینکه اگر نخواستیم می تونیم همون آدرس قبلی باشه و تغییری هم ندهیم. ما حداکثر 10-12 روز توی هتل می مونیم.

ممنون
دوست عزیز! خدمتتان عرض کردم میتونی آدرس داکوتا شمالی را بنویسی و بهشون توضیح بدی که چون فعلا" آدرس مطمئن و ثابتی نداری و داری میری هتل میخوای مدارکت بره داکوتا اگر گفتن نمیشه(که به نظر من بعید) یه آدرس در هیستون که مطمئن تر از هتل باشه بنویس برای اینکه ممکنه گرین کارتت بیش از 2 هفته اومدنش طول بکشه و باز تاکید میکنم که اگر تغییر آدرس را توی سایت مربوطش پیگیری نکنی احتمال زیاد مدارک میره داکوتا.در مورد پست کردن مدارکم نگران نباش گرین کارت من رفت تگزاس و از اونجا با پست سفارشی دو روزه برام فرستادن لس آنجلس.فقط اگر مدارک رفت داکوتا بخواه با پست سفارشی برات بفرستن هزینه اش کمتر از 10دلاره! موفق باشی

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: satusa ، najibi ، behzadb57 ، یاشار و ماری ، California ، ravian ، maryam58
تو پاسپورت مهري هم ميزنه سفارت وقتي ويزا رو ميده!؟
تشکر کنندگان:
(2011-09-18 ساعت 20:40)free_free نوشته:  آقا این ایر فلوت که قیمتهاشو خیلی برده بالا.. برای نیویورک من سوال کردم قیمتش تو همونن تاریخ (آخر اکتبر)با قطری 100 هزار تومن فرق داره...

دلیلش چیه؟

گرون شدن دلار!
(2011-09-18 ساعت 21:02)rayan.s نوشته:  
(2011-09-18 ساعت 20:46)satusa نوشته:  

ممنون
دوست عزیز! خدمتتان عرض کردم میتونی آدرس داکوتا شمالی را بنویسی و بهشون توضیح بدی که چون فعلا" آدرس مطمئن و ثابتی نداری و داری میری هتل میخوای مدارکت بره داکوتا اگر گفتن نمیشه(که به نظر من بعید) یه آدرس در هیستون که مطمئن تر از هتل باشه بنویس برای اینکه ممکنه گرین کارتت بیش از 2 هفته اومدنش طول بکشه و باز تاکید میکنم که اگر تغییر آدرس را توی سایت مربوطش پیگیری نکنی احتمال زیاد مدارک میره داکوتا.در مورد پست کردن مدارکم نگران نباش گرین کارت من رفت تگزاس و از اونجا با پست سفارشی دو روزه برام فرستادن لس آنجلس.فقط اگر مدارک رفت داکوتا بخواه با پست سفارشی برات بفرستن هزینه اش کمتر از 10دلاره! موفق باشی

با عرض سلام
سلام من مدارک لازمه در تاریخ 24/07/2011ارسال
کردم و یک ایمیل مبنی بر اینکه مدارک ارسال شده رو دریافت کرده اند برایم ارسال شده ولی هیچ ایمیل یا نامه ای مبنی که تاریخ مصاحبه ... دریافت نکرده ام .می خواستم بدونم چه مدت زمان می بره که چنین نامه ای رو دریافت بکنم ؟و آیا اقدامات دیگری هست که باید انجام بدم ؟
با تشکر ساناز
کیس نامبر :2012AS00061xxx
تاریخ ارسال فرم اولیه :2011july 24/مرداد 3
محل مصاحبه :آنکارا

تاریخ مصاحبه :4jun
تاریخ ویزا :6jun یک ضرب
تاریخ ورود به آمریکا :Cool
تعداد نفرات همراه :0
تشکر کنندگان: California
آقا وقتي ويزا ميده سفارت، تو پاسپورت مهري هم ميزنه همون موقع!؟!!!!!
تشکر کنندگان: آزاده رها
(2011-09-19 ساعت 00:21)peyman2011 نوشته:  آقا وقتي ويزا ميده سفارت، تو پاسپورت مهري هم ميزنه همون موقع!؟!!!!!

توی پاسپورت ما که فقط ویزا زدند.بجز اون مهر خاصی نیستش که مال سفارت ا م ر ی کا باشه.
با عرض سلام
سلام من مدارک لازمه در تاریخ 24/07/2011ارسال
کردم و یک ایمیل مبنی بر اینکه مدارک ارسال شده رو دریافت کرده اند برایم ارسال شده ولی هیچ ایمیل یا نامه ای مبنی که تاریخ مصاحبه ... دریافت نکرده ام .می خواستم بدونم چه مدت زمان می بره که چنین نامه ای رو دریافت بکنم ؟و آیا اقدامات دیگری هست که باید انجام بدم ؟
با تشکر ساناز
[/quote]

دوست عزیز شما از برندگان ۲۰۱۲ هستید؟ اگه اره پس لطفا سوالتان را در تاپیک مربوطه بپرسید.
اما به طور خلاصه: شما وقتی مدارک رو ارسال میکنیدیه تاییدیه ازkcc بگیرید که مدارک واسه ادامه کار اکی هست یا نه. بعد از اون منتظر میمونید که کارنت شده و تاریخ مصاحبه رو بگیرید.
تشکر کنندگان: peyman2011 ، California ، tamanna ، Donantonio ، ravian ، maryam58
(2011-09-19 ساعت 00:21)peyman2011 نوشته:  آقا وقتي ويزا ميده سفارت، تو پاسپورت مهري هم ميزنه همون موقع!؟!!!!!

نه سفارت ویزا می چسبونه و موقع ورود به امریکا توی فرودگاه روی اون ویزا مهر می زنن

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
تشکر کنندگان: peyman2011 ، یاشار و ماری ، maaref ، rayan.s ، California ، tamanna ، tata63 ، samadi2050 ، shitili ، ravian ، maryam58
يعني هيچكي اطلاعي در مورد KLM نداره؟؟؟ Sad كسي جواب منو نداد!!!!

روز مصاحبه: 2011-Aug-03 آنكارا
تاريخ كلير: Sep-07-2011
تاريخ دريافت ويزا:Cool Sep-13-2011
تشکر کنندگان: tamanna
(2011-09-18 ساعت 18:26)tata63 نوشته:  ما ميخوايم به اميد خدا با KLM بريم لس آنجلس! دوستايي كه تجربه دارن، نظرشون چيه؟؟ خوبه اين ايرلاين؟؟؟
و اينكه من قطري رو اصلاً نمي شناسم، اول ميره قطر؟؟ پرواز دومش چند ساعته؟؟؟ تفاوتش با KLM؟؟؟
پيشاپيش ممنونم Smile

دوست عزيز سلام
اينكه با كدوم ايرلاين تشريف ببرين ، بستگي به خودتون داره
درخصوص پرواز KLM ، توي همين تاپيك هستي بانوي عزيز كل ماجراي خودشون رو نوشتن و كاربري با عنوان Mr.Amir هم مطالب جالب توجهي رو ذكر كردن كه به تصميم گيري شما كمك مي كنه ، البته انتخاب KLM به بودجه هم بستگي داره
در خصوص پرواز قطري خدمتتون بگم كه به لس آنجلس پرواز نداره و البته اين ايرلاين يكي از بهترين ايرلاينهاي عربي هست كه 5 ستاره بوده و رسيدگي شون خيلي خوبه
براي اينكه به نتيجه برسين ، پس از مطالعه يه پيام براي مستر امير بزنين ، راهنمائيتون مي كنن
موفق باشين
تشکر کنندگان: najibi ، Donantonio ، tamanna ، ravian ، behzadb57 ، tata63 ، jan ، maryam58
(2011-09-19 ساعت 19:17)saeedproo نوشته:  سلام دوستان
می خواستم بیبنم برای selective sevice (سربازی ) خودشون ثبت نام رو انجام میدن یا ما باید فرم پر کنبم بفرستیم ؟

از ایران لازم نیست کاری بکنید،این طور که من تو برگه ای که سفارت بهم داد خوندم، زمانی که وارد خاک ا/م.ریکا شدین،اون موقع تا 1 ماه فرصت دارین ثبت نام کنید،برای ثبت نام باید به یکی از دفاتر پست مراجعه کنید و فرم های مربوطه رو از اونها بگیرید و مراحل ثبت نام رو انجام بدید،البته من هنوز نرفتم اما اگه از دوستان کسی رفته و ثبت نام کرده،توضیحات بیشتری بده،ممنون میشیم. ولی در کل فکر نمی کنم چیز خاصی باشه.
دریافت نامه قبولی: May.2010
کیس نامبر: 2011AS44xxx
کارنت: jul.2011
مصاحبه و دریافت ویزا: sep.2011
اولین سفر: feb.2012
دومین سفر: feb.2013

خدایا شکرت...
تشکر کنندگان: behzadb57 ، tamanna ، California ، jan ، ravian
عزیزان مهاجر یه سوال اساسی داشتم:
امکانش هست که آدرسی که تو فرم ها پر کردی،واسه گرین کارت و ... رو تغییر ندی اما خودت اونجا زندگی نکنی؟ مثلا خودت بری شیکاگو و اونجا زندگی کنی وساکن باشی،اما آدرسی که دادی تو کالیفرنیا باشه. گرین کارت هم بره کالیفرنیا بعد شما از اونجا بری بگیری یا واست پست کنن. میشه؟؟ از دوستان کسی چنین کاری کرده؟
دریافت نامه قبولی: May.2010
کیس نامبر: 2011AS44xxx
کارنت: jul.2011
مصاحبه و دریافت ویزا: sep.2011
اولین سفر: feb.2012
دومین سفر: feb.2013

خدایا شکرت...
تشکر کنندگان: moraddad ، behzadb57 ، maaref ، tamanna ، jan

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان