کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2010-12-27 ساعت 16:41)hasti_banoo نوشته:  خوب قسمت سوم سفرنامه رو هم بنویسم. فکر کنم این بخش بیشتر براتون مفید باشه.
فعلا خدانگهدار

خوندن اين سفرنامه باعث ميشه ماها كه هنوز اينوريم احساس دلتنگي كنيم!
هستي بانوي عزيز
مرسي بابت سفرنامه دقيق و مفيدتون. مطمئنم اين احساس مسئوليت شما كه در همه حال به فكر يادداشت برداري براي ارائه اطلاعات دقيق و درست به دوستانتان در انجمن بوديد، باعث ميشه هميشه در زندگيتون احساس رضايت داشته باشيد.

مرسي و موفق بايشد.
به اميد ديدار در بلاد كفر
تشکر کنندگان: rayan.s ، satusa ، free_free ، success ، frozen mind ، hasti_banoo ، DLT ، Pani2010 ، najibi ، California
(2010-12-29 ساعت 16:43)AmericanHamid نوشته:  
(2010-12-29 ساعت 15:50)mehrdadalemi نوشته:  با سلام به دوستانی که همینک در بلاد کفر و شیطان بزرگ هستند
می خواستم که بدونم آیا ترجمه گواهینامه رانندگی در ایران بدردشان خورده یانه؟
چند وقت بعد از ورود اجازه دادن امتحان رانندگی داریم ؟
چطور می توان اتومبیل تهیه کرد آیا باید حتما از اسپانسر رضایت نامه داشته باشیم؟؟؟
در کدام بانک می توان حساب باز کرد که به تازه واردین امکانات بیشتری میدهد؟
بهتر است پول 1 سال زندگی را با خود بیاوریم (بالای 10000) یا بعدا از ایران حواله کنند؟
لطفا در مورد SSN و Green card , White card توضیح دهید.
پیشاپیش از دوستانی که جواب همه سئوالاتم می دهند ممنونم.

مهرداد عزیز . اگر سری به انجمن "زندگی درآمریکا" و انجمن "خودرو و گواهینامه رانندگی " به آدرس (http://mohajersara.com/forumdisplay.php?fid=41 ) مراجعه کنید به جوا ب خود خواهید رسید.و در مورد دیگر سوالات هم به تاپیک "اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .." در لاتاری 2010 سری بزنید.

در مورد حساب بانکی هم یک تاپیک باز شده که با همکاری دوستان داره اطلاعات خوبی جمع میشه

http://mohajersara.com/showthread.php?ti...7#pid90367

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
تشکر کنندگان: free_free ، success ، Pani2010 ، sorena ، najibi ، SH1A2R3
(2010-12-29 ساعت 16:43)AmericanHamid نوشته:  
(2010-12-29 ساعت 15:50)mehrdadalemi نوشته:  با سلام به دوستانی که همینک در بلاد کفر و شیطان بزرگ هستند
چطور می توان اتومبیل تهیه کرد آیا باید حتما از اسپانسر رضایت نامه داشته باشیم؟؟؟
بهتر است پول 1 سال زندگی را با خود بیاوریم (بالای 10000) یا بعدا از ایران حواله کنند؟

مهرداد عزیز . اگر سری به انجمن "زندگی درآمریکا" و انجمن "خودرو و گواهینامه رانندگی " به آدرس (http://mohajersara.com/forumdisplay.php?fid=41 ) مراجعه کنید به جوا ب خود خواهید رسید.و در مورد دیگر سوالات هم به تاپیک "اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .." در لاتاری 2010 سری بزنید.
ممنونم ازحمید جان و آقا بهزاد از راهنماییتون .

M.A
ایران آزادم آرزوست ، روزی که براحتی بتوانم در کشور خودم زندگی کنم و یک خارجی و مهاجر نباشم.
تشکر کنندگان: free_free ، emankh101 ، behzadb57 ، success ، najibi
جهت اطلاع عرض کنم، دیروز رفتم اداره سوشال سکیوریتی محله مون!. فرم رو قبلا از اینترنت دانلود کردم و تکمیل شده همراه با پاسپورت بردم. فرمودند که بیخود اومدید. به عبارت دیگه یعنی بذارین مهر پاسپورتتون خشک بشه بعد بدو بدو بیاین برای ssn. باز هم فرمودند اصلا لازم نبوده بیایی. کارت خودش به زبون خوش میاد دم خونه. اگر تا سه هفته بعد نیومد، بیایین اینجا تا ببینیم مشکل از کجاست.

البته به این لحن که نگفتن، اینها رو من از حرصم دارم می نویسم ! چون هر چه قسم و آیه خوردم که تو سایتشون نوشته نیاین اینجا ، اطرافیان فرمودند که نخیر ! بدو برو تا کارت زودتر انجام بشه. اینه که اداره سوشال رو یک زیارتی کردیم.

برای بیمه هم خواستم اقدام کنم، باز هم فرمودند برو تا ssn بیاد ، بعدش بیا سراغ ما .

همین دیگه..
تشکر کنندگان: rayan.s ، User ، DLT ، armido ، Hossein81 ، hamed_gh ، oghab ، apoornaki ، success ، mohsen66 ، najibi ، mavarfan ، sorena ، پدرام ، California ، SH1A2R3 ، امیر مهاجر
(2010-12-30 ساعت 08:08)hasti_banoo نوشته:  جهت اطلاع عرض کنم، دیروز رفتم اداره سوشال سکیوریتی محله مون!. فرم رو قبلا از اینترنت دانلود کردم و تکمیل شده همراه با پاسپورت بردم. فرمودند که بیخود اومدید. به عبارت دیگه یعنی بذارین مهر پاسپورتتون خشک بشه بعد بدو بدو بیاین برای ssn. باز هم فرمودند اصلا لازم نبوده بیایی. کارت خودش به زبون خوش میاد دم خونه. اگر تا سه هفته بعد نیومد، بیایین اینجا تا ببینیم مشکل از کجاست.

البته به این لحن که نگفتن، اینها رو من از حرصم دارم می نویسم ! چون هر چه قسم و آیه خوردم که تو سایتشون نوشته نیاین اینجا ، اطرافیان فرمودند که نخیر ! بدو برو تا کارت زودتر انجام بشه. اینه که اداره سوشال رو یک زیارتی کردیم.

برای بیمه هم خواستم اقدام کنم، باز هم فرمودند برو تا ssn بیاد ، بعدش بیا سراغ ما .

همین دیگه..

hasti banooعزیز سلام
همونطور که در چند خطه قبل
http://mohajersara.com/showthread.php?ti...8#pid90338
نوشتم باید بگم که بهتره از اداری سوشل اقدام بشه
http://mohajersara.com/showthread.php?ti...8#pid90568
این هم یک دلیل دیگه

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
تشکر کنندگان: hasti_banoo ، oghab ، Pani2010 ، najibi ، SH1A2R3
ممنون آقا بهزاد. متاسفانه همونطور که نوشتم من حضوری مراجعه کردم اما مامور پشت باجه بعد از اینکه نوبتم شد چک کرد و دید پرونده ام از اداره مهاجرت به دستشون نرسیده. بعدش فرمی رو که تکمیل کرده بودم فقط نگاهی کرد و برگردوند.
گفت اگه تا 3 هفته بعد نیومد اونوقت بیا. نمی دونم .. امیدوارم خیلی منتظر نمونم
تشکر کنندگان: emankh101 ، behzadb57 ، rayan.s ، peyman74 ، DLT ، armido ، maxsupermax ، success ، obama ، najibi ، California ، SH1A2R3 ، امیر مهاجر
(2010-12-30 ساعت 11:49)hasti_banoo نوشته:  ممنون آقا بهزاد. متاسفانه همونطور که نوشتم من حضوری مراجعه کردم اما مامور پشت باجه بعد از اینکه نوبتم شد چک کرد و دید پرونده ام از اداره مهاجرت به دستشون نرسیده. بعدش فرمی رو که تکمیل کرده بودم فقط نگاهی کرد و برگردوند.
گفت اگه تا 3 هفته بعد نیومد اونوقت بیا. نمی دونم .. امیدوارم خیلی منتظر نمونم

hasti-banoo عزیز؛ اگه زحمتی نیست و امکانش هست در مورد هزینه اجاره خونه و خرج هایی مثل خورد و خوراک و ... از منطقه اورنج کانتی یه گزارش تهیه کنید؛ سپاسگذار میشم. با آرزوی بهترینها

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: DLT ، success ، User ، behzadb57 ، hasti_banoo ، apoornaki ، peyman74 ، optoelec ، najibi ، alirezagh ، California ، SH1A2R3

سلام
دوست عزیز من اطلاعات من راجع به سوالا شما
گوا هینامه تون رو بین المللی کنید و اصلش هم همراهتون باشه من خودم گواهینامه ام رو نیاوردم و ازایران برام اقدام کردند .
مدت زمانی هم که می تونید با گواهینامه بین المللی رانندگی کنید بستگی به ایالتی که تصمیم دارید برید داره بعضی ایالت ها یک ماه بعضی سه ماه و بعضی هم شش ماه... داشتن گواهینامه بین المللی از این جهت مفیده که تو بعضی ایالتها اگه ببینند که شما گواهینامه بین المللی دارید برای گذراندن امتحان عملی نیاز به گذروندن کلاس رو ندارید
به محض اینکه شماره سوشیال سکیوریتی را دریافت کنید و آماده امتحان باشید می تونید امتحان گواهینامه بدید.
برای دریافت شماره سوشیال سکیوریتی بلافاصله بعد از ورودتون به نزدیکترین اداره سوشیال برید و فرم پر کنید سریعتر کارتون انجام می شد و حداکثر تا 2 هفته کارتتون به ادرستون پست می شه کارت من 5-6 روزه به دستم رسید.
در مورد گرین کارت نیاز به اقدام نیست و باید منتظر رسیدن نامه های رسید مدارک و خوشامدگویی به آدرسی که از قبل در فرمها اعلام کردید باشید . بعد از دریافت این نامه ها در صورت نیاز برای اصلاح مشخصات یا تغییر آدرس اقدام کنید
در مورد آوردن پول بستگی به خودتون داره ولی با توجه به ت ح ری م توصیه می کنم 10 هزار تا برای اول کار همراهتون باشه تا چند ماه خیالتون راحت باشه چون حواله از طریق بانک ها انجام نمیشه و صرافیها هم هزینه داره برای اینکه به دردسر نیفتید بعد نیست همراهتون باشه..
برای حساب باز کردن تو بانک , دوستان تجربیاتشون رو گذاشتند ولی من خودم فعلا Bank of america یه حساب دبیت دارم در صورتی که شاغل باشی می تونی درخواست کردیت هم بکنی تجربیات دوستان دیگه تو این زمینه مفیده...
لطفا" با دقت و حوصله بخوانید:
دیروز داشتم تو تایپیک های زندگی تو آمریکای سایت می گشتم به نکات جالبی بر خوردم که فکر میکنم دوستانی که قصد رفتن به آمریکا را دارن باید قبل رفتن بدونند لذا پیشنهاد می کنم قبل رفتن کلاهمان را قاضی کنیم و با مسئله بطور منطقی و نه احساسی برخورد کنیم و قبل از اینکه بیش از این خودمان را اسیر رفتن کنیم تصمیم درست را بگیریم. اما سوالات اساسی که قبل رفتن بهتره از خودمان بپرسیم:
1- آیا امکان رفتن و اومدن هر 6 ماه را داریم یا نه؟
- وقتی قرار باشه هر 6 ماه یه بار برید اگه پولدارید که هر بار حدود نفری 5-6 میلیون برای 30-45 روز اقامت هزینه کنید که هیچ و گرنه ؟
2- اگر قصد اقامت داریم، به هر حال باید از قبل هزینه زندگی را برای حداقل 3-4 ماه داشته باشیم که اینم دست کم ماهی1500 تا 2500 برای هر نفر خواهد بود.
3- چقدر توانایی یاد گیری زبان را داریم؟

دلیل نوشتنم این بود که دیدم تو ارسالی عزیزی گفته :
-من الان آمریکام و کار ندارم و کل بارم یه چمدونه .....
-شرایط کار تو آلاسکا چیه؟!!!
- من ویزام رو گرفتم و کار داشتم نرفتم الان چیکار کنم؟!!!
عزیزان همانطور که می دانید تعداد 55000 ویزا برای کیس لاتاری صادر میشه و عزیزانی که ویزا میگیرن و نمی رند به معنی واقعی در حق بقیه اجحاف می کنند حداقل طعم تلخ نرسیدن ویزا را دوستانی چون Ali-n عزیز با پوست و گوشتشون حس کردند.
و کسانی که ترک وطن میکنند می دونند برگشته بدون موفقیت چقدر سرکوفت داره!!!
به امید دیدار ....

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
(2010-12-30 ساعت 11:55)rayan.s نوشته:  hasti-banoo عزیز؛ اگه زحمتی نیست و امکانش هست در مورد هزینه اجاره خونه و خرج هایی مثل خورد و خوراک و ... از منطقه اورنج کانتی یه گزارش تهیه کنید؛ سپاسگذار میشم. با آرزوی بهترینها

رایان عزیز. پاسختون رو در این تاپیک نوشتم

http://mohajersara.com/showthread.php?ti...1#pid91131

اگر باز هم سوالی بود مطرح بفرمایید. تا جایی که اطلاع داشته باشم عرض می کنم
(2011-01-04 ساعت 20:37)saeedproo نوشته:  بجه ها من برای 19 اسفند دارم میرم امریکا . الان مشکلی که دارم اینه که پرواز من با bmi هست .از لندن تا امریکا با virgin مشکل اینجاست که بین 2 تا پرواز 1.5 ساعت فاصله است .اما من از این تحریم دو جانبه سوخت نگرانم چون اگر نتونم برسم مشکل بوجود میاد . حالا سوال من اینه تو بلیط زده از تهران تا لندن 6 ساعت و 50 دقیقه می خوام بدونم این 1 ساعت سوخت گیری توی همین 6 ساعت و 50 دقیقه است یا مازاد این زمان هست ؟

hasti_banoo عزیز مال شما با klm بود . ممکنه بگید زمان سوختگیری مازاد زمان پروازه یا با همین time پرواز؟
خیلی ممنون

دوست عزیز؛ وقتی دو پرواز از یک مسیررا با ایرلاین متفاوت میرید هیچکدوم پاسخگو تاخیر نیستند و در این مواقع توصیه میشه حداقل 3 ساعت بین دو پرواز فاصله باشه. و در ارسالهای قبلی همین تایپیک دوستی که مثل شما بلیط داشت بلیطش را عوض کرد. DLT عزیز هم در مورد بازرسی فرودگاه و این خط پرواز توضیحاتی را در صفحات قبل دادن.موفق باشی

تشکر کنندگان: emankh101 ، Pani2010 ، peyman74 ، frozen mind ، obama ، najibi ، California
(2011-01-04 ساعت 20:37)saeedproo نوشته:  hasti_banoo عزیز مال شما با klm بود . ممکنه بگید زمان سوختگیری مازاد زمان پروازه یا با همین time پرواز؟
خیلی ممنون

در مورد ک ال ام، زمان سوختگیری در آتن جزئی از زمان پرواز بود. به عبارت دیگه از مدت انتظار در فرودگاه آمستردام کم شد

تشکر کنندگان: rayan.s ، emankh101 ، Pani2010 ، Ashkan78 ، sh-b ، بنيتا ، frozen mind ، mitr.p ، obama ، najibi ، California ، امیر مهاجر
من بودم بليطمو عوض كردم.بريد 80 تومان مثل منbmi رو تغيير بديد به klm خيال خودتونو راحت كنيد.بگيد همون تاريخو ميخوام.زنگ بزنيد به bmi ميگه نه اقا جا نميمونيد تاخير نداره.اما خوب حرفه ديگه.بهترين كار عوض كردنشه.
كيس نامبر:2010AS00029xxx
تاريخ دريافت نامه اول:june 2009
كنسولگري:انكارا
تاريخ ارسال فرمهاي اول:august 2009
زمان دريافت نامه دوم:july 2010
تاريخ مصاحبه:اوايل,september 2010
تاريخ دريافت ويزا:دو روز بعد
تشکر کنندگان: emankh101 ، rayan.s ، najibi
(2011-01-05 ساعت 04:59)بنيتا نوشته:  من بودم بليطمو عوض كردم.بريد 80 تومان مثل منbmi رو تغيير بديد به klm خيال خودتونو راحت كنيد.بگيد همون تاريخو ميخوام.زنگ بزنيد به bmi ميگه نه اقا جا نميمونيد تاخير نداره.اما خوب حرفه ديگه.بهترين كار عوض كردنشه.

سلام باتوجه به تجارب دوستان مهاجرسرا فکر میکنم ایرلاینklmشرایطش ازایرلاینهای دیگه بهتره قیمتش هم نسبت به سایر پروازها مقرون به صرفه است ما هم بعداز جستجو برای ماه می بلیط رارزرو کردیم رفت وبرگشت 1330000 تومان البته تخفیف هم داره.میتوانید از دفاتر فروش پیگیری کنید.
تشکر کنندگان: apoornaki ، obama ، najibi ، California
(2011-01-05 ساعت 09:54)hossein93 نوشته:  
(2011-01-05 ساعت 04:59)بنيتا نوشته:  من بودم بليطمو عوض كردم.بريد 80 تومان مثل منbmi رو تغيير بديد به klm خيال خودتونو راحت كنيد.بگيد همون تاريخو ميخوام.زنگ بزنيد به bmi ميگه نه اقا جا نميمونيد تاخير نداره.اما خوب حرفه ديگه.بهترين كار عوض كردنشه.

سلام باتوجه به تجارب دوستان مهاجرسرا فکر میکنم ایرلاینklmشرایطش ازایرلاینهای دیگه بهتره قیمتش هم نسبت به سایر پروازها مقرون به صرفه است ما هم بعداز جستجو برای ماه می بلیط رارزرو کردیم رفت وبرگشت 1330000 تومان البته تخفیف هم داره.میتوانید از دفاتر فروش پیگیری کنید.
دوستان عزیز؛ لطفا" برای اطلاع رسانی دقیق تر،قیمت بلیط و ایرلاین و مقصد را با هم اعلام کنید.موفق باشید

تشکر کنندگان: satusa ، javidk ، najibi ، California

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان