کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2011-01-07 ساعت 20:33)mr.amir نوشته:  از بانک توسعه صادرات 2000 دلار گرفتم هر دلاری 1043 تومان با بلیط ترکیه دادن . 3000 دلار هم آزاد از صرافی تجریش روبروی قنادی لادن خریدم 1070 تومان .
امیر آقا؛ کی ؟

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: User
روش نوشتن از سال 2007 تا الان تغییر کرده!
لحن نوشتن بسیــار جالبی داره! تازه یک جورایی با حال و هوای اون زمان آشنا میشید:

اولین سفرنامه نوشته شده در مهاجرسرا توسط Omran که داستان سفر به آمریکا را برای ما نوشته:

نقل قول:omran آفلاین
عضو فعال
رتبه: 13
درجه اخطار: 0%
95 بار تشکر شده در 19 پست
داستان پرواز من

دو روز قبل از پرواز بليط خريدم با توجه به اينکه فصل پاييز هست بليط زياده و نيازي به رزرو کردن نيست دو تا انتخاب بيشتر نداشتم يکي از طريق لندن و ديگري با خط قطر حالا چرا نميشد جاي ديگه اول گرونتر در ميايد و در ثاني اين دو تا تنها جاهايي هستند که ويزاي ترانزيت نميخواهند که مثلا اگر ميخواستم برم هلند و با کي ال ام برم بايد ويزاي ترانزيت ميگرفتم( البته ويزاي ترانزيت زياد سخت نيست خود آژانسها ميگرين) اولش خواستم قطر بگيرم که هم ارزونتره(حدود 650 هزار تومن تا واشنگتن) تازه از فرودگاه هيترو لندن هم خيلي بد شنيده بودم حالا ما گفتيم خانم قطر بده براي واشنگتن گفت که الا و بلا بايد دو طرفه بگيري چون پاس امريکا نداري البته بهونه بود که خط قطر مي آورد حالا دليلش چيه من نميدونم خواستم دو طرفه بگيرم تازه ارزونتر هم ميشد(حدود 900 هزار رفت و برگشت) ولي گفتم ولش کن همون ميريم انگليس بالاخره 775 هزار تومن دادم با ايران اير تا لندن و بعدش با ويرجين اتلتيک تا واشنگتن خريدم
من در تاريخ 30 سپتامبر براي عزيمت به ايالات متحده در صبح زود بعد از خودرن سحري راهي فرودگاه شدم البته در اينجا عرض کنم که اول فرودگاه را اشتباه رفتيم و به فرودگاه امام خميني رفتيم که در واقع بايد به فرودگاه مهر آباد ميرفتيم اين تقصير اون آژانسي بود که ازش بليط گرفتم با اينکه ازش پرسيدم با تاکيد گفت که پرواز از فرودگاه امام هست و وقتي که متوجه موضوع شديم به سرعت به سمت مهر آباد رفتيم و بعد از خداحافظي از فاميل به داخل سالن رفتم که چمدان من را از اين ايکس ري عبور دادند و ما رفتيم براي واريز وجه عوارض که با توجه به اينکه بار دومي بود که امسال از کشور خارج ميشدم مبلغ 40000 تومان پياده شدم و به سمت تحويل بار رفتم که بعد از گذشتن صف نوبت من رسيد من با خوشحالي که فقط يک چمدان دارم و کارم زود راه مي افتد چون بعضي ها گمان کرده بودند که هواپيماي باري سوار شده اند و وقتي نوبت کشيدن چمدان رسيد چمدان من 38 کيلو بود و گفتند که اضافه بار داري حالا من هر چه سعي ميکنم که بگويم من ميتوانم 2 تا 32 کيلو بياورم که ميشود 64 کيلو اينها متوجه نيستند رفتم به قسمتي که بارها را بسته بندي ميکنند و مقداري از وسايل را خالي کردم حالا چيدن اينها کلي دردسر بوده براي ما و کلي مرتب کرده بوديم و يک گوني گرفتم و مسئول آنجا اين را براي من با يک طناب بست و من براي اينکه خيلي لارج بازي در بياورم و حالي به طرف بدم درآوردم يه هزار توماني بهش دادم گفت ميشه 2600 گفتم چي گفت گوني و بستن!! انصافتو شکر! هزار و ششصد تومن ديگه هم دادم و برگشتم به سمت ميز تحويل بار و حالا بدون صف رفتم جلو ديگه داشت دير ميشد و من ساعت 8 پرواز داشتم و الان يک ربع بيشتر نمانده بود خانم تحويل گرفت و کارت پرواز را داد به ما به مقصد واشنگتن يعني هم کارت پرواز ايران اير تا لندن را داد و هم يک کارت ديگر براي لندن تا واشنگتن و شماره بار را هم چسبوند روي اين کارت و من که دو برگه بليط داشتم يکي را کند و يکي ماند پيش من رفتم به طبقه بالا و پاسپورت را دادم براي مهر زدن و رفتيم پايين روي باند و سوار يک اتوبوس شديم به سمت هواپيما و يک هواپيماي بوئينگ 747 منتظر ما بود و رفتم بالا جاي من درست رديف وسط پشت نميدونم چيه اين آبدارخانه حالا ما ميگيم دو تا دانشجو لندن هم پيش من بودند که تعريف کردند از رشادتهايشان در لندن آقا حالا ما هم ميخواهيم از شر اينها در امان باشيم و هم اينکه پايمان را دراز کنيم ديدم که يک جاي خالي طرف راست هواپيما هست گفتم ميشه برم اونجا به مهماندار. گفت واستا بلند بشه بعد حالا مگه حرکت ميکنيم ساعت 9 شد هنوز توي هواپيما بوديم روي زمين ميگفتند يکي بارش را داده خودش نيومده حالا تاخير داريد چرا بهونه مياريد بالا خره هواپيما بلند شد و ما هم رفتيم سمت راست اينجا درست جلوي در وسط بود و تنها چيزي که بيرون ديده ميشد بال هواپيما و موتور هم درست زير ما که صداش مي اومد ولي هر چي بود از اون رديف وسط بهتر بود و من هم ميخواستم بخوابم که صبحانه آورند خوابم پريد حالا ما سحري که خورديم صبحانه هم ميخوريم بد نبود گذشت مانيتور هواپيما که اون وسط بود داشت نقشه را نشان ميداد و ما نگاه ميکريم در واقع چيز ديگه اي براي نگاه کردن نبود و چند تا روزنامه هم بود از قبيل کيهان و اطلاعات که همون نخوندشون بهتره خلاصه ما به هر زحمتي بود از اين گوشه هواپيما سعي ميکرديم بيرون را ببينيم و از روي نقشه ببينيم کجا هستيم از ايران گذشتيم و ترکيه و رفتيم روي صربستان و اتريش و چک و آلمان و فرانسه و آخرش هم انگليس حالا اگر اشتباه نکرده باشم راستي وسطاش ناهار هم دادند که گفتند دو جور غذا هست شنسيل مرغ که نداريم و چلو گوشت که داريم گفتم همون که داريد بياريد که آوردند ما هم خوريديم غذاش نميدونم مال چند روز پيش بود ولي سالادش خيلي وقت بود که مونده بود پلاسيده بود ديگه اين هم بگذرد البته هواپيماش زياد هم بد نبود بغير از اينکه زيادي قديمي بود و غذاي مونده دادند مشکل ديگه اي نداشت مهماندارهاش خوب بودند
بالاخره رسيديم لندن به وقت محلي ساعت 12 با يک ساعت تاخير و ما از داخل يک تونل رد شديم اينجا اتوبوس نداشت البته اين را بگم که مثل اينکه چند تا باند داره و بعضي هاش مثل اينکه دور هست ولي از شانس ما، ما جاي خوبي پياده شديم (باند شرقي)البته بعد از فرود ملت داخل هواپيما همچين دست زدند براي خلبان انگار که باور نداشتند قراره زنده برسيم بالاخره ما زنده و سالم رسيديم ها داشتم ميگفتم از يه تونل گذشتيم توي يه جايي وسطاش يک سري مستقيم رفتد جلو اينها ميخواستند برند لندن ما اينجا پيچيديم به راست توي سالن ترانزيت و ما را گشنتد و کفشمون را هم انداختيم توي دستگاه کل اين گشتن 4 دقيقه هم نشد سه چار نفر صف و تمام که با اون تعريفي که از فرودگاه هيترو شنيده بوديم خيلي خوب به نظر اومد حالا ساعت 12 هست و تا ساعت 5:30
حدود 5 ساعت وقت داريم که بچرخم اينجا را
اول رفتم سراغ گيشه هواپيمايي ويرجين براي تحويل بليط البته من کارت پرواز داشتم ولي خوب از سر بيکاري رفتم پيش اينها و اون يکي برگه بليط را هم برداشتن و خلاص داخل سالن ترانريت که تقريبا بزرگ هم هست کلي فروشگاه هست که همه چيز را به سه چهار برابر قيمت ميفروشند و کلي صندلي براي نشستن حالا ما هي بالا رفتيم پايين رفتيم همه مغاره ها را نگاه کرديم تا ساعت پنج بشه وسطاش هم يک نگاهي به اين تابلو ميانداختيم تا اين شماره پرواز ما را هم بنويسند البته شماره بود ولي بايد جلوش مينوشتند که کدوم گيج که اين قسمت خالي بود تا ابنکه حدوداي ساعت 4 اين شماره افتاد و من رفتم به گيج و بعد از کنترل پاسپورت و کارت پرواز که اين هم چند دقيقه بيشتر طول نکشيد وارد دالان شديم و سوار هواپيما جاي من گوشه سمت راست کنار پنجره بود يه جاي خوبي بود ولي حيف که همش اقيانوس هست اون هم هواي ابري و هيچي نديدم ولي جلوي صندلي يک مانيتور داشت که ميشد از توش سه چهار تا فيلم انتخاب کرد و گيم هم داشت که من تخته نرد بازي کردم و همش هم ميبردم اين بغلي مونده بود توي کار ما اين رديف ما دو تا صندلي بود که بغل من يک پسر روس بود که توي امريکا دانشجو بود مشقهاشو داشت مينوشت توي هواپيما چه حالي ميکرد رياضيات جديد بود درست در درست ميشه درست ما اينها را اول دبيرستان خونديم البته طرف رشته فلسفه بود حالا بماچه هواپيما با 20 دقيقه تاخير بلند شد که با توجه به شلوغي باند زياد هم بد نبود يه 7 -8 تا هواپيما جلوي ما صف بودند براي بلند شدن هواپيماش ايرباس بود حالا شمارش رو نميدوم ولي بزرگ بود و ما خوابيديم يعني همه خوابيدند چون وقتي که من بلند شدم هيچکي بيدار نبود بعد شام دادند که چند تا غذا داشتن چونکه کلا به زبانهاي خارجه صحبت ميکردند من نفهميدم چي بود و چند تا به اين بغلي م که حالا ديگه رفيق شده بوديم گفتم براي من هم سفارش بده هر چي خودش خورد واسه من هم گفت دادند به ما خورديم بد نبود حالا چي بود من نميدونم ديگه آخراش بود هواپيما درست سر وقت رسيد ساعت 9 به وقت محلي توي فرودگاه دالاس ويرجينيا نشست البته کسي اينجا دست نزد براي خلبان يک اتوبوس اومد ما سوار شديم البته از پله نيومديم پايين نميدونم چه جور بود مثل اينکه آسانسور بود بالاخره اتوبوس راه افتاد رفت سمت ترمينال يک سري کارمند که خواب بودند پا شدند مسافرها بياند اينها مهر بزنند نميدونم چند تا از اين ترمينالها داره اين فرودگاه ولي هر پرواز که ميشينه ميرند توي يکي که اين هم خودش نزديک 20 تا گيشه داره که کل مسافرها را ظرف نيم ساعت راه انداختند حالا من نفر اول رفتم تو. دو قسمت شديم آمريکايي و غير آمريکايي. يعني اونهايي که پاسپورت دارند و ندارند ما اومدم اينور يه خانم پليس گفت ويزا گفتم بيا گفت پاکت گرين کارت گفتم توي چمدونه ديگه بقيش رو تند تند يه چيزهايي به انگليسي گفت بعد به من گفت برو پيش اين بابا يه سياهي بود اونجا مثل اينکه کارگر بود من گفتم که مدارکم توي چمدونم هست کارت پروازم را گرفت و رفت و من واستادم حالا همه رفتند و همه چمدانهاشون رو هم گرفتند و کارمندها هم دارند ميرند تا پرواز بعدي بياد بالاخره اين آقا سياهه چمدان من را پيدا کرد با خودش آورد و من از توش پاکت زرد دربسته را برداشتم دادم به يکي از اين گيشه ها که هنوز نرفته بود با پاسپورت راستي يه فرمي دادند توي هواپيما به ما که مشخصات توش نوشتيم که توي خود اين ترمينال هم داشتند و همين کارمندها هم داشتند که يکي داد به من گفت پر کن چون من قبلا توي هواپيما پر کرده بودم اين را برداشتم براي خودم دادم بهش پاکت را باز کرد توش همون فرمهايي که داده بوديم به کي سي سي و همچنين اونهايي که داديم به سفارت توش بود گفتم ميخواهم آدرس را عوض کنم البته اگر نميگفتم هم خودش ميفهميد چون آدرسي که توي اون فرمهايي که داديم به کي سي سي مال غرب آمريکا بود حالا ورداشت همون را با خودکار خط زد و آدرس جديد را نوشت (کجا؟ توي صفحه اول همون پاکت که از پاکت زده بيرون و ديده ميشه) بعد يک چيزهايي توي کامپيوتر زد و گفت برو من که چمدان را داشتم با همون رفتم تو اين سياهه هم با من اومد نمدوينم ديگه چي ميخواست من را راهنمايي کرد به يه جايي که شبيه اين گيج هاي اشعه ايکس بود البته براي چمدانها اينجا از ما اثر انگشت گرفتند و ما رفتيم بيرون
(از من هيچ سوالى در مورد كار و مقدار پول نكردند فقط يه سوال پرسيد اون هم اين بود كه چه ماده خوراكى با خودت دارى من هم گفتم سبزيجات چون توى فرم اين را علامت زده بودم)
چمدانها را هيچ جا باز نکردند نه توي تهران نه توي لندن و نه اينجا ما رفتيم بيرون از فرودگاه حالا اينجا امريکاست
welcome to united states
الان ساعت از 10 هم گذشته
يه دوستي منتظر ما بود (با تشکر ويژه از اين دوست عزيز و خانمش که توي اين چند روزه خيلي کمک کردند) ...
تشکر کنندگان: rayan.s ، maaref ، DLT ، frozen mind ، free_free ، apoornaki ، peyman74 ، آزاده رها ، optoelec ، najibi ، alirezagh ، California ، silia ، moeen
(2011-01-07 ساعت 22:33)saeedproo نوشته:  نه رایان عزیز فیش خروج از کشور چیه ؟؟؟؟ برای من که هم پاسپورت بردم و هم بلیط هیچ چیزی نه ننوشت نه علامت زد .
به هر حال برید از هر بانکی شده بگیرید .
به هر حال این دلار ها برای شماست دیگه غیر از اینه ؟ برید حقتون رو بگیرید
آقا اگه واسه شما نزدن اتفاقی بوده یا اینکه اون بانکه یادش رفته. هم روی فیش خروج از کشور مهر می زنن و هم روی بلیط...
سرعت گذر عقربه آنچنان زیاد است گویی که همیشه همینجا ایستاده وقتی می نگرمش .... من ساکنم اینجا یا او ... یا زمانبندی نگاه من با بازگشت او منطبق است و ما هر دو سرگردانیم با دورهای یکسان....

مسأله‌یی نیست:
پرنده‌ی نوپرواز
بر آسمانِ بلند
سرانجام
پَر باز می‌کند
تشکر کنندگان: rayan.s ، maaref ، free_free ، DLT ، satusa ، obama ، najibi
همینطور در پاسپورت!
برای من که سری قبا روی پاسپورت مهر زدند که 200 دلار ارز مسافری دریافت کرده ام!
تشکر کنندگان: rayan.s ، maaref ، free_free ، DLT ، obama ، najibi ، California
دوستان عزیز؛ در حال حاظر در حال مطالعه کتابچه راهنمای رانندگی در ایالت کالیفرنیا هستم با توجه به اینکه 7 سری سوالات فارسی امتحان تستیش موجوده آیا نیازی میبینید نکات مهمش را براتون در همین تایپیک ارسال کنم؟ (لطفا" با کلیک روی دگمه تشکر اعلام نظر نمایید. با سپاس)
موفق باشید.

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: javidk ، maaref ، behzadb57 ، hasti_banoo ، usa ، frozen mind ، armido ، free_free ، HOMAYON53 ، DLT ، satusa ، elena ، ParsTrader ، success ، saman33 ، GHANARI ، apoornaki ، naeiji1974 ، mml ، maxsupermax ، TAHSINO ، mohsen66 ، najibi ، xantoos ، obama ، California ، ali_ho ، tata63 ، silia ، moeen ، Man
rayanعزیز
هر چه از دوست رسد،نیکوست
شما محبت کن و فایل رو بگذار،مطمئن باش همش بدرد میخوره
ممنون
تشکر کنندگان: satusa ، rayan.s ، najibi ، California
(2011-01-07 ساعت 20:33)mr.amir نوشته:  از بانک توسعه صادرات 2000 دلار گرفتم هر دلاری 1043 تومان با بلیط ترکیه دادن . 3000 دلار هم آزاد از صرافی تجریش روبروی قنادی لادن خریدم 1070 تومان .

سلام
اگر ممكنه تلفن صرافي تجريش رو برامون بزار.
البته اين قيمت فكر كنم مال هفته پيش باشه ، از هفته پيش تا امروز 6-7 تومان دلار دولتي گرون شده (بانك ملي از 1036 به 1043) البته يورو دولتي هم حدود 40 تومان ارزون شده.

ممنون
تشکر کنندگان: rayan.s ، obama ، najibi
(2011-01-07 ساعت 22:33)saeedproo نوشته:  نه رایان عزیز فیش خروج از کشور چیه ؟؟؟؟ برای من که هم پاسپورت بردم و هم بلیط هیچ چیزی نه ننوشت نه علامت زد .
به هر حال برید از هر بانکی شده بگیرید .
به هر حال این دلار ها برای شماست دیگه غیر از اینه ؟ برید حقتون رو بگیرید

دوست عزيز
شما كلا كيس استثنايي هستيد.
يادم مياد توي سفرنامه ات هم نوشته بودي با 7-8 ميليون و بدون اسپانسر مساله مالي حل و فصل شد. اگه اشتباه نكنم. (فكر كنم مي توني تو تاپيك تازه تاسيس "ترين ها" اسمت رو ثبت كني) Smile

اميدوارم موفق باشيد.
تشکر کنندگان: User ، rayan.s ، frozen mind ، emankh101 ، saeedproo ، maxsupermax ، mml ، najibi ، California ، moeen
قسمت اول نکات مهم در مورد قوانین راهنمایی و رانندگی در ایالت کالیفرنیا :
- دفاتر DMV (بخش وسایل نقلیه عمومی) روزهای دوشنبه، سه شنبه، پنج شنبه و جمعه از ساعت 8 صبح تا 5 بعدازظهر و روز چهارشنبه از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر باز است. برای پیدا کردن دفاتر و خدمات دفاتر به سایت www.dmv.ca.gov مراجعه کنید یا با تلفن مجانی
1-800-777-0133 تماس بگیرید .

- از آنجا که از نظر قوه قضائیه ایالت کالیفرنیا DV/ID (کارت شناسایی / گواهینامه رانندگی ) مدرک شناسایی اصلی در ایالت می باشند . متقاضی باید اجازه اقامت قانونی در آمریکا را داشته باشد و نام شما مطابق آنچه در مدارک ارائه شده است در گواهی نامه ثبت میشود.

- برای اخذ گواهینامه رانندگی شما باید مدارک اقامت قانونی و تاریخ تولد تان را به همراه SSN تان را ارائه نمایید.اثر انگشت شستتان ، امضاء و عکس روی گواهی نامه در همان دفتر گرفته میشه.همچنین باید فرم DL44 را هم امضا کنید. با امضاء این فرم شما قبول میکنید پلیس اجازه داره برای تعیین میزان الکل یا مواد مخدر از شما آزمایش بگیره در صورت عدم امضاء این فرم برای شما گواهینامه صادر نمی شود.در ضمن باید امتحان بینایی سنجی هم بدهید.

- پاسپورت یا گرین کارت برای مدرک اقامت و نام صحیح شما مورد قبول است.

--- مبلغ پرداختی غیر قابل برگشته و برای 12 ماه اعتبار داره و اگر شما 3 بار امتحان قوانین یا رانندگی را رد بشید، تقاضای شما باطل میشه.

- با گواهینامه کلاس C، شما مجازید ماشینهای دو محوره با میزان وزن ناخالص 26000 پوند یا 3 محوره با وزن 6000 پوند و کمتر یا موتور سه چرخه یا ون با ظرفیت 10 نفر ... را برانید.

- در صورت تقلب علاوه بر رد شدن در امتحان، DMV ممکن امتیاز رانندگی شما یا کسی که به شما کمک کرده را بگیره. همراه داشتن کتابچه راهنما رانندگی یا ورقه تغلب یا وسایل رتباطی مثل موبایل اکیدا" ممنوع میباشد.

-بعد قبولی در امتحان آئین نامه؛ باید از طریق سایت وقت امتحان رانندگی بگیرید و روز امتحان به همراه خود ببرید. برای امتحان باید نکات زیر را رعایت کنید:
-داشتن ماشین.( نه به معنی مالکیت)
- همراه داشتن گواهینامه قبلی لازمه.
-اثبات بیمه کامل ماشین.
-داشتن پلاک عقب و جلو. چراغ ترمز ماشین، بوق، ترمز دستی و سیگنالهای الکتریکی سالم باشند.ضمنا" لاستیکها صاف نباشند.پنجره سمت راننده بایستی roll down باشه و پنجره جلو در برابر دید مانعی نداشته باشه و آینه عقب و آینه بغل هم داشته باشه.
-شما می توانید تقاضا کنید تمام موارد بالا در محل امتحان کنترل بشه.
-اگر از ماشین اجاره ایی استفاده میکنید باید نامتان در قرداد قید شده باشد.( با ماشین اجاره ایی که به نام شماست همسرتان نمی تواند امتحان بدهد.)
-کمر بند ایمنی را باید ببندید.
-اگر ماشینتان شرایط فوق را نداشت یا از کمربند ایمنی استفاده نکردید رد میشید.
-برای اطلاعات بیشتر و دیدن نمونه تستها به سایت www.dmv.ca.gov مراجعه کنید و یا بروشور FFDL22 را با عنوان چگونه برای امتحان رانندگی حاضر شوید را بخوانید.

- دانستن نام بعضی از قسمت های ماشین در روز امتحان عملی لازمه.برای نمونه :
front and rear license plate : پلاک جلو و عقب ماشین
brake light : چراغ ترمز windshield: شیشه جلو
hood : کاپوت trunk: صندوق عقب rear window: شیشه عقب
rear defroster: خط های روی شیشه عقب ماشین که وقتی تو زمستان کلید defroster را میزنیم شیشه را گرم میکنند.
turn signal: راهنما headlight : چراغ جلو
windshield wipers: برف پاک کن warning light: فلاشر vent: دریچه
steering wheel: فرمان seat belt: کمر بند gear shift: اهرم دنده
odometer: کیلومتر شمار speedometer: سرعت سنج .....
پ.ن : DMV : The Department of Motor Vehicles

اطلاعات متفرقه درباره گواهینامه:

-اگر گواهینامه شما گم شد،دزدیده شد یا خراب شد با مراجعه به دفتر DMV و پرداخت وجه گواهینامه جدید براتون صادر میشه.شما باید عکس کارت شناسایتان را هم ارائه نمایید.
- اگر بخاطر ازدواج یا هر دلیل مجاز دیگر نامتان را در اداره تامین اجتماعی عوض کردید باید گواهینامه تان را شخصا" به همراه مدارک تغییر نامتان به اداره DMV ببرید و با پر کردن فرم DL44 و پرداخت وجه، DMV بصورت الکترونیکی صحت مطالب شما را بررسی میکند و با گرفتن اثر انگشت شصت و عکس و امضاء گواهینامه جدید را صادر می کند.
- گواهینامه 5 سال اعتبار دارد که برای تجدید 2ماه قبل از پایان اعتبار، نامه ایی به آدرسی که به اداره دادید ارسال میشه. اگر شما نامه را دریافت نکردید باید تلفنی یا از طریق سایت وقت بگیرید و به دفتر مراجعه کنید.
- اگر شما دو دوره پنج ساله نامه دریافت نکردید ممکن است به این معنی باشد که شما میتوانید بدون مراجعه به دفتر و اینترنتی گواهینامه تان را تجدید کنید.
-شما باید همواره گواهینامه تان را همراه داشته باشید و در صورت درخواست پلیس آن را ارائه نمایید. همچنین شما اگر تصادف کردید باید گواهینامه تان را به راننده یا رانندگانی که درگیر تصادف هستند نشان بدهید
-شما در صورتیکه آدرستان عوض شد ظرف 10 روز باید به اطلاع DMV برسانید.شما می توانید از طریق سایت اقدام کنید یا فرم DMV14 را لود کنید یا با تماس با شماره 0133-777-800-1 بخواهید فرم را برایتان ارسال کنند و شما فرم پرشده را برایشان پست کنید.شما می تونید آدرس جدیدتان را روی یک تکه کاغذ نوشته و همراه داشته باشید.
-با شماره 0133-777-800-1 تماس بگیرید تا کارت مجانی اطلاعات پزشکی را که گروه خونیتان،آلرژی هایتان و نام دکترتان و اطلاعات دیگر درج شده را اخذ کنید.
- وقتی برای اخذ یا تجدید گواهینامه اقدام میکنید می توانیم با نوشتن : YES! I want to be an Organ Tissue Donor اجازه پیوند اعضاء و بافتهایتان را بدهیدبرای دانستن اطلاعات بیشتر در باره اهدا عضو و محدودیتها با شماره :2366-797-866-1 تماس بگیرید یا به سایت : donateLIFEcalifornia.org مراجعه کنید.
-دادن ماشین به کسی که گواهینامه نداره یا گواهینامه اش معلق شده تخلف می باشد و اگر راننده را بگیرند ماشین شما ممکنه است برای 30 روز توقیف بشه.
-اگر شما سنتان بیش از 62 سال است ممکنه کارت رایگان شهروند قدیمی (Senior Citizen) را دریافت نمایید که برای 10 سال میباشد.
-برای رانندگانی که 55سال به بالا هستند، دوره ایی هشت ساعته برگذار می گردد. که شرکت ها بیمه ممکنه بخاطر گذراندن این دوره به شخص تخفیف بدهند.
-مسئولیتهای افراد پیاده (و کسانی که به آهستگی میدوند):
-افراد پیاده باید راه رفتن دفاعی را تمرین کنند و از وضعیت ترافیکی اطرافشان مطلع باشند.
-مراقب رانندگان عصبانی باشند قبل از اینکه درنظر بگیرند حق تقدم با آنهاست.
-آگاه باشید که ماشینهای هایبریدی و برقی وقتی در حالت برقی هستند بیصدا میباشند و ممکنه شما در تقاطعها صدای آنها را نشنوید.
-در تقاطع هایی که خط کشی عابر پیاده یا علائمی نباشد، و شما در حال عبور از تقاطع هستید حق تقدم با ماشین میباشد
-طبق قانون رانندگان باید حق تقدم را به پیاده ها بدهند ولی شما باید مراقب باشید زیرا اگر راننده ایی نتونه ماشین را کنترل کنه قانون نمی تونه جلوی برخورد شما با ماشین را بگیرد.
-وقتی در حال عبور از تقاطع چراغ چشمک زن میشه یا قرمز، شما باد با بلند کردن دستتان به مسیرتان ادامه بدهید.
-در مسیرهایی که محل عبور عابر پیاده وجود نداشت باید در جهت مخالف ماشینها راه بروید.
-برای عبور در مسیرهای فوق در شب از چراغ قوه یا لباس روشن یا لباسهایی که نور را منعکس می کنند استفاده نمایید.

کمر بند ایمنی

- تا زمانی که شما و سرنشینان بالای 6سال و وزن بیش از 60 پوند(27.2 کیلوگرم) کمربند ایمنی را نبسته باشند؛ شما نباید حرکت کنید.
- نبستن کمربند ایمنی جریمه دارد.
-همیشه از کمربند ایمنی حتی اگر ماشینتان مجهز به سیستم ایربگ هم باشد،استفاده کنید.
-اگر شما فقط قسمت شکمی کمربند ایمنی را بسته باشید(تسمه کمربند ایمنی را روشانه ننداخته باشید) شانس زندگی در یک تصادف 2 برابر کسی که کمربند نبسته باشه و اگر کمربند ایمنی را کاملا" بسته باشید شانس زندگی 3تا4 برابر خواهد بود.
-خانومهای حامله باید قسمت پایین کمربند را زیر شکم قرار داده و تسمه شانه ایی کمر بند را از بین سینه و برآمدگی شکم عبور بدن.
-برای جلوگیری از آسیب رسیدن به ستون فقرات و شکم مخصوصا" در مورد کودکان، از هر دو قسمت کمربند ( قسمتی که روی شکم قرار میگیرد و قسمتی که روی شانه ها قرار میگیرد) همزمان استفاده نمایید.
-باورهای زیر در مورد بستن کمربند اشتباه است:
1-" کمربند ایمنی می تواند شما را در ماشین گیر بندازد." شما در کمتر از یک ثانیه می توانید کمربند را در بیارید.
2-" کمربند برای مسافرتهای طولانی خوبه، من که داخل شهر رانندگی میکنم بهش احتیاج ندارم." بیش از نصف تصادفات منجر به فوت در فاصله 25 مایلی (حدود 40 کیلومتر) از منزل اتفاق افتاده.پس شانس زندگی را از خودتان و سرنشینان نگیرید و بدون توجه به فاصله از کمربند ایمنی استفاده نمایید.
-" افرادی که در هنگام تصادف از داخل ماشین پرتاب شدن با خراشیدگی های بدی راه رفتند."(بخاطر نداشتن کمربند ایمنی به بیرون پرت شدند و فقط چند خراش برداشتند) .شانس زنده ماندن شما در یک تصادف اگر در داخل ماشین بمانید 5 برابر بیشتر از اینه که به خارج پرتاب بشید.
-" من دارم میرم مغازه لازم نیست برادر یا خواهر کوچکم را در صندلی مخصوص کودک قرار بدم." بستن کودکان در سیستم نگهدارنده کودکان که به تایید فدرال رسیده الزامیست.

-اگر در لحظه تصادف سرعت ماشین 30 مایل بر ساعت باشد و شما کمربند نبسته باشید و به جلو پرت بشید و با داشبورد یا شیشه جلو برخورد کنید مانند آن است که از یک ساختمان 3طبقه به زمین خورده باشید.
- هر کودک کمتر از 6سال یا کمتر از 60 پوند(27 کیلو) باید در یک سیستم نگهدارنده کودکان مورد تائید فدرال در پشت ماشین سوار شود.
-کودک زیر 6سال یا با وزن کمتر از 60پوند در شرایط زیر می تواند در صندلی جلو بشیند:
1-ماشین صندلی عقب نداشته باشه.
2-سیستم نگهدارنده کودک امکان اینکه بدرستی در صندلی عقب نصب بشه را نداشته باشد.
3-صندلی عقب قبلا" توسط کودکان کمتر از 12 سال اشغال شده باشه.
4- بخاطر دلیل پزشکی،کودک باید در صندلی جلو بشیند.

کودکان در شرایط زیر نباید در جلو ماشینی که ایربگ داره سوار بشن:
1-کمتر از یک سال
2-با وزن کمتر از 20 پوند( حدود 9کیلوگرم)
3-صندلی بچه رو به عقب باشه.( توضیح : صندلی باید طوری نصب بشه که راننده صورت بچه را نبیند.در اینصورت بچه بالای یک سال در صورت وجود شرایط گفته شده در قسمت قبل میتونه جلو بشینه.)

-مهم: هر ایربگ برای باد شدن نیاز به فاصله ایی 10 اینچی (25.4 سانتیمتری) دارد لذا اگر فاصله قفسه سینه شما تا مرکز فرمان کمتر از این فاصله باشد شما باید با نمایندگی یا کارخانه ماشینتان تماس بگیرید تا در این زمینه شما را راهنمایی کنند.
- ایربگ جانبی ماشین ممکنه باعث ایجاد آسیب جدی به کودکانی که کنارشان نشسته اند شود.
- تنها گذاشتن کودکان زیر 6سال داخل ماشین جرم می باشد.
-کودک در صورت نظارت یک شخص 12سال به بالا در ماشین میتونه بمونه.
-دادگاه شخص متخلف را به گذراندن آموزشهای اجتماعی محکوم میکنه. در صورت اینکه بچه زخمی بشه یا به اورزانس نیاز پیدا کنه و یا بمیرد دادگاه و DMV جرائم سنگینی برای فرد متخلف در نظر میگیرند.

دوستان این قصه به سر رسید. الباقی علائم رانندگی و نحوه رانندگی که بدون عکس و... ترجمه اش فایده ندارد. امیدوارم این نوشته ها مفید بوده باشه. تا بعد...

(2011-01-08 ساعت 20:19)saeedproo نوشته:  والا فکر کنم شانس آوردم . چون پدر پاسپورت رو در اورم هیچ مهری پیدا نکردم شاید طرف یادش رفته .

توی پاسپورت ما هم مهری نزدن ولی فیش خروج و بلیط رو مهر کردن
شماره کیس:2011AS000055##
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ مصاحبه و دریافت ویزا: ژانویه 2011
زندگی قصه مرد یخ فروشیست که از او پرسیدند فروختی؟ گفت: نخریدند تمام شد...
تشکر کنندگان: rayan.s ، satusa ، mml ، najibi
(2011-01-08 ساعت 20:40)saeedproo نوشته:  بچه ها من نفهمیدم این فیش خروج چیه شما میگید ؟

سلام
توی پاس ما هم مهر نزدن و روی فیش خروج مهر زدن
و چون من نبودم فقط به همسرم و دخترم ۴۰۰۰ دادن ( حضور هر نفر برای گرفتن پول لازمه)
فیش عوارض خروج هوائی به مبلغ ۵۰،۰۰۰ تومان برای هر نفراست که زمان خروج در فرودگاه ازتون میگیرن در زمان این فیش یک سال اعتبار داره و برای مرز زمینی ۱۰،۰۰۰ تومان و شماره حسابش هم فرق میکنه

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
تشکر کنندگان: rayan.s ، satusa ، hamed_gh ، najibi ، California
(2011-01-08 ساعت 20:40)saeedproo نوشته:  بچه ها من نفهمیدم این فیش خروج چیه شما میگید ؟

فیش خروج یا همون عوارض خروج مبلغیه که باید برای خروج از کشور به بانک ملی واریز کنید و تا پایان سال اعتبار داره. نکنه شما اونم نداشتی؟ چییییییییییی میییییییگییییییییییییی؟؟؟؟؟Cool
شماره کیس:2011AS000055##
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ مصاحبه و دریافت ویزا: ژانویه 2011
زندگی قصه مرد یخ فروشیست که از او پرسیدند فروختی؟ گفت: نخریدند تمام شد...
تشکر کنندگان: rayan.s ، emankh101 ، frozen mind ، satusa ، OverLord ، najibi ، California
(2011-01-08 ساعت 23:58)frozen mind نوشته:  
(2011-01-08 ساعت 23:44)saeedproo نوشته:  بابا اونو که می دونم . چه ربطی به گرفتن دلار از بانک داره ؟

مي ترسم يواش يواش saeedproo عزيز بگه بليت؟! مگه براي خريد دلار بليت لازمه؟! من يه بليت مترو داشتم و با اون رفتم فردوسي و ... !!!! Big Grin

saeedproo جان، دلبندم، از زمان بحران بزرگ دلار تا به حال هركسي بخواد دلار دولتي بگيره بايد پاسپورت + بليت اوكي شده + فيش پرداخت عوارض خروج از كشور رو به صرافي يا بانك ارائه كنه. بدون اين مدارك حتي سلامشو هم جواب نميدن!

اصلا شايد شما دلار دولتي نگرفتين، نه؟

سلام من قبل مسافرت با یکی از دوستم که کارمند بانک صادرت صحبت میکردم گفت توی بخشنامه اسمی از فيش پرداخت عوارض خروج نیست این ادای بانک جهت سنگ اندازیه. ولی به هر حال فعلا هر چی آقایون بگنه

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
تشکر کنندگان: emankh101 ، maaref ، satusa ، frozen mind ، OverLord ، free_free ، najibi ، California
با توجه به اینکه وضعیت دلار تقریبا" تثبیت شده در بازار،میتونین هر چقدر بخواین دلار بخرین.هیچ ارتباطی هم به بلیط و عوارض خروج و ... ندارد.
موفق باشین
تشکر کنندگان: najibi
سلام
من برای گرفتن ویزا که به دبی رفتم عوارض خروجی رو پرداخت کردم اما رسیدش رو ندارم.اصلا باید رسیدش رو داشته باشم یا اینکه توی فرودگاه ازم گرفتنش؟
اما بانک مرکزی به من گفت که پاسپورت وویزا و بلیط لازمه البته با کپی هاشون.
ممنون
تشکر کنندگان: maaref

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان