کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
پيشنهاد بسيار خوب خط cathy Pacific با مسير تهران-دوبي- هنگ كنك- لس آنجلس در كلاس بيزينس رفت و برگشت 1780 دلار

همين مسير يك طرفه زير 1400 دلار

ايروفلوت: تهران- مسكو- لس ْنجلس در كلاس اكونومي: 714 دلار- يك طرفه

براي تاريخ مارچ تا اپريل
تشکر کنندگان: rayan.s ، apoornaki ، Pani2010 ، najibi ، California
اگه دوستان عزیز میخوان از پرواز لذت ببرن و حال بکنن من پیشنهاد میدم از پرواز عالیه تهران / دبی / سنگاپور / لس آنجلس استفاده کنن .

تهران به دبی با بوئینگ 777 / دبی به سنگاپور با ایرباس 380 یا بوینگ 777 / سنگاپور به لس آنجلس با سنگاپور ایر با ایرباس 380 . ( خسته کننده هست )

سنگاپور ایرلاین جز بهترین خطوط هوایی دنیا هست . بهترین خط هوایی که برای ما ایرانی ها با پذیرایی خوب و سفره خوبی باشه با تایم ساعتی مناسب فقط امارات هست با بوینگ 777 .

قبلا قیمتها را داده بودم

قبلا دادم بودم ولی سوال دوستان را خواستم باز جواب بدم . اگر پذیرایی و مدت پرواز برای شما دوستان مهم هست امارات را پیشنهاد میدم .

--------------------------------------------------------------------------------

در مورد انتخاب ایرلاین مناسب برای سفر از تهران به لس آنجلس مربوط به بهمن ماه 1389:

1) امارات:
قیمت مسیر فقط رفت از تهران به لس آنجلس برای ماه فوریه 2011 برابر 1.238.800 تومان هست! ساعت حرکت از تهران 4:10 صبح، ورود به دوبی 6:40 صبح، حرکت از دوبی 8:20 صبح، ورود به لس آنجلس 12:50 ظهر. مدت این پرواز 20 ساعت و 10 دقیقه هست. برای قسمت اول هواپیماهای متفاوتی نظیر Boeing777-300ER، Airbus 330-200 استفاده میشه و برای قسمت دوم هم Boeing777-300ER و یا Boeing7777-200LR

قیمت مسیر رفت و برگشت با امارات مطابق شرایط بالا 1.503.000 تومان هست! یعنی فقط 264.200 تومان فرق بلیت یک طرفه و دو طرفه هست!

2) ترکیش:
قیمت مسیر فقط رفت از تهران به لس آنجلس برای ماه فوریه 2011 برابر1.114.300 تومان هست! ساعت حرکت از تهران 3:40 صبح، ورود به استانبول 5:45 صبح، حرکت از استانبول 11:30 صبح، ورود به شیکاگو 15:40 ظهر، حرکت از شیکاگو 17:15 و ورود به لس آنجلس ساعت 19:39 می باشد. این پرواز دارای 3 تکه بوده و مدت آن 27 ساعت و 29 دقیقه می باشد. برای قسمت اول هواپیماهای متفاوتی نظیر Boeing737-800 و یا Airbud321، برای قسمت دوم از Airbus340 و برای قسمت سوم از Airbus320 استفاده میشود.

قیمت مسیر رفت و برگشت با ترکیش مطابق شرایط بالا 1.530.100 تومان هست! یعنی فقط 415.800 تومان فرق بلیت یک طرفه و دو طرفه هست!

3) KLM:
قیمت مسیر فقط رفت از تهران به لس آنجلس برای ماه فوریه 2011 برابر1.633.500 تومان هست! ساعت حرکت از تهران 2:35 صبح، ورود به آمستردام 5:55 صبح، حرکت از آمستردام 10:50 صبح، ورود به لس آنجلس ساعت 12:50ظهر هست. این پرواز دارای مدت 21 ساعت و 45 دقیقه می باشد. برای قسمت اول هواپیمای MD11، برای قسمت دوم از Boeing747-400Combi استفاده میشود.

قیمت مسیر رفت و برگشت با KLM مطابق شرایط بالا 1.491.600 تومان هست! یعنی بلیت یک طرفه از دو طرفه گرانتر هست!!!!

4) Lufthansa:
قیمت مسیر فقط رفت از تهران به لس آنجلس برای ماه فوریه 2011 برابر1.260.000 تومان هست! ساعت حرکت از تهران 3:10 صبح، ورود به فرانکفورت 6:15 صبح، حرکت از فرانکفورت 10:05 صبح، ورود به لس آنجلس ساعت 12:45ظهر هست. این پرواز دارای مدت 21 ساعت و 5 دقیقه می باشد. برای قسمت اول از تهران به فرانکفورت هواپیمای Airbus340-600، برای قسمت دوم از فرانکفورت به لس آنجلس از Boeing747-400 استفاده میشود.

قیمت مسیر رفت و برگشت با Lufthansa مطابق شرایط بالا 1.663.200 تومان هست! یعنی فقط 403.200 تومان فرق بلیت یک طرفه و دو طرفه هست!

------------------------------------------------------------------------------------------------

تهران به سانفرانسیسکو مطابق زیر هست:

با Lufthansa:
پرواز ازتهران با ایرباس 340، ساعت 3:10 صبح، ورود به فرانکفورت 6:15 صبح، پرواز از فراکفورت با بوئینگ 747ساعت 10:10 صبح و ورود به سانفرانسیسکو ساعت 12:35 ظهر.
قیمت رفت و برگشت با لوفتهانزا حدودا 1.700.000 تومان (1207 یورو برای تاریخ 1 فوریه 2011)

دو مورد KLM هم :
پرواز ازتهران با MD11، ساعت 2:35 صبح، ورود به آمستردام 5:55 صبح، پرواز از آمستردام با MD11 ساعت 11:15 ظهر و ورود به سانفرانسیسکو ساعت 13:30 بعدازظهر.
قیمت رفت و برگشت با KLM حدودا 1.422.000 تومان (1355 nدلار برای تاریخ 1 فوریه 2011)

من اگر باشم KLM رو انتخاب می کنم چون هزینه اون خیلی مناسب تر هست.

تشکر کنندگان: satusa ، armido ، javidk ، HOMAYON53 ، usa ، Lamborghini ، megaholding ، rayan.s ، بنيتا ، peyman74 ، success ، apoornaki ، maxsupermax ، mohsen66 ، najibi ، California ، tata63
(2010-12-31 ساعت 12:38)rayan.s نوشته:  لطفا" با دقت و حوصله بخوانید:
دیروز داشتم تو تایپیک های زندگی تو آمریکای سایت می گشتم به نکات جالبی بر خوردم که فکر میکنم دوستانی که قصد رفتن به آمریکا را دارن باید قبل رفتن بدونند لذا پیشنهاد می کنم قبل رفتن کلاهمان را قاضی کنیم و با مسئله بطور منطقی و نه احساسی برخورد کنیم و قبل از اینکه بیش از این خودمان را اسیر رفتن کنیم تصمیم درست را بگیریم. اما سوالات اساسی که قبل رفتن بهتره از خودمان بپرسیم:
1- آیا امکان رفتن و اومدن هر 6 ماه را داریم یا نه؟
- وقتی قرار باشه هر 6 ماه یه بار برید اگه پولدارید که هر بار حدود نفری 5-6 میلیون برای 30-45 روز اقامت هزینه کنید که هیچ و گرنه ؟
2- اگر قصد اقامت داریم، به هر حال باید از قبل هزینه زندگی را برای حداقل 3-4 ماه داشته باشیم که اینم دست کم ماهی1500 تا 2500 برای هر نفر خواهد بود.
3- چقدر توانایی یاد گیری زبان را داریم؟

دلیل نوشتنم این بود که دیدم تو ارسالی عزیزی گفته :
-من الان آمریکام و کار ندارم و کل بارم یه چمدونه .....
-شرایط کار تو آلاسکا چیه؟!!!
- من ویزام رو گرفتم و کار داشتم نرفتم الان چیکار کنم؟!!!
عزیزان همانطور که می دانید تعداد 55000 ویزا برای کیس لاتاری صادر میشه و عزیزانی که ویزا میگیرن و نمی رند به معنی واقعی در حق بقیه اجحاف می کنند حداقل طعم تلخ نرسیدن ویزا را دوستانی چون Ali-n عزیز با پوست و گوشتشون حس کردند.
و کسانی که ترک وطن میکنند می دونند برگشته بدون موفقیت چقدر سرکوفت داره!!!
به امید دیدار ....

rayan.s عزيز سلام ميبينم كه همچنان تعداد ستاره هاتون در حال افزايشه و تبريك ميگم ظاهرا الان ديگه به درجه تيمساري رسيدي و تا سپهبدي راهي نيست شوخي كردم بريم سر اصل مطلب

شما هميشه راهنماييهاي خوبي به دوستان مهاجر ميكني و من واقعا به اين سايت تبريك ميگم كه يه فرد موثر در جمع دوستان اين سايت هستش وقتي اين پست شمارو ديدم هر چند دير اما لذت بردم به يه واقعيتهاي اشاره كردي كه براي خيلي از هموطنايي كه سفر كردن پيش اومده مخصوصا قسمت آخرش خوب rayan.s عزيز راه حل چيه چكار كنيم تا به اين مشكلات نخوريم آيا دوستاني كه از نظر مالي ضعيف هستن يا مشكل دارن با وجود قبولي بايد قيد رفتن بزنن يا راه ديگه اي هم هست آيا دوستاني كه رفتن و به هر دليلي نتونستن اونجا گليمشون از آب بكشن و ترس از سرخوردگي نميذاره برگردن يا اصلا برگردن چكار كنن راهي جز تحمل سختي ندارن ؟

دوستان بياين يه كاري كنيم كه با دلگرمي بريم من خيلي تلاش كردم راهي پيدا كنم تا بتونيم به دوستان مسافر كمك كنيم دلگرمي بديم از نظر پيدا كردن مسكن و كار و مايحتاج اوليه اما تا الان متاسفانه نشد من فكر ميكنم با همفكري و اراده و كمك دوستاني كه چند سالي هست در امريكا زندگي ميكنن ميتونيم اين ترس و اضطرابهاي اوليه كم كنيم

به اميد روزي كه سايت مهاجرسرا و اعضا محترمش پايگاه و تيمي داشته باشن در كشور امريكا كه بتونه به مسافرين عزيز مهاجرسرا كمك كنه

متشكرم
تشکر کنندگان: armido ، javidk ، DLT ، User ، بنيتا ، peyman74 ، maxsupermax ، success ، obama ، shahrooz59 ، najibi ، alirezagh ، California ، tata63 ، silia ، moeen
دوستان بياين يه كاري كنيم كه با دلگرمي بريم من خيلي تلاش كردم راهي پيدا كنم تا بتونيم به دوستان مسافر كمك كنيم دلگرمي بديم از نظر پيدا كردن مسكن و كار و مايحتاج اوليه اما تا الان متاسفانه نشد من فكر ميكنم با همفكري و اراده و كمك دوستاني كه چند سالي هست در امريكا زندگي ميكنن ميتونيم اين ترس و اضطرابهاي اوليه كم كنيم

به اميد روزي كه سايت مهاجرسرا و اعضا محترمش پايگاه و تيمي داشته باشن در كشور امريكا كه بتونه به مسافرين عزيز مهاجرسرا كمك كنه

متشكرم

[/quote]
دوست عزیز من هم در تایید صحبت های رایان عزیز بگم که منم اعتقاد دارم که ما خیلی از وقتها متاسفانه با واقعیت ها کنار نمیایم. شما خیلی بزرگواری که می خوای به هموطنات کمک کنی ولی خوب این یه بخشی از ماجراست. درصدزیادی از موفقیت های آینده مون در هر جای دنیا که باشیم به تصمیم های منطقی الان خودمون و دیدن همه جنبه های خوب و بد هر چیز و پیش بینی موقعیتامون داره. هستن بچه هایی که چند ماه قبل از رفتن به آمریکا زبان خودشونو تقویت نکردن و اونجا مجبور شدن تو یکسال اول قبل از resident شدن هزینه های چند برابر برای کلاسای زبان بدن. به نظر من این کمک هایی که امثال رایان دارن توی این سایت به دیگر دوستان می کنند با ارزش تر از پیدا کردن کار، مسکن و امثال اینها در آمریکا داره. توی مهاجرسرا ماهی نمی گیری.ماهیگیری یاد میگیری Smile
سرعت گذر عقربه آنچنان زیاد است گویی که همیشه همینجا ایستاده وقتی می نگرمش .... من ساکنم اینجا یا او ... یا زمانبندی نگاه من با بازگشت او منطبق است و ما هر دو سرگردانیم با دورهای یکسان....

مسأله‌یی نیست:
پرنده‌ی نوپرواز
بر آسمانِ بلند
سرانجام
پَر باز می‌کند
تشکر کنندگان: javidk ، rayan.s ، frozen mind ، Pani2010 ، optoelec ، maxsupermax ، success ، obama ، najibi ، alirezagh ، California ، moeen
دوستان عزیز
من قبلا" هم توضیح دادم.خواهش میکنم که
1-ترجیحا" از ابتدا تا انتهای مسیر رو با یک ایرلاین بگیرین که در صورت تاخیر پاسخگو باشند.
2-حداقل بین 3-4 ساعت فاصله بین دو پرواز(چه یک ایرلاین و چه دوایرلاین متفاوت) تایم در نظر بگیرین
3-اگر کسی حالشو و وقتشو داره با مالزی یا سنگاپور یا cathy pacific ایرلاین بره.
موفق باشین
تشکر کنندگان: rayan.s ، peyman74 ، mitr.p ، najibi ، California ، silia
(2011-01-05 ساعت 15:02)saeedproo نوشته:  دوستان خبری که از سایت bmi خوندم اینه که هیچ توقفی بین تهران تا لندن نیست ولی بجاش لندن به تهران 90 دقیقه یا بیشتر سوختگیری میکنه .اونجوری که فهمیدم مثل اینکه تو ترکیه سوختگیری میکنه .فقط توقف برای سرویس BMI - BD 931 که همون سرویس لندن به تهران هست.پس جای نگرانی نداره. سرویس BMI - BD 932 مستقیمه .
لطفن هرکس نظر میده با دلیل و مدرک باشه .
متنش میزارم ببینید :

Due to difficulties in uplifting fuel at Tehran it has become necessary for our service between London Heathrow and Tehran (BD931) to make an intermediate landing en-route . This may add up to 90 minutes to the scheduled journey time. We apologise for any inconvenience this may cause.

خیلی ممنون خبر خوبی بود
ولی تا حدودی منطقی به نظر نمی رسه!
وقتی میتونه باک رو تو لندن پر کنه چطوری موقع رفت سوختگیری میکنه؟! قبول دارید؟
اگر کسی تجربه عملی در این زمینه داره بگه
البته پرواز دوم من 4 ساعت فاصله داره و فکر کنم مشکلی برای پرواز ما انشالله پیش نیاد

تشکر کنندگان: najibi
در ابتدا بابت ابراز لطف دوستان سپاسگذارم ...
اما در جواب usa عزیز که پرسیدی :
"rayan.s عزيز راه حل چيه چكار كنيم تا به اين مشكلات نخوريم آيا دوستاني كه از نظر مالي ضعيف هستن يا مشكل دارن با وجود قبولي بايد قيد رفتن بزنن يا راه ديگه اي هم هست آيا دوستاني كه رفتن و به هر دليلي نتونستن اونجا گليمشون از آب بكشن و ترس از سرخوردگي نميذاره برگردن يا اصلا برگردن چكار كنن راهي جز تحمل سختي ندارن ؟ "

اسم آمریکا خیلی دهن پرکن و با کلاسه، که به این راحتی نمیشه ازکنارش گذشت هیچکس هم نمی تونه برای کسی تعیین کنه چیکار کنه.برای عزیزانی که الان به مشکل خوردن که نظری ندارم.
اما پیشنهادم به دوستانی که هنوز در اول راه هستند برای اینکه به مشکل نخورن اینه که ببینند چرا دارند میرند آمریکا...1-برای داشتن پاسپورت آمریکا 2-برای پیشرفت و موفقیت 3- برای امنیت و آزادی بیشتر......چند سالتونه؟ چقدر توانایی تطبیق با محیط را دارید؟ نظرتان در باره فرهنگ و نگرش مردم آمریکا به زندگی چیه؟ چقدر تحمل زندگی سخت رو دارید؟ چه مدت میتونید بدون کار تو آمریکا زندگی کنید؟ اگه آمریکا اونی نبود که میخواستید شهامت برگشتن را دارید؟و ...
جواب به این سوالات و رو راست بودن با خود، گرفتن تصمیم برای رفتن یا نرفتن را راحتتر خواهد کرد .و در کل حاضریم چی بدیم و چی بگیریم.
usa عزیز؛ در حال حاظر بخاطر شرایط بد اقتصادی در آمریکا باید حواست باشه : جیبت رو نزنن ....کمک کردن پیشکششون.

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: بنيتا ، mr.amir ، usa ، frozen mind ، OverLord ، Pani2010 ، success ، mavarfan ، mitr.p ، obama ، najibi ، alirezagh ، tata63 ، silia ، itsmasoud
امروز Welcome letter و گرین کارت من بعد از 10 روز از اومدنم ،با هم رسید. گویا در راستای صرفه جویی همه رو یکجا فرستادن که پاکت اضافی مصرف نشه (:-)

یک نامه از اداره مهاجرت (USCIS) هست که اولش گفته Your application has been approved ( خیلی لطف کردند اطلاع دادند! [عکس: 17.gif]). بعد هم اطلاعاتی در مورد گرین کارت و نگهداری از اون داده و تاکید کرده که این برگه رو برای آینده حفظ کنید ، شاید به درد خورد

گرین کارت رو هم بهش الصاق کردند. عکسم رو هم روش گذاشتند با کلی هاله نور اطراف سرم ! یک پاکت هم ضمیمه است برای نگهداری گرین کارت + یک بروشور دو برگی که هم خوش آمد گفته و هم مسئولیتها رو به عنوان مقیم دائمی توضیح داده و خلاصه ای از آدرس ادارات مربوطه و..

فعلا سوشال سکیوریتی مونده تا بتونم به کار و زندگیم برسم
(2011-01-06 ساعت 08:09)hasti_banoo نوشته:  امروز Welcome letter و گرین کارت من بعد از 10 روز از اومدنم ،با هم رسید. گویا در راستای صرفه جویی همه رو یکجا فرستادن که پاکت اضافی مصرف نشه (:-)

یک نامه از اداره مهاجرت (USCIS) هست که اولش گفته Your application has been approved ( خیلی لطف کردند اطلاع دادند! [عکس: 17.gif]). بعد هم اطلاعاتی در مورد گرین کارت و نگهداری از اون داده و تاکید کرده که این برگه رو برای آینده حفظ کنید ، شاید به درد خورد

گرین کارت رو هم بهش الصاق کردند. عکسم رو هم مثل مریم مقدس روش گذاشتند با کلی هاله نور اطراف سرم ! یک پاکت هم ضمیمه است برای نگهداری گرین کارت + یک بروشور دو برگی که هم خوش آمد گفته و هم مسئولیتها رو به عنوان مقیم دائمی توضیح داده و خلاصه ای از آدرس ادارات مربوطه و..

فعلا سوشال سکیوریتی مونده تا بتون به کار و زندگیم برسم !

برای ما بیشتر صرفه جویی شده چون ssn هم با green card آمدهBig Grin

تشکر کنندگان: hasti_banoo ، rayan.s ، DLT ، armido ، frozen mind ، megaholding ، peyman74 ، OverLord ، emankh101 ، free_free ، shaan ، mohsen66 ، najibi ، tata63 ، silia
پرواز ایران ایر به لندن هفته گذشته در وین اتریش سوختگیری کرد . بی ام آِی این هفته در آخرین پروازش در استانبول سوختگیری کرد و رفت .

اتریش و ترکیه به ما ایرانی ها سوخت میدن کمتر شرکتی اروپایی از ما در تهران سوخت میگیره . 8 سال قبل لوفتهانزا / ایرفرانس / پاکستانی / ک ال ام / تاهی تایلند از ما سوخت میگرفتن و به مسیر خودشون ادامه میدادن اما الان اینجور نیست .
تشکر کنندگان: rayan.s ، armido ، megaholding ، apoornaki ، mavarfan ، najibi
(2011-01-07 ساعت 01:12)saeedproo نوشته:  mr.amir از کجا متوجه میشی هواپیمای مورد نظر برای سوختگیری توقف داشته یا نه ؟

یک نگاهی به آواتارش بکن متوجه میشی Big Grin
تشکر کنندگان: free_free ، rayan.s ، saeedproo ، DLT ، maxsupermax ، najibi ، silia
دوستان عزیز؛ با توجه به وضعیت بازار ارز؛ قیمت دلار با شیب کم اما پیوسته صعودی در حال افزایشه و هرچه به سمت جلو تر بریم توقع افزایش ناگهانی قیمت زیاده. لذا توصیه میکنم خریدن دلار را به تاخیر نندازید و حتی به میزان کم (100-200-...) را هم برید بخرید و منتظر نشید که یه دفعه برید تمام دلار مورد نیازتان را خریداری نمایید.
دوستانی هم که میخوایید برید مصاحبه یا ویزاتون را بگرید؛ بهتره تا حد ممکن دلارهایی که به قیمت بانک مرکزی گرفتید را خرج نکنید و لیر بخرید و ببرید و خرج کنید.موفق باشید

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: User ، frozen mind ، satusa ، DLT ، oghab ، maxsupermax ، armido ، mavarfan ، optoelec ، obama ، najibi ، tata63
من هم با رایان عزیزموافقم.
دیروز قسمتی از ارز مورد نیاز رو از صرافی ها گرفتم به نرخ 1082. یقینا این نرخ بالاتر خواهد رفت. شما روی 2000 دلار مسافری به نرخ 1045 تومان می توانید حساب کنید اما غیر از این مقدار رو باید ازاد بخرید که رو به افزایش است.
در همین راستا:
http://mohajersara.com/showthread.php?ti...7#pid91457
تشکر کنندگان: rayan.s ، frozen mind ، emankh101 ، satusa ، free_free ، has55 ، apoornaki ، armido ، mavarfan ، obama ، najibi
(2011-01-07 ساعت 15:08)saeedproo نوشته:  خوب چه کاریه نرخه مسافرتی رو که همون 1045 هست رو از چند تا بانک میگیریم .

من خودم 2000 تا از پاسارگاد گرفتم . میخوام 2000 دیگه هم از پارسیان بگیرم .

مگه رو فیش خروج از کشور و بلیط و یا پاسپورتتان ننوشتن ارز گرفتید ؟ که الان میخواید از بانک دیگه هم بگیرید.

تشکر کنندگان: emankh101 ، frozen mind ، najibi
از بانک توسعه صادرات 2000 دلار گرفتم هر دلاری 1043 تومان با بلیط ترکیه دادن . 3000 دلار هم آزاد از صرافی تجریش روبروی قنادی لادن خریدم 1070 تومان .
تشکر کنندگان: satusa ، apoornaki ، najibi ، moeen

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان