کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2011-09-28 ساعت 15:36)mitr.p نوشته:  
(2011-09-28 ساعت 15:28)satusa نوشته:  حالا كه بحث ورود و خروج ارز هست من هم يه سوال بپرسم:
تو فرودگاه امام اگر بخواهند راجع به ارز بپرسند در كدوم قسمت مي پرسند يا كنترل مي كنند؟ ورودي اوليه يا گيت كنترل پاسپورت يا گيت آخري سالن Boarding??
توي چند سفر اخير من كه توي هيچكدام از گيتها راجع به ارز سوالي نكردند. آيا با توجه به مقصد و يا نوع ويزا تشخيص مي دهند و كنترل مي كنند يا اينكه رندوم و شانسي و ....

والله از من که نپرسیدند
از همسرم پرسیدند که چقدر داری .....
همون گیتی که بازرسی بدنی میکنند
عشقیه.........اگه بیشتر از 5 هزار تا داشته باشی برمیگردونند..پس بهتره یا بیشتر از 5000 تا نداشته باشی و یا اینکه جا سازی کرده باشی
سلام یه سوال دارم، ممنون میشم جواب بدین، من کلا گیج شدم، منظور شما اینه که موقع خروج از فرودگاه ایران هم گیر میدان که چقدر داریم با خودمون می‌بریم؟
http://www.irica.gov.ir/Portal/Home/Show...11cfc4baef
تو این لینک نوشته هر نفر ۵۰۰۰ دلار پس بقیه پولمون چه جوری ببریم؟؟؟؟
جوابم رو صفحهٔ ۱۰۱ گرفتم: به نقل از Jilibo , masoudeses

" آره دوست من برای هر نفر 5هزار دلار میتونی ببری.
البته بعضی از بچه بیشتر هم بردن . ولی اگه ببینن نمیذارن ببری. باید بدی همراهات برگردونن. اون دیگه شانسی هست
دم گیتها هم یه بنر بزرگ زدن که نوشته برای هر نفر 5تا میتونی ببری.
موفق باشی."

"می تونید ببریدو ما زیاد بردیم و کسیم نپرسید ازمون، ولی تو فرودگاه امریکا باید بگید که چقدر دارید. "
غصه هم خواهد رفت ، به حباب لب یک رود قسم وبه کوتاهی آن لحظه ی شادی که گذشت / غصه هم خواهد رفت ،آنچنانی که فقط خاطره ای خواهد ماند ، لحظه را در یابیم ، باور روز برای گذر از شب کافیست
یار تنهایی من با من گفت: هر کجا لرزیدی، از سفرترسیدی، تو بگو از ته دل، من خدا را دارم... من خدا را دارم
تشکر کنندگان: vahidvm60 ، یاشار و ماری ، maaref ، SH1A2R3 ، tamanna ، AmericanHamid
دوستان عزیز یه سئوالی داشتم.آیا واقعا لازمه که حتما بعد از رسیدن به آ.م.ر.ی.ک.ا به اداره سوشیال مراجعه کرد؟چون در دفترچه welcome to U.S.A نوشته که اگر در فرم تقاضا واسه سوشیال دادیم لازم نیست به اداره مراجعه کنیم و خودشون به آدرس میفرستن.که خوب ما در فرم 230 درخواست سوشیال کردیم.
You do not need to fill out an application or go to a
Social Security office to get a Social Security number if:
• You asked for a Social Security number or card when
you applied for an immigrant visa
برای این میپرسم چون ما وارد L.A میشیم ولی آدرس یه شهر دیگه در همون ایالت کالیفرنیا را دادیم که 5 ساعت با ماشین از L.A فاصله داره چون ما آدرس ثابت نداریم نمی خواهیم اون آدرس را عوض کنیم.حالا سئوال اینه که با وجود اینکه خودشون گفتن مراجعه نکنین ما خودمون میفرستیم به آدرس آیا واقعا لازمه که ما بعد از رسیدنمون بریم به اداره سوشیال اون شهری که 5 ساعت تا L.A فاصله داره؟واقعا این کار ضروریه؟
سوال دیگم اینه که می تونیم با خودمون داروهایی مثل سرماخوردگی و استامینوفن و......ببریم؟یا در فرودگاه اونجا ایراد میگیرن؟
ممنون میشم دوستانی که تجربه دارن پاسخ این دو سئوال را بدن.
شماره کیس: 2011AS00038XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی:8 جون 2010
کنسولگری:آ نکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:10 جون 2011
تاریخ دریافت نامه دوم:15 جولای 2011
تاریخ مصاحبه:3 آگوست 2011
تاریخ دریافت ویزا:همسرم(برنده اصلی) 4 آگوست.خودم 14 سپتامبر.
جمع تقریبی هزینه ها: 8.000.000 تومان برای 2 نفر
تشکر کنندگان: najibi ، Hornet ، یاشار و ماری ، maaref ، SH1A2R3 ، vahidvm60 ، tamanna ، AmericanHamid
با سلام به شما دوست گرامی تا جایی که من میدونم لازم نیست برید من و همسرم 3 روز بعد از ورودمون رفتیم اداره سوشال ولی اونجا گفتند اصلا لازم نبود بیایید و صبر کنید تا خودش با پست براتون بیاد. ما هم برگشتیم هیچ فرم و چیزی هم نمیخواست که پر کنیم اونجا.
برای دارو هم ما کلی دارو بردیم داروی مسکن اونجا راحت گیر می اد ولی انتی بیوتیک ویا داروی خاصی اگه میخورید حتما ببرید.
تشکر کنندگان: nahid.t ، najibi ، maaref ، SH1A2R3 ، vahidvm60 ، tamanna ، farzad.s ، AmericanHamid
(2011-10-01 ساعت 22:12)farzad.s نوشته:  دوستان عزیز یه سئوالی داشتم.آیا واقعا لازمه که حتما بعد از رسیدن به آ.م.ر.ی.ک.ا به اداره سوشیال مراجعه کرد؟چون در دفترچه welcome to U.S.A نوشته که اگر در فرم تقاضا واسه سوشیال دادیم لازم نیست به اداره مراجعه کنیم و خودشون به آدرس میفرستن.که خوب ما در فرم 230 درخواست سوشیال کردیم.
You do not need to fill out an application or go to a
Social Security office to get a Social Security number if:
• You asked for a Social Security number or card when
you applied for an immigrant visa
برای این میپرسم چون ما وارد L.A میشیم ولی آدرس یه شهر دیگه در همون ایالت کالیفرنیا را دادیم که 5 ساعت با ماشین از L.A فاصله داره چون ما آدرس ثابت نداریم نمی خواهیم اون آدرس را عوض کنیم.حالا سئوال اینه که با وجود اینکه خودشون گفتن مراجعه نکنین ما خودمون میفرستیم به آدرس آیا واقعا لازمه که ما بعد از رسیدنمون بریم به اداره سوشیال اون شهری که 5 ساعت تا L.A فاصله داره؟واقعا این کار ضروریه؟
سوال دیگم اینه که می تونیم با خودمون داروهایی مثل سرماخوردگی و استامینوفن و......ببریم؟یا در فرودگاه اونجا ایراد میگیرن؟
ممنون میشم دوستانی که تجربه دارن پاسخ این دو سئوال را بدن.

فرزاد خان بنظر من فردای روزی که وارد آمرکیا می شوید به اداره SSA بروید و یک اپلیکیشن پر کنید ، اینکار باعث تسریع انجام کاراتون میشه.
شما به هر اداره SSA که در آمریکا برید میتونید کارتون رو انجام بدید و پیشنهاد من برای شما که به لس آنجلس میرید اینه که یک اداره در خیابان المپیک لس آنجلس هست که کارهارو خیلی روان انجام میده.

قوانین دارویی ایران مشابه آمریکاست و بردن اینگونه قرص ها هیچگونه مشکلی نداره ، اما قرص های ایرانی در مقابل قرص های آمریکایی حکم قرص اعصاب یا تلقین رو داره!!!
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
ali.sepehr@pariztravel.com

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
تشکر کنندگان: najibi ، rayan.s ، maaref ، naeiji1974 ، SH1A2R3 ، vahidvm60 ، tamanna ، Goodie ، farzad.s ، AmericanHamid
(2011-10-01 ساعت 02:16)maxsupermax نوشته:  
(2011-10-01 ساعت 01:49)tanya نوشته:  سلام

من ۲ هفته هست که اومدم و تا حالا سوشیال اومده و امروز ۲ تا پاکت اومد که توشون ۳ تا رم I-797 هست، قضیه‌ اینا چیه؟ من ندیدم کسی‌ راجع به این فرمها چیزی نوشته باشه، لطفا منو راهنمایی‌ کنید
ممنون
سلام و رسیدن بخیرSmile
جواب سوال شما و سایرین احتمالی به شرح زیر است.

http://answers.yahoo.com/question/index?...345AAugfnq

Big Grinموفق باشید ان شااله که خبر شیرین دریافت گرین کارت را به همه اعلام کنید.

مرسی‌ دوست عزیز
باید بگم که امروز گرین کارتم هم اومد یعنی‌ درست بعد از۱۴ روز، این هم بگم که من از نیویورک وارد شدم و از اونجا دوباره به شهر مورد نظر پرواز کردم ولی‌ هیچ وقت تغییر آدرس و از این داستانها نداشتم و من ۲ روز بعد از ورودم رفتم برای سوشیال فرم پر کردم و ۴ روز بعدشم سوشیال کارتم اومد که اگر خودم اقدام نمیکردم لابد ۱ ماه طول می‌کشید و بدون سوشیال هم که خودتون بهتر میدونین هیچ کاری نمی‌شه کرد...
شماره کیس: 2011AS000317xx
دریافت نامه قبولی:25 می 2010
کنسولگری: ابوظبی
کارنت شدن کیس: جون 2011
مصاحبه: 31 جولای
دریافت ویزا: 2 آگوست
تشکر کنندگان: najibi ، maaref ، SH1A2R3 ، vahidvm60 ، tamanna ، farzad.s ، smk2 ، jilibo ، AmericanHamid
دوستان كه تشريف مي برند شهر هاي كاليفورنيا لباس گرم و كاپشن لازم نيست بخدا

من برام عجيبه كه دوستان ١٠٠ كيلو بار دارن
شماره کیس :35000
تاریخ رویت قبولی در سایت:NEVER
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:FEB 2011
کنسولگری:LONDON
تاریخ کارنت شدن کیس:AUG
تاریخ دریافت نامه دوم:JULY 2011
تاریخ مصاحبه: AUG 5 th/CLEARANCE 47 DAYS
تاریخ دریافت ویزا: SEP 2011
تاریخ ورود به آمریکا :NO IDEA
تاریخ دریافت گرین کارت :NO IDEA
تشکر کنندگان: maaref ، SH1A2R3 ، vahidvm60 ، tamanna ، آمریکا ، maryam58 ، California ، AmericanHamid
این آمریکایی ها هم اونقدری که ما فکر میکنیم کارشون دقیق نیست . من روز مصاحبه آدرسی که توی فرم ها برای ارسال گرین کارت نوشته بودم رو عوض کردم. دیشب با فضولی محتویات پاکت های زرد رو که چک میکردم پرینتی رو داخلش دیدم که برای صدور گرین کارته و سفارت برای اداره مهاجرت فرستاده که دیدم متاسفانه آدرس داخلش همون آدرس داخل فرم هاست . در ضمن شماره پاسورتی که در ویزای دخترم زده با شماره خودش دو رقم فاصله داره .
شماره کیس:2011AS19XXX
کنسولگری:ابوظبي
مصاحبه:90/03/16 (06 june)
مدت كلیرنس : 111 روز
تاریخ کلیر : 25 SEP
دریافت ویزا : 26 SEP
تاریخ پرواز : 9 مارچ
دریافت گرین کارت : 19 آوریل
خلاصه وضعیت کیس
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، vahidvm60 ، tamanna ، najibi ، maaref ، آمریکا ، ravian ، California ، maryam58 ، AmericanHamid ، pefa
دوستان سلام.

ما می خواهیم که به نیویورک بریم و بعد از دریافت گرین کارت به کانادا بریم برای یه مدت کوتاهی.
می خواستم بپرسم از دوستانی که به نیویورک رفتن یا هر کس که راجع به اونجا اطلاعاتی داره بپرسم که کدوم منطقه رو پیشنهاد میدین برای اقامت 1 ماهه. جای امن و در عین حال قیمت مناسب. شاید مجبور شیم که اتاق اجاره کنیم. کسی سراغ داره؟ ممنون می شم اگه هر اطلاعاتی بهم بدین
تشکر کنندگان: Hornet ، SH1A2R3 ، vahidvm60 ، tamanna ، tata63 ، maaref ، AmericanHamid
سلام بر همه مهاجران
من با ترکیش ایرلاین از استانبول مستقیم اومدم واشنگتن و سوشیال من ۵ روزه اومد ولی گرین کارت هنوز نیومده...
من رستون در ویرجینیا هستم و برای سوشیال به فیرفکس رفتم که خیلی خلوت بود و فکر کنم در زود اومدنش تاثیر داشته...
تشکر کنندگان: vahidvm60 ، tamanna ، najibi ، نگار 65 ، tata63 ، Hornet ، maaref ، behzadb57 ، California ، maryam58 ، AmericanHamid ، hojat_nj
.
(2011-09-17 ساعت 10:29)behzadb57 نوشته:  
(2011-09-17 ساعت 09:11)sare نوشته:  
(2011-09-16 ساعت 00:21)behzadb57 نوشته:  
(2011-09-15 ساعت 23:23)kamrani.navid نوشته:  سلام .
دوستانی که الان آمریکا هستن یه سوالی داشتم.
از اونجاییکه ولتاژ برق تو آمریکا 110 هستش مشکلی از بابت شارژ موبایل و چیزای مشابه نیست؟ یعنی آداپتور اونجا به راحتی تو دسترس هست؟
ممنون.

شارژر اکثر لوازم برقی از 110-240 ولت رو ساپورت می کنه می تونید الان برید چک کنید یعنی همونو می تونید استفاده کنید ولی باید تبدیل دو شاخه تهیه کنید چون پریزها توی امر-یکا فرق می کنه و تو ایران براحتی قابل تهیه کردن از لوازم الکتریکی می باشد دونه ای بین 200 تا500 تومانه
آقا بهزاد عزيز سلام
ممنون از راهنمائيهاتون
اگر امكان داره تصويري از دوشاخه هاي برق آمريكا رو اينجا قرار بدين تا بدونيم چه تبديلي بايد خريداري كنيم ، ممنون از لطفتون

عكس اولي تبديلشه ولي متاسفانه بزرگتر و واضحتر از اين گيرم نيومد
دوست عزیز تبدیل اینجا هست.من از همینجا براحتی تهیه کردم.
نوع ویزا:cr1
تاریخ اولین ارسال مدارک:july2010
تاریخapproveشدنBig Grineceber2010
تاریخ مصاحبه:31 مارس2011
محل مصاحبه:آنکارا
تاریخ صدور ویزا:31 مارس2011
تاریخ و محل دریافت ویزا: 1 آوریل 2011
تاریخ پرواز:17 می2011
برای ماندن باید رفت،گاهی به قلب کسی ،گاهی از قلب کسی
تشکر کنندگان: tamanna ، tata63 ، Hornet ، maaref ، behzadb57 ، AmericanHamid
از دوستانی که رفتن
میشه لطفآ کسی اطلاعتی راجع به ثبت نام بچه ها در مدارس بده ؟
تشکر کنندگان: tamanna ، Hornet ، maaref
(2011-10-02 ساعت 12:29)mkh_death نوشته:  سلام بر همه مهاجران
من با ترکیش ایرلاین از استانبول مستقیم اومدم واشنگتن و سوشیال من ۵ روزه اومد ولی گرین کارت هنوز نیومده...
من رستون در ویرجینیا هستم و برای سوشیال به فیرفکس رفتم که خیلی خلوت بود و فکر کنم در زود اومدنش تاثیر داشته...

دوست عزیز ممنون از نوشتن تجربیاتتون. ما هم با ترکیش میریم واشنگتن دی سی. پروازش چطوره؟ میشه یه کم توضیح بدید.
تشکر کنندگان: نگار 65 ، tata63 ، Hornet ، maaref ، tamanna
ببخشيد من مي خوام برم دالاس - ماه FEB- و امروز قيمت بليط از لوفتانزا گرفتم 1800 براي هر نفر. دوستان واقعا قيمت ها همينه؟
شماره كيس : 2011AS39xxx
تاريخ مصاحبه: 12 سپتامبر 2011
تاريخ ورود: 19 بهمن 1389- ورود از فرودگاه دالاس
تلاش تلاش تلاش. فقط همین.

تشکر کنندگان: behzadb57 ، maaref ، tamanna ، maryam58 ، AmericanHamid
(2011-10-02 ساعت 18:38)HOMAYON53 نوشته:  ببخشيد من مي خوام برم دالاس - ماه FEB- و امروز قيمت بليط از لوفتانزا گرفتم 1800 براي هر نفر. دوستان واقعا قيمت ها همينه؟

دوست عزیز اطلاعاتتون کامل نیست
اگه رفت و برگشت اکونومی باشه و سه ماهه زیاده ولی اگه یکساله باشه نسبتا خوبه و شاید با کمی جستجو 100-300 دلار ارزونتر هم پیدا کنید
برای یکسره فرست کلاس خوبه

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
تشکر کنندگان: najibi ، maaref ، tamanna ، AmericanHamid
دوستان عزیز جهت اینکه جواب درستی از سایر عزیزان به سولات داده شود و یا اطلاعات شما قابل استفاده برای سایرین باشد لطفا اطلاعات کامل رو بنویسید
زمان بلیط
تعداد نفرات
یکسره یا دوسره
ایرلاین
زمان و تعداد توقف
و چیزای مهم دیگه
با تشکر فراوان

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
تشکر کنندگان: najibi ، maaref ، tamanna ، AmericanHamid

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان