کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2011-10-04 ساعت 01:53)manoch نوشته:  
(2011-10-03 ساعت 01:06)behzadb57 نوشته:  دوستان عزیز جهت اینکه جواب درستی از سایر عزیزان به سولات داده شود و یا اطلاعات شما قابل استفاده برای سایرین باشد لطفا اطلاعات کامل رو بنویسید
زمان بلیط
تعداد نفرات
یکسره یا دوسره
ایرلاین
زمان و تعداد توقف
و چیزای مهم دیگه
با تشکر فراوان
سلام به همه
من پروازه 22 nov رو گرفتم
1 نفر به لس آنجلس
یکسره
ایرلاین ترکیش
2 ساعت تا استانبول 2 ساعت توقف در فرودگاه استانبول بعد 15/30 تا لس آنجلس
قیمت 1200000 تومان
یه سوالم داشتم میدونم شاید مسخره باشه ولی میخواستم بدونم من با پرواز ترکیش میرم استانبول و 2 ساعت بعد میرم لس آنجلس تو فرودگاه استانبول خودشون چمدونها رو به پرواز جدید انتقال میدن یا نه باید چمدونها رو تحویل بگیریم و خودمون به پرواز جدید تحویل بدیم ممنون میشم جواب بدید

چمدونها رو ایران که دادین لس آنجلس تحویل می گیرین
پرواز و اقامت خوبی رو براتون آرزو می کنم امیدوارم در تاپیکهای بعدی شما رو مجددا ببینیم

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
تشکر کنندگان: tamanna ، maaref ، najibi ، manoch ، AmericanHamid ، aghdam
(2011-10-03 ساعت 23:52)golesang نوشته:  
(2011-10-03 ساعت 21:19)najibi نوشته:  
(2011-10-03 ساعت 14:42)golesang نوشته:  2-و اینکه تو این سایت خیلی خوندم که فرودگاه هیترو لندن خیلی به ایرانیها گیر میدن لطفا اگر کسی اطلاعات دقیق تری در این زمینه داره بگه چون من مادرم دوسال پیش رفته بود انگلیس میگفت تاحالا تو هیچ فرودگاهی به اندازه فرودگاه هیترو بهم احترام نذاشته بودن و کمکم نکرده بودن ولی خوب ما چون ترانزیت هستیم شاید موضوع فرق کنه راستش هواپیماهای بریتیش خیلی بزرگ و وسوسه کننده هستش اما من چون دوتا بچه کوچیک دارم برام مهمه که تو فرودگاه اذیت نشیم ؟؟؟

دوست عزیز, اون مدتی که ما توی اون کشور بودیم و از فرودگاه هیترو رفت و آمد میکردیم از نظر رفتاری خیلی آدم های خوب و متمدنی بودند(۲ سال پیش ). سختگیری هاشون واسه همه هست نه فقط ایرانی ها.خلاصه که ما هیچ موقع بی ادبی یا به قولی از گل نازکتر نشنیدیم.

ممنون دوست عزیز از پاسختون من تو چند تا از تاپیکهای این سایت خیلی نکات بدی در مورد فرودگاه هیترو خوندم حتی کسانی رو که با بریتیش بلیط گرفته بودن کلی توصیه میشد بهشون که بلیطشون رو عوض کنن حتی چند تا از دوستان گفتن که تا چند روز بعد ورود به آمریکا عصبی بودن از رفتارهای بدی که تو فرودگاه هیترو باهاشون شده بود برای همین ترسیدم وگرنه خودم دوست دارم با بریتیش برم چون هواپیماهاش خیلی بزرگه و برای ما که بچه داریم راحت تره
به هرحال امیدوارم هممون با بهترین و راحت ترین ایرلاین بریم
اولا اگر لندن تشریف آوردید چون دیگه ویزا ترانزیت لازم ندارید اصلا با مامور مهاجرت روبه رو نمیشوید و فقط هواپیما را عوض می‌کنید پس اصلا با کسی‌ برخورد نمیکنید که حالا رفتارش خوب باشه یا بد...

فاصله سندلی‌‌های هواپیما در کلاس اکونومی معمولان ۳۲ اینچ هست که به ( )معروفه و مثلا در بی‌ ‌ام آی‌ ۳۱ اینچ هست چون میخوان مسافر بیشتری سوار کنن..همون طوری که عرض کردم قبلان شرکت بریتیش ایرویز ۱۵ سال هست به ایران پرواز نداره و این شرکت بی‌ ‌ام آی‌ در واقع صاحب اصلیش لوفتهانزا آلمان می‌شه.

هواپیما ترکیه ایرلینز هم از هواپیما کوچیک ۷۳۷ استفاده می‌کنه و یا اینکه مثلا شما را با یونایتد ایرلینز میبرند چون ۲ تا شرکت با هم کار میکنند.

از نظر سفر باید تقسیم کنید که مثلا زمان سفر از تهران به کشور دوم و از اونجا به آمریکا تقریبا برابر باشه تا خستگی‌ کمتر باشه...پرواز امارات به لوس آنجلس خیلی‌ طولانی‌ هست ولی‌ کی‌ آال ‌ام و لوفتهانزا پرواز‌های خوبی‌ دارند ولی‌ گرون تر هستند.

اگر از تهران به لندن پرواز می‌کنید یادتون باشه از تهران باید بروید ارمنستان و ۱ ساعت سوختگیری کنید و دوباره پرواز به لندن و دوباره هواپیما عوض کنید و به آمریکا تشریف ببرید...
شماره کیس :35000
تاریخ رویت قبولی در سایت:NEVER
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:FEB 2011
کنسولگری:LONDON
تاریخ کارنت شدن کیس:AUG
تاریخ دریافت نامه دوم:JULY 2011
تاریخ مصاحبه: AUG 5 th/CLEARANCE 47 DAYS
تاریخ دریافت ویزا: SEP 2011
تاریخ ورود به آمریکا :NO IDEA
تاریخ دریافت گرین کارت :NO IDEA
تشکر کنندگان: tamanna ، maaref ، maryam58 ، AmericanHamid
(2011-10-04 ساعت 01:53)manoch نوشته:  
(2011-10-03 ساعت 01:06)behzadb57 نوشته:  دوستان عزیز جهت اینکه جواب درستی از سایر عزیزان به سولات داده شود و یا اطلاعات شما قابل استفاده برای سایرین باشد لطفا اطلاعات کامل رو بنویسید
زمان بلیط
تعداد نفرات
یکسره یا دوسره
ایرلاین
زمان و تعداد توقف
و چیزای مهم دیگه
با تشکر فراوان
سلام به همه
من پروازه 22 nov رو گرفتم
1 نفر به لس آنجلس
یکسره
ایرلاین ترکیش
2 ساعت تا استانبول 2 ساعت توقف در فرودگاه استانبول بعد 15/30 تا لس آنجلس
قیمت 1200000 تومان
یه سوالم داشتم میدونم شاید مسخره باشه ولی میخواستم بدونم من با پرواز ترکیش میرم استانبول و 2 ساعت بعد میرم لس آنجلس تو فرودگاه استانبول خودشون چمدونها رو به پرواز جدید انتقال میدن یا نه باید چمدونها رو تحویل بگیریم و خودمون به پرواز جدید تحویل بدیم ممنون میشم جواب بدید

چمدانها رو لس آنجلس بهتون تحویل میدن ولی محض احتیاط بهتره موقع تحویل بار یه یادآوری بکنید که بارهاتونو در لس آنجلس میخواهید تحویل بگیرید چون من یه بار یادآوری نکردم و اون طرف مثل اینکه نزد و بارهای من ترکیه اومد بیرون و کلی دردسر کشیدم و از اون به بعد چشمم ترسیده و هردفعه یادآوری میکنم
شماره کیس: 2011AS00035xxx
کنسولگری:بخارست
تاریخ مصاحبه: 9 آگوست 2011
تاریخ دریافت کلیرنس:01 سپتامبر
تاریخ دریافت ویزا:6 سپتامبر
تاریخ ورود به آمریکا:15 فوریه 2012
تاریخ دریافت سوشیال:24 فوریه
خدایا من در کلبه فقیرانه خود چیزی را دارم که تو در عرش کبریاییت نداری من چون تویی دارم و تو چون خودی نداری
تشکر کنندگان: Hornet ، behzadb57 ، tamanna ، maaref ، najibi ، maryam58 ، manoch ، AmericanHamid
(2011-10-04 ساعت 03:07)planetearth نوشته:  
(2011-10-03 ساعت 23:52)golesang نوشته:  
(2011-10-03 ساعت 21:19)najibi نوشته:  
(2011-10-03 ساعت 14:42)golesang نوشته:  2-و اینکه تو این سایت خیلی خوندم که فرودگاه هیترو لندن خیلی به ایرانیها گیر میدن لطفا اگر کسی اطلاعات دقیق تری در این زمینه داره بگه چون من مادرم دوسال پیش رفته بود انگلیس میگفت تاحالا تو هیچ فرودگاهی به اندازه فرودگاه هیترو بهم احترام نذاشته بودن و کمکم نکرده بودن ولی خوب ما چون ترانزیت هستیم شاید موضوع فرق کنه راستش هواپیماهای بریتیش خیلی بزرگ و وسوسه کننده هستش اما من چون دوتا بچه کوچیک دارم برام مهمه که تو فرودگاه اذیت نشیم ؟؟؟

دوست عزیز, اون مدتی که ما توی اون کشور بودیم و از فرودگاه هیترو رفت و آمد میکردیم از نظر رفتاری خیلی آدم های خوب و متمدنی بودند(۲ سال پیش ). سختگیری هاشون واسه همه هست نه فقط ایرانی ها.خلاصه که ما هیچ موقع بی ادبی یا به قولی از گل نازکتر نشنیدیم.

ممنون دوست عزیز از پاسختون من تو چند تا از تاپیکهای این سایت خیلی نکات بدی در مورد فرودگاه هیترو خوندم حتی کسانی رو که با بریتیش بلیط گرفته بودن کلی توصیه میشد بهشون که بلیطشون رو عوض کنن حتی چند تا از دوستان گفتن که تا چند روز بعد ورود به آمریکا عصبی بودن از رفتارهای بدی که تو فرودگاه هیترو باهاشون شده بود برای همین ترسیدم وگرنه خودم دوست دارم با بریتیش برم چون هواپیماهاش خیلی بزرگه و برای ما که بچه داریم راحت تره
به هرحال امیدوارم هممون با بهترین و راحت ترین ایرلاین بریم
اولا اگر لندن تشریف آوردید چون دیگه ویزا ترانزیت لازم ندارید اصلا با مامور مهاجرت روبه رو نمیشوید و فقط هواپیما را عوض می‌کنید پس اصلا با کسی‌ برخورد نمیکنید که حالا رفتارش خوب باشه یا بد...

فاصله سندلی‌‌های هواپیما در کلاس اکونومی معمولان ۳۲ اینچ هست که به ( )معروفه و مثلا در بی‌ ‌ام آی‌ ۳۱ اینچ هست چون میخوان مسافر بیشتری سوار کنن..همون طوری که عرض کردم قبلان شرکت بریتیش ایرویز ۱۵ سال هست به ایران پرواز نداره و این شرکت بی‌ ‌ام آی‌ در واقع صاحب اصلیش لوفتهانزا آلمان می‌شه.

هواپیما ترکیه ایرلینز هم از هواپیما کوچیک ۷۳۷ استفاده می‌کنه و یا اینکه مثلا شما را با یونایتد ایرلینز میبرند چون ۲ تا شرکت با هم کار میکنند.

از نظر سفر باید تقسیم کنید که مثلا زمان سفر از تهران به کشور دوم و از اونجا به آمریکا تقریبا برابر باشه تا خستگی‌ کمتر باشه...پرواز امارات به لوس آنجلس خیلی‌ طولانی‌ هست ولی‌ کی‌ آال ‌ام و لوفتهانزا پرواز‌های خوبی‌ دارند ولی‌ گرون تر هستند.

اگر از تهران به لندن پرواز می‌کنید یادتون باشه از تهران باید بروید ارمنستان و ۱ ساعت سوختگیری کنید و دوباره پرواز به لندن و دوباره هواپیما عوض کنید و به آمریکا تشریف ببرید...

دوست عزیز ما از کشور رومانی میریم در هرصورت باید یه پرواز تقریبا کوتاه به آمستردام یا لندن داشته باشیم بعد از اونجا بریم پرواز کی ال ام برای مسیر آمستردام - دالاس ایرباس A330-200 هستش و بریتیش برای این مسیر بوئینگ 400-747 هستش و برای هردو مسیر بخارست به لندن و لندن به دالاس هم خود بریتیش ایرویز هست حالا ما هم یا با بریتیش میریم یا با کی ال ام
شماره کیس: 2011AS00035xxx
کنسولگری:بخارست
تاریخ مصاحبه: 9 آگوست 2011
تاریخ دریافت کلیرنس:01 سپتامبر
تاریخ دریافت ویزا:6 سپتامبر
تاریخ ورود به آمریکا:15 فوریه 2012
تاریخ دریافت سوشیال:24 فوریه
خدایا من در کلبه فقیرانه خود چیزی را دارم که تو در عرش کبریاییت نداری من چون تویی دارم و تو چون خودی نداری
تشکر کنندگان: tamanna ، maaref ، najibi ، maryam58 ، AmericanHamid
دوستان سلام.

راجع به بردن پول می خواستم بپرسم که کسایی که رفتن چه جوری بردن؟ 1- تو فرودگاه ایران زده بیش تر از 5000 تا نمی تونی ببری حالا اگه نگیم بیشتر داریم و پول رو توی کیف دستیمون بزاریم مثلا 40000 دلار ایا مشکلی پیش نمی یاد از زیر xray که کیف رد بشه مشخص نمی شه؟؟
2- ایا اگه تو فرودگاه امریکا راستش رو بگیم که مثلا 40 تا داریم مشکلی پیش نمی یاد؟

ممنون می شم اگه راهنمایی کنید
تشکر کنندگان: tamanna ، maaref ، maryam58 ، AmericanHamid
سلام

سوال داشتم.
1- اگر يك پروازي 3 تكه بشه. مثلا تهران-فرانكفورت-شيكاگو-دالاس. ولي همش با يك خط هوايي مثل لوفتانزا. حالا براي تحويل مدارك مهاجرتي مثل پاكت زرد بايد در فرودگاه شيكاگو اين كارو كرد يا در فرودگاه دالاس.
2-اگر در شيكاگو مدارك رو بگيرن. من مي خوام برم آركانزاس بنظر شما براي دريافت سوشيال و گرين. تاخير بيشتر نمي شود.
3- آيا وقتي مدارك را از ما در فرودگاه مي گيرن مي فرستن اداره مهاجرت مركز KCC يا مي فرستن اداره مهاجرت همان جايي كه در فرمها نوشتيم؟
4- آيا براي پاس سفيد ميشه از هر شهري اقدام كرد؟
شماره كيس : 2011AS39xxx
تاريخ مصاحبه: 12 سپتامبر 2011
تاريخ ورود: 19 بهمن 1389- ورود از فرودگاه دالاس
تلاش تلاش تلاش. فقط همین.

تشکر کنندگان: tamanna ، AmericanHamid ، maaref
(2011-10-04 ساعت 08:55)مونیکا نوشته:  دوستان سلام.

راجع به بردن پول می خواستم بپرسم که کسایی که رفتن چه جوری بردن؟ 1- تو فرودگاه ایران زده بیش تر از 5000 تا نمی تونی ببری حالا اگه نگیم بیشتر داریم و پول رو توی کیف دستیمون بزاریم مثلا 40000 دلار ایا مشکلی پیش نمی یاد از زیر xray که کیف رد بشه مشخص نمی شه؟؟
2- ایا اگه تو فرودگاه امریکا راستش رو بگیم که مثلا 40 تا داریم مشکلی پیش نمی یاد؟

ممنون می شم اگه راهنمایی کنید
دوست عزیز
بارها تو پستهای مرتبط توضیح صریح و شفاف داده شده . باز برای عموم اعلام می کنم:
-چه جوری نداره .تو جیب یا کیفهای گردنی یا ساک دستی یا چمدان .
-قانون ایران میگه 5 هزار تا (ببین قانون چقدر برات ارزش داره اگه نداشت ببر بیشتر)
-شما از 5 دلار تا 1 میلیون دلار هم ببری موظفی "اعلام صحیح مبلغ کنی" به امریکا و هیچ محدودیت در ورود و مالیاتی هم نداره .(فقط باید درست اعلام کنی*).
موفق باشید.
(2011-10-04 ساعت 09:01)HOMAYON53 نوشته:  سلام

سوال داشتم.
1- اگر يك پروازي 3 تكه بشه. مثلا تهران-فرانكفورت-شيكاگو-دالاس. ولي همش با يك خط هوايي مثل لوفتانزا. حالا براي تحويل مدارك مهاجرتي مثل پاكت زرد بايد در فرودگاه شيكاگو اين كارو كرد يا در فرودگاه دالاس.
2-اگر در شيكاگو مدارك رو بگيرن. من مي خوام برم آركانزاس بنظر شما براي دريافت سوشيال و گرين. تاخير بيشتر نمي شود.
3- آيا وقتي مدارك را از ما در فرودگاه مي گيرن مي فرستن اداره مهاجرت مركز KCC يا مي فرستن اداره مهاجرت همان جايي كه در فرمها نوشتيم؟

سلام عزیز گرامیSmile
پیشاپیش خیر مقدم عرض می کنم.
1- هر جا وارد امریکا شوی اولین مکان پورت آف اینتری محسوب میشود.
2-مرتبط نیست . بستگی به آدرس نهایی اعلام شده توسط شما دارد.
3-تمام ادارات مهاجرت قاعدتا" به هم شبکه هستند و تفاوتی ندارد و کارتان روتین انجام می گیرد.
4-قاعدتا" امکانش هست .این یه قلم رو تو فایل اطلاعاتم ندارم شرمنده.Big Grin
لبخند بزن بسیجیSmile
موفق باشید
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
تشکر کنندگان: behzadb57 ، tamanna ، maaref ، مونیکا ، najibi ، maryam58 ، tata63 ، samadi2050 ، California ، joy
سلام دوستان
ممکنه کسی نمونه فرمهایی که مربوط به فرودگاه هست را برای من اینجا بذاره.ممنون میشم.
تشکر کنندگان: maaref
دوستان عزيز ديروز يك آژانس هواپيمايي براي پرواز تهران - وين -واشنگتن دي سي با اتريش ايرلاين قيمت 800هزارتومان براي هر نفر به ما داد.(فقط رفت)و گفت همه چيز تقريبا مثل لوفتانزا هست.مدت پرواز از تهران به وين 4.5 ساعت 4 ساعت توقف در فرودگاه وين بعد پرواز به واشنگتن هم 10 ساعت طول ميكشه.به نظرتون چطوره؟قيمتش كه خيلي عاليه.
تشکر کنندگان: maaref ، najibi ، maryam58 ، tamanna ، nima.nabizadeh ، joy ، pefa ، vahidvm60
(2011-10-04 ساعت 11:24)bita-p نوشته:  دوستان عزيز ديروز يك آژانس هواپيمايي براي پرواز تهران - وين -واشنگتن دي سي با اتريش ايرلاين قيمت 800هزارتومان براي هر نفر به ما داد.(فقط رفت)و گفت همه چيز تقريبا مثل لوفتانزا هست.مدت پرواز از تهران به وين 4.5 ساعت 4 ساعت توقف در فرودگاه وين بعد پرواز به واشنگتن هم 10 ساعت طول ميكشه.به نظرتون چطوره؟قيمتش كه خيلي عاليه.

كدوم آژانس با تلفن در صورت امكان و براي چه تاريخي؟
شماره كيس : 2011AS39xxx
تاريخ مصاحبه: 12 سپتامبر 2011
تاريخ ورود: 19 بهمن 1389- ورود از فرودگاه دالاس
تلاش تلاش تلاش. فقط همین.

تشکر کنندگان: tamanna ، tata63 ، bita-p ، joy ، maaref
(2011-10-04 ساعت 13:06)HOMAYON53 نوشته:  
(2011-10-04 ساعت 11:24)bita-p نوشته:  دوستان عزيز ديروز يك آژانس هواپيمايي براي پرواز تهران - وين -واشنگتن دي سي با اتريش ايرلاين قيمت 800هزارتومان براي هر نفر به ما داد.(فقط رفت)و گفت همه چيز تقريبا مثل لوفتانزا هست.مدت پرواز از تهران به وين 4.5 ساعت 4 ساعت توقف در فرودگاه وين بعد پرواز به واشنگتن هم 10 ساعت طول ميكشه.به نظرتون چطوره؟قيمتش كه خيلي عاليه.

كدوم آژانس با تلفن در صورت امكان و براي چه تاريخي؟
دوستان عزیز ما برای سفر دوممون بلیط ترکیش گرفتیم برای واشنگتن دی سی برای 22 دسامبر تا اواخر ژانویه تقریبا نفری 1میلیون شد.
تشکر کنندگان: tamanna ، bita-p ، najibi ، joy ، maaref
(2011-09-29 ساعت 17:59)sima s نوشته:  
(2011-09-29 ساعت 16:46)REZA1390 نوشته:  
(2011-09-29 ساعت 16:09)سمیرامیس نوشته:  سلام
ویزای من تا NOV. 10 اعتبار داره... من بلیط KLM گرفتم رفت اکتبر.۲۵ و برگش0 NOV.3..آیا این که تاریخ برگشت ما بد از اعتبار ویزا هست ,ممکه برای ما مشکل ساز باشه؟

ممنون میشم راهنمایئ کنید
نه دوست من هیچ مشگلی ندارین
می تونم سوال کنم چقدر بلیط رو خریدین ؟ چند تا ترانسفر داره ؟
اگه به امید خدا گرین کارت بگیرین هیچ مشکلی نیست.

ممنون از جوابتون..من بلیط را 1,690,000تومان خریدم
تشکر کنندگان: tamanna ، Hornet ، AmericanHamid ، najibi
به نام خدا
کیس نامبر: As000001**2011
تاریخ دریافت نامه اول: 10 may 2010
محل دریافت نامه اول: تهران – منزل مسکونی
محل دریافت نامه دوم – دریافت نشد
محل مصاحبه:آنکارا
بعد از دریافت نامه اول ابتدا مدارک تحصیلی و همچنین سند خانه و ارزش گذاری آن ( که البته برای کیس لاتاری لزومی به ارزش گذاری کار نبود چون سفارت از ما ارزش گذاری ملک را نخواست و فقط یک هزینه اضافی بود.) و گواهی عدم سوء پیشینه که آنهم هم لازم نبود چون نخواستند- شناسنامه و کارت ملی را برای ترجمه دادم به دارالترجمه و این مدارک را به اضافه کارت واکسن هپاتیت و کزار که از انستیتو پاستور گرفتم ( اگر از پرسنل انستیستو پاسنتور بپرسید می گویند که چه واکسن هائی لازم است.و کارت واکسن.MMR که در مرکزی در روبروی دانشگاه تهران زدم و همچنین گواهی حساب بانکی به ارزش 20 میلیون تومان راکه خود بانک تجارت ترجمه شده آنرا میدهد و مدارک اسپانسرم را (که برای کیس لاتاری ضرورتی ندارد) از طریق پست DHL که هزینه آن 60 هزار شد فرستادم به آدرسی که خود سایت داده بود.( لازم به توضیح است که از هر ترجمه 2 نسخه باید باشد که در توضیحات بعدی خواهم گفت چرا.بعد ازا رسال مدارک منتظر نامه دوم شدم که هیچوقت نیامد و من از طریق تلفن و e.mail از زمان مصاحبه ام مطلع شدم و به دوستان توصیه می کنم منتظر نامه دوم نباشند چون معمولا نمی آید.حدود 3 هفته قبل از رفتن به مصاحبه باید یک نسخه دیگر از مدارک را به سفارت .امریکا.. در آنکارا باید فرستاد و همچنین قبل از رفتن به مصاحبه حدود 3 هفته قبل از طریق سایت از دکتراونگان در لابراتوار دوزن در آنکارا برای معاینه وقت گرفتم . 4 روز قبل ازرفتن به مصاحبه در آنکارابودم برای آزمایشات پزشکی چون جواب آنها 3 روز طول می کشد. به دوستان توصیه می کنم چون فاصله لابراتوار دکترتا سفارت و هتل خیلی کم است و پیاده هم می شود رفت خودشان کارهای مراجعه به دکتر را انجام دهند چون بعضی تورها با گرفتن مبلغ در حد60 دلار از هر نفر می خواهند شما را به معاینه ببرند این هزینه کاملا اضافی است چون رفتن برای معاینات قفس سینه و خون اصلا کار سختی نیست و در لابراتوار خودشان می گویند چه کار باید انجام بدهید. بعد از آماده شدن آزمایشات همراه با مدارکی پزشکی که دکتر اونگان به همرا هcd داده بود به همراه اصل مدارک و اسناد رفتم مصاحبه دم سفارت که دو صف بود یکی مربوط به خود ترکها بود و صفه دیگر متعلق به اتباع خارجی بود که شما در اتباع خارجی بایستید و لازم به توضیح است دقیقا ساعت مصاحبه به شما دادند کمی قبل از آن بروید جون خیلی زود رفتن تاثیری ندارد.. با لباس کاملا معمولی چون آنجا اصلا به ظاهر نگاه نمی کنند.و مصاحبه بسیار راحت بود فقط 4 تا سوال پرسید که چرا می خواهید بروید .... با اسپانسرت چه نسبتی داری ؟ - کارت دولتی است یا آزاد- و تا به حال به جند کشور اروپائی سفر کردید.لازم به توضیح است که هزینه دکتر در آنکارا حدود 230 دلار و هزینه خود سفارت 800 دلار شد.در آخر مصاحبه یک برگ آبی داد و در برگ آبی آدرس یک سایت را نشان داد و گفت چون شغلت دولتی است شامل fbi چک می شوی بعد 40 روز در سایت کیس نامبرت را جستجو کن تا در عرض یک ماه کارهای اداری انجام شود.و گفتند بعد از مشاهده کیس نامبرت باید دوباره بیائی آنکاراو بعد از 40 روز که کیسم را دیدم دوباره به سفارت مراجعه و در هتل از طربق ups موفق به گرفتن ویزا شدم.که 5 ماه برای رفتن فرصت داشتم . چون شروع را از زمانی که آزمایشات پزشکی را در آنکارا انجام دادیم حساب می کنند نه از زمان مصاحبه .
بالاخره بلیط klm تهیه و درتاریخ ..... عازم ..امریکا... شدم و در فرودگاه مدارکم چک شد . و بعد در هواپیما. هم یک فرم دادند که چقدر پول داری چه وسایلی همراه داری . ظاهرا نباید بیشتر از 10000000 دلار پول داشته باشی چون از بعضی مزایا درامریکا نمی توانی استفاده کنی. به فرودگاه که رسیدم در صف اتباع خارجی .. ایستاده و بدون هیچ مشکلی مدارکم چک شد و آنجا آدرسم را عوض کردم . عکس 5.5 تحویل دادم وارد شهر سن حوزه .. شدم که درست بعد از سه هفته , ssn و بعد از 35 روزگرین کارتم آمد البته من بدون ...گرین کارت . وبدون ...ssn . و فقط با ویزا در بانک wells fargo حساب باز کردم .حدود یک هفته در متل شبی 50 دلار در شهرسن حوزه . اقامت کردم و بعد ا یک آپارتمان یک خوابه در شهر سن حوزه...... به قیمت 1200 دلار که باهزینه برق و سایر هزینه های چانبی 1500 دلار و با 500 دلار dipositeاجاره کردیم.
در 3 روز اول ورود یک خط نلفن از metro که با قیمت گوشی 70 دلار هزینه داشت خریدم ولی حسن آن این بود که با 50 دلار برای یک ماه تلفن شارژ است و نامحدود می توانی با همه جا صحبت کنی . و بعد از یک ماه باید دوباره با 50 دلار شارزکرد.هزینه ایاب و ذهاب درآنجا گران است مثلا من که با اتوبوس داخل شهری رفت و آمد میکردم 2 دلار و 25 سنت برای رفت بود .و اتوبوس بین شهری که با شرکت graey hound سفر میکردم از شهر...سن حوزه .. تا okland.. 11 دلار بود و جالب است اگر به هر دلیلی می خواستی زمانشو تغییر بدی باید 15 دلار اضافه بدهید گرونتز از قیمت خود بلیط!!
و جالب است که یکبار که من ازشهر سن حوزه... به شهرokland ... می خواستم با اتوبوس شرکت graey hound برم برای اضافه بار 30دلار پول دادم ولی قیمت خود بلیط 11 دلار بود!!. ولی هزینه مواد غذایی تقریبا مثل ایران بود ولی قیمت میوه و سبزی نسبتا بالا بود. مراکز خریدی که من با راهنمائی دوستان رفتم مرکز خرید ROSS، COSTCO، TARGET که قیمت لباس مناسب بود.
.کلا تا 5/1 ماه تمام مدارک به آدرسی که قبلا دادیم می آید. من بعد از دو ماه برگشتم ایران.در کل با کمک خدا و لطف دوستانم به مشکل خاصی برخورد نکردم.(خدا را شکر)
در پایان می خواستم از ته دل از تمام مدیران و دست اندرکاران مهاجر سرا تشکر خالصانه بکنم و از خدا می خواهم در هر کجا هستند موفق باشند چون من واقعا از کمک و راهنمائی های این سایت استفاده کردم و به خودم وظیفه دانستم برای جبران زحمات این عزیزان من هم تجربیاتم را در سایت بگذارم تا من هم به نوبه خود بتوانم اندکی از لطف دوستان را جبران کنم . و خواستم به هم وطنانم بگویم من در سن حوزه خواهم بود و هر کمکی از دستم بر بیایبد در آنجا در خدمت هم وطنانم خواهم بود.
دوستدار شما افروز
تشکر کنندگان: arash004 ، zohreh36 ، Hornet ، nahid.t ، sare ، mahdicivil ، California ، tamanna ، kamrani.navid ، najibi ، AmericanHamid ، joy ، maryam58 ، maaref ، Man ، aziking ، هایده
(2011-10-04 ساعت 09:01)HOMAYON53 نوشته:  سلام

سوال داشتم.
فقط در مورد سؤال اولتون، بايد بگم كه غير ممكنه هر سه تكه را با يك ايرلاين تشريف ببريد. مثلا لوفت هانزا پرواز دامستيك در داخل آمريكا كه نداره. البته ممكنه با يك ايرلاين آمريكايي قرارداد داشته باشه و در تهران بليط هر سه قسمت را بهتون بفروشند. ولي در آمريكا ايرلاينتون عوض ميشه كه براساس توضيح چند تا پست قبلتر دوستان مشكل ساز نخواهد بود. موفق باشيدBig Grin
2012, Bay Area, CA
تشکر کنندگان: Hornet ، tamanna ، najibi ، AmericanHamid ، maaref
(2011-10-05 ساعت 15:16)afroz1 نوشته:  به نام خدا
کیس نامبر: As000001**2011
تاریخ دریافت نامه اول: 10 may 2010
محل دریافت نامه اول: تهران – منزل مسکونی
محل دریافت نامه دوم – دریافت نشد
محل مصاحبه:آنکارا
ب...
بالاخره بلیط klm تهیه و درتاریخ ..... عازم ..امریکا... شدم و در فرودگاه مدارکم چک شد . و بعد در هواپیما. هم یک فرم دادند که چقدر پول داری چه وسایلی همراه داری . ظاهرا نباید بیشتر از 10000000 دلار پول داشته باشی ............
با عرض سلام و آرزوی لحظه های شاد برای شما، با توجه به اینکه بارها دوستان نوشتن اما جسارتاً و اگر ممکنه می خواستم بدونم چقدر ارز با خودتون تونستید ببرید؟!
من با بانک صحبت کردم گفت من نامه می دم و تو پاستون هم می زنم اما با فرودگاه که تماس گرفتم مرغ یک پا داره..... 5000 بیشتر نمی تونید با خودتون ببریدو.....
ممنون می شم اگر بگید اینجا برای خروج مشکل داشتید یا خیرو.....
با سپاس
تشکر کنندگان: Hornet ، tamanna ، joy ، maaref ، Mehrafarin

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان