کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2011-09-28 ساعت 12:43)free_free نوشته:  
(2011-09-28 ساعت 12:37)moraddad نوشته:  سلام
هنگام برگشتن از امریکا، آیا میزان دلار همراه محدودیت دارد؟توی فرودگاه ایران یا امریکا.
ممنون

این سوال خیلی مهمه همین سوال رو من هم پرسیدم ولی کسی چواب نداد....

حالا من سوال شما رو کامل تر میکنم که اگر کسی میدونه جواب بده؟

از لحاظ قوانین آمریکا ارسال دلار از آمریکا به ایران چه بصورت واریز بانکی غیر مستقیم و یا حمل توسط مسافر چه خکمی داره و تا چقدر مجازه؟

دوستان این سوال من از این جهت خیلی مهم هست که در صورتی که قانونی مبنی بر عدم انتقال دلار از آمریکا به ایران وجود داشته باشد(و اینکار جرم تلقی شود) و دوستان از آن بیخبر باشیند ممکن است از لحاظ قانونی مشکل ایجاد کند
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: tamanna ، Hornet ، vahidvm60 ، najibi ، nima.nabizadeh ، maaref ، Ehsan2011 ، maryam58
دوستان فرم I-94 چيه؟؟ كجا داده ميشه و ......؟! Smile
ممنون

روز مصاحبه: 2011-Aug-03 آنكارا
تاريخ كلير: Sep-07-2011
تاريخ دريافت ويزا:Cool Sep-13-2011
تشکر کنندگان: Hornet ، maaref
من پورت ورودی رو تو 9 سوالی نوشتم فرودگاه Boston ولی الان تصمیمم عوض شده میخوام برم تگزاس.اشکالی پیش میاد؟
شماره کیس: ***38
تاریخ دریافت نامه قبولی:9خرداد
کنسولگری:آنكارا

تشکر کنندگان: Hornet ، maaref ، tamanna
طبق قوانین شما در هنگام ورود و همچنین خروج از ایالات متحده، مبالغ بیش از ده هزار دلار رو باید گزارش کنید. در قوانین مسافرت های خارجی برای مسافرانی که مقیم امریکا هستند در قسمت ارز، اشاره ای به تحریم یا محدودیت مسافران ایرانی نشده است. تنها در خصوص معاملات تجاری و طلا محدودیت هایی وجود دارد که اونم معلوم نیست چقدر اجرا میشه.
منابع:
http://www.cbp.gov/xp/cgov/travel/vacation/kbyg/
http://www.cbp.gov/linkhandler/cgov/trav...ations.pdf

Money And Other Monetary
Instruments
You may bring into or take out of the country, including by mail, as much money as you wish . However, if
it is more than $10,000, you will need to report it to
CBP . Ask the CBP officer for the Currency Reporting
Form (FinCen 105) . The penalties for non-compliance
can be severe .
“Money” means monetary instruments and includes U .S .
or foreign coins currently in circulation, currency, travelers’ checks in any form, money orders, and negotiable
instruments or investment securities in bearer form
Smile سلام بر دوستان

با اینکه بارها بحث و گفتگو شده برای مورد حضور 6 ماهه (5 ماه 29 روز ) در امریکا و همین تو خارج از آن برای حفظ شرایط کنتر 30 ماهه برای کسب شرایط مطلوب سیتیزن شیپ. سوالی مطرح است که پس از اولین ورود نیز این شرایط حضور 6 ماهه اجباری است برای حفظ گرین کارت و ... یا خیر؟
این سوال را از ان بابت مطرح کردم که ما با 2 موضوع متفاوت مواجه هستیم پس از اولین ورود:
1-افرادی که می آیند و گرین را می گیرند و با پاس سفید بر می گردند(به نیت مراجعت مجدد به امریکا تا زمانی بالاتر از 6 ماه مجاز و زیر 1 سال و نظایرهم ).
2-افرادی که می آیند و گرین را می گیرند و حضور مداوم پیدا می کنند (برای همیشه یا مدت 6 ماه مجاز (طبق موارد مطروحه فوق)).

حال سوال اینجاست*** تکلیف کسی که آمده گرین رو گرفته و زیر 6 ماه اقامت اولیه داشته(مثلا" 5 ماه ") و مجبور به برگشت به ایران است ولی می تواند ظرف 2 ماه مجددا" به امریکا برگردد چیست؟***

ممنونم
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
تشکر کنندگان: maaref ، tamanna ، vahidvm60 ، California
(2011-09-29 ساعت 02:12)maxsupermax نوشته:  Smile سلام بر دوستان

با اینکه بارها بحث و گفتگو شده برای مورد حضور 6 ماهه (5 ماه 29 روز ) در امریکا و همین تو خارج از آن برای حفظ شرایط کنتر 30 ماهه برای کسب شرایط مطلوب سیتیزن شیپ. سوالی مطرح است که پس از اولین ورود نیز این شرایط حضور 6 ماهه اجباری است برای حفظ گرین کارت و ... یا خیر؟
این سوال را از ان بابت مطرح کردم که ما با 2 موضوع متفاوت مواجه هستیم پس از اولین ورود:
1-افرادی که می آیند و گرین را می گیرند و با پاس سفید بر می گردند(به نیت مراجعت مجدد به امریکا تا زمانی بالاتر از 6 ماه مجاز و زیر 1 سال و نظایرهم ).
2-افرادی که می آیند و گرین را می گیرند و حضور مداوم پیدا می کنند (برای همیشه یا مدت 6 ماه مجاز (طبق موارد مطروحه فوق)).

حال سوال اینجاست*** تکلیف کسی که آمده گرین رو گرفته و زیر 6 ماه اقامت اولیه داشته(مثلا" 5 ماه ") و مجبور به برگشت به ایران است ولی می تواند ظرف 2 ماه مجددا" به امریکا برگردد چیست؟***

ممنونم

اشکالی ندارد و شرعا و قانونا مجاز است و برای سیتزن شدن هم مشکلی ایجاد نمی کند.
و من ا... توفیق
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
ali.sepehr@pariztravel.com

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
تشکر کنندگان: ParsTrader ، alirezagh ، mitr.p ، Hornet ، tamanna ، nahid.t ، vahidvm60 ، najibi ، tata63 ، shiva_h ، free_free ، maaref ، maryam58 ، Ehsan2011 ، Masoudpish
(2011-09-29 ساعت 02:12)maxsupermax نوشته:  ..........................
پس از اولین ورود:
..................
[/color][/size]

یعنی چی؟؟؟
ما پاس سفید رو گرفتیم و برگشتیم..پاس سفید میذاره تا 2 سال ایران بمونیم و بعد بیام امریکا
یعنی چون زود از امریکا برگشتیم باید زیر 1 سال برگردیم؟؟؟؟؟
به شک انداخی من رو !!!
[font=Times New Roman]صبورانه در انتظار زمان بمان ! هر چیز در زمان خودش رخ میدهد .
باغبان حتی اگر باغش را غرق اب هم کند درختان خارج از فصل خود میوه نمی دهند[/font]
تشکر کنندگان: tamanna ، vahidvm60 ، maaref ، AmericanHamid
(2011-09-29 ساعت 10:13)mitr.p نوشته:  
(2011-09-29 ساعت 02:12)maxsupermax نوشته:  ..........................
پس از اولین ورود:
..................
[/color][/size]

یعنی چی؟؟؟
ما پاس سفید رو گرفتیم و برگشتیم..پاس سفید میذاره تا 2 سال ایران بمونیم و بعد بیام امریکا
یعنی چون زود از امریکا برگشتیم باید زیر 1 سال برگردیم؟؟؟؟؟
به شک انداخی من رو !!!
Smile
برای درک بهتر یه لینک مفید بهتون میدم که مشکوک نشیدBig Grin
http://www.immihelp.com/greencard/reentry-permit.html
در ضمن مابقی این سایت هم خوبه.
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
تشکر کنندگان: najibi ، tamanna ، maaref
سلام بر همه دوستان عزیز
من هم بالاخره بلیط خودم و همسر محترم رو برای اواخر نوامبر خریداری کردم به مقصد لوس آنجلس
پرواز با ایرفلوت هست و یکطرفه و با قیمت باور نکردنی نفری 829500 تومان
تهران-مسکو-لوس آنجلس
نفری 2 چمدون 23 کیلویی+7 کیلو ساک دستی
پرواز از تهران تا مسکو ایرباس A319 و پرواز ترانز اتلانتیکش هم (مسکو به لوس آنجلس) با ایرباس A320/200 هست
مشروب فقط اگه کسی بخواد باید پولشو بپردازه و مجانی نیست (حالا نصف روز مشروب نمیخورم نمیمیرم که نه؟ WinkBig Grin )
ضمنا زمان پرواز هم با احتساب توقف فرودگاه مسکو در حدود 21 ساعت هست
اگر کسی با ما همسفر میشه پیغام بده
موفق باشید
(2011-09-28 ساعت 16:59)tata63 نوشته:  دوستان فرم I-94 چيه؟؟ كجا داده ميشه و ......؟! Smile
ممنون

چرا كسي جواب منو نداد؟؟! Sad

روز مصاحبه: 2011-Aug-03 آنكارا
تاريخ كلير: Sep-07-2011
تاريخ دريافت ويزا:Cool Sep-13-2011
تشکر کنندگان:
سلام
ویزای من تا NOV. 10 اعتبار داره... من بلیط KLM گرفتم رفت اکتبر.۲۵ و برگش0 NOV.3..آیا این که تاریخ برگشت ما بد از اعتبار ویزا هست ,ممکه برای ما مشکل ساز باشه؟

ممنون میشم راهنمایئ کنید
تشکر کنندگان: tamanna ، maaref ، maryam58
(2011-09-29 ساعت 16:09)سمیرامیس نوشته:  سلام
ویزای من تا NOV. 10 اعتبار داره... من بلیط KLM گرفتم رفت اکتبر.۲۵ و برگش0 NOV.3..آیا این که تاریخ برگشت ما بد از اعتبار ویزا هست ,ممکه برای ما مشکل ساز باشه؟

ممنون میشم راهنمایئ کنید

چرا باید اشکال داشته باشه؟ ما هم تاریخ برگشتمون بعد از تاریخ انقضا ست. من تا حالا جائی نخوندم که مشکلی باشه!شما از کجا فکر کردید مشکلمنده؟
تشکر کنندگان: maaref
برای اطمینان خاطر سوال کردم که نکنه توی فرودگاه گیر بدن!!
(2011-09-29 ساعت 16:20)najibi نوشته:  

ممنون میشم راهنمایئ کنید

چرا باید اشکال داشته باشه؟ ما هم تاریخ برگشتمون بعد از تاریخ انقضا ست. من تا حالا جائی نخوندم که مشکلی باشه!شما از کجا فکر کردید مشکلمنده؟

برای اطمینان خاطر سوال کردم که نکنه توی فرودگاه گیر بدن!!
تشکر کنندگان: tamanna ، maaref
دوستان سلام
من براي بار اول اكتبر دارم ميرم.مي خوام يكسري حدود 100 كيلو بار فريت كنم.مي خوساتم ببينم مشكلي نداره به خاطر اين تحريم ها اونجا به راحتي توي آمريكا بارهامونو تحويل ميدن؟اگه كسي تجربه اين كار رو داره لطفا به من جواب بده
کیس نامبر: 2011AS38xxx
كنسولگري : آنكارا
تاریخ دریافت نامه قبولی : March 2011 اي ميل
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: َAugust 2010
تاریخ دریافت نامه دوم : June 2011
تاریخ مصاحبه : August-10, 2011
تاریخ دریافت ویزا : 12 آگوست
تاریخ ورود به آمریکا: ۷ اکتبر ۲۰۱۱
ایالت : Kentacky- (Louisville
تشکر کنندگان: tamanna ، maaref ، AmericanHamid ، honey62

ممنون میشم راهنمایئ کنید
نه دوست من هیچ مشگلی ندارین
می تونم سوال کنم چقدر بلیط رو خریدین ؟ چند تا ترانسفر داره ؟

تشکر کنندگان: tamanna ، maaref

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان