کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2011-10-08 ساعت 00:16)masoudeses نوشته:  
(2011-10-08 ساعت 00:09)یاشار و ماری نوشته:  سلام دوستان

صدای ما رو از لس‌انجلس میشنوید. . .

این طور که معلومه حسابی راضی بودین
راستی شما بلیط رو 1طرفه گرفتین این قیمت؟
و اینکه کامفور همون کلاسی هست که بین اکونومی و بیزینس هست؟
ممنون میشم جواب بدین
منم اگه خدا بخواد مسافر همین مسیرم.
ممنون

بله، همون کلاس بین اکونومی و بیزینس، بلیط هم یک طرفه بود. البته وقتی‌ که ما بلیط گرفتیم اکونومی هم ۱ میلیون و ۳۳۰ هزار تومن میگفت ، یعنی‌ ما ۵۰ تومن نفری بیشتر پول دادیم. پرواز هم تبریز به استانبول و استانبول به لوس انجلس بود و جای دیگه ای توقف نداشت.
شماره کیس :2011AS35XXX
دریافت نامه: 9 خرداد -- 30 می
ارسال فرمها: 11 خرداد-- 1 ژوئن
کنسولگری:آنکارا
مصاحبه: 10 مرداد-- 1 آگوست
دریافت ویزا:23 شهریور-- 14 سپتامبر
ورود به آمریکا: ۱۴ مهر--۶ اکتبر
دریافت سوشال:۱۵ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت: ۲۱ روز بعد از ورود

تشکر کنندگان: najibi ، jasmine2953 ، maaref ، HOMAYON53 ، Hornet ، tamanna ، behzadb57 ، AmericanHamid ، maryam58 ، vahidvm60 ، samadi2050
(2011-10-06 ساعت 18:30)behzadb57 نوشته:  
(2011-10-05 ساعت 17:07)HOMAYON53 نوشته:  
(2011-10-05 ساعت 15:28)hoseyn نوشته:  
(2011-10-04 ساعت 09:01)HOMAYON53 نوشته:  سلام

سوال داشتم.
1- اگر يك پروازي 3 تكه بشه. مثلا تهران-فرانكفورت-شيكاگو-دالاس. ولي همش با يك خط هوايي مثل لوفتانزا. حالا براي تحويل مدارك مهاجرتي مثل پاكت زرد بايد در فرودگاه شيكاگو اين كارو كرد يا در فرودگاه دالاس.
2-اگر در شيكاگو مدارك رو بگيرن. من مي خوام برم آركانزاس بنظر شما براي دريافت سوشيال و گرين. تاخير بيشتر نمي شود.
3- آيا وقتي مدارك را از ما در فرودگاه مي گيرن مي فرستن اداره مهاجرت مركز KCC يا مي فرستن اداره مهاجرت همان جايي كه در فرمها نوشتيم؟
4- آيا براي پاس سفيد ميشه از هر شهري اقدام كرد؟
فقط در مورد سؤال اولتون، بايد بگم كه غير ممكنه هر سه تكه را با يك ايرلاين تشريف ببريد. مثلا لوفت هانزا پرواز دامستيك در داخل آمريكا كه نداره. البته ممكنه با يك ايرلاين آمريكايي قرارداد داشته باشه و در تهران بليط هر سه قسمت را بهتون بفروشند. ولي در آمريكا ايرلاينتون عوض ميشه كه براساس توضيح چند تا پست قبلتر دوستان مشكل ساز نخواهد بود. موفق باشيدBig Grin
ببخشيد من از جواب دوست قبلي متوجه تشدم حالا در نقطه توقف در آمريكا قبل از پرواز بعدي به شهر مورد نظر بايد كارهاي مهاجرت انجام شود و براي رفتن به تكه دوم پرواز كه داخل آمريكا است ( از شيكاگو به دالاس) بايد از ترمينال داخلي استفاده نمود؟

دوست عزیز بلیطتون نشون می ده که توی شیکاگو از O'Hare پرواز دارین یا از Midway
چون O'Hare بین المللی است و Midway داخلی
من یک پرواز داشتم از شیکاگو به دالاس البته بعد از یک ماه پس از ورودم اونم از O'Hare بود یعنی پروازهای داخلی هم می تونه از فرودگاه بین المللی انجام بشه ولی برعکسش نه
ببخشيد من جواب سوالم را نگرفتم . اگر پرواز 2 توقف در آمريكا داشته باشد . - شيكاگو و دالاس- و مقصد هم دالاس باشد. بالاخره در فرودگاه وسط يعني شيكاگو بايد كارهاي مهاجرتي انجام شود يا در فرودگاه مقصد كه دالاس باشد.
شماره كيس : 2011AS39xxx
تاريخ مصاحبه: 12 سپتامبر 2011
تاريخ ورود: 19 بهمن 1389- ورود از فرودگاه دالاس
تلاش تلاش تلاش. فقط همین.

تشکر کنندگان: tamanna ، behzadb57 ، AmericanHamid ، maryam58 ، maaref
(2011-10-07 ساعت 16:19)alirezamk نوشته:  
(2011-10-07 ساعت 14:50)AmericanHamid نوشته:  
(2011-10-07 ساعت 09:13)alirezamk نوشته:  
(2011-10-07 ساعت 00:10)Hornet نوشته:  برخي از دوستان نوشته بودن كه تاريخ كلير شدنشون رو در ويزا درج كردن
ميشه بفرمايند، كجاش نوشته ؟
Hornet عزیز، سمت راست شماره پاسپورت تحت عنوان IV Issue Date درج شده.
alirezamk عزیز فکر میکنم اشتباه میکنید. چون IV Issue Date تاریخ صدور ویزا رو میگه نه تاریخ کلیر شدن رو . من 13 JUL یک ایمیل دریافت کردم که کلیر شدم ولی در قسمت IV Issue Dateتاریخ 27JUL رو زده زمانی که پاسپورتم توی سفارت بود برای دریافت ویزا .
دوست خوبم AmericanHamid عزیز کاملاً حق با شماست من دوباره چک کردم اون تاریخ IV Issue Date تاریخ صدور ویزا هستش و تاریخ کلیر شدن رو سمت راست عکس پایین و همچنین روی پاکت زرد رنگ آخرین خط تحت عنوان Clearance Recieved on yy/mm/yyyy درج شده.
برای من نه در ویزام و نه بر روی پاکت زرد چیزی در مورد تاریخ دریافت کلیرنس قید نشدهSad

شماره کیس:2011AS19XXX
کنسولگری:ابوظبي
مصاحبه:90/03/16 (06 june)
مدت كلیرنس : 111 روز
تاریخ کلیر : 25 SEP
دریافت ویزا : 26 SEP
تاریخ پرواز : 9 مارچ
دریافت گرین کارت : 19 آوریل
خلاصه وضعیت کیس
تشکر کنندگان: tamanna ، AmericanHamid ، Hornet ، maryam58 ، vahidvm60 ، maaref
(2011-10-08 ساعت 10:19)naeiji1974 نوشته:  
(2011-10-07 ساعت 14:50)AmericanHamid نوشته:  
(2011-10-07 ساعت 09:13)alirezamk نوشته:  
(2011-10-07 ساعت 00:10)Hornet نوشته:  برخي از دوستان نوشته بودن كه تاريخ كلير شدنشون رو در ويزا درج كردن
ميشه بفرمايند، كجاش نوشته ؟
Hornet عزیز، سمت راست شماره پاسپورت تحت عنوان IV Issue Date درج شده.
alirezamk عزیز فکر میکنم اشتباه میکنید. چون IV Issue Date تاریخ صدور ویزا رو میگه نه تاریخ کلیر شدن رو . من 13 JUL یک ایمیل دریافت کردم که کلیر شدم ولی در قسمت IV Issue Dateتاریخ 27JUL رو زده زمانی که پاسپورتم توی سفارت بود برای دریافت ویزا .
دوست خوبم AmericanHamid عزیز کاملاً حق با شماست من دوباره چک کردم اون تاریخ IV Issue Date تاریخ صدور ویزا هستش و تاریخ کلیر شدن رو سمت راست عکس پایین و همچنین روی پاکت زرد رنگ آخرین خط تحت عنوان Clearance Recieved on yy/mm/yyyy درج شده.
برای من نه در ویزام و نه بر روی پاکت زرد چیزی در مورد تاریخ دریافت کلیرنس قید نشدهSad

ما هم که ابوظبی بودیم تایخ کلیرنس نه در پاس و نه روی پاکت زده نشده،احتمالا فقط سفارت انکارا تاریخ کلیر رو درج میکنه.
شماره کیس:2011as10000
تاریخ نامه قبولی :May 18th,2010
تاریخ کارنت شدن کیس:November
تاریخ دریافت نامه دوم : Nov 1st,2010
تاریخ مصاحبه : Dec 19th,2010
دریافت کلیرنس:همسرم Jan4th, خودم(حدودا 9ماه طول کشید)August 16th.
تاریخ مهاجرت:February 1st
تشکر کنندگان: tamanna ، AmericanHamid ، Hornet ، maryam58 ، vahidvm60 ، maaref
(2011-10-08 ساعت 05:24)یاشار و ماری نوشته:  
(2011-10-08 ساعت 00:16)masoudeses نوشته:  
(2011-10-08 ساعت 00:09)یاشار و ماری نوشته:  سلام دوستان

صدای ما رو از لس‌انجلس میشنوید. . .

این طور که معلومه حسابی راضی بودین
راستی شما بلیط رو 1طرفه گرفتین این قیمت؟
و اینکه کامفور همون کلاسی هست که بین اکونومی و بیزینس هست؟
ممنون میشم جواب بدین
منم اگه خدا بخواد مسافر همین مسیرم.
ممنون

بله، همون کلاس بین اکونومی و بیزینس، بلیط هم یک طرفه بود. البته وقتی‌ که ما بلیط گرفتیم اکونومی هم ۱ میلیون و ۳۳۰ هزار تومن میگفت ، یعنی‌ ما ۵۰ تومن نفری بیشتر پول دادیم. پرواز هم تبریز به استانبول و استانبول به لوس انجلس بود و جای دیگه ای توقف نداشت.

دوست عزيز ممنون از اطلاعات خوبت
مي توني مشخصات كامفورت را دقيقا معرفي كني
آيا فرق محسوسي با اكونومي داره و تا چند درصد گرونتر ارزش هزينه كردن رو داره ( زمان خريد شما 50 تومن گرونتر بوده شايد ساير مواقع اين مقدار تغيير كنه)

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
تشکر کنندگان: tamanna ، tata63 ، AmericanHamid ، Hornet ، maryam58 ، vahidvm60 ، maaref ، joy ، SH1A2R3
سلام دوستان یک سایت بهتون معرفی‌ می‌کنم که فکر کنم خیلی‌ خیلی‌ به درد کسانی‌ که قصد ادامه تحصیل دارند بخوره،خودم که خیلی‌ وقت بود دنبال چنین سایتی بودم.این سایت در هر ایالتی‌ که قصد تحصیل را دارید،تمام دانشگاه‌های آن ایالت را همراه با رنک(rank) آنها در بین دانشگاههایusa نشان میدهد
http://www.4icu.org/us
CASE NUMBER:33xxxBig Grin

, What you believe from bottom of your heart will come true
(2011-10-08 ساعت 09:06)HOMAYON53 نوشته:  
(2011-10-06 ساعت 18:30)behzadb57 نوشته:  
(2011-10-05 ساعت 17:07)HOMAYON53 نوشته:  
(2011-10-05 ساعت 15:28)hoseyn نوشته:  
(2011-10-04 ساعت 09:01)HOMAYON53 نوشته:  سلام

سوال داشتم.
1- اگر يك پروازي 3 تكه بشه. مثلا تهران-فرانكفورت-شيكاگو-دالاس. ولي همش با يك خط هوايي مثل لوفتانزا. حالا براي تحويل مدارك مهاجرتي مثل پاكت زرد بايد در فرودگاه شيكاگو اين كارو كرد يا در فرودگاه دالاس.
2-اگر در شيكاگو مدارك رو بگيرن. من مي خوام برم آركانزاس بنظر شما براي دريافت سوشيال و گرين. تاخير بيشتر نمي شود.
3- آيا وقتي مدارك را از ما در فرودگاه مي گيرن مي فرستن اداره مهاجرت مركز KCC يا مي فرستن اداره مهاجرت همان جايي كه در فرمها نوشتيم؟
4- آيا براي پاس سفيد ميشه از هر شهري اقدام كرد؟
فقط در مورد سؤال اولتون، بايد بگم كه غير ممكنه هر سه تكه را با يك ايرلاين تشريف ببريد. مثلا لوفت هانزا پرواز دامستيك در داخل آمريكا كه نداره. البته ممكنه با يك ايرلاين آمريكايي قرارداد داشته باشه و در تهران بليط هر سه قسمت را بهتون بفروشند. ولي در آمريكا ايرلاينتون عوض ميشه كه براساس توضيح چند تا پست قبلتر دوستان مشكل ساز نخواهد بود. موفق باشيدBig Grin
ببخشيد من از جواب دوست قبلي متوجه تشدم حالا در نقطه توقف در آمريكا قبل از پرواز بعدي به شهر مورد نظر بايد كارهاي مهاجرت انجام شود و براي رفتن به تكه دوم پرواز كه داخل آمريكا است ( از شيكاگو به دالاس) بايد از ترمينال داخلي استفاده نمود؟

دوست عزیز بلیطتون نشون می ده که توی شیکاگو از O'Hare پرواز دارین یا از Midway
چون O'Hare بین المللی است و Midway داخلی
من یک پرواز داشتم از شیکاگو به دالاس البته بعد از یک ماه پس از ورودم اونم از O'Hare بود یعنی پروازهای داخلی هم می تونه از فرودگاه بین المللی انجام بشه ولی برعکسش نه
ببخشيد من جواب سوالم را نگرفتم . اگر پرواز 2 توقف در آمريكا داشته باشد . - شيكاگو و دالاس- و مقصد هم دالاس باشد. بالاخره در فرودگاه وسط يعني شيكاگو بايد كارهاي مهاجرتي انجام شود يا در فرودگاه مقصد كه دالاس باشد.

من اين تجربه رو نداشتم و پروازم مستقيم بود ولي اونطوري كه خوندم توي اولين جاييكه مي رسيد به امر-يكا كارهاي مهاجرتي شما انجام خواهد شد يعني توي اين مسير شيكاگو؛ پس فاصله دو پرواز رو مد نظر داشته باشيد ولي چون اتفاقا من پروازم شيكاگو بود خدمتتون عرض كنم كه كليه اين امور به علت كم بودن مهاجرين براي من كمتر از يك ساعت طول كشيد

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
تشکر کنندگان: HOMAYON53 ، free_free ، AmericanHamid ، najibi ، tamanna ، آمریکا ، vahidvm60 ، maaref ، tata63 ، SH1A2R3
دوستان،پیشاپیش عذر خواهی‌ می‌کنم،اگر سوالم مربوط به این تاپیک نیست.من سفر اول رفتم آمریکا،تقریبا ۱ ماه و نیم اونجا بودم،گرین کارتم رو گرفتم و ۶ آگوست از آمریکا برگشتم.حالا می‌خواستم بدونم،قبل از اینکه ۶ ماه تموم بشه و من دوباره باید برم آمریکا،اگر اینبار ۱ هفته بمونم،اشکالی‌ نداره؟آخه من دانشجو هستم،و در این سفر دوم بیشتر از این نمیتونم بمونم.و اینکه من اینبار ایالت یی که میرم،فرق می‌کنه با ایالت یی که بار اول رفتم.این موضوع هم مشکلی‌ پیش نمیاره؟

مرسی‌

تشکر کنندگان: HOMAYON53 ، behzadb57 ، tata63 ، tamanna ، vahidvm60 ، SH1A2R3 ، maaref
(2011-10-08 ساعت 11:34)naeiji1974 نوشته:  
(2011-10-08 ساعت 10:43)sunrise نوشته:  
(2011-10-07 ساعت 14:50)AmericanHamid نوشته:  alirezamk عزیز فکر میکنم اشتباه میکنید. چون IV Issue Date تاریخ صدور ویزا رو میگه نه تاریخ کلیر شدن رو . من 13 JUL یک ایمیل دریافت کردم که کلیر شدم ولی در قسمت IV Issue Dateتاریخ 27JUL رو زده زمانی که پاسپورتم توی سفارت بود برای دریافت ویزا .
ما هم که ابوظبی بودیم تایخ کلیرنس نه در پاس و نه روی پاکت زده نشده،احتمالا فقط سفارت انکارا تاریخ کلیر رو درج میکنه.
americanhamid ابوظبی بوده و این تاریخ روی ویزاش هست.

درسته من ابوظبی بودم . و تاریخ کلیر شدن رو هیچ جایی نزده .
تشکر کنندگان: najibi ، Hornet ، tamanna ، maryam58 ، vahidvm60 ، maaref ، SH1A2R3 ، hojat_nj
(2011-10-08 ساعت 15:39)AmericanHamid نوشته:  
(2011-10-08 ساعت 11:34)naeiji1974 نوشته:  
(2011-10-08 ساعت 10:43)sunrise نوشته:  
(2011-10-07 ساعت 16:19)alirezamk نوشته:  دوست خوبم AmericanHamid عزیز کاملاً حق با شماست من دوباره چک کردم اون تاریخ IV Issue Date تاریخ صدور ویزا هستش و تاریخ کلیر شدن رو سمت راست عکس پایین و همچنین روی پاکت زرد رنگ آخرین خط تحت عنوان Clearance Recieved on yy/mm/yyyy درج شده.
americanhamid ابوظبی بوده و این تاریخ روی ویزاش هست.

درسته من ابوظبی بودم . و تاریخ کلیر شدن رو هیچ جایی نزده .

سلام دوستان عزيز Big Grin
ضمن عرض پوزش به علت راه اندازي اين بحث جنجالي
من هم ابوظبی بودم
برای من هم نه در ویزام و نه بر روی پاکت زرد چیزی در مورد تاریخ دریافت کلیرنس قید نشده
در قسمت سمت راس پايين عكس من هم در زير قسمت Annotation يك سري اعداد و حروف نا مربوط نوشته كه هيچ ربطي به تاريخ كلير و اينا نداره
پس به اين نتيجه ميرسيم كه ابوظبي اين تاريخ رو نه در ويزا و نه در روي پاكت درج نميكنه Big GrinBig Grin
شماره کیس: 2011AS25xxx
اطلاعات كامل كيس

انتشار انرژي منفي در اين مكان ممنوع است، حتي براي شما دوست عزيز
تشکر کنندگان: najibi ، tamanna ، maryam58 ، samadi2050 ، AmericanHamid ، California ، maaref ، SH1A2R3
دوستان خوب سلام. یه سایتی رو ما پیدا کردیم که خیلی سایت مفید و به قولی خیلی user friendlyهست.
توی این سایت میتونید بلیت واسه پروازهای داخلی امریکا، تور ، هتل ،اجاره ماشین و خیلی چیزای دیگه رو با ارزونترین قیمت پیدا کنید. ما که خیلی از این سایت خوشمون آمده.خوبیش اینه که همزمان خودش هر قیمتی رو که بده با ۳-۴ تا سایت دیگه هم مقایسه میکنه.
http://www.kayak.com/
تشکر کنندگان: tamanna ، Goodie ، naeiji1974 ، Hornet ، maryam58 ، samadi2050 ، AmericanHamid ، sare ، vahidvm60 ، maaref ، sunrise ، joy ، nima.nabizadeh ، SH1A2R3 ، f.r
سلام دوستان عزیز من یک سوال مهم دارم کسی میدونه شرایط ورود سگ به امریکا چیه؟ من میخواهم سگم را بیاورم به جز کارت واکسن بین المللی و چیپ که زیر پوستش جاسازی میکنن ایرادی توی گمرک میگیرند؟ کسی اونجا میتونه از گمرگ بپرسه به من بگه؟ نمیخوام به مشکل بخورم همین طوری برای سفر اول استرس هست ممنون میشم جواب بدین خواهش میکنم هر کی از قانونهای امریکا میدونه بگه دارم مجبور میشم سگمو بذارم برم
تشکر کنندگان: tamanna ، SH1A2R3
شما رو به خدا من را راهنمایی کامل کنید.[size=medium]بزرگترین سوتی قرن رو دادم.....SadSadSadSadSad
تو فرمهای ارسالی تاریخ ازدواجمون رو تاریخ عروسی نوشتم نه عقد
حالا باید چه کار کنم؟
دارم دیوونه میشم؟ یعنی بازم امیدی هست؟
از دوستان سال های پیش اگه کسی این تجربه رو داره راهنمایی کنه لطفاً
شماره کیس :2012AS10XXX
کنسولگری: ANKARA
تاریخ مصاحبه:7Dec
کلیر:25 jan

در نبرد بين روزهاي سخت و آدمهاي سخت، روزهاي سخت مي روند و آدمهاي سخت مي مانند
تشکر کنندگان: ParsTrader ، tamanna ، SH1A2R3 ، tata63 ، maaref ، maryam58
(2011-10-09 ساعت 14:45)sima s نوشته:  شما رو به خدا من را راهنمایی کامل کنید.[size=medium]بزرگترین سوتی قرن رو دادم.....SadSadSadSadSad
حالا باید چه کار کنم؟

سلام لطفا سوال خودتون را در تاپیک مناسب مطرح کنید
اصلا نگران نباشید یکبار دیگه کامل فرمهاتون به طور کامل را پر کنید.
بعد توی یک نامه کامل توضیح بدید که در سری اول چه اشتباهی انجام دادید و برای چه مجدد فرمها را برای انها ارسال کردید
هیچ مشکلی نیست
فقط از این به بعد لطف کنید در تاپیک مربوطه سوال خود را بپرسید
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
تشکر کنندگان: sima s ، free_free ، Ali Sepehr ، Hornet ، sare ، rayan.s ، joy ، aghdam ، tamanna ، AmericanHamid ، ravian ، SH1A2R3 ، tata63 ، maaref ، maryam58
(2011-10-09 ساعت 14:45)sima s نوشته:  شما رو به خدا من را راهنمایی کامل کنید.[size=medium]بزرگترین سوتی قرن رو دادم.....SadSadSadSadSad
حالا باید چه کار کنم؟

سلام
اصلا نگران نباشین یه نامه بزنین به kcc و توضیح بدین اصلا اشکال نداره.
تشکر کنندگان: tamanna ، SH1A2R3 ، tata63 ، maaref ، maryam58

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان