کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2011-10-08 ساعت 00:09)یاشار و ماری نوشته:  سلام دوستان

صدای ما رو از لس‌انجلس میشنوید

ما دیروز رسیدیم. با کامفورت کلاس ترکیش اومدیم نفری یک میلیون و ۳۸۰ هزار تومن. فرم‌های آبیِ تو هواپیما میدند رو هم درست پر کرده بودیم یعنی‌ هم نوشته بودیم که خوراکی داریم پول هم درست نوشته بودیم. آجیل، نبات، سماق، سبزی خشک، عسل و چیزهای اینجوری داشتیم که اصلا ساک‌ها رو باز نکردن.

ارادتمند،
یاشار و ماری

سلام دوستان عزیز
مرسی از اطلاعاتتون Smile میتونم بپرسم چند ساعت تو راه بودین؟ تو فرودگاه لس آنجلس از نظر حمل خوراکیها ایراد نگرفتن؟! آخه شنیده بودم دولت امریکا چند وقت پیش بخاطر تحریم، ورود هرچیزی از ایران مثلا فرش و خیلی چیزهای دیگه... رو قدغن کرده بود.
[font=Tahoma]2011AS22*** :case number
تاریخ مصاحبه: 11می
کنسولگری: آنکارا
[/font]

[font=Tahoma]تاریخ دریافت ویزا: 29سپتامبر[/font]
تشکر کنندگان: AmericanHamid ، tamanna ، SH1A2R3 ، maaref ، شقایق ، یاشار و ماری ، maryam58
سلام دوستان،

مدارکی که تو پاکت زرد رنگ هست بد که تحویل دادیم دوباره با green card مدارک را میفرستند؟؟؟
CASE NUMBER:33xxxBig Grin

, What you believe from bottom of your heart will come true
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، tamanna ، maaref ، maryam58
یکی از دوستان راجع به بردن سگ پرسیده بودند . اینجا یه اطلاعاتی هست که شاید به درد بخوره.
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، tamanna ، maaref ، maryam58
سلام بچه ها. گرفتن پاس سفید ضروریه ؟ چطور و کجا ؟ ممنون .

.

.

کسی گرفته ؟
تشکر کنندگان: maaref
با سلام و درود به همه ي دوستان ، واسه اقامت ٢ماهه در لس انجلس كجا بهتر و ارزانتر ميشه خونه بيدا كرد !!؟ من هرجي كشتم نديدم،دوستاني كه تشريف بردند و جاي خوبي رو سراغ دارند لطف كنند و راهنمايي كنند ممنون ميشم ،به احتمال زياد اين سوال خيلي از دوستان ديكر هم باشد .
شماره کیس:2011as10000
تاریخ نامه قبولی :May 18th,2010
تاریخ کارنت شدن کیس:November
تاریخ دریافت نامه دوم : Nov 1st,2010
تاریخ مصاحبه : Dec 19th,2010
دریافت کلیرنس:همسرم Jan4th, خودم(حدودا 9ماه طول کشید)August 16th.
تاریخ مهاجرت:February 1st
تشکر کنندگان: tata63 ، f.r ، naeiji1974 ، maaref ، AmericanHamid ، joy ، tamanna
(2011-10-09 ساعت 14:45)sima s نوشته:  شما رو به خدا من را راهنمایی کامل کنید.[size=medium]بزرگترین سوتی قرن رو دادم.....SadSadSadSadSad
تو فرمهای ارسالی تاریخ ازدواجمون رو تاریخ عروسی نوشتم نه عقد
حالا باید چه کار کنم؟
دارم دیوونه میشم؟ یعنی بازم امیدی هست؟
از دوستان سال های پیش اگه کسی این تجربه رو داره راهنمایی کنه لطفاً

عزيزم خونسرد باش! حل ميشه! من سال ازدواجمو يك سال اشتباه زدم! فرمهاتو دوباره با دقت پر كن، يه نامه روي فرمهات بزار و توش توضيح بده كه علت اشتباهت چي بوده همين كه سهوا ازدواج و عقدو اشتباه كردي
نمي دونم الان كجاي پروسه هستي! ولي اول براشون با ايميل بفرست و بپرس آيا لازمه دوباره اينهاور ارسال كني؟ جوابتو مي دنWink

اين كارهارو من خودم دقيقا انجام دادم و نتيجه هم گرفتم! راستي روز مصاحبه قبل قسم دوباره اعلام كن

روز مصاحبه: 2011-Aug-03 آنكارا
تاريخ كلير: Sep-07-2011
تاريخ دريافت ويزا:Cool Sep-13-2011
تشکر کنندگان: naeiji1974 ، maaref ، Hornet ، AmericanHamid ، tamanna ، maxsupermax ، maryam58
(2011-10-09 ساعت 23:02)nima.nabizadeh نوشته:  سلام دوستان،

مدارکی که تو پاکت زرد رنگ هست بد که تحویل دادیم دوباره با green card مدارک را میفرستند؟؟؟

نه دوست عزیز .. من که چیزی از اون مدارک ای‌ که در فرودگاه به آفیسر دادم، دریافت نکردم..فرودگاه آمریکا مقصد نهایی شون بوده گویا Smile گرین کارت بعد از یه مدت پست می‌شه به آدرسی که داده بودید.
تشکر کنندگان: maaref ، tata63 ، Hornet ، AmericanHamid ، maryam58 ، honey62
دوستان دیشب توی گشتم توی مهاجرسرا به چند تا سایت مفید برخوردم که شاید واسه دوستان جالب باشه:
توی این سایت میتونید ایرلاین مورد نظرتون رو انتخاب و امکانات هواپیما های اون شرکت رو ببینید.
اینجا میتونید اگه بلیتتون رو گرفتید شماره رفرنس بلیت و اسم فامیلی تون رو بنویسید و از جزئیات سفر آگاه بشید, البته اول باید در سایت ثبت نام کرد.
اینجا میتونید درباره ی جای مناسب شما در هواپیما بخوانید.
(2011-10-10 ساعت 07:39)zohre61 نوشته:  سلام بچه ها. گرفتن پاس سفید ضروریه ؟ چطور و کجا ؟ ممنون .

دوست عزیز، به این تاپیک مراجعه کنید.
(2011-10-08 ساعت 12:33)behzadb57 نوشته:  
(2011-10-08 ساعت 05:24)یاشار و ماری نوشته:  
(2011-10-08 ساعت 00:16)masoudeses نوشته:  

صدای ما رو از لس‌انجلس میشنوید. . .

این طور که معلومه حسابی راضی بودین
راستی شما بلیط رو 1طرفه گرفتین این قیمت؟
و اینکه کامفور همون کلاسی هست که بین اکونومی و بیزینس هست؟
ممنون میشم جواب بدین
منم اگه خدا بخواد مسافر همین مسیرم.
ممنون

بله، همون کلاس بین اکونومی و بیزینس، بلیط هم یک طرفه بود. البته وقتی‌ که ما بلیط گرفتیم اکونومی هم ۱ میلیون و ۳۳۰ هزار تومن میگفت ، یعنی‌ ما ۵۰ تومن نفری بیشتر پول دادیم. پرواز هم تبریز به استانبول و استانبول به لوس انجلس بود و جای دیگه ای توقف نداشت.

دوست عزيز ممنون از اطلاعات خوبت
مي توني مشخصات كامفورت را دقيقا معرفي كني
آيا فرق محسوسي با اكونومي داره و تا چند درصد گرونتر ارزش هزينه كردن رو داره ( زمان خريد شما 50 تومن گرونتر بوده شايد ساير مواقع اين مقدار تغيير كنه)

ببخشید که دیر جواب میدم، تازه دیروز لپتاپ گرفتیم ولی‌ هنوز از لپتاپ مردم استفاده می‌کنیم و باید بشینیم ببینیم کی‌ لازمش ندران ما برش داریم، راستش اصلی‌ترین دلیلِ ما برای کومفورت کلاس گرفتن سیز صندلیهاش بود، ما همیشه تو هواپیما و اتوبوس مشکلِ جا کردنِ پاهامون رو توی فضای محدود بینِ صندلیها داریم، از این بابت احساس می‌کنیم که تصمیمِ درستی‌ گرفتیم، برای هر دوتامون فضای کافی‌ برای لنگ‌های درازمون موجود بود، ما اولین سفرِ طولانی و بینِ gareh رو تجربه میکردیم و نمی‌دونیم که اون یکی‌‌ها چطوره اما برای ما اینطور بود:

اول که میرسین یه نوشیدنی سرو می‌شه، یه جفت دمپایی حولهای میدن که تو هواپیما بپوشین، یه کیفِ کوچیک هم میدن که توش یه جفت جوراب، یه دونه شونه‌، یه کرم دست و یه لب چرب کن، یه جفت ابرِ کوچیک که اگه لازم شد بذارین تو گوش‌هاتون و یه چشمی برای راحت خوابیدن هست( همه در حد یک بار مصرف). روی هر سندلی‌ هم یه بالشِ کوچیک و یه پتو گذشته بودن. یه مانیتور هم از یکی‌ از دستهی‌ سندلی‌ در می‌اومد که می‌تونستین از فیلمهای سیستمش تماشا کنید یا اینکه بازی کنین و یا اطلاعات پرواز رو با نقشه ببینید، امکاناتِ دیگه مثلِ ایمیل و این چیزا فعلا نبود. کلا ۲ بر غذا دادن که یکیش بیشتر از اون یکی‌ بود، آبمیوه و از این چیزها هم هر وقت بخواهید بهتون میدان، یه هدفون هم داده بودن که هر کی‌ برای خودش فیلمببین. البته اکونومی هم این مانیتورا داشت اما مانیتر هاش روی پشتی‌ سندلی‌ جلویی بودن و هدفنشون هم ساده تر از مالِ ما بود. هدفون و آخر سر گرفتن اما کیف رو همه برداشتند ما هم برداشتیم. پتو و بالش هم که مالِ هواپیما بود.

من با به نویس تایپ کردم. اگه اشتباه داشت ببخشید

شماره کیس :2011AS35XXX
دریافت نامه: 9 خرداد -- 30 می
ارسال فرمها: 11 خرداد-- 1 ژوئن
کنسولگری:آنکارا
مصاحبه: 10 مرداد-- 1 آگوست
دریافت ویزا:23 شهریور-- 14 سپتامبر
ورود به آمریکا: ۱۴ مهر--۶ اکتبر
دریافت سوشال:۱۵ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت: ۲۱ روز بعد از ورود

با سلام
ما ٦ اكتبر وارد سانفرانسيسكو شديم
جاي همتون خاليه واقعا بهشت روي زمين احتمالا همين جاست!!!!
کیس نامبر : **362
تاریخ نامه اول : 28/03/89
ارسال مدارک : تیر ماه
سفارت : ابوظبی
تاریخ مصاحبه : august 07 2011
تاریخ دریافت نامه دوم :NA
تاریخ ویزا : سپتامبر 2011
تاریخ ورود به امریکا : 6 اکتبر 2011

با سلام و خیر مقدم به شما
میخواستم بپرسم که میتونم پسته و بادوم (لیموعمانی ,انجیر ,تخمه کدو ,گردو )ببرم اونجا دوستان؟
ضمنا در مورد سی دی هایی که از ا.ی.ر.ا.ن خریدیم چطور؟(من صحبتهای دوستان رو در مورد جریمه هایی که برای سی دی هست رو خوندم ولی نفهمیدم قطعا می گیرن یا مال بعضی ها رو ؟)

ضمنا به مدیران پیشنهاد دارم که برای هر تاپیک یک FAQ درست کنید .ممنون.

با آرزوی موفقیت برای همه دوستان.
تشکر کنندگان: satusa ، tamanna ، tata63 ، maxsupermax ، maryam58 ، maaref ، honey62
(2011-10-10 ساعت 22:44)siamak999 نوشته:  با سلام
ما ٦ اكتبر وارد سانفرانسيسكو شديم
جاي همتون خاليه واقعا بهشت روي زمين احتمالا همين جاست!!!!

شما بدون ویزا رفتین امر- یکا (امضات اینو میگهBig Grin)
به هر حال امیدوارم توی بهشت بهت با حوریاش و نهرهای شرابش حسابی خوش بگذرهWink

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
تشکر کنندگان: sare ، tamanna ، najibi ، پدرام ، maxsupermax ، HOMAYON53 ، maryam58 ، maaref
دوستان سلام

یک راهنمایی ببخشید اگه یکم موضوع فرق داره.
برای یک زوج بهتره که یک حساب مشترک باز بشه یا دوحساب مجزا؟؟ ممنون میشم دوستان با سابقه راهنمایی کنن. مرسییییییی
تشکر کنندگان: golesang ، AmericanHamid ، behzadb57 ، tamanna ، maryam58 ، maaref
(2011-10-11 ساعت 11:10)مونیکا نوشته:  دوستان سلام

یک راهنمایی ببخشید اگه یکم موضوع فرق داره.
برای یک زوج بهتره که یک حساب مشترک باز بشه یا دوحساب مجزا؟؟ ممنون میشم دوستان با سابقه راهنمایی کنن. مرسییییییی
سلام دوست عزیز
فکر میکنم اگر به تاپیک بانک ها و انواع حسابها و امتیازات و معایب مراجعه کنید بهتر به جواب برسید

تشکر کنندگان: naeiji1974 ، maxsupermax ، ParsTrader ، behzadb57 ، یاشار و ماری ، najibi ، tamanna ، tata63 ، joy ، maaref ، aghdam ، honey62
(2011-10-09 ساعت 21:52)joy نوشته:  

صدای ما رو از لس‌انجلس میشنوید

ما دیروز رسیدیم. با کامفورت کلاس ترکیش اومدیم نفری یک میلیون و ۳۸۰ هزار تومن. فرم‌های آبیِ تو هواپیما میدند رو هم درست پر کرده بودیم یعنی‌ هم نوشته بودیم که خوراکی داریم پول هم درست نوشته بودیم. آجیل، نبات، سماق، سبزی خشک، عسل و چیزهای اینجوری داشتیم که اصلا ساک‌ها رو باز نکردن.

ارادتمند،
یاشار و ماری

سلام دوستان عزیز
مرسی از اطلاعاتتون Smile میتونم بپرسم چند ساعت تو راه بودین؟ تو فرودگاه لس آنجلس از نظر حمل خوراکیها ایراد نگرفتن؟! آخه شنیده بودم دولت امریکا چند وقت پیش بخاطر تحریم، ورود هرچیزی از ایران مثلا فرش و خیلی چیزهای دیگه... رو قدغن کرده بود.

راستش ما فرش و نقره و این چیزا نیاوردیم. فقط یه ست طلا و یه ست مروارید داشتم که اعلام کرده بودم. خوراکیهامون هم شامل چند بسته آجیل بود و سبزی خشک و نبات و زعفران و زرشک که نوشته بودیم food داریم ولی چمدونهامون رو باز نکردن. اما به یه زن و شوهر ایرانی گیر داده بودن که اینکه نوشتی 9 -10 هزار دلار درست نیست ما باید بدونیم که 9 هزار تاست یا 10 هزار تاست. در صورتی که ما نوشته بودیم مثلا تقریبا XX هزار دلار. که از 10 هزارتا بیشتر بود البته.
البته برای آینه شمعدون و نقره های دیگه ام هنوز دلم خونه که موندن و من اومدم. ولی خوشحالم که ساکهامون رو باز نکردن/
شماره کیس :2011AS35XXX
دریافت نامه: 9 خرداد -- 30 می
ارسال فرمها: 11 خرداد-- 1 ژوئن
کنسولگری:آنکارا
مصاحبه: 10 مرداد-- 1 آگوست
دریافت ویزا:23 شهریور-- 14 سپتامبر
ورود به آمریکا: ۱۴ مهر--۶ اکتبر
دریافت سوشال:۱۵ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت: ۲۱ روز بعد از ورود

تشکر کنندگان: آمریکا ، najibi ، joy ، free_free ، AmericanHamid ، tamanna ، tata63 ، Hornet ، maryam58 ، maaref ، honey62 ، آلیس-1980

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان