کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2011-10-11 ساعت 19:11)یاشار و ماری نوشته:  
(2011-10-09 ساعت 21:52)joy نوشته:  
(2011-10-08 ساعت 00:09)یاشار و ماری نوشته:  سلام دوستان

صدای ما رو از لس‌انجلس میشنوید

ما دیروز رسیدیم. با کامفورت کلاس ترکیش اومدیم نفری یک میلیون و ۳۸۰ هزار تومن. فرم‌های آبیِ تو هواپیما میدند رو هم درست پر کرده بودیم یعنی‌ هم نوشته بودیم که خوراکی داریم پول هم درست نوشته بودیم. آجیل، نبات، سماق، سبزی خشک، عسل و چیزهای اینجوری داشتیم که اصلا ساک‌ها رو باز نکردن.

ارادتمند،
یاشار و ماری

سلام دوستان عزیز
مرسی از اطلاعاتتون Smile میتونم بپرسم چند ساعت تو راه بودین؟ تو فرودگاه لس آنجلس از نظر حمل خوراکیها ایراد نگرفتن؟! آخه شنیده بودم دولت امریکا چند وقت پیش بخاطر تحریم، ورود هرچیزی از ایران مثلا فرش و خیلی چیزهای دیگه... رو قدغن کرده بود.

راستش ما فرش و نقره و این چیزا نیاوردیم. فقط یه ست طلا و یه ست مروارید داشتم که اعلام کرده بودم. خوراکیهامون هم شامل چند بسته آجیل بود و سبزی خشک و نبات و زعفران و زرشک که نوشته بودیم food داریم ولی چمدونهامون رو باز نکردن. اما به یه زن و شوهر ایرانی گیر داده بودن که اینکه نوشتی 9 -10 هزار دلار درست نیست ما باید بدونیم که 9 هزار تاست یا 10 هزار تاست. در صورتی که ما نوشته بودیم مثلا تقریبا XX هزار دلار. که از 10 هزارتا بیشتر بود البته.
البته برای آینه شمعدون و نقره های دیگه ام هنوز دلم خونه که موندن و من اومدم. ولی خوشحالم که ساکهامون رو باز نکردن/

مرسی Smile میشه بگین چه جوری بیشتر از نفری 5000 دلار رو از فرودگاه ایران رد کردین؟ اگه تو چمدون بین لباسها بذاریم با اشعه متوجهش نمیشن؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!
[font=Tahoma]2011AS22*** :case number
تاریخ مصاحبه: 11می
کنسولگری: آنکارا
[/font]

[font=Tahoma]تاریخ دریافت ویزا: 29سپتامبر[/font]
تشکر کنندگان: AmericanHamid ، tamanna ، tata63 ، maaref
Exclamation 
دوستان دقت کنید که گذاشتن پول،اشیا قیمتی و مدارک در چمدانی که به قسمت بار هواپیما سپرده میشه اشتباهه. چرا که به هر علت ممکنه که بار شما مفقود بشه یا ...یا...
تشکر کنندگان: joy ، AmericanHamid ، یاشار و ماری ، tamanna ، tata63 ، vahidvm60 ، maryam58 ، maaref ، honey62
من امروز رفتم آژانس هواپیمایی بلیط بگیرم گفتن که چون مدت ویزام کمتر از یک ساله و هنوز اقامتمو نگرفتم باید بلیط 2طرفه بگیرم و بلیط 1 طرفه واسم مشکل ایجاد میکنه!!! دوستان عزیزی که رفتند همه بلیط 2 طرفه گرفتن؟!!! خوب اگه نخوام به این زودیها برگردم چی میشه؟؟ میشه راهنماییم کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
[font=Tahoma]2011AS22*** :case number
تاریخ مصاحبه: 11می
کنسولگری: آنکارا
[/font]

[font=Tahoma]تاریخ دریافت ویزا: 29سپتامبر[/font]
تشکر کنندگان: AmericanHamid ، یاشار و ماری ، tamanna ، Hornet ، maryam58 ، maaref
(2011-10-08 ساعت 10:43)sunrise نوشته:  
(2011-10-08 ساعت 10:19)naeiji1974 نوشته:  
(2011-10-07 ساعت 16:19)alirezamk نوشته:  
(2011-10-07 ساعت 14:50)AmericanHamid نوشته:  
(2011-10-07 ساعت 09:13)alirezamk نوشته:  Hornet عزیز، سمت راست شماره پاسپورت تحت عنوان IV Issue Date درج شده.
alirezamk عزیز فکر میکنم اشتباه میکنید. چون IV Issue Date تاریخ صدور ویزا رو میگه نه تاریخ کلیر شدن رو . من 13 JUL یک ایمیل دریافت کردم که کلیر شدم ولی در قسمت IV Issue Dateتاریخ 27JUL رو زده زمانی که پاسپورتم توی سفارت بود برای دریافت ویزا .
دوست خوبم AmericanHamid عزیز کاملاً حق با شماست من دوباره چک کردم اون تاریخ IV Issue Date تاریخ صدور ویزا هستش و تاریخ کلیر شدن رو سمت راست عکس پایین و همچنین روی پاکت زرد رنگ آخرین خط تحت عنوان Clearance Recieved on yy/mm/yyyy درج شده.
برای من نه در ویزام و نه بر روی پاکت زرد چیزی در مورد تاریخ دریافت کلیرنس قید نشدهSad

ما هم که ابوظبی بودیم تایخ کلیرنس نه در پاس و نه روی پاکت زده نشده،احتمالا فقط سفارت انکارا تاریخ کلیر رو درج میکنه.

منم تاریخ کلیرنس دارم نوشته ... clearance received on

آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: joy ، behzadb57 ، AmericanHamid ، یاشار و ماری ، tamanna ، tata63 ، vahidvm60 ، maryam58 ، maaref
دوستان عزیز
جریان پول رد کردن از فرودگاه ایران چیه؟ من خیلی بیشتر از 5000 دلار همراهم بود اون هم توی کیف دستیم.کسی از من چیزی نپرسید فقط بلیط را چک کردن و چمدانها رو تحویل گرفتند.توی فرودگاه امریکا از من پرسیدند چه مقدار پول دارم من هم بهشون گفتم و یک فرم پر کردم.ازشون پرسیدم به من به خاطر پول بیشتر مالیات تعلق میگیره گفتند نه پول خودتون هست.
تشکر کنندگان: AmericanHamid ، najibi ، tamanna ، tata63 ، Hornet ، joy ، maryam58 ، maaref
(2011-10-12 ساعت 01:12)joy نوشته:  من امروز رفتم آژانس هواپیمایی بلیط بگیرم گفتن که چون مدت ویزام کمتر از یک ساله و هنوز اقامتمو نگرفتم باید بلیط 2طرفه بگیرم و بلیط 1 طرفه واسم مشکل ایجاد میکنه!!! دوستان عزیزی که رفتند همه بلیط 2 طرفه گرفتن؟!!! خوب اگه نخوام به این زودیها برگردم چی میشه؟؟ میشه راهنماییم کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شما ویزای توریستی ندارین و ویزای اقامت دارین
و من حداقل بدون فکر کردن 10 نفر رو می شناسم که بلیط یکطرفه گرفتن
یک آژانس دیگه رو امتحان کنید

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
تشکر کنندگان: AmericanHamid ، najibi ، tamanna ، tata63 ، Hornet ، joy ، free_free ، maryam58 ، maaref
(2011-10-12 ساعت 01:12)joy نوشته:  من امروز رفتم آژانس هواپیمایی بلیط بگیرم گفتن که چون مدت ویزام کمتر از یک ساله و هنوز اقامتمو نگرفتم باید بلیط 2طرفه بگیرم و بلیط 1 طرفه واسم مشکل ایجاد میکنه!!! دوستان عزیزی که رفتند همه بلیط 2 طرفه گرفتن؟!!! خوب اگه نخوام به این زودیها برگردم چی میشه؟؟ میشه راهنماییم کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Can I buy a one-way ticket if I have a fiancé(e) or immigrant visa ?
Yes.

source :
http://denmark.usembassy.gov/visas/immig...s/faq.html
تشکر کنندگان: AmericanHamid ، najibi ، tamanna ، Hornet ، joy ، maryam58 ، honey62
همونطور که دو ستان عزیزمون behzadb57 و Alirezajoon گفتند شما میتونید بلیط یک طرفه بگیرید . شاید آژانسی که رفتید اطلاعی نداره. من خودم بلیط یک طرفه گرفتم.
تشکر کنندگان: GHANARI ، najibi ، tamanna ، tata63 ، Hornet ، behzadb57 ، joy ، maryam58 ، Mehrafarin
(2011-10-12 ساعت 01:54)behzadb57 نوشته:  

شما ویزای توریستی ندارین و ویزای اقامت دارین
و من حداقل بدون فکر کردن 10 نفر رو می شناسم که بلیط یکطرفه گرفتن
یک آژانس دیگه رو امتحان کنید

nدوست عزیز
اگر تا یک سال اینده قصد بر گشتن به ایران رو ندارید بلیط یک طرفه بگیرید ولی اگر مطمین نیستید 2 طرفه بگیرید به نفعتون هست.من شخصا بلیط یکطرفه گرفتم.شما حدود 20 روز پس از ورود به امریکا گرین کارت رو میگیرید پس برای اقامت نگران نباشید (البته اگرچز گروه لاتاری هستید)
تشکر کنندگان: najibi ، tamanna ، tata63 ، joy ، AmericanHamid ، maryam58 ، Mehrafarin ، honey62
ضرورتی وجود داره که بیش خیلی قبل از اکسپایر شدن ویزا، آمریکا باشیم؟
من یک دو هفته قبل از اکسپایر شدن، خیال رفتن دارم.
1. این که مشکلی درست نمی کنه؟
2. بلیت رو خواستم رزرو کنم ولی اگه نخرم، در عرض 72 ساعت کنسل میشه(آلیتالیا). همه ی هواپیمایی ها همینطورند؟
3. آیا تبدیل های 110 به 220، برای دستگاه های برقی الکترونیکی مثل موبایل و لپتاپ در دراز مدت ضرری ندارن؟
مبدل سوکت هستن یا ترانسفرمر؟
تشکر کنندگان: AmericanHamid ، joy ، maaref ، honey62
سلام به همه دوستان مهاجر
من قصد رفتم به سیاتل رو دارم از دوستان کسی هست که بخواد انجا بره ؟ بلیط هم قیمت کردم با لوفتانزا 1.300.000 تومان و با کی ال ام 1.680.000 تومان کسی پیشنهادی داره که ارزون تر باشه ممنون میشم اگر راهنمایی کنید .
Visa: 28 . Sep . 2011
رفتن همیشه رسیدن نیست ... ولی برای رسیدن، باید رفت ...
تشکر کنندگان: tata63 ، tamanna ، AmericanHamid ، maryam58 ، joy ، maaref ، honey62
دوستاي عزيز تجربه اي در مورد بردن cd دارن؟؟ ميشه cd برد؟؟؟ يا مي گيرن؟؟
بايد بريزمشون روي هارد؟؟
ممنونم

روز مصاحبه: 2011-Aug-03 آنكارا
تاريخ كلير: Sep-07-2011
تاريخ دريافت ويزا:Cool Sep-13-2011
تشکر کنندگان: tamanna ، AmericanHamid ، maryam58 ، joy ، maaref
(2011-10-12 ساعت 10:33)آرتين نوشته:  سلام به همه دوستان مهاجر
من قصد رفتم به سیاتل رو دارم از دوستان کسی هست که بخواد انجا بره ؟ بلیط هم قیمت کردم با لوفتانزا 1.300.000 تومان و با کی ال ام 1.680.000 تومان کسی پیشنهادی داره که ارزون تر باشه ممنون میشم اگر راهنمایی کنید .
نگفتین که یک طرفه با این قیمت یا رفت و برگشت؟
چه تاریخی؟ تعداد توقف ها و مدت زمان پرواز براتون اهمیتی داره یا نه؟
در پرسیدن این سوالها به این موارد دقت کنید چون در قیمت تاثیر داره. حتی بار همراه رو هم در نظر بگیرید. بعضی ها به خاطر محدودیت باری یک هواپیمایی مجبورند 100 دلار جریمه برای چمدان دوم بدهند.

من یک طرفه و برای ژانویه فرض میکنم:
با دو توقف ارزونترین آلیتالیا ست. 980$ برای هر نفر که اگه از آژانس های ایران بپرسی، کمی رقمش کم یا زیاد میشه.

با یک توقف هم این هست:
BMI - British Midland Airways Flight 932 321
Tehran Khomeini (IKA) to London Heathrow (LHR)
03:29am -15Jan, Sun
08:05am -15Jan, Sun
Coach

Continental Airlines Flight 929 763
London Heathrow (LHR) to Seattle/Tacoma (SEA)
10:05am -15Jan, Sun
05:35pm -15Jan, Sun
Coach

Flight Duration : 23hr 36min
Layover Time : 2hr 0min
Total Trip Time: 25hr 36min

این پرواز قیمتش رو سایت 1064 دلاره که مالیات هم روش میاد و نکته اش اینه که بخاطر محدودیت های ایران، ممکنه آژانسهای ایرانی نتونن براتون بخرن.
پرواز لوفتانزا با یک توقف، 60 دلار گرونتره ولی امکان خریدش راحت تر.

من برای پرواز غیر مستقیم به مقصد که اولین توقف در آمریکا مقصدم نباشه، به آژانس گفتم که اولین توقف رو بالای 5 ساعت بگیره(بستگی به کثرت مهاجران در اون ساعت داره) که پرواز بعدی رو به خاطر کارهای مهاجرتی از دست ندم.

تشکر کنندگان: Hornet ، tamanna ، najibi ، AmericanHamid ، آرتين ، maryam58 ، joy ، maaref ، honey62
سلام من مي خوام برم دالاس براي ماه فوريه. قيمت بليط پروازهايي كه يك توقف در آمريكا دارن ارزونتر هست ولي پرواز بعدي بايد يك خط هوايي آمريكايي باشه. قبلا هم پرسيدم وقتي از هواپيما در توقف اول در آمريكا پياده مي شيم بايد كارهاي مهاجرتي و گرفتن چمدانه را بايد انجام داد و به پرواز بعدي برد؟ ميشه يك راهنمايي كلي و مسوط يكي بكنه.
شماره كيس : 2011AS39xxx
تاريخ مصاحبه: 12 سپتامبر 2011
تاريخ ورود: 19 بهمن 1389- ورود از فرودگاه دالاس
تلاش تلاش تلاش. فقط همین.

تشکر کنندگان: tamanna ، AmericanHamid ، maaref ، Mehrafarin ، honey62
(2011-10-12 ساعت 12:06)tata63 نوشته:  دوستاي عزيز تجربه اي در مورد بردن cd دارن؟؟ ميشه cd برد؟؟؟ يا مي گيرن؟؟
بايد بريزمشون روي هارد؟؟
ممنونم

در این مورد خیلی زیاد حرف زده شده و با مطالعه همین تاپیک متوجه میشید.

مشکلی بوجود نمیاد.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
ali.sepehr@pariztravel.com

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
تشکر کنندگان: ParsTrader ، tata63 ، tamanna ، najibi ، vahidvm60 ، AmericanHamid ، maryam58 ، joy ، maaref

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان