کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2011-01-09 ساعت 11:58)GHANARI نوشته:  سلام
من برای گرفتن ویزا که به دبی رفتم عوارض خروجی رو پرداخت کردم اما رسیدش رو ندارم.اصلا باید رسیدش رو داشته باشم یا اینکه توی فرودگاه ازم گرفتنش؟
اما بانک مرکزی به من گفت که پاسپورت وویزا و بلیط لازمه البته با کپی هاشون.
ممنون
اگه با اون عوارض خارج شدید توی فرودگاه ازتون گرفتن. باید قبل از سفرتون می گرفتید...
سرعت گذر عقربه آنچنان زیاد است گویی که همیشه همینجا ایستاده وقتی می نگرمش .... من ساکنم اینجا یا او ... یا زمانبندی نگاه من با بازگشت او منطبق است و ما هر دو سرگردانیم با دورهای یکسان....

مسأله‌یی نیست:
پرنده‌ی نوپرواز
بر آسمانِ بلند
سرانجام
پَر باز می‌کند
تشکر کنندگان: rayan.s ، DLT ، GHANARI ، najibi
(2011-01-09 ساعت 11:58)GHANARI نوشته:  سلام
من برای گرفتن ویزا که به دبی رفتم عوارض خروجی رو پرداخت کردم اما رسیدش رو ندارم.اصلا باید رسیدش رو داشته باشم یا اینکه توی فرودگاه ازم گرفتنش؟
اما بانک مرکزی به من گفت که پاسپورت وویزا و بلیط لازمه البته با کپی هاشون.
ممنون
با سلام
اگر سفر کرده باشید اصل فیش خروجی را از شما گرفتند و بعد سفر نمی توانید ارز مسافرتی بگیرید.
الهی به ما آن ده که آن به .
تشکر کنندگان: rayan.s ، frozen mind ، emankh101 ، GHANARI ، najibi
دوستان
بنده در اون موقعی که وضعیت دلار بهم ریخته بود، توی فرودگاه امام ارز گرفتم،بدون ارائه فیش خروجی.حالا که این اوضاع تثبیت شده و به نظر بعید میرسه که این مدارک رو طلب کنن.در ضمن بعد از گیت پاس کنترل دیگه عملا" اسم شما ثبت شده برای خروج و دیگه بر نمیگردین.در ضمن اون طرف باجه پلیس،دیگه ارزی وجود نداره.
موفق باشین
تشکر کنندگان: mitr.p ، najibi
دوستان یک سوال
کسی هست که تازگی ها با قطر ایرویز به آمریکا رفته باشه؟
میخواهم کیفیت پروازی رو بدونم؟اگر که جدیدا" اونم خراب شده بریم یه ایرلاین دیگه بلیط بگیریم.چون قطری تا واشنگتن نفری 1.750.000 در میاد.حداقل داری پول میدی، سرویس دهیش خوب باشه.
ممنون
تشکر کنندگان: najibi
دوستان من شنیدم گرفتن ارز دولتی فقط با بلیط هواپیما ممکن است با بلیط قطار و اتوبوس چی میدن؟

وقتی ارز دولتی میگیرید کجا رو مهر میزنن که شما گرفتین ؟
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: najibi
(2011-01-10 ساعت 12:27)free_free نوشته:  دوستان من شنیدم گرفتن ارز دولتی فقط با بلیط هواپیما ممکن است با بلیط قطار و اتوبوس چی میدن؟

هیچ فرقی نمیکنه فری فری جان
به عنوان مثال این مدارک مورد نیاز بانک صادرات است (که توی سایتش اعلام کرده، جالبه که فیش خروج هم نخواسته) (بقیه بانکها هم همه نوع بلیط رو میپذیرن.)

# گذرنامه معتبر جمهوري اسلامي ايران ، بليط مسافرت ( اعم از يکسره يا دوسره) هوائي ، زميني، دريائي و اعلام کتبي مسافر مبني بر خريد ارز مسافرتي فقط از يک منبع اعم از بانک ، مؤسسه اعتباري غيربانکي و يا صرافي مجاز.
# فروش ارز مسافرتي به زائرين حج عمره مفرده با ارائه ليست مشخصات زائران که توسط دفاتر سازمان حج و زيارت تأييد شده باشد ، بدون ارائه بليط و گذرنامه بلامانع است .
# در مورد رانندگان بين المللي و افراديکه با وسيله نقليه شخصي خود به خارج از کشور مسافرت مي کنند ارائه کابوتاژ اتومبيل بجاي بليط ( در حد ظرفيت اتومبيل و با تأييد راننده و صاحب کابوتاژ ) بلامانع است.

برای ما صرافی پارسیان روی بلیط و فیش خروج رو مهر زد.
شماره کیس:2011AS000055##
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ مصاحبه و دریافت ویزا: ژانویه 2011
زندگی قصه مرد یخ فروشیست که از او پرسیدند فروختی؟ گفت: نخریدند تمام شد...
تشکر کنندگان: DLT ، satusa ، frozen mind ، emankh101 ، free_free ، sanaz2010 ، rayan.s ، Vahid-DV2011 ، najibi ، California ، silia
(2011-01-10 ساعت 12:27)free_free نوشته:  دوستان من شنیدم گرفتن ارز دولتی فقط با بلیط هواپیما ممکن است با بلیط قطار و اتوبوس چی میدن؟

توی بلیط و همون فیش خروج مهر می زنن. البته User گفت که توی پاسشم مهر زدن. بستگی به مقدار جوهر داره. ولی استنتاج من اینه که اونایی که روز مصاحبه چاقوی ریش تراش دارن توی پاسشون هم مهر می خوره Smile اینم واسه user Wink
سرعت گذر عقربه آنچنان زیاد است گویی که همیشه همینجا ایستاده وقتی می نگرمش .... من ساکنم اینجا یا او ... یا زمانبندی نگاه من با بازگشت او منطبق است و ما هر دو سرگردانیم با دورهای یکسان....

مسأله‌یی نیست:
پرنده‌ی نوپرواز
بر آسمانِ بلند
سرانجام
پَر باز می‌کند
تشکر کنندگان: maaref ، User ، frozen mind ، free_free ، rayan.s ، usa ، success ، najibi ، California
Big Grin @‌ سامان!
تشکر کنندگان: saman33 ، free_free ، emankh101 ، rayan.s ، usa ، California
من برای گرفتن ارز یکبار از بانک ملی با ارائه کپی پاسپورت وزدن مهر تامین ارز روی بلیط 2000 دلار گفتم همچنین از بانک مسکن هم 2000 دلار دیگه با ارائه کپی بلیط وممهور شدن پاسپورت ارز گرفتم .جالبه نه؟قانون هر بانک فرق میکند با توجه به اینکه زیرنظر بانک مرکزی هستندTongue
تشکر کنندگان: satusa ، emankh101 ، maaref ، iSaeid ، Hornet ، success ، peyman74 ، mitr.p ، najibi ، California ، silia
(2011-01-10 ساعت 20:24)hossein93 نوشته:  من برای گرفتن ارز یکبار از بانک ملی با ارائه کپی پاسپورت وزدن مهر تامین ارز روی بلیط 2000 دلار گفتم همچنین از بانک مسکن هم 2000 دلار دیگه با ارائه کپی بلیط وممهور شدن پاسپورت ارز گرفتم .جالبه نه؟قانون هر بانک فرق میکند با توجه به اینکه زیرنظر بانک مرکزی هستندTongue

به شما میگن یه مهاجرسرایی زرنگ.....

آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: emankh101 ، rayan.s ، usa ، frozen mind ، najibi ، California
دوستان عزیز، در راستای ترجمه دفترچه راهنمایی رانندگی ایالت کالیفرنیا، بخش دوم را به ارسال 206 -صفحه 14 همین تایپیک اضافه کردم. راستی مطالبش براتون مفید هست؟

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: GHANARI ، javidk ، saeedproo ، free_free ، clear ، maaref ، armido ، amir53 ، usa ، Hornet ، peyman74 ، success ، maxsupermax ، najibi ، DLT ، California ، tata63 ، moeen
دوستان عزیزم سلام
1. من دی از شیراز رفتم دبی خروجی هم پرداخت کردم و حالا در بهمن می خوام از تهران برم میامی باز هم باید عوارض خروج پرداخت کنم؟ اگر اره کجا باید انجام بدم در فرودگاه یا قبل از روز پرواز در بانک ملی؟
2.برای بردن پول هر نفر 10000 دلار یا هر پاسپورت 10000 دلار؟( من و دخترم یک پاسپورت با هم داریم)
3.می دونم هر نفر 2 تا چمدان23 کیلو میتونه همراه داشته باشه که جمعا میشه 46 کیلو.میشه مثلا یکی از چمدان ها 33 کیلو و یکی دیگش 13 کیلو؟ یا اینکه زوره حتما باید هر کدام 23 کیلو باشه؟
ممنون
تشکر کنندگان:
(2011-01-11 ساعت 14:11)GHANARI نوشته:  دوستان عزیزم سلام
1. من دی از شیراز رفتم دبی خروجی هم پرداخت کردم و حالا در بهمن می خوام از تهران برم میامی باز هم باید عوارض خروج پرداخت کنم؟ اگر اره کجا باید انجام بدم در فرودگاه یا قبل از روز پرواز در بانک ملی؟
2.برای بردن پول هر نفر 10000 دلار یا هر پاسپورت 10000 دلار؟( من و دخترم یک پاسپورت با هم داریم)
3.می دونم هر نفر 2 تا چمدان23 کیلو میتونه همراه داشته باشه که جمعا میشه 46 کیلو.میشه مثلا یکی از چمدان ها 33 کیلو و یکی دیگش 13 کیلو؟ یا اینکه زوره حتما باید هر کدام 23 کیلو باشه؟
ممنون

دوست عزیز، جواب سوالاهایتان : 1- بله - فرقی نمیکنه 2- هرنفر 5000 دلاره که مامورها فعلا" در این مورد سختگیری نمی کنند.3- اگر چمدونی بیشتر از 23 کیلو بشه بهش جریمه تعلق میگیره. سفر خوشی داشته باشید.

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: maaref ، armido ، amir53 ، mr.amir ، GHANARI ، usa ، apoornaki ، DLT ، hamed_gh ، success ، najibi ، California ، silia
با سلام به همه دوست داران گرین کارت. شکل جدید گرین کارت از چند ماه قبل به این صورت شده است.[فقط یه توضیح بدم که این گرین کارت ها واقعی است وسمپل نیست.]

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

هستم اگر می روم گر نروم نیستم
زندگي مثل دوچرخه سواري مي مونه واسه حفظ تعادلت هميشه بايد در حركت باشي …. آلبرت انيشتين

شکل جدید گرین کارتهای واقعی از سال 2010 به بعد
(2011-01-12 ساعت 21:22)yousef156 نوشته:  با سلام به همه دوست داران گرین کارد شکل جدید گرین کاردها از چند ماه قبل به این صورت شده است.

ممنون دوست عزیز
این مدل جدیده واقعا سبزهCool
اینم مدلهای مختلف گرین کارد در طی سالهای گذشته:

(2011-01-11 ساعت 14:24)rayan.s نوشته:  
(2011-01-11 ساعت 14:11)GHANARI نوشته:  دوستان عزیزم سلام
ممنون

دوست عزیز، جواب سوالاهایتان : 1- بله - فرقی نمیکنه 2- هرنفر 5000 دلاره که مامورها فعلا" در این مورد سختگیری نمی کنند.3- اگر چمدونی بیشتر از 23 کیلو بشه بهش جریمه تعلق میگیره. سفر خوشی داشته باشید.

یعنی برای هر خروج یه فیش خروج جدا لازمه؟

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

شماره کیس:2011AS000055##
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ مصاحبه و دریافت ویزا: ژانویه 2011
زندگی قصه مرد یخ فروشیست که از او پرسیدند فروختی؟ گفت: نخریدند تمام شد...
تشکر کنندگان: emankh101 ، yousef156 ، najibi ، California ، silia

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان