کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
سلام به همه دوستان مهاجر.
دوستان چندتا سوال داشتم. یکی این فریت چیه قضیش؟ همین که قبل پرواز جای صندلیتو مشخص کنی،یا چیز دیگه ای؟
دوستانی که مشرف شدن اون طرف،می خواستم یه لپ تاپ کوچیک یا یه آی پد بگیرم(به خاطر سبکی وزن)، میخواستم بدونم از اینجا بگیرم یا اونجا ارزون تره بیام اونجا بگیرم؟ ممنون از همه.
دریافت نامه قبولی: May.2010
کیس نامبر: 2011AS44xxx
کارنت: jul.2011
مصاحبه و دریافت ویزا: sep.2011
اولین سفر: feb.2012
دومین سفر: feb.2013

خدایا شکرت...
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، maaref ، ramin_ad ، tamanna
(2011-11-03 ساعت 20:58)mehdi47 نوشته:  سلام به همه دوستان مهاجر.
دوستان چندتا سوال داشتم. یکی این فریت چیه قضیش؟ همین که قبل پرواز جای صندلیتو مشخص کنی،یا چیز دیگه ای؟
دوستانی که مشرف شدن اون طرف،می خواستم یه لپ تاپ کوچیک یا یه آی پد بگیرم(به خاطر سبکی وزن)، میخواستم بدونم از اینجا بگیرم یا اونجا ارزون تره بیام اونجا بگیرم؟ ممنون از همه.

دوست گرامی به زبان ساده ارسال بار بدون حضور خودتون وبصورت بارنامه رافریت می گویند. ضمنا" طبق تجربه شخصی خودم خریدن لب تاپ و آی پد و کامپیوتر در آمریکا خیلی ارزونتر وبه صرفه تر است
تشکر کنندگان: maxsupermax ، Hornet ، SH1A2R3 ، AmericanHamid ، maaref ، tata63 ، ramin_ad
(2011-11-02 ساعت 13:25)free_free نوشته:  اینجا مسکو واجد مرکزی خبر:

فری فری خسته گزارش می دهد:

آقا این چه وضعشه؟/// دهنمون سرویس شد...اینام که فرودگاشون مثل ماست.. تو ...ره... اینفورمیشن ها رو هم به روسی نوشتن..بابا مملکت خودمون در این حد سوتی نمیده ... Big Grin

منتظر پرواز آخری هستم در ضمن سفر تنهایی حال نمیده حتما با یکی باشین..Sad

در ضمن اینچا چای بگیری بهت قند نمیدنCool

free free جان قند اینجا تعطیله. مگه اینکه فروشگاه ایرانی گیر بیاری

دوستان عزیز، یک سوال فنی تخصصی:

برای لاتاریها چند ماه طول می کشه واسه اقدام واسه سیتیزن شیپی (گرفتن پاسپورت آمریکایی)؟

چند ماه یا چند سال؟

برای لاتاریها چند ماه طول می کشه واسه اقدام واسه سیتیزن شیپی (گرفتن پاسپورت آمریکایی)؟

چند ماه یا چند سال؟
هم روز را تو می سازی ، هم روزگار را ، امروز را زیباتر بساز...

Case Number: 2011AS9700
تاریخ پرواز به ایالات متحده: 2011 Apr 21
BEAVERTON, OREGON

تشکر کنندگان: maaref ، ramin_ad ، tamanna
(2011-11-04 ساعت 11:50)javidk نوشته:  
(2011-11-02 ساعت 13:25)free_free نوشته:  

چند ماه یا چند سال؟

چند ماه یا چند سال؟

واسه اقدام برای سیتیزن شیپ، چندتا شرط داره که یکی از اون ها،اینه که باید در مدت 5 سال(متوالی)،حداقل 30 ماه باید اونجا بوده باشین.
دریافت نامه قبولی: May.2010
کیس نامبر: 2011AS44xxx
کارنت: jul.2011
مصاحبه و دریافت ویزا: sep.2011
اولین سفر: feb.2012
دومین سفر: feb.2013

خدایا شکرت...
تشکر کنندگان: Hornet ، AmericanHamid ، maaref ، tata63 ، ramin_ad ، joy
سلام دوستان گلم

من پریروز رسیدم سن فرانسیسکو. با کی‌ ال‌ام اومدم (تهران، آمستردام، سن فرانسیسکو) هر ۲تا بردینگم رو از قبلش پرینت گرفته بودم‌ واسه همین تو صف تحویل بار معطل نشدم Smile خیلی‌ مسخره است ولی‌ تو فرودگاه آمستردام به راحتی‌ شماره صندلیمو خط زدن و گفتن چون جاتون پر شده باید جای دیگه‌ای بشینید!!!!! و کوله پشتیمو بد از کسب اجازه حسابی‌ گشتن Big Grin در عوض تو سن فرانسیسکو هیچکدوم از چمدونامو باز نکردن البته همهٔ چیزایی رو که داشتم غیر از لباسام دونه دونه بهشون گفتم. از فرودگاه هم با شاتل رفتم متل.

فری_فری راست گفت چون سفرش خیلی‌ طولانیه بدون همراه اصلا خوش نمی‌گذره ، آدم کلافه می‌شه Sad

هر سوالی بود در خدمتم Smile

(به نویس)

[font=Tahoma]2011AS22*** :case number
تاریخ مصاحبه: 11می
کنسولگری: آنکارا
[/font]

[font=Tahoma]تاریخ دریافت ویزا: 29سپتامبر[/font]
سلام دوستان من هم پریشب رسیدم نیویورک با ایرفلوت پرواز بدی نبود و هواپیما هم بد نبود من تنها ایرانی موجود تو اون پرواز بودم تنها کسی که تو فرم گمرکی یه دونه از اون خونه ها رو ضربدر زد من بودم و تو فرودگاه یه خانمی با تعجب به من گفت چی داری؟ گقتم پسته و تخمه و اینا گفت اشکال نداره...Cool
....اینجا یه شهر 24 ساعته هست ... میدون تایمز اون هم قشنگه دیشب که رفنیم اونجا یه فیلم هالیوودی رو داشتن ضبط میکردن...

دیروز حساب باز کردم bank of amrica Hآدرسم رو هم تو فرودگاه عوض کردم مشکلی نبود در کل کسی به کسی کاری نداره

برای گرفتن گوشی و خط چی پیشنهاد میکنین؟

آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
(2011-11-04 ساعت 18:03)free_free نوشته:  سلام دوستان من هم پریشب رسیدم نیویورک با ایرفلوت پرواز بدی نبود و هواپیما هم بد نبود من تنها ایرانی موجود تو اون پرواز بودم تنها کسی که تو فرم گمرکی یه دونه از اون خونه ها رو ضربدر زد من بودم و تو فرودگاه یه خانمی با تعجب به من گفت چی داری؟ گقتم پسته و تخمه و اینا گفت اشکال نداره...Cool
....اینجا یه شهر 24 ساعته هست ... میدون تایمز اون هم قشنگه دیشب که رفنیم اونجا یه فیلم هالیوودی رو داشتن ضبط میکردن...

دیروز حساب باز کردم bank of amrica Hآدرسم رو هم تو فرودگاه عوض کردم مشکلی نبود در کل کسی به کسی کاری نداره

free_free عزيز خير مقدم
شما تو يك سال گذشته خيلي براي ما بچه هاي ٢٠١١ زحمت كشيدين ( از جدول تا پاسخهاي به موقع و روحيه بخش و ...)
نتو نستم فقط با زدن كليد تشكر بهتون تبريك بگم، اميدوارم هر جا هستين خوب و خوش باشي
شماره کیس: 2011AS25xxx
اطلاعات كامل كيس

انتشار انرژي منفي در اين مكان ممنوع است، حتي براي شما دوست عزيز
(2011-11-04 ساعت 18:03)free_free نوشته:  سلام دوستان من هم پریشب رسیدم نیویورک با ایرفلوت پرواز بدی نبود و هواپیما هم بد نبود من تنها ایرانی موجود تو اون پرواز بودم تنها کسی که تو فرم گمرکی یه دونه از اون خونه ها رو ضربدر زد من بودم و تو فرودگاه یه خانمی با تعجب به من گفت چی داری؟ گقتم پسته و تخمه و اینا گفت اشکال نداره...Cool

________________________________________________________________________________________________________________________
سلام من از گوشیی که داشتم استفاده می‌کنم، سیم کارتم از AT&T خریدم. ولی‌ اگه با این سیم کارت با ایران تماس بگیری یا از ایران باهات تماس بگیرن خیلی‌ گرون تموم می‌شه! موفق باشی‌

[font=Tahoma]2011AS22*** :case number
تاریخ مصاحبه: 11می
کنسولگری: آنکارا
[/font]

[font=Tahoma]تاریخ دریافت ویزا: 29سپتامبر[/font]
تشکر کنندگان: maaref ، ramin_ad ، SH1A2R3 ، tamanna ، Hornet
(2011-11-04 ساعت 18:26)Hornet نوشته:  

free_free عزيز خير مقدم
شما تو يك سال گذشته خيلي براي ما بچه هاي ٢٠١١ زحمت كشيدين ( از جدول تا پاسخهاي به موقع و روحيه بخش و ...)
نتو نستم فقط با زدن كليد تشكر بهتون تبريك بگم، اميدوارم هر جا هستين خوب و خوش باشي

جا داره اینجا از همه بچه ها بویژه سامان عزیز که اینجا در جق من برادری کرد تشکر کنم ... به بچه های که هنوز نیومدم توصیه میکنم اینکار رو بصورت گروهی ایجام بدن .. مجرد ها از قبل با هم هماهنگ کنن و دوستانی که با خانواده و بچه میان اینجا حتما پیش بینی های لازم رو انجام بدن تا هرینه های اولیشون کاهش پیدا کنه

فراموش نکنید یک مهاجر در ماه های اول مهاجرت خیلی آسیب پذیر هستاینور بهترین راه برای کسانی که در آمریکا دوست و آشنا ندارند با هم بودن است)..

با آرزوی پیزوزی برای همه یچه های مهاجرسرا

آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
(2011-11-01 ساعت 23:22)ramin_ad نوشته:  سلام ب همه دوستان،

قابل توجه عزیزانی ک مقصدشون هیوستن،گیرین کارتم ۱۱ روز اومد،چقدرم خوشگل

ایشالا زودتر نسیب باقی‌ دوستان ک منتظران بشه.

سوالی بود در خدمتم،Smile

سلام
تبریک میگم
ادرس را در فرودگاه عوض کرده بودید؟

شماره کیس:2011AS00025XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی:May 19, 10
کنسولگری:تایلند
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:Tuesday, June 01, 2010
تاریخ کارنت شدن کیس:
تاریخ دریافت نامه دوم: sep , 2010
تاریخ مصاحبه: June 02,2011
تاریخ دریافت کلیرنس: sep 02 , 2011
جمع تقریبی هزینه ها:
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، maaref ، ramin_ad ، tamanna ، Hornet
بچه هایی که تو سان فرانسیسکو بودند میشه بگید حدودا چند روز طول کشیده گرین کارتتون بیاد ,از جایی نمیشه track کنیم ?
پیشاپیش ممنون Smile
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
دریافت ویزا:یک ضرب Cool
تشکر کنندگان: AmericanHamid ، joy ، maaref ، tata63 ، ramin_ad ، free_free ، SH1A2R3 ، tamanna
(2011-10-31 ساعت 20:19)REZA1390 نوشته:  
(2011-10-31 ساعت 07:19)AmericanHamid نوشته:  سلام
من با ادرس متل و بدون ssn و فقط پاسپورت حساب بانکی باز کردم. گفت اگر متل رو ترک کردی بگو نامه هات رو برات نگه دارند.
برای ID کارت هم رفتم ssn میخواست . رفتم ssn بگیرم. کارها رو انجام داد گفت 4 هفته صبر کن تا بیاد.

می شه بگین کجا باز کردین؟ چه بانکی ؟
سلام
بانک اف امریکا حساب باز کردم. سن خوزه
شرمنده دیر جواب میدم چون اتاق گرفتم ابنترنت نداشتم
تشکر کنندگان: joy ، farnaz82 ، maaref ، Hornet ، ravian ، ramin_ad ، free_free ، SH1A2R3 ، tamanna
(2011-11-05 ساعت 07:56)AmericanHamid نوشته:  
من با ادرس متل و بدون ssn و فقط پاسپورت حساب بانکی باز کردم. گفت اگر متل رو ترک کردی بگو نامه هات رو برات نگه دارند.
برای ID کارت هم رفتم ssn میخواست . رفتم ssn بگیرم. کارها رو انجام داد گفت 4 هفته صبر کن تا بیاد.

سلام
با سلام وتشکر
ما هم سن خوزه هستیم . برای بانک که رفتیم بانک چس که گفت اس اس ان می خواد. برای اس اس ان هم رفتیم که گفت باید گرین کارت داشته باشین اگه تا سه هفته گرین کارت نیومد بیاین . شما برای اس اس ان به کدام شعبه مراجعه کردین اگه ممکنه ادرسشو بفرمایین . ممنون از راهنماییتون .

تشکر کنندگان: maaref ، joy ، ravian ، ramin_ad ، SH1A2R3 ، tamanna ، Hornet
(2011-11-05 ساعت 09:51)REZA1390 نوشته:  
(2011-11-05 ساعت 07:56)AmericanHamid نوشته:  

سلام
با سلام وتشکر
ما هم سن خوزه هستیم . برای بانک که رفتیم بانک چس که گفت اس اس ان می خواد. برای اس اس ان هم رفتیم که گفت باید گرین کارت داشته باشین اگه تا سه هفته گرین کارت نیومد بیاین . شما برای اس اس ان به کدام شعبه مراجعه کردین اگه ممکنه ادرسشو بفرمایین . ممنون از راهنماییتون .

سلام و درود برشما یه مقداری از سن خوزه از لحاظ هزینه وامنیت و.... اگه میشه برامون بنویس ،ممنون می شیم
شماره کیس : 2012AS2XXX
کنسولگری : ANKARA
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : JULY 27
تاریخ کارنت شدن کیس : AUG 18
تاریخ مصاحبه : OCT
تاریخ دریافت کلیرنس : oct
تاریخ دریافت ویزا : dec
تاریخ ورود به آمریکا :march
تاریخ دریافت گرین کارت : may
تشکر کنندگان: ramin_ad ، SH1A2R3 ، tamanna ، maaref ، Hornet
(2011-10-30 ساعت 22:56)prismatic نوشته:  آقا كسي نيست جواب سوال ما رو بده. ممنون ميشم.
(2011-10-29 ساعت 04:50)prismatic نوشته:  سلام دوست عزيز
آيا ميشود بدون دريافت گرين كارت از فرودگاه هاي آمريكا خارج شد و گرين كارت رو بعدا دوستمون بفرسته؟ آيا در ورود بعدي بهمون گير نمي دن؟
ممنون از پاسختون
(2011-10-26 ساعت 13:18)Rainy نوشته:  سلام دوستان
ما بعد از اقامت 3 هفته اي در واشنگتن دي سي بدون دريافت گرين كارت برگشتيم. در فرودگاه هم موقع رفتن و هم موقع برگشت همه چيز عالي بود ولي گرين كارتمون رو يكي از آشنايان برامون فرستاد.
آيا كسي از دوستان ميدونه كه اگر ما چند ماه ديگه برگرديم كارت سوشيال ما بطور اتوماتيك تا اون موقع صادر و به آدرس امريكا ارسال شده يا اينكه خودمون بايد بريم اداره سوشيال و براي كارت اقدام كنيم؟
شايد تا اون موقع حاضر باشه و ما فقط بريم و اونو دريافت كنيم؟
لطفا راهنمايي كنيد.
در ضمن هر كسي در خصوص مسافرت با تركيش و مسير و فرودگاه واشنگتن دي سي سوالي داره در خدمتم.

ببخشيد دوست عزيز كه به سئوالتان دير پاسخ دادم. حقيقتش بعد از اون بدو بايستهاي يكساله و چك كردن هرروزه سايت مهاجرسرا ديگه حسابي درگير روزمرگي شديم و متاسفانه كمتر به سايت سر ميزنيم.
خدمتتان عرض كنم ما بدون گرين كارت خارج شديم و پليس تنها پاسپورتمان را زير دستگاه گرفت و بهمان تحويل داد و هيچ سئوالي هم نكرد.
در خصوص ورود دوم هم فكر كنم ويزا كفايت كند و گرين كارت رو هم نگاه نميكنن.
دريافت ويزا: 2011
باران باش و ببار و نپرس کاسه های خالی از آن کیست_كوروش بزرگ [/color]
تشکر کنندگان: Hornet ، SH1A2R3 ، tamanna ، maaref

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان