کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2011-11-06 ساعت 19:51)HOMAYON53 نوشته:  [سلام دوستان من هم پریشب رسیدم نیویورک با ایرفلوت پرواز بدی نبود و هواپیما هم بد نبود من تنها ایرانی موجود تو اون پرواز بودم تنها کسی که تو فرم گمرکی یه دونه از اون خونه ها رو ضربدر زد من بودم و تو فرودگاه یه خانمی با تعجب به من گفت چی داری؟ گقتم پسته و تخمه و اینا گفت اشکال نداره...Cool
....اینجا یه شهر 24 ساعته هست ... میدون تایمز اون هم قشنگه دیشب که رفنیم اونجا یه فیلم هالیوودی رو داشتن ضبط میکردن...

دیروز حساب باز کردم bank of amrica Hآدرسم رو هم تو فرودگاه عوض کردم مشکلی نبود در کل کسی به کسی کاری نداره

برای گرفتن گوشی و خط چی پیشنهاد میکنین؟

.......................

با سلام. ضمن تبريك و شاد باش و تشكر بابت زحمات يكسال و نيمي كه براي همه كشيدي . مي خواستم بدونم فري عزيز خونه كجا گرفتي ، چند، چند متري هست و .... .
من مي رم دالاس ولي تصميم دارم يكسر به نيويورك هم بزنم . من يك خانواده سه نفري هستيم.
با تشكر

سلا
همایون جان من هنوز خونه نگرفتم ولی قیمت ها خونه یه خوابه از 1200 تا شروع میشه معمولا خونه های یه خوابه اینجا مثل هم هستند حدود 80 یا 90 متری من بروکلین هستم اینجا محله خوبی هستش

آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: golesang ، آمریکا ، farnaz82 ، AmericanHamid ، ramin_ad ، HOMAYON53 ، maaref ، Hornet
(2011-11-06 ساعت 19:51)HOMAYON53 نوشته:  برای گرفتن گوشی و خط چی پیشنهاد میکنین؟

دوست عزیز ضمن خیر مقدم توصیه من برای شروع یک خط ( آن لیمیتد) از تی موبایل است برای یک ماه پنجاه دلار استفاده نامحدود از تلفن اینترنت و مسیج برای یک ماه است.
تشکر کنندگان: farnaz82 ، ramin_ad ، maaref ، Hornet ، tamanna
(2011-11-06 ساعت 20:52)farnaz82 نوشته:  
(2011-11-06 ساعت 11:50)joy نوشته:  
(2011-11-06 ساعت 08:05)farnaz82 نوشته:  بچه هایی که تو سان فرانسیسکو بودند میشه بگید حدودا چند روز طول کشیده گرین کارتتون بیاد ,از جایی نمیشه track کنیم ? ...

سلام

مرسی‌ از اطلاعاتی که دادید Smile دوست عزیز من هم سن فرانسیسکو هستم. تو فرودگاه، آفیسر گفت اگه گرین کارتت تا ۶ ماه دیگه نیومد زنگ بزن! ...

ایی وای راست میگید؟۶ ماه که خیلی است ما نهایتا تا آخر هفته بیشتر نمیمونم اینجا Tongue ما از لوس آنجلس وارد شدیم یک هفته اونجا اتاق کرایه کردیم و بعد یک هفته اومدیم سان فرانسیسکو تو هتل،حدودا ۲ هفته میخوایم بمونیم ،به نظرم لوس آنجلس خیلی ارزون تره اما ما سان فرانسیسکو را بیشتر دوست داشتیم از اینترنت قیمت خونه ها را نگاه میکردیم همون رنج ۹۰۰-به بالا است امیدوارم خونه خوبی پیدا کنید دوست عزیز،راستی میتونم بپرسم شما الان چند روزه که امدید؟ممنونم

من 2 نوامبر رسیدم Smile نگران نشید! نگفت که حتما 6ماه طول میکشه، گفت اگه 1وقت خدای نکرده بلا نسبت تا مدت 6ماه نیومد زنگ بزن Rolleyes Tongue Cool
[font=Tahoma]2011AS22*** :case number
تاریخ مصاحبه: 11می
کنسولگری: آنکارا
[/font]

[font=Tahoma]تاریخ دریافت ویزا: 29سپتامبر[/font]
تشکر کنندگان: آمریکا ، free_free ، ramin_ad ، tata63 ، maaref ، Hornet
(2011-11-06 ساعت 22:27)joy نوشته:  
(2011-11-06 ساعت 20:52)farnaz82 نوشته:  
(2011-11-06 ساعت 11:50)joy نوشته:  
(2011-11-06 ساعت 08:05)farnaz82 نوشته:  بچه هایی که تو سان فرانسیسکو بودند میشه بگید حدودا چند روز طول کشیده گرین کارتتون بیاد ,از جایی نمیشه track کنیم ? ...

سلام

مرسی‌ از اطلاعاتی که دادید Smile دوست عزیز من هم سن فرانسیسکو هستم. تو فرودگاه، آفیسر گفت اگه گرین کارتت تا ۶ ماه دیگه نیومد زنگ بزن! ...

ایی وای راست میگید؟۶ ماه که خیلی است ما نهایتا تا آخر هفته بیشتر نمیمونم اینجا Tongue ما از لوس آنجلس وارد شدیم یک هفته اونجا اتاق کرایه کردیم و بعد یک هفته اومدیم سان فرانسیسکو تو هتل،حدودا ۲ هفته میخوایم بمونیم ،به نظرم لوس آنجلس خیلی ارزون تره اما ما سان فرانسیسکو را بیشتر دوست داشتیم از اینترنت قیمت خونه ها را نگاه میکردیم همون رنج ۹۰۰-به بالا است امیدوارم خونه خوبی پیدا کنید دوست عزیز،راستی میتونم بپرسم شما الان چند روزه که امدید؟ممنونم

من 2 نوامبر رسیدم Smile نگران نشید! نگفت که حتما 6ماه طول میکشه، گفت اگه 1وقت خدای نکرده بلا نسبت تا مدت 6ماه نیومد زنگ بزن Rolleyes Tongue Cool

اره میدونم دوست عزیز اما اینجوری که گفته یعنی احتمالش هست که نیاد حالا حالا ،ما ۲۷ اکتبر وارد شدیم از لوس آنجلس همون طور که گفتم نمیدونم این میتونه تاثیری داشته باشه در دیر کردش یا نه ،مال دوستم ۱۰ روزه رسیده بود تو لوس آنجلس ما فعلا بدون احتساب روزی که رسیدیم ۱۰ روز را رد کردیم امیدوارم بیاد زودتر دست پر برگردیم لاقل Smile
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
دریافت ویزا:یک ضرب Cool
تشکر کنندگان: AmericanHamid ، ramin_ad ، joy ، یاشار و ماری ، tata63 ، maaref ، tamanna
(2011-11-06 ساعت 02:01)free_free نوشته:  sسلام

آقا نیویورکم تشریف بیارید خوبه ها...

یه خوبی نیویورک این هستش که دیگه ماشین نیاز ندارید و کلی هزینه هاتون میاد پایین ضمن اینکه یه شهر شلوغه و هیچ وقت احساس بد بهتون دست نمیده هر چی هم که بخواین دم دست هست و یا 2 دقیقه پیاده روی پیدا می کنید مواد عذایی هم که ارزونه بنطر من یه نسیت در آمد های اینجا ، خونه هم در حد و انداره های کالیفرنیاست اینجا هم مترو 2.5 دلاره ولی با پرداخت فکر میکنم 105 دلار در ماه کلا تمام وسایل حمل و نقل عمومی مثل مترو و اتوبوس به هر مقداربراتون رایگان میشه...

کار هم که بنطر میاد از جاهای دیگه بهتر پیدا میشه

در مورد انتقال پول هم از بانک پرسیدم گفتند زیر 10000 تا اصلا پول حساب نمیشه و کلیرنس نداره....

خلاصه اینجوری اگه سوالی بود که من بتونم جواب بدم در خدمتم...
در ادامه صحبت های free free جان من اضافه کنم که نیویورک یه سری مشکلاتی هم داره که بهتره دوستان در نظر بگیرند. من کالیفرنیا بودم و الان هم 5 ماه نیویورک هستم.
1. هزینه های نیویورک و کالیفرنیا(ایرواین) برای من یکی بود با این تفاوت که توی نیویورک در کل خونه ها کوچک تره و مثلا با همون پولی که توی کالیفرنیا خونه 80 متری می گیرید اینجا خونه 50 متری و قدیمی تر می گیرید ولی کلا سیستم اکثر خونه های نیویورک همینه.
2. هزینه مواد غذایی مشابه هست.
3. توی نیویورک با پرداخت ماهیانه 104 دلار می تونید از مترو و اتوبوس به طور نامحدود استفاده کنید و کلا سیستم حمل و نقل نیویورک بزرگترین مزیتش هست.
4. نیویورک فوق العاده کثیف هست در حدی که بعضی مواقع توی مترو بوی گند غیر قابل تحمله ،مردمش مثل تهران عصبی هستند، و در کل بگم که توی نیویورک شما با فرهنگ آمریکایی زیاد آشنا نمی شید...
5. آب و هوای نیویورک واقعا سرده در حدی که بعضی مواقع سوز و سرما اشک آدمو در میاره- البته اشکال نداره چون سریع اشکتون یخ می زنه Smile
6. نیویورک یه شهر توریستی با تنوع بالای فرهنگ های مختلفه و دوستانی که با خانواده به خصوص بچه های کوچیک میان این مساله رو در نظر بگیرن...
7. با همه این چیزا زیبایی های نیویورک آدم رو شیفته خودش می کنه Smile جذابیتاش تمومی نداره و اگه بتونید توی این شهر دوام بیارید عاشقش می شید.
سرعت گذر عقربه آنچنان زیاد است گویی که همیشه همینجا ایستاده وقتی می نگرمش .... من ساکنم اینجا یا او ... یا زمانبندی نگاه من با بازگشت او منطبق است و ما هر دو سرگردانیم با دورهای یکسان....

مسأله‌یی نیست:
پرنده‌ی نوپرواز
بر آسمانِ بلند
سرانجام
پَر باز می‌کند
تشکر کنندگان: free_free ، alirezamk ، WIKIMAN ، maxsupermax ، farnaz82 ، joy ، cmbt ، آمریکا ، sib 24 ، 3rip ، tata63 ، maaref ، Hornet ، ramin_ad ، AmericanHamid ، tamanna
سلام دوستان کسی قصد رفتن به واشنگتن (سیاتل )رو نداره؟
شماره کیس: *****2011AS
تاریخ مصاحبه: AUG/4
تاریخ اخذ ویزا :من یکضرب ویزا گرفتم ،همسرم برگه آبی
تاریخ کلیر همسر:sep/27Rolleyes
تشکر کنندگان: joy ، maaref ، ramin_ad ، آرتين
سلام
من امروز رفتم اداره social security کارمندشون گفت چون تاریخ انقضا ویزام 6 نوامبر بوده نمیتونه واسم کاری بکنه و باید صبر کنم تا گرین کارتم بیاد!!!! اینا چی میگن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ پس اون مهری که تو پاسپورتم خورده و آفیسر فرودگاه گفت تا یک سال اعتبار داره و مثل گرین کارته چی بود؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!! اگه کسی میدونه باید چی کار کنم لطفا راهنماییم کنید Sad کلافه شدم
[/font]

تشکر کنندگان: free_free ، tata63 ، maaref ، Hornet ، ramin_ad ، AmericanHamid ، tamanna
(2011-11-08 ساعت 04:32)joy نوشته:  سلام
من امروز رفتم اداره social security کارمندشون گفت چون تاریخ انقضا ویزام 6 نوامبر بوده نمیتونه واسم کاری بکنه و باید صبر کنم تا گرین کارتم بیاد!!!! اینا چی میگن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ پس اون مهری که تو پاسپورتم خورده و آفیسر فرودگاه گفت تا یک سال اعتبار داره و مثل گرین کارته چی بود؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!! اگه کسی میدونه باید چی کار کنم لطفا راهنماییم کنید Sad کلافه شدم
سلام دوست عزیز
من 3 روز بعد از اومدنم رفتم اداره سوشیال و کارمند اونجا گفت باید 3 هفته از ورودتون صبر کنید و بعد مراجعه کنیدو مابعداز سه هفته رفتیم یه شعبه دیگه و مامور اونجا با تعجب گفت چرا اینقدر صبر کردید باید بعد از 10 روز میومدید و جالبتر اینکه یکی از دوستان بعد از 2 روز رفت به همین شعبه اقدام کرد و 4 روز بعد سوشیالش با پست واسش اومد.نتیجه:
حتما به یه شعبه دیگه برید و کارتون انجام میشه !
چشم انتظاری جاذبه ای قوی دارد؛ منتظر چیزهای خوب باش.Smile
تشکر کنندگان: smebi2011 ، joy ، tata63 ، maaref ، Hornet ، ramin_ad ، AmericanHamid ، tamanna
(2011-11-08 ساعت 06:00)shahrooz59 نوشته:  
سلام دوست عزیز
من 3 روز بعد از اومدنم رفتم اداره سوشیال و کارمند اونجا گفت باید 3 هفته از ورودتون صبر کنید و بعد مراجعه کنیدو مابعداز سه هفته رفتیم یه شعبه دیگه و مامور اونجا با تعجب گفت چرا اینقدر صبر کردید باید بعد از 10 روز میومدید و جالبتر اینکه یکی از دوستان بعد از 2 روز رفت به همین شعبه اقدام کرد و 4 روز بعد سوشیالش با پست واسش اومد.نتیجه:
والله ما فردای روزی که رسیدیم رفتیم به دفتر سوشیال با چه سختی تو لوس انجلس که گفتند بیخود آمدید بعد یک هفته که اومدیم سان فرانسیسکو امروز رفتیم یک دفتر دیگه اینجا که انها هم joy عزیز به ما گفتند باید ۳ هفته صبر کنیم و اگه نیومد مراجعه کنیم ما هنوز تا ۱۵ نوامبر ویزا داریم بنابراین فکر نمیکنم جای نگرانی داشته باشی چون به ما هم همین حرف را زدند
در ضمن ما امروز بدون داشتن ssn بلاخره حساب را تو بانک امریکا باز کردیم

---------------------------------------------
خوب به سلامتی همین الان باهامون تماس گرفتند و گفتند ssn مون امده بنابر این joy عزیز اصلا نگران نباشید مطمئن هستم مال شما که از همین جا وارد شدید زودتر از ما میاد مال ما بدون احتساب روز ورودمون ۱۲ روز طول کشیده Smile
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
تشکر کنندگان: joy ، tata63 ، Masoudpish ، maaref ، Hornet ، ramin_ad ، AmericanHamid ، tamanna
سلام
خوشحالم که همه بچه های 2011 دارن کم کم وارد امریکا میشن، تاپیک های شماها به ما 2012ییها خیلی کمک کرد، ازتون ممنونیم

بچه ها یه سوال داشتم، میخواستم بدونم چند نفرتون قصد اقدام برای پاس سفید رو دارید ؟

من فکر میکنم اگر پس از ورود به امریکا برگردم ایران میتونم خودمو از لحاظ مالی و قوی تر کردن تخصصم خودمو بیشتر تامین کنم . حالا به نظرتون این کار درسته ؟ یا موندن در امریکا رو توصیه می کنید ؟
تشکر کنندگان: farnaz82 ، frz61 ، tata63 ، maaref ، ramin_ad ، AmericanHamid
(2011-11-08 ساعت 10:07)3rip نوشته:  سلام
خوشحالم که همه بچه های 2011 دارن کم کم وارد امریکا میشن، تاپیک های شماها به ما 2012ییها خیلی کمک کرد، ازتون ممنونیم

بچه ها یه سوال داشتم، میخواستم بدونم چند نفرتون قصد اقدام برای پاس سفید رو دارید ؟

من فکر میکنم اگر پس از ورود به امریکا برگردم ایران میتونم خودمو از لحاظ مالی و قوی تر کردن تخصصم خودمو بیشتر تامین کنم . حالا به نظرتون این کار درسته ؟ یا موندن در امریکا رو توصیه می کنید ؟

ما که مجبوریم برگردیم دوست عزیز و سال دیگه برای پاس سفید اقدام کنیم چون دانشجو هستیم اماتا اینجایی که ما هم از تجرب دیگران خوندیم و استفاده کردیم فکر نمیکنم هیچ مشکلی باشه خیالت راحت باشه Big Grin
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
تشکر کنندگان: 3rip ، tata63 ، maaref ، ramin_ad ، AmericanHamid
بچه ها ايا سايتي هست كه بشه براي هواپيما luftansa صندلي هواپيما رو خودت انتخاب كني؟
تشکر کنندگان: maaref ، ramin_ad
(2011-11-08 ساعت 09:27)farnaz82 نوشته:  
(2011-11-08 ساعت 06:00)shahrooz59 نوشته:  
من امروز رفتم اداره social security کارمندشون گفت چون تاریخ انقضا ویزام 6 نوامبر بوده نمیتونه واسم کاری بکنه و باید صبر کنم تا گرین کارتم بیاد!!!! ....
سلام دوست عزیز
من 3 روز بعد از اومدنم رفتم اداره سوشیال و کارمند اونجا گفت باید 3 هفته از ورودتون صبر کنید و بعد مراجعه کنیدو مابعداز سه هفته رفتیم یه شعبه دیگه و مامور اونجا با تعجب گفت چرا اینقدر صبر کردید ....
...
در ضمن ما امروز بدون داشتن ssn بلاخره حساب را تو بانک امریکا باز کردیم
---------------------------------------------
خوب به سلامتی همین الان باهامون تماس گرفتند و گفتند ssn مون امده ... Smile

ssn مبارک Smile امروز منم رفتم bank of america با پاسپورت و کارت ملی! حساب باز کردم Rolleyes گفتن گواهینامه بین المللی باید داشته باشی غیر از پاسپورت، گفتم ندارم، خلاصه رئیس بانک اومد و گفت 1کارت شناسایی هر چی دارید بدید منم اصل کارت ملی (ترجمه نشده) رو دادم گفت همین خوبه Big Grin اینو گفتم که دوستان عزیز حواسشون باشه غیر از پاسپورت یه کارت شناسایی دیگه همراه داشته باشند که یه وقت معطل نشن Wink
[/font]

تشکر کنندگان: maaref ، Hornet ، tata63 ، 3rip ، farnaz82 ، ramin_ad ، AmericanHamid ، tamanna
(2011-11-08 ساعت 11:02)mjh نوشته:  بچه ها ايا سايتي هست كه بشه براي هواپيما luftansa صندلي هواپيما رو خودت انتخاب كني؟

من بلیط klm گرفته بودم: تهران- آمستردام-سن فرانسیسکو، 30 ساعت قبل از پرواز check in کردم (شماره صندلی 2 تا پروازم رو انتخاب کردم) البته از تهران که همون شماره بود ولی تو فرودگاه آمستردام شماره ام رو خط زدن و گفتن اون صندلی پر شده باید جای دیگه ای بشینید!!!!! اگه اینجوری شد شوکه نشید!
ولی از آژانسی که خریدین یا از نمایندگی لوفتهانزا تو فرودگاه امام بپرسید بهتون میگن چیکار کنین. تا جایی که من میدونم بعد از 12 شب به وقت ایران باید با نمایندگیش تماس بگیرید Wink Cool موفق باشید.
[/font]

تشکر کنندگان: maaref ، Hornet ، ramin_ad ، AmericanHamid ، tata63 ، tamanna
سلام به همه/ دوستان این home stay ها از نظر امنیت چه جوریه؟ مطمئنن؟ واسه اولین ورود رزرو کنیم یه راست بریم اون خونه مشکل نداره،یا اول هتل بریم بهتره؟ منظورم اینه که خدا نکرده صاحب خونه مشکل دار نباشه گاومون بزادShy
دوستان با تجربه یه توضیحی لطف کنن بدن/البته در ظاهر تو سایت ها که نگاه میکنم همه چی خوب به نظر می رسه.(به طور مشخص من اطراف LA میخوام برم مثلا long beach یا ...).
دریافت نامه قبولی: May.2010
کیس نامبر: 2011AS44xxx
کارنت: jul.2011
مصاحبه و دریافت ویزا: sep.2011
اولین سفر: feb.2012
دومین سفر: feb.2013

خدایا شکرت...
تشکر کنندگان: 3rip ، maaref ، ramin_ad ، tamanna

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان