کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2011-10-29 ساعت 14:40)free_free نوشته:  با توجه به هزینه های سرسام آور دارو و درمان در بلاد خارجه بنده یک گونی دارو تهیه کردم و قصد دارم با خودم ببرم دیار کفر...
به نظر شما در جارج کردن از ایران و ورود به آمریکا مشکلی ایجاد نمی شود

توضیح: داروها ، داروهای معمولی و سرما خوردگی هستش +ژلوفن و ضد حساسیت و شربت سینه و توش کدئین هم نیست

دوستانی که تجربه دارن بفرماین..Smile

با سلام
بهتر است نسخه دارویی از مواردی که گفتید تهیه کنید که در فرودگاه امریکا دچار مشکل نشوید. فکر نکنم در خارج کردن از ایران حتی بدون نسخه هم مشکلی باشد
.
تشکر کنندگان: maryam58 ، nima.nabizadeh ، maaref ، یاشار و ماری ، Hornet ، tamanna
(2011-10-29 ساعت 14:40)free_free نوشته:  با توجه به هزینه های سرسام آور دارو و درمان در بلاد خارجه بنده یک گونی دارو تهیه کردم و قصد دارم با خودم ببرم دیار کفر...
به نظر شما در جارج کردن از ایران و ورود به آمریکا مشکلی ایجاد نمی شود

توضیح: داروها ، داروهای معمولی و سرما خوردگی هستش +ژلوفن و ضد حساسیت و شربت سینه و توش کدئین هم نیست

دوستانی که تجربه دارن بفرماین..Smile

من هم دارو با خودم آوردم. اما چمدونم رو نگشتند اصلا.
فکر نمی کنم مشکلی داشته باشه.
دوستانی هم می شناسم که با خودشون دارو اوردند و مشکلی نداشتند!
دوستان اگر پرواز ۲ تیکه باشه مثلا با قطری تا واشنگتن و با ایرلاین united مقصد بعدی به یک شهر دیگر را بخواهیم بریم(جمعاً در یک پکیج)اگر اضافه بار داشته باشیم و در ایران پرداخت کرده باشیم،اونجا با توجه به اینکه ایرلاین عوض می‌شه باید دوباره جریمه بدیم؟؟؟؟
CASE NUMBER:33xxxBig Grin

, What you believe from bottom of your heart will come true
تشکر کنندگان: maaref
يكي محبت كنه جواب منو بده! به قرص ضد حساسيت گير ميدن؟؟؟ مثل زاديتن يا سيتريزين؟؟؟

روز مصاحبه: 2011-Aug-03 آنكارا
تاريخ كلير: Sep-07-2011
تاريخ دريافت ويزا:Cool Sep-13-2011
تشکر کنندگان:
(2011-10-30 ساعت 10:16)nima.nabizadeh نوشته:  دوستان اگر پرواز ۲ تیکه باشه مثلا با قطری تا واشنگتن و با ایرلاین united مقصد بعدی به یک شهر دیگر را بخواهیم بریم(جمعاً در یک پکیج)اگر اضافه بار داشته باشیم و در ایران پرداخت کرده باشیم،اونجا با توجه به اینکه ایرلاین عوض می‌شه باید دوباره جریمه بدیم؟؟؟؟

دوست عزيز من كه از دفتر قطري خيابان وليعصر پرسيدم گفت اون سر پرواز كه با قطري نيست فقط ميتونيد نفري يك چمدون 23 كيلويي ببريد!تازه شما اضافه بار هم داريد!
شماره کیس:***2011AS37
تاریخ دریافت نامه قبولی:2010-may-26
کنسولگری:آنكارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:july2010
تاریخ دریافت نامه دوم:14 july
تاریخ مصاحبه:9August
دريافت كليرنس:22september
دریافت ویزا:27september
تشکر کنندگان: maaref ، joy ، ramin_ad ، tamanna
سلام بر دوستان مهاجر سرایی
ما روز قبل با پرواز کی ال ام امدیم سان فرانسیسکو . پرواز خوبی بود بلیط از اجانس خریدیم 30 ساعت قبل از پرواز می تونین بصورت اینترنتی چگ این کنین البته بایستی عضو فلاینک بلو شده باشین تا توی اون سی ساعت براتون ای میل میاد وبتونین اینترنتی چک این کنین وصندلی مورد نظرتون رو انتخاب کنین وتوی فرودگاه بدون معطلی سوار بشین . اگه بچه همراتون باشه بدون نوبت وزودتر از همه وارد هوا پیما می شین صندلیهای اون خیلی راحت وخوبه ومثل اکثر پروازهای خارجی (ا لبته بجر بعضی ترکیشها) مونیتور جلو بایکسری امکانات بازی و فیلم داره ما یک توقف توی امستردام داشتیم بعد ازحدودا 5 ساعت پرواز و3 ساعت ترانسفر ومجدادا 10 ساعت پرواز هر دو هواپیما خوب بود خدمه مودب وپر کاری هم داشتن و بجز زمان کوتاهی مرتب در حال پذیرایی بودن وانواع نوشیندنی اسنک و.... موجود بود مسافرها هم درکل مرتب وخوب بودن توی سان فرانسیکو هم یک گیت برای مهاجرین جدید اماده ومشخص بود وبه کار مهاجرهای جدید رسیدگی می گرد بسته نارنجی به همراه پاسپورت را میگرفتن ومهر می کردن وتمام بعدش وارد خاک امریکا می شین . ضمنا ما همه جیز شامل دلار زیاد دارو سکه وطلا سبزی خشک همراه داشتیم هیج موردی هم نداشت فقط توی فرم داخل هواپیما وهر جا که ازمون سوال کردن عین واقعیت رو گفتیم خیلی خوش برخورد ول کام می دادن و راهنمایی می کردن هر فرمی هم قرار بود پر بشه رو هم خودشون پر وما امضا می کردم خلاصه که بر خوردشون درست مثل نیروی ا ن ت ظ ام ی همین جا خوب ومناسب بود واصلا توهین و ........ وجود نداشت فقط اینو بگم که نسبت به هر گونه دانه ای مثل تخمه ولیمو حساس بودن . پسته ودارو ودلار وطلا فقط می خواستن بدونن دارین یا نه همین وجای نگرانی وجود نداره جتی دارو رو اضلا سوال هم نمی کردن
فعلا تا بعد .............
تبریک میگم
چه ساعتی رسیدید آمریکا و کلا چقدر طول کشید تا کار مهاجرتیتون تموم شد؟
تشکر کنندگان: maaref ، یاشار و ماری ، Hornet ، REZA1390 ، ramin_ad ، tamanna
سلام به همه دوستان

خواستم یک خبری به اطلاع برسونم . . .
از روز شنبه دیگه ارز مسافرتی رو سالی یک بار به هر نفر می دن و قیمتش هم بالاتر از ارز دولتی هستش . . . مثلا امروز 1177 تومان بود
یعنی دوستانی که امسال ارز مسافرتی گرفتن ، دیگه به فکر ارز آزاد باشند .

می دونم خبر بدی بود ولی خواستم همه اطلاع داشته باشند و تو حساب کتاب مشکلی پیش نیاد . . .

با تشکر
شماره کیس : 2011AS44XXX
تاریخ ورود به آمریکا : 2012 Feb
تشکر کنندگان: maaref ، یاشار و ماری ، HOMAYON53 ، Hornet ، maryam58 ، free_free ، pefa ، tata63 ، ramin_ad ، tamanna
(2011-10-30 ساعت 17:19)aghdam نوشته:  سلام به همه دوستان

خواستم یک خبری به اطلاع برسونم . . .
از روز شنبه دیگه ارز مسافرتی رو سالی یک بار به هر نفر می دن و قیمتش هم بالاتر از ارز دولتی هستش . . . مثلا امروز 1177 تومان بود
یعنی دوستانی که امسال ارز مسافرتی گرفتن ، دیگه به فکر ارز آزاد باشند .

می دونم خبر بدی بود ولی خواستم همه اطلاع داشته باشند و تو حساب کتاب مشکلی پیش نیاد . . .

با تشکر

بله من هم اين خبرو امروز شنيدم و به آرمان ديار توصيه كردم تا اثرش رو روي بليط هواپيما نذاشته بريم زودتر بلط رو هم بگيريم.
شماره كيس : 2011AS39xxx
تاريخ مصاحبه: 12 سپتامبر 2011
تاريخ ورود: 19 بهمن 1389- ورود از فرودگاه دالاس
تلاش تلاش تلاش. فقط همین.

تشکر کنندگان: Hornet ، AmericanHamid ، nima.nabizadeh ، aghdam ، maaref ، tata63 ، ramin_ad ، tamanna
سلام دوستان عزيز مهاجر Big Grin
دلم براتون خيلي تنگ شده Big GrinBig Grin
الان مدتي هست در شرايطي هستم كه خيلي نمي تونم به مهاجر سرا، سر بزنم ( كه از اين بابت واقعاً ناراحتم)
ما هم بليط گرفتيم Turkish با كلاس comfort يك سره براي دو نفر ٢،٥٧٤،٠٠٠ ناقابل.
انشأ الله وقتي رفتيم بلاد قربت و جا افتاديم حسابي ميام براتون مينويسم. Cool
خوب خوش باشيدBig Grin
شماره کیس: 2011AS25xxx
اطلاعات كامل كيس

انتشار انرژي منفي در اين مكان ممنوع است، حتي براي شما دوست عزيز
تشکر کنندگان: vroom ، 3rip ، AmericanHamid ، joy ، maryam58 ، free_free ، maaref ، tata63 ، HOMAYON53 ، ramin_ad ، tamanna
آقا كسي نيست جواب سوال ما رو بده. ممنون ميشم.
(2011-10-29 ساعت 04:50)prismatic نوشته:  سلام دوست عزيز
آيا ميشود بدون دريافت گرين كارت از فرودگاه هاي آمريكا خارج شد و گرين كارت رو بعدا دوستمون بفرسته؟ آيا در ورود بعدي بهمون گير نمي دن؟
ممنون از پاسختون
(2011-10-26 ساعت 13:18)Rainy نوشته:  سلام دوستان
ما بعد از اقامت 3 هفته اي در واشنگتن دي سي بدون دريافت گرين كارت برگشتيم. در فرودگاه هم موقع رفتن و هم موقع برگشت همه چيز عالي بود ولي گرين كارتمون رو يكي از آشنايان برامون فرستاد.
آيا كسي از دوستان ميدونه كه اگر ما چند ماه ديگه برگرديم كارت سوشيال ما بطور اتوماتيك تا اون موقع صادر و به آدرس امريكا ارسال شده يا اينكه خودمون بايد بريم اداره سوشيال و براي كارت اقدام كنيم؟
شايد تا اون موقع حاضر باشه و ما فقط بريم و اونو دريافت كنيم؟
لطفا راهنمايي كنيد.
در ضمن هر كسي در خصوص مسافرت با تركيش و مسير و فرودگاه واشنگتن دي سي سوالي داره در خدمتم.

تشکر کنندگان: AmericanHamid ، maaref ، ramin_ad ، tamanna
(2011-10-30 ساعت 17:03)REZA1390 نوشته:  سلام بر دوستان مهاجر سرایی
ما روز قبل با پرواز کی ال ام امدیم سان فرانسیسکو . پرواز خوبی بود بلیط از اجانس خریدیم 30 ساعت قبل از پرواز می تونین بصورت اینترنتی چگ این کنین البته بایستی عضو فلاینک بلو شده باشین تا توی اون سی ساعت براتون ای میل میاد وبتونین اینترنتی چک این کنین وصندلی مورد نظرتون رو انتخاب کنین وتوی فرودگاه بدون معطلی سوار بشین . اگه بچه همراتون باشه بدون نوبت وزودتر از همه وارد هوا پیما می شین صندلیهای اون خیلی راحت وخوبه ومثل اکثر پروازهای خارجی (ا لبته بجر بعضی ترکیشها) مونیتور جلو بایکسری امکانات بازی و فیلم داره ما یک توقف توی امستردام داشتیم بعد ازحدودا 5 ساعت پرواز و3 ساعت ترانسفر ومجدادا 10 ساعت پرواز هر دو هواپیما خوب بود خدمه مودب وپر کاری هم داشتن و بجز زمان کوتاهی مرتب در حال پذیرایی بودن وانواع نوشیندنی اسنک و.... موجود بود مسافرها هم درکل مرتب وخوب بودن توی سان فرانسیکو هم یک گیت برای مهاجرین جدید اماده ومشخص بود وبه کار مهاجرهای جدید رسیدگی می گرد بسته نارنجی به همراه پاسپورت را میگرفتن ومهر می کردن وتمام بعدش وارد خاک امریکا می شین . ضمنا ما همه جیز شامل دلار زیاد دارو سکه وطلا سبزی خشک همراه داشتیم هیج موردی هم نداشت فقط توی فرم داخل هواپیما وهر جا که ازمون سوال کردن عین واقعیت رو گفتیم خیلی خوش برخورد ول کام می دادن و راهنمایی می کردن هر فرمی هم قرار بود پر بشه رو هم خودشون پر وما امضا می کردم خلاصه که بر خوردشون درست مثل نیروی ا ن ت ظ ام ی همین جا خوب ومناسب بود واصلا توهین و ........ وجود نداشت فقط اینو بگم که نسبت به هر گونه دانه ای مثل تخمه ولیمو حساس بودن . پسته ودارو ودلار وطلا فقط می خواستن بدونن دارین یا نه همین وجای نگرانی وجود نداره جتی دارو رو اضلا سوال هم نمی کردن

سلام دوست عزیز
ممنون از اطلاعاتتون خیلی خیالم راحت شد Big Grin من هم با KLM میام سان فرانسیسکو. میشه یه سری اطلاعات ازتون بگیرم؟؟ Shy بهم میگین چه جوری باید عضو فلاینک بلو بشم؟؟؟ برای مقدار زیاد دلار تو فرودگاه امام بهتون گیر ندادن؟ همشو یه جا گذاشتین یا نه؟ مرسی Smile Rolleyes
[font=Tahoma]2011AS22*** :case number
تاریخ مصاحبه: 11می
کنسولگری: آنکارا
[/font]

[font=Tahoma]تاریخ دریافت ویزا: 29سپتامبر[/font]
تشکر کنندگان: maaref ، ramin_ad ، tamanna
(2011-10-30 ساعت 17:08)pefa نوشته:  تبریک میگم
چه ساعتی رسیدید آمریکا و کلا چقدر طول کشید تا کار مهاجرتیتون تموم شد؟

ممنون دوست من
ما حوالی ساعت 1 ظهر رسیدیم وحدودا ساعت 3 توی ماشین به سمت مقصدمون می رفتیم . جای نگرانی نیست وخیلی کارها سریع انجام می شه .
تشکر کنندگان: joy ، AmericanHamid ، ramin_ad ، tamanna
(2011-10-30 ساعت 22:56)prismatic نوشته:  آقا كسي نيست جواب سوال ما رو بده. ممنون ميشم.
(2011-10-29 ساعت 04:50)prismatic نوشته:  سلام دوست عزيز
آيا ميشود بدون دريافت گرين كارت از فرودگاه هاي آمريكا خارج شد و گرين كارت رو بعدا دوستمون بفرسته؟ آيا در ورود بعدي بهمون گير نمي دن؟
ممنون از پاسختون
(2011-10-26 ساعت 13:18)Rainy نوشته:  سلام دوستان
ما بعد از اقامت 3 هفته اي در واشنگتن دي سي بدون دريافت گرين كارت برگشتيم. در فرودگاه هم موقع رفتن و هم موقع برگشت همه چيز عالي بود ولي گرين كارتمون رو يكي از آشنايان برامون فرستاد.
آيا كسي از دوستان ميدونه كه اگر ما چند ماه ديگه برگرديم كارت سوشيال ما بطور اتوماتيك تا اون موقع صادر و به آدرس امريكا ارسال شده يا اينكه خودمون بايد بريم اداره سوشيال و براي كارت اقدام كنيم؟
شايد تا اون موقع حاضر باشه و ما فقط بريم و اونو دريافت كنيم؟
لطفا راهنمايي كنيد.
در ضمن هر كسي در خصوص مسافرت با تركيش و مسير و فرودگاه واشنگتن دي سي سوالي داره در خدمتم.

دوست عزیز پس از اولین ورودتان به آمریکا در صفحه مقابل ویزای آمریکای شما در پاسپورتتان مهر ورود زده می شود که در کنار آن شماره گرین کارتتان نیز درج خواهد شد و این مهر تا یکسال حکم گرین کارت شما را دارد و برای تردد نیازی به اصل گرین کارت در مدت یکسال ندارید. و فقط اصل گرین کارت وسوشیال برای شما از طریق پست ارسال خواهد شد که باید شخص امینی در آدرس اعلامی داشته باشید که یا آنها را برای شما به ایران با سرویس مطمئن پست کند یا از آنها تا مراجعت بعدی شما نگهداری کند.
تشکر کنندگان: AmericanHamid ، tata63 ، aghdam ، kamrani.navid ، HOMAYON53 ، tamanna
(2011-10-30 ساعت 23:45)joy نوشته:  
(2011-10-30 ساعت 17:03)REZA1390 نوشته:  سلام بر دوستان مهاجر سرایی

سلام دوست عزیز
ممنون از اطلاعاتتون خیلی خیالم راحت شد Big Grin من هم با KLM میام سان فرانسیسکو. میشه یه سری اطلاعات ازتون بگیرم؟؟ Shy بهم میگین چه جوری باید عضو فلاینک بلو بشم؟؟؟ برای مقدار زیاد دلار تو فرودگاه امام بهتون گیر ندادن؟ همشو یه جا گذاشتین یا نه؟ مرسی Smile Rolleyes

بله با کمال میل تا انجا که بتونم .
توی سایتش خیلی راحت روی قسمت فلای بلو کلیک کنین بعدش همش معلومه . در نهایت هم یک شماره بهتون می ده که اونو باید حتما به یاد داشته باشین . ضمنا یک پین کد هم باید اعلام کنین که برای هر بار ورود به قسمت اطلاعات وبرقراری ارتباط باید اونو بدونین . بعد به اجانسی که بلیط براتون گرفته یا وقتی دارین کارت پرواز می گیرین به مسول مربوطه می گین که مایل ایج رو براتون ثبت وفعال کنه .همین .
به ما گیر ندادن .
ما دلارها مون رو پرو پخش بین کتاب ومجله توی ساک داخل کابین گذاشتیم ومشگلی هم پیش نیامد
موفق باشین
تشکر کنندگان: free_free ، joy ، AmericanHamid ، maaref ، tata63 ، tamanna

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان