کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
سلام.این سوال را چون فقط شما دوستانیکه ویزا گرفته اید میتوانند جواب دهند اینجا مطرح می‌کنم و ببخشید که مربوط به این تاپیک نیست.می‌شه لطف کنید و بفرمایید بد از تحویل پاسپورت‌ها به ups چقدر طول میکشد تا ویزا‌ها به هتل برساند.راستش من در ژانویه مصاحبه دارم می‌خوام بلیط بگیرم ،می‌خواهم بدونم اگر ویزا یک ضرب بگیرم برای چند روز بعدش بلیط برگشت بگیرم.ممنون از اینکه پاسخ می‌دهید.
***2012AS16
تاریخ دریافت ویزا:29 March
تاریخ ورود به آمریکا :June 1
تاریخ دریافت گرین کارت : 20 June,Big Grin
تعداد افراد با این کیس:3
تشکر کنندگان: 3rip ، ramin_ad ، AmericanHamid
(2011-11-08 ساعت 17:20)cmbt نوشته:  سلام.این سوال را چون فقط شما دوستانیکه ویزا گرفته اید میتوانند جواب دهند اینجا مطرح می‌کنم و ببخشید که مربوط به این تاپیک نیست.می‌شه لطف کنید و بفرمایید بد از تحویل پاسپورت‌ها به ups چقدر طول میکشد تا ویزا‌ها به هتل برساند.راستش من در ژانویه مصاحبه دارم می‌خوام بلیط بگیرم ،می‌خواهم بدونم اگر ویزا یک ضرب بگیرم برای چند روز بعدش بلیط برگشت بگیرم.ممنون از اینکه پاسخ می‌دهید.

با سلام. در اكثر موارد پاس ها فرداي روز مصاحبه مي آيد ولي درصدي هم براي روز پس فرداي آن روز و يا 3 روز بعد البته در برگه اي كه در خود سفارت زده به ديوار نوشته 3 تا 5 روز كاري ولي معمولش 1 تا 3 روز براي بچه ها بوده. براي خود من كه درست فردا مصاحبه اومد. البته يك نكته بعضي ها كه با من مصاحبه داشتن و همان روز ويزاي يك ضرب گرفتن بعد از من آمد. يك نكته.: در صورتيكه بليط براي فرداي مصاحبه دارين به كارمند UPS حتما بگيد.
همچنين در صورتيكه با تركيش پرواز دارين دقت كنين بلاي كه سر من اومد سر شما نياد. يعني نرين سري پروازتونو كنسل كنين كه به لحاظ مالي پوست آدم را مي كنن. با ترك نامبر كه در اختيار دارين از سايت UPS مي تونييد بستتونو ساعت 8 شب به بعد پيگيري كنيد.
شماره كيس : 2011AS39xxx
تاريخ مصاحبه: 12 سپتامبر 2011
تاريخ ورود: 19 بهمن 1389- ورود از فرودگاه دالاس
تلاش تلاش تلاش. فقط همین.

تشکر کنندگان: 3rip ، maaref ، farnaz82 ، cmbt ، ramin_ad ، AmericanHamid
(2011-11-08 ساعت 18:23)HOMAYON53 نوشته:  
(2011-11-08 ساعت 17:20)cmbt نوشته:  سلام.این سوال را چون فقط شما دوستانیکه ویزا گرفته اید میتوانند جواب دهند اینجا مطرح می‌کنم و ببخشید که مربوط به این تاپیک نیست.می‌شه لطف کنید و بفرمایید بد از تحویل پاسپورت‌ها به ups چقدر طول میکشد تا ویزا‌ها به هتل برساند.راستش من در ژانویه مصاحبه دارم می‌خوام بلیط بگیرم ،می‌خواهم بدونم اگر ویزا یک ضرب بگیرم برای چند روز بعدش بلیط برگشت بگیرم.ممنون از اینکه پاسخ می‌دهید.

با سلام. در اكثر موارد پاس ها فرداي روز مصاحبه مي آيد ولي درصدي هم براي روز پس فرداي آن روز و يا 3 روز بعد البته در برگه اي كه در خود سفارت زده به ديوار نوشته 3 تا 5 روز كاري ولي معمولش 1 تا 3 روز براي بچه ها بوده. براي خود من كه درست فردا مصاحبه اومد. البته يك نكته بعضي ها كه با من مصاحبه داشتن و همان روز ويزاي يك ضرب گرفتن بعد از من آمد. يك نكته.: در صورتيكه بليط براي فرداي مصاحبه دارين به كارمند UPS حتما بگيد.
همچنين در صورتيكه با تركيش پرواز دارين دقت كنين بلاي كه سر من اومد سر شما نياد. يعني نرين سري پروازتونو كنسل كنين كه به لحاظ مالي پوست آدم را مي كنن. با ترك نامبر كه در اختيار دارين از سايت UPS مي تونييد بستتونو ساعت 8 شب به بعد پيگيري كنيد.
من هم مشکل شما رو داشتم ولی بلیط برگشت رو در نهایت واسه همون شب ،بعد از مصاحبه گرفتم،اگه خدا کمک کرد و ویزای یک ضرب گرفتیم خوب ضرر کنسلی یه بلیط رو میدیم(فدای سرمون) اگه ترکیش باشه 140$ هزینه کنسلیشه.به امید موفقیت همه مهاجرین مهاجرسرا
شماره کیس :2012AS10XXX
کنسولگری: ANKARA
تاریخ مصاحبه:7Dec
کلیر:25 jan

در نبرد بين روزهاي سخت و آدمهاي سخت، روزهاي سخت مي روند و آدمهاي سخت مي مانند
تشکر کنندگان: farnaz82 ، cmbt ، ramin_ad ، AmericanHamid ، tata63 ، maaref
(2011-11-07 ساعت 20:25)آمریکا نوشته:  سلام دوستان کسی قصد رفتن به واشنگتن (سیاتل )رو نداره؟

ما رفتیم و برگشتیم. تو ماه جولای همش بارونی بود و سرد.... ولی فوق العاده زیبا و مردمانش هم خیلی با جاهای دیگه فرق داشتن...
تشکر کنندگان: ramin_ad ، ParsTrader ، AmericanHamid ، maaref
دوستان عزیزی که بچه مدرسه ای دارین توجه داشته باشین علاوه بر انجام کلیه واکسنها در تهران حتما" تست سل را هم انجام دهید چون مدرسه آن را از شما خواهد خواست وچون در ایران واکسن آن را زده ایم احتمالا" جواب مثبت خواهد بود ومرحله بعد از تست گرفتن عکس از قفسه سینه و... کلی هزینه خواهد بود
تشکر کنندگان: ramin_ad ، ParsTrader ، AmericanHamid ، SH1A2R3 ، maaref ، FREE BIRD ، tamanna
(2011-11-08 ساعت 10:49)farnaz82 نوشته:  
(2011-11-08 ساعت 10:07)3rip نوشته:  سلام
خوشحالم که همه بچه های 2011 دارن کم کم وارد امریکا میشن، تاپیک های شماها به ما 2012ییها خیلی کمک کرد، ازتون ممنونیم

بچه ها یه سوال داشتم، میخواستم بدونم چند نفرتون قصد اقدام برای پاس سفید رو دارید ؟

من فکر میکنم اگر پس از ورود به امریکا برگردم ایران میتونم خودمو از لحاظ مالی و قوی تر کردن تخصصم خودمو بیشتر تامین کنم . حالا به نظرتون این کار درسته ؟ یا موندن در امریکا رو توصیه می کنید ؟

ما که مجبوریم برگردیم دوست عزیز و سال دیگه برای پاس سفید اقدام کنیم چون دانشجو هستیم اماتا اینجایی که ما هم از تجرب دیگران خوندیم و استفاده کردیم فکر نمیکنم هیچ مشکلی باشه خیالت راحت باشه Big Grin

می‌شه ی ذره راهنمایی کنین ک چطور شد برای تموم کردن تحصیل میخواین برگردین ایران؟
من هم مجبور شدم درسمو نصف رها کنم،۲ سال خوندم.هم دانشگاهم خوبه هم رشتم

بهم چن نفر گفتن ک ارزش نداره و برای کارو زندگی‌ باید مدرک همینجرو داشت؟!!!واقعا توی این مساله ب کمک احتیاج دارم،دوستان هرکسی هر تجربهای داره واقعا خوشحال میشم بشنومSad

تشکر کنندگان: ParsTrader ، AmericanHamid ، SH1A2R3 ، tata63 ، maaref
دوستان سلام تاريخ انقضائ ويزاي ما 2مارچ هست به نظر شما اگه ما بليط را براي يك هفته قبلش بگيريم مشكلي پيش نمياد به خاطر درس بچه ها ميخواهيم اسفند بريم چون بايد برگرديم اون موقع كمترين اسيب از نظر درسي به بچه ها ميخوره
تشکر کنندگان: AmericanHamid ، SH1A2R3 ، maaref ، FREE BIRD ، ramin_ad
دوست عزيز3trip

شما اگه مصاحبت براي ماه اينده هم باشه بعد از صدور ويزا 5-6 ماه زمان داري بعد از ورود و گرفتن پاس سفيد هم تا دوسال ميتوني كه رفت و امد نكني مقاطع دانشگاهي هم به جز پزشكي هيچكدام بيشتر از 4 سال نيست و با توجه با اينكه 2 سال خوندي فكر ميكنم زمان داري كه درست را تموم كني و زبانت را قوي و براي ادامه تخصصت در مقاطع بالا تر به اونجا بري اگر هم كه رشته ات پزشكي با شه ميتوني طوري برنامه ريزي كني كه بعد از اين تقريبا 3 سال با سالي يكبار رفتن گرين كارتت را حفظ كني در اين صورت ميدوني ادامه تحصيل و گرفتن تخصص از اونجا چقدر بهتر !
تشکر کنندگان: 3rip ، SH1A2R3 ، maaref ، ramin_ad ، tamanna
(2011-11-09 ساعت 06:28)ramin_ad نوشته:  
خوشحالم که همه بچه های 2011 دارن کم کم وارد امریکا میشن، تاپیک های شماها به ما 2012ییها خیلی کمک کرد، ازتون ممنونیم

بچه ها یه سوال داشتم، میخواستم بدونم چند نفرتون قصد اقدام برای پاس سفید رو دارید ؟

من فکر میکنم اگر پس از ورود به امریکا برگردم ایران میتونم خودمو از لحاظ مالی و قوی تر کردن تخصصم خودمو بیشتر تامین کنم . حالا به نظرتون این کار درسته ؟ یا موندن در امریکا رو توصیه می کنید ؟

ما که مجبوریم برگردیم دوست عزیز و سال دیگه برای پاس سفید اقدام کنیم چون دانشجو هستیم اماتا اینجایی که ما هم از تجرب دیگران خوندیم و استفاده کردیم فکر نمیکنم هیچ مشکلی باشه خیالت راحت باشه Big Grin

بهم چن نفر گفتن ک ارزش نداره و برای کارو زندگی‌ باید مدرک همینجرو داشت؟!!!واقعا توی این مساله ب کمک احتیاج دارم،دوستان هرکسی هر تجربهای داره واقعا خوشحال میشم بشنومSad

دوست عزیز به نظر من همون طور که دوست عزیزمون nahid.t گفتند شما به همین طریقی که گفتند ادامه بده ما هم داریم درس میخونیم و به نظر من جایی که شما ۲ سالش را خوندی وزحمتت را کشیدی واقعا حیف است ولش کنی هیچکس از شما نمیپرسه کجا درس خوندی همه می پرسند مدرکت چیه و به همین دلیل هم من معتقدم هر جا راحت تر هستی و میتونی زودتر مدرک بگیری ادامه بده اونها هم خودشون برای دانشجو ها و تخصص بالاتر ارزش بیشتری قایل هستند
(2011-11-09 ساعت 08:48)nahid.t نوشته:  دوستان سلام تاريخ انقضائ ويزاي ما 2مارچ هست به نظر شما اگه ما بليط را براي يك هفته قبلش بگيريم مشكلي پيش نمياد به خاطر درس بچه ها ميخواهيم اسفند بريم چون بايد برگرديم اون موقع كمترين اسيب از نظر درسي به بچه ها ميخوره

نه مشکلی پیش نمیاد دوست عزیز فقط با یک ایرلاین مطمئن بلیت بگیرید که خدای نکرد کنسل نشه Wink
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
دریافت ویزا:یک ضرب Cool
تشکر کنندگان: ParsTrader ، AmericanHamid ، joy ، SH1A2R3 ، tata63 ، maaref ، nahid.t ، ramin_ad ، tamanna
(2011-11-09 ساعت 08:48)nahid.t نوشته:  دوستان سلام تاريخ انقضائ ويزاي ما 2مارچ هست به نظر شما اگه ما بليط را براي يك هفته قبلش بگيريم مشكلي پيش نمياد به خاطر درس بچه ها ميخواهيم اسفند بريم چون بايد برگرديم اون موقع كمترين اسيب از نظر درسي به بچه ها ميخوره

سلام دوست عزیز
مشکلی پیش نمیاد Rolleyes منم تاریخ انقضا ویزا 6نوامبر بود و 2 نوامبر وارد شدم هیچ مشکلی هم نبود. شما فقط باید قبل از اون تاریخ وارد امریکا بشید Smile
[font=Tahoma]2011AS22*** :case number
تاریخ مصاحبه: 11می
کنسولگری: آنکارا
[/font]

[font=Tahoma]تاریخ دریافت ویزا: 29سپتامبر[/font]
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، tata63 ، maaref ، nahid.t ، farnaz82 ، ramin_ad ، free_free ، tamanna
من امروز 2باره رفتم اداره ss و با یک کارمند دیگه صحبت کردم و تونستم ssn بگیرم Smile مرسی از راهنمایی همه دوستان خوبم Smile
[/font]

تشکر کنندگان: tata63 ، Hornet ، maaref ، nahid.t ، farnaz82 ، golesang ، ramin_ad ، free_free ، AmericanHamid ، tamanna
(2011-11-08 ساعت 19:32)sima s نوشته:  
(2011-11-08 ساعت 18:23)HOMAYON53 نوشته:  

من هم مشکل شما رو داشتم ولی بلیط برگشت رو در نهایت واسه همون شب ،بعد از مصاحبه گرفتم،اگه خدا کمک کرد و ویزای یک ضرب گرفتیم خوب ضرر کنسلی یه بلیط رو میدیم(فدای سرمون) اگه ترکیش باشه 140$ هزینه کنسلیشه.به امید موفقیت همه مهاجرین مهاجرسرا

هزينه جابه جايي بليط تركيش من و بقيه كسايي كه اون روز اين كار رو انجام دادن فقط 49$ شد!Wink

روز مصاحبه: 2011-Aug-03 آنكارا
تاريخ كلير: Sep-07-2011
تاريخ دريافت ويزا:Cool Sep-13-2011
تشکر کنندگان: maaref ، farnaz82 ، SH1A2R3 ، ramin_ad ، tamanna
(2011-11-09 ساعت 09:57)farnaz82 نوشته:  
(2011-11-09 ساعت 06:28)ramin_ad نوشته:  

دوست عزیز به نظر من همون طور که دوست عزیزمون nahid.t گفتند شما به همین طریقی که گفتند ادامه بده ما هم داریم درس میخونیم و به نظر من جایی که شما ۲ سالش را خوندی وزحمتت را کشیدی واقعا حیف است ولش کنی هیچکس از شما نمیپرسه کجا درس خوندی همه می پرسند مدرکت چیه و به همین دلیل هم من معتقدم هر جا راحت تر هستی و میتونی زودتر مدرک بگیری ادامه بده اونها هم خودشون برای دانشجو ها و تخصص بالاتر ارزش بیشتری قایل هستند

سلام به همه./البته با احترام فراوان به شما دوستان عزیز و خوب،من با نظر شما مخالفم. البته به نظر من در مورد هر شخص،بسته به هدفی که داره،رشته ی تحصیلی و ...(که اون هدفه خیلی مهمه) فرق میکنه. البته تا جایی که من اطلاع دارم رشته های پزشکی رو که اصلا نمیذارن دست به مریض بزنن و باید یه سری امتحان تئوری و عملی بدن،که ظاهرا خیلی سخته و تو مایه های هفت خان رستم،و صرف به اینه که شخص بره از اول بشینه بخونه(البته من رشتم پزشکی نیست و اینا هم که گفتم از 4-5 نفر پزشک که یا رفتن یا میخوان برن شنیدم.)
اما در مورد مهندسی ها ظاهرا مدرک رو قبول میکنن، اما چیزی که من خودم واسم مهم بود،در مورد کار مرتبط با رشته و از یکی از دوستان هم رشتم(معماری) که اینجا ارشد هم گرفته بود(از دانشگاه تهران) و اونجا هم تو یکی از دانشگاه های تاپ ادامه داده بود(این دوستی که میگم از دانشجوهای تاپ اینجا بود) در مورد کار پرسیدم می گفت واسه کار درست حسابی خوب باید از دانشگاه های خودشون مدرک بگیری.
من خودم برنده شدم ترم 6 بودم میخواستم ول کنم،اما چون شماره کیسم خیلی بالا بود 44xxx و مطمئن نبودم ویزا میگیرم ادامه دادم و ترم8 رو که تموم کردم ویزامم گرفتم الانم ترم اخرم اما اگه 2سال خونده بودم بدون شک ول می کردم،در ضمن توجه داشته باشید که اگه ول کنید میتونید ریز نمره دروسی که پاس کردینو بگیرین و ببرین اونجا و ادامشو اونجا بخونین یا معادل بگیرین.(البته بستگی به رشته و دانشگاه هم داره).
البته بازم میگم در مجموع به خیلی چیزای خود شخص بستگی داره و شاید بهتر باشه اینجا تموم کنید. در آخر هم پیشنهاد میکنم خوب فکر کنید و در تصمیم گیری عجله نکنید و همه جوانب کار را بسنجید.موفق باشید.Smile
دریافت نامه قبولی: May.2010
کیس نامبر: 2011AS44xxx
کارنت: jul.2011
مصاحبه و دریافت ویزا: sep.2011
اولین سفر: feb.2012
دومین سفر: feb.2013

خدایا شکرت...
تشکر کنندگان: hitab ، ParsTrader ، SH1A2R3 ، ramin_ad ، AmericanHamid ، tata63
(2011-11-09 ساعت 13:34)joy نوشته:  

سلام دوست عزیز
مشکلی پیش نمیاد Rolleyes منم تاریخ انقضا ویزا 6نوامبر بود و 2 نوامبر وارد شدم هیچ مشکلی هم نبود. شما فقط باید قبل از اون تاریخ وارد امریکا بشید Smile
دوست عزیز شما توی امضاتون نوشتین 29 سپتامبر ویزا گرفتین مگه مهلت ویزا 6 ماه نیست پس چطور 6 نوامبر بود مهلت ویزاتون چون ما هم میخواهیم اواخر مهلت ویزامون بریم حالا به شک افتادم که نکنه مهلت 6 ماه نیست و ما تاریخ انقضا رو توی ویزامون بد نگاه کردیم و اونی که ما فکر میکنیم نیست
شماره کیس: 2011AS00035xxx
کنسولگری:بخارست
تاریخ مصاحبه: 9 آگوست 2011
تاریخ دریافت کلیرنس:01 سپتامبر
تاریخ دریافت ویزا:6 سپتامبر
تاریخ ورود به آمریکا:15 فوریه 2012
تاریخ دریافت سوشیال:24 فوریه
خدایا من در کلبه فقیرانه خود چیزی را دارم که تو در عرش کبریاییت نداری من چون تویی دارم و تو چون خودی نداری
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، ramin_ad ، یاشار و ماری
(2011-11-09 ساعت 20:45)golesang نوشته:  
(2011-11-09 ساعت 13:34)joy نوشته:  

سلام دوست عزیز
دوست عزیز شما توی امضاتون نوشتین 29 سپتامبر ویزا گرفتین مگه مهلت ویزا 6 ماه نیست پس چطور 6 نوامبر بود مهلت ویزاتون چون ما هم میخواهیم اواخر مهلت ویزامون بریم حالا به شک افتادم که نکنه مهلت 6 ماه نیست و ما تاریخ انقضا رو توی ویزامون بد نگاه کردیم و اونی که ما فکر میکنیم نیست

دوست خوبم معمولا تاریخ انقضاء ویزا بر حسب تاریخ انجام مدیکال هستش (در زمان ورود به امریکا نباید بیشتر از 6ماه از انجام مدیکال گذشته باشه)، من در ماه می چند روز قبل از مصاحبه کارهای مدیکالم رو انجام دادم و بخاطر طولانی شدن زمان کلیرنس Big Grin ویزامو اینقدر دیر گرفتم Smile Rolleyes
[/font]

تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، farnaz82 ، ramin_ad ، یاشار و ماری ، AmericanHamid ، tata63

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان