کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2011-11-09 ساعت 13:49)joy نوشته:  من امروز 2باره رفتم اداره ss و با یک کارمند دیگه صحبت کردم و تونستم ssn بگیرم Smile مرسی از راهنمایی همه دوستان خوبم Smile

سلام دوست عزیز
میشه لطفا به من هم بگی که چکار کردی؟
کارت ssn من امده ولی مال همسرم نرسیده؟ میشه لطفا راهنمایی کنید که شما چکار کردید؟ ما 10 روزه که وارد سن دیه گو شدیم. ممنون
تشکر کنندگان: ramin_ad ، AmericanHamid ، tata63
(2011-11-09 ساعت 23:26)narcis_ala نوشته:  
(2011-11-09 ساعت 13:49)joy نوشته:  من امروز 2باره رفتم اداره ss و با یک کارمند دیگه صحبت کردم و تونستم ssn بگیرم Smile مرسی از راهنمایی همه دوستان خوبم Smile

سلام دوست عزیز
میشه لطفا به من هم بگی که چکار کردی؟
کارت ssn من امده ولی مال همسرم نرسیده؟ میشه لطفا راهنمایی کنید که شما چکار کردید؟ ما 10 روزه که وارد سن دیه گو شدیم. ممنون

سلام
من کارتمو که هنوز نگرفتم، دیروز تازه پرینت موقتشو گرفتم Wink
[font=Tahoma]2011AS22*** :case number
تاریخ مصاحبه: 11می
کنسولگری: آنکارا
[/font]

[font=Tahoma]تاریخ دریافت ویزا: 29سپتامبر[/font]
تشکر کنندگان: farnaz82 ، ramin_ad ، free_free ، AmericanHamid
(2011-11-09 ساعت 06:28)ramin_ad نوشته:  
(2011-11-08 ساعت 10:49)farnaz82 نوشته:  
(2011-11-08 ساعت 10:07)3rip نوشته:  سلام
خوشحالم که همه بچه های 2011 دارن کم کم وارد امریکا میشن، تاپیک های شماها به ما 2012ییها خیلی کمک کرد، ازتون ممنونیم

بچه ها یه سوال داشتم، میخواستم بدونم چند نفرتون قصد اقدام برای پاس سفید رو دارید ؟

من فکر میکنم اگر پس از ورود به امریکا برگردم ایران میتونم خودمو از لحاظ مالی و قوی تر کردن تخصصم خودمو بیشتر تامین کنم . حالا به نظرتون این کار درسته ؟ یا موندن در امریکا رو توصیه می کنید ؟

ما که مجبوریم برگردیم دوست عزیز و سال دیگه برای پاس سفید اقدام کنیم چون دانشجو هستیم اماتا اینجایی که ما هم از تجرب دیگران خوندیم و استفاده کردیم فکر نمیکنم هیچ مشکلی باشه خیالت راحت باشه Big Grin

می‌شه ی ذره راهنمایی کنین ک چطور شد برای تموم کردن تحصیل میخواین برگردین ایران؟
من هم مجبور شدم درسمو نصف رها کنم،۲ سال خوندم.هم دانشگاهم خوبه هم رشتم

بهم چن نفر گفتن ک ارزش نداره و برای کارو زندگی‌ باید مدرک همینجرو داشت؟!!!واقعا توی این مساله ب کمک احتیاج دارم،دوستان هرکسی هر تجربهای داره واقعا خوشحال میشم بشنومSad
دوست عزیز اگر هنوز مردد هستی من قطعا بهت توصیه میکنم همینجا ادامه بده. این رو اول به این خاطر میگم که خودت از رشته و دانشگاهت راضی هستی. دوم به این خاطر که دوست خودم همین اشتباه را کرد و بعد پشیمون شد حتی با وجود اینکه الان تو دانشگاه خوبی در اونجا که الان یادم نیست دوباره شروع کرد البته بعد از چند سال کار کردن و درجا زدن.
و مهمتر از اون اینه که هزینه تحصیل در اینجا اصلا قابل ملاحظه نیست. و با توجه به اینکه شما نصف راه رو رفتین. و با گرفتن پاس سفید چیزی رو از دست نمیدین جز این واقعیت که شما هر چه مهاجرت و سروع زندگی واقعی در کشور مهاجر پذیر را زودتر شروع کنید موفق تر هستید.
به قول اجانب»
Compare the pros and cons yourself
با همه این تفاسیر باز هم صلاح مملکت خویش خسروان دانند. شما باید شرایط خودت را بسنجی.
تشکر کنندگان: farnaz82 ، ramin_ad ، 3rip ، tata63 ، tamanna
سلام دوستان عزیز
من هم به نوبه خودم میخوام یه چند تا چیزه کوچیک بگم
من میشیگان هستم.برای گرفتن گواهینامه از من ترجمه گواهینامه ایرانی رو خواستن و ترجمه کردن خیلی گرونه اینجا .من ایران که بودم گواهینامه بین المللی گرفتم به هیچ دردم نخورد چون ایران رو از تو لیست حذف کردن
بعد هم اینکه برای سوشیال سکیوریتی برای ما اقدام نشده بود و ما بعد از مدت دو هفته به دفترشون رفتیم و اقدام کردیم شخصا.شما هم حتما سر بزنید
Good Luck Everyone!
کیس نامبر: 2011AS38xxx
كنسولگري : آنكارا
تاریخ دریافت نامه قبولی : March 2011 اي ميل
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: َAugust 2010
تاریخ دریافت نامه دوم : June 2011
تاریخ مصاحبه : August-10, 2011
تاریخ دریافت ویزا : 12 آگوست
تاریخ ورود به آمریکا: ۷ اکتبر ۲۰۱۱
ایالت : Kentacky- (Louisville
تشکر کنندگان: farnaz82 ، kavoshgarnet ، ramin_ad ، 3rip ، free_free ، AmericanHamid ، tata63 ، tamanna
(2011-11-10 ساعت 03:34)Vahidn نوشته:  سلام دوستان عزیز
من هم به نوبه خودم میخوام یه چند تا چیزه کوچیک بگم
من میشیگان هستم.برای گرفتن گواهینامه از من ترجمه گواهینامه ایرانی رو خواستن و ترجمه کردن خیلی گرونه اینجا .من ایران که بودم گواهینامه بین المللی گرفتم به هیچ دردم نخورد چون ایران رو از تو لیست حذف کردن
بعد هم اینکه برای سوشیال سکیوریتی برای ما اقدام نشده بود و ما بعد از مدت دو هفته به دفترشون رفتیم و اقدام کردیم شخصا.شما هم حتما سر بزنید
Good Luck Everyone!

اگر بخوای بدون در نظر گرفتن گواهینامه ایرانی، گواهینامه جدید از میشیگان بگیری چه اتفاقی می افته؟
تشکر کنندگان: ramin_ad ، AmericanHamid ، tamanna
بچه ها دعا کنید این گرین کارت ما فردا بیاد ما پس فردا داریم میریم،الان گفتند
امروز یه نامه امده که نوشته مدارکتون مورد قبول بوده و اینها ،این جریانش چیه کسی میدونه؟
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
دریافت ویزا:یک ضرب Cool
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، ramin_ad ، AmericanHamid ، Masoudpish ، tata63 ، tamanna
سلام دوستان من یه سوال دارم که میدونم به این تاپیک مرتبط نمیشه ولی چون فعلا فعالترین تاپیک اینجاست مینویسم بعدا پاک میکنم
سوالم اینه که اگر کسی تو آمریکا فتوکپی پاسپورت و فتوکپی از ویزای منو داشته باشه مشکلی ایجاد میشه یکی از دوستانمون داره برام تو آمریکا یه کاری پیدا میکنه که اون صاحب شرکت فتوکپی پاسپورت و کپی از ویزای منو خواسته حالا دودلم نمیدونم اینها رو براش ایمیل کنم یا نه ؟ میتونه مشکلی پیش بیاد یا نه ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
شماره کیس: 2011AS00035xxx
کنسولگری:بخارست
تاریخ مصاحبه: 9 آگوست 2011
تاریخ دریافت کلیرنس:01 سپتامبر
تاریخ دریافت ویزا:6 سپتامبر
تاریخ ورود به آمریکا:15 فوریه 2012
تاریخ دریافت سوشیال:24 فوریه
خدایا من در کلبه فقیرانه خود چیزی را دارم که تو در عرش کبریاییت نداری من چون تویی دارم و تو چون خودی نداری
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، ramin_ad ، farnaz82 ، AmericanHamid ، tamanna
(2011-11-10 ساعت 18:02)golesang نوشته:  سلام دوستان من یه سوال دارم که میدونم به این تاپیک مرتبط نمیشه ولی چون فعلا فعالترین تاپیک اینجاست مینویسم بعدا پاک میکنم
سوالم اینه که اگر کسی تو آمریکا فتوکپی پاسپورت و فتوکپی از ویزای منو داشته باشه مشکلی ایجاد میشه یکی از دوستانمون داره برام تو آمریکا یه کاری پیدا میکنه که اون صاحب شرکت فتوکپی پاسپورت و کپی از ویزای منو خواسته حالا دودلم نمیدونم اینها رو براش ایمیل کنم یا نه ؟ میتونه مشکلی پیش بیاد یا نه ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

دوست عزیز معمولا" مرسومه که کپی مدارک را می گیرند از ما برای اجاره آپارتمان و کلاس زبان کپی پاسپورت و گرین کارت و سوشیال سکیورتی را گرفتند.
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، ramin_ad ، farnaz82 ، AmericanHamid ، golesang ، tata63 ، tamanna
سلام به همه مهاجرهای عزیز/ دوستان لطفا توجه کنید فکر میکنم این مطلبی که میخوام بگم جدید باشه،شایدم با تجربه ها قبلا گفتن!
دوستان یه سری مطلب خوندم که احتمالا به درد خیلی ها میخوره،اومدم بنویسم. در مورد همون موضوع رفت و آمد که قبلا هم راجبش تو تاپیک ها بحث زیاد شده است.
دوستان همه میدونیم خارج از خاک us بودن تا کمتر از 1 سال مانعی نداره،بیشتر از از 1 سال هم که باید فرم re entry permit پر بشه و داستانش معلومه. حالا همیشه سئوال بین 6 ماه و 1 سال بوده، که اینم داستانش ظاهرا معلومه،اما در باطنش جزئیات زیادی داره که خدمتتون عرض میکنم.
من قبلا اگه اشتباه نکنم تو همین تاپیک یا تاپیک مشابه مربوط به بچه های 2010 خونده بودم که خروج تا 1سال مانعی نداره اما برای اقدام برای citizenship (که نیاز به بودن 30ماه در 5سال است) یکی از شروطش اینه که بیشتر از 6ماه نباید خارج باشید،در نتیجه جواب این میشه که تا 6ماه نشده باید برگشت.
من رفتم تو uscis.gov قسمت مربوط به citizenship خوندم دیدم بله درسته اما این قانون استثنا هم داره که مواردی رو که شامل استثنا میشن رو هم گفته که این موارد کم هم نیستن و حدود چند صفحه a4 میشن،که مهم ترین هاشون رو خدمتتون عرض میکنم. تو سایت این موارد رو کلا به 4 بخش اصلی(a,b,c,d) تقسیم کرده که هر بخش شامل یک یا چند مورد است ( 3,2,1,...) که هر مورد هم یک یا چند تا مورد دیگه توضیح داره.(مثل نمودار درختی هر شاخه هزار تا زیر شاخه داره).
مورد a که شرایط کلی و عمومی رو توضیح داده.
مورد b که 5تا زیر شاخه داره که خیلی بدرد بخوره. شماره 1 مربوط به پرسنل نظامی و ارتشی هست که خودش 3تا زیر شاخه داره که اصولا بدرد ایرانیها نمیخوره(مثلا یارو سردار 3 پ.ا. ه که ...) شماره 2 مربوط به دانشجوهاست که واسشون استثنا قائل میشن،که البته خودش 2تا زیرشاخه توضیح داره که شماره 1 گفته که دانشگاه کجاست و شماره 2 گفته که اگر شخص دانشجو در مدت تحصیل در دانشگاهی که وطنش بوده خرج و مخارجش به عهده خانوادش بوده باشه،شامل میشه.
شماره 3 فکر میکنم مربوط به کسانی که مجبورن در رفت و آمد باشن هست که طولانی بود و کامل متوجه نشدم.(چیز خاصی هم نداشت)
شماره 4 مربوط به اقامت در ایالات مختلف هست که در مورد مالیات درآمدشون یه چیزایی گفته که با دقت نخوندم.
شماره 5 راجبه اقامت در طول مدت غیبت کمتر از 1سال هست که شامل 2تا زیر شاخه توضیحه که شماره 1 گفته اقامت شخصی که مدت کمتر از 1سال غایب بوده هنگام بازگشت باید به همون جایی که ازش خارج شده برگرده و اقامتشو همون جا ادامه بده. و شماره 2 گفته اگر هم به جایی غیر از جایی که ازش خارج شدین و دفعه قبل اونجا اقامت داشتین،وارد بشین و کلا محل اقامتتون رو تغییر بدین باید حداقل 3ماه پیوسته اونجا باشین بعدش برای citizenship اقدام کنید.
مورد c و d رو هم با دقت نخوندم خیلی زیاده خسته شدم،یه نگاهی کردم خیلی چیز مهمی ندیدم یکی لطف کنه بخونه به ما هم بگه.(راجب کار و مسائل مالیاتی و اینا بود.)
خب دوستان مورد b فکر کنم خیلی بدردمون بخوره.مخصوصا برای دانشجوها مثل خودم. بچه ها پیشنهاد میکنم این uscis.gov رو با دقت بگردین،خیلی سوراخ سمبه داره از هر جاش یه چیزی میفهمین. منبع همه مواردی که گفتم uscis.gov کوچیک همه دوستان مهاجرسرا،mehdi47
دریافت نامه قبولی: May.2010
کیس نامبر: 2011AS44xxx
کارنت: jul.2011
مصاحبه و دریافت ویزا: sep.2011
اولین سفر: feb.2012
دومین سفر: feb.2013

خدایا شکرت...
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، ramin_ad ، 3rip ، farnaz82 ، xrezai ، sima s ، apoornaki ، FREE BIRD ، naeiji1974 ، tamanna ، tartar ، kavoshgarnet ، hamed_gh ، Masoudpish
خب زندگی اینجا آمریکا یکم سخته و من خودم تصمیم گرفتم گرین کارت و مدارکم رو که گرفتم یه 6 ماهی برگردم ایران زیانم رو فول کنم برگردم ...

یه نفر که تازه میاد آمریکا تو یه شرایطی قرار میگیره که شاید نتونه منطقی تصمیم بگیره دوستان هم گفتن اینجا کار پیدا کردن مشکله و فقط با انگلیسی روان میتونید کار پیدا کنید

پیروز باشید

آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: آمریکا ، ParsTrader ، ramin_ad ، smebi2011 ، 3rip ، farnaz82 ، AmericanHamid ، mehdi47 ، battosai ، joy ، naeiji1974 ، tata63 ، tamanna
از همه دوستانی ک ب من لطف داشتنو تجربهاشونو گفتن واقعا ممنونم،از همتون تشکر می‌کنم.
از دوستان کسی‌ هست ک خودش یا از با تجربترها شنیده باشه ک در ساله اول اقامت با مدرک تحصیلی‌ و سابقه کاری ایران تونسته باشن/باشین مرتبط اینجا مشغول ب کار بشن؟

راستی‌ همین چن ساعت پیش سوشال هم اومد،من از ۱۵ اکتبر هیوستن هستم،جمعه همین هفته برای سوشال اقدام کردم
توی همین یکی‌ دو روز هم میرم برای گرفتن گواهینامه
بازم خیلی‌ خیلی‌ ممنونم،سوالی بود در خدمتمSmile
تشکر کنندگان: joy ، farnaz82 ، AmericanHamid ، sima s ، apoornaki ، tamanna
يكي از دوستان ما كه برتده 2010 بود و دقيقا پارسال همين موقع ها رفته بود كاليفرنياهفته پيش برگشت به ايران كه نكات جديدي (البته براي من)را گفت كه من نميدونستم يكيش هم اين بود كه كلاس زبان رايگان خودشون برامون ميذارند وديگه اينكه ماهي 750 $ براي اجاره محل زندگي و 700$ كمك هزينه تازمان كار پيدا كردن ميگيره ايا شما هم اينها را شنيده بوديد ودر ضمن تكليف كساني كه براي اولين بار نميخواهند بمونند و برگردند چيه يعني اين امتيازها را ازدست ميده؟يا بار دومي كه بمونن ميتونند از اين امتياز استفاده كنند؟

تشکر کنندگان: ramin_ad ، joy ، AmericanHamid ، آمریکا ، mehdi47 ، tata63 ، tamanna
(2011-11-11 ساعت 09:34)nahid.t نوشته:  يكي از دوستان ما كه برتده 2010 بود و دقيقا پارسال همين موقع ها رفته بود كاليفرنياهفته پيش برگشت به ايران كه نكات جديدي (البته براي من)را گفت كه من نميدونستم يكيش هم اين بود كه كلاس زبان رايگان خودشون برامون ميذارند وديگه اينكه ماهي 750 $ براي اجاره محل زندگي و 700$ كمك هزينه تازمان كار پيدا كردن ميگيره ايا شما هم اينها را شنيده بوديد ودر ضمن تكليف كساني كه براي اولين بار نميخواهند بمونند و برگردند چيه يعني اين امتيازها را ازدست ميده؟يا بار دومي كه بمونن ميتونند از اين امتياز استفاده كنند؟

سلام دوست عزیز
کلاس زبان، فکر کنم همون کلاسهای ESL هست که در ADULT SCHOOL با هزینه خیلی کم (دولتی) برگزار میشه و البته دوره های متنوع آموزشی دیگه ای هم داره. ولی ممکنه لطفا بگید این کمک هزینه ها رو از چه طریقی میشه گرفت؟؟؟! مرسی
[font=Tahoma]2011AS22*** :case number
تاریخ مصاحبه: 11می
کنسولگری: آنکارا
[/font]

[font=Tahoma]تاریخ دریافت ویزا: 29سپتامبر[/font]
تشکر کنندگان: AmericanHamid ، ramin_ad ، tata63 ، tamanna
سلام دوست های عزیز،خوشحالم که کار های همه به خوبی داره آنجام میشه متاسفانه ما نتونستیم گرین کارتمون را بگیریم، اما امروز دیگه در آخرین فرصت رفتیم و نامه های اومده را از اسپانسرمون گرفتیم، چیزی که فکر میکنم خوبه اینجا بنویسمش ،چون سوال خودم بود و کسی جوابم را نداد میگم،توی همون نامه های خوش آمد گویی و اینها که اومده بالای سرش یه شماره هست که وقتی تو همون سایت uscis.gov میزنید نشون میده که گرین کارت شما در کدوم مرحله است مثلا مال من را پست کردند اما مال همسر هنوز در دست اقدام است ،مساله دیگه هم مربوط به ssn است که یه برگه مقوایی خیلی نازک است ما فکر میکردیم باید یه کارت باشه همین که امده درست است دیگه؟
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
دریافت ویزا:یک ضرب Cool
تشکر کنندگان: Masoudpish ، alirezamk ، joy ، ramin_ad ، AmericanHamid ، tata63 ، tamanna
(2011-11-11 ساعت 09:34)nahid.t نوشته:  يكي از دوستان ما كه برتده 2010 بود و دقيقا پارسال همين موقع ها رفته بود كاليفرنياهفته پيش برگشت به ايران كه نكات جديدي (البته براي من)را گفت كه من نميدونستم يكيش هم اين بود كه كلاس زبان رايگان خودشون برامون ميذارند وديگه اينكه ماهي 750 $ براي اجاره محل زندگي و 700$ كمك هزينه تازمان كار پيدا كردن ميگيره ايا شما هم اينها را شنيده بوديد ودر ضمن تكليف كساني كه براي اولين بار نميخواهند بمونند و برگردند چيه يعني اين امتيازها را ازدست ميده؟يا بار دومي كه بمونن ميتونند از اين امتياز استفاده كنند؟

خیلی جالبه،اگه اینجوری باشه که حرف نداره،منم دوست دوستم که برنده شده بود بار اولی که رفته بود واسه یه مدتی یه جایی بهشون داده بودن واسه اقامت که من عکسهاشم دیدم مثلا افریقایی،اروپایی و چند نفر از جاهای مختلف بودن، و این قضیه کمک هزینه رو هم گفته بود،البته این که میگم حدود 4-5 سال پیش برنده شده بود من فکر کردم دیگه اون کمک ها رو برداشتن،ولی این طور که nahid.t عزیز گفتن ظاهرا هنوز هم کمک میکنن،فقط این که از کجا واسه این کمک ها باید اقدام کنیم رو کسی می دونه؟
دریافت نامه قبولی: May.2010
کیس نامبر: 2011AS44xxx
کارنت: jul.2011
مصاحبه و دریافت ویزا: sep.2011
اولین سفر: feb.2012
دومین سفر: feb.2013

خدایا شکرت...
تشکر کنندگان: joy ، آمریکا ، ramin_ad ، AmericanHamid ، tata63 ، tamanna

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان