کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2011-11-10 ساعت 23:09)mehdi47 نوشته:  سلام به همه مهاجرهای عزیز/ دوستان لطفا توجه کنید فکر میکنم این مطلبی که میخوام بگم جدید باشه،شایدم با تجربه ها قبلا گفتن!
دوستان یه سری مطلب خوندم که احتمالا به درد خیلی ها میخوره،اومدم بنویسم. در مورد همون موضوع رفت و آمد که قبلا هم راجبش تو تاپیک ها بحث زیاد شده است.
دوستان همه میدونیم خارج از خاک us بودن تا کمتر از 1 سال مانعی نداره،بیشتر از از 1 سال هم که باید فرم re entry permit پر بشه و داستانش معلومه. حالا همیشه سئوال بین 6 ماه و 1 سال بوده، که اینم داستانش ظاهرا معلومه،اما در باطنش جزئیات زیادی داره که خدمتتون عرض میکنم.
من قبلا اگه اشتباه نکنم تو همین تاپیک یا تاپیک مشابه مربوط به بچه های 2010 خونده بودم که خروج تا 1سال مانعی نداره اما برای اقدام برای citizenship (که نیاز به بودن 30ماه در 5سال است) یکی از شروطش اینه که بیشتر از 6ماه نباید خارج باشید،در نتیجه جواب این میشه که تا 6ماه نشده باید برگشت.
من رفتم تو uscis.gov قسمت مربوط به citizenship خوندم دیدم بله درسته اما این قانون استثنا هم داره که مواردی رو که شامل استثنا میشن رو هم گفته که این موارد کم هم نیستن و حدود چند صفحه a4 میشن،که مهم ترین هاشون رو خدمتتون عرض میکنم. تو سایت این موارد رو کلا به 4 بخش اصلی(a,b,c,d) تقسیم کرده که هر بخش شامل یک یا چند مورد است ( 3,2,1,...) که هر مورد هم یک یا چند تا مورد دیگه توضیح داره.(مثل نمودار درختی هر شاخه هزار تا زیر شاخه داره).
مورد a که شرایط کلی و عمومی رو توضیح داده.
مورد b که 5تا زیر شاخه داره که خیلی بدرد بخوره. شماره 1 مربوط به پرسنل نظامی و ارتشی هست که خودش 3تا زیر شاخه داره که اصولا بدرد ایرانیها نمیخوره(مثلا یارو سردار 3 پ.ا. ه که ...) شماره 2 مربوط به دانشجوهاست که واسشون استثنا قائل میشن،که البته خودش 2تا زیرشاخه توضیح داره که شماره 1 گفته که دانشگاه کجاست و شماره 2 گفته که اگر شخص دانشجو در مدت تحصیل در دانشگاهی که وطنش بوده خرج و مخارجش به عهده خانوادش بوده باشه،شامل میشه.
شماره 3 فکر میکنم مربوط به کسانی که مجبورن در رفت و آمد باشن هست که طولانی بود و کامل متوجه نشدم.(چیز خاصی هم نداشت)
شماره 4 مربوط به اقامت در ایالات مختلف هست که در مورد مالیات درآمدشون یه چیزایی گفته که با دقت نخوندم.
شماره 5 راجبه اقامت در طول مدت غیبت کمتر از 1سال هست که شامل 2تا زیر شاخه توضیحه که شماره 1 گفته اقامت شخصی که مدت کمتر از 1سال غایب بوده هنگام بازگشت باید به همون جایی که ازش خارج شده برگرده و اقامتشو همون جا ادامه بده. و شماره 2 گفته اگر هم به جایی غیر از جایی که ازش خارج شدین و دفعه قبل اونجا اقامت داشتین،وارد بشین و کلا محل اقامتتون رو تغییر بدین باید حداقل 3ماه پیوسته اونجا باشین بعدش برای citizenship اقدام کنید.
مورد c و d رو هم با دقت نخوندم خیلی زیاده خسته شدم،یه نگاهی کردم خیلی چیز مهمی ندیدم یکی لطف کنه بخونه به ما هم بگه.(راجب کار و مسائل مالیاتی و اینا بود.)
خب دوستان مورد b فکر کنم خیلی بدردمون بخوره.مخصوصا برای دانشجوها مثل خودم. بچه ها پیشنهاد میکنم این uscis.gov رو با دقت بگردین،خیلی سوراخ سمبه داره از هر جاش یه چیزی میفهمین. منبع همه مواردی که گفتم uscis.gov کوچیک همه دوستان مهاجرسرا،mehdi47
خوب چه کاریه خودمون بخونیم ، یه دفه اشتباهم برداشت کنیم.
ما که این همه خرج داریم میکنیم، ایشالا رسیدیم پیش یه وکیل میریم،هرچی سوراخ سمبه باشه که به کارمون بیادو بمون میگه،کار رو باید سپرد دست کاردون. موفق باشید.Smile
شماره کیس :2012AS10XXX
کنسولگری: ANKARA
تاریخ مصاحبه:7Dec
کلیر:25 jan

در نبرد بين روزهاي سخت و آدمهاي سخت، روزهاي سخت مي روند و آدمهاي سخت مي مانند
تشکر کنندگان: mehdi47 ، ramin_ad ، tamanna
سلام دوستان
من 1 بچه مشغول تحصیل دارم!!! و گرین کارت رو فقط برای آینده ی پسرم می خوام و نمی خوام فعلا ایران رو ترک کنم! آیا اگر لاتاری قبول شدم و همه ی کارها رو هم انجام دادم ، گرین کارتم می پره؟
تشکر کنندگان: ramin_ad ، AmericanHamid ، tamanna
راستش من فعلا نتونستم دوباره با اين دوستم تماس بگيرم ولي اولين خبر ي كه گرفتم حتما اينجا مطرح ميكنم فقط دوستان اونور اب هم اگه ممكنه اطلاعاتي به مابدن خيلي ممنون ميشم

(2011-11-11 ساعت 11:01)joy نوشته:  
(2011-11-11 ساعت 09:34)nahid.t نوشته:  يكي از دوستان ما كه برتده 2010 بود و دقيقا پارسال همين موقع ها رفته بود كاليفرنياهفته پيش برگشت به ايران كه نكات جديدي (البته براي من)را گفت كه من نميدونستم يكيش هم اين بود كه كلاس زبان رايگان خودشون برامون ميذارند وديگه اينكه ماهي 750 $ براي اجاره محل زندگي و 700$ كمك هزينه تازمان كار پيدا كردن ميگيره ايا شما هم اينها را شنيده بوديد ودر ضمن تكليف كساني كه براي اولين بار نميخواهند بمونند و برگردند چيه يعني اين امتيازها را ازدست ميده؟يا بار دومي كه بمونن ميتونند از اين امتياز استفاده كنند؟

سلام دوست عزیز
کلاس زبان، فکر کنم همون کلاسهای ESL هست که در ADULT SCHOOL با هزینه خیلی کم (دولتی) برگزار میشه و البته دوره های متنوع آموزشی دیگه ای هم داره. ولی ممکنه لطفا بگید این کمک هزینه ها رو از چه طریقی میشه گرفت؟؟؟! مرسی

گفت كه اصلا پولي براي كلاس نميدن اطلاعات كامل تر را بزودي با هاش تماس ميگيرم و حتما اعلام ميكنم
تشکر کنندگان: joy ، آمریکا ، mehdi47 ، ramin_ad ، AmericanHamid ، tata63 ، tamanna
(2011-11-11 ساعت 11:41)farnaz82 نوشته:  سلام دوست های عزیز،خوشحالم که کار های همه به خوبی داره آنجام میشه متاسفانه ما نتونستیم گرین کارتمون را بگیریم، اما امروز دیگه در آخرین فرصت رفتیم و نامه های اومده را از اسپانسرمون گرفتیم، چیزی که فکر میکنم خوبه اینجا بنویسمش ،چون سوال خودم بود و کسی جوابم را نداد میگم،توی همون نامه های خوش آمد گویی و اینها که اومده بالای سرش یه شماره هست که وقتی تو همون سایت uscis.gov میزنید نشون میده که گرین کارت شما در کدوم مرحله است مثلا مال من را پست کردند اما مال همسر هنوز در دست اقدام است ،مساله دیگه هم مربوط به ssn است که یه برگه مقوایی خیلی نازک است ما فکر میکردیم باید یه کارت باشه همین که امده درست است دیگه؟
سلام
ممنون از اطلاعاتتون .
برای ما بعد از حدودا 12 روز نه نامه خوشامد امده ونه گرین کارت . ما چطوری می تونیم به اون شماره که فرمودین دسترسی پیدا کنیم ؟ چطوری می تونیم پیگیر گرین کارت باشیم ؟ شماره اس اس ان هم به ما گفتن بعد از گرفتن گرین کارت بیاین یا اینکه سه هفته بگزره.
تشکر کنندگان: ramin_ad ، AmericanHamid ، tata63 ، tamanna
سلام
ممنون از اطلاعاتتون .
برای ما بعد از حدودا 12 روز نه نامه خوشامد امده ونه گرین کارت . ما چطوری می تونیم به اون شماره که فرمودین دسترسی پیدا کنیم ؟ چطوری می تونیم پیگیر گرین کارت باشیم ؟ شماره اس اس ان هم به ما گفتن بعد از گرفتن گرین کارت بیاین یا اینکه سه هفته بگزره.

[/quote]

سلام دوست عزیز ضمن تبریک و خیر مقدم برای ما هم سه روز بعد از دریافت نامه (ول کام) اصل گرین کارت رسید . نگران نباشید . برای انجام امور سوشیال هم اصلا" به گرین کارت نیاز نیست و فقط به صفحه ویزای شما گه مهر ورود خورده و در کنار آن شماره گرین کارت درج شده به اصطلاح A نامبر توجه می کنند . بعضی کارمندان تنبل هستند یا نمی دانند به دفاتر دیگر اداره سوشیال مراجعه کنید.
تشکر کنندگان: joy ، ramin_ad ، AmericanHamid ، REZA1390 ، Hornet ، tata63 ، free_free ، tamanna ، farnaz82 ، kavoshgarnet
(2011-11-11 ساعت 11:41)farnaz82 نوشته:  سلام دوست های عزیز،خوشحالم که کار های همه به خوبی داره آنجام میشه متاسفانه ما نتونستیم گرین کارتمون را بگیریم، اما امروز دیگه در آخرین فرصت رفتیم و نامه های اومده را از اسپانسرمون گرفتیم، چیزی که فکر میکنم خوبه اینجا بنویسمش ،چون سوال خودم بود و کسی جوابم را نداد میگم،توی همون نامه های خوش آمد گویی و اینها که اومده بالای سرش یه شماره هست که وقتی تو همون سایت uscis.gov میزنید نشون میده که گرین کارت شما در کدوم مرحله است مثلا مال من را پست کردند اما مال همسر هنوز در دست اقدام است ،مساله دیگه هم مربوط به ssn است که یه برگه مقوایی خیلی نازک است ما فکر میکردیم باید یه کارت باشه همین که امده درست است دیگه؟

فرناز خانم میشه بگید از کجای این سایتی که گفتین گرین کارت رو رهگیری می کنید؟
بگین ما هم ردشو بگیریم ببینیم کجاست؟Wink

در مورد سوشیال چی میشه اونم رهگیری کرد؟

آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: joy ، ramin_ad ، AmericanHamid ، tata63 ، tamanna ، Hornet
سلام دوستان
دو تا سوال...
آیا ارتباطی بین ایالت ورودی و مدت زمان دریافت گرین کارت وجود داره؟ همسر من میره کالیفرنیا ما شنیدیم چون خیلیا میرن اونجا اگه از یه ایالت دیگه غیر از کالیفرنیا وارد امریکا بشه کارایه گرین کارتش تو اون ایالت انجام میشه و گرین کارتش زودتر میاد. آیا درسته؟
و دیگه اینکه اصولا چقد طول میکشه تا گرین کارت بیاد؟
ممنون میشم کمک کنید...
تشکر کنندگان: joy ، ramin_ad ، tamanna ، honey62
با سلام به همه ی دوستان ،راجع به دریافت کمک هزینه از طرف دولت امریکا حرف های ضد ونقیض زیادی هست اما متاسفانه کسی نیست که اطلاع دقیق و درستی از این موضوع داشته باشه، اگر کسی تونست اطلاعات درست و با منبع پیدا کنه لطف کنه و در سایت بذاره کمک بزرگی به بقیه میکنه ، چون با احتساب قیمت دلار و همچنین بازار کار در امریکا فکر میکنم گزینه مناسبی برای همه باشه که کمی هزینه هاشون رو پوشش بدن. اما تا جاییکه من متوجه شدم یکی از شرایط استفاده از کمک هزینه دولتی نداشتن اسپانسر بود،و نکته دوم که قبلا خوندم اینه که کسانی که از این کمک هزینه ها استفاده میکنند در آینده واسشون یک پوئن منفی( مثلا اگر کار پیدا کنند) محسوب میشه. حالا اگر ناهید خانم از دوستشون که تجربه ی استفاده از این کمک هزینه ها رو دارند ،لطف کنند و سوال کنند ممنون میشم، و علاوه بر این اصلا از کجا باید اقدام کنیم ،آیا سایت بخصوصی داره ؟ یا فرمی که باید پر کنیم؟ با تشکر
شماره کیس:2011as10000
تاریخ نامه قبولی :May 18th,2010
تاریخ کارنت شدن کیس:November
تاریخ دریافت نامه دوم : Nov 1st,2010
تاریخ مصاحبه : Dec 19th,2010
دریافت کلیرنس:همسرم Jan4th, خودم(حدودا 9ماه طول کشید)August 16th.
تاریخ مهاجرت:February 1st
تشکر کنندگان: tata63 ، ramin_ad ، nahid.t ، tamanna ، joy ، honey62
(2011-11-11 ساعت 23:04)free_free نوشته:  
با سلام، بعد از ورود به سایت www.uscis.gov در قسمت بالای صفحه سمت چپ یک پنجره کوچک که نوشته CASE STATUS و زیرش هم نوشته Enter your receipt number ، در نامه خوش آمد گویی که از طرف اداره مهاجرت واستون اومده شماره receipt number که 13 رقمی هست رو وارد کنید مراحل گرین کارتتون رو بهتون نشون میده.(که اگر دایره آخری علامت خورده باشه یعنی گرین کارت پست شده)
وفکر کنم فقط میتونید از این طریق گرین کارتتون رو پیگیری کنید نه ssn.
موفق و موئید باشید

فرناز خانم میشه بگید از کجای این سایتی که گفتین گرین کارت رو رهگیری می کنید؟
بگین ما هم ردشو بگیریم ببینیم کجاست؟Wink

در مورد سوشیال چی میشه اونم رهگیری کرد؟

شماره کیس:2011as10000
تاریخ نامه قبولی :May 18th,2010
تاریخ کارنت شدن کیس:November
تاریخ دریافت نامه دوم : Nov 1st,2010
تاریخ مصاحبه : Dec 19th,2010
دریافت کلیرنس:همسرم Jan4th, خودم(حدودا 9ماه طول کشید)August 16th.
تاریخ مهاجرت:February 1st
تشکر کنندگان: tata63 ، Masoudpish ، smebi2011 ، ramin_ad ، tamanna ، Hornet
گرچه اولين سفر نيست و دومين محسوب ميشه ولي براي اطلاع دوستان در اين تاپيك مي نويسم. بليط يك طرفه دالاس رو از لوفت هانزا و با يك توقف در فرانكفورت براي دو هفته ديگه، 1،312،500 تومن خريدم. با يك چمدان 23 كيلويي و بدون جريمه براي تغيير تاريخ. چمدان دوم رو هم 70 دلار اضافه دريافت مي كنن كه باز هم از KLM كه دو چمدونه است و با دو تا استاپ ارزون تر در مياد. اين كوتاه مدت ترين پرواز موجوده ولي از امارات، BMI و Air Canada كه دو تا استاپ داره حدود 200 هزار تومن گرونتره و از KLM حدود 300-400 ارزون تر.

دلار رو براي فروش بليط و اضافه بار 1082 (دلار دولتي) حساب مي كنن.
کیس: 2011AS7XXX
نامه اول: هیچ وقت
کنسولگری: آنکارا
فرمهای سری اول: 07/08/2010
نامه دوم: 17/01/2011
مصاحبه: 16/02/2011
کلیرنس: 01/06/2011
اولين سفر: 01/07/2011 - تولیدو، اوهایو
جمع هزینه ها تا ابتدای سفر اول: 8000 دلار - 2 نفر
سفر دوم: 18/11/2011 - دالاس، تگزاس
تشکر کنندگان: alirezamk ، tata63 ، joy ، ramin_ad ، AmericanHamid ، Hornet ، tamanna
من از دوستم پرسيدم راستش جواب دقيقي نداد گفت مراكز دولتي هست كه شما تحت پوشش قرار ميده اگر پرس و جو كنيد بهتون ميگن كمك ها هم به صورت كارت اعتباري ميباشد يعني به شما كارت اعتباري ميدن از دوستاني كه اونجا هستند و كمك بيشتري ميتوانند بكنند ممنون ميشيم اگه اطلاعات دقيق تري بدن
تشکر کنندگان: tata63 ، joy ، ramin_ad ، AmericanHamid ، tamanna ، honey62
با سلام
موضوع کمک های مالی در تاپیک جداگانه ای تحت عنوان "گرفتن تخفیف و مزایای خانواده های کم درآمد - خوب یا بد؟" مطرح گردیده و می تونید جواب سوالات خودتونو اونجا پیدا کنید
http://mohajersara.com/showthread.php?ti...#pid144668

با تشکر

تشکر کنندگان: ramin_ad ، joy ، nahid.t ، ParsTrader ، tamanna ، tata63
سلام به همگی‌

سوشال و گرین کارت من بعد ۱۱ روز اومد

من لس آنجلس هستم
گفتن علف باید به دهن بزی شیرین بیاد!!!! یه عمری خودمونو كشتیم شیرین ترین علف دنیا بشیم! غافل از اینكه اصلا طرف بز نبود . . . گاو بود به خوردن مقوا عادت کرده بود!!!
تشکر کنندگان: free_free ، joy ، ramin_ad ، talent ، farnaz82 ، Masoudpish ، AmericanHamid ، nahid.t ، Hornet ، tamanna ، tata63 ، jasmine2953 ، Lucky Luke
(2011-11-14 ساعت 04:26)masoudeses نوشته:  سلام به همگی‌

سوشال و گرین کارت من بعد ۱۱ روز اومد

من لس آنجلس هستم

سلام مبارکه کمی ازحال وهوای اونجا برامون توضیح بده (هزینه هاوامنیت)
ممنون
شماره کیس : 2012AS2XXX
کنسولگری : ANKARA
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : JULY 27
تاریخ کارنت شدن کیس : AUG 18
تاریخ مصاحبه : OCT
تاریخ دریافت کلیرنس : oct
تاریخ دریافت ویزا : dec
تاریخ ورود به آمریکا :march
تاریخ دریافت گرین کارت : may
تشکر کنندگان: AmericanHamid ، Hornet ، free_free ، tamanna ، ramin_ad
سلام دوست های عزیز
ببخشید که من اینقدر دیر اومدم باور کنید من همیشه ان لاین هستم اما اینقدر این آمریکایی ها و این چینی ها خسیس هستند یه اینترنت هم نداشتند ما زودتر بتونیم به مهاجرسرای عزیز سر بزنیم،بلاخره بعد ۳ روز رسیدیم خونه و هنوز هم گیج هستیم از بس که این سفر طولانی است ممنونم از sunrise عزیز که جواب سوالی که پرسیدید را دادند،همان طور هم که گفتند اگه آخرین دایره ابی باشه زود میرسه مال من ابی بود و دیروز بلاخره به دست اسپانسرم رسیده (آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا حالا که من پر زدم از یو اس چرااااا ؟؟؟)البته باز هم خدا را شکر که رسیده اما مال شوهرم هیچ کدوم از دایره ها رنگی نیست مال شما هم همین جور است؟
در مورد برگشت هم بگم که اصلآ جایی هیچ چیزی را چک نکردند البته غیر خودمون که واقعا security شون وحشتناک بود و خیلی خستمون کرد از بس همه چی را باید در میاوردیم و از دستگاه جدا جدا رد میکردیم ،اما یه خوبی که داشت ما برگشتنه با united airways از سان فرانسیسکو برگشتیم لوس آنجلس و از انجا پرواز اصلی را داشتیم وقتی رفتیم بارمون را بدیم دیدیم نوشته چمدون اول ۲۵ $ و دومی ۷۰ $ ،که گفتیم وای اما وقتی گفتیم ما پرواز international داریم همه را مجانی برامون تا خود کوالالا مپور فرستادند و واقعا نجات پیدا کردیم از حمل بار پس حواستون باشه اگه مثل ما جایی رفتید میتونید یه سره از هر جای امریکا بار را کامل بدون هزینه اضافی بفرستید مقصد
راستی بچه ها کسی جواب منو نداد ssn همون یه کارت نازک است دیگه؟ مرسی و امیدوارم همه خوش باشید
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
دریافت ویزا:یک ضرب Cool
تشکر کنندگان: AmericanHamid ، FREE BIRD ، Hornet ، Masoudpish ، free_free ، tamanna ، ramin_ad ، tata63 ، sunrise ، Lucky Luke

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان