کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2011-11-29 ساعت 05:56)rayan.s نوشته:  
(2011-11-29 ساعت 03:13)ramin_ad نوشته:  
(2011-11-28 ساعت 13:00)sare نوشته:  
(2011-11-28 ساعت 11:45)hoda2012 نوشته:  سلام و تبریک به همه دوستانی که الان رسیدن به آمریکا و منتظرن که گرین کارت و بقیه مدارکشون بدستشون برسه
چند تا سوال داشتم اگه کسی بتونه کمک کنه ممنون میشم:
1- چه مقدار پول میشه با خودت ببری؟
(10000 دلار واسه هر نفر یا 10000 دلار واسه هر خانواده)
2- اگه کسی بچه خردسال داشته باشه واسه بیمه درمان کمکی میکنن یا نه؟
و برای بیمه درمان افراد بزرگسال باید چکار کرد؟
3- آیا کسی با خودش دارو از ایران برده و آیا نیازی به تائیدیه نسخه پزشکی از مرجع خاصی داره؟
ببخشید زیاد سوال کردم با تشکر و آرزوی موفقیت واسه همه

دوست عزيز سلام
تقريباً تمامي پاسخهاي شما در همين تاپيك وجود داره و فقط بايد از امكان شگفت انگيز جستجو استفاده بفرمائين تا جواب سئوالاتون رو بگيرين
اما جواب سئوالاتون :
1- هر چقدر كه بخواين مي تونين با خودتون ببرين و به اين پول مالياتي تعلق نميگيره ، فقط مشكل اصلي فرودگاه ايرانه كه ممكنه بهتون گير بده و بعنوان قاچاق ارز ضبط كنه يا لطف كنه و بگه هر چقدر كه بيشتر از 5000 دلار براي هر نفر دارين ، لطف كنين همراهتون برگردونن
2- جواب سئوال دومتون رو بايد دوستاني كه اونطرف هستن بدن و توي اين تاپيك هم من نديدم
3- در خصوص دارو مشكلي وجود نداره و دوستان بردن ، جائي هم چك نشده و نسخه اي هم نداشتن (داشتن دارو توصيه ميشه ، چون قيمت دارو اونطرف خيلي خيلي گرون هست) ، اما خوب ممكنه ريسك داشته باشه و ريسكش هم اينه كه ممكنه مامور گمرك ايالات متحده جلوي چشمتون داروتون رو بريزه توي سطل زباله ، اما خوب به ريسكش مي ارزه ، من جاي شما باشم مي برم
موفق باشين
همونجوری ک سار خانوم گفتن،جواب سوال ۱ همینه

سوال ۲:می‌شه ی حرکتی‌ زد.یه ذره سخته.باید سابقه کار داشته باشین برای گرفتن " FA " بیمه هم شامل یون می‌شه.

۳:دارو هم مشکلی‌ نیست،یعنی‌ من مشکلی‌ نداشتم.نیاز نیست مسکن بیارین البته اگه نوع خیلی‌ خاص مصرف نمی‌کنین.اینجا سوپر مارکتها و فروشگها دارن
آنتین بیوتیک گرونه و داروی بیماری خاص ک بدون نسخه نمیدن
محدودیتی هم فّک نمکنم داشته باشه،من ۲ کیلو از بارم دارو بودBig Grin
دوست عزیز! در مورد سوال دومتان نیازی به کار و... نیست فقط باید بهشون ثابت بشه توان مالی ندارید و اونموقع بچه را بیمه دولتی میکنند که تو مسئله سیتیزن شدن تاثیر نداره (چون تجربه دوستان را انتقال کردم بهتره برای اطلاع بیشتر به district school محلتان مراجع کنید). موفق باشید
-

با سلام و تشکر از همه دوستان که جواب سوال های منو دادن فقط یه عرض دیگه داشتم که در بعضی موارد خاص با توجه به قوانین یک شبه پاسخ های قدیم با شرایط امروز هم خوانی ندارد و هدف من داشتن به روزترین جواب بود وگرنه توی این سایت دنیایی از اطلاعات هست که میشه از بیشترش استفاده کرد بغیر از اونهایی که وابسته به شرایط جاری کشوره ، البته لازم به ذکره بعضی از پاسخ ها هم با هم تناقض دارند که جوینده را به چالش می کشونه و مجبور میشه با در نظر گرفتن تفکر خود سوالی رو مجدداً مطرح کنه ، در هر صورت ببخشید سرتون رو درد آوردم با تشکر مجدد از همه شما که تجربه تون از ما بیشتره
2012AS59XXX
سفارت: ابوظبی
وقت مصاحبه: July-08-2012
دریافت ویزا: July-08-2012 (یک ضرب)
ورود به آمریکا: Nov-01-2012
تشکر کنندگان: ramin_ad ، sare ، AmericanHamid ، kamrani.navid ، tamanna
(2011-11-28 ساعت 11:45)hoda2012 نوشته:  سلام و تبریک به همه دوستانی که الان رسیدن به آمریکا و منتظرن که گرین کارت و بقیه مدارکشون بدستشون برسه
3- آیا کسی با خودش دارو از ایران برده و آیا نیازی به تائیدیه نسخه پزشکی از مرجع خاصی داره؟

پاسخ سوال ۲:
پس از آمدن SSN به لینک زیر بروید و در خواست بیمه کنید (به صورت online هم امکان پذیر است)
http://www.chipmedicaid.org/
پس از بررسی شرایط مالی شما به شما خبر میدهند که بیمه رایگان شامل حالتون میشود یا نه. کل پروسه بعد از در خواست اینترنتی یک ماه طول میکشه
تشکر کنندگان: hoseyn ، hoda2012 ، jordanir ، ramin_ad ، maxsupermax ، joy ، AmericanHamid ، moraddad ، Rainy ، tamanna ، tata63
گرین کارت من دوهفته پیش اومد به آدرسی که دادم . پریروز هم سوشیال کارت اومد و امروز رفتم همه نامه هارو یکجا گرفتم.
تشکر کنندگان: joy ، farnaz82 ، sare ، REZA1390 ، Masoudpish ، mahmood_eng ، tamanna ، ramin_ad ، Lucky Luke
بالاخره گرین کارت من هم اومد!
[font=Tahoma]2011AS22*** :case number
تاریخ مصاحبه: 11می
کنسولگری: آنکارا
[/font]

[font=Tahoma]تاریخ دریافت ویزا: 29سپتامبر[/font]
تبریک فراوان مبارکتون باشه ،ما هم دیروز گرین کارتمون را گرفتیم البته اسپانسرمون زحمت کشیده بودند و برامون فرستادند اینجا
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
دریافت ویزا:یک ضرب Cool
تشکر کنندگان: 3rip ، Spiritual ، Rainy ، REZA1390 ، Masoudpish ، nahid.t ، tamanna ، AmericanHamid ، ramin_ad ، tata63 ، SH1A2R3 ، Lucky Luke
(2011-11-30 ساعت 09:14)mohah نوشته:  

پاسخ سوال ۲:
پس از آمدن SSN به لینک زیر بروید و در خواست بیمه کنید (به صورت online هم امکان پذیر است)
پس از بررسی شرایط مالی شما به شما خبر میدهند که بیمه رایگان شامل حالتون میشود یا نه. کل پروسه بعد از در خواست اینترنتی یک ماه طول میکشه

mohah عزيز
ممنون از معرفي سايت بسيار مفيدتان
آيا اين در خواست فقط براي بچه ها است يا بزرگسالان هم ميتوانند در خواست دريافت بيمه رايگان بدهند؟
متشكر
دريافت ويزا: 2011
باران باش و ببار و نپرس کاسه های خالی از آن کیست_كوروش بزرگ [/color]
تشکر کنندگان: California ، SH1A2R3 ، joy ، tamanna ، ramin_ad ، tata63
سلام دوستان بعد از مدت ها آمدم مهاجرسرا
به عنوان هدیه نمونه سئوالات رانندگی کالیفرنیا را براتون در قسمت دانلود آیین نامه های رانندگی آپلود کردم
8 اکتبر با پرواز امارات از تهران آمدم سانفرانسیکو .. پرواز خوب بود دبی که رسیدم فقط 20 دقیقه وقت داشتیم که او فرودگاه باشیم و باید سریع سوار هواپیما می شدیم از این نظر که بین پروازها معطلی نداشتیم خوب بود فقط پرواز دبی به سانفرانسیکو بدی که داشت این بود فکر می کردم دارم می رم هند نه آمریکاBig Grin...آمریکا که رسیدن اول باید مراحل انگشت نگاری را انچام بدین دوستانی که بار اول هست که آمریکا می آیند باید به کانتر شماره 4 مراجعه کنند فکر کنم اولین یا دومین کانتر از سمت چپ . که صف نداره یا افراد کمی در صف هستند و اونجا باید پاکت و مدارک را تحویل دهید و انگشت نگاری کنید بعدش هم می رویدچمدان ها را تحویل می گیرید و گمرک که خوشبختانه چمدان منو باز نکردند من دارو آورده بودم ..یک نکته نباید چمدان را قفل کنید ..قفل چمدان من راشکسته بودند...لباس های که ایران دارید را حتما با خودبیاورید .. گرین کارت من بهد از 40 روز آمد و نامه خوش آمدگویی هم 35 روز بعد از ورود برای سوشال هم سه روز بعد مراجعه کردم گفتن 3 هفته دیگه اگر نیامد مراجعه کنید اما بعد از سه هفته که مراجعه کردم گفتن اقدام نشده و باید از اول فرم در تکمیل کنید که در نهایت گفتند چون تاریخ اعتبار ویزا تمام شده نمی توانند اقدام کنند و باید صبر کنم تا گرین کارتم بیاد وخلاصه بعد از دریافت گرین کارت برای سوشال اقدام کردم و 5 روز بعد سوشال را دریافت کردم
کیس12XXX
دریافت نامه قبولی خرداد در منزل
ابوظبي
تاریخ ارسال فرمها:27 june
مصاحبه:4 jan
كليرنس:22 مارچ
دریافت ويزا:21 آپريل
تاریخ هجرت 2011 8 oct
محل اقامت سن حوزه
جمع تقریبی هزینه ها :15000 عكس+54000 پست TNT+هزينه واكسناسيون 2200 + 101000  ترجمه+هزینه سفر و سفارت و مدیکال 3ميليون تومان+ 1580 بلیط آمریکا
سلام دوستان
در مورد قفل چمدان زياد صحبت شده و همچنين در مورد قفل نزدن به چمدان زياد تاكيد شده ولي بايد مجددا باطلاع شما برسانيم كه هنگام خريدن چمدان بايد توجه داشته باشيم كه چمدان حتما قفل TSAمخفف کلمه ی Travel Sentry Approved که یک قفل استاندارد جهانیه داشته باشه و از فروشنده بخواهيد كه اين نوع چمدانها را به شما معرفي كند.
حالا اين قفل به چه درد میخوره ؟بعضي اوقات بطور رندم و يا در زمان ترانزيت چمدان ها رو باز ميکنن که چک کنن چون شما اون لحظه اونجا حضور ندارين. تا از شما كليد رو درخواست كنن پس مسئول هر فرودگاهی شاه کلید این قفل رو داره که اگه نیاز باشه بدون شکستن قفل اونو باز میکننه. ضمنا شما ميتونيد براي چمدونهايي كه از قبل داريد و فاقد اينگونه قفل ها ميباشد از کمربندهای مخصوص چمدون که قفل TSA هم دارن استفاده كنيد بدين شكل كه قفل خود چمدون رو رمز ندید و يا نبنديد و به جاش از اين كمربند و يا باصطلاح تسمه كه دور چمدونتون بسته ميشه استفاده كنيد.
موفق باشيد.
دريافت ويزا: 2011
باران باش و ببار و نپرس کاسه های خالی از آن کیست_كوروش بزرگ [/color]

[/quote]

پاسخ سوال ۲:
[/quote]

mohah عزيز
آيا اين در خواست فقط براي بچه ها است يا بزرگسالان هم ميتوانند در خواست دريافت بيمه رايگان بدهند؟
متشكر

[/quote]

فقط برای زیر ۱۸ سال می باشد (شاید هم زیر ۲۰ سال )
در مورد بیمه بچه ها، در فرم اینترنتی تنها سوالات مالی که باید جواب دهید موجودی بانکی و نوع و مدل ماشینتان (اگرماشین دارید) میباشد و اینکه کاری ندارید (اگر بیکار هستید ) هیچ مدرکی هم از شما نمیخواهند کلان از چیزی که فکر کنید آسانتر است .
تشکر کنندگان: ramin_ad ، tata63 ، mim ، AmericanHamid ، joy ، آمریکا ، SH1A2R3 ، Rainy ، abnanta

پاسخ سوال ۲:
[/quote]

mohah عزيز
متشكر

[/quote]

فقط برای زیر ۱۸ سال می باشد (شاید هم زیر ۲۰ سال )
در مورد بیمه بچه ها، در فرم اینترنتی تنها سوالات مالی که باید جواب دهید موجودی بانکی و نوع و مدل ماشینتان (اگرماشین دارید) میباشد و اینکه کاری ندارید (اگر بیکار هستید ) هیچ مدرکی هم از شما نمیخواهند کلان از چیزی که فکر کنید آسانتر است .
[/quote]

با سلام و تشكر
بيمه براي بزرگ سالان به چه ترتيب است؟ منظورم مثل ايران كه بيمه درماني داريم اونجا براي بيمه بايد چي كار كنيم؟ ميشه راهنمايي جامع بفرماييد.( هركسي اطلاعات دقيق داره)
شماره كيس : 2011AS39xxx
تاريخ مصاحبه: 12 سپتامبر 2011
تاريخ ورود: 19 بهمن 1389- ورود از فرودگاه دالاس
تلاش تلاش تلاش. فقط همین.

تشکر کنندگان: Hornet ، sare ، AmericanHamid ، mim ، ramin_ad ، joy ، آمریکا ، tamanna ، SH1A2R3
سلام
یک مشکلی که یک هفته بعد از ورود آمریکا پیش آمد آسیب دیدگی زانوبود که تا یک ماه منو خانه نشین کرده بود و چون اطلاعاتی در زمینه دکتر نداشتم با یکسری از راهنمایی ها به emergency room مراجعه نمودم البته یک بیمارستان دولتی و بابت معاینه توسط پزشک عمومی و یک عکس x-ray بعد از دو هفته یک بیل 1024 دلاری دریافت کردم درصورتی که متوجه شدم اگر به یک دکتر متخصص مراجعه می کردم کل هزینه بیشتر از 350 دلار نمی شد و حالا من موندم با یک بیل 1024 دلاری... دوستان اگر مشکلی پیش آمد سعی کنید تا جایی که ممکنه به er مراجعه نکنید و مطب هم حتما قیمت ویزیت را حتما بپرسید و بگید که بیمه ندارید و اگر مجبور شدید به er مراجعه کنید حتما به بیمارستان دولتی بروید خصوصی ها بیلی چند برابر دولتی شما را شارژ می کنند. این را گفتم که دوستان دیگر مثل من دچار این اشتباه نشوند
شاد وپیروز باشید
کیس12XXX
دریافت نامه قبولی خرداد در منزل
ابوظبي
تاریخ ارسال فرمها:27 june
مصاحبه:4 jan
كليرنس:22 مارچ
دریافت ويزا:21 آپريل
تاریخ هجرت 2011 8 oct
محل اقامت سن حوزه
جمع تقریبی هزینه ها :15000 عكس+54000 پست TNT+هزينه واكسناسيون 2200 + 101000  ترجمه+هزینه سفر و سفارت و مدیکال 3ميليون تومان+ 1580 بلیط آمریکا
سلام دوستان عزيزم
ماهم سوم dec با پرواز Turkish امديم LA پرواز بسيار خوبي بود با پذيرليي عالي، ما كلاس كامفورت گرفته بوديم كه عالي بود.
تو فرودگاه LAX وقتي از هواپيما پياده ميشيد و به گيتهاي كنترل ورودي ميرسيد بايد بگيد New imigrant هستيد تا به باجه مربوطه راهنماييتون كنند مال ما شماره 13 بود، پاكتهاي زرد رنگ سفارت رو دم دست بزاريد كه بايد اونجاتحويل دهيد ضمناً فرم آبي رو م كه تو هوا پيما داده بودن رو تحويل دادم، فرم سفيد رو ما (برندگان لاتاري) نميخواد پر كنيم، ضمناً يك فرم براي هر خوانواده كافيه
من آدرسمون رو همون باجه اول عوض كردم، افيسر چيزي نگفت، من خودم گفتم ميخوام عوض كنم و اون هم همون فرمهاي تو پاكت رو داد و يك جايي رو نشون داد و من آدرس رو عوض كردم
بعد ميگه بريد ته سالن، اونجا يك ميز هست و يك افيسر كه انگشت نگاري ميكنه و يك جايي رو بايد امضا كنيم
بعد گفت برين چمدوناتون رو بياريد و بزاريد يك گوشه، رفتيم چمدونها رو آورديم و گفت بريد بشينيد تا صداتون بزنم، بعد صدا زد و يك مهر زد تو پاسپورت و گفت با اين مهر ميتونيد تا ١ سال بريد وبيايد تا green cardبياد، شايد تا٦ ماه هم نياد!
بعد رفتيم گمرك چون تو فرم آبي نوشته بودم بيشتر از ١٠،٠٠٠$ دارم راهنماييون كرد يك جاي ديگه و يك افيسر اومد و يك برگه داد پر كرديم, بعد رفيتم كنترل چمدانها گذاشتمشون زير x-ray قبلش پرسيد تخمه داري گفتم نه، گفت ليمو داري؟ گفتم نه. گفت بفرماييد و چمدونهارو باز نكرد!!!!
دوشنبه رفتيم اداره سوشال فرم پر كرديم و داديم، وارد كامپيوتر كرد و گفت بايد ١٠ روز صبر كنيد
اداره سوشال از ٩ صبح كار ميكنه و پيشنهاد ميكنم حتماً قبلش از طريق سايتش www.socialsecurity.gov وقت بگيريد چون در كه باز ميشه ميگن اول اونايي كه وقت دارن بيان تو
سوالي بوددر خدمتم
البته با عرض معضرت چون خونه يكي از دوستانمون هستيم، شايد نتونم خيلي سريع جواب بدمWink
همگي خوب و خوش باشيد
شماره کیس: 2011AS25xxx
اطلاعات كامل كيس

انتشار انرژي منفي در اين مكان ممنوع است، حتي براي شما دوست عزيز
دوستان حتما به این سایت سر یزنند و ثیت نام کنند توضیحاتش تو سایت مفصیله

http://www.upwardlyglobal.org/

در آمریکا اداره ای هست تحت عنوان workforce یه چیزی شبیه اداره کار خودمون که میتونید برای کاریابی به اون مراجعه کنید در ایالت نیویورک آدرسش اینه:

http://www.nyc.gov/html/sbs/wf1/html/home/home.shtml\
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
(2011-12-05 ساعت 10:58)mahmood_eng نوشته:  سلام
یک مشکلی که یک هفته بعد از ورود آمریکا پیش آمد آسیب دیدگی زانوبود که تا یک ماه منو خانه نشین کرده بود و چون اطلاعاتی در زمینه دکتر نداشتم با یکسری از راهنمایی ها به emergency room مراجعه نمودم البته یک بیمارستان دولتی و بابت معاینه توسط پزشک عمومی و یک عکس x-ray بعد از دو هفته یک بیل 1024 دلاری دریافت کردم درصورتی که متوجه شدم اگر به یک دکتر متخصص مراجعه می کردم کل هزینه بیشتر از 350 دلار نمی شد و حالا من موندم با یک بیل 1024 دلاری... دوستان اگر مشکلی پیش آمد سعی کنید تا جایی که ممکنه به er مراجعه نکنید و مطب هم حتما قیمت ویزیت را حتما بپرسید و بگید که بیمه ندارید و اگر مجبور شدید به er مراجعه کنید حتما به بیمارستان دولتی بروید خصوصی ها بیلی چند برابر دولتی شما را شارژ می کنند. این را گفتم که دوستان دیگر مثل من دچار این اشتباه نشوند
شاد وپیروز باشید

ببخشيد يك سوال چطور مي تونيم بيمه خدمات درماني بگيريم؟ مثل ايران كه بيمه مثلا تامين اجتماعي درفترچه خدمات درماني داشتيم؟
شماره كيس : 2011AS39xxx
تاريخ مصاحبه: 12 سپتامبر 2011
تاريخ ورود: 19 بهمن 1389- ورود از فرودگاه دالاس
تلاش تلاش تلاش. فقط همین.

تشکر کنندگان: joy ، AmericanHamid ، tamanna ، SH1A2R3
(2011-12-08 ساعت 09:02)LINDA1376 نوشته:  
(2011-08-29 ساعت 21:32)LINDA1376 نوشته:  بچه ها کسی می دونه با پرواز KLM چقدر هر نفر می تونه بار ببره ؟

سلام بچه ها من برگشتم دوباره به مهاجرسرا. من 3 ماه و چند روز امریکا هستم . با یک امریکایی سفید پوست ازدواج کردم . همدیگر را دوست داریم . ولی من از هر چند وقت دلم میگیره و تنهایی گاهی گریه می کنم ........ نمی گذارم اشک هایم او ببینه. ولی دلم برای همه خانواده ام تنگ شده خیلی زیاد خیلی زیاد.. نمی دونم شاید نباید می امدم اینجا . بچه ها مهاجرت کردن خیلی سخته . خیلی دل و قدرت می خواد تا بتونی دوام بیاری. الان هم دارم گریه می کنم .SadSadSadSadSadSadSad
--------------------
جواب را خودم می دهم .
مسافران به اروپا با کی ال ام 23 کیلو .
اما مسافران به امریکا با پرواز کی ال ام دو تا 23 کیلو / ضمنا نفری تا دوازده کیلو ازاد که با خودتون داخل هواپیما ببرید. (توجه داشته باشید که کیف دستی یا هر چی که می خواهید داخل هواپیما ببرید وزن میشه . )

اخی دوست عزیز ما هم از ناراحتیتون ناراحت شدیم ،منم اول هایی که از خانواده ام جدا شدم حالم خیلی خراب بود بهت توصیه میکنم که هر چه زودتر یا بری سر کار یا بری درس بخونی تنها نباش سعی کن برنامه های مختلف بگذاری و با خانوادت هم هر روز با اسکایپ صحبت کن اینکه انها را هر روز ببینی و حرف بزنی و اینکه مشغول باشی خود به خود بعد چند وقت بهتر میشی به هر حال ما ایرانی ها بسیار خانواده دوست هستیم و تا آخرین لحظه عمر هم فکر میکنم این خصلت را ترک نکنیم Sad
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
دریافت ویزا:یک ضرب Cool
تشکر کنندگان: Hornet ، kamrani.navid ، joy ، ali_ho ، AmericanHamid ، frozen mind ، tamanna ، sare ، LINDA1376 ، Masoudpish ، SH1A2R3 ، tata63

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان