کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
با سلام خدمت دوستان عزیز
ما توی فرم 230 آدرس اسپانسرمون رو نوشتیم و بعدش اونا آدرسشون رو عوض کردن و ما برای مصاحبه توی فرم آنکارا آدرس جدیدشون رو نوشتیم.حالا میخواستم بدونم ما باید توی فرودگاه آدرس جدید رو برای ارسال گرین کارت اعلام کنیم یا اینکه به همون آدرسی که توی فرم آنکارا نوشتیم گرین کارتمون رو میفرستن؟
شماره کیس:***2011AS37
تاریخ دریافت نامه قبولی:2010-may-26
کنسولگری:آنكارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:july2010
تاریخ دریافت نامه دوم:14 july
تاریخ مصاحبه:9August
دريافت كليرنس:22september
دریافت ویزا:27september
تشکر کنندگان: tamanna

دوستان با تجربه اگه کمکم کنن ممنمن میشم.برای شروع چه مقدار پول همرامون باشه خوبه؟بر اساس شرایط اقتصادی اونجا و اینکه ممکنه به این زودیا کاری گیر نیاد.حداقل چقدر باشه خوبه؟(البته میدونم هر چی بیشتر بهتر ولی اگه نظرات خودتونو بهم بگین ممنمن میشم)
تشکر کنندگان:
(2011-12-08 ساعت 13:38)ali_ho نوشته:  با سلام خدمت دوستان عزیز
ما توی فرم 230 آدرس اسپانسرمون رو نوشتیم و بعدش اونا آدرسشون رو عوض کردن و ما برای مصاحبه توی فرم آنکارا آدرس جدیدشون رو نوشتیم.حالا میخواستم بدونم ما باید توی فرودگاه آدرس جدید رو برای ارسال گرین کارت اعلام کنیم یا اینکه به همون آدرسی که توی فرم آنکارا نوشتیم گرین کارتمون رو میفرستن؟

نگران نباشید دوست عزیز تو فرودگاه معمولا ازتون سؤال میکنند که آدرس را میخواهید عوض کنید یا نه که میتونید چکش کنید به علاوه اگه نپرسیدند هم میتونید خودتون جریان را به آفیسر بگید ،کلا خیلی آدم های خوب و مهربونی هستند با اینکه پلیس هستند اما جنسشون و کلاسشون خیلی خیلی با پلیس های ما فرق میکنه اصلآ استرس نداشته باشید
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
دریافت ویزا:یک ضرب Cool
تشکر کنندگان: ali_ho ، Masoudpish ، SH1A2R3 ، joy ، tamanna ، behzadb57 ، tata63
(2011-12-08 ساعت 17:37)tamanna نوشته:  دوستان با تجربه اگه کمکم کنن ممنمن میشم.برای شروع چه مقدار پول همرامون باشه خوبه؟بر اساس شرایط اقتصادی اونجا و اینکه ممکنه به این زودیا کاری گیر نیاد.حداقل چقدر باشه خوبه؟(البته میدونم هر چی بیشتر بهتر ولی اگه نظرات خودتونو بهم بگین ممنمن میشم)

سلام دوست عزیز
همیشه قبل از اومدن به اینجا با این موضوع که چقدر پول ببرم مشکل داشتم و فکر کنم همه این کلنجارو با خودمون داریم. من حدود دو ماهه اومدم و با خودم ۱۰ هزار دلار آوردم که برای شروع کم بود که البته من لپ تاب هم اینجا خریدم. هزینه ها به جایی که در امریکا قصد دارید زندگی کنید خیلی بستگی داره. من تو نزدیکی واشنگتن دی سی هستم و اینجا هزینه ها تقریبا بالاست و اینطور که شنیدم جاهای دیگه مثل کالیفرنیا و نیویورک از اینجا هم هزینه ها نیز بالاتر هستش ولی اگر می خواهید به تگزاس برید اونجا خیلی هزینه ها به خصوص اجاره پایین ترهستش. من نمی دونم شما خانوادگی هستید یا خیر ولی در هر صورت باید برای تا زمانی که کار پیدا کنید پول بیارید که این زمان ممکنه ۲ ماه یا ۶ ماه طول بکشه و بستگی به تخصص و زبان انگلیسی شما داره. در کل بگم اینجا هزینه ها به نوع زندگی و مخارجی که می کنید خیلی بستگی داره. مثلا اگه مجرد باشید می تونید اطاق اجاره کنید که هزینه اجاره شما کم تر خواهد شد ولی اونم بستگی داره بتونید با یکی همخونه باشید یا نه که البته به شدت توصیه میشه به خصوص برای تقویت زبان و آشنایی فرهنگ امریکایی که معمولا ایرانی ها خیلی نمیتونند با کسی که نمی شناسند همخونه شوند. در کل اگر بخواهید تو این منطقه یک اطاق در یک منطقه خوب اجاره کنید باید ۷۰۰ تا ۹۰۰ دلار پرداخت کنید که با این پول تو بعضی از ایالت های دیگه میتونید یک خونه یک خوابه تو بهتربن منطقه اجاره کنید. ماشین هم که تو امریکا ضروریه ولی اگر مثلا تو خود واشنگتن دی سی یا نیویورک زندگی کنید و کار و دانشگاهتون هم اونجا باشه میتونید بدون ماشین هم زندگی کنید ولی برای یک ماشین دست دو که حداقل یکسال خرج رو دستتون نزاره حدود ۶۰۰۰ تا ۷۰۰۰ دلار احتیاج دارید.
فراموش نکنید اینجا صورت حساب های ماهیانه زیادی مثل اینترنت، تلویزیون،موبایل، شارژ ساختمان و ... خواهید داشت که برای من حدود ۲۰۰ دلار تو ماه میشه.
به این هزینه های می تونید هزینه لوازم خونه ، مواد غدایی، پوشاک و ... را هم اضافه کنید که از ایران ارزان تر هستش و شما میتونید با هزینه های خودتون تو ایران حساب کنید.
این اطلاعات کلی بود که من تو این مدت به دست آوردم که امیدوارم به شما کمک کند.
سلام

ماالان ازبیست وچهارم نوامبرهستش که واردلس آنجلس شدیم وقتی به راهی که دوسال پیش شروع شدوبه ویزا رسیدیم نگاه میکنم مثل اینه که یه تپه کوچولوی سبز رومیبنیم که به راحتی وباآرامش ازش گذشتم اما حالا که زندگی ازنقطه صفررونگاه میکنم مثل اینه که دارم به قله اورست نگاه میکنم باوجود اینکه بعدازده روز بیشترکارام بدون اینکه اینجا کسی روداشته باشم راه افتاد( اس اس ان یک هفته بعداز ورود اومد خونه روبعدازپنج روز پیدا کردم و اپلای گواهینامه روبعدازتقریبا ده روزانجام دادم وبرای آی دی هم اپلای دادم وبعدازیک هفته کالج زبان هم ثبت نام کردم ) که البته همه به لطف راهنمایی دوستان خوب مهاجر بوده ....الان مثل یک موجود بی مصرف شدم میشینم ساعتها پشت نت ودنبال اپلای شغلی میگردم ودلم برای کاروزندگیم توی مشهد واقعاتنگ شده تعچب میکنم که دلم برای کاری تنگ شده که همیشه ازش می نالیدم و زندگی وشهرودیاری که برام خیلی روزمره وتکراری ش ده بود
بچه قسمت اصلی مهاجرت نه ویزا که خوده مهاجرت هستش اون هستش که شمار و گرفتاریک تصمیم بزرگ میکنه آمریکا خیلی قشنگه اما زندگی توش به اون صورتی که برای ماها جا افتاده نیست این کشور سرتاسر امکاناته اما برای ذره ذره این امکانات پول میطلبه ودرعین حال هم به دقت روی دخل وخرج شما نظارت داره وحساب تکس هیچ جاازقلم نمی افته

قبول دارم که ایران هم درشرایط اصلا خوبی نیست ووضع مردم روزبه روزبدتر میشه اما سرزمین فرصتها اصلا باهیچ کسی شوخی نداره ودرعین حال فرصت مفت هم به کسی نمیده
آخرکلام اینه که اینجا همه چی هست برای کسی که همه چی ازاستعدادهاش روبلا استفاده نزاره و فرصتها برای کسایی هستش که ترس روپشت مرزهای اون دفن میکنن

راستی یک چیز بامزه تاقبل ازاومدن به امریکا پرچم آمریکا قشنگترین پرچم دنیا بود اما این روزاکه سردر فروشگاهها میبینمش یاد زیرشلواری زندانی ها می افتم
تشکر کنندگان: vroom ، amiry ، kamrani.navid ، free_free ، farnaz82 ، Hornet ، sahel-2012 ، SH1A2R3 ، AmericanHamid ، naeiji1974 ، vahidvm60 ، najibi ، tata63 ، SALAR110 ، Goodie
من تماس گرفتم برای پرواز کی ال ام گفتن برگشت اوپن نداره. کسی اطلاعاتی داره؟ چه پروازهایی برگشت اوپن دارند؟
تاریخ ورود به آمریکا: دسامبر 2011
تشکر کنندگان: SH1A2R3
(2011-12-10 ساعت 13:17)Mehrafarin نوشته:  من تماس گرفتم برای پرواز کی ال ام گفتن برگشت اوپن نداره. کسی اطلاعاتی داره؟ چه پروازهایی برگشت اوپن دارند؟

تا جایی که من میدونم هیچ کدوم اپن ندارند
ک ال ام خوبه .اون هم به خاطر بارش . چون اجازخه داری 2 تا 23 کیلو با خودت ببری
بهت توصیه میکنم که بلیط برگشتت رو بیشتر از یک ماه بگیری...مخصوا اگه برای بار اول داری میری
مثلا برای من و همسرم:
ما یک ماهه گرفتیم و فکر میکردیم که گرین کارتمون قبل یک ماه میاد . اما تا روز های اخر نیومد. مجبور بودیم بریم بلیط برگشامون رو بنداززیم عقب که نفری 100 دلار جریمه میگرفت..........100 دلار مشکلی نبوذد..مشکل اینجا بود که نمیدونستیم تاریخ برشگتمون رو کی بگیریم؟؟1 هفته دیر تر؟؟ 2هفته؟؟ و یا....؟؟
نمیدونستیم برای کی؟ ....اما اگر بلیطمون رو مثلا 2 ماهه و یا بیشتر میگیرفتیم بهتر بود چون در اون صورت وقتی گرین کارت میومد ،تاریخ برشگتمون رو مینداخیتم جلو تر و اون موقع خیالمون هم راحت میشدو فقط یک بار جریمه میدادیم.
بهتر شما هم همین کار رو بکنید تا برای برگشت راحت باشید

موفق باشید
[font=Times New Roman]صبورانه در انتظار زمان بمان ! هر چیز در زمان خودش رخ میدهد .
باغبان حتی اگر باغش را غرق اب هم کند درختان خارج از فصل خود میوه نمی دهند[/font]
تشکر کنندگان: Mehrafarin ، amiry ، farnaz82 ، SH1A2R3 ، AmericanHamid ، najibi ، tata63 ، Goodie
(2011-12-10 ساعت 15:42)mitr.p نوشته:  
(2011-12-10 ساعت 13:17)Mehrafarin نوشته:  من تماس گرفتم برای پرواز کی ال ام گفتن برگشت اوپن نداره. کسی اطلاعاتی داره؟ چه پروازهایی برگشت اوپن دارند؟

بهت توصیه میکنم که بلیط برگشتت رو بیشتر از یک ماه بگیری...مخصوا اگه برای بار اول داری میری
مثلا برای من و همسرم:
ما یک ماهه گرفتیم و فکر میکردیم که گرین کارتمون قبل یک ماه میاد . اما تا روز های اخر نیومد. مجبور بودیم بریم بلیط برگشامون رو بنداززیم عقب که نفری 100 دلار جریمه میگرفت..........100 دلار مشکلی نبوذد..مشکل اینجا بود که نمیدونستیم تاریخ برشگتمون رو کی بگیریم؟؟1 هفته دیر تر؟؟ 2هفته؟؟ و یا....؟؟
نمیدونستیم برای کی؟ ....اما اگر بلیطمون رو مثلا 2 ماهه و یا بیشتر میگیرفتیم بهتر بود چون در اون صورت وقتی گرین کارت میومد ،تاریخ برشگتمون رو مینداخیتم جلو تر و اون موقع خیالمون هم راحت میشدو فقط یک بار جریمه میدادیم.

موفق باشید

چون برگشت خواهرم معلوم نیست و می دونیم به این زودی ها هم نیست یا باید اوپن بگیریم یا یکطرفه.
یکطرفه کی ال ام 1،600،000 تومان
تشکر کنندگان: sima s ، tamanna
(2011-12-10 ساعت 12:28)1979SAM نوشته:  سلام

ماالان ازبیست وچهارم نوامبرهستش که واردلس آنجلس شدیم وقتی به راهی که دوسال پیش شروع شدوبه ویزا رسیدیم نگاه میکنم مثل اینه که یه تپه کوچولوی سبز رومیبنیم که به راحتی وباآرامش ازش گذشتم اما حالا که زندگی ازنقطه صفررونگاه میکنم مثل اینه که دارم به قله اورست نگاه میکنم باوجود اینکه بعدازده روز بیشترکارام بدون اینکه اینجا کسی روداشته باشم راه افتاد( اس اس ان یک هفته بعداز ورود اومد خونه روبعدازپنج روز پیدا کردم و اپلای گواهینامه روبعدازتقریبا ده روزانجام دادم وبرای آی دی هم اپلای دادم وبعدازیک هفته کالج زبان هم ثبت نام کردم ) که البته همه به لطف راهنمایی دوستان خوب مهاجر بوده ....الان مثل یک موجود بی مصرف شدم میشینم ساعتها پشت نت ودنبال اپلای شغلی میگردم ودلم برای کاروزندگیم توی مشهد واقعاتنگ شده تعچب میکنم که دلم برای کاری تنگ شده که همیشه ازش می نالیدم و زندگی وشهرودیاری که برام خیلی روزمره وتکراری ش ده بود
بچه قسمت اصلی مهاجرت نه ویزا که خوده مهاجرت هستش اون هستش که شمار و گرفتاریک تصمیم بزرگ میکنه آمریکا خیلی قشنگه اما زندگی توش به اون صورتی که برای ماها جا افتاده نیست این کشور سرتاسر امکاناته اما برای ذره ذره این امکانات پول میطلبه ودرعین حال هم به دقت روی دخل وخرج شما نظارت داره وحساب تکس هیچ جاازقلم نمی افته

قبول دارم که ایران هم درشرایط اصلا خوبی نیست ووضع مردم روزبه روزبدتر میشه اما سرزمین فرصتها اصلا باهیچ کسی شوخی نداره ودرعین حال فرصت مفت هم به کسی نمیده
آخرکلام اینه که اینجا همه چی هست برای کسی که همه چی ازاستعدادهاش روبلا استفاده نزاره و فرصتها برای کسایی هستش که ترس روپشت مرزهای اون دفن میکنن

راستی یک چیز بامزه تاقبل ازاومدن به امریکا پرچم آمریکا قشنگترین پرچم دنیا بود اما این روزاکه سردر فروشگاهها میبینمش یاد زیرشلواری زندانی ها می افتم

سام عزیز:

تقریبا تمام مهاجرین که تازه میان از جمله خود من به همین وضع گرفتار میشیم و این طبیعی هستش زیاد ناراحت نباشSmile....

راستی گفتی یاد مشهد افتادی ..Coolآخی منم دلم تنگ شده ولی کلا یاید تا یه مدتی ایران رو قراموش کنی...

آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: 1979SAM ، farnaz82 ، Hornet ، tamanna ، AmericanHamid ، naeiji1974 ، najibi ، tata63 ، tajvidi
سام عزیز:

تقریبا تمام مهاجرین که تازه میان از جمله خود من به همین وضع گرفتار میشیم و این طبیعی هستش زیاد ناراحت نباشSmile....

راستی گفتی یاد مشهد افتادی ..Coolآخی منم دلم تنگ شده ولی کلا یاید تا یه مدتی ایران رو قراموش کنی...

[/quote]
درود بریاورقدیمی وهمیشه باشوروشوق مهاجرسرا فری فری عزیز

واقعا که این سایت روبچه های بامعرفتی مثل شما دارن راه میبرن ماها باوجود اینکه دوسال ونیمه که همراه این سایتیم بیشتر داریم ازش میوه میچینیم تااینکه بهش باربدیم فری فری جان بدون که ماهاهممون خودمون رومدیون بچه های بامعرفتی مثل شماها میدونیم این کمترین کاری بودکه میتونستم بکنم البته اگه قابل بدونید بازهم احسنت به معرفتت وان شاالله که موفق باشی من خیلی دوست داشتم که اپلای مهاجرتم نیویورک باشه اما حیف که دیگه این طرفی شدیم ان شاالله بتونیم بیام درهمسایگی شما دوست عزیز

تشکر کنندگان: farnaz82 ، free_free ، Hornet ، SH1A2R3 ، tamanna ، najibi ، tata63 ، tajvidi ، Goodie
دوستان
گرین کارد من بعد از 21 روز امد ولی سوشیال نیامد که بعد از 3 هفته و با گرین کارد به دفتر خ همیلتون سن خوزه مراجعه کردم که گفت باید صبر کنی! و هیچ کار مفیدی نکرد و من همانروز به به دفتر مرکزی در داون تاون سن خوزه رفتم خ 1st street و یک کارمند بسیار با شخصیت حدود 40 دقیقه وقت صرف کرد و با مراکز دیگر شهر چت کرد و چون اطلاعات من درج نشده بود گفت حالا همین جا مجددا درخواست بده که 1 هفته دیگر اماده خواهد شد.قراره 2 روز دیگر اماده شود.راستی نامه ولکام هم 15 روز بعد از رسیدن امد.
تشکر کنندگان: Rainy ، free_free ، joy ، tamanna ، AmericanHamid ، najibi
دیروز از یک نفر شنیدم کسانی که هنوز گرین کارتشون به دستشون نرسیده نمی تونند بلیط یکطرفه بگیرند چون اونجا ایراد میگیرند که شما هنوز گرین کارت ندارید و معلوم نیست که چی می شه بنابراین بلیط برگشت هم باید داشته باشید.
این موضوع پایه و اساس داره؟ تا حالا کسی از بچه های مهاجرسرا با بلیط یکطرفه رفته اونجا (اولین سفر)؟
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، AmericanHamid
(2011-12-11 ساعت 11:43)Mehrafarin نوشته:  دیروز از یک نفر شنیدم کسانی که هنوز گرین کارتشون به دستشون نرسیده نمی تونند بلیط یکطرفه بگیرند چون اونجا ایراد میگیرند که شما هنوز گرین کارت ندارید و معلوم نیست که چی می شه بنابراین بلیط برگشت هم باید داشته باشید.
این موضوع پایه و اساس داره؟ تا حالا کسی از بچه های مهاجرسرا با بلیط یکطرفه رفته اونجا (اولین سفر)؟

من اولین سفرم را ماه قبل با بلیط یک سره از تهران امدم لس انجلس و هیچ مشکلی نبود.ویزای لاتاری مهاجرت است و مهاجر قراره بمونه!
تشکر کنندگان: Mehrafarin ، behzadb57 ، Hornet ، joy ، tamanna ، AmericanHamid
(2011-12-11 ساعت 11:43)Mehrafarin نوشته:  دیروز از یک نفر شنیدم کسانی که هنوز گرین کارتشون به دستشون نرسیده نمی تونند بلیط یکطرفه بگیرند چون اونجا ایراد میگیرند که شما هنوز گرین کارت ندارید و معلوم نیست که چی می شه بنابراین بلیط برگشت هم باید داشته باشید.
دوست عزيز اگه روي ويزاتون رو نگاه كنيد نوشته I-551 و روي گرين كارت هم همين رو نوشته ولي تاريخ يكي يك سال بعد مهر خوردنشه و يكي چند ساله
پس اين خبر درست نيست

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
تشکر کنندگان: Hornet ، kamrani.navid ، free_free ، tamanna ، AmericanHamid ، najibi ، tata63
(2011-12-10 ساعت 15:54)Mehrafarin نوشته:  
(2011-12-10 ساعت 15:42)mitr.p نوشته:  

مثلا برای من و همسرم:

موفق باشید

چون برگشت خواهرم معلوم نیست و می دونیم به این زودی ها هم نیست یا باید اوپن بگیریم یا یکطرفه.
یکطرفه کی ال ام 1،600،000 تومان

سلام كي ال ام هم يك چمدان 23 كيلويي شده الان فقط امارات 2 تا 23 كيلو است
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان