کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2011-11-26 ساعت 08:27)free_free نوشته:  دوستان بالاخره یه چیزی هم یرا من اومد

سوشیال

یعد از 23 زور بالاخره سوشیال اومد ولی گرین کارت هنوز در هاله ای از ابهامه...

free_free مبارک باشهSmile ولی خیلی بی قراری هااااا! گرین کارت منم هنوز نیومده،اندکی صبر سحر نزدیک است Wink Big Grin Tongue
[font=Tahoma]2011AS22*** :case number
تاریخ مصاحبه: 11می
کنسولگری: آنکارا
[/font]

[font=Tahoma]تاریخ دریافت ویزا: 29سپتامبر[/font]
تشکر کنندگان: free_free ، ramin_ad ، farnaz82 ، sare ، tamanna ، AmericanHamid ، SH1A2R3
(2011-11-26 ساعت 03:44)free_free نوشته:  دوستان کسی homesick گرفته یا فقط من گرفتم؟Wink

بقیه بچه ها کجا رفتن؟ بیاین بگین کجایینSmile
تبریک فریی فریی جان،بقیه مدارک هم ایشالا زود میاد،

بیماری نام برده واقعا وحشتناک،خوشا ب حل شما ک یا برگشتین یا در شرف برگشتنید.
من ک تازه اولشه،این مرز خوب بشو هم ک نیست،قربونش برم روز ب روز داره اوود می‌کنه،کسی‌ درمون براش سراغ نداره؟؟؟Smile))
وأقیعن تنهای آدمو از پا در میاره،خدا ب همگیمون صبر بده
با آرزوی موفقیت روز افزون برای همه دوستان

تشکر کنندگان: joy ، farnaz82 ، tamanna ، AmericanHamid ، SH1A2R3 ، free_free
سلام .. می‌خواستم بدونم آیا در فرودگاه دوبی‌ می‌تونم ریال رو با دلار چنج کنم اگر این امکان هست تا چه میزان و با چه قیمتی .... ممنون میشم پاسخ بدید .
تاریخ دریافت نامه قبولی اول : هیچوقت
تاریخ دریافت نامه دوم : 2 AUG
تاریخ مصاحبه : 8 AUG
تاریخ دریافت ویزا : 11 AUG
کیس : 2011AS00035XXX
کنسولگری: ابوظبی
جمع هزینه ها 4 نفر : تومان 7,570,000
تشکر کنندگان: tamanna ، ramin_ad ، AmericanHamid ، SH1A2R3
سلام
گرین کارت من 10 روز پیش رفته به آدرسی که دادم . سوشیال هم حدود 17 روز پیش نامه دادند که تا دو هفته دیگه میاد ولی هنوز نیومده. امیدوارم بعد این تعطیلی ها بیاد.
راستی چرا من homesick نمیشم براتون حسودیم میشه.

تشکر کنندگان: REZA1390 ، farnaz82 ، 3rip ، joy ، sare ، tamanna ، frozen mind ، ramin_ad ، SH1A2R3 ، free_free
(2011-11-28 ساعت 04:37)AmericanHamid نوشته:  سلام
گرین کارت من 10 روز پیش رفته به آدرسی که دادم . سوشیال هم حدود 17 روز پیش نامه دادند که تا دو هفته دیگه میاد ولی هنوز نیومده. امیدوارم بعد این تعطیلی ها بیاد.

فکر کنم شما انجا تنها نیستید آقا حمید و دورتون شلوغ است Wink
اما واقعا خوشحالم اینو میشنوم Smile
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
دریافت ویزا:یک ضرب Cool
تشکر کنندگان: ramin_ad ، free_free ، AmericanHamid
سلام و تبریک به همه دوستانی که الان رسیدن به آمریکا و منتظرن که گرین کارت و بقیه مدارکشون بدستشون برسه
چند تا سوال داشتم اگه کسی بتونه کمک کنه ممنون میشم:
1- چه مقدار پول میشه با خودت ببری؟
(10000 دلار واسه هر نفر یا 10000 دلار واسه هر خانواده)
2- اگه کسی بچه خردسال داشته باشه واسه بیمه درمان کمکی میکنن یا نه؟
و برای بیمه درمان افراد بزرگسال باید چکار کرد؟
3- آیا کسی با خودش دارو از ایران برده و آیا نیازی به تائیدیه نسخه پزشکی از مرجع خاصی داره؟
ببخشید زیاد سوال کردم با تشکر و آرزوی موفقیت واسه همه

2012AS59XXX
سفارت: ابوظبی
وقت مصاحبه: July-08-2012
دریافت ویزا: July-08-2012 (یک ضرب)
ورود به آمریکا: Nov-01-2012
تشکر کنندگان: ramin_ad ، SH1A2R3
(2011-11-28 ساعت 11:45)hoda2012 نوشته:  سلام و تبریک به همه دوستانی که الان رسیدن به آمریکا و منتظرن که گرین کارت و بقیه مدارکشون بدستشون برسه
3- آیا کسی با خودش دارو از ایران برده و آیا نیازی به تائیدیه نسخه پزشکی از مرجع خاصی داره؟

دوست عزيز سلام
تقريباً تمامي پاسخهاي شما در همين تاپيك وجود داره و فقط بايد از امكان شگفت انگيز جستجو استفاده بفرمائين تا جواب سئوالاتون رو بگيرين
اما جواب سئوالاتون :
1- هر چقدر كه بخواين مي تونين با خودتون ببرين و به اين پول مالياتي تعلق نميگيره ، فقط مشكل اصلي فرودگاه ايرانه كه ممكنه بهتون گير بده و بعنوان قاچاق ارز ضبط كنه يا لطف كنه و بگه هر چقدر كه بيشتر از 5000 دلار براي هر نفر دارين ، لطف كنين همراهتون برگردونن
2- جواب سئوال دومتون رو بايد دوستاني كه اونطرف هستن بدن و توي اين تاپيك هم من نديدم
3- در خصوص دارو مشكلي وجود نداره و دوستان بردن ، جائي هم چك نشده و نسخه اي هم نداشتن (داشتن دارو توصيه ميشه ، چون قيمت دارو اونطرف خيلي خيلي گرون هست) ، اما خوب ممكنه ريسك داشته باشه و ريسكش هم اينه كه ممكنه مامور گمرك ايالات متحده جلوي چشمتون داروتون رو بريزه توي سطل زباله ، اما خوب به ريسكش مي ارزه ، من جاي شما باشم مي برم
موفق باشين
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، California ، hoda2012 ، storagemeter ، farnaz82 ، ramin_ad ، AmericanHamid ، mitr.p ، Hornet ، Lucky Luke
(2011-11-26 ساعت 11:32)tamanna نوشته:  
(2011-11-26 ساعت 03:44)free_free نوشته:  دوستان کسی homesick گرفته یا فقط من گرفتم؟Wink

بقیه بچه ها کجا رفتن؟ بیاین بگین کجایینSmile

منم از این موضوع خیلی میترسم!!!!ته تغاری خونه که تا حالا همه دوروبرش بودن و ی لحظه هم تنها نبوده حالا میخواد تنهای تنها پاشه بره اونور دنیا.هر موقع بهش فکر میکنم کلی گریه میکنم و از رفتن پشیمون میشمSad

سلام دوستای خوبم من فکر کنم که حالا که ما این راه رو انتخاب کردم و قدم برای تغییر بزرگی گذاشتیم باید فکرای منفی رو دور بریزیم
تصورش هم اذیت میکنه ادم رو پس به مزایای این حرکت فکر کنید نه به معایبش حتی اگه درست باشه
ما هم15 دی به سیاتل میایم.
پس از این به بعد::::::::: فکرای مثبت
به امید موفقیت همههههههههههههههههههههههه
شماره کیس: *****2011AS
کنسولگری: آنکارا
تاریخ مصاحبه: AUG/4
تاریخ اخذ ویزا :من یکضرب ویزا گرفتم ،همسرم برگه آبی
تاریخ کلیر همسر:sep/27Rolleyes
تشکر کنندگان: vroom ، nahid.t ، ramin_ad ، joy ، free_free ، sare ، AmericanHamid ، farnaz82 ، SH1A2R3 ، tata63 ، آرتين ، Hornet ، MAHDI2012
آخه این مرض کجاش حسودی داره؟؟؟؟؟؟
حمید جان ممکن راه کارها و برنامتو توضیح بدی،حتما ب کار من میادSmile)))))
تشکر کنندگان: free_free ، AmericanHamid ، farnaz82 ، SH1A2R3 ، tamanna
دوستان سلام
امروز گرین کارتهای ما بالاخره رسید. جالبه که دو بار هم برامون نامه ول کام امد.
انشا الله مراحل مهاجرت بقیه دوستان هم بزودی وبخوبی طی بشه .
تشکر کنندگان: ramin_ad ، smebi2011 ، SH1A2R3 ، free_free ، AmericanHamid ، farnaz82 ، nahid.t ، tamanna ، najibi ، Hornet ، behzadb57 ، Lucky Luke
(2011-11-28 ساعت 13:00)sare نوشته:  
(2011-11-28 ساعت 11:45)hoda2012 نوشته:  سلام و تبریک به همه دوستانی که الان رسیدن به آمریکا و منتظرن که گرین کارت و بقیه مدارکشون بدستشون برسه

دوست عزيز سلام
تقريباً تمامي پاسخهاي شما در همين تاپيك وجود داره و فقط بايد از امكان شگفت انگيز جستجو استفاده بفرمائين تا جواب سئوالاتون رو بگيرين
اما جواب سئوالاتون :
1- هر چقدر كه بخواين مي تونين با خودتون ببرين و به اين پول مالياتي تعلق نميگيره ، فقط مشكل اصلي فرودگاه ايرانه كه ممكنه بهتون گير بده و بعنوان قاچاق ارز ضبط كنه يا لطف كنه و بگه هر چقدر كه بيشتر از 5000 دلار براي هر نفر دارين ، لطف كنين همراهتون برگردونن
2- جواب سئوال دومتون رو بايد دوستاني كه اونطرف هستن بدن و توي اين تاپيك هم من نديدم
3- در خصوص دارو مشكلي وجود نداره و دوستان بردن ، جائي هم چك نشده و نسخه اي هم نداشتن (داشتن دارو توصيه ميشه ، چون قيمت دارو اونطرف خيلي خيلي گرون هست) ، اما خوب ممكنه ريسك داشته باشه و ريسكش هم اينه كه ممكنه مامور گمرك ايالات متحده جلوي چشمتون داروتون رو بريزه توي سطل زباله ، اما خوب به ريسكش مي ارزه ، من جاي شما باشم مي برم
موفق باشين
همونجوری ک سار خانوم گفتن،جواب سوال ۱ همینه

سوال ۲:می‌شه ی حرکتی‌ زد.یه ذره سخته.باید سابقه کار داشته باشین برای گرفتن " FA " بیمه هم شامل یون می‌شه.

۳:دارو هم مشکلی‌ نیست،یعنی‌ من مشکلی‌ نداشتم.نیاز نیست مسکن بیارین البته اگه نوع خیلی‌ خاص مصرف نمی‌کنین.اینجا سوپر مارکتها و فروشگها دارن
آنتین بیوتیک گرونه و داروی بیماری خاص ک بدون نسخه نمیدن
محدودیتی هم فّک نمکنم داشته باشه،من ۲ کیلو از بارم دارو بودBig Grin

تشکر کنندگان: smebi2011 ، SH1A2R3 ، farnaz82 ، tamanna ، najibi ، behzadb57
(2011-11-29 ساعت 03:13)ramin_ad نوشته:  
(2011-11-28 ساعت 13:00)sare نوشته:  

دوست عزيز سلام
اما جواب سئوالاتون :
موفق باشين
همونجوری ک سار خانوم گفتن،جواب سوال ۱ همینه

سوال ۲:می‌شه ی حرکتی‌ زد.یه ذره سخته.باید سابقه کار داشته باشین برای گرفتن " FA " بیمه هم شامل یون می‌شه.

۳:دارو هم مشکلی‌ نیست،یعنی‌ من مشکلی‌ نداشتم.نیاز نیست مسکن بیارین البته اگه نوع خیلی‌ خاص مصرف نمی‌کنین.اینجا سوپر مارکتها و فروشگها دارن
آنتین بیوتیک گرونه و داروی بیماری خاص ک بدون نسخه نمیدن
محدودیتی هم فّک نمکنم داشته باشه،من ۲ کیلو از بارم دارو بودBig Grin
دوست عزیز! در مورد سوال دومتان نیازی به کار و... نیست فقط باید بهشون ثابت بشه توان مالی ندارید و اونموقع بچه را بیمه دولتی میکنند که تو مسئله سیتیزن شدن تاثیر نداره (چون تجربه دوستان را انتقال کردم بهتره برای اطلاع بیشتر به district school محلتان مراجع کنید). موفق باشید
-

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: smebi2011 ، SH1A2R3 ، Ali Sepehr ، AmericanHamid ، hoda2012 ، ramin_ad ، tata63 ، آمریکا
(2011-11-28 ساعت 08:34)farnaz82 نوشته:  

سلام
نه من تک و تنها هستم . حتا یک دوست هم ندارم. روزی که اومدم شاید باور نکنید 2 ساعت در فرودگاه سن فرانسیسکو نشسته بودم . نمیدونستم کجا برم و چیکار کنم.

تشکر کنندگان: farnaz82 ، free_free ، SH1A2R3 ، vroom ، ramin_ad ، sare ، tamanna
(2011-11-29 ساعت 12:33)AmericanHamid نوشته:  
(2011-11-28 ساعت 08:34)farnaz82 نوشته:  

سلام
نه من تک و تنها هستم . حتا یک دوست هم ندارم. روزی که اومدم شاید باور نکنید 2 ساعت در فرودگاه سن فرانسیسکو نشسته بودم . نمیدونستم کجا برم و چیکار کنم.
پس واقعا باریکلا دارید معلومه ارادتون خیلی قوی است ،امیدوارم بتونیم بیشتر و بیشتر از تجارب خوبتون استفاده کنیم Wink
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
دریافت ویزا:یک ضرب Cool
تشکر کنندگان: AmericanHamid ، free_free ، SH1A2R3 ، ramin_ad ، tamanna
(2011-11-29 ساعت 00:24)ramin_ad نوشته:  
آخه این مرض کجاش حسودی داره؟؟؟؟؟؟
حمید جان ممکن راه کارها و برنامتو توضیح بدی،حتما ب کار من میادSmile)))))
قبول دارم حسودی نداره ولی با خودم گفتم شاید من نسبت به خانواده ام بی احساس هستم . برای همین حسودیم شد.
راستش من راه کاری ندارم جز این که قبل از اومدن خودم رو برای تنهایی اماده کرده بودم

تشکر کنندگان: frozen mind ، free_free ، SH1A2R3 ، ramin_ad ، sare ، tamanna

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان