کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2012-02-06 ساعت 17:29)Rainy نوشته:  
(2012-02-06 ساعت 10:56)moraddad نوشته:  سلام به دوستان عزیز، چه اونوری چه اینوری چه تو راه ;-)
گرین کارت رو کجا میشه رد گیری کرد؟ (البته از ایران)بعد از 4 ماه نیومده هنوز.
با گرین کارت یا ویزای مهر شده میشه مستقیم از ایران به کانادا رفت؟ محدودیتی برای زمان ماندن در اونجا هست؟
راستی یکی از دوستان پرسیده بود در سفر دوم هم میشه از DHSH استفاده کرد اگه سفر اول مراجعه نکرده باشه؟

ممنون

ببخشيد اين DHSH يعني چه؟

فکر کردم همه تو این فروم میدونن و مخففشو نوشتم. البته اسپلش یکم اشتباه شده. DSHS درستشه. (Department of Social and Health Services)منظورم اداره ای هست که به تازه واردین در شرایط خاصی کمک مالی میکنه. با همین اسم سرچ بفرمایین سایتشو میتونین پیدا کنین: http://www.dshs.wa.gov/

حالا یکی جواب سوالات منو نمیده؟ :-D
شماره کیس:AS00030XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:جولای 2011
تاریخ مصاحبه: 7 جولای 2011
تاریخ دریافت کلیرنس: 8 آگوست 2011
تاریخ دریافت ویزا: 9 سپتامبر 2011
الهی رضا برضاک و رضا بقضائک و تسلیما لامرک لا معبود سواک فاغث یا غیاث المستغیثین
تشکر کنندگان: ramin_ad ، SH1A2R3 ، Lucky Luke
سلام به همه دوستان قديمي و پيشكسوتان 2011

دوستان عزيز ، اگه ميشه منو راهنمايي كنيد . من اگه خدا بخواد به همراه خانواده ام بزودي عازم هستيم . فقط نميدونم كه با اين محدوديت خروج ارز بيش از 15،000 دلار چكار كنم !!!!! حواله كه وجود نداره ، اگر هم داشته باشه جرأت ندارم . پس بايد چكار كنم تا مشكلم حل بشه ؟ اگه كسي ميدونه و واقعاً اطمينان داره رو هم لطف كنه بگه .
تشکر کنندگان: ramin_ad
داداش قایم کن............. یواشکی ببر...............
الان در هیوستون
شماره کیس :2012AS00014xxx
کنسولگری:آنكارا
تاریخ مصاحبه : 8 دسامبر 2011
تاریخ کلیرنس : 13 ژانویه 2012
تاریخ ویزا : 24 ژانویه 2012
تاریخ ورود به آمریکا : 19 آپریل 2012
تعداد نفرات با این کیس : 2 نفر
خدایا من فدات بشم.......

تشکر کنندگان: ramin_ad ، SH1A2R3
ترو خدا يكي اگه ميدونه جواب بده :تو سايت خونده بودم كه هركس گرين كارت داره ميتونه خروجيپرداخت نكنه!! آيا صحت داره و چطوري ممكنه ؟
مثلا بايد موقع خروج گرين كارتمونو به مامور گيت گذرنامه نشون بديم؟
دريافت ويزا: 2011
باران باش و ببار و نپرس کاسه های خالی از آن کیست_كوروش بزرگ [/color]
تشکر کنندگان: ramin_ad ، SH1A2R3
(2012-02-08 ساعت 16:52)mehdi3261 نوشته:  داداش قایم کن............. یواشکی ببر...............

سلام مهدي جان ، داداش اين چه راهنمايي هستش كه از من ميكني !!!! عزيزم مگه به همين سادگيه !!! راستش ، دوست خوبم omidooo تهشو درآورده . از وارد كننده دستگاههاي كنترل افراد در فرودگاه سوال كرده ، ايشون گفتن كه اسكناس رو هم دستگاه اشعه ايكس نشون ميده . اگه اينطور بود كه همه ميتونستن با خودشون اسكناس خارج كنن !!!! ساده نباش داداش ما خودمون ته زرنگي هستيم . بگذريم با مرام تاريخ صدور ويزاي شما با من يكي هستش ، ناقلا كي تركيه بودي كه من متوجه نشدم ؟ اي كاش از نزديك شما رو ميديدم و افتخار آشنايي نصيبم ميشد . به هر صورت حيف شد . ولي ساده نباش علي جون ، ساده نباش .
تشکر کنندگان: ramin_ad ، MAHDI2012 ، sare ، SH1A2R3 ، Lucky Luke
(2012-02-08 ساعت 17:33)Rainy نوشته:  ترو خدا يكي اگه ميدونه جواب بده :تو سايت خونده بودم كه هركس گرين كارت داره ميتونه خروجيپرداخت نكنه!! آيا صحت داره و چطوري ممكنه ؟

سلام دوست من
اگه سفر اولتون نیست نیازی نیست عوارضی پرداخت کنین،در ضمن عرض مسافری نصف تعلق میگیره

*مثلا بايد موقع خروج گرين كارتمونو به مامور گيت گذرنامه نشون بديم؟=> بله،
تشکر کنندگان: apoornaki ، SH1A2R3
(2012-02-08 ساعت 18:07)afshin4749 نوشته:  
(2012-02-08 ساعت 16:52)mehdi3261 نوشته:  داداش قایم کن............. یواشکی ببر...............

سلام مهدي جان ، داداش اين چه راهنمايي هستش كه از من ميكني !!!! عزيزم مگه به همين سادگيه !!! راستش ، دوست خوبم omidooo تهشو درآورده . از وارد كننده دستگاههاي كنترل افراد در فرودگاه سوال كرده ، ايشون گفتن كه اسكناس رو هم دستگاه اشعه ايكس نشون ميده . اگه اينطور بود كه همه ميتونستن با خودشون اسكناس خارج كنن !!!! ساده نباش داداش ما خودمون ته زرنگي هستيم . بگذريم با مرام تاريخ صدور ويزاي شما با من يكي هستش ، ناقلا كي تركيه بودي كه من متوجه نشدم ؟ اي كاش از نزديك شما رو ميديدم و افتخار آشنايي نصيبم ميشد . به هر صورت حيف شد . ولي ساده نباش علي جون ، ساده نباش .

این دستگاه کنترل شاید نشون بده اما شمارش نمی کنه خوب معلومه همه مسافرها ارزوپول وطلا دارند اما فقط درصورت بازرسی بدنی وشمارش آن میزان ارزمسافروهمراه اون مشخص میشه ...
2012AS19000
Ankara
یکضرب
هجرت: جولای2012

تشکر کنندگان: ramin_ad ، ali72 ، tamanna ، SH1A2R3
(2012-02-08 ساعت 23:37)ramin_ad نوشته:  
(2012-02-08 ساعت 17:33)Rainy نوشته:  ترو خدا يكي اگه ميدونه جواب بده :تو سايت خونده بودم كه هركس گرين كارت داره ميتونه خروجيپرداخت نكنه!! آيا صحت داره و چطوري ممكنه ؟

سلام دوست من
اگه سفر اولتون نیست نیازی نیست عوارضی پرداخت کنین،در ضمن عرض مسافری نصف تعلق میگیره

*مثلا بايد موقع خروج گرين كارتمونو به مامور گيت گذرنامه نشون بديم؟=> بله،

سلام
بهتره که خروجی پرداخت کنید تا ارز کامل (1500$) بگیرید.
تشکر کنندگان: sare ، najibi ، tamanna ، ramin_ad
(2012-02-08 ساعت 23:56)mansour*** نوشته:  

افیشن جان این دستگاه کنترل شاید نشون بده اما شمارش نمی کنه خوب معلومه همه مسافرها ارزوپول وطلا دارند اما فقط درصورت بازرسی بدنی وشمارش آن میزان ارزمسافروهمراه اون مشخص میشه شما در پست وقسمت 2012جواب منوندادید نفری 15هزارتا یا کلا15هزارتا.
...
درضمن امروزمن 3000یوروبه آلمان حواله کردم توسط یک دلار فروش بدون مشکل.
بچه ه ا داستان 15 هزار تا چیه؟!!! مگه نفری 5 هزار$ نیست مقدار ارزی که اجا زه میدن؟
لطفا دوستانی که تازه رفتن از تجربه برخوردشون در فرودگاه بگن یه کم. من که واسه مصاحبه می رفتم آنکارا (آذر ماه ) چیزی نپرسیدن که چقدر داری میبری!
شماره کیس : 2012AS00013XXX
تاریخ رویت قبولی در سایت:15 جولای
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:19 جولای 2011 DHL
کنسولگری: ANKARA
تاریخ کارنت شدن کیسBig Grinecember
تعداد: 1
تاریخ مصاحبه:19 dec
تاریخ دریافت ویزا:19 dec
سفر به آمریکا : FEB 2012

تشکر کنندگان: ramin_ad ، tamanna ، SH1A2R3 ، AmericanHamid
(2012-02-14 ساعت 03:15)الی الی نوشته:  
(2012-02-08 ساعت 23:56)mansour*** نوشته:  

افیشن جان این دستگاه کنترل شاید نشون بده اما شمارش نمی کنه خوب معلومه همه مسافرها ارزوپول وطلا دارند اما فقط درصورت بازرسی بدنی وشمارش آن میزان ارزمسافروهمراه اون مشخص میشه شما در پست وقسمت 2012جواب منوندادید نفری 15هزارتا یا کلا15هزارتا.
...
درضمن امروزمن 3000یوروبه آلمان حواله کردم توسط یک دلار فروش بدون مشکل.
بچه ه ا داستان 15 هزار تا چیه؟!!! مگه نفری 5 هزار$ نیست مقدار ارزی که اجا زه میدن؟
لطفا دوستانی که تازه رفتن از تجربه برخوردشون در فرودگاه بگن یه کم. من که واسه مصاحبه می رفتم آنکارا (آذر ماه ) چیزی نپرسیدن که چقدر داری میبری!

من 10 فوریه که از فرودگاه امام اومدم حدود 15 هزار دلار همراهم بود و دو سه جای مختلف کوله پشتیم پخشش کردم و هیچ مشکلی نبود.

یه وقتایی ممکنه گیر بدن یه وقتایی هم کاری ندارند بگیر نگیر داره.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
ali.sepehr@pariztravel.com

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
تشکر کنندگان: Man ، najibi ، storagemeter ، ParsTrader ، ramin_ad ، sare ، Akta ، الی الی ، rayan.s ، tamanna ، SH1A2R3 ، farnaz82 ، Lucky Luke ، AmericanHamid
سلام دوستان من 2 تاسوال داشتم درصورت امکان جواب بدید ممنون میشم 1- ایا میتونیم با داشتن گرین کارت ورودمون به امریکا باشه و خروجمون از کانادا به ایران 2- ایا قبل از 6 ماه که میخواهیم برگردیم به امریکا اخرین خروج رو از زمانیکه از امریکا خارج شدیم برای سیتی زنی به حساب میاد یازمانیکه از کانادا خارج شدیم چون بوسیله زمینی میخوام برم و چک کردن در مرز هستش در بوفالو که فکر نمیکنم به اون صورت چک کنند. اگر دوستان اطلاعی دارن ممنون میشم توضیح دهند .
تشکر کنندگان: tamanna ، SH1A2R3 ، AmericanHamid
سلام
دوستان یه سوال دارم.
آیا اشکالی داره به یه ایالت وارد شد ولی آدرسی که میخوای گیرین کارتت و اس.اس. ان بره تو یه ایالت دیگه باشه ؟
شماره کیس : 2012AS00013XXX
تاریخ رویت قبولی در سایت:15 جولای
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:19 جولای 2011 DHL
کنسولگری: ANKARA
تاریخ کارنت شدن کیسBig Grinecember
تعداد: 1
تاریخ مصاحبه:19 dec
تاریخ دریافت ویزا:19 dec
سفر به آمریکا : FEB 2012

تشکر کنندگان: SH1A2R3
(2012-02-15 ساعت 18:50)الی الی نوشته:  سلام
دوستان یه سوال دارم.
آیا اشکالی داره به یه ایالت وارد شد ولی آدرسی که میخوای گیرین کارتت و اس.اس. ان بره تو یه ایالت دیگه باشه ؟

بله امکان پذیره اما تا گرین کارت و اس اس ان رو بدستتون برسونند ممکنه یکمی طول بکشه دردسر برای کسی که گرین کارت براش می رسه بوجود میاد.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
ali.sepehr@pariztravel.com

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
تشکر کنندگان: الی الی ، tamanna ، SH1A2R3 ، sare ، AmericanHamid
(2012-02-15 ساعت 15:05)zohreh36 نوشته:  سلام دوستان من 2 تاسوال داشتم درصورت امکان جواب بدید ممنون میشم 1- ایا میتونیم با داشتن گرین کارت ورودمون به آمریکا باشه و خروجمون از کانادا به ایران 2- ایا قبل از 6 ماه که میخواهیم برگردیم به آمریکا اخرین خروج رو از زمانیکه از آمریکا خارج شدیم برای سیتی زنی به حساب میاد یازمانیکه از کانادا خارج شدیم چون بوسیله زمینی میخوام برم و چک کردن در مرز هستش در بوفالو که فکر نمیکنم به اون صورت چک کنند. اگر دوستان اطلاعی دارن ممنون میشم توضیح دهند .
ای کاش یکی جواب منو میداد ممنون میشم

تشکر کنندگان: SH1A2R3
(2012-02-16 ساعت 12:55)zohreh36 نوشته:  
(2012-02-15 ساعت 15:05)zohreh36 نوشته:  سلام دوستان من 2 تاسوال داشتم درصورت امکان جواب بدید ممنون میشم 1- ایا میتونیم با داشتن گرین کارت ورودمون به آمریکا باشه و خروجمون از کانادا به ایران 2- ایا قبل از 6 ماه که میخواهیم برگردیم به آمریکا اخرین خروج رو از زمانیکه از آمریکا خارج شدیم برای سیتی زنی به حساب میاد یازمانیکه از کانادا خارج شدیم چون بوسیله زمینی میخوام برم و چک کردن در مرز هستش در بوفالو که فکر نمیکنم به اون صورت چک کنند. اگر دوستان اطلاعی دارن ممنون میشم توضیح دهند .
ای کاش یکی جواب منو میداد ممنون میشم

حالا که کسی تجربه شخصی در این باره نداره یا یادش نمیاد، من استنباط خودمو میگم:
شما سوالات خودتونو طوری مطرح کردین که انگار کانادا یکی از ایالتهای لاینفک آمریکاست! درسته که سفر به کانادا از طریق آمریکا خیلی راحته، اما اونجا یک کشور مستقله و در هر حالتی باید ورود و خروج از آمریکا رو مبنای محاسبه قرار بدین. پس با این فرض جدید می تونم بگم که:

1- بله کاملا امکانپذیره. شما می تونین با داشتن گرین کارت وارد آمریکا بشین و بعد از اون خارج بشین و برین کانادا و از اونجا هم برین هرجای این کره خاکی.

2- قاعدتا خروجتون از زمان خروج از آمریکا به کانادا حساب میشه. اگر در مرز بوفالو دقیق چک نکنن چطور می تونین ثابت کنین چه مدت در کانادا بودین و کی از آمریکا خارج شدین؟
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
تشکر کنندگان: zohreh36 ، storagemeter ، apoornaki ، tamanna ، ParsTrader ، SH1A2R3

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان