کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
سلام به همه
کسی جواب سوالات Tenesy رو نمیده!!!!! سوال های اون برای منم سواله....لطفا راهنماییمون کنید. :

جدا از بحث تهیه بلیط و ...
هنگام ورود به آمریکا ، در بدو ورود در فرودگاه به کجا مراجعه و چه مراحلی باید انجام بدیم؟ چه مدارکی باید همراه داشته باشیم؟ (جز اون پوشه که توسفارت دادن)
اگه بخوایم ورودمون به یه ایالت باشه ولی بعد از 2 هفته بریم ایالت دیگه بمونیم بهتره آدرس کدوم رو بدیم؟
و اگر آدرس ایالتی باشه که بعد دو هفته میریم هنگام ورود به شهر اول لازمه بازم برای دریافت سوشیال نامبر به سازمانش مراجعه کنیم؟
قضیه دارایی هایی که باید هنگام ورود به آمریکا اعلام کنیم، تا چقدرمیشه؟ مثلا بگیم می خوایم خونه بخریم و مبلغ بالا باشه اشکالی داره؟

ممنون میشم اگر اطلاعاتی دارید در اختیار من و سایر دوستان قرار دهید.

شماره کیس : 2012AS00013XXX
تاریخ رویت قبولی در سایت:15 جولای
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:19 جولای 2011 DHL
کنسولگری: ANKARA
تاریخ کارنت شدن کیسBig Grinecember
تعداد: 1
تاریخ مصاحبه:19 dec
تاریخ دریافت ویزا:19 dec
سفر به آمریکا : FEB 2012

تشکر کنندگان: AmericanHamid ، ramin_ad
سلام دوستان تبریک به همتون که دارید تدارک سفر رو میبینید .عذرخواهی میکنم که در تا÷یک نا مناسب سوالم رو میپرسم ولی چاره چیه که دوستان قدیم به خاطر ویروس و این حرف ها کمتر به فیسبوک و تاپیک های مختلفش سر میزنند.
و اما سوال من:
13 ژانویه کیس ما در صفحه کلیرشده ها ظاهر شد منتها با یک ستاره شومSad
از اون روز تا حالا هنوز نفهمیدیم من کلیر شدم یا همسرم(ایشون برنده اصلی هستند) کسایی که وضعیت ما رو داشتند بفرمایند اصلا میشه برنده اصلی کلیر نشه و همراهش بشه؟
آیا وقتی نفر دوم هم کلیر شه ستاره خود به خود برداشته میشه؟
به ما 9 سوالی داده بودند و آفیسر به همسرم گفت چون راجع به شغلت متوجه نشدم این سوالا رو پر کن بنابر این فقط اون سوالا رو جواب داد و من نه؟ این میتونه تاثیر گذار باشه؟
ما تا 3 می برا گرفتن ویزا وقت داریم و پاسپورتمون ماه جون 8 ماه ازاعتبارش باقی میمونه الان میتونیم برا تعویض پاس اقدام کنیم یا دیگه ویزا با شماره پاس قبلی صادر شده؟
ممنون از وقتی که میذارید و نیازمند دعای خیرتون.
شماره کیس :2012AS10XXX
تاریخ مصاحبه:7Dec
کلیر:25 jan

در نبرد بين روزهاي سخت و آدمهاي سخت، روزهاي سخت مي روند و آدمهاي سخت مي مانند
تشکر کنندگان:
(2012-01-20 ساعت 21:02)sima s نوشته:  سلام دوستان تبریک به همتون که دارید تدارک سفر رو میبینید .عذرخواهی میکنم که در تا÷یک نا مناسب سوالم رو میپرسم ولی چاره چیه که دوستان قدیم به خاطر ویروس و این حرف ها کمتر به فیسبوک و تاپیک های مختلفش سر میزنند.
و اما سوال من:
13 ژانویه کیس ما در صفحه کلیرشده ها ظاهر شد منتها با یک ستاره شومSad
از اون روز تا حالا هنوز نفهمیدیم من کلیر شدم یا همسرم(ایشون برنده اصلی هستند) کسایی که وضعیت ما رو داشتند بفرمایند اصلا میشه برنده اصلی کلیر نشه و همراهش بشه؟
آیا وقتی نفر دوم هم کلیر شه ستاره خود به خود برداشته میشه؟
به ما 9 سوالی داده بودند و آفیسر به همسرم گفت چون راجع به شغلت متوجه نشدم این سوالا رو پر کن بنابر این فقط اون سوالا رو جواب داد و من نه؟ این میتونه تاثیر گذار باشه؟
ما تا 3 می برا گرفتن ویزا وقت داریم و گذرنامهمون ماه جون 8 ماه ازاعتبارش باقی میمونه الان میتونیم برا تعویض پاس اقدام کنیم یا دیگه ویزا با شماره پاس قبلی صادر شده؟
ممنون از وقتی که میذارید و نیازمند دعای خیرتون.
تبریک برای کلیر شدنتون
حتما خانمتون کلیر شده وانشا الله به زودی شما هم کلیر خوهید شد اما برای اطمینان می تونین به سفارت ای میل بزنین ومطمین بشین .
حتما پاستون رو تعویض کنین که بعدا دچار مشگل نشین .
نگران ویزا نباشین چون تا پاستون رو به سفارت ندین ویرا صادر نخواهد شد .وبدیهی که شماره پاس جدیدتون تو اون نوشته می شه .

(2012-01-19 ساعت 07:15)آمریکا نوشته:  سلام دوستان ما 15 روزی هست که به سیاتل اومدیم.اگه سوالی داشتید درخدمتتان هستم.
اقا خیر مقدم
سوال من اینه که از واشنگتن دی سی تا سیاتل چقدر فاصله هست و بهترین روش برای امدن چیه ؟
ایا سیاتل جای دیدنی هست ؟

تشکر کنندگان: AmericanHamid ، ramin_ad
سلام
هنگام ورود به فرودگاه:
از اولین ماموری که می بینید بپرسید صف مهاجران جدید کجاست. بگویید که مهاجر تازه وارد هستید:
I am a first-time immigrant.
راهنمایی تون می کنند.

اما اگر موفق نشدید از کسی بپرسید مثل بقیه مسافران در صفی که زیادی طولانی است نیاستید! اگر به مدت بیش از 15 دقیقه در صفی ایستاده اید، احتمال زیادی وجود دارد که محل مناسب را پیدا نکرده اید!
کانتر های مهاجران با کانترهای توریست ها متفاوت هستند و معولا دارای تابلوی مشخص کننده هستند. مانند:
Permanent residents

اگر نقطه ورود شما در ایالت اول است و بعد از مدتی به ایالتی دیگر می روید، (به نظر شخصی من) بهتر است ادرسی که در سفارت یا فرودگاه می دهید در همان شهر محل ورودتان باشد. (یا ایالت محل ورود)

هنگام ورود در فرورگاه، پرونده شما برای دریافت شماره سوشیل تشکیل می شود. بنابراین نیازی به پیگیری مجدد نیست. اما اگر شهر محل ورود تان با شهر آدرس تفاوت دارد بهتر است با مراجعه به یکی از دفاتر اداره سوشیل پیگیری کنید. فراموش نکنید که اعلام کنید قبلا در فرودگاه پرونده شما تشکیل شده و شما نیاز به دانستن شماره سوشیل خود دارید. همراه داشتن A Number برای این کار الزامی است.
A Number در فرودگاه روی مهر ورود در پاسپورت شما نوشته می شود.

دارایی خود را اعلام کنید:
اگر پول نقد همراه خود دارید اعلام کنید. از 10000 دلار تا ... مبالغ میلیون دلاری!
اگر اشیای با ارزش و قیمتی مانند طلا و جواهرات همراه خود دارید (آنهایی که در بار خود حمل می کنید، غیر از زینت الات مانند گردنبند و دستبندی که پوشیده اید) ارزش تقریبی انها را هم ذکر کنید. به عنوان مثال اگر در بار خود یک شمش طلا دارید که ارزش آن 6 میلیون دلار است آن را ذکر کنید.

موفق باشید

(2012-01-20 ساعت 20:40)الی الی نوشته:  سلام به همه
کسی جواب سوالات Tenesy رو نمیده!!!!! سوال های اون برای منم سواله....لطفا راهنماییمون کنید. :

هنگام ورود به آمریکا ، در بدو ورود در فرودگاه به کجا مراجعه و چه مراحلی باید انجام بدیم؟ چه مدارکی باید همراه داشته باشیم؟ (جز اون پوشه که توسفارت دادن)
اگه بخوایم ورودمون به یه ایالت باشه ولی بعد از 2 هفته بریم ایالت دیگه بمونیم بهتره آدرس کدوم رو بدیم؟
و اگر آدرس ایالتی باشه که بعد دو هفته میریم هنگام ورود به شهر اول لازمه بازم برای دریافت سوشیال نامبر به سازمانش مراجعه کنیم؟
قضیه دارایی هایی که باید هنگام ورود به آمریکا اعلام کنیم، تا چقدرمیشه؟ مثلا بگیم می خوایم خونه بخریم و مبلغ بالا باشه اشکالی داره؟

(2012-01-20 ساعت 20:40)الی الی نوشته:  سلام به همه

بذارید من از تجربه خودمون بگم. ورود ما به فرودگاه واشنگتن دی سی بود. وارد فرودگاه که شدیم به یه خانم که مسافرا رو به صف مربوطه هدایت میکرد پاکت زرد رو نشون دادیم و گفتیم که اولین سفر واسه انجام کارهای مهاجرتی هست. اونم به ما گفت که بریم توی صفnon-citizen ها. بعد از ایستادن در صف نسبتا طولانی از ۶ تا باجه مربوطه ۴ تا تعطیل کردند و ما رو دوباره توی صف های طولانی تر جا دادند. خلاصه افسر اول که خیلی خوش اخلاق هم بود مدارک رو گرفت یعنی همون پاکت زرد, ان رو باز کرد و یه سری اطلاعات ان رو وارد کامپیوترش کرد.بعد بهش اون آدرس اقامت در ا م ر یکا رو دادیم که یه جا وارد کرد و دوباره همه مدارک رو برگردوند و گفت برید اون باجه آخر انتهای سالن. انجا یه افسر سیاه پوست خیلی خشن بود که برگشت به ما گفت شما الان چرا امدید اینجا؟ ما گفتیم که این مدارک رو آوردیم که شما کارهای لازم رو روشون انجام بدید. گفت یعنی الان گرین کارتتون رو میخواهید؟ گفتیم نه خود گرین کارد رو که اینجا نمیدین! قاطی کرد و گفت اگه من الان این مدارک رو تایید نکنم به شما گرین کارد نمیدن. دیگه ما سکوت کردیم و خودش فهمید که ما ناراحت شدیم. سعی کرد چند تا شوخی بکنه ولی من که حسابی حالم گرفته شد. انگشت نگاری کرد آدرسمون رو هم عوض کرد.بهمون گفت که این عکسی رو که توی سفارت دادید میخواهید روی گرین کارد باشه که همسرم عکسش رو هم عوض کرد. از محتویات درون پاکت زرد هم هیچ کدوم رو بهمون برنگردوندند.بعد از اون رفتیم توی صف طویل گمرک یا همونcustoms انجا ست که اگه سبزی یا میوه تازه داشته باشید اجازه ورود نداره و دور میریزند. هامون جا فرم ی رو که توی هواپیما پر کردید رو باید تحویل بدید.بعضی ها چمدوناشون رو میگشتند حتی استری توش رو ولی واسه ما فقط از روی دستگاه رد کردند و به سلامت.
واسه آدرس به نظر من هر کدوم راحت تره واستون.اگه ان ایالتی که بهش وارد میشید اونجائی نیستش که قراره اقامت داشته باشد آدرس رو میتونید عوض کنید. به هر حال میدونید که هر آدرسی بدید به همون آدرس گرین کارد و سوشال میاد.
در مورد پول هم ما نزدیک به ۲۲ هزار تا داشتیم که اعلام کردیم .از اون افسری که این فرم ها رو تحویل گرفت پرسیدیم که مبلغ بالا ورودش مشکل داره؟گفت نه ولی اگه اعلام نکنید و بعدا متوجه بشیم قانونا ایراد داره.
بیشتر از ۱۰۰۰۰ تا برای هر نفر یا خانواده باید اعلام کنید.(اگه اشتباهه دوستان تصحیح کنن)
ببخشید اگه پر چونگی کردم.امیدوارم اطلاعات مفید باشه واستون.

دوستان الان توی سایت گمرک ام ری کا خوندم که ورود سکه، مدال،یا شمش طلا از ایران به ام ری کا ممنوعه. پس ما چه طوری اینجور ایتم ها مون رو ببریم؟

Gold coins, medals, and bullion may be brought into the U.S. However, under regulations administered by the Office of Foreign Assets Control, such items originating in or brought from, Cuba, Iran, and Sudan* are prohibited entry.
منبع:
https://help.cbp.gov/app/answers/detail/...nd-bullion
تشکر کنندگان: ParsTrader ، behzadb57 ، apoornaki ، AmericanHamid ، ramin_ad ، tamanna
به قصد تجارت اگر باشد ممنوع است. اگر اموال شخصی شماست ممنوعیتی ندارد.

(2012-01-20 ساعت 23:22)najibi نوشته:  دوستان الان توی سایت گمرک ام ری کا خوندم که ورود سکه، مدال،یا شمش طلا از ایران به ام ری کا ممنوعه. پس ما چه طوری اینجور ایتم ها من رو ببریم؟

Gold coins, medals, and bullion may be brought into the U.S. However, under regulations administered by the Office of Foreign Assets Control, such items originating in or brought from, Cuba, Iran, and Sudan* are prohibited entry.
منبع:
https://help.cbp.gov/app/answers/detail/...nd-bullion

تشکر کنندگان: behzadb57 ، najibi ، tartar ، Ali Sepehr ، rayan.s ، sare ، apoornaki ، AmericanHamid ، mansour*** ، ramin_ad ، kourosh2011 ، Lucky Luke
دوستانی که مشهد تشریف دارن و میخوان به آمریکا پول بفرستند و به مشکل خوردند بنده چون خودم این مشکل رو داشتم و از یه طریقی اونو حل کردم اگه نیاز یود به بنده پیام خصوصی بدن...

آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: najibi ، یاشار و ماری ، AmericanHamid ، الی الی ، farnaz82 ، joy ، ramin_ad ، tamanna
خوب نوبت اين شده كه من قسمت پاياني سفرم رو بنويسم ، ما مقصدمون لس آنجلس بود با هواپيمايي تركيش كلاس كامفورتش بليط گرفتيم كه فوق العاده عاليو راحت بود هم جاي نشستن هم جاي پاها( براي افراد قد بلند فوق العاده ست) كترينگش با بيزينس يكيه و خلاصه عالي!
ما پروازمون 7 ژانويه بود ولي بليط رو شهريور گرفتيم براي همين قيمت بليطمون 1623000 هزار تومن شد ولي اگه نزديك پرواز بگيريد سوال كردم قيمتش2500000 هستش.
شديدا توصيه ميكنم براي اولين ورود به امريكا با يه آشنا يا فاميل هماهنگ كنيد تا كمكتون كنن، چون هر چقدر هم انگليسيتون خوب باشه و كار بلد باشيد باز هم محيط ناشناختست و خودش مشكل ايجاد ميكنه! چون راهكارهارو نمي دونيد!
اين شرايط براي ما محيا بود بنابراين اولين كاري كه كرديم رفتن به اداره SSN و گرفتن يه نامه موقت بود كه با اين نامه ما خط موبايل خريديم، خونه اجاره كرديم ، اينترنت قرارداد بستيم ، حساب بانكي تو بانك citibankباز كرديم، خلاصه بدون داشتن SSN فقط با داشتن نامه موقتش و كمك دوستامون ما همه كارمون رو كرديم.
قيمت خونمون هم پيشنهاد ويژه بهار بود( اين فارسيشه! Big Grin) يك خوابه ماهي 1000تا شد
براي خريد لوازم خونه( مبل و تختو.....حتي لوازم آشپرخونه) ميتونيد از Ikea استفاده كنيد، براي بقيه خريدها Bed,bath&beyond و Target و Casco كه البته اين آخري كارت ورود مخصوص خودشو داره كه براي ما يكي از دوستانمون محبت كردن!

SSN همسرم 8 روزه آمد و SSN من 15 روزه، گرين كارتهامون و نامه ولكام هم براي ما هنوز نيومده!
آها يه نكته ديگه اينكه چون فاصله آمدن SSN من و همسرم طولاني شد من نگران شدم يه دفعه ديگه رفتم ادارهSSN و اين دفعه شماره SSN خودمو رو ازشون گرفتم! Big Grin

نكته خيلي مهم ديگه اينكه اينجا همه چيز هست! همه چيز! قيمت خيلي چيزها هم نرماله و اصلاً گرون نيست! دارو اينجا همه چي خيلي راحت حتي چرك خشك كن توي فروشگاهاشون با كيفيت خيلي بهتر و بالاتر در دسترسه! آبكش! ليوان دسته دار، هر چيزي كه من اينجا خونده بودم اينجا به سبك ما نيست! هست البته با كيفيت بهترش! Big Grin
سوالي بود در خدمتم!

**يه نكته كه يادم رفت اينكه اگر محدوده wood land hills و يا canoga park باشيد، ميتونيد از كالج west vally , pierce college )براي آموزش زبان و دوره هاي مهارتي استفاده كنيد.

روز مصاحبه: 2011-Aug-03 آنكارا
تاريخ كلير: Sep-07-2011
تاريخ دريافت ويزا:Cool Sep-13-2011
یادمه یه جایی خوندم که یکی از مدیران این سایت به کاربری خطاب کرده بودند که وظیفه ما جواب دادن به سوالات شما نیست، ما هم چنین انتظاری نداریم و اینکه این وبسایت از آن شماست حرفی نسیت. ولی این وبسایت پر از ویروس و تروجان شده و حتی اعتراض دوستان و ایمیل های من هنوز نتونسته بعد از گذشت حدود 3 ماه این مشکل رو حل کنه شما فکر میکنید اخراج و کنترل کاربران مهمتر از پاکسازی این وبسایته؟
تشکر کنندگان:
(2012-01-31 ساعت 03:52)Kivan نوشته:  یادمه یه جایی خوندم که یکی از مدیران این سایت به کاربری خطاب کرده بودند که وظیفه ما جواب دادن به سوالات شما نیست، ما هم چنین انتظاری نداریم و اینکه این وبسایت از آن شماست حرفی نسیت. ولی این وبسایت پر از ویروس و تروجان شده و حتی اعتراض دوستان و ایمیل های من هنوز نتونسته بعد از گذشت حدود 3 ماه این مشکل رو حل کنه شما فکر میکنید اخراج و کنترل کاربران مهمتر از پاکسازی این وبسایته؟

سلام

مدیران تالار ها با مدیران فنی (تیم فنی) تفاوت دارند. مدیران تالارها هیچ دسترسی به کنترل پنل سرور انجمن ندارند و از این نظر با سایر کاربران تفاوتی ندارند. ملامت کردن آنها تفاوتی ایجاد نمی کند.
تشکر کنندگان: الی الی ، sare ، Ali Sepehr ، tata63 ، AmericanHamid
سلام بچه ها
اگر کسی اوایل الی اواسط مارچ که میشه اسفند می خواد بره " لوس آنجلس" ، بیلط گرفته یا می خوادبگیره لطفا به من پیغام بده.
مرسی
شماره کیس : 2012AS00013XXX
تاریخ رویت قبولی در سایت:15 جولای
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:19 جولای 2011 DHL
تاریخ کارنت شدن کیسBig Grinecember
تعداد: 1
تاریخ مصاحبه:19 dec
تاریخ دریافت ویزا:19 dec
سفر به آمریکا : FEB 2012

تشکر کنندگان: sare
بچه ها کسی میدونه کل مراحل مربوط به ورود به آمریکا در فرودگاه چقدر طول میکشه ؟
من 14:45 میرسم آمریکا و میخوام پرواز بعدیم رو 17 بگیرم . یکی میشه کمک کنه لطفا .................
الان در هیوستون
شماره کیس :2012AS00014xxx
کنسولگری:آنكارا
تاریخ مصاحبه : 8 دسامبر 2011
تاریخ کلیرنس : 13 ژانویه 2012
تاریخ ویزا : 24 ژانویه 2012
تاریخ ورود به آمریکا : 19 آپریل 2012
تعداد نفرات با این کیس : 2 نفر
خدایا من فدات بشم.......

تشکر کنندگان: tamanna ، kamrani.navid
(2012-01-31 ساعت 20:25)mehdi3261 نوشته:  بچه ها کسی میدونه کل مراحل مربوط به ورود به آمریکا در فرودگاه چقدر طول میکشه ؟
من 14:45 میرسم آمریکا و میخوام پرواز بعدیم رو 17 بگیرم . یکی میشه کمک کنه لطفا .................

به نظر من كمه. چون پروسه انجام كاراي مهاجرت و گرفتن بارو گشتن چمدونام تو فرودگاه براي خودم بيش از دو ساعت طول كشيد. اينم حساب كن كه فرودگاه رو بلد نيستين و چه بسا فاصله ترمينال داخلي با خارجي كم نباشه و مجبور بشين جابجا بشين اونم با كلي بار كه بايد همه چمدونا رو به اون پروازم تحويل بدين.

شماره كيس : 2011AS26xxx
ابوظبی
تاريخ مصاحبه : 07 Jun
تاريخ كلير شدن: 07 Aug
تشکر کنندگان: sima s ، tata63 ، كاميلا ، sare ، Lucky Luke ، AmericanHamid
با عرض سلام و درود
پاسپورت من و همسرم موقع صدور ویزا 1 سال اعتبار داره ممکنه تا ما بخوایم بیایم از این اعتبار 7-8 ماه مونده باشه، تو فرودگاه u.s. به این قضیه گیر نمیدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سفرای بعدیمون چه طور؟ اگه گرینکارت تو مدتی که اونجا هستیم به دستمون نرسه.. با پاس بی اعتبار چه کنیم؟؟؟Cool
البته به امید خدا 99.99% که گرین کارت تا سفر بعدی یا به دست خودمون یا آشنایانمون میرسه و برامون میفرستن ایران. ولی باز اگه مشکلی ممکنه پیش بیاد راهنماییم کنید و موارد احتیاطی رو سر این قضیه اعتبار پاسپورت بهم خاطر نشان کنید
مرسی دوستان
شماره کیس :2012AS10XXX
تاریخ مصاحبه:7Dec
کلیر:25 jan

در نبرد بين روزهاي سخت و آدمهاي سخت، روزهاي سخت مي روند و آدمهاي سخت مي مانند
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان