کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2012-02-01 ساعت 13:20)sima s نوشته:  با عرض سلام و درود
گذرنامه من و همسرم موقع صدور ویزا 1 سال اعتبار داره ممکنه تا ما بخوایم بیایم از این اعتبار 7-8 ماه مونده باشه، تو فرودگاه u.s. به این قضیه گیر نمیدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سفرای بعدیمون چه طور؟ اگه گرینکارت تو مدتی که اونجا هستیم به دستمون نرسه.. با پاس بی اعتبار چه کنیم؟؟؟Cool
البته به امید خدا 99.99% که گرین کارت تا سفر بعدی یا به دست خودمون یا آشنایانمون میرسه و برامون میفرستن ایران. ولی باز اگه مشکلی ممکنه پیش بیاد راهنماییم کنید و موارد احتیاطی رو سر این قضیه اعتبار گذرنامه بهم خاطر نشان کنید
مرسی دوستان
شما ميتونيد از دفتر حافظ منافع ايران در واشنگتن پاسپورت جديد بگيريد.Big Grin
2012, Bay Area, CA
تشکر کنندگان: frozen mind ، mohammadm64
گذرنامه من و همسرم موقع صدور ویزا 1 سال اعتبار داره ممکنه تا ما بخوایم بیایم از این اعتبار 7-8 ماه مونده باشه، تو فرودگاه u.s. به این قضیه گیر نمیدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سفرای بعدیمون چه طور؟ اگه گرینکارت تو مدتی که اونجا هستیم به دستمون نرسه.. با پاس بی اعتبار چه کنیم؟؟؟Cool
البته به امید خدا 99.99% که گرین کارت تا سفر بعدی یا به دست خودمون یا آشنایانمون میرسه و برامون میفرستن ایران. ولی باز اگه مشکلی ممکنه پیش بیاد راهنماییم کنید و موارد احتیاطی رو سر این قضیه اعتبار گذرنامه بهم خاطر نشان کنید
مرسی دوستان

سلام دوست عزيز
پاسپورت قديمي حتي اگر مال 1000 سال پيش باشه ، ويزاي داخلش اگر اعتبار داشته باشه قابل استناده
دوستاني بودن كه قبل از اولين سفرشون ، پاسپورتي كه داخلش ويزا بود رو بردن گذرنامه و گذرنامشون رو عوض كردن ، اين يعني اينكه ويزا در پاسپورتي بود كه توسط مسئول اداره گذرنامه سوراخ شده بود ، پس نگرانيتون بي جاس
موفق باشينWink
(2012-02-01 ساعت 16:47)hoseyn نوشته:  
مرسی دوستان
شما ميتونيد از دفتر حافظ منافع ايران در واشنگتن گذرنامه جديد بگيريد.Big Grin
دوست محترم شما میتوانید با گذرنامه باطل شده هم وارد خاک ایران شویدودر ایران تقاضای پاسپورت کنید که هزینه دلاری اونجا پرداخت نکنید.

تشکر کنندگان: farnaz82 ، frozen mind ، sare ، sima s ، mohammadm64
دوستان تو سايت خونده بودم كه هركس گرين كارت داره ميتونه خروجيپرداخت نكنه!! آيا صحت داره و چطوري ممكنه ؟
مثلا بايد موقع خروج گرين كارتمونو به مامور گيت گذرنامه نشون بديم؟
دريافت ويزا: 2011
باران باش و ببار و نپرس کاسه های خالی از آن کیست_كوروش بزرگ [/color]
تشکر کنندگان: mohammadm64
(2012-02-02 ساعت 18:14)Rainy نوشته:  دوستان تو سايت خونده بودم كه هركس گرين كارت داره ميتونه خروجيپرداخت نكنه!! آيا صحت داره و چطوري ممكنه ؟
دوست محترم اگر بخواهید خروجی پرداخت نکنید ارز مسافرتی شما نصف خواهد شد وبهتره که تا زمانیکه و یزای امریکای شمادر پاسپورت اعتبار داره خروجی پرداخت کنید و ارز خودتون رو دریافت بفرمایید.موفق باشید
تشکر کنندگان: mohammadm64 ، AmericanHamid
و در ادامه!
گرين كارت هامون با يك روز فاصله 22 روزه و 23 روزه به دستمون رسيد!
هزينه ID كارت ايالتي 26 دلار و گواهي نامه 30 دلار هست!
رفتارشونم متفاوته! از من هم گواهي نامه بين المللي مو گرفت هم اصل گواهي نامه رو! ترجمه رو هم گفت نميخوام! ولي از همسرم هيچ كدوم رو نخواست! براي گرفتن گواهي نامه و كارت ID هم شماره SSN لازمه!

روز مصاحبه: 2011-Aug-03 آنكارا
تاريخ كلير: Sep-07-2011
تاريخ دريافت ويزا:Cool Sep-13-2011
تشکر کنندگان: m86eb ، sare ، الی الی ، farnaz82 ، Man ، nahid.t ، ramin_ad ، SH1A2R3 ، mohammadm64 ، Lucky Luke
سلام به همه بچه هاي گل مهاجرسرا ، چه برنده هاي امسال چه برنده هاي هم دوره اي خودم بچه هاي گل 2011
من چند وقتي هست كه براي اولين سفر كل تاپيك مربوطه و تاپيكهاي مرتبط رو زير و رو كردم و احساسم اين بود كه نقص بزرگي هست و اينكه اطلاعات يكجا در دسترس نيست ، در صفحات مختلف و بصورت پراكنده
سعي كردم تمامي اطلاعات رو در يكجا جمع آوري كنم كه همه بتونن ازش اسفاده كنن و بتونن داخلش بگردن كه اگر در سفر اول به چيزي نياز پيدا كردن ، آدرسي ، شماره اي يا اقدامي ، لازم نباشه كل تاپيك رو طي 3-4 روز بگردن و بخونن
خلاصه اينكه من خودم رو مديون موسس و همينطور مديران خوب و دلسوز سايت مي دونم و اميدوارم كه از اطلاعات ضميمه كه براي بچه هائي كه اولين سفرشون هست ، تهيه كردم ، به نحو احسن استفاده بشه
پیشاپیش از همه عزیزانی هم که تجربیاتشون رو در تاپیک اولین سفر به اشتراک گذاشتن ، تشکر می کنم
ارادتمند همه

فایل‌های پیوست
.pdf   Programming.pdf (اندازه 206.73 KB / تعداد دانلود: 378)
با سلام

خوب من بالاخره سر از لس آنجلس در آوردم Big Grin و به سفر چند ماهه خودم پایان دادم ..

لازم میدونم همین چا از دوستان عزیزم یاشار و ماری که انصافا دو تکه جواهر هستند تشکر و قدردانی داشته باشم..واقعا این دو نفر از هیچ کمکی برای من فرو گذار نکردند...

مهاجرسرا آدم های بزرگی رو تو خودش جا داده بیایید قدرشو بدونیم....
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
(2012-02-02 ساعت 23:16)zohreh36 نوشته:  
(2012-02-02 ساعت 18:14)Rainy نوشته:  دوستان تو سايت خونده بودم كه هركس گرين كارت داره ميتونه خروجيپرداخت نكنه!! آيا صحت داره و چطوري ممكنه ؟
دوست محترم اگر بخواهید خروجی پرداخت نکنید ارز مسافرتی شما نصف خواهد شد وبهتره که تا زمانیکه و یزای آمریکای شمادر گذرنامه اعتبار داره خروجی پرداخت کنید و ارز خودتون رو دریافت بفرمایید.موفق باشید

ممنون از پاسختان. ولي ما كه براي بار چندم از كشور خارج ميشيم و ارز بهمون تعلق نميگيره كه نبايد نگران اين موضوع باشيم. پس ميتونيم گرين كارتمونو نشون بديم و خروجي از ما نگيرن؟
تشکر کنندگان: ramin_ad ، SH1A2R3
با درود
دوستان برای دریافت اس اس ان سوشال باید منتظر شدتا با پست ارسال بشه یا باید خودمان مراجعه حضوری کنیم واز چه طریقی میشه روندصدوراین کارت را تعقیب کرد؟

شماره aنامبر به چه چیزی مربوط میشه؟شماره گرین کارت از چه شماره هایی استخراج میشه؟
یک برگه روی پاکت زردمنگنه شده نوشتهA-Number:Axxxxxودر روی ویزا همین شماره را نوشتهRegistration Number:XXXXX این یعنی چی؟
در ضمن در آمریکا چه سایزعکسی بیشتر کاربرداداری دارد؟

ممنون میشم پاسخ بدهید
2012AS19000
Ankara
یکضرب
هجرت: جولای2012

سلام دوستان من یه سوال داشتم.
خونه هایی که اجاره میکنید بیشتر مبله هستن یا نه؟
از بابت اینکه در سفر اول چی و چه مقدار پول بیاریم میپرسم.
2012as55XXX
مصاحبه: 27 JUNE
کلیرنس: 8 august پس از 42 روز انتظار بسیار سختBig Grin
ورود به امریکا: 3 سپتامبر2012
مقصد:کالیفرنیا/اورنج کانتی
تشکر کنندگان: ramin_ad
با تشکر فراوان از دوست عزیز sare که با کار فوق العاده اش کار همه رو راحت کرد
اگر از عزیزان کسی سابقه پر کردن این فرم ها رو داره ترجمه کلمات پرسیده شده در فرم رو زیر انگلیسی اون بتونه تایپ کنه معرکه میشه
مثلا identification no به شماره شناسنامه میگن یا به شماره کارت ملی ؟
موارد مشابه زیاده
اگه از عزیزان کسی بتونه فرمهای پر کاربرد مثل فرم تو فرودگاه یا فرم برای ویزای سفید رو بصورت ترجمه فارسی زیر همون کلمه تو فرم بیاره خیلی عالی میشه
باز هم از همه ممنون
امیدوارم که همه عزیزان مث این دوستان وقتی رفتن اونور، اینورریا یادشون نره.
باز هم ممنون
شماره کیس: *****ANK20058
کنسولگری: آنکارا
نوع ویزا: خانوادگی F3
تاریخ مصاحبه: January 2012
تاریخ دریافت کلیرنس: March 2012
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود به امریکا:
تعداد افراد: 3

در سرزمینی که سایه آدمهای کوچک، بزرگ شد در آن سرزمین آفتاب در حال غروب است !!!
تشکر کنندگان: ramin_ad ، MAHDI2012 ، moeen ، SH1A2R3
(2012-02-04 ساعت 22:33)mansour*** نوشته:  با درود
دوستان برای دریافت اس اس ان سوشال باید منتظر شدتا با پست ارسال بشه یا باید خودمان مراجعه حضوری کنیم واز چه طریقی میشه روندصدوراین کارت را تعقیب کرد؟

شماره aنامبر به چه چیزی مربوط میشه؟شماره گرین کارت از چه شماره هایی استخراج میشه؟
یک برگه روی پاکت زردمنگنه شده نوشتهA-Number:Axxxxxودر روی ویزا همین شماره را نوشتهRegistration Number:XXXXX این یعنی چی؟
در ضمن در آمریکا چه سایزعکسی بیشتر کاربرداداری دارد؟

ممنون میشم پاسخ بدهید

بله دوست عزیز با پست می فرستند به آدرسی که دادید ،متاسفانه ssn را نمیشه ردیابی کرد و تنها با مراجعه به دفتر سوشیال میتونید مطلع بشید که پروندتون به جریان افتاده یا نه
aنامبر هم شماره ای است که با اون میتونید گرین کارتتون ردیابی کنید که اگر نامه ولکام به دستتون رسیده باشه میتونید اون را داشته باشید
شماره روی ویزا و پاکت زرد رنگ همون شماره گرین کارتتون است

برنده خوش شانس ۲۰۱۱
دریافت ویزا:یک ضرب Cool
تشکر کنندگان: mansour*** ، free_free ، kourosh2011 ، emrah66 ، ramin_ad ، Kivan ، SH1A2R3 ، AmericanHamid ، golbahara
سلام به دوستان عزیز، چه اونوری چه اینوری چه تو راه ;-)
گرین کارت رو کجا میشه رد گیری کرد؟ (البته از ایران)بعد از 4 ماه نیومده هنوز.
با گرین کارت یا ویزای مهر شده میشه مستقیم از ایران به کانادا رفت؟ محدودیتی برای زمان ماندن در اونجا هست؟
راستی یکی از دوستان پرسیده بود در سفر دوم هم میشه از DHSH استفاده کرد اگه سفر اول مراجعه نکرده باشه؟

ممنون
شماره کیس:AS00030XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:جولای 2011
تاریخ مصاحبه: 7 جولای 2011
تاریخ دریافت کلیرنس: 8 آگوست 2011
تاریخ دریافت ویزا: 9 سپتامبر 2011
الهی رضا برضاک و رضا بقضائک و تسلیما لامرک لا معبود سواک فاغث یا غیاث المستغیثین
تشکر کنندگان: mansour*** ، ramin_ad ، SH1A2R3
(2012-02-06 ساعت 10:56)moraddad نوشته:  سلام به دوستان عزیز، چه اونوری چه اینوری چه تو راه ;-)
گرین کارت رو کجا میشه رد گیری کرد؟ (البته از ایران)بعد از 4 ماه نیومده هنوز.
با گرین کارت یا ویزای مهر شده میشه مستقیم از ایران به کانادا رفت؟ محدودیتی برای زمان ماندن در اونجا هست؟
راستی یکی از دوستان پرسیده بود در سفر دوم هم میشه از DHSH استفاده کرد اگه سفر اول مراجعه نکرده باشه؟

ممنون

ببخشيد اين DHSH يعني چه؟

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان