کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
جهت اطلاع دوستان؛ در صورتیکه از بانکهای غیر دولتی ارز مسافرتی تهیه کنید بر روی پاسپورت و ... مهر نمی زنند ولی صرافیها و بانکهای دولتی بر روی پاسپورت مهر می زنند و در صرافیی که من 3000 دلار به ازای هر پاسپورت گرفتم نوشته بود به ازای هر همراه فقط 1500 دلار ارز میفروشه.پس پیشنهاد میکنم دوستانی که میخوان برن مصاحبه از بانکهای خصوصی که حساب دارند و صرافیهایی که 3000 دلار میدند حداکثر استفاده را کرده و دلار بگیریید چون الان با توجه به اختلاف قیمت ارز دولتی و مسافرتی (حدود 55 تومان) اینکار خیلی به صرفه هست بعدا" هم وقتی خواستید برید آمریکا دوباره میتونید ارز مسافرتی بگیرید.موفق باشید
پ.ن: البته اگر آشنا داشته باشید صرافی و بانک دولتی هم براتون مهر نمیزنه!!!

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: maaref ، Lamborghini ، mr.amir ، goli20 ، mitr.p ، California
(2011-02-12 ساعت 15:35)rayan.s نوشته:  جهت اطلاع دوستان؛ در صورتیکه از بانکهای غیر دولتی ارز مسافرتی تهیه کنید بر روی پاسپورت و ... مهر نمی زنند ولی صرافیها و بانکهای دولتی بر روی پاسپورت مهر می زنند و در صرافیی که من 3000 دلار به ازای هر پاسپورت گرفتم نوشته بود به ازای هر همراه فقط 1500 دلار ارز میفروشه.پس پیشنهاد میکنم دوستانی که میخوان برن مصاحبه از بانکهای خصوصی که حساب دارند و صرافیهایی که 3000 دلار میدند حداکثر استفاده را کرده و دلار بگیریید چون الان با توجه به اختلاف قیمت ارز دولتی و مسافرتی (حدود 55 تومان) اینکار خیلی به صرفه هست بعدا" هم وقتی خواستید برید آمریکا دوباره میتونید ارز مسافرتی بگیرید.موفق باشید

سلام. من براي دفعه دوم كه آنكارا مي رفتم به بانك خصوصي مراجعه كردم و ارز تهيه كردم. شما درست مي گيد توي پاسپورت مهر نزد ولي 1 درصد كارمزد بيشتر از بانك هاي دولتي گرفت. اما فكر مي كنم اطلاعات مربوط به پاسپورت رو در سيستم ثبت مي كنن و حتي اگر در پاسپورت مهر هم نزنند اگر به بانك ديگري مراجعه كنيم چون اطلاعات ثبت شده ديگه ارز اضافه تر ندهند البته قسمت دوم رو حدس مي زنم.
تاریخ ورود به امریکا: 8 اپریل
Standing Stones
تشکر کنندگان: maaref ، goli20 ، mitr.p ، California
(2011-02-12 ساعت 15:46)suntino نوشته:  
(2011-02-12 ساعت 15:35)rayan.s نوشته:  جهت اطلاع دوستان؛ در صورتیکه از بانکهای غیر دولتی ارز مسافرتی تهیه کنید بر روی پاسپورت و ... مهر نمی زنند ولی صرافیها و بانکهای دولتی بر روی پاسپورت مهر می زنند و در صرافیی که من 3000 دلار به ازای هر پاسپورت گرفتم نوشته بود به ازای هر همراه فقط 1500 دلار ارز میفروشه.پس پیشنهاد میکنم دوستانی که میخوان برن مصاحبه از بانکهای خصوصی که حساب دارند و صرافیهایی که 3000 دلار میدند حداکثر استفاده را کرده و دلار بگیریید چون الان با توجه به اختلاف قیمت ارز دولتی و مسافرتی (حدود 55 تومان) اینکار خیلی به صرفه هست بعدا" هم وقتی خواستید برید آمریکا دوباره میتونید ارز مسافرتی بگیرید.موفق باشید

سلام. من براي دفعه دوم كه آنكارا مي رفتم به بانك خصوصي مراجعه كردم و ارز تهيه كردم. شما درست مي گيد توي پاسپورت مهر نزد ولي 1 درصد كارمزد بيشتر از بانك هاي دولتي گرفت. اما فكر مي كنم اطلاعات مربوط به پاسپورت رو در سيستم ثبت مي كنن و حتي اگر در پاسپورت مهر هم نزنند اگر به بانك ديگري مراجعه كنيم چون اطلاعات ثبت شده ديگه ارز اضافه تر ندهند البته قسمت دوم رو حدس مي زنم.
سلام. حدستان درسته یعنی از یک بانک پارسیان گرفتی دوباره نمیشه از بانک پارسیان ارز بگیری( ولی اگه آشنا داشته باشی)

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: maaref ، suntino ، mitr.p ، California ، tata63
ای بابا دوباره دعوا شد !!! راستی دقت کردین هروقت بولتن به روز می شود و یا سایت آنکارا آپدیت می شود ، همه عصبی میشویم و به هم نق می زنیم ؟ دوستان آرامش خود را حفظ کنید و اگر بد خواه دارید عکسش را بدهید من بزنم تو اطاقم ...!!!!! ضمنا دم در برای هر نوع در گیری فیزیکی آماده ام ... یک وانت نیسان آبی با بر و بچه های هیکلی و رزمی کار ، با تی شرتهای چسب زرد و نارنجی ... مردی بیا...
تشکر کنندگان: frozen mind ، saeedproo ، ramin_ad ، alirezagh ، tata63
فضولی نباشه ها
من پیشنهاد میکنم یا اسم تاپیک کامل تر بشه (تهیه بلیط، "ارز" ،گمرک و...) (نمیدونم امکان داره یا نه ولی چرا که نه؟) یا اینکه اصلا یه تاپیک جدید دیگه "ارز" ساخته بشه که هر دو شما عزیزان هم راضی باشین.
گواهینامه هم که خداییش هیچ ربطی به اینجا نداره ولی خوب خواننده داره دیگه ...!!! البته خوب وقتی دوستان از مراحل مصاحبه بگذرن و در پی فراهم کردن مقدمات سفر به امریکا و باقی مسایل مربوط بیفتن (که خواهند افتاد) ، به انجمن زندگی در امریکا و تاپیک گواهینامه و ... هم به موقع سر خواهند زد. مثل خود من Smile
شماره کیس:2011AS000055##
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ مصاحبه و دریافت ویزا: ژانویه 2011
زندگی قصه مرد یخ فروشیست که از او پرسیدند فروختی؟ گفت: نخریدند تمام شد...
تشکر کنندگان: frozen mind ، clear ، emankh101 ، rayan.s ، mr.amir ، maaref ، goli20 ، Lamborghini ، shahrooz59 ، California
دوستان عزیز؛ جهت اطلاع دوستان من ارسالی را میذارم بعد 10 تا ارسال بیمورد گذاشته میشه که این ارسال بره فلان تایپیک یا ... که اصل مطلب گم میشه. خوب بیاد پیام خصوصی بدید.... الان به جای کش دادن این مطالب لطف کنید اگر میخواید تایپیک مفید بمانه ارسالهای غیر مرتبت را پاک کنید و اگر کسی مدعی که ارسال من در ارتباط با خرید ارز به موضوع تایپیک مرتبت نیست زحمت بکشه به ناظم یا احدی از مدیران محترم گزارش بده لازم بدانند ارسال را به تایپیک دیگر انتقال میدند. موفق باشید
پ.ن: عنوان این تایپیک : تهیه بلیط، گمرک و .... هست. برداشته من از سه نقطه این بود که محدودیت سوال واطلاعات موجود نیست.

تشکر کنندگان: emankh101 ، Hornet ، yousef156 ، maaref ، DLT ، goli20 ، success ، peyman74 ، ramin_ad ، California
دوستان امروز یکی از اقوام گفت که ظاهرا در چند روز اخیر از ورود هرگونه مواد غذایی و خشکبار (سبزی خشک، گردو، آجیل و پسته و ....) به خاک آمریکا جلوگیری می کنند.
لطفا دوستانی که در طی 1 هفته اخیر پرواز ورودی به آمریکا داشتند در این مورد توضیح بدن که آیا چنین چیزی وجود داشته یا نه؟؟؟....
نوع ویزا: CR1 (ازدواجی)
اولین اقدام: DEC 2009
مصاحبه: 9 نوامبر 2010 - آنکارا
مدت زمان کلیرینس: 64 روز
کلیر: 12 ژانویه 2011
تاریخ گرفتن ویزا: 18 ژانویه 2011
طول مدت پروسه گرفتن ویزا (بدون وکیل) :1 سال و 1 ماه و 15 روز
تاریخ پرواز: 25 فوریه 2011- Texas- Houston
تشکر کنندگان: rayan.s ، mr.amir ، Lamborghini ، peyman74
(2011-02-13 ساعت 00:37)emankh101 نوشته:  دوستان امروز یکی از اقوام گفت که ظاهرا در چند روز اخیر از ورود هرگونه مواد غذایی و خشکبار (سبزی خشک، گردو، آجیل و پسته و ....) به خاک آمریکا جلوگیری می کنند.
لطفا دوستانی که در طی 1 هفته اخیر پرواز ورودی به آمریکا داشتند در این مورد توضیح بدن که آیا چنین چیزی وجود داشته یا نه؟؟؟....

----------------------------------------

جناب ایمان خان دوست گرامی .
درسته من امروز از لوفتهانزا سوال کردم گفتن ما میبریم ولی تو فرودگاه آمریکا ایراد میگیرن خوردنی تو فرودگاههای آمریکا ایراد میگیرن نمیشه ببری .
همینطور از اسپانسرم سوال کردم اونم همین حرف زد . شما از اون گزهای اصفهان هم نمیتونی ببری . Big Grin

آجیل . خشکبار . میوه . سبزیجات خشک . زعفران . زرشک . ممنوع هست . Big Grin ( هرچی از گلو بره پایین ممنوع هست ) Big Grin

دارو با نسخه پزشک ( حتما تاریخ میلادی ) آزاد هست میتونید ببرید .

تشکر کنندگان: AmericanHamid ، emankh101 ، maaref ، usa ، Lamborghini ، peyman74 ، mitr.p ، California
(2011-02-13 ساعت 01:19)mr.amir نوشته:  
(2011-02-13 ساعت 00:37)emankh101 نوشته:  دوستان امروز یکی از اقوام گفت که ظاهرا در چند روز اخیر از ورود هرگونه مواد غذایی و خشکبار (سبزی خشک، گردو، آجیل و پسته و ....) به خاک آمریکا جلوگیری می کنند.

درسته من امروز از لوفتهانزا سوال کردم گفتن ما میبریم ولی تو فرودگاه آمریکا ایراد میگیرن خوردنی تو فرودگاههای آمریکا ایراد میگیرن نمیشه ببری .
همینطور از اسپانسرم سوال کردم اونم همین حرف زد . شما از اون گزهای اصفهان هم نمیتونی ببری . Big Grin

آجیل . خشکبار . میوه . سبزیجات خشک . زعفران . زرشک . ممنوع هست . Big Grin ( هرچی از گلو بره پایین ممنوع هست ) Big Grin

پس اینطوری که یک چمدان بیشتر دنبالمون نبریم.... (اونم همش لباس)
من کلی مواد غذایی و خوردنی جور کرده بودم.
تازه خانم من کلی سفارش از اونطرف داده که مواد غذایی و خشکبار چی بخرم...
نوع ویزا: CR1 (ازدواجی)
اولین اقدام: DEC 2009
مصاحبه: 9 نوامبر 2010 - آنکارا
مدت زمان کلیرینس: 64 روز
کلیر: 12 ژانویه 2011
تاریخ گرفتن ویزا: 18 ژانویه 2011
طول مدت پروسه گرفتن ویزا (بدون وکیل) :1 سال و 1 ماه و 15 روز
تاریخ پرواز: 25 فوریه 2011- Texas- Houston
تشکر کنندگان: maaref ، javidk ، mr.amir ، rayan.s ، usa ، DLT ، Lamborghini ، California
(2011-02-13 ساعت 03:12)emankh101 نوشته:  
(2011-02-13 ساعت 01:19)mr.amir نوشته:  

پس اینطوری که یک چمدان بیشتر دنبالمون نبریم.... (اونم همش لباس)
من کلی مواد غذایی و خوردنی جور کرده بودم.
تازه خانم من کلی سفارش از اونطرف داده که مواد غذایی و خشکبار چی بخرم...

ایمان جان؛ موقع ورود ازتان سوال میکنند مواد غذایی همراه داری؟ اگر بگی بله و همشون وکییومن میگن ببینیم و خلاصه مشکلی نداره شاید مواد غذایی که همراه آشنا شما بوده وکییوم نبوده چون جواب ایرلاین به سوال شما آنچنان قابل اتکاء نیست .پس زحمت بکش از آشناتون سوال کن و نتیجه را هم به اطلاع ما برسان وگرنه اگه نشه لواشک برد آمریکا من یکی که بیخیال آمریکا میشمTongue

تشکر کنندگان: javidk ، emankh101 ، R.F ، Lamborghini ، peyman74 ، abig ، California ، tata63
دوستان
من هم فکر نمیکنم که تا این حد دیگه سخت گیری کنن.فرش و بذر و ... رو بگین یه چیزی.اما آجیل و خشکبار و زعفران رو فکر نمیکنم.من هم پرس و جو میکنم اگر خبری گرفتم حتما" اطلاع میدم.
تشکر کنندگان: rayan.s ، R.F ، javidk ، emankh101 ، Lamborghini ، peyman74
امیر عزیز این چیزها که گفتید رو میشه برد در صورت وکیوم و بسته بندی بودنشون. اطلاعات دقیقترش هم در تاپیکی که زیر اعلام میکنم هست.

emankh101 عزیز اگه 1 هفته اخیر رو میگید و منظورتون این هست که ممکن قانون جدیدی باشه که از اون بی خبریم, پس حتما سوالتون رو در تاپیک مربوط به خودش یعنی چه چیزهایی را با خود ببریم؟ مطرح کنید تا دوستانی که اخیرا رفتن بتونن اطلاعات بیشتری بدن.

دوستان خوب 2011 ,میدونم ترجیح میدید همیشه تو همین بخش لاتاری 2011 که مربوط به خودتون هست سوالاتون رو مطرح کنید و به جواب برسید, اما بخش های تخصصی تر و مجزا در مورد همه چیز در سایت و در بخش مربوط به خودش وجود داره.

بهتره بعضی سوالاتون رو در تاپیک مربوطه مطرح کنید تا به جواب های بیشتری برسید چون جز شما دوستان 2011 همچنان دوستان 2010 , دوستان بخش مهاجرت خانوادگی, ازدواج و ... هم در حال رفتن هستند و میتونید از تجربیات اونها هم استفاده کنید و صد البته خودتون هم با قرار دادن اطلاعاتتون به دیگر دوستان به غنای اون بخش ها کمک کنید و بقیه دوستان رو هم از تغییرات جدید مطلع کنید.

همیشه تاپیک هایی که مجزا برای موضوعی باز شده , مرجع کاربران جدید و قدیم هست و مثل تاپیک های بخش لاتاری با پایانش خاک خورده باقی نمیمونه و بسیاری از ارسال های مفیدتون بدون کمک به دیگر دوستان لای ارسال های زیاد این بخش دفن و بلااستفاده نخواهد موند.

ممنون میشم از توجه و همکاری شما دوستان عزیز

چشم انتظاری جاذبه ای قوی دارد. منتظر چیزهایی باش که می خواهی شان, نه چیزهایی که نمی خواهی

شماره کیس: 2010AS000016XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه: May 2010  
تاریخ دریافت ویزا: فردای روز مصاحبه
تشکر کنندگان: WIKIMAN ، javidk ، emankh101 ، frozen mind ، usa ، Lamborghini ، rayan.s ، success ، aadine ، hamed_gh ، mitr.p ، shahrooz59 ، California

یک ماه پیش که من میومدم بهم گفتند این چیزا رو نبرم که توی فرودگاه میگیرند منم دل‌ رو زدم به دریا و یه چمدون ۲۳ کیلویی‌ خوراکی آوردم از گز و آجیل گرفته تا دارو که حتا نپرسیدند یا ندیدند که وکیوم باشه فقط پرسید تخمه داری که من نداشتم حتا دره چمدونم باز نکرد.دقیقا هفته پیش هم یکی‌ از اقوام با شرایطی بدتر از من (یعنی‌ علاوه بر همهٔ چیزیی‌ که گفتید سبزی سرخ کرده و...داشت) اومد و اونم چک نکردند.فقط میوه تازه رو میگیرند ولی‌ با خشکش کاری ندارند من آوردم
ARRIVAL DATE: JAN 14
CATEGORY: DV LOTTERY
تشکر کنندگان: emankh101 ، javidk ، R.F ، frozen mind ، coming soon ، mr.amir ، Lamborghini ، rayan.s ، success ، peyman74 ، hamed_gh ، mitr.p ، California
پس ایمان جان اگه با وکیوم کار شما و دیگر دوستان انجام میشه همه چیز را وکیوم کن . از اون گزهای اصفهانم با خودت ببر اول وکیومش کن .
تشکر کنندگان: Lamborghini ، emankh101 ، peyman74 ، California
امیدوارم همینطور باشه و گیری در کار نباشه. چون من کلی برنامه ریزی کرده بودم که سوغاتی خشکبار و اینجور چیزا (از نوع بسته بندیش) ببرم.

راستی دوستان، برای سوغاتی چه پیشنهاد دیگه ای دارید. آخه به خصوص تو لس آنجلس هر چیزی که تو ایران هست پیدا میشه. واقعاً نمی دونم چه چیزی برای سوغاتی ببرم که واقعاً معنی سوغات داشته باشه نه اینکه تو بقالی سر کوچه شون هم پیدا بشه.

در ضمن منم با رعایت کردن نوشتن در تاپیک تخصصی موافقم ولی مشکل اینجاست که همیشه بحث به طور اتفاقی در مورد یک موضوعی در تاپیک غیر مرتبط باز میشه و یه جورایی ادامه دادنش در یک تاپیک دیگه باعث از بین رفتن کل ماجرا میشه. ضمن اینکه تاپیک بچه های لاتاری همیشه به خاطر تعداد زیاد دوستان پر رونقه و حضور کسانی امثال من رو باید با سعه صدر و بزرگواری خودتون تحمل کنید.
تشکر کنندگان: mr.amir ، emankh101 ، rayan.s ، success ، California

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان