کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2011-03-16 ساعت 18:45)rayan.s نوشته:  دوستان عزیز؛ من تصمیم گرفتم با توجه به نوشته شدن سفرنامه های متعدد به ذکر نکاتی کوتاه ولی حداقل از نظر خودم مهم بپردازم.
- من یه هفته قبل از اومدن به آمریکا با دوستی که 20، ساله مقیم آمریکا هست صحبت کردم و بهم گفت اگه تو آمریکا کسی رو نداری که در بدو ورود بری خونه اش اصلا" آمریکا نرو!!! امروز بعد از یه هفته اومدن منم همین حرف رو به شما میزنم... واقعا" اگر قصدتان اقامته و کسی هم نیست که بتونید بریدخونه اش برای آمریکا اومدن (مخصوصا" لس آنجلس) بیشتر تامل کنید.
آمریکا محلها داره که راه رفتن توش تو روز روشن برای ما که با برخی قیافه ها بیگانه ایم ترسناکه!!! پس حتما" اگر آشنایی ندارید هتلی برید که تو محله خوب باشه.
برای گرفتن خونه خوب شما باید پول کافی تو بانک داشته باشید که صاحب خونه (شرکت اجاره دهنده) اعتماد کنه و خونه را به شما اجاره بده. در غیر اینصورت باید خونه ایی ارزون که مستاجراشم به طبع آن از قشر پایینی هستند اجاره کنید.
من توصیه میکنم برای شروع حداقل نفری 20000 دلار همراه داشته باشید.چون اجاره یه خونه یه اطاق خوابه تو محلی خوب حداقل ماهی 1200 دلار بدون شارژ ماهیانه هست و حداقل 4000-5000 دلار هزینه خرید لوازم خونه میشه و یه ماشین هم حداقل 5000 دلار هزینه اشه.حالا خورد و خوراک و قبض آب و برق و گاز و تلفن و بیمه ماشین و... به کنار.( هزینه اینها هم حدود 1000-1200 دلار در ماهه)
و برای کار هم در نظر بگیرید حداقل 5-6 ماه بیکار خواهید بود...
و یادتان باشه در آمریکا با پول خیلی چیزا امکان پذیره! و زندگی بهتری نسبت به ایران خواهید داشت.
من اینا رو نگفتم که شما را بترسونم گفتم که بیشتر تامل کنید و بی گودار به آب نزنید. برای همه تان بهترینها را آرزو میکنم و سال نو هم پیشاپیش بر همه تان مبارک.

سلام
من هم با اینکه هنوز ویزامو نگرفتم و امریکا نرفتم با نظر شما در مورد لس انجلس و کلاً ایالت کالیفرنیا موافقم. چون اصولاً این ایالت ایالت گرونیه و شاید برای تازه واردین مثل من که مجردند و وضع مالی متوسط دارند بهتره دنبال ایالتهایی باشند که خلوت تره و هزینه زندگی پایینتره. به عنوان نمونه دالاس گزینه خوبیه به خصوص اگر قصد ادامه تحصیل دارید.

تشکر کنندگان: satusa ، free_free ، mr.amir ، peyman74 ، Lamborghini ، emankh101 ، tamanna ، arshida ، لیلا ج ، rayan.s ، maaref ، mghdv2011 ، coming soon ، lorecance
سلام؛ بعد 10 روز امروز دیگه خونه خودمونیم و لذا تجربیاتم و از اجاره خونه و ... در لس آنجلس (WOODLAND HILLS) بدون داشتن SSN خدمتتان تقدیم میکنم:
1- داشتن گواهینامه بین المللی بعنوان کارت شناسایی معتبر لازم است.
2-امکان اجاره یا خرید ماشین بصورت قسطی تنها زمانی ممکنه که فردی با کردیت خیلی خوب ضامن شما بشه که این امر با توجه به خصوصیات مردم مقیم آمریکا تقریبا" نشدنیه.
3-رانندگی و داشتن ماشین بدون گواهینامه کالیفرنیا به شرط داشتن گواهینامه بین المللی امکان پذیره.
4-حتما" بعد از ورود برای SSN اقدام کنید و رسیدی که ازشون میگیرید همه جا همراه ببرید.
5-امکان امضاء قرارداد بلند مدت خط موبایل بدون SSN نیست.
6-حتما" قبل از نقل مکان به خونه باید به اداره آب و برق و اداره گاز جهت به نام کردن قبضها مراجعه کنید.(اگر SSN داشته باشید که تلفنی میششه ولی بدون SSN اگه زبانتان خوب باشه و امکان فکس مدارک ( کپی پاسپورت+ کپی گواهینامه بین المللی+ رسید درخواست SSN) رو داشته باشید برای اداره گاز امکان پذیره ولی برای اداره برق باید حضوری مراجعه کنید و 205 دلار بعنوان ضمانت پرداخت کنید.
7-برای نصب صندلی ماشین بچه به دفتر C.H.P مراجعه کنید تا بدون پرداخت هزینه براتون نصب کنند.( باید وقت بگیرید و یادتان باشه کارسیت دستورالعمل نحوه نصب نداره و فروشندگانم نصب نمیکنند)
8-حتما" اگر امکانش هست نامه رسمی از شرکته بیمه گذار ماشینتان در ایران را بگیرید و همراه داشته باشید.(3سال سابقه رانندگی بدون تصادف و مدارک تحصیلی بالا تخفیف داره- شرکت Farmers این شرایط رو داره.)
با آرزوی سالی شاد و پر از موفقیت.

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
رایان جان
باز هم مرسی به خاطر یک پست فوق العاده دیگه!
برات سالی خوب و خوش و سرشار از تندرستی و پیروزی آرزو می کنم و همچنان منتظر پست های بسیار مفیدت هستیم.

یک سوال هم دارم: گواهینامه بین المللی همونه که از سایت govahename.ir میشه درخواست داد؟ از فدراسیون اتومبیلرانی؟
تشکر کنندگان: rayan.s ، لیلا ج ، gadfly ، emankh101 ، b!ta ، maaref ، mml ، rokmita ، mavarfan ، success ، coming soon ، DLT ، lorecance
(2011-03-19 ساعت 00:19)User نوشته:  رایان جان
باز هم مرسی به خاطر یک پست فوق العاده دیگه!
برات سالی خوب و خوش و سرشار از تندرستی و پیروزی آرزو می کنم و همچنان منتظر پست های بسیار مفیدت هستیم.

یک سوال هم دارم: گواهینامه بین المللی همونه که از سایت govahename.ir میشه درخواست داد؟ از فدراسیون اتومبیلرانی؟
خواهش میکنم. بله . ولی من با مراجعه حضوری به یکی از آژانسهای مسافرتی گرفتم.
موفق باشید

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: لیلا ج ، emankh101 ، maaref ، rokmita ، mavarfan ، success ، coming soon ، lorecance
امروز بعد 10روز فقط SSN من اومد در خونه.موفق باشید

تشکر کنندگان: javidk ، saeedproo ، User ، mml ، maaref ، maxsupermax ، rokmita ، mavarfan ، success ، emankh101 ، coming soon ، lorecance ، mr.amir ، najibi
سلام به همه
من براي تعطيلات نوروز پس از امدن گرين كارت از امريكا (اريزونا) به تورنتو امدم مي خواستم بگم براي امدن به كانادا با داشتن گرين كارت ديگه ويزا لازم نيست به راحتي و با گرفتن بليط مي تونيد به كانادا وارد شويد.
تشکر کنندگان: moraddad ، sorooshii ، mr.amir ، maaref ، maxsupermax ، rokmita ، mavarfan ، rayan.s ، emankh101 ، reza89 ، summery_armin ، success ، lorecance ، najibi ، shahrooz59 ، mgy
(2011-03-19 ساعت 10:40)آزاده رها نوشته:  سلام به همه
من براي تعطيلات نوروز پس از امدن گرين كارت از امريكا (اريزونا) به تورنتو امدم مي خواستم بگم براي امدن به كانادا با داشتن گرين كارت ديگه ويزا لازم نيست به راحتي و با گرفتن بليط مي تونيد به كانادا وارد شويد.

ممنون آزاده خانم

اتفاقاً مدتی بود می خواستم این سوال را از یک نفر که این تجربه را داشته بپرسم که کامنت شما را دیدم خوشحال شدم.

پیشاپیش سال نو را تبریک میگم و سال خوبی داشته باشد
ازبرندگان 2011 که نامه اول و نامه دوم را دریافت نکردیم
برندگان عزیز 2012، سوالات شما را با کمال میل پاسخگو هستم.
جهت راهنمایی سفر به امارات در خدمتم.
همه به کودکان سرطانی کمک کنیم>> سایت محک
تشکر کنندگان: maaref ، maxsupermax ، rokmita ، mavarfan ، emankh101 ، آزاده رها ، lorecance
با سلام به همه دوستان خوب مهاجر سرایی

انشا الله با روحیه بسیار قوی منتظر تحویل سالی مملو از خیرات و برکات و عاقبت به خیری برای خودتون و بقیه هستید .
پیرو اطلاعات قبلی در خصوص زندگی در امریکا الان هم یکسری اطلاعات مفید رو در مورد وضعیت جغرافیایی امریکا که در انتخاب محل مناسب برای زندگی میتونه خیلی مفید باشه رو جمع کردم که به اطلاعتون میرسونم .امیدوارم که مفید باشه.برای اینکه زیاد جا اشغال نشه این اطلاعات تحت فرمت word ضمیمه میشه .

با سپاس

فایل‌های پیوست
.doc   ??????? ????? ?????? ??????.doc (اندازه 228 KB / تعداد دانلود: 239)
اندکی صبر سحر نزدیک است...

CASE NUMBER :2011AS00023XXX
تاریخ مصاحبه : 5 جون 2011
تاریخ کلیر شدن : 16 آگست 2011 (بعد از 73 روز )
سفارت : ابوظبی
دریافت ویزا : 25 آگوست
تاریخ احتمالی عزیمت : 21 اکتبر

سلام

این هم یک پکیج کامل اطلاعاتی از دانشگاههای معتبر آمریکا در آمریکا و سایر کشور ها

فایل‌های پیوست
.doc   ??????? ??? ??????.doc (اندازه 150 KB / تعداد دانلود: 198)

سلام

این هم اطلاعات تحصیل در امریکا برای کسانی که میخوان برای اولین بار برن امریکا

فایل‌های پیوست
.doc   ????? ?? ??????.doc (اندازه 50.5 KB / تعداد دانلود: 189)

(2011-03-19 ساعت 12:17)coming soon نوشته:  .امیدوارم که مفید باشه.برای اینکه زیاد جا اشغال نشه این اطلاعات تحت فرمت word ضمیمه میشه .

با سپاس
سلام دوست عزیز ، مرسی از محبتی که می کنی و وقتی که برای همه می ذاری . امیدوارم سال جدید سال خوب و شادی برای شما و همه انسان های روی زمین باشه...
دل کندن اگر کار آسانی بود ، فرهاد به جای بیستون دل می کند. Rolleyes
تشکر کنندگان: maaref ، tamanna ، hooman421 ، mavarfan ، free_free ، emankh101 ، lorecance ، California ، tata63
(2011-03-19 ساعت 09:57)saeedproo نوشته:  رایان عزیز شما به غیر از اینکه در فرودگاه برای شما ssn اقدام شد بازم اقدام کردی ؟
راستی سال نوی همه ی بچه های mohajersara مبارک

سعید جان بله. 2 روز بعد از رسیدن به دفتر مربوط به صدور SSN که تو مدارکی که همراه ویزا میاد و در موردش توضیح داده رفتم و تاریخ صدور کارتمم که روی برگه SSN نوشته شده همون روز مراجعه به دفترشونه. موفق باشید

(2011-03-19 ساعت 23:29)saeedproo نوشته:  ذوستان برای گرفتن reentery permit باید green card و social security یاشه ؟
زایان غزیز برای گرفتن green card که نیازی نیست جایی اقدام کنبم ؟

سعید جان؛ من هیچ اقدامی نکردم ولی جایی هم ندیدم که نوشته باشه باید اقدام کرد.موفق باشید

تشکر کنندگان: mr.amir ، armido ، peyman74 ، لیلا ج ، tamanna ، emankh101 ، coming soon ، California
سال نو به همه دوستان مهاجرسرا مبارک به امید دیدار درusa
سال نو به همه دوستان مهاجرسرا مبارک به امید دیدار درiran
case:19###
Big Grin

تشکر کنندگان: samira t ، tamanna ، bahar1981 ، emankh101 ، hossein93 ، mitr.p

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان