کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
بچه ها خیلی برام جالبه که شما هیچکدوم حرفی از اجاره خونه و scam نمیزنید! میشه بگین چطور خونه اجاره میکنید؟ ینی همه ی کسایی که اینجا هستن اونور آشنا دارن که کاراشونو ردیف میکنه و یا اصلا به scam برنمیخورن؟! خسته شدم. اونجا چقدر کلاهبردار زیاده! همین ایران که انقدر حرف پشت سرشه وضعش خیلی بهتره که!! اونجا همه فقط دنبال خالی کردن جیب آدمن!
تشکر کنندگان: emankh101 ، AmericanHamid ، maaref ، satusa ، California
(2011-03-27 ساعت 19:53)optoelec نوشته:  بچه ها خیلی برام جالبه که شما هیچکدوم حرفی از اجاره خونه و scam نمیزنید! میشه بگین چطور خونه اجاره میکنید؟ ینی همه ی کسایی که اینجا هستن اونور آشنا دارن که کاراشونو ردیف میکنه و یا اصلا به scam برنمیخورن؟! خسته شدم. اونجا چقدر کلاهبردار زیاده! همین ایران که انقدر حرف پشت سرشه وضعش خیلی بهتره که!! همه فقط دنبال خالی کردن جیب آدمن!

درقسمت بخش زندگی در لس آنجلس اگه نگاه کنی دوستانی هستن که کسی را ندارن و دنبال هتل یا آپارتمان اجاره میگردن اینجا مربوط به اولین سفر فعال سازی گرین کارت هست و نوع ایرلاینی که دوستان انتخاب میکنن . ( منم دنبال هتل تا شبی 70 دلار هستم )
اونجوری که من شنیدم به بیشتر ایرانیها نمیشه تو لس آنجلس اطمینان کرد .

تشکر کنندگان: AmericanHamid ، maaref ، mavarfan ، California
(2011-03-22 ساعت 22:05)saeedproo نوشته:  دوستان من 25 روز دیگه دارم میرم ایران یه نظر شما برم دنبال گواهبنامه ؟

حتما Driving license یا ID Card رو بگیرین بعد برگردین ایران. اینجوری برای Instate شدن به مشکل برخورد نمیکنید
هر آنچه هستیم زاییده افکاریست که داشته ایم

شماره کیس: 18XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی:2009-JULY
کنسولگری:آنکارا
تاریخ اعلام کارنت شدن کیس: May-2010
تاریخ دریافت نامه دوم:jun-2010
تاریخ مصاحبه:Jun-2010
تاریخ ورود به آمریکا:Nov- 2010
جمع تقریبی هزینه ها:3.500.000 تومان
تشکر کنندگان: maaref ، behzadb57 ، mml ، free_free ، maxsupermax ، coming soon ، California
(2011-03-27 ساعت 23:22)mr.amir نوشته:  
(2011-03-27 ساعت 19:53)optoelec نوشته:  بچه ها خیلی برام جالبه که شما هیچکدوم حرفی از اجاره خونه و scam نمیزنید! میشه بگین چطور خونه اجاره میکنید؟ ینی همه ی کسایی که اینجا هستن اونور آشنا دارن که کاراشونو ردیف میکنه و یا اصلا به scam برنمیخورن؟! خسته شدم. اونجا چقدر کلاهبردار زیاده! همین ایران که انقدر حرف پشت سرشه وضعش خیلی بهتره که!! همه فقط دنبال خالی کردن جیب آدمن!

درقسمت بخش زندگی در لس آنجلس اگه نگاه کنی دوستانی هستن که کسی را ندارن و دنبال هتل یا آپارتمان اجاره میگردن اینجا مربوط به اولین سفر فعال سازی گرین کارت هست و نوع ایرلاینی که دوستان انتخاب میکنن . ( منم دنبال هتل تا شبی 70 دلار هستم )
دوستان عزیزی که میگن نمیشه به ایرانیها اعتماد کرد میشه بگید به کدوم ملیتی میشه اعتماد کرد؟ یادتون باشه اینجا کشوری سرمایه داریه و پول حرف اول رو میزنه نه معرفت و رفاقت و... هرکسی با هر ملیتی ممکنه سرتون کلاه بزاره !!! قبلا" نوشتم بازم میگم اگر آشنا ندارید اومدن به شهری مثل لس آنجلس اشتباهه. این شهر سر و ته نداره! پیش هر آشنایی هم که برید 99درصد تو همون محل خونه میگیرید.اگر هم ادعا کنید مسافرت خارج رفتید ولی تو خارج نه خونه خریدید نه ماشین خرید نه وسایل برای خونه و... خلاصه زندگی نکردید که مسافرت رفتید.
عزیزانی که با خانواده میان اگه پول کافی تو حسابتان نباشه خونه خوب نمیتونید اجاره کنید اونموقع مطمئنا" همسایه خوبی ندارید و .... حالا اگه هنوز نیومدید بدونید آمریکا بدون پول اومدن خطای بزرگیه به هر حال از من گفتن بود. موفق باشید

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: behzadb57 ، hooman421 ، Hossein81 ، maaref ، mml ، Hornet ، OverLord ، tamanna ، success ، maxsupermax ، DLT ، ساشا ، mavarfan ، coming soon ، لیلا ج ، najibi ، mitr.p ، California ، tata63
با سلام به دوستان جدید و قدیمی

من خودم از دوستانیکه اینجا داشتم کمک گرفتم تا بتونم خونه بگیرم..تازه آخرش هم کسی برای کوساینر ( ضامن) شدن جلو نیومد تا خودم یه کاری کردم..اینجا از شما کردیت خوب میخوان و اگر هم نداشته باشید یا خونه رو نمیدن ویا حد اقل 6 ماه اجاره رو جلو به اضافه یک ماه سکوریتی میگیرن..شوخی هم ندارن..چون بیرون کردن مستاجر بی پول براشون دردسر داره و به همین آسونیا که تو ایران هست اصلا و ابدا نیست..Cool
تما جزئیات رو بچه ها قبلا در پستهای قدیمیتر گفتن فقط کافیه سرچ کنید و اطلاعات جمع کنید که اگر نکردید مجبورید خودتون دوباره همه این تجربیات سخت رو دوباره تجربه کنید.( خوب چه کاریه الان که ایران هستین بشینید این مخزن الاسرار مهاجرسرارو کامل زیرو رو کنید به خدا بعدا به حرفم میرسیدWink ) از ما گفتن بود به قول دوستان..
Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
با سلام
سوالی که داشتم ا ینه که من نمی خوام به خاطر مسائل امنیتی چون یه خانم تنها هستم با خودم پول زیادی ببرم اگه بخوام از اینجا بفرستند من که اواین باره که میرم نه کردیت دارم نه حساب بانکی چیکار باید بکنم؟ آیا صرافی ها که میخوان بفرستند به چه حسابی بفرستند/. و آیا می شه اعتماد کرد؟ این موضوع با عث نگرانی من می باشد.
با تشکر فراوان
افروز
تشکر کنندگان: maaref ، mavarfan ، California
(2011-03-28 ساعت 09:32)rayan.s نوشته:  

دوستان عزیزی که میگن نمیشه به ایرانیها اعتماد کرد میشه بگید به کدوم ملیتی میشه اعتماد کرد؟ یادتون باشه اینجا کشوری سرمایه داریه و پول حرف اول رو میزنه نه معرفت و رفاقت و... هرکسی با هر ملیتی ممکنه سرتون کلاه بزاره !!! قبلا" نوشتم بازم میگم اگر آشنا ندارید اومدن به شهری مثل لس آنجلس اشتباهه. این شهر سر و ته نداره! پیش هر آشنایی هم که برید 99درصد تو همون محل خونه میگیرید.اگر هم ادعا کنید مسافرت خارج رفتید ولی تو خارج نه خونه خریدید نه ماشین خرید نه وسایل برای خونه و... خلاصه زندگی نکردید که مسافرت رفتید.
عزیزانی که با خانواده میان اگه پول کافی تو حسابتان نباشه خونه خوب نمیتونید اجاره کنید اونموقع مطمئنا" همسایه خوبی ندارید و .... حالا اگه هنوز نیومدید بدونید آمریکا بدون پول اومدن خطای بزرگیه به هر حال از من گفتن بود. موفق باشید

رایان عزیز شما میتونید به ایرانیها اعتماد کنید . از من گفتن بود مسئله ای پیش اومد خودتون میدونید

تشکر کنندگان: maaref ، mavarfan ، Hornet ، peyman74
(2011-03-27 ساعت 19:53)optoelec نوشته:  میشه بگین چطور خونه اجاره میکنید؟

درقسمت بخش زندگی در لس آنجلس اگه نگاه کنی دوستانی هستن که کسی را ندارن و دنبال هتل یا آپارتمان اجاره میگردن

من لس آنجلس نمیرم (نیویورک). عجیبه خود اهالی آمریکا ظاهرا خدای scamming هستن!!
تشکر کنندگان: OverLord ، maaref ، mavarfan
با سلام

یک فایل رو در پایین که تحلیلی در مورد نرخ بیکاری در آمریکا هستش رو ضمیمه میکنم برای بچه هایی که دارن میرن آمریکا و نگران بازار کار هستن میتونه جالب باشه .

فایل‌های پیوست
.docx   ??? ?????? ??????.docx (اندازه 109.46 KB / تعداد دانلود: 252)
اندکی صبر سحر نزدیک است...

CASE NUMBER :2011AS00023XXX
تاریخ مصاحبه : 5 جون 2011
تاریخ کلیر شدن : 16 آگست 2011 (بعد از 73 روز )
سفارت : ابوظبی
دریافت ویزا : 25 آگوست
تاریخ احتمالی عزیمت : 21 اکتبر

تشکر کنندگان: free_free ، emankh101 ، fairwall ، maaref ، mavarfan ، آزاده رها ، mml ، لیلا ج ، najibi ، California ، hojat_nj
(2011-03-28 ساعت 12:07)afroz1 نوشته:  با سلام
سوالی که داشتم ا ینه که من نمی خوام به خاطر مسائل امنیتی چون یه خانم تنها هستم با خودم پول زیادی ببرم اگه بخوام از اینجا بفرستند من که اواین باره که میرم نه کردیت دارم نه حساب بانکی چیکار باید بکنم؟ آیا صرافی ها که میخوان بفرستند به چه حسابی بفرستند/. و آیا می شه اعتماد کرد؟ این موضوع با عث نگرانی من می باشد.
با تشکر فراوان
افروز
افروز خانوم؟! شما فردا رسیدن یه حساب تو یه بانک آمریکایی باز کنید و از خانواده بخواید پول را از ایران به اون حساب واریز کنند. پولم ظرف 4-5روز کاری به حسابتان میاد.موفق باشید

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: tamanna ، free_free ، maxsupermax ، emankh101 ، laili ، maaref ، mavarfan ، mml ، coming soon ، mitr.p ، California
(2011-03-28 ساعت 15:42)optoelec نوشته:  
(2011-03-27 ساعت 19:53)optoelec نوشته:  میشه بگین چطور خونه اجاره میکنید؟

درقسمت بخش زندگی در لس آنجلس اگه نگاه کنی دوستانی هستن که کسی را ندارن و دنبال هتل یا آپارتمان اجاره میگردن

من لس آنجلس نمیرم (نیویورک). عجیبه خود اهالی آمریکا ظاهرا خدای scamming هستن!!
عزیزان اینجا کسی سر شما کلاه بزاره که میرید ازش شکایت میکنید بدبختش میکنید. اینجا از آشنا نبودن شما به زبان و قوانین بنفع خودشان استفاده می کنند. حالا اون عزیزی که میگه به ایرانی نمیشه اعتماد کرد مگه من و شما و خودش کجایی هستیم؟ شما چون زبون ایرانی رو متوجه میشید پی به زرنگی طرف مقابلتون میبرید.راستی اگر نمیشه به ایرانی اعتماد کرد اسپانسراتون کجاییند؟ یادتان نره وقتی شما هم وارد شدید میشید ایرانی آمریکایی پس به شما هم نباید اعتماد کرد!!!

(2011-03-28 ساعت 18:56)rayan.s نوشته:  
(2011-03-28 ساعت 12:07)afroz1 نوشته:  با سلام
با تشکر فراوان
افروز
افروز خانوم؟! شما فردا رسیدن یه حساب تو یه بانک آمریکایی باز کنید و از خانواده بخواید پول را از ایران به اون حساب واریز کنند. پولم ظرف 4-5روز کاری به حسابتان میاد.موفق باشید

دوست عزیز شما تازگی اینکارو کردین ؟؟!! تمامی روابط بانکی ایران و آمیرکا قطع هستش و تحت نظارت شدید آمریکاییها هست..اگر منظورتون از طریق صرافی هست که اون هم هر صرافی انجام نمیده و صرافیهای معتبر و قوی که مورد اعتماد باشن این ترنسفر رو از طریق کشور ثالث به طور غیر مستقیم انجام میدهند...( توضیحم بیشتر برای شفاف سازی صحبت رایان عزیز بود.)
موفق باشید.
Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
تشکر کنندگان: fairwall ، mr.amir ، frozen mind ، behzadb57 ، DLT ، laili ، maaref ، mavarfan ، Hornet ، maxsupermax ، mml ، coming soon ، California
(2011-03-28 ساعت 12:51)mr.amir نوشته:  
(2011-03-28 ساعت 09:32)rayan.s نوشته:  

رایان عزیز شما میتونید به ایرانیها اعتماد کنید . از من گفتن بود مسئله ای پیش اومد خودتون میدونید

دوستان اينقدر كلي صحبت كردن و همه رو با يك چوب روندن صحيح نيست
من توي us بيشتر با ايراني‌ها سرو كار داشتم و راستش همه جور آدم هست همونطوري كه همه جور آدم توي ايران هست
يك سري آدمها، آدمهاي كمك هستند و بدون هيچ چشم داشتي به همه كمك مي كنن و عده كمي هم دنبال منافع خودشونن ولي بيشتر آدمها بدليل مشغله‌هاي فراوان دنبال زندگي خودشونن و زياد توي بحث كمك نيستند پس اين درست نيست بگيم از ايرانيها دوري كنيم
خيلي از دوستان بدليل مشكل زبان عدم آشنايي با محيط و قوانين مي‌رن سراغ ايراني‌ها و بدشانسي مي‌آرن يا زيادي اعتماد مي‌كنن و عده بسيار كمي هم صدمه مي‌بينن كه درصد پاييني هم دارن
معمولا ايراني‌ها به امريكايي‌ها اعتماد بي جا نمي كنن (بدليل هم زبوني ايراني‌ها اين نوع اعتماد در بين خودمون شايع‌تره) در نتيجه مشكلات كمتري هم با اونا دارن

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
تشکر کنندگان: hooman421 ، maaref ، tamanna ، mavarfan ، free_free ، Hornet ، mml ، saeedproo ، coming soon ، لیلا ج ، California
من برای خرید کالایی از ایتالیا مجبور شدم اول پول را از صرافی در تهران حواله بدم به صرافی در دبی و از اونجا پول واریز شد به میلان ایتالیا .
هیچ بانکی از ایران مستقیم با آمریکا در تماس نیست چون ما تحریم هستیم .
تشکر کنندگان: maaref ، tamanna ، loveusa2010 ، mavarfan ، California
سوال از دوستان عزیز
ایا کسی برنامه تحصیلی یا تقویم درسی (شروع -پایان -تعطیلات بین ترم یا ثلث -تعطیلات سال نو میلادی ) دبیرستان های امریکا رو می داند ؟چون می خوام بدونم اگه بچه ه ام برای سال تحصیلی اینده بخواد امریکا درس بخونه ایا باید تا پایان سال اونجا بمونه یا می شه این وسط تو تعطیلات یه سر اومد ایران و برگشت
در ضمن تکلیف تاریخ بلیط برگشت هم معلوم میشه که چه تاریخی بگیریم
و ایا در غیر این صورت بهتره بلیط یه طرفه بگیریم یا دو طرفه ؟

تشکر کنندگان: mavarfan ، maaref ، mml

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان