کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2011-04-18 ساعت 22:55)آزاده رها نوشته:  
(2011-04-18 ساعت 12:48)Hornet نوشته:  آيا وقتي حساب بانكي باز ميكنين، مي تونيم براي Credit Card هم اقدام كرد ؟
آيا كسي از دوستان Credit Card گرفته ؟
ما در bank of america حساب باز كردم. گفتن براي گرفتن كرديت كارد بايد ssn داشته باشيد. پس من ٢ هفته صبر كردم سپس دوباره به بانك مراجعه كرده براي كرديت كارد اقدام كردم. كرديت كارد هم با پست حدودا ١٠ روزه دم خانه آمد.

منظور شما دقیقا credit card است یا debit card ؟ اگر کارتی است که بتوانید با آن ازATM هم برداشت کنید، که debit است. اما در مورد کردیت کارت به من هم گفتند در ابتدای کار تعلق نمی گیرد، مگر مواردی مثل پرداخت مالیات، کار کردن و دریافت حقوق در سابقه مالی شما باشد.

البته اگر یکی از اعضای خانواده نزدیک شما کردیت کارت داشته باشند، گویا می توانند اسم شما را هم در plan خود قرار دهند و برای شما هم کردیت کارت مجزایی صادر شود اما صورت حساب های ماهیانه به اسم شخص اصلی صاحب حساب صادر می شود و آن شخص هم مسئول پرداخت صورت حسابهاست. با این وجود از آنجا که برای شما هم کارت صادر شده، پس برای شما هم سابقه کردیت محسوب خواهد شد.

تشکر کنندگان: Hornet ، rayan.s ، mr.amir ، jilibo ، rokmita ، mavarfan ، lorecance ، shahrooz59 ، California ، tata63 ، امیر مهاجر
(2011-04-18 ساعت 23:08)hasti_banoo نوشته:  
(2011-04-18 ساعت 12:48)Hornet نوشته:  آيا وقتي حساب بانكي باز ميكنين، مي تونيم براي Credit Card هم اقدام كرد ؟
ما در bank of america حساب باز كردم. گفتن براي گرفتن كرديت كارد بايد ssn داشته باشيد. پس من ٢ هفته صبر كردم سپس دوباره به بانك مراجعه كرده براي كرديت كارد اقدام كردم. كرديت كارد هم با پست حدودا ١٠ روزه دم خانه آمد.

منظور شما دقیقا credit card است یا debit card ؟ اگر کارتی است که بتوانید با آن ازATM هم برداشت کنید، که debit است. اما در مورد کردیت کارت به من هم گفتند در ابتدای کار تعلق نمی گیرد، مگر مواردی مثل پرداخت مالیات، کار کردن و دریافت حقوق در سابقه مالی شما باشد.

البته اگر یکی از اعضای خانواده نزدیک شما کردیت کارت داشته باشند، گویا می توانند اسم شما را هم در plan خود قرار دهند و برای شما هم کردیت کارت مجزایی صادر شود اما صورت حساب های ماهیانه به اسم شخص اصلی صاحب حساب صادر می شود و آن شخص هم مسئول پرداخت صورت حسابهاست. با این وجود از آنجا که برای شما هم کارت صادر شده، پس برای شما هم سابقه کردیت محسوب خواهد شد.

خیلی ممنون از پاسختونBig Grin
منظورم همون Credit Card بود
شماره کیس: 2011AS25xxx
اطلاعات كامل كيس

انتشار انرژي منفي در اين مكان ممنوع است، حتي براي شما دوست عزيز
تشکر کنندگان: maaref ، mavarfan ، آمریکا ، emankh101 ، f.r
(2011-04-18 ساعت 23:08)hasti_banoo نوشته:  

جهت اطلاع دوستان؛ این نوع کردیت که با حساب کس دیگه شریک شید برای شما مذیتی نداره و تمام منفعتش برای شخصی که کردیت اصلی را داره پس باید اول کردیت سکیورت باز کنید که شروع به اعتبار سازی کنید. سیتی بانک هم برای ما اول دبیت کارت درست کرد.بعد یه ماه ونیم قراره تبدیل به سکیورت بشه.یعنی یه مبلغ معین که نمیشه بهش دست زد میذارید تو حسابتان و معادلش بهتون کردیت میدند این پروسه بعد 4-6 ماه تبدیل میشه به کردیت معمولی 500 دلار و تا اینکه کردیت خدادتومنیCool موفق باشید

(2011-04-18 ساعت 09:11)success نوشته:  
(2011-04-16 ساعت 02:03)rayan.s نوشته:  ... و اگر میای ایالت کالیفرنیا مشکلی در پیدا کردن مواد خوراکی ایرانی نخواهی داشت. موفق باشی

سلام رایان جان
این که فرمودید از لحاظ مواد خوراکی مشکلی نیست می خواستم بدونم از لحاظ قیمت و کیفت نسبت به مواد خوراکی ایران چطور است؟ خیلی گرانتر هستند؟
دوست عزیز, اگر میای که یه ماه بمونی و برگردی که مشکلی نداری ولی اگر میای که بمونی مگه چقدر مواد خوراکی میخوای بیاری که اینجا ارزونیش و گرانیش و کیفیتش تاثیر داشته باشه... اگه میای که زندگی کنی به همین راحتی بگم باید ایران را فراموش کنی و گرنه اینجا مشکل میخوری....موفق باشید

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: maaref ، DLT ، لیلا ج ، success ، mehdi_behzadi ، amir53 ، Hornet ، emankh101 ، lorecance ، jilibo ، mitr.p ، free_free ، California ، tata63
یه تجربه: من 10 سال ایران تصادف نکرده بودم و وقتی اینجا ماشین گرفتم بیمه کامل نکردمش و جاتون خالی دیروز تصادف کردم با یه ماشین آمریکایی که خال بر نداشت و رفت ولی ماشین من 10000دلار هزینه برداشت!!! پس توصیه میکنم حتما" ماشین رو بیمه کامل کنید چون اینجا چیزی رو صافکاری نمیکنند و همه چی رو باید نوش رو بخرید. و گر ماشین جلویی خسارت میدید من رسما" با یه مورد سیاه در پروندهام باید آمریکا را ترک میکردم چون هزینه بیمه سال بعدم خیلی زیاد میشد و....
راستی امروز امتحان شهر رو قبول شدم و گواهینامه ام رو گرفتم!!!

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
دوستان باز هم تكرار ميكنم من از bank of america سكيور كرديت كارد گرفتم بدون اين كه وارد plan كسي بشم الان حدود يك ماهه كه دارم استفاده ميكنم. يك بار هم بيلش امد كه پرداخت كردم.
تشکر کنندگان: mr.amir ، Ashkan78 ، maaref ، DLT ، لیلا ج ، jilibo ، pouya.pouya ، rokmita ، mehdi_behzadi ، amir53 ، Hornet ، emankh101 ، lorecance ، tamanna ، shahrooz59 ، California
سوال از کسانی که آیدی کارت دریافت کردن . آیدی کارت هم مانند اس اس ان 2 هفته ای میاد یا زودتر ؟
تشکر کنندگان: maaref ، jilibo ، rokmita ، Hornet ، emankh101 ، mml ، lorecance ، f.r ، California
(2011-04-18 ساعت 12:48)Hornet نوشته:  از دوستان عزيزي كه رفتن و حساب بانكي باز كردن، سوال داشتم
آيا وقتي حساب بانكي باز ميكنين، مي تونيم براي Credit Card هم اقدام كرد ؟
و اگه گرفتن ! چطوري ؟؟
ممنونم

ذوست عزیر مایی که تازه اومدیم برای گرفتن کردیت کارت لازمه که به میزان اعتباری که میخوایم بگیریم پول پیش بانک ظبط کنیم (تا 1 سال) البته همه ی بانک ها این امکان رو نمیدن. من این 3 بانک رو میشناسم که پیششون میشه به این طریق کردیت کارت گرفت. ( اصطلاحش هست: Secured Credit Card) ا:
Bank of America
Wellsfargo
Citi Group

از 300 دلار به بالا میتونید بذارید ( من خودم 600 تا گذاشتم) البته خودتون که بیاید آمریکا با اصطلاح Credit Score آشنا میشید. ولی خلاصه بگم برای اینکه Credit Score تون سریع بالا بره و به عبارت دیگه سریع تر دارای اعتبار بشید بانکها توصیه میکنن که از سقف 1/3 کردیتتون بالاتر خرج نکنین.
مثلا من که 600 تا پشت کارتم گذاشتم بهتره که نذارم بیشتر از 200 تا توی کارتم پر بشه .
البته اینجا خمه چیز OnLine میشه انجام داد و من تقریبا هر 2 3 روز 1 باز حسابم رو صفر میکنم.

البته سایت رسمی Credit Score که حتما در زندگی در آمریکا سالی 2 3 بار بهش سر میزنید اینهSadحتما اطلاعاتتون رو از اینجا بالا ببرید که زود تر بتونید Credit بسازید:
www.annualcreditreport.com

امیدوارم توضیحاتم مفید باشه.
هر آنچه هستیم زاییده افکاریست که داشته ایم

شماره کیس: 18XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی:2009-JULY
کنسولگری:آنکارا
تاریخ اعلام کارنت شدن کیس: May-2010
تاریخ دریافت نامه دوم:jun-2010
تاریخ مصاحبه:Jun-2010
تاریخ ورود به آمریکا:Nov- 2010
جمع تقریبی هزینه ها:3.500.000 تومان
(2011-04-19 ساعت 07:37)mr.amir نوشته:  سوال از کسانی که آیدی کارت دریافت کردن . آیدی کارت هم مانند اس اس ان 2 هفته ای میاد یا زودتر ؟

سلام دوست عزیز.id کارت اومدنی نیست گرفتنیه.خودتون باید بگیرید.همون شماره روی گواهینامه است.و اگه حتی نخواین گواهینامه بگیرید میتونید درخواست بدین که شماره id شما رو بدن.
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

تشکر کنندگان: Hornet ، emankh101 ، maaref ، لیلا ج ، jilibo ، lorecance ، California
(2011-04-19 ساعت 18:26)sib 24 نوشته:  
(2011-04-19 ساعت 07:37)mr.amir نوشته:  سوال از کسانی که آیدی کارت دریافت کردن . آیدی کارت هم مانند اس اس ان 2 هفته ای میاد یا زودتر ؟

سلام دوست عزیز.id کارت اومدنی نیست گرفتنیه.خودتون باید بگیرید.همون شماره روی گواهینامه است.و اگه حتی نخواین گواهینامه بگیرید میتونید درخواست بدین که شماره id شما رو بدن.
دوست عریر! من نمیدونم شما کدوم ایالت هستید ولی ID کارت را تو کالیفرنیا پست میکنند.
بعد از اومدن شماره سوشال برای اخذ گواهینامه و کارت شناسایی (که دلبخواه میباشد و هزینه اش اگر اشتباه نکنم 26 دلاره) همزمان اقدام میکنید و یه برگه موقت براتون صادر میکنند تا اصل کارت براتون پست بشه. و پروسه ایی یک تا دوماه میباشد. موفق باشید

تشکر کنندگان: gadfly ، mr.amir ، free_free ، admin ، Hornet ، emankh101 ، sasan_rock ، coming soon ، لیلا ج ، arezoo_zarrabi ، jilibo ، mml ، b!ta ، DLT ، saman33 ، lorecance ، maaref ، California
سلام بر دوستان مستقر در USA
من برای اومدن به دلایل مختلف (رونق کار، آب و هوا، وجود ایرانی و ...) ایالت کالیفرنیا رو انتخاب کردم.Smile
مسئله اینه که نمی دونم کدوم شهر برای کار بهتره، از اینجا هم که نمیشه کار پیدا کرد، من مهندس سیویل هستم با تجربه طراحی در تاسیسات نفت و گاز، میخواستم بدونم آیا دوستان پیشنهادی دارن در این خصوص؟Cool
من فکر می کنم اگه یک شهر درست حسابی رو آدم برای ورود انتخاب کنه بالاخره کار گیر میاد ؟؟!!!
آیا این شهر تو ایالت کالفرنیا کدام شهر (یا شهر ها ) میتونه باشه ؟؟
ممنون میشم:
شماره کیس: 2011AS25xxx
اطلاعات كامل كيس

انتشار انرژي منفي در اين مكان ممنوع است، حتي براي شما دوست عزيز
تشکر کنندگان: coming soon ، lorecance ، emankh101 ، maaref ، jilibo ، California
با سلام به دوستان

اطلاعات مفیدی در خصوص آمریکا هست که در فرمت word تقدیم میشه فقط برای مطالعه کامل موضوعات در فایل ( درباره آمریکا ) روی کلمه ( ادامه خواندن ) در انتهای هر مطلب راست کلیک کرده و گزینه open Hyperlink را انتخاب نمائید تا وارد کل مطلب شوید. اینکار بخاطر اشغال کمتر فضا میباشد.البته باید در همان لحظه مطالعه مطالب آنلاین باشید .

فایل‌های پیوست
.docx   ?????? ??????.docx (اندازه 102.78 KB / تعداد دانلود: 192)
.docx   10??? ???? ??????.docx (اندازه 17.71 KB / تعداد دانلود: 181)
اندکی صبر سحر نزدیک است...

CASE NUMBER :2011AS00023XXX
تاریخ مصاحبه : 5 جون 2011
تاریخ کلیر شدن : 16 آگست 2011 (بعد از 73 روز )
سفارت : ابوظبی
دریافت ویزا : 25 آگوست
تاریخ احتمالی عزیمت : 21 اکتبر

تشکر کنندگان: Hornet ، آزاده رها ، mr.amir ، tamanna ، maaref ، jilibo ، California
(2011-04-21 ساعت 17:14)Hornet نوشته:  سلام بر دوستان مستقر در USA
من برای اومدن به دلایل مختلف (رونق کار، آب و هوا، وجود ایرانی و ...) ایالت کالیفرنیا رو انتخاب کردم.Smile
مسئله اینه که نمی دونم کدوم شهر برای کار بهتره، از اینجا هم که نمیشه کار پیدا کرد، من مهندس سیویل هستم با تجربه طراحی در تاسیسات نفت و گاز، میخواستم بدونم آیا دوستان پیشنهادی دارن در این خصوص؟Cool
من فکر می کنم اگه یک شهر درست حسابی رو آدم برای ورود انتخاب کنه بالاخره کار گیر میاد ؟؟!!!
آیا این شهر تو ایالت کالفرنیا کدام شهر (یا شهر ها ) میتونه باشه ؟؟
ممنون میشم:
دوستان عزیز؛ در مورد کار شرط اول زبان انگلیسی سلیس صحبت کردنه. مثل اینکه من بیام خدای مهندسی ساختمان باشم ولی نتونم حرف بزنم و بگم اشکال کار کجاست؛ حالا کی من رو استخدام میکنه؟ در مرحله دوم قبلا" هم نوشتم بعنوان مهندس کار کردن نیاز به داشتن مدارک اشتغال به کار آمریکا را دارید که پروسه اش رو در سایتی که در پست قبلیم گذاشتم هست. در صورت اینکه بخواید بعنوان مهندسی که پروانه اشتغال نداره کار کنید از حقوق پایینتری برخوردار میشید. ضمنا" در صورت نداشتن آشنا پیدا کردن کار کمی سخت میشه. برای اینکه ببینید شرایط کار پیدا کردن و اطلاعاتی که برای پر کردن فرمها لازم میشه به سایت زیر یه سر بزنیدSadسایت مرتبت با شهرداری لس آنجلس)
https://www.jobsla.org/

- لفظ " پروانه اشتغال به کار " برای درک بهتر مطلب به کار رفت وگرنه اینجا به مدرک FE /EIT/PE مهندس شناخته میشه.
-تا اونجایی که من مطلع هستم کار مربوط به شرکتهای نفتی بیشتر در تگزاس هست تا کالیفرنیا.

با سلام
یک سوال ؟
من شنیدم که وارد آمریکا که میشین نمیتونید بیش از 10 هزار دلار همراه داشته باشید؟ و تو فرم هواپیما باید بگین چغدر پول همراه دارین ؟

کسی که دفعه اول می آید انجا چکار باید بکنه ؟
با سپاس
تشکر کنندگان: coming soon ، maaref ، jilibo
(2011-04-21 ساعت 20:27)bobco نوشته:  با سلام
یک سوال ؟
من شنیدم که وارد آمریکا که میشین نمیتونید بیش از 10 هزار دلار همراه داشته باشید؟ و تو فرم هواپیما باید بگین چغدر پول همراه دارین ؟

کسی که دفعه اول می آید انجا چکار باید بکنه ؟
با سپاس

سلام شما هرمقداری بخواین می تونید با خودتون ببرید. اگر بیشتر از ۱۰ هزارتاس فقط باید اعلام کنید که همچین پولی همراهتونه
از پاسخ به پیام خصوصی معذورم. Shy
شماره کیس:‌ 2011AS18XXX
دریافت نامه قبولی: May/2010/19
ارسال فرم : June 6
نامه دوم : 4 April 2011
مصاحبه: آنکارا- 25 April 2011
کلیرنس :‌ June 2011 9
دریافت ویزا :‌ 15 June 2011
تاریخ پرواز : 8 July 2011
تشکر کنندگان: free_free ، im-i ، آمریکا ، آزاده رها ، rayan.s ، coming soon ، mr.amir ، maaref ، jilibo ، California
2 ساعت پیش از میل باکس تماس گرفتن که برات نامه اومده من رفتم و دیدم که بعد از 9 روز ssn من اومد همچنین debit kard هم اومد .

الان دارم میرم mc donald Big Grin Tongue .

فردا میرم برای id card اقدام کنم .

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان