کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2011-04-16 ساعت 00:02)success نوشته:  با سلام وتشکر

لطفا دوستانی که به تازگی وارد امریکا شده اند در مورد گشتن چمدانهاو داشتن مواد خوراکی مانند خشکبار و سبزی خشک وشیرینی وگز وسوهان وزرشک وزعفران واینکه ایا در فرمها همراه داشتن آنها را اعلام کرده بودید بیشتر توضیح دهید.

من 5 روزی هست که لس آنجلس هستم . در هواپیما فرمی دادن که داخلش نوشته شده بود چه چبزهایی با خودتون آوردید و ارزش به دلار چقدر هستش > همینطور وقتی از فرودگاه میخواستم وارد شهر بشم پلیس سوال کرد که با خودت فود ( خوراکی . خوردنی داریی ؟ منم گفتم نه .

تو فرم هواپیما من فقط نوشتم که لباس دارم و کتاب و به ارزش 220 دلار .
من آجیل بسته بندی ( وکیوم ) شده از قنادی لادن خریدم با خودم اوردم پسته . بادام . فندق . خرما خشک . بادام هندی . داروی مورد نیاز منهای انواع شربت سینه ها با خودم آوردم .

از دوستان مهربون مهاجرسرا: من یه سوال داشتم. نمی دونم سوالمو چه طوری مطرح کنم. راستش من میخوام بدونم طبق گفته دوستان برای سیتی زن شدن، ما باید در 5 سال به مدت 3 سال در آمریکا بوده باشیم. یعنی 2 ساله دیگرو میتونیم از آمریکا بیرون باشیم؟ این 2 سالو که پشت سر هم نمی تونیم بیرون باشیم، درسته؟ اگه بله چقدر به چقدر می تونیم بریم بیایم؟
و سوال دیگه اینکه وقتی گرین کارتم گرفتیم اگه نخوایم آمریکا زندگی کنیم باید هر 6 ماه یه سر بزنیم؟ اگه از دوستان کسی اطلاعات داره ، میشه جواب بده یا اگه قبلا جواب داده شده یه رفرنسی معرفی کنه. بازم ممنون از همه
تشکر کنندگان: mr.amir ، maaref ، lorecance
(2011-04-16 ساعت 00:48)jilibo نوشته:  از دوستان مهربون مهاجرسرا: من یه سوال داشتم. نمی دونم سوالمو چه طوری مطرح کنم. راستش من میخوام بدونم طبق گفته دوستان برای سیتی زن شدن، ما باید در 5 سال به مدت 3 سال در آمریکا بوده باشیم. یعنی 2 ساله دیگرو میتونیم از آمریکا بیرون باشیم؟ این 2 سالو که پشت سر هم نمی تونیم بیرون باشیم، درسته؟ اگه بله چقدر به چقدر می تونیم بریم بیایم؟
و سوال دیگه اینکه وقتی گرین کارتم گرفتیم اگه نخوایم آمریکا زندگی کنیم باید هر 6 ماه یه سر بزنیم؟ اگه از دوستان کسی اطلاعات داره ، میشه جواب بده یا اگه قبلا جواب داده شده یه رفرنسی معرفی کنه. بازم ممنون از همه

جیلیبو جان
3 سال بودن در امریکا حداقل نیاز برای سیتیزنشیپی است و در کنار آن باید ثابت کنید که در امریکا زندگی کرده اید و همچنین قصد دارید در امریکا زندگی کنید. من افرادی را می شناسم که گرین کارت خودشان را سالها پیش گرفته اند و مجموع سالهایی که در امریکا بوده اند بسیار بیشتر از سه سال بوده است ولی هنوز نتوانسته اند سیتیزن شوند. بنابراین اگر مثلا سه سال در امریکا باشید و سپس یک پاسپورت سفید بگیرید و دو سال بعد برگردید از آنجایی که تازگیها سخت گیری می کنند احتمال اینکه سیتیزنشیپی را بگیرید خیلی کم است مگر اینکه دوباره یک مدتی را در امریکا باشید و ثابت کنید که قصد ماندن و زندگی در امریکا را دارید.
با آرزوی موفقیت برای شما
(2011-04-16 ساعت 00:02)success نوشته:  با سلام وتشکر

لطفا دوستانی که به تازگی وارد امریکا شده اند در مورد گشتن چمدانهاو داشتن مواد خوراکی مانند خشکبار و سبزی خشک وشیرینی وگز وسوهان وزرشک وزعفران واینکه ایا در فرمها همراه داشتن آنها را اعلام کرده بودید بیشتر توضیح دهید.

دوست عزیز، این مواردی که نام میبری بستگی به مورد و شانسته!!! اصلا" کیف و چمدونای من رو نگشتند و من با خودم زعفران داشتم( وکیوم بودند)و اصلا" تو فرمها نگفته بودم چی دارم و چی ندارم(جوابش رو خالی گذاشه بودم) ولی مادر دوستم که گفته بود همراهش چیه بهش اجازه ندادند سبزی خشک و پسته و... را بیاره . و اگر میای ایالت کالیفرنیا مشکلی در پیدا کردن مواد خوراکی ایرانی نخواهی داشت. موفق باشی
(2011-04-16 ساعت 00:48)jilibo نوشته:  از دوستان مهربون مهاجرسرا: من یه سوال داشتم. نمی دونم سوالمو چه طوری مطرح کنم. راستش من میخوام بدونم طبق گفته دوستان برای سیتی زن شدن، ما باید در 5 سال به مدت 3 سال در آمریکا بوده باشیم. یعنی 2 ساله دیگرو میتونیم از آمریکا بیرون باشیم؟ این 2 سالو که پشت سر هم نمی تونیم بیرون باشیم، درسته؟ اگه بله چقدر به چقدر می تونیم بریم بیایم؟

دوستان عزیز؛ برای اینکه شما شهروند آمریکا بشید باید فرم N-400 را که در قسمت فرمهای سایت خدمات به شهروندان و مهاجران آمریکا هست رو پر کنید. خوب الان برید فرم رو نگاه کنید و هرچه لازمه 5سال دیگه انجام بدید رو ببینید.
http://www.uscis.gov/portal/site/uscis

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: maaref ، لیلا ج ، satusa ، jilibo ، b!ta ، maxsupermax ، mavarfan ، coming soon ، tamanna ، emankh101 ، DLT ، mohsen mirzaei ، f.r ، California ، tata63
بچه ها اگه من 30,000$ همرام باشه و تو فرم هم بگم که بالای ده هزار دلار دارم,چه مشکلی ممکنه که بوجود بیاد؟میگن که تو نیویورک خیلی گیر میدن و اذیت میکنن.کسی تجربه ای داره؟
[font=Trebuchet MS]شماره کیس:****ANK2009
تاریخ مصاحبه:17 آبان
تاریخ کلیرنس:21 دی
تاریخ عزیمت:24 آوریل
عزیمت به:Saint Louis,Missouri

[/font]
تشکر کنندگان: maaref ، coming soon ، lorecance
اینجوری نیست. کسیو الکی اذیت نمیکنن. فرودگاه نیویورک معمولا یکم شلوغه و ملت معطل میشن و معنیش اذیت نیست.
پول هم گیری تو کار نیست. ایران میگن بیشتر از 5000 تا نمیشه که من خوندم اگه میخواید ببرید باید فرم پر کنید و دلیل قانع کننده بیارید اما اگه بخوان گیر الکی بدن کاملا دستشون بازه. اما اونجوری نمی گردن که بخوان پیدا کنن. با یه ذره گانگستر بازی رد میشین.
امریکا هم 10000 و بالاتر رو باید اعلام کنید که یه فرم ساده است (جدا از فرم توی هواپیما) و نه مالیات بهش تعلق میگیره نه منعی داره. منم فک میکردم گیر و گورش زیاده 9800 تا بردم که همینو هم نوشتم تو فرم. افسر بازرسی گفت چرا 9800 جریان 10000 تا رو گفتم اونم گفت اینجوری نیست و حرفای بالا رو زد و گفت اگه 1 میلیون هم میووردی اشکالی نداشت که منم گفتن 1 میلیون نداشم که بیارم.Big Grin
دوستان عزیز در مورد پول بردن در فرودگاه ایران نگران نباشید، من خودم 20000 تا بردم و مشکل نداشت. یعنی همشو یه جا نذارید. پخش کنید تو کیف و ...
تشکر کنندگان: frozen mind ، maaref ، آزاده رها ، hamed_gh ، tamanna ، emankh101 ، lorecance ، California
دوستان عزیز اگه پروازمون توی نیویورک توقف داشته باشه و بعد از نیویورک بریم لس آنجلس توی کدوم فرودگاه مدارکمونو تحویل می دیم و چک می شه؟
سرعت گذر عقربه آنچنان زیاد است گویی که همیشه همینجا ایستاده وقتی می نگرمش .... من ساکنم اینجا یا او ... یا زمانبندی نگاه من با بازگشت او منطبق است و ما هر دو سرگردانیم با دورهای یکسان....

مسأله‌یی نیست:
پرنده‌ی نوپرواز
بر آسمانِ بلند
سرانجام
پَر باز می‌کند
تشکر کنندگان: Hornet ، maaref ، coming soon ، tamanna ، Linspire ، lorecance
(2011-04-17 ساعت 14:05)jilibo نوشته:  دوستان عزیز در مورد پول بردن در فرودگاه ایران نگران نباشید، من خودم 20000 تا بردم و مشکل نداشت. یعنی همشو یه جا نذارید. پخش کنید تو کیف و ...

شما تو فرمها هم نوشته بودید که 20000 دلار با خودتون دارید؟
شماره کیس:2011AS00016XXX
دریافت نامه قبولی:می 2010
کنسولگری:آنکارا
ارسال فرمها:آگوست 2010
کارنت شدن:12 ژانویه 2011
دریافت نامه دوم:15 فوریه 2011
مصاحبه:31 مارس 2011
دریافت ویزا:1 آوریل 2011
خالق تو را شاد آفرید،آزاد آزاد آفرید،پرواز کن تا آرزو،زنجیر را باور نکن

تشکر کنندگان: maaref ، mr.amir ، b!ta ، California
من الان تو هتل ( کوالیتی این ) در لس آنجلس دیاموند بار والنات هستم / صبحانه / استخر / جکوزی / اینترنت . 6 شب خونه دوستم بودم الان هتل هستم تا اطلاع ثانوی .

http://www.qualityinn.com
ببین من نظرمو میگم و اون چیزی که تا الان فهمیدم اما مطمئن نیستم و سیتیزن شدن یکم حقوقی تره و مثل برنده شدن و یه مصاحبه ساده نیست. ظاهرا میشینن حساب کتاب میکنن و آمار همه چیو در میارن.
اونجور که من فهمیدم:
1: باید 5 سال اخیر منتهی به درخواست سیتسزن شدن GREEN CARD HOLDER باشید و همچنین RESIDENT کشور امریکا. RESIDENT کسیه که BASE زندگیش امریکاس و برای کاری که پیش میاد یا مشکلی یا هرچی خارج میشه از امریکا نه کسی که BASE زندگیش ایرانه و 6 ماه یه بار میره سر میزنه و میاد. اونها اینارو میفهمن و هر موقع تا قبل از اینکه سیتیزن بشید میتونن گیر بدن. حالا بگذریم که فلانی و فلانی 6 ماه یه بار میرن و میان. اونها اگه بخوان به اتکای قانون میتونن گیر بدن.
2: توی این 5 سال GREEN CARD HOLDER بودن باید 30 ماه حضور فیزیکی در امریکا داشته باشید. معنیش هم مشخصه یعنی خودتون اونجا باشین.
3: از روزی که درخواست سیتیزن شدن میدین تا 3 ماه قبلش توی همون ایالتی زندگی کرده باشین که درخواستتون رو تحویل دادین.
توی مدتی هم که پرونده سیتیزن شدن در جریانه دست از پا نباید خطا کنین و خارج هم نباید بشین.
اینا کلیاته و کلی تبصره داره. میتونید با یه سری کارها این مدتها رو کم کنین که معروفترینش ازدواج و زندگی با یک امریکاییه و قانونهای دیگه.
اون قانون 6 ماه و 1 سال هم توی صفحه 93 کتابچه معروف M-618 توضیح دادن که:
بیشتر از 6 ماه خارج از امریکا Possibly broken
بیشتر از 1 سال خارج از امریکا Broken
حالا چی broken میشه؟ همون 5 سال که اگه broken بشه یعنی counter میشه 0. باز همه چی از اول شروع میشه.
منابع هم M-618 اینو حتما بخونید مطالب خوبی داره و USCIS
(2011-04-16 ساعت 02:03)rayan.s نوشته:  ... و اگر میای ایالت کالیفرنیا مشکلی در پیدا کردن مواد خوراکی ایرانی نخواهی داشت. موفق باشی

سلام رایان جان
این که فرمودید از لحاظ مواد خوراکی مشکلی نیست می خواستم بدونم از لحاظ قیمت و کیفت نسبت به مواد خوراکی ایران چطور است؟ خیلی گرانتر هستند؟

درد من تنهایی نیست؛ بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت؛ بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خداوند می نامند...... گاندی

كيس نامبر:2011As4800
تاريخ مصاحبه:2 دسامبر(انكارا)
تاريخ كلير:23 دسامبر
تشکر کنندگان: maaref ، frozen mind ، maxsupermax ، emankh101 ، jilibo ، lorecance ، California ، tata63
از دوستان عزيزي كه رفتن و حساب بانكي باز كردن، سوال داشتم
آيا وقتي حساب بانكي باز ميكنين، مي تونيم براي Credit Card هم اقدام كرد ؟
آيا كسي از دوستان Credit Card گرفته ؟
و اگه گرفتن ! چطوري ؟؟
ممنونم
شماره کیس: 2011AS25xxx
اطلاعات كامل كيس

انتشار انرژي منفي در اين مكان ممنوع است، حتي براي شما دوست عزيز
تشکر کنندگان: maaref ، tamanna ، coming soon ، jilibo ، rokmita ، lorecance ، sadafsetareh ، California
جناب Hornet

من یک حساب جاری و یک atm کارت تو بانک آف آمریکن باز کردم از رئیس بانک سوال کردم برای کردیت کارت گفت باید اول با این کار کنی بعد از چند وقت به شما کردیت کارت داده میشه . همون لحظه کردیت کارت نمیدن
(2011-04-18 ساعت 12:48)Hornet نوشته:  آيا وقتي حساب بانكي باز ميكنين، مي تونيم براي Credit Card هم اقدام كرد ؟
آيا كسي از دوستان Credit Card گرفته ؟
ما در bank of america حساب باز كرديم. گفتن براي گرفتن كرديت كارد بايد ssn داشته باشيد. پس من ٢ هفته صبر كردم سپس دوباره به بانك مراجعه كرده براي كرديت كارد اقدام كردم. كرديت كارد هم با پست حدودا ١٠ روزه دم خانه آمد. اين نكته راهم بايد اضافه كنم كه ما هر كدام جدا secure credit card گرفتيم.
تشکر کنندگان: Hornet ، jilibo ، rokmita ، mavarfan ، lorecance ، bbboys1981 ، shahrooz59 ، California ، tata63

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان