کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
دوستان گل یه هم فکری با من کنن
من بلیطم با لوفتانزا تا نیویورک هستش.بلیط از نیویورک تا سنت لوییس رو جداگانه و با کردیت کارت ازAmerican Airline خریدم.حالا بعضیا بهم میگن که چون بلیط داخلی آمریکا رو بلیط تهران-نیویورکم نیست و جداگانه خریداری شده,موقع Check In در کانتر آمریکن به دو تا چمدون 23 کیلویی که از ایران اوردم گیر میدن و میگن که باید جریمه بدم.!کسی از دوستان تجربه ای در این زمینه داره؟
ممنون میشم راهنمایی کنین
[font=Trebuchet MS]شماره کیس:****ANK2009
تاریخ مصاحبه:17 آبان
تاریخ کلیرنس:21 دی
تاریخ عزیمت:24 آوریل
عزیمت به:Saint Louis,Missouri

[/font]
تشکر کنندگان: hooman421 ، behzadb57 ، optoelec ، maaref ، mavarfan ، mr.amir ، California
(2011-04-12 ساعت 10:38)bbboys1981 نوشته:  دوستان گل یه هم فکری با من کنن
من بلیطم با لوفتانزا تا نیویورک هستش.بلیط از نیویورک تا سنت لوییس رو جداگانه و با کردیت کارت ازAmerican Airline خریدم.حالا بعضیا بهم میگن که چون بلیط داخلی آمریکا رو بلیط تهران-نیویورکم نیست و جداگانه خریداری شده,موقع Check In در کانتر آمریکن به دو تا چمدون 23 کیلویی که از ایران اوردم گیر میدن و میگن که باید جریمه بدم.!کسی از دوستان تجربه ای در این زمینه داره؟
ممنون میشم راهنمایی کنین

دوست عزيز من دقيقا اينطوري تجربه نداشتم ولي بعد از 40 روز كه از ورودم گذشت با American airline يك سفر داخلي رفتم شيكاگو-دالاس
مقررات پروازهاي داخلي و خارجي با هم كاملا متفاوته و سرويس دهيشون
شما به ازاي هر چمدان تحويلي به بار بايد هزينه بدين و به اين ترتيب
اولي 25 دلار و دومي 10 دلار
حالا اگه دو نفر باشين و دو تا چمدون داشته باشين براي هر نفر يكي در نظر و 50 دلار ازتون مي گيرن
ولي من ديدم مسافرا چمدونهاشونو مي آرن توي هواپيما البته نبايد خيلي بزرگ باشه
من يه چمدون دادم به بار و يه كيف دستي وسايل دخترمو ( 1 سالهشه) توش بود و يه كوله رو بردم توي هواپيما در برگشت بهم اجازه اينكارو نداد و حين سوار شدن گفت اين دو تا رو (كيف دستي وسايل دخترم و كوله) رو نمي توني ببري و گفتم كه من با همينها از شيكاگو اومدم ولي بازم قبول نكرد و بعد توجيهش كردم كه اين لوازم ضروري بچه است كه گفت ببر ولي كوله رو همونجا گرفت و از يه دريچه انداخت پايين توي بار البته هيچ هزينه اضافي از من نگرفتن و فقط همون يك چمدون رو با 25 دلار تموم شد

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
کسی هست که الان سیاتل یا پرتلند باشه یا اینکه در آینده بخواد به یکی از این جاها بره؟
تشکر کنندگان: maaref ، tamanna
[quote='usa' pid='102595' dateline=

در كل من از دوستان عزيز كه پروازهاي زياد دارن به امريكا و تجربه پرواز با ايرلاينهاي مختلف دارن لطفا واضح بگن ايرلاين اروپايي بهتر يا ايرلاينهاي عربي
از نظر راحتي و پذيرايي و قيمت و ....

متشكرم
[/quote]

سلام سلام
من فكر ميكنم براي انتخاب اير لاين هر كس يك معياري داره و بسته به اين كه كدام نيازش در اولويته يك ايرلاين را بايد انتخاب كنه. انچه كه براي من در انتخاب اير لاين مهم بود اين بود كه من به هر حال بايد در يك كشور ديگر توقف داشته باشم مسير پروازي هم بسيار طولاني است پس من كه قراره راه رو بشكونم چرا وسط راه نشكونم. چون من در پروازهاي طولاني اذيت ميشم خوب اگه از دوبي ميامدم يه پرواز ٢ ساعته داشتم كه كوتاه بود و يه دفعه يه پرواز بلند به امريكا. تحمل پروازهاي طولاني برام كمي سخته. پس من ترجيح دادم يه پرواز اروپايي داشته باشم تا نصف راه را تقريبا بيام با يه ترانزيت ٥ ساعته كه نگران تاخير هم نباشم. من ترجيح ميدادم به جاي اينكه ٢ ساعت بعد در دوبي پياده شم مسير را بشكونم. يه مسيله ديگه هم اينه كه بعضي ها از يك ايرلاين استفاده ميكنن تا پس از چندين سفر سيلور كارت و گلد كارتشون را بگيرن كه خوب اون هم نكته مهميه چون بعدا از امكانات خوبي ميشه استفاده كرد. حالا اگه كسي قبلا با امارات سفر زياد رفته ميتونه اين سفر را بهش اضافه كنه. حالا هر كي به معيار خودش نگاه كنه بعدا اذيت نشه  
(2011-04-12 ساعت 19:50)mohammad_b نوشته:  کسی هست که الان سیاتل یا پرتلند باشه یا اینکه در آینده بخواد به یکی از این جاها بره؟

دوست عزیز من 2 اردیبهشت دارم میرم پورتلند
اگه کاری هست در خدمتم (پیام خصوصی)
هم روز را تو می سازی ، هم روزگار را ، امروز را زیباتر بساز...

Case Number: 2011AS9700
تاریخ پرواز به ایالات متحده: 2011 Apr 21
BEAVERTON, OREGON

تشکر کنندگان: emankh101 ، mohammad_b ، maaref ، tamanna ، REZA1390
از دوستان مهربون مهاجرسرا: من یه سوال داشتم. نمی دونم سوالمو چه طوری مطرح کنم. راستش من میخوام بدونم طبق گفته دوستان برای سیتی زن شدن، ما باید در 5 سال به مدت 3 سال در آمریکا بوده باشیم. یعنی 2 ساله دیگرو میتونیم از آمریکا بیرون باشیم؟ این 2 سالو که پشت سر هم نمی تونیم بیرون باشیم، درسته؟ اگه بله چقدر به چقدر می تونیم بریم بیایم؟
و سوال دیگه اینکه وقتی گرین کارتم گرفتیم اگه نخوایم آمریکا زندگی کنیم باید هر 6 ماه یه سر بزنیم؟ اگه از دوستان کسی اطلاعات داره ، میشه جواب بده یا اگه قبلا جواب داده شده یه رفرنسی معرفی کنه. بازم ممنون از همه
تشکر کنندگان: maaref ، tamanna ، REZA1390 ، lorecance ، California
دوستانی که آمریکاهستن کارت ssn براشون چند روزه اومده ؟ من امروز اقدام کردم گفتن 2 هفته .
برای دوستانی که اومده چند روزه بوده ؟
تشکر کنندگان: maaref ، tamanna ، emankh101 ، California
(2011-04-13 ساعت 23:16)mr.amir نوشته:  دوستانی که آمریکاهستن کارت ssn براشون چند روزه اومده ؟ من امروز اقدام کردم گفتن 2 هفته .
برای دوستانی که اومده چند روزه بوده ؟

فكر كنم ssn ما همان حدود ٢ هفته اي امد و نه بيشتر.
تشکر کنندگان: Hornet ، mr.amir ، maaref ، tamanna ، REZA1390 ، jilibo ، emankh101 ، lorecance ، California ، tata63
من باید برگردم ایران .

بانک حساب جاری / مایل باکس / ssn انجام دادم . آیا من میتونم برگردم ایران و دوستم برام گیرین کارت و بقیه مدارک را ارسال کنه ؟ ؟

تشکر کنندگان: maaref ، emankh101 ، lorecance ، California
(2011-04-14 ساعت 02:08)mr.amir نوشته:  من باید برگردم ایران .

بانک حساب جاری / مایل باکس / ssn انجام دادم . آیا من میتونم برگردم ایران و دوستم برام گیرین کارت و بقیه مدارک را ارسال کنه ؟ ؟
امیر خان! یادم به من توصیه میکردی به ایرانی اعتماد نکنم حالا چطور شده خودت میخوای به دوستت اعتماد کنی و گرین کارتت رو بخوای برات بفرسته؟ مگر اینکه تو این مدت رفیق خارجی پیدا کردیBig Grin
به نظر من گرین کارت رو نگرفته نیا چون پست کردن یا آوردنش توسط کسی ممکنه مشکل ساز بشه. شما هم که یه ماه هتل رزو کرده بودی . موفق باشید

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: mr.amir ، maaref ، tamanna ، mavarfan ، emankh101 ، free_free ، REZA1390 ، jilibo ، لیلا ج ، lorecance ، California ، tata63
من خونه پسر عموم هستم هتل نرفتم هتلش خوب نبود .

حالا چکار کنم . به پسر عموم اعتماد دارم Wink .

میتونن برام بفرستن ؟؟ با پست ؟؟

حالا چکار کنم

تشکر کنندگان: maaref ، tamanna ، emankh101 ، REZA1390 ، lorecance ، California
جهت اطلاع دوستان مهندس بالاخص عمران و مکانیک. برای کار تو ایالت کالیفرنیا نیاز به ارزشیابی مدارک دانشگاهی ندارید(سایر ایالتها نیاز داره که هزینه اش 400$ است) و اگر بخواید تو رشته خودتان کار کنید و حقوق خوب بگیرید باید اگر کمتر از 17 سال از زمان اخذ مدرک لیسانستان میگذره در امتحان EIT/FE که هر سال فقط دو بار برگذار میشه ( امتحان29 اکتبر2011 تا ماه آگوست امکان ثبت نامش هست) شرکت کنید و درسهایی مثل ریاضی و شیمی و هیدرولیک و هیدرولوژی و... را امتحان بدید و بعد هم میتونید بسته به سابقه کارتان و داشتن گواهینامه قبولی FE در آزمون PE شرکت کنید و با پاس کردن این آزمون دیگه به قول معروف نونتان تو روغنه!( این پروسه بین یک تا دوسال زمان میبره) موفق باشید
- سایت مربوط به آزمون و اطاعات تکمیلی:
http://www.ncees.org/

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
(2011-04-14 ساعت 02:30)rayan.s نوشته:  جهت اطلاع دوستان مهندس بالاخص عمران و مکانیک. برای کار تو ایالت کالیفرنیا نیاز به ارزشیابی مدارک دانشگاهی ندارید(سایر ایالتها نیاز داره که هزینه اش 400$ است) و اگر بخواید تو رشته خودتان کار کنید و حقوق خوب بگیرید باید اگر کمتر از 17 سال از زمان اخذ مدرک لیسانستان میگذره در امتحان EIT/FE که هر سال فقط دو بار برگذار میشه ( امتحان29 اکتبر2011 تا ماه آگوست امکان ثبت نامش هست) شرکت کنید و درسهایی مثل ریاضی و شیمی و هیدرولیک و هیدرولوژی و... را امتحان بدید و بعد هم میتونید بسته به سابقه کارتان و داشتن گواهینامه قبولی FE در آزمون PE شرکت کنید و با پاس کردن این آزمون دیگه به قول معروف نونتان تو روغنه!( این پروسه بین یک تا دوسال زمان میبره) موفق باشید

رایان جان ممنون که اطلاعات حیاتی اونور رو میفرستی . با این وجود یعنی ایرانی ها میتونن با مدارک مهندسی ایران در کالیفرنیا مشغول به کار بشن؟؟

رشته های برقی چطور؟
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: rayan.s ، Hornet ، tamanna ، mavarfan ، REZA1390 ، emankh101 ، lorecance ، California ، tata63
(2011-04-14 ساعت 22:05)free_free نوشته:  
(2011-04-14 ساعت 02:30)rayan.s نوشته:  جهت اطلاع دوستان مهندس بالاخص عمران و مکانیک. برای کار تو ایالت کالیفرنیا نیاز به ارزشیابی مدارک دانشگاهی ندارید(سایر ایالتها نیاز داره که هزینه اش 400$ است) و اگر بخواید تو رشته خودتان کار کنید و حقوق خوب بگیرید باید اگر کمتر از 17 سال از زمان اخذ مدرک لیسانستان میگذره در امتحان EIT/FE که هر سال فقط دو بار برگذار میشه ( امتحان29 اکتبر2011 تا ماه آگوست امکان ثبت نامش هست) شرکت کنید و درسهایی مثل ریاضی و شیمی و هیدرولیک و هیدرولوژی و... را امتحان بدید و بعد هم میتونید بسته به سابقه کارتان و داشتن گواهینامه قبولی FE در آزمون PE شرکت کنید و با پاس کردن این آزمون دیگه به قول معروف نونتان تو روغنه!( این پروسه بین یک تا دوسال زمان میبره) موفق باشید

رایان جان ممنون که اطلاعات حیاتی اونور رو میفرستی . با این وجود یعنی ایرانی ها میتونن با مدارک مهندسی ایران در کالیفرنیا مشغول به کار بشن؟؟

رشته های برقی چطور؟
فری فری جان لطف داری. ولی دوستان الان که وقت دارید برید تو اینترنت با توجه به رشته و ایالتی که می خواید برید بزنید: (مثلا" برای ایالت کالیفرنیا و رشته برق )
California Board for Electrical Engineering
برای رشته برقم همین سایتی که تو ارسال قبلیم هست تمام اطلاعات لازم را ارائه می کنه.موفق باشید

تشکر کنندگان: coming soon ، Hornet ، mavarfan ، satusa ، REZA1390 ، free_free ، jilibo ، لیلا ج ، hamed_gh ، emankh101 ، California ، tata63
با سلام وتشکر

لطفا دوستانی که به تازگی وارد امریکا شده اند در مورد گشتن چمدانهاو داشتن مواد خوراکی مانند خشکبار و سبزی خشک وشیرینی وگز وسوهان وزرشک وزعفران واینکه ایا در فرمها همراه داشتن آنها را اعلام کرده بودید بیشتر توضیح دهید.
درد من تنهایی نیست؛ بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت؛ بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خداوند می نامند...... گاندی

كيس نامبر:2011As4800
تاريخ مصاحبه:2 دسامبر(انكارا)
تاريخ كلير:23 دسامبر
تشکر کنندگان: coming soon ، mr.amir ، jilibo ، emankh101

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان