کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2011-05-09 ساعت 22:29)amir53 نوشته:  
(2011-05-09 ساعت 22:17)mr.amir نوشته:  دوستانی که عازم آمریکا هستن صرافی هست در خیابان ولی عصر - تجریش - جنب پمپ بنزین - صرافی جی سی ام gcm . این صرافی با بلیط مهر دار دلار 3000 دلار به شما دوستان میده من هم در یک ماه پیش قبل از سفرم از این صرافی دلار گرفتم به قیمت بانکی .

مدارک مورد نیاز : بلیط با مهر دلار - پاسپورت - کارت ملی - شناسنامه + خروجی .

تلفن : 2326

منظور از بلیط با مهر دلار چیست ؟
دوستان عزیز؛ به علت اینکه دیگه بلیطها مثل سابق نیست و فقط یه برگه پرینت شده میباشد و چون کپی کردنش راحته صرافیها یا بانکها بعضی اوقات میگن بلیط باید مهر دفتر هواپیمایی صادر کننده بلیط رو داشته باشه و مهری به نام مهر دلار وجود ندارد.موفق باشید

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: amir53 ، frozen mind ، emankh101 ، maxsupermax ، User ، mahmood_eng ، mml ، hamed_gh ، mohsen mirzaei ، najibi ، California
(2011-05-10 ساعت 16:41)mitr.p نوشته:  [quote='mitr.p' pid='107175' dateline='1305009277']
الان دو فابلی رو که برای پرکردن فرم ها در هواپیما و فرودگاه میبینم که مثل همه . فقط هواپیما ابی رنگه!!!
خحالا برای پر کردنش سوال دارم:
1- سوال7 که نوشته : country or residence بنویسیم ایران یا امریکا؟؟
2- سوال 8 که نوشته : countries vidited on this trip...ایا باید نام کشورهایی که از ایران حرکت کردیم و در اونجا توقف کرده رو بنویسیم؟؟حتی اگه با دو ارلاین اومده باشیم؟؟
3- سوال 10 که نوشته ( هدف اولیه از این مسافرت بیزینس هست)) چی بزنیم؟؟برای ما که مهاجر هستیم yes or no??
4- در سوال 15 که نوشته ارش مالی چیز هایی که داریم بنویسیم : زیر 10.000 دلار بزنیم؟/
منی که طلا به همراه دارم ارزش اونا رو ننویسم؟؟
--------------------------
در فرودگاه:
1-سوال 7 قسمت(کشور سیتیزن شیپ) یکی از دوستان گفت برای بار اول ایران و باری دفعات بعدی بنویسیم امریکا
قسمت b چه طور؟(کشور مقیم residence ؟؟
2-سوال 10همون سوال تکراری هدف از این سفر: کاری یا شخصی(برای ما که مهاجریم چیه؟؟)
ممنون دوستان
کشور سیتیزن شیپ شما ایران می شه
نه دیگه کشورایی که ایرلاین عوش کردید رو نمی خواد. هر کشوری که مهر ورود به اون خورده باشه...
هدف شما از این سفر بیزینس نیست دیگه. no رو انتخاب کنید. هدف شما مهاجرته...
آره باید ارزش حدودی طلاهاتون رو هم بنویسید. می تونید ننویسید و اونا هم متوجه نشن ولی اگه چک کردن مشکل براتون پیش میاد. توی فرودگاه LA ساکای منو اصلان باز هم نکرد و همه حرفامو قبول کرد ولی نفر قبل از من حتی توی میله های ساکو هم گشتند...
سرعت گذر عقربه آنچنان زیاد است گویی که همیشه همینجا ایستاده وقتی می نگرمش .... من ساکنم اینجا یا او ... یا زمانبندی نگاه من با بازگشت او منطبق است و ما هر دو سرگردانیم با دورهای یکسان....

مسأله‌یی نیست:
پرنده‌ی نوپرواز
بر آسمانِ بلند
سرانجام
پَر باز می‌کند
تشکر کنندگان: rayan.s ، gadfly ، amir53 ، emankh101 ، maaref ، mitr.p ، mml ، f.r ، najibi
دوستان عزیز جهت باز کردن حساب در بانکهای آمریکا سعی کنید فقط در یک بانک حساب باز کنید و گول امتیازات و امکانات اولیه ای که به شما می دن هم نخورید Smile چون مجبورید ماهیانه هزینه بدید. من خودم باتوجه به تحقیقاتی که کردم به نظرم CITIBANK از بقیه بهتره و خودم توی این بانک حساب باز می کنم...
* دوستان این اطلاعاتی رو که می دم فقط از طریق پرس و جو از دیگر دوستان به دست آمده و ممکنه کامل نباشه ولی ممکنه بتونه به عنوان یه تجربه به برخی از دوستان کمک کنه...
سرعت گذر عقربه آنچنان زیاد است گویی که همیشه همینجا ایستاده وقتی می نگرمش .... من ساکنم اینجا یا او ... یا زمانبندی نگاه من با بازگشت او منطبق است و ما هر دو سرگردانیم با دورهای یکسان....

مسأله‌یی نیست:
پرنده‌ی نوپرواز
بر آسمانِ بلند
سرانجام
پَر باز می‌کند
تشکر کنندگان: maxsupermax ، gadfly ، emankh101 ، maaref ، free_free ، tamanna ، loveusa2010 ، mml ، najibi ، California ، Man
سامان عزیز سلام ، رسیدن به خیر
لطفا" سفرنامه ات را بنویس .
1- شما با ترکیش سفر کردی و یک روز قبل رزرو صندلی داشتی آیا صندلی مناسب گرفتی ؟
2- در ترکیه چقدر معطل شدی ؟ آیا مشکل خاصی نبود ؟
3- آیاچمدان ها را در فرودگاه امام تحویل دادی و در فرودگاه لوس آنجلس تحویل گرفتی ؟ یعنی حمل بار در ترکیه توسط ایرلاین صورت گرفت .
الهی به ما آن ده که آن به .
تشکر کنندگان: kamrani.navid ، frozen mind ، mahmood_eng ، emankh101 ، maaref ، mml ، California ، najibi
دوستان من دو صرافی رو می شناسم که برای آمریکا و کانادا مبلغ 5000 دلار و سایر کشورها 3000 دلار ارز دولتی پرداخت می کنه.

1- میدان محسنی (که متاسفانه اسمش یادم نمی یاد).
2- پاسداران، نبش گلستان 2 ، صرافی سپند

مدارک مورد نیاز:

1- حضور هر شخص + پاسپورت
2- کارت ملی + کپی از آن
3- بلیط هواپیما (مهر شده توسط آژانس) + کپی از آن
4- عوارض خروج + کپی از آن
5- کپی از صفحه اصلی پاسپورت
6- کپی از صفحه ای که ویزای آمریکا یا کانادا خورده (برای 5000 دلار)

دوستان عزیزم موفق باشید Smile

راستی مهر هم می زنن،
به پاسپورت و بلیط و عوارض مهر می زنند
هم روز را تو می سازی ، هم روزگار را ، امروز را زیباتر بساز...

Case Number: 2011AS9700
تاریخ پرواز به ایالات متحده: 2011 Apr 21
BEAVERTON, OREGON

(2011-05-10 ساعت 21:41)amir53 نوشته:  سامان عزیز سلام ، رسیدن به خیر
لطفا" سفرنامه ات را بنویس .
1- شما با ترکیش سفر کردی و یک روز قبل رزرو صندلی داشتی آیا صندلی مناسب گرفتی ؟
2- در ترکیه چقدر معطل شدی ؟ آیا مشکل خاصی نبود ؟
3- آیاچمدان ها را در فرودگاه امام تحویل دادی و در فرودگاه لوس آنجلس تحویل گرفتی ؟ یعنی حمل بار در ترکیه توسط ایرلاین صورت گرفت .
amir53 عزیز
سفرنامه رو در بخش سفرنامه های ترکیه نوشتم...
1. بله دوست عزیز اینو قبلا هم اعلام کردم که من ردیف های دونفره آخر کابین رو گرفتم و خوبی اونا هم اینه که به دلیل پر نشدن هواپیما هر دو صندلی رو استفاده می کردم...
2-3دوست عزیز پرواز من از تهران نبود. از آنکارا به استانبول و از اونجا به la بود. ولی به هر حال از تهرانم حمل بار توسط ایرلاین صورت می گیره.

مسأله‌یی نیست:
پرنده‌ی نوپرواز
بر آسمانِ بلند
سرانجام
پَر باز می‌کند
تشکر کنندگان: emankh101 ، amir53 ، maaref ، free_free ، mml ، najibi ، California
(2011-05-11 ساعت 00:44)javidk نوشته:  دوستان من دو صرافی رو می شناسم که برای آمریکا و کانادا مبلغ 5000 دلار و سایر کشورها 3000 دلار ارز دولتی پرداخت می کنه.

مدارک مورد نیاز:

1- حضور هر شخص + پاسپورت
2- کارت ملی + کپی از آن

راستی مهر هم می زنن،

ممنون از اطلاعات فکر کنم منظورتون صرافی الیت است من امروز از 6-7 صرافی و بانک سوال کردم یک سری که اصلا ارز مسافرتی نمی دادند یک سری می گفتند تمام کردند بانک ملی هم صف 20 نفره بود! ولی همه فقط حداکپر 2000 دلار می دادند و یورو به مسافر نمی دادند! ولی این دو جا را نپرسیدم .می گفتند از 6 اردیبهشت به بعد فقط 2000 دلار مجازند!
تشکر کنندگان: amir53 ، yousef156 ، maaref ، mml ، najibi ، California
دوستان عزیز من منزلی را در منطقه دیاموند بار ( کالیفرنیا ) اجاره کردم 3 اتاق خوابه 2 طبقه با تلفن ماهی 1950 دلار از یکی از دوستانم که ایشون دکتر قلب هستن در نیویورک .
موفق و شاد باشید
تشکر کنندگان: emankh101 ، amir53 ، drmahmoodi ، maaref ، arshida ، tamanna ، coming soon ، mml ، najibi ، California
(2011-05-11 ساعت 17:16)سروناز نوشته:  
(2011-05-11 ساعت 00:44)javidk نوشته:  دوستان من دو صرافی رو می شناسم که برای آمریکا و کانادا مبلغ 5000 دلار و سایر کشورها 3000 دلار ارز دولتی پرداخت می کنه.

مدارک مورد نیاز:

1- حضور هر شخص + پاسپورت
2- کارت ملی + کپی از آن

راستی مهر هم می زنن،

ممنون از اطلاعات فکر کنم منظورتون صرافی الیت است من امروز از 6-7 صرافی و بانک سوال کردم یک سری که اصلا ارز مسافرتی نمی دادند یک سری می گفتند تمام کردند بانک ملی هم صف 20 نفره بود! ولی همه فقط حداکپر 2000 دلار می دادند و یورو به مسافر نمی دادند! ولی این دو جا را نپرسیدم .می گفتند از 6 اردیبهشت به بعد فقط 2000 دلار مجازند!

دوستان لطفاً اطلاعات به روز در اختیار سایر دوستان قرا ردهید.
من پنجشنبه صرافی سپند بودم ( پاسداران، نبش گلستان 2) بخشنامه نشونم داد از بانک مرکزی که حداکثر 2000 دلار یا 1500 یورو می دن، یک چیز جالب هم اینکه به اونایی که اقامت دارن 1000 دلار می دن !
شماره کیس: 2011AS25xxx
اطلاعات كامل كيس

انتشار انرژي منفي در اين مكان ممنوع است، حتي براي شما دوست عزيز
تشکر کنندگان: rayan.s ، yousef156 ، maaref ، tamanna ، coming soon ، free_free ، mml ، mohsen mirzaei ، najibi ، California
یکی از دوستان درمورد مراحلی که برای پاس سفید انجام دادم پرسیدن، گفتم شاید برای سایر دوستان هم قابل استفاده باشه.

آخرین ورژن فرم I-131 و G-1145 رو از منوی forms وبسایت اداره مهاجرت http://www.uscis.go برداشتم
فرمها رو روی کامپیوتر پر کردم و پرینت گرفتم و I-131 رو امضا کردم
از اداره ی پست سه پاکت express و یک money order به مبلغ 445$ گرفتم و پر کردم و قسمت customer receipt رو جدا کردم و برای خودم نگهداشتم. فقط برای نوشتن آدرس گیرنده وجه شک داشتم که همون آدرسی که کل مدارک رو میفرستم بزنم یا فقط department of homeland security بدون آدرس چون تو instruction چیزی راجع بهش گفته نشده!! رفتم از Application Support )Center (ASC سوال کردم. گفت آدرس رو به این شکل خلاصه کن:
آدرسی که باید مدارک رو میفرستادم:
USCIS
Attn: AOS
,1820E. Skyharbor Circle S
Suite 100
Phoenix, AZ 85034

خلاصه شدش برای money order:
USCIS
Phoenix, AZ 85034

البته آدرس ارسال مدارک رو باید بسته به محل اقامتتون و نوع سرویس پستی موردنظرتون از جدول صفحه 8 راهنمای فرم I-131 پیدا کنین.
راستی روی money order یک قسمت Memo هست که در واقع برای یادآوری این هست که money order رو برای چه کاری گرفتین، (از یه کارمند بانک پرسیدم!!) بنابراین پر کردنش اختیاری هست.
از صفحه اول پاسپورت و صفحه ی مهر خورده ی ویزا کپی گرفتم.
لیبل دو تا از پاکتهای پستی رو با فرستنده: uscis و گیرنده: آدرس خودم، پر کردم
فرم g-1145 رو به صفحه اول I-131 پیوست کردم.

مدارک فوق که شامل فرمهای I-131 و G-1145 و money order و پاکتهای پستی آدرسدار و پیش پرداخته (برای پاکتهای self addressed از کارمند پست تمبر خواستم تا prepaid باشن) و کپیهای پاسپورت و ویزا مهر شده رو همراه با 2 قطعه عکس داخل پاکت سوم گذاشتم برای فرستادن به ادره مهاجرت.

روی پاکت هر دو طرف درشت نوشتم EXPEDITE و توی دفتر پست، کارمنده که اینو دید خودش برام 3 تا لیبل رنگی EXPEDITE روی پاکت زد.

بعد از 2-1 روز یه ایمیل و یک SMS برام زدن که مدارکت رو دریافت کردیم و بعد از 4-3 روز یه نامه فرستاده بودن که MONEY ORDER دریافت شده. البته من یکم بدشانسی آوردم و آشناهام از اون آدرسی که برای پاس سفید روی پاکتها نوشته بودم همون روز که من مدارک رو فرستادم، اسباب کشی کردن =( و من ناچارا فرم AR-11 رو پر کردم و فرستادم و اینترنتی هم برای تغییر آدرس اقدام کردم ولی بازم notification دریافت money order رو به همون آدرس قبلی فرستاده بودن، تازه همین آدرسیم که الان هستم موقته و این کسی که اینجاست داره میره =((( اونوقت باید دوباره تغییر آدرس بدم این دیگه آخرشه!! چون موقع رسیدن پاس سفید من ایران هستم =(
پس شما وقتی آدرس میدین یه آدرس ثابت و مطمئن بنویسین که این دردسرا براتون درست نشه.

موفق باشین
تشکر کنندگان: rayan.s ، abig ، Ashkan78 ، maaref ، mitr.p ، saeedproo ، نگار 65 ، reza89 ، tamanna ، coming soon ، prsk ، najibi ، mml ، hamed_gh ، mohammad_b ، f.r ، California
سلام و تشکر از اطلاعات خوبتان
کل این پروسه چقدر طول می کشد و آیا اگر موقع رسیدن پاس سفید امریکا نباشیم مشکلی نیست؟

(2011-05-11 ساعت 23:28)optoelec نوشته:  یکی از دوستان درمورد مراحلی که برای پاس سفید انجام دادم پرسیدن، گفتم شاید برای سایر دوستان هم قابل استفاده باشه.

آخرین ورژن فرم I-131 و G-1145 رو از منوی forms وبسایت اداره مهاجرت http://www.uscis.go برداشتم
فرمها رو روی کامپیوتر پر کردم و پرینت گرفتم و I-131 رو امضا کردم
از اداره ی پست سه پاکت express و یک money order به مبلغ 445$ گرفتم و پر کردم و قسمت customer receipt رو جدا کردم و برای خودم نگهداشتم. فقط برای نوشتن آدرس گیرنده وجه شک داشتم که همون آدرسی که کل مدارک رو میفرستم بزنم یا فقط department of homeland security بدون آدرس چون تو instruction چیزی راجع بهش گفته نشده!! رفتم از Application Support )Center (ASC سوال کردم. گفت آدرس رو به این شکل خلاصه کن:
آدرسی که باید مدارک رو میفرستادم:
USCIS
Attn: AOS
Suite 100
Phoenix, AZ 85034

خلاصه شدش برای money order:
USCIS
Phoenix, AZ 85034

البته آدرس ارسال مدارک رو باید بسته به محل اقامتتون و نوع سرویس پستی موردنظرتون از جدول صفحه 8 راهنمای فرم I-131 پیدا کنین.
راستی روی money order یک قسمت Memo هست که در واقع برای یادآوری این هست که money order رو برای چه کاری گرفتین، (از یه کارمند بانک پرسیدم!!) بنابراین پر کردنش اختیاری هست.
از صفحه اول پاسپورت و صفحه ی مهر خورده ی ویزا کپی گرفتم.
لیبل دو تا از پاکتهای پستی رو با فرستنده: uscis و گیرنده: آدرس خودم، پر کردم
فرم g-1145 رو به صفحه اول I-131 پیوست کردم.

مدارک فوق که شامل فرمهای I-131 و G-1145 و money order و پاکتهای پستی آدرسدار و پیش پرداخته (برای پاکتهای self addressed از کارمند پست تمبر خواستم تا prepaid باشن) و کپیهای پاسپورت و ویزا مهر شده رو همراه با 2 قطعه عکس داخل پاکت سوم گذاشتم برای فرستادن به ادره مهاجرت.

روی پاکت هر دو طرف درشت نوشتم EXPEDITE و توی دفتر پست، کارمنده که اینو دید خودش برام 3 تا لیبل رنگی EXPEDITE روی پاکت زد.

بعد از 2-1 روز یه ایمیل و یک SMS برام زدن که مدارکت رو دریافت کردیم و بعد از 4-3 روز یه نامه فرستاده بودن که MONEY ORDER دریافت شده. البته من یکم بدشانسی آوردم و آشناهام از اون آدرسی که برای پاس سفید روی پاکتها نوشته بودم همون روز که من مدارک رو فرستادم، اسباب کشی کردن =( و من ناچارا فرم AR-11 رو پر کردم و فرستادم و اینترنتی هم برای تغییر آدرس اقدام کردم ولی بازم notification دریافت money order رو به همون آدرس قبلی فرستاده بودن، تازه همین آدرسیم که الان هستم موقته و این کسی که اینجاست داره میره =((( اونوقت باید دوباره تغییر آدرس بدم این دیگه آخرشه!! چون موقع رسیدن پاس سفید من ایران هستم =(
پس شما وقتی آدرس میدین یه آدرس ثابت و مطمئن بنویسین که این دردسرا براتون درست نشه.

موفق باشین

تشکر کنندگان: maaref ، coming soon ، prsk ، mml ، najibi
خير... جاي نگراني نيست.

شما يه آدرس داخل آمريكا مي ديد و پاس سفيدتون بعد از آماده شدن به اون آدرس فرستاده مي شه. مهم اينه كه اونجا آدم هاي قابل اعتمادي باشن كه مدارك شما رو به نحو مناسبي به دستتون برسونن.

(2011-05-11 ساعت 23:41)abig نوشته:  سلام و تشکر از اطلاعات خوبتان
کل این پروسه چقدر طول می کشد و آیا اگر موقع رسیدن پاس سفید امریکا نباشیم مشکلی نیست؟

قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
تشکر کنندگان: mahmood_eng ، rayan.s ، gadfly ، optoelec ، maaref ، نگار 65 ، tamanna ، Hornet ، coming soon ، mml ، najibi ، California
دوستان عزیز

چطوری می‌تونم بفهمم که گرین کارتم پست شده یا نه؟با کجای باید تماس بگیرم و پیگیری کنم؟من ۱۷ روزه که وارد آمریکا شدم ولی‌ هنوز گرین کارتم نیامده.
[font=Trebuchet MS]شماره کیس:****ANK2009
تاریخ مصاحبه:17 آبان
تاریخ کلیرنس:21 دی
تاریخ عزیمت:24 آوریل
عزیمت به:Saint Louis,Missouri

[/font]
تشکر کنندگان: tamanna ، maxsupermax ، emankh101 ، coming soon ، mml ، maaref ، najibi
(2011-05-12 ساعت 22:23)bbboys1981 نوشته:  دوستان عزیز

چطوری می‌تونم بفهمم که گرین کارتم پست شده یا نه؟با کجای باید تماس بگیرم و پیگیری کنم؟من ۱۷ روزه که وارد آمریکا شدم ولی‌ هنوز گرین کارتم نیامده.

حالا دوست عزیز صبر کن.بعد ۳،۴ هفته نیومد باید پیگیری کنی‌.باید وقت از اداره مهاجرت بگیری و حضوری بری پیگیری کنی‌.پای تلفنم می‌شه ولی‌ ۲ساعت پشت خطی‌ و هی‌ پاست میدن به یه نفر دیگه آخرم جواب نمیگیری.حضوری بهتره.
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

تشکر کنندگان: maxsupermax ، bbboys1981 ، emankh101 ، coming soon ، optoelec ، mml ، maaref ، f.r ، najibi ، California
سلام
جهت اطلاع عازمین به آمریکا

چنانچه با خطوط هواپیمایی KLM به آمریکا تشریف می برید.حتما" لینک زیر در بخوانید.
اول گفتم فارسیشو بزارم -گفتم بزار انگلیسی بخونن قوی شن.Big Grin

http://www.klm.com/travel/ir_en/prepare_.../index.htm

موارد را حتما" رعایت و به خود در سفر بیشتر کمک رسانید.
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
تشکر کنندگان: coming soon ، moraddad ، Hornet ، gadfly ، free_free ، amir53 ، emankh101 ، maaref ، mitr.p ، najibi ، California

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان