کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
سلام مجدد. دوستان، بعد از 21 روز ssn بدستم نرسید. رفتم اداره ی social گفتن اصلا پرونده ای اینجا براتون تشکیل نشده! فرم پر کنید تا براتون صادر بشه!! این از این.
برای پاس سفید هم اقدام کرده بودم. ولی مجبور شدم آدرس رو عوض کنم. هم اینترنتی هم با نامه انجام دادم ولی رسید money order رو 3-4 روز پیش فرستاده بودن به همون آدرس قبلی. امروزم آشنام زنگ زد که نامه ی انگشتنگاریم چند روز پیش رفته بوده به همون آدرس قبلی ولی چون کسی نبوده، برگشته اداره پست. از اونجا امروز به آشنام زنگ زدن که یا بیا نامتو بگیر یا پس میفرستیم USCIS!! اونام رفتن گرفتن باز کردن دیدن نامه appointment انگشتنگاری من بوده که برای امروز ساعت 2 بوده و من از دستش دادم... =( =(((((((((((((
فردا باید برم application support center بگم قضیه رو. خدا کنه یه appointment دیگه برای همین زودیا بهم بدن. =(((((((((
تشکر کنندگان: coming soon ، آزاده رها ، maxsupermax ، emankh101 ، Hornet ، mml ، hamed_gh ، maaref ، najibi ، California
سلام بچه ها
نمی دونم این سوال اینجا بید بپرسم یا نه؟با اجازه
اگر بخوایم چهل هزار دلار 40000 پول از اینجا خارج کنیم توی فرودگاه اینجا و حتی HOUSTON بهمون گیر می دن یا نه ؟؟
شماره کیس: 2011As00009###
تاریخ دریافت نامه قبولی:اصفهان 10 خرداد
کنسولگری:ANKARA
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:8 August
تاریخ مصاحبه:feb 3
تاریخ دریافت ویزا:29 April
جمع تقریبی هزینه :9میلیون ( برای 2 نفر+ بلیت HOUSTON)
تاریخ پرواز: houston 30 jun
تشکر کنندگان: mml ، maaref
(2011-05-13 ساعت 20:43)shery نوشته:  سلام بچه ها
اگر بخوایم چهل هزار دلار 40000 پول از اینجا خارج کنیم توی فرودگاه اینجا و حتی HOUSTON بهمون گیر می دن یا نه ؟؟

اینجا 5000 تا بیشتر نمیتونید خارج کنید(اگه کمتر نشده باشه) ولی هر جای آمریکا هر چی بخواین میتونید ببرید(مبالغ معمول)

آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: mr.amir ، mitr.p ، mml ، maaref ، najibi
(2011-05-13 ساعت 20:43)shery نوشته:  سلام بچه ها

دوست عزیز؛ قانونا" خروج ارز همراه هر مسافربیش از 5000دلار از ایران مجاز نیست ولی بودن کسایی که بیش از این مبلغ خارج کردن و به مشکلی نخوردن.( یکیش خود من) و ورود هر مقدار دلار به آمریکا در صورت اعلام در فرم مربوطه مجاز می باشد.موفق باشید

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: najibi ، saman33 ، mml ، Hornet ، success ، coming soon ، maaref ، California
(2011-05-14 ساعت 01:33)najibi نوشته:  
(2011-05-04 ساعت 12:06)mitr.p نوشته:  دوستان عزیز لطفا به اسم تاپیک توجه کنید
از اسمش کاملا مشخصه : بلیط ...ارز...گمرک..

چرا همه سوال ها و پست هاتون رو در اینجا میزندی
برای پاس سفید سوال دارید در قسمت خودش بنویسید
من اینجا همه جور پست دیدم
پاس سفید....شرایط سیتیزن شیپی.....بانک ...خط تلفن...کدوم ایالت برای کار بهتره و و و و و .......
دوستان :
به خدا برای هر کدوم از این ها ی تاپیک جدایی وجود داره
کسی که میخواد دنبال پرواز خوب و ارز و غیره باشه توی 50 صفحه به اندازه 5 صفحه بیشتر چیزی دستگیرش نمیشه.
من هم سوال بانکی و تلفنی زیاد دارم اما اینجا جاش نیست.
لطفا سوالات خودتون رو فقط در تاپیک مربوطه بزنید
تاپیک های دیگه رو ول کردید همه چسبیدید به اینجا؟؟
اینجوری بار اطلاعات مفید بیشتر میشه و همه ازش استفاده میکنیم

واسه پاس سفید به کدوم تاپیک باید مراجعه کنیم؟

همه اطلاعات مربوط به پاس سفید در اینجاست:

مراحل اقدام برای دریافت پاس سفید يا اجازه ورود مجدد (Re-entry Permit)

موفق باشید

اینجا هم به طور خلاصه همه موارد رو توضیح داده که به نظرم مفیده
تشکر کنندگان: najibi ، mml ، maaref ، Ashkan78 ، rayan.s
دوستان برای ssn سوالی دارم
میشه اینجا در تاپیک خودش بهم جواب بدید

ممنون
تشکر کنندگان: mml ، mr.amir ، najibi ، shahrooz59 ، California
دوستان
کم کم وقت رفتم همه شده.
اولین ورود مهمه اما مهم تر از اون بحث رفت و امده.....رفت و امدهایی که بعدها به سیتیزن شیپی لطمه وارد نکنه
در این تاپیک بیاین نظر بدید
بحث شیرین رفت و آمد به آمریکا
مخصوصا دوستانی که تجربه دارند
تشکر کنندگان: mml ، mr.amir ، najibi ، emankh101 ، California
سلام به دوستان

ما روز جمعه با پرواز لوفتانزا ایران رابه مقصد دالاس ترک کردیم .دو پرواز خیلی خوب بود.فقط ما غذای مسلم انتخاب کرده بودیم که خوب نبود وغذای عربی بود پر ازادویه کاری.غذای خودشان بهتر بود.خلاصه به دالاس رسیدیم.اول برای کنترل گذرنامه در صف ایستادیم.و پاکتهای زرد را هم دستمان گرفتیم اما کسی ما را جدا نکرد.از من و همسرم انگشتنگاری و عکس گرفتند وسپس ما را بردند به باجه دیگر و انجا چند نفر که مانند ما مهاجر بودند نشسته بودند.خیلی طول کشید تا نوبت به ما رسید.وامضا ویک سری توضیحات.
سپس رفتیم برای تحویل گرفتن بارمان وبعد از یک گیت رد شدیم و ما را فرستاد قسمت 2.چمدانهایمانرا از اشعه رد کردند و چندتا را باز کردند وگشتند ما کمی پسته وزرشک و...داشتیم مامور بازرسی پاکستانی بود و موادغذایی را میشناخت و نگاه میکرد و میگذاشت سر جاش.فقط زرشک را از کس دیگر پرسید وگفت چون وکیوم است اشکالی ندارد.وان موقع بود که حسرت خوردیم چرا بقیه چیزها را نیاوردیم.سپس رفتیم برای فرم دلار.چون در فرم هواپیمااعلام کرده بودیم .خلاصه بعد از تکمیل فرم ویک سری گپ با مامور مربوطه وارد سرزمین موعود شدیم.و این تشریفات حدود 3ساعت ونیم طول کشید.
سپس ون گرفتیم و رفتیم استودیو 6.وانقدر خسته بودیم که خوابیدیم.روز بعد جهت خرید رفتم بیرون ولی دست خالی بر گشتم.چون تنها فروشگاهی که پیدا کردم بسته بود.پس حتما برای روزهای اول اغذیه بیاورید.زبان دانستن بسیار مهمه پس از فرصتهایتان استفاده کنید.
درد من تنهایی نیست؛ بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت؛ بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خداوند می نامند...... گاندی

كيس نامبر:2011As4800
تاريخ مصاحبه:2 دسامبر(انكارا)
تاريخ كلير:23 دسامبر
success عزیز
به سلامتی.آرزوی بهترینها رو برای شما و خانواده عزیزتون دارم.امیدوارم که موفق و پاینده و سربلند باشی در سرزمین موعود
تشکر کنندگان: mitr.p ، mr.amir ، coming soon ، maaref ، najibi ، Hornet ، success
[quote='success' pid='108685' dateline='1305497878']
سلام به دوستان

ما روز جمعه با پرواز لوفتانزا ایران رابه مقصد دالاس ترک کردیم .دو پرواز خیلی خوب بود.فقط ما غذای مسلم انتخاب کرده بودیم

بهتون تبریک می گم . خسته نباشید .
امیدوارم زندگی جدید همراه با موفقیت برایتان باشه .
می شه بپرسم چقدر دلار برای هر نفر باهاتون بود . بالاتر از 10 هزار دلار برای هر نفر بود که اعلام کرده بودید یا نه و چه سوالی در اینباره از شما کردند ؟
ممنون
case no :2011AS00023XXX
تاریخ دریافت پاکت اول :26may
تاریخ ارسال فرمها:3jun
تشکر کنندگان: mr.amir ، saman33 ، maaref ، mml ، najibi ، Hornet
بردن دلار هیچ مشگلی نداره میتونید هر چقدر خواستید ببرید . هیچ شخصی جلوی شما را نمیگیره .

فرودگاه امام سوال کرد چقدر دلار داری من یک مبلغ پایینی گفتم ولی 15 هزارتا داشتم خیالتون راهت مشگلی نیست .
تشکر کنندگان: Hornet ، mitr.p ، coming soon ، amir53 ، maaref ، mml ، najibi ، California
(2011-05-16 ساعت 09:58)mr.amir نوشته:  بردن دلار هیچ مشگلی نداره میتونید هر چقدر خواستید ببرید . هیچ شخصی جلوی شما را نمیگیره .

فرودگاه امام سوال کرد چقدر دلار داری من یک مبلغ پایینی گفتم ولی 15 هزارتا داشتم خیالتون راهت مشگلی نیست .

طبق مقررات ارزی بانک مرکزی خروج ارز بیش از 5000دلار مجاز نمیباشد. و در صورتی که از شما در فرودگاه بپرسند که چه میزان ارز همراه دارید بگید کمتر از 5000دلار و به جواب شما به هر دلیلی شک کنند و وسایل شما را بازرسی کنند و مشخص بشه میزان ارز همراه شما بیش از 5000دلار میباشد پول شما ضبط شده و بعنوان قاچاقی ارز با شما برخورد میشه.
پس اگر از کسی پرسیدند و بازرسیش نکردند شانس آورده و اگر هم از کسی هیچ سوالی نکردند هم شانس آورده. دوستان عزیز؛ من خودم اگر ازم تو فرودگاه میپرسیدند حتما" میزان ارز واقعی همراهم رو اعلام میکردم اینکه شخصی بیاد بگه "هر چقدر خواستید ببرید " فقط به استناد اینکه موقع خروج ارز به مشکل نخورده که درست نیست. شما میخواید مهاجرت کنید بهتره هر صحبتی را یه کمی آنالیز بکنید.شما باید بدونید خروج ارز همراه مسافر بیش از 5000دلار غیر قانونی حالا خواستید مثل خیلیها ریسک کنید و ارز بیشتری خارج کنید بسم ا...نخواستید بعد ورود یه حساب باز کنید وبگید پولتون را براتون به حساب واریز کنند که مدت زمان این پروسه اگر بد شانسی نیارید حداکثر 1هفته میباشد.موفق باشید

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: najibi ، farzad-it ، maxsupermax ، Hornet ، User ، free_free ، gadfly ، mml ، saman33 ، mohsen mirzaei ، California
(2011-05-16 ساعت 02:47)success نوشته:  سلام به دوستان

ما روز جمعه با پرواز لوفتانزا ایران رابه مقصد دالاس ترک کردیم .دو پرواز خیلی خوب بود.فقط ما غذای مسلم انتخاب کرده بودیم که خوب نبود وغذای عربی بود پر ازادویه کاری.غذای خودشان بهتر بود.خلاصه به دالاس رسیدیم.اول برای کنترل گذرنامه در صف ایستادیم.و پاکتهای زرد را هم دستمان گرفتیم اما کسی ما را جدا نکرد.از من و همسرم انگشتنگاری و عکس گرفتند وسپس ما را بردند به باجه دیگر و انجا چند نفر که مانند ما مهاجر بودند نشسته بودند.خیلی طول کشید تا نوبت به ما رسید.وامضا ویک سری توضیحات.
سپس رفتیم برای تحویل گرفتن بارمان وبعد از یک گیت رد شدیم و ما را فرستاد قسمت 2.چمدانهایمانرا از اشعه رد کردند و چندتا را باز کردند وگشتند ما کمی پسته وزرشک و...داشتیم مامور بازرسی پاکستانی بود و موادغذایی را میشناخت و نگاه میکرد و میگذاشت سر جاش.فقط زرشک را از کس دیگر پرسید وگفت چون وکیوم است اشکالی ندارد.وان موقع بود که حسرت خوردیم چرا بقیه چیزها را نیاوردیم.سپس رفتیم برای فرم دلار.چون در فرم هواپیمااعلام کرده بودیم .خلاصه بعد از تکمیل فرم ویک سری گپ با مامور مربوطه وارد سرزمین موعود شدیم.و این تشریفات حدود 3ساعت ونیم طول کشید.
سپس ون گرفتیم و رفتیم استودیو 6.وانقدر خسته بودیم که خوابیدیم.روز بعد جهت خرید رفتم بیرون ولی دست خالی بر گشتم.چون تنها فروشگاهی که پیدا کردم بسته بود.پس حتما برای روزهای اول اغذیه بیاورید.زبان دانستن بسیار مهمه پس از فرصتهایتان استفاده کنید.و اگر مانند ما اشنایی را ندارید خودتان را برای سختی و مخصوصا تنهایی اماده کنید.چون اینجا از کسی نمیتوان توقع داشت.
رسیدن به خیر دوست عزیز. با خودتان زرشک آورده اید؟ اینجا هم در مغازه های ایرانی زرشک فراوان است و هم در فروشگاه های امریکایی چندین نوع زرشک وجود دارد. این را برای عزیزان دیگری می گویم که دارند به امریکا می آیند تا با خودشان لواشک و از این چیزهای خوراکی نیاورند. مادر من با خودش لپه آورده بود و او را به یک فروشگاه بردم و چند نوع لپه به او نشان دادم که هم با کیفیت تر بود و هم ارزان تر از ایران. هر کسی هم که از ایران به دیدن من آمده است با خودش لواشک آورده است که همینطوری توی کمد خانه ام تلمبار شده است. نمی دانم این یک رسم است یا اینکه واقعا عزیزان فکر می کنند که اینجا مواد غذایی ایرانی پیدا نمی شود. انواع و اقسام سبزیجات خشک شده و یا تازه هم وجود دارد حتی آن چیزهایی که توی ایران هم کمتر یافت می شود مثل مرزه و یا سبزیهای کوهی. زعفران و انواع و اقسام ادویه های دیگر هم فراوان است و حتی از ایران ارزان تر است. فرش و قالیچه هم با خودتان نیاورید که سخت پشیمان می شوید مگر اینکه قالیچه ابریشم دست باف و گران قیمتی باشد. فرش ماشینی اینجا فراوان و ارزان است و همان طرح های ایرانی را هم اینجا پیدا می کنید. پشقاب و ظروف چینی و شیشه ای را هم اگر وسواس خاصی نداشته باشید می توانید بسیار ارزان از سلویج آرمی بخرید که تقریبا نو هستند ولی دست دوم به حساب می آیند. حتی برچسب بسیاری از آنها هم کنده نشده است. من یک ست کامل نهارخوری دوازده نفره ایتالیایی را از آنجا خریدم بیست دلار که جعبه و همه چیز آن کاملا نو بود.
خلاصه اینکه به نظر من فقط لباس ها و وسایل شخصی خودتان را بیاورید و به خانه و زندگی خودتان در ایران دست نزنید که اگر برگشتید دوباره مجبور نشوید که پول بدهید و آنها بخرید. غذا و قابلمه و لواشک و تخته نرد هم با خودتان نیاورید. اینجا تخته نرد هم از ایران خیلی ارزان تر است و اگر توی ایبی بروید انواع و اقسام آن با قیمت بسیار مناسب وجود دارد و چند روزه آن را به خانه شما پست می کنند. من یک تخته نرد هشتاد دلاری را از اینترنت خریدم که دقیقا مثل آن را توی ایران پنج سال پیش قیمت کرده بودم دویست و پنجاه هزار تومن.
با آرزوی موفقیت برای شما
وجود دوستان با تجربه و کاردان در مهاجرسرا بسیار باغنیمت است. از اطلاعات ارزشمندی که با دیگران همخوان* می کنید متشکرم.

*چند روز پیش واژه "همخوان" و "همخوان کردن" را به عنوان برابری برای Share کردن یا با اشتراک گذاشتن در جایی خواندم. به نظرم مناسب آمد!
16 جون سفر دوم من خواهد بود کارهام را انجام دادم و میروم برای زندگی در لس آنجلس بلیط هم گرفتم این بار از ک ال ام گرفتم با یکی از دوستانم که سالیانه سال هست در نیویورک زندگی میکنه یک کاری را قراره آغاز کنم این کار با کاری که در ایران دارم فرق میکنه در ضمن 20 تا هم دارم با خودم میبرم ( تی کاف به لس آنجلس 16 june )

شاد باشید
تشکر کنندگان: najibi ، sorooshii ، coming soon ، maxsupermax ، California

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان