کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2011-05-16 ساعت 22:33)User نوشته:  وجود دوستان با تجربه و کاردان در مهاجرسرا بسیار باغنیمت است. از اطلاعات ارزشمندی که با دیگران همخوان* می کنید متشکرم.

*چند روز پیش واژه "همخوان" و "همخوان کردن" را به عنوان برابری برای Share کردن یا با اشتراک گذاشتن در جایی خواندم. به نظرم مناسب آمد!

بله, همخوان کردن کلمه جالبی برای این منظور است. البته واژه خوان دو معنی دارد که اولی به معنای آهنگ و از ریشه خواندن و دومی به معنای سفره است. بنابراین همخوانی هم می تواند معنی همآهنگی را بدهد و هم معنی همسفرگی یا اشتراک را که این دومی مد نظر شما است.
بنده هم از داشتن دوستان عزیزی که در مهاجرسرا دارم افتخار می کنم.
با آرزوی موفقیت برای شما
تشکر کنندگان: gadfly ، User ، najibi ، sorooshii ، coming soon ، ahmadzareii ، California
سلام دوستان،چند روز پیش با لوفتهانزا اومدم هیوستون،پرواز اول با ۴۵ دقیقه تاخیر به فرانکفورت بود،کمتر از ۴ ساعت بعد هم پرواز بعدی.تو فرودگاه پرسیدم گفتند که باید تو صف ویزیتور‌ها بایستم،حدودا ۳ ساعت طول کشید تا نوبت من شد،پاکت زرد رنگ را گرفت،بعد هم عکس و انگشت نگاری.گفت منتظر باشم یه نفر میاد منو میبره قسمت مهاجرتی،اونجا مدارک را چک کردن،امضا گرفتن،من امضام را عوض کردم،دوباره اثر انگشت هم گرفتند.چند تا سوال هم پرسیدن.من بیشتر از ۱۰۰۰۰ دلار آوردم،تو فرودگاه ایران در اینباره از من سوال نکردن اما دیدم که به یه آقایی گفتند که باید توضیح بدهند که چرا پول زیاد دارن خارج می‌کنن،اینجا فقط یه فرم پر کردند و گفتند که هیچ مشکلی‌ نیست ولی‌ براشون خیلی‌ عجیب بود،چمدان‌های من را نگاه کردند چون گفته بودم که مواد غذایی دارم،با اینکه کلی‌ خشکبار و سبزی قورمه فریز شده آورده بودم فقط نگاه کردند و چیزی را برنداشتند.امروز bank of america حساب باز کردم،رفتم ادارهٔ social security گفتن که تا یه ماه باید صبر کنم،بعد هم رفتم برای گواهینامه پرسیدم گفتن می‌تونم با گواهینامهٔ بین‌المللی تا ۲ ماه رانندگی‌ کنم اونجا هم درخواست id card دادم که ۱۶$ شد.
فونت فارسی نداشتم تو بهنویس نوشتم کلی‌ دقت کردم غلط املائی نداشته باشم واسه همین طول کشید تقریبا خلاصه شد سفرنامه ام.با آرزوی موفّقیّت برای همه.
شماره کیس: 2011AS00016xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:29 اردیبهشت, 19 May
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:2 خرداد،23 May
تاریخ کارنت شدن کیس: January 2011
تاریخ دریافت نامه دوم: 20 بهمن، February 9
تاریخ مصاحبه:9فروردین،29 march
دریافت ویزا:فردای روز مصاحبه
(2011-05-17 ساعت 06:32)b!ta نوشته:  سلام دوستان،چند روز پیش با لوفتهانزا اومدم هیوستون،پرواز اول با ۴۵ دقیقه تاخیر به فرانکفورت بود،کمتر از ۴ ساعت بعد هم پرواز بعدی.تو فرودگاه پرسیدم گفتند که باید تو صف ویزیتور‌ها بایستم،حدودا ۳ ساعت طول کشید تا نوبت من شد،پاکت زرد رنگ را گرفت،بعد هم عکس و انگشت نگاری.گفت منتظر باشم یه نفر میاد منو میبره قسمت مهاجرتی،اونجا مدارک را چک کردن،امضا گرفتن،من امضام را عوض کردم،دوباره اثر انگشت هم گرفتند.چند تا سوال هم پرسیدن.من بیشتر از ۱۰۰۰۰ دلار آوردم،تو فرودگاه ایران در اینباره از من سوال نکردن اما دیدم که به یه آقایی گفتند که باید توضیح بدهند که چرا پول زیاد دارن خارج می‌کنن،اینجا فقط یه فرم پر کردند و گفتند که هیچ مشکلی‌ نیست ولی‌ براشون خیلی‌ عجیب بود،چمدان‌های من را نگاه کردند چون گفته بودم که مواد غذایی دارم،با اینکه کلی‌ خشکبار و سبزی قورمه فریز شده آورده بودم فقط نگاه کردند و چیزی را برنداشتند.امروز bank of america حساب باز کردم،رفتم ادارهٔ social security گفتن که تا یه ماه باید صبر کنم،بعد هم رفتم برای گواهینامه پرسیدم گفتن می‌تونم با گواهینامهٔ بین‌المللی تا ۲ ماه رانندگی‌ کنم اونجا هم درخواست id card دادم که ۱۶$ شد.
فونت فارسی نداشتم تو بهنویس نوشتم کلی‌ دقت کردم غلط املائی نداشته باشم واسه همین طول کشید تقریبا خلاصه شد سفرنامه ام.با آرزوی موفّقیّت برای همه.

موفق باشید. Smile
انشالله که همه چیز به خوبی‌ پیش بره و زودتر بتونید کار خوبی‌ پیدا کنید. Smile
نوع ویزا: CR1 (ازدواجی)
اولین اقدام: DEC 2009
مصاحبه: 9 نوامبر 2010 - آنکارا
مدت زمان کلیرینس: 64 روز
کلیر: 12 ژانویه 2011
تاریخ گرفتن ویزا: 18 ژانویه 2011
طول مدت پروسه گرفتن ویزا (بدون وکیل) :1 سال و 1 ماه و 15 روز
تاریخ پرواز: 25 فوریه 2011- Texas- Houston
تشکر کنندگان: mr.amir ، mml ، mehdi_behzadi ، najibi ، b!ta ، maxsupermax
(2011-05-16 ساعت 22:15)rs232 نوشته:  رسیدن به خیر دوست عزیز. با خودتان زرشک آورده اید؟ اینجا هم در مغازه های ایرانی زرشک فراوان است .....
.
.

سلام به دوستان .
اتفاقا پوشاک هم مثل ایران وارزانتر است.منظور من لواشک نبود .مثلا نعنا که مطمئن خودم خشک کرده بودم را نیاوردم تا بیام مغازه ایرانی را یاد بگیرم زمانبره.در اطراف استودیو که ما هستیم فروشگاه نزدیک نیست پس روز اول بچه مان گرسنه بماند؟ هر چند دوستان دالاسی زحمت کشیدند وبرای خرید ما را به فروشگاههای اطراف بردند. در ضمن در هفته های اول تا ما یاد بگیریم که چه چیزی را از کجا تهیه کنیم باید کلی جنس گرانتر از ایران بخریم. به نظر من ما که تجربه ای را بدست می اوریم نباید اطلاعات غلط در اختیار دیگران قرار دهیم و بگوییم فلان چیز را نیاورید که در گمرک ال می کنند و بل می کنند. واقعیت این است که زیاد سخت نمی گیرند حالا هر کس خود می داند که این مواد را بیاورد یا نه. در ضمن من همسر success هستم.
درد من تنهایی نیست؛ بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت؛ بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خداوند می نامند...... گاندی

كيس نامبر:2011As4800
تاريخ مصاحبه:2 دسامبر(انكارا)
تاريخ كلير:23 دسامبر
ی سوال
قبلا گفته بودند که تاریخ مدیکال 6 ماه هست(ترکیه)
این ربطی به تاریخ انقضای ویزا داره؟؟
بطور ساده بگم .ما 15 اسفند دکتر رفتیم پس تا 15 شهریور90 مدیکالمون اعتبار داره. .الان که ویزامون رو گرفتیم تا تا 19 ابان90 اعتبار داره.
ما حداکثر تا کی باید در امریکا ورود داشته باشیم؟؟
تشکر کنندگان: mml
(2011-05-17 ساعت 15:06)mitr.p نوشته:  ی سوال
بطور ساده بگم .ما 15 اسفند دکتر رفتیم پس تا 15 شهریور90 مدیکالمون اعتبار داره. .الان که ویزامون رو گرفتیم تا تا 19 ابان90 اعتبار داره.

میترا! ای سوال السلطنه! Smile شما مطمئنین ویزاتون تا 19 آبان اعتبار داره؟
اگر اینطور باشه پس یک دیوار دیگه به دیوارهای بی اعتمادی من نسبت به سفارت اضافه میشه! همیشه میگن اعتبار ویزا به اعتبار مدیکال وابسته س. ولی مثل این که در این موضوع هم مثل خیلی چیزهای دیگه نظر شخص صادر کننده ویزا دخیله یا این که اینجا هم اشتباه کردن. نمی دونم ...
به هر حال، خوبه که مدت اعتبارشو بیشتر زدن و کم نکردن.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
تشکر کنندگان: mitr.p ، najibi ، emankh101 ، mml ، California
(2011-05-17 ساعت 15:25)frozen mind نوشته:  

میترا! ای سوال السلطنه! Smile شما مطمئنین ویزاتون تا 19 آبان اعتبار داره؟
اگر اینطور باشه پس یک دیوار دیگه به دیوارهای بی اعتمادی من نسبت به سفارت اضافه میشه! همیشه میگن اعتبار ویزا به اعتبار مدیکال وابسته س. ولی مثل این که در این موضوع هم مثل خیلی چیزهای دیگه نظر شخص صادر کننده ویزا دخیله یا این که اینجا هم اشتباه کردن. نمی دونم ...

احوال استادCool
به جان جدم زده تا 9 نوامبره (18 ابان)
جدی مال شما ها درست تا تاریخ مدیکاله؟؟
عجب سفارت بهمون حااااال دادهBig Grin ما شا الله به شانسمون
پس میتونیم تا قبل نوامبر بریم؟دیگه تاریخ مدیکال رو کاری ندارند؟
تشکر کنندگان: frozen mind ، najibi ، emankh101 ، mml ، f.r ، California
(2011-05-17 ساعت 06:06)javidk نوشته:  دوستان سلام.
یه سئوال دارم از دوستان عزیز،
امضایی که ما پای مدارک تو فرودگاه زدیم خیلی معمولی بود و اون خورده زیر گرین کارتمون.
حالا می خوام بدونم که می شه اقدام کرد که امضا رو تغییر داد که متعاقباً درخواست بدیم گرین کارت هم عوض بشه.
باز هم میگم که امضای ما خیلی معمولیه.
پیشاپیش مرسی از کمک دوستان.

سلام
لطفا به ارسال شماره 6 این تاپیک یک نگاهی بیاندازید. فکر کنم خیالتان تا حد زیادی راحت شود:
http://mohajersara.com/showthread.php?ti...7#pid40550
-------------------------------
با تشکر از راهنمایی شما دوست گرامی، سوالهای مربوط به امضا به تاپیکی که شما معرفی کردین انتقال داده شد.
ارادتمند شما Frozen Mind
شماره کیس :2011AS35XXX
دریافت نامه: 9 خرداد -- 30 می
ارسال فرمها: 11 خرداد-- 1 ژوئن
کنسولگری:آنکارا
مصاحبه: 10 مرداد-- 1 آگوست
دریافت ویزا:23 شهریور-- 14 سپتامبر
ورود به آمریکا: ۱۴ مهر--۶ اکتبر
دریافت سوشال:۱۵ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت: ۲۱ روز بعد از ورود

تشکر کنندگان: frozen mind ، najibi ، emankh101 ، mml ، California

مگه شما تاریخ اعتبار مدیکال را دیدید؟ تاریخ اعتبار مدیکال را کلنیک مشخص می کنه و کیس با کیس فرق می کنه . می تونه 3 ماهه 6 ماهه و حتی یکساله باشه . معمولا" آنکارا 6 ماهه است و این حتمی نیست .
ابوظبی اعتبار ویزا را بر اساس تاریخ دریافت پاس به مدت 6 ماه می زنه و اگر کسی بیشتر مهلت بخواد کلیرنس می خوره و بهد از کلیر شدن 6 ماه .
به هر حال مدیکال تا دریافت ویزا می باشد و پس از آن تاریخ ویزا مهم است پس شما باید تا قبل از پایان اعتبار ویزا وارد us شوید . موفق باشید .
الهی به ما آن ده که آن به .
تشکر کنندگان: frozen mind ، najibi ، emankh101 ، mitr.p ، maxsupermax ، mml ، California
(2011-05-17 ساعت 09:42)success نوشته:  
(2011-05-16 ساعت 22:15)rs232 نوشته:  رسیدن به خیر دوست عزیز. با خودتان زرشک آورده اید؟ اینجا هم در مغازه های ایرانی زرشک فراوان است .....
.
.

سلام به دوستان .
اتفاقا پوشاک هم مثل ایران وارزانتر است.منظور من لواشک نبود .مثلا نعنا که مطمئن خودم خشک کرده بودم را نیاوردم تا بیام مغازه ایرانی را یاد بگیرم زمانبره.در اطراف استودیو که ما هستیم فروشگاه نزدیک نیست پس روز اول بچه مان گرسنه بماند؟ هر چند دوستان دالاسی زحمت کشیدند وبرای خرید ما را به فروشگاههای اطراف بردند. در ضمن در هفته های اول تا ما یاد بگیریم که چه چیزی را از کجا تهیه کنیم باید کلی جنس گرانتر از ایران بخریم. به نظر من ما که تجربه ای را بدست می اوریم نباید اطلاعات غلط در اختیار دیگران قرار دهیم و بگوییم فلان چیز را نیاورید که در گمرک ال می کنند و بل می کنند. واقعیت این است که زیاد سخت نمی گیرند حالا هر کس خود می داند که این مواد را بیاورد یا نه. در ضمن من همسر success هستم.
Smileسلام بر" ساكسس و همسر "محترمشان
پس از عرض خير مقدم و خسته نباشيد و ورود به سرزمين موعود
چند سوال:
1-شيوه ايجاد ارتباط شما با مهاجر سرا از طريق لپ تاپ شخصي است يا از استوديو 6 و تجهيزاتش(اگر شخصي است برند و مدل آن -ايا آنجا گرفتيد يا ايران)
2-از انجا كه ورود كنسرو در برخي موارد غير مجاز است براي آذوغه اوليه چه پيشنهادي داشته و به چه ميزان
3-شما در فاز اول چه طور بزرگواران دالاس نشين را زيارت كرديد(كجا و كي و براي چه مدت)
4-اگر اشكالي نمي بينيد بفرماييد "از كدام استوديو 6 در دالاس استفاده مي كنيد.آدرس يا تصويري در گوگل مپ PLease " , فاصله آن با " Down Town "
5-چه مواردي را نياز ديديد كه نبريد و آنجا خريداري كنيد و آيا از كار خود راضي هستيد.
چون سوالات زياد شد يه طنز: Big Grin
... زود بگو .... اسم -پيشه - و قصدت از دخول به كاخ ....مستشار!!(قهوه تلخ)
دوستان به تفكيك شماره پاسخ دهيدSmile.
I will appritiate you all for your kindness to help each other for further information
God bless U AllBig Grin

امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
تشکر کنندگان: najibi ، emankh101 ، mr.amir ، coming soon ، HOMAYON53 ، mitr.p ، mml ، f.r ، California
(2011-05-17 ساعت 09:42)success نوشته:  
.
.

سلام به دوستان .
حق با شما است همسر Success گرامی. روزهای اول بسیار گیج کننده است و آدم شاید ترجیح بدهد که اقلام ضروری را همراه خودش داشته باشد مخصوصا اگر فرزند داشته باشد. من بیخودی به این مسئله حساس شده ام و علت آن هم این است که هر بار که مادرم برای دیدن من می آید از من می پرسد که چه چیزی با خودم بیاورم و من می گویم که هیچ چیزی نیاور. ولی وقتی که از راه می رسد و چمدان سنگینش را باز می کنم می بینم که بوی قرمه سبزی از آن می زند بیرون و تمام حبوبات و سبزیجات مغازه ها را جمع کرده است و با خودش آورده است! می گویم مگر دفعه قبل ندیدی که همه چیز در اینجا فراوان و ارزان است؟ می گوید چرا ولی آدم که دست خالی نمی تواند بیاید!
همین است که تا می شنوم یک نفر با خودش مواد غذایی آورده است فکر می کنم که باید یادآوری کنم که اینجا همه چیز فراوان است!
بهرحال برای شما و همسر و فرزندتان آرزوی موفقیت و سربلندی دارم.
با آرزوی موفقیت برای شما
[/quote]
Smileسلام بر" ساكسس و همسر "محترمشان
پس از عرض خير مقدم و خسته نباشيد و ورود به سرزمين موعود
چند سوال:
1-شيوه ايجاد ارتباط شما با مهاجر سرا از طريق لپ تاپ شخصي است يا از استوديو 6 و تجهيزاتش(اگر شخصي است برند و مدل آن -ايا آنجا گرفتيد يا ايران)
2-از انجا كه ورود كنسرو در برخي موارد غير مجاز است براي آذوغه اوليه چه پيشنهادي داشته و به چه ميزان
3-شما در فاز اول چه طور بزرگواران دالاس نشين را زيارت كرديد(كجا و كي و براي چه مدت)
4-اگر اشكالي نمي بينيد بفرماييد "از كدام استوديو 6 در دالاس استفاده مي كنيد.آدرس يا تصويري در گوگل مپ PLease " , فاصله آن با " Down Town "
5-چه مواردي را نياز ديديد كه نبريد و آنجا خريداري كنيد و آيا از كار خود راضي هستيد.
چون سوالات زياد شد يه طنز: Big Grin
... زود بگو .... اسم -پيشه - و قصدت از دخول به كاخ ....مستشار!!(قهوه تلخ)
دوستان به تفكيك شماره پاسخ دهيدSmile.
I will appritiate you all for your kindness to help each other for further information
God bless U AllBig Grin

[/quote]
با سلام
1.ما لپ تاب از ایران اوردیم و از وایرلس استودیو 6 استفاده میکنیم.مدل لپ تاپ DELL LATITUDE/E 6400
میباشد.

2.ما کمی نان وخشکبار و کمی اغذیه برای بچه.ساکمان را هم گشتند ومشکلی نبود. به اندازه چند روز بیاورید خوبه.

3.از ایران تلفن دوستی را گرفته بودیم.نگران نباشید اینجا دوستان تا جایی که وقت داشته باشند کمک میکنند.
4.STUDIO 6 5010 روی GOOGLE سرچ کنید میبینید.
اینجا به مرکز خرید دور است وکنار بزرگراه اصلی شمال -جنوب است.
5.ما جز کتاب ولباسو وسایل بچه و کمی قاشق چنگال و قابلمه وچند عدد ظرف چیزی نیاوردیم.
اینجا بعد از مدتی که بدانیم کدام وسیله را از کجا بخریم فکر کنم به صرفه تر است از اینجا خرید.البته ما هنوز تجربه نداریم و زود است نظر بدهیم ودوستان قدیمی بهتر میدانند.
کتاب زبان و یا CDاموزش زبان وتافل و... را بیاورید .من روی هارد اکسترنال
ریختم.اگر بچه دارید هم کتاب وCD واسباب بازی بیاورید.

ما تازه واردیم اما هر کمکی از دستمان بر بیاید انجام میدهیم.
درد من تنهایی نیست؛ بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت؛ بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خداوند می نامند...... گاندی

كيس نامبر:2011As4800
تاريخ مصاحبه:2 دسامبر(انكارا)
تاريخ كلير:23 دسامبر
تشکر کنندگان: satusa ، mr.amir ، mitr.p ، frozen mind ، maxsupermax ، coming soon ، amir53 ، emankh101 ، hamed_gh ، mml ، najibi ، California
دوستان اعتبار مديكال نفر به نفر و مورد به مورد فرق مي كنه. تابعي هست از جايي كه براي مديكال مي ريد، شرايط پزشكي خودتون، و انصاف جايي كه براي مديكال مي ريد.

(2011-05-17 ساعت 15:25)frozen mind نوشته:  میترا! ای سوال السلطنه! Smile شما مطمئنین ویزاتون تا 19 آبان اعتبار داره؟

قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
تشکر کنندگان: mitr.p ، frozen mind ، coming soon ، amir53 ، emankh101 ، mml ، najibi ، California
دوستان من یک بار به آمریکا سفر کردم و برگشتم الان برای بار دوم دارم میرم از طریق هواپیمایی ترکیش اما بهمون گفتن دیگه مثل دفعه اول نمی تونیم نفری 2 چمدان با هواپیمایی امریکن ایرلاینز برای پرواز داخلی ببریم. کسی اخیرا این مشکل رو داشته یا دفتر هواپیمایی اشتباه گفته؟
یه سوال دیگه هم دارم من میخوام از لس آنجلس برم فرزنو اگر نتونم با هواپیما چمدون هام رو ببرم زمینی چه طور میشه رفت؟
شماره کیس: 2010AS00027XXX
کنسولگری: Ankara
مصاحبه: Aug-2-2010
دریافت ویزا:روز مصاحبه
تشکر کنندگان: coming soon ، mml ، California
(2011-05-17 ساعت 16:16)یاشار و ماری نوشته:  
(2011-05-17 ساعت 06:06)javidk نوشته:  دوستان سلام.
یه سئوال دارم از دوستان عزیز،
امضایی که ما پای مدارک تو فرودگاه زدیم خیلی معمولی بود و اون خورده زیر گرین کارتمون.
حالا می خوام بدونم که می شه اقدام کرد که امضا رو تغییر داد که متعاقباً درخواست بدیم گرین کارت هم عوض بشه.
باز هم میگم که امضای ما خیلی معمولیه.
پیشاپیش مرسی از کمک دوستان.

سلام
لطفا به ارسال شماره 6 این تاپیک یک نگاهی بیاندازید. فکر کنم خیالتان تا حد زیادی راحت شود:
http://mohajersara.com/showthread.php?ti...7#pid40550
-------------------------------
با تشکر از راهنمایی شما دوست گرامی، سوالهای مربوط به امضا به تاپیکی که شما معرفی کردین انتقال داده شد.
ارادتمند شما Frozen Mind
سلام
ببینید دوست عزیز بعد از دریافت گواهی نامه که اونم سوشال و ویزایی که رو پاستونه برای گرفتنش کفایت میکنه دیگه نیازی به ارائه گرین کارت در هیچ کجا نیست تا موقع سیتیزن شدن. پس موقع گرفتن گواهی نامه درست امضا کنید با گرین کارتتون یک نامه میاد که بعدها سر فرصت میتونی همونطور که تو اون نامه نوشته هر تغیراتی را به گرین کارتت بدی
تشکر کنندگان: frozen mind ، emankh101 ، mml ، najibi ، California

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان