کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2011-05-17 ساعت 16:06)mitr.p نوشته:  
(2011-05-17 ساعت 15:25)frozen mind نوشته:  
(2011-05-17 ساعت 15:06)mitr.p نوشته:  ی سوال
قبلا گفته بودند که تاریخ مدیکال 6 ماه هست(ترکیه)
این ربطی به تاریخ انقضای ویزا داره؟؟
بطور ساده بگم .ما 15 اسفند دکتر رفتیم پس تا 15 شهریور90 مدیکالمون اعتبار داره. .الان که ویزامون رو گرفتیم تا تا 19 ابان90 اعتبار داره.
ما حداکثر تا کی باید در امریکا ورود داشته باشیم؟؟

میترا! ای سوال السلطنه! Smile شما مطمئنین ویزاتون تا 19 آبان اعتبار داره؟
اگر اینطور باشه پس یک دیوار دیگه به دیوارهای بی اعتمادی من نسبت به سفارت اضافه میشه! همیشه میگن اعتبار ویزا به اعتبار مدیکال وابسته س. ولی مثل این که در این موضوع هم مثل خیلی چیزهای دیگه نظر شخص صادر کننده ویزا دخیله یا این که اینجا هم اشتباه کردن. نمی دونم ...
به هر حال، خوبه که مدت اعتبارشو بیشتر زدن و کم نکردن.

احوال استادCool
به جان جدم زده تا 9 نوامبره (18 ابان)
جدی مال شما ها درست تا تاریخ مدیکاله؟؟
عجب سفارت بهمون حااااال دادهBig Grin ما شا الله به شانسمون
پس میتونیم تا قبل نوامبر بریم؟دیگه تاریخ مدیکال رو کاری ندارند؟

با سلام
مدیکال شما 6 ما بیشتر اعتبار نداره شما بعد از 6 ماه هم تا انقضاء مهلت ویزا میتوانید وارد آمریکا بشوید(یعنی تا همون 18 آبان) ولی اگر بعد از انقضاء مدیکال برید باید دوباره در خاک آمریکا تمام آزمایشات را تکرار کنید که حدود 800 دلار میشه
تشکر کنندگان: Hornet ، mml ، najibi ، California
(2011-05-18 ساعت 17:24)siralex نوشته:  با سلام
مدیکال شما 6 ما بیشتر اعتبار نداره شما بعد از 6 ماه هم تا انقضاء مهلت ویزا میتوانید وارد آمریکا بشوید(یعنی تا همون 18 آبان) ولی اگر بعد از انقضاء مدیکال برید باید دوباره در خاک آمریکا تمام آزمایشات را تکرار کنید که حدود 800 دلار میشه

جدی میگین؟! Sad
ممنون میشم اگر منبع اطلاعاتتون رو بگین.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
تشکر کنندگان: maxsupermax ، Hornet ، mr.amir ، emankh101 ، mml ، najibi ، California
(2011-05-18 ساعت 18:34)frozen mind نوشته:  
(2011-05-18 ساعت 17:24)siralex نوشته:  با سلام

جدی میگین؟! Sad
ممنون میشم اگر منبع اطلاعاتتون رو بگین.
مادرم وقتی 3 سال پیش رفت این مشکل براش پیش اومد و همونطور گفتم به محض ورود گفتن باید آزمایشات دوباره تکرار بشه و حدود 860 دلار هزینه کرد . 2 ماه هم دیرتر کارش انجام شد

تشکر کنندگان: najibi ، mr.amir ، emankh101 ، Hornet ، coming soon ، mitr.p ، rayan.s ، frozen mind ، Kaveh90 ، sorooshii ، mml ، California
بچه ها

از دوستانی که گواهینامه گرفتن می‌خوام بپرسم،که اگه یکی‌ مثل من ماشین نداشته باشه،بازم میتونه گواهینامه بگیره؟یعنی مثلا خود آفیس،ماشین دارن که به من بدن تا ازم امتحان بگیرن؟
[font=Trebuchet MS]شماره کیس:****ANK2009
تاریخ مصاحبه:17 آبان
تاریخ کلیرنس:21 دی
تاریخ عزیمت:24 آوریل
عزیمت به:Saint Louis,Missouri

[/font]
تشکر کنندگان: mml
(2011-05-20 ساعت 19:40)bbboys1981 نوشته:  بچه ها

از دوستانی که گواهینامه گرفتن می‌خوام بپرسم،که اگه یکی‌ مثل من ماشین نداشته باشه،بازم میتونه گواهینامه بگیره؟یعنی مثلا خود آفیس،ماشین دارن که به من بدن تا ازم امتحان بگیرن؟
دوست عزیز شما باید از آژانسهایی که ماشین اجاره میدن برای روز امتحان یک ماشین اجاره کنی .

اندکی صبر سحر نزدیک است...

CASE NUMBER :2011AS00023XXX
تاریخ مصاحبه : 5 جون 2011
تاریخ کلیر شدن : 16 آگست 2011 (بعد از 73 روز )
سفارت : ابوظبی
دریافت ویزا : 25 آگوست
تاریخ احتمالی عزیمت : 21 اکتبر

تشکر کنندگان: mavarfan ، Hornet ، najibi ، maxsupermax ، bbboys1981 ، mml ، California
Smileسلام
دوستان یعنی شما می گویید که مدت اعتبار مدیکال (ابوظبی/انکارا) در حین ورود اشخاص به امریکا مجزا از تاریخ انقضاء ویزا تاثیر گذار است؟
نه.من که فکر نمی کنم .چرا؟
چون اعتبار مدیکال زمانی اثر گذار است که جواب مصاحبه طی کلیرنس افراد به بالای 180 روز تا 364 روز (با احتساب مدت مجاز برای صدور کلیه ویزاها ) منجر شود.یعنی طی ایام بعد از مصاحبه(دوران انتظارکلیرنس) چنانچه اکسپایر شود بعد از صدور ویزا موظف به انجام مجدد خواهد بود .
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
تشکر کنندگان: mml ، najibi ، California
(2011-05-21 ساعت 01:59)maxsupermax نوشته:  Smileسلام
دوستان یعنی شما می گویید که مدت اعتبار مدیکال (ابوظبی/انکارا) در حین ورود اشخاص به امریکا مجزا از تاریخ انقضاء ویزا تاثیر گذار است؟
نه.من که فکر نمی کنم .چرا؟
چون اعتبار مدیکال زمانی اثر گذار است که جواب مصاحبه طی کلیرنس افراد به بالای 180 روز تا 364 روز (با احتساب مدت مجاز برای صدور کلیه ویزاها ) منجر شود.یعنی طی ایام بعد از مصاحبه(دوران انتظارکلیرنس) چنانچه اکسپایر شود بعد از صدور ویزا موظف به انجام مجدد خواهد بود .

سلام دوست من
معمولا مدت اعتبار ویزا بر اساس مدت باقیمانده مدیکال داده می شه
و این دو با هم منقضی می شن. حتی اگه مثل من کلیرنست 7 ماه طول بکشه باید دوباره همه آزمایشا رو بدی و دوباره شش ماه مهلت خواهی داشت

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
تشکر کنندگان: tamanna ، najibi ، mml ، California
دوستان عزيز سلام . سئوالي داشتم ممنون ميشم راهنماييم كنيد.
من براي مصاحبه عكس بدون حجاب خانمم رو ميخوام بدم كه همون هم روي ويزا چاپ ميشه، درسته ؟ ميخواستم بدونم هنگام خروج توي فرودگاه ايران به اين عكس ايرادي نميگيرند؟
شماره کیس:2011AS19XXX
کنسولگری:ابوظبي
مصاحبه:90/03/16 (06 june)
مدت كلیرنس : 111 روز
تاریخ کلیر : 25 SEP
دریافت ویزا : 26 SEP
تاریخ پرواز : 9 مارچ
دریافت گرین کارت : 19 آوریل
خلاصه وضعیت کیس
تشکر کنندگان: tamanna ، najibi ، mml ، California
(2011-05-21 ساعت 09:29)naeiji1974 نوشته:  دوستان عزيز سلام . سئوالي داشتم ممنون ميشم راهنماييم كنيد.
من براي مصاحبه عكس بدون حجاب خانمم رو ميخوام ميدم كه همون هم روي ويزا چاپ ميشه، درسته ؟ ميخواستم بدونم هنگام خروج توي فرودگاه به اين عكس ايرادي نميگيرند؟

دوست عزيز، ما از ايران عكس با حجاب برديم ولي قبول نكردن و از سفارت اومديم بيرون و همون اطراف عكس بي حجاب گرفتيم كه خيلي افتضاح و گرون بود. توي فرودگاه ايران فقط ورود و خروج كار دارن و به عكستون اصلا كاري ندارن. نگران نباش

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
تشکر کنندگان: naeiji1974 ، mitr.p ، najibi ، mml ، California

دوست عزیز زمان امتحان توی ایالت کالیفرنیا باید یه ماشین و یه نفر همراه که گواهی نامه داره همراهتون باشه. مهم نیست که ماشین به نام شما باشه. فقط باید بیمه داشته باشه و رجیستریشن Smile ماشین همراتون باشه.
* در ضمن قبل از امتحان چراغ ها ،راهنما، برف پاک کن و چراغ ترمز و ... چک می شه که سالم باشه. این موارد رو در نظر بگیرید.
سرعت گذر عقربه آنچنان زیاد است گویی که همیشه همینجا ایستاده وقتی می نگرمش .... من ساکنم اینجا یا او ... یا زمانبندی نگاه من با بازگشت او منطبق است و ما هر دو سرگردانیم با دورهای یکسان....

مسأله‌یی نیست:
پرنده‌ی نوپرواز
بر آسمانِ بلند
سرانجام
پَر باز می‌کند
تشکر کنندگان: mitr.p ، mr.amir ، mml ، najibi ، California ، tata63

من نمیدونم شما کدوم ایالت هستید ولی بعضی ایالتها با گواهینامه بین المللی ایران ماشین اجاره نمیدن شما میتونید از شعبه ای که میخواهید گواهی نامه بگیرید سوالتونو بپرسید راهنمایتون میکنند که کجاها برای تست رانندگی ماشین اجاره میدن

1-تو فرم فرم هواپیما country or residence رو چی بنویسیم؟؟امریکا یا ایران؟؟
2- فرم فرودگاه هم داره lawful permanent residence؟؟
تشکر کنندگان: mml ، California
با سلام من امروز بلیط از شرکت klm گرفتم رفت و برگشت برای دو نفر و فرزندمان 3570000 تومان شد

آیا دوستان کسی میدونه شخص که ویزای آمریکا را داره باید ویزای ترانزیت برای فرودگاه آمستردام بگیره یا نه؟
والا از جایی که من بلیط گرفتم اول گفت ویزای ترانزیت می خواهد و بعد گفت نمی خواهد!!!!
چون یکی از دوستان یک جایی نوشته بود 88 یورو پرداخت کرده .من که حسابی گیج شدم
ممنون میشم راهنماییم کنید
نوع ویزا: CR1 (ازدواجی)
اولین اقدام: April 2010
محل مصاحبه:ناپل بود که با بدبختی به ابوظبی تغییر دادیم
تاریخ تکمیل مدارک در NVC: 2011 /Feb/18
تاریخ مصاحبه: 4 آپریل 2011
تاریخ گرفتن ویزا:6 آپریل 2011
طول مدت پروسه گرفتن ویزا :یک سال تمام
تشکر کنندگان: mml ، najibi
(2011-05-21 ساعت 17:05)mehdi_behzadi نوشته:  با سلام من امروز بلیط از شرکت klm گرفتم رفت و برگشت برای دو نفر و فرزندمان 3570000 تومان شد

آیا دوستان کسی میدونه شخص که ویزای آمریکا را داره باید ویزای ترانزیت برای فرودگاه آمستردام بگیره یا نه؟
والا از جایی که من بلیط گرفتم اول گفت ویزای ترانزیت می خواهد و بعد گفت نمی خواهد!!!!
چون یکی از دوستان یک جایی نوشته بود 88 یورو پرداخت کرده .من که حسابی گیج شدم
ممنون میشم راهنماییم کنید
حدود 9 ماه میشه که دیگه ویزای ترانزیت هلند نیاز نیست،((البته باز میتونید از نمایندگی KLM در تهران سوال کنید )) ممکنه بپرسم به مقصد کدوم شهر گرفتید؟
تشکر کنندگان: mehdi_behzadi ، mml ، najibi ، California
نه شما حتما بايد ماشين داشته باشين با بيمه كامل اگه شما امتحان كتبي رو قبول بشين با همون ميتونيد ماشين اجاره كنين البته توdmvبايد گواهينامه ايرانتون تائيد بشه وتا 60روز اعتبار داره

شماره کیس: 2010AS00025XXX
تاریخ دریافت نامه قبول--2009-30JUNE
کنسولگری:آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:2009-05-JULY
تاریخ کارنت شدن کیس:jun-15-2010
تاریخ دریافت نامه دوم:1aug
تاریخ مصاحبه:2010-25-aug
تاریخ دریافت کلیرنس:13sep
تاريخ دريافت ويزا 17sep

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان