کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
دوستان
کسی فرمهای داخل هواپیما که بهمون میدن رو داره؟اگه کسی داره لطفا" یک نسخه برای ما و دوستان هم بگذارین.
ممنون
تشکر کنندگان: gadfly ، jan ، mml ، najibi

.pdf   traveler_entry_forms[1].pdf (اندازه 1.04 MB / تعداد دانلود: 371) -->
.pdf   traveler_entry_forms[1].pdf (اندازه 1.04 MB / تعداد دانلود: 371)
.pdf   f.pdf (اندازه 221.79 KB / تعداد دانلود: 292) -->
.pdf   f.pdf (اندازه 221.79 KB / تعداد دانلود: 292)
.pdf   05630541d01.pdf (اندازه 1.14 MB / تعداد دانلود: 552) -->
.pdf   05630541d01.pdf (اندازه 1.14 MB / تعداد دانلود: 552)
.pdf   CBP_6059B.pdf (اندازه 396.4 KB / تعداد دانلود: 300) -->
.pdf   CBP_6059B.pdf (اندازه 396.4 KB / تعداد دانلود: 300) دوستان کسی فرمهای داخل هواپیما که بهمون میدن رو داره؟اگه کسی داره لطفا" یک نسخه برای ما و دوستان هم بگذارین.
ممنون
[/quote]
دوست عزیز فرمها را تقدیم به شما می کنم به امید پر کردن اصل آنها توسط خودتان به زودی در هواپیما به مقصد آمریکا

سفارت ابوظبی
تاریخ مصاحبه اواسط 2010JUN
نوع ویزا سرمایه گذاری
دوست عزیز
بسیار ممنون از زحمات شما.باز هم متشکرم.
موفق باشین
تشکر کنندگان: im-i ، jan ، najibi
(2011-06-05 ساعت 21:16)meysam_rsh نوشته:  [quote='siralex' pid='111974' dateline='1307204024']
[quote='meysam_rsh' pid='111889' dateline='1307170758']
با سلام خدمت دوستان عزیز
من و همسرم ویزامون رو تازه گرفتیم و چند تا سوال داشتم
1 من وقتی اومدم ایران فهمیدم که تاریخ تولد همسرم تو ویزا سالش اشتباه خورده Sad ما تو مدارکمون تاریخ رو درست زده بودیم ، هنگام ورود مشکلی پیش نمیاد ؟ چه جوری و کجا میشه اصلاحش کرد؟من واسه 21 جون بلیط گرفتم.
2 من احتمالا واسه بار اول می خواهم 2 ماه بمونم بهترین کارایی که می تونم بکنم از نظر باتجربه ها چیه ؟ افتتاح حساب؟ (اگه بکنم چون تا شش ماه بعدش نیستم مشکلی پیش نمی اد) گواهینامه......
درضمن اگه در مورد چیزایی که میشه باخودمون می تونیم ببریم یا ممنوع هست واسه بردن (سوغاتی ، خوراکی ...)؟
3 پیشنهاد برای اقامت 1 الی 2 ماه کجا بهتره خونه بگیرم یا اینکه هتل البته مثل اینکه خونه واسه یک ماه -اگه پیدا بشه- نزدیک 2000$ هست پیشنهاد تون چی من میرم فیلادلفیا
ممنون میشم

دوست عزیز همسر من هم تاریخ تولدش اشتباه خورده بود دوباره به سفارت مراجعه کرد ، ویزای قبلی را باطل کردند و یک ویزای جدید صادر شد.

تشکر کنندگان: jan ، mml
(2011-06-09 ساعت 21:25)shiva_h نوشته:  2 تا سوال دارم
اول اینکه این پاکته گوشش مثل یه مثلث بریده شده به من تحویل دادن...مشکلی که نداره؟
و دوم اینکه این 01 بعد از کیس نامبر چیه که توی ویزامون زدن؟

این یعنی شما برنده اصلی هستید
برای همسر من ک برنده اصلی بود نوشته بود 01 .(همون dv1
برای من 02 زده بود .همون dv2
تشکر کنندگان: nastaran86 ، gadfly ، jan ، najibi ، emankh101 ، mml ، California ، قصه گو
دوستان عزیز
درود بر همگی
من موقعی که رفتم برای آزمایش پزشکی مرحله دوم که ویزامون رو بگیرم(بیشتر از شش ماه از تاریخ مدیکال ما گذشته بود) منشی اونگان از من سوال کرد که کی میخوای بری آمریکا؟گفتم آگست.گفت دقیق بگو.گفتم 20آگست.گفت ok.
بعدش دوباره از ما تست خون نگرفت.اما ویزای ما تا 30اکتبر 2011 وقت داره.اما یکی از دوستان میگفت که باید تا اون تاریخی که بهشون گفتی(20آگست) خودتو برسونی آمریکا.
میخواستم ببینم آیا درست هست یا نه؟ یا اینکه من میتونم مثلا" 25 اکتبر برم آمریکا؟
ممنون میشم دوستان نظر بدهند.
موفق باشین
تشکر کنندگان: nastaran86 ، jan ، najibi ، emankh101 ، satusa ، mml ، California
(2011-06-12 ساعت 17:50)DLT نوشته:  دوستان عزیز
درود بر همگی
من موقعی که رفتم برای آزمایش پزشکی مرحله دوم که ویزامون رو بگیرم(بیشتر از شش ماه از تاریخ مدیکال ما گذشته بود) منشی اونگان از من سوال کرد که کی میخوای بری آمریکا؟گفتم آگست.گفت دقیق بگو.گفتم 20آگست.گفت ok.
بعدش دوباره از ما تست خون نگرفت.اما ویزای ما تا 30اکتبر 2011 وقت داره.اما یکی از دوستان میگفت که باید تا اون تاریخی که بهشون گفتی(20آگست) خودتو برسونی آمریکا.
میخواستم ببینم آیا درست هست یا نه؟ یا اینکه من میتونم مثلا" 25 اکتبر برم آمریکا؟
ممنون میشم دوستان نظر بدهند.
موفق باشین
سلام
دوست عزیز
شما تا 30 اکتبر وقت دارید نگران هیچ چیز نباشید اصلا تو فرودگاه نتیجه معاینه را نمی خواهند و وقتی که دکتر میگه مهم نیست همون وقتی که رو ویزا هست معتبره . موفق باشید بای

کیس نامبر :***13
تاریخ کارنت شدن: بولتن March 2010
دریافت نامه دوم: 15/5/2010
تاریخ مصاحبه اول : 26 may
تاریخ مصاحبه دوم : 3 August
کنسولگری: آنکارا
تاریخ دریافت کلیرنس: منتظرم
[color=#000080]تاریخ دریافت ویزا : مهر 89

ورود به امریکا : سیاتل ۲۷/۱/۲۰۱۱

تشکر کنندگان: najibi ، satusa ، mml ، California
سلام

دوستان عزیز امیدوارم در تمام مراحل موفق و پیروز شوید باید به اطلاع شما دوستان برسانم که رفتن به امریکا مثل آب خوردن راحت و آسان است و نگران هیچ مسئله ای نباشید جزء یاد گیری فوق العاده خوب زبان انگلیسی در ایران و پیدا کردن کار در امریکا . که اگر زبان خوب بلد نباشید کار هم پیدا نمی کنید و زندگی سخت است . با آرزوی بهترین ها برای شما جان

تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، najibi ، gadfly ، coming soon ، emankh101 ، farzad-it ، free_free ، satusa ، mitr.p ، hamed_gh ، saman33 ، behzadb57 ، mml ، California
(2011-06-13 ساعت 12:32)saeedproo نوشته:  دوست عزیز منظوره شما از زندگی سخته چیه ؟ کلا زندگی سخته ؟ یا زندگی تو امریکا سخته ؟
مطمئن باش زندگی هیچ جا به غیر از ایران سخت نیست .
با سلام
منظور من از سختی زندگی اینه که وقتی کسی نتواند زبان انگلیسی را عالی صحبت کند یعنی در مصاحبه شغلی در امریکا قبول نمی شود و وقتی شما در این شرایط بد کاری در امریکا و با هزینه های فوق العاده بالا کار پیدا نکنید یعنی شرایط خیلی سختی را باید تجربه کنید و اگر کسی را امریکا نداشته باشید باید فورآ ایران برگردید چون اگر بمانید جزء homeless امریکا خواهید شد مگر اینکه دلار زیادی با خودتان امریکا ببرید. دوست عزیز امیدوارم شما هم عازم امریکا شوید اون وقت هست که کشور خودت را در مقایسه با منابع امریکا بهشت می دانی . درست هست امریکا جهان اول هست ولی اونطور که می بینید و می شنوید نیست چون خود امریکا هم مشکلات زیادی دارد که به محض ورود در امریکا شاهد آن خواهید بود .من حس می کنم ایران بهشت است ولی باید خود ملت ما هم به خودشان کمی زحمت داده و با فرهنگ شوند و مسئله بعدی که همه ما از آن فرار می کنیم بی نظمی و بی قانونی در ایران است و نبود مدیریت قوی که اگر اینها که من گفتم درست شود من هیچ موقع کشور عزیزمان ایران را ترک نمی کنم . چون من در امریکا فرهنگ بالایی دیدم که از بچگی به آنها آموزش داده شده و همه مطیع قانون هستند بر عکس ما ایرانی ها . البته ابزاری جهت تنبیه آنها که قانون را زیز پا می گذارند هست ( ابزار تنبیه فوق العاده جدی و قوی و محکم ) .کاش همه مردم ما امکان رفتن و دیدن امریکا را داشتند آن موقع تازه متوجه می شدند که ما همه چیز داریم جزء مدیریت قوی - نظم - فرهنگ البته عده محدودی بی فرهنگ باعث فرار جوانان باهوش ما شده و می شوند ( کاش می دیدید که یک فرد امریکایی چقدر از نظر هوش پاینتر از شماست ولی افسوس که رسانه ها به قدری امریکا را بزرگ و مردم امریکا را با هوش نشان می دهند که خود منم حتی بعد از دیدن امریکا و مردم امریکا بازم باورم نشده که ما ایرانی ها باهوشیم و از مغز ما ایرانی ها دیگران استفاده می کنند .
با تشکر جان

تشکر کنندگان: najibi ، hamed_gh ، payman R ، alirezagh ، emankh101 ، ParsTrader ، maaref ، mavarfan ، sepinod ، mml ، mgy ، California ، Man
سلام

دوستان عزیز
امیدوارم دوستانی که قصد سفر به امریکا را دارند این موارد را حتما در نظر داشته باشند
1) با برنامه و هدف وارد امریکا شوید
2) اگر شغلی دارید مرخصی 1 یا 2 ماهه گرفته و بعد بلیط رفت و برگشت تهیه کنید ( بلیط را زودتر تهیه کنید ارزان تر است )
3) زبان انگلیسی را در ایران به خوبی یاد بگیرید و بعد عازم سفر شوید ( چون درست است در محیط زود زبان یاد میگیرید ولی با چه هزینه ای ؟ با توجه به هزینه بالا در امریکا باید شما به محض ورود در عرض چند ماه کار پیدا کنید و فرصت آموزش زبان نیست و اگر زبان ندانید اصلا کاری پیدا نمی کنید حتی کار ساده )
4) ایالتی بروید که دوستی یا آشنایی یا فامیلی دارید
5)ایالتی را که می روید از همه لحاظ بررسی کنید ( حتی آب و هوا )
6)دارو به مقدار کافی با خودتان داشته باشید ( چون هزینه پزشکی در امریکا بر خلاف ایران خیلی گران است )
با امید موفقیت همه شما . دوستان عزیز لطفآ من هم دعا کنید .

تشکر کنندگان: gadfly ، najibi ، hamed_gh ، alirezagh ، saman33 ، emankh101 ، nastaran86 ، maaref ، mitr.p ، mavarfan ، rs232 ، sepinod ، maxsupermax ، mml ، California ، hojat_nj
دوستان عزیز؛ فکر نکنید تنها مشکل شما بلد نبودن زبان انگلیسیه! چون با بلد بودن زبان انگلیسی هم شما برای پیدا کردن کار به عنوان متخصص ( دکتر یا مهندس..) نیاز به اخذ گواهی یا همون لایسنس ایالت مربوطه را دارید که یه چیزی حداقل برای مهندسان 6 ماه و برای دکتر ها 1 سال زمان میبره. و اگر هم بخواید برید تو کارهایی خارج از تخصص مثل فروشندگی باز هم متقاضیان مقیم آمریکا دارای دیپلم فروشندگی و امثالهم هستند و تنها کارهایی مثل نظافت چی و امثالهم راحتتر پیدا میشه یا مهندسی با دانستن زبان بخواهد کار کنه تنها بعنوان کارگر فنی امکان کار داره.یا حتی با عنوان مهندسی (نزد فامیل و آشنایی که در آمریکا به همون کار اشتغال دارند) با حقوق حداقل براش کار هست. در ضمن اینجا مدینه فاضله نیست ولی بهترین کشور دنیا برای زندگیه.البته امریکا بسیار با فیلمها فرق داره و تبلیغات در بزرگنمایی خیلی چیزها موثر بوده. اینجاهم خلاف و بی نظمی و ... وجود داره ولی میزان و نحوه برخورد متفاوته. اینجا کسی با دین و مذهبت کاری نداره اینجا اگه تلاش کنید راحتتر از ایران به حداقلهای زندگی (مثل خونه،ماشین, تحصیلات و تفریحات) دست رسی دارید.
-ضمنا" الان عصر اینترنته راحت هرچیزی رو نگید مثل اینکه ایرانیها خیلی باهوشند !در مورد هوش ایرانیان دونستن این نکته برای اینکه دچار توهم نشید لازمه : " رتبه ایران بین ۸۱ کشور که ضریب هوش آنها اندازه‌گیری شده است، ۵۶ است."
و اگر به ایران علاقه مندید دونستن این نکته خوبه :" این که ایرانیان مردمانی وطن پرست و با احساسات ملی قوی بوده اند مانع از این شده که به ایرادهای خود با دید عینی و انتقادی نگریسته و آنها را مورد موشکافی قرار دهند. طبعآ این موشکافی و کنکاش برای آینده کشور و ملت ایران از اهمیت خاصی برخوردار خواهد بود. در همین ارتباط مطلبی که آقای دکتریزدانی در مورد هوش ایرانیان نوشتند می تواند مدخلی برای چنین بحثهائی باشد."
مرجع:http://en.wikipedia.org/wiki/File:IQ_by_Country.png
- جهت یاداوری مطالب من در مورد مشکل اکثر دوستان برنده لاتاری هست که بر خلاف مهاجرت خانوادگی اکثرا" فاقد فامیل درجه یک و دوستان صمیمی در آمریکا هستند.

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: mehdi_behzadi ، nastaran86 ، im-i ، naeiji1974 ، maaref ، mitr.p ، farzad-it ، DLT ، frozen mind ، mavarfan ، rs232 ، sepinod ، maxsupermax ، najibi ، jan ، gadfly ، alirezagh ، hamed_gh ، mml ، narcis_ala ، California ، tata63
دوستان می شه تجربه هاتون رو از فرودگاه واشنگتن بگید ؟‌
من پروازم که فعلا رزرو کردم اینه :‌ آنکارا - استانبول - واشنگتن - لس آنجلس
برای ورود بار اول چند ساعت زمان توی فرودگاه واشنگتن لازم هست ؟
از پاسخ به پیام خصوصی معذورم. Shy
شماره کیس:‌ 2011AS18XXX
دریافت نامه قبولی: May/2010/19
ارسال فرم : June 6
نامه دوم : 4 April 2011
مصاحبه: آنکارا- 25 April 2011
کلیرنس :‌ June 2011 9
دریافت ویزا :‌ 15 June 2011
تاریخ پرواز : 8 July 2011
تشکر کنندگان: mml ، najibi ، California
ديروز از KLM بليطامونو گرفتم براي مسير تهران - آمستردام - شيكاگو - توليدو (اوهايو) و برگشت. نفري 2 ميليون و 394 هزار تومن.

هي لاتاري، روز اول چه هلو بپر تو گلويي بودي...!
کیس: 2011AS7XXX
نامه اول: هیچ وقت
فرمهای سری اول: 07/08/2010
نامه دوم: 17/01/2011
مصاحبه: 16/02/2011
کلیرنس: 01/06/2011
اولين سفر: 01/07/2011 - تولیدو، اوهایو
جمع هزینه ها تا ابتدای سفر اول: 8000 دلار - 2 نفر
سفر دوم: 18/11/2011 - دالاس، تگزاس
تشکر کنندگان: nastaran86 ، maaref ، tamanna ، elena ، Linspire ، behzadb57 ، emankh101 ، najibi ، jan ، frozen mind ، hamed_gh ، mavarfan ، California
ما برای 29 جولای پرواز داریم به دالاس KLM
فروشنده بلیط گفت که میتونیم هر کدام یک چمدون 23 کیلویی داشته باشم ...اما فکر میکنم دوستانی که با KLM رفتند گفته بودتند 2 تا 23 کیلویی!!!
داخل سایتش هم شدم اما نمیدونم باید از کجاش ببینم؟؟
کسی اطلاعی داره؟؟
ممنون
تشکر کنندگان: maxsupermax ، jan ، mml ، najibi ، California
(2011-06-14 ساعت 07:44)WIKIMAN نوشته:  دوستان می شه تجربه هاتون رو از فرودگاه واشنگتن بگید ؟‌
من پروازم که فعلا رزرو کردم اینه :‌ آنکارا - استانبول - واشنگتن - لس آنجلس
برای ورود بار اول چند ساعت زمان توی فرودگاه واشنگتن لازم هست ؟

سلام
بهتره حدود 3 ساعت حداقل در نظر بگیرد چون فرودگاه بزرگ و شلوغی هست البته همه کارها خیلی منظم توش انجام میشه ولی چون صف ورودی شلوغه و غیر سیتیزن ها همه باید توی یک صف باشند طولانی میشه ما سال پیش از این فرودگاه وارد شدیم و حدود 3 ساعت زمان برد تا از هواپیما پیاده شدیم و به گیت پرواز بعدی رسیدیم.
تشکر کنندگان: WIKIMAN ، emankh101 ، najibi ، mml ، maaref ، frozen mind ، free_free ، California

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان