کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
خوب اگر مثلا به آفیسر مربوطه بگم که پروازم دیره میشه و من یک پرواز دیگه دارم ممکنه راه بندازن من رو سریعتر؟ پرواز مستقیم به لس آنجلس الان ۱۲۰۰ یورو من الکی نمی خوام پول بدم. با تعاریف بدی که از فرودگاه JFK نیویورک هم شنیدم میترسم برم نیویورک ! حالا با این تفاسیر پرواز من که کمتر از ۳ ساعت فاصله داره ریسک هستش که بخوام با این پرواز برم ؟
از پاسخ به پیام خصوصی معذورم. Shy
شماره کیس:‌ 2011AS18XXX
دریافت نامه قبولی: May/2010/19
ارسال فرم : June 6
نامه دوم : 4 April 2011
مصاحبه: آنکارا- 25 April 2011
کلیرنس :‌ June 2011 9
دریافت ویزا :‌ 15 June 2011
تاریخ پرواز : 8 July 2011
تشکر کنندگان: maaref ، mml ، najibi ، California
(2011-06-14 ساعت 04:28)rayan.s نوشته:  دوستان عزیز؛ فکر نکنید تنها مشکل شما بلد نبودن زبان انگلیسیه! چون با بلد بودن زبان انگلیسی هم شما برای پیدا کردن کار به عنوان متخصص ( دکتر یا مهندس..) نیاز به اخذ گواهی یا همون لایسنس ایالت مربوطه را دارید که یه چیزی حداقل برای مهندسان 6 ماه و برای دکتر ها 1 سال زمان میبره. و اگر هم بخواید برید تو کارهایی خارج از تخصص مثل فروشندگی باز هم متقاضیان مقیم آمریکا دارای دیپلم فروشندگی و امثالهم هستند و تنها کارهایی مثل نظافت چی و امثالهم راحتتر پیدا میشه یا مهندسی با دانستن زبان بخواهد کار کنه تنها بعنوان کارگر فنی امکان کار داره.یا حتی با عنوان مهندسی (نزد فامیل و آشنایی که در آمریکا به همون کار اشتغال دارند) با حقوق حداقل براش کار هست. در ضمن اینجا مدینه فاضله نیست ولی بهترین کشور دنیا برای زندگیه.البته امریکا بسیار با فیلمها فرق داره و تبلیغات در بزرگنمایی خیلی چیزها موثر بوده. اینجاهم خلاف و بی نظمی و ... وجود داره ولی میزان و نحوه برخورد متفاوته. اینجا کسی با دین و مذهبت کاری نداره اینجا اگه تلاش کنید راحتتر از ایران به حداقلهای زندگی (مثل خونه،ماشین, تحصیلات و تفریحات) دست رسی دارید.
-ضمنا" الان عصر اینترنته راحت هرچیزی رو نگید مثل اینکه ایرانیها خیلی باهوشند !در مورد هوش ایرانیان دونستن این نکته برای اینکه دچار توهم نشید لازمه : " رتبه ایران بین ۸۱ کشور که ضریب هوش آنها اندازه‌گیری شده است، ۵۶ است."
و اگر به ایران علاقه مندید دونستن این نکته خوبه :" این که ایرانیان مردمانی وطن پرست و با احساسات ملی قوی بوده اند مانع از این شده که به ایرادهای خود با دید عینی و انتقادی نگریسته و آنها را مورد موشکافی قرار دهند. طبعآ این موشکافی و کنکاش برای آینده کشور و ملت ایران از اهمیت خاصی برخوردار خواهد بود. در همین ارتباط مطلبی که آقای دکتریزدانی در مورد هوش ایرانیان نوشتند می تواند مدخلی برای چنین بحثهائی باشد."
مرجع:http://en.wikipedia.org/wiki/File:IQ_by_Country.png
- جهت یاداوری مطالب من در مورد مشکل اکثر دوستان برنده لاتاری هست که بر خلاف مهاجرت خانوادگی اکثرا" فاقد فامیل درجه یک و دوستان صمیمی در آمریکا هستند.

دوست عزیز از شما به خاطر توضیح کامل و رسا تشکر می نمایم ولی من مشاهدات خودم را از مردم امریکا بازگو کردم و نیازی به آمار و ارقامی که دادید ندارم چون صحت این ارقام هم خیلی معلوم نیست . مردم امریکا با راهیاب مسیر خودشان را پیدا میکنند ولی مردم ما فعلا در تهران مسیر فوق العاده سخت را با هوش خود و بدون وابستگی به تکنولوژی پیدا می کنند . البته این برداشت شخصی من هست که مردم ایران را در مقایسه با مردم امریکا با هوش تر می دانم و هر آنچه را دیدم بیان می کنم و اصلا تعصبی روی ایران ندارم . با تشکر از شما دوست عزیز جان

(2011-06-14 ساعت 12:11)mitr.p نوشته:  ما برای 29 جولای پرواز داریم به دالاس KLM
فروشنده بلیط گفت که میتونیم هر کدام یک چمدون 23 کیلویی داشته باشم ...اما فکر میکنم دوستانی که با KLM رفتند گفته بودتند 2 تا 23 کیلویی!!!
داخل سایتش هم شدم اما نمیدونم باید از کجاش ببینم؟؟
کسی اطلاعی داره؟؟
ممنون
سلام
دوست عزیز 2 تا 23 کیلو و یک ساک کوچک 5 کیلو داخل هواپیما می توانید ببرید من بردم مشکلی نبود با klm هم بودم موفق باشید

کیس نامبر :***13
تاریخ کارنت شدن: بولتن March 2010
دریافت نامه دوم: 15/5/2010
تاریخ مصاحبه اول : 26 may
تاریخ مصاحبه دوم : 3 August
کنسولگری: آنکارا
تاریخ دریافت کلیرنس: منتظرم
[color=#000080]تاریخ دریافت ویزا : مهر 89

ورود به امریکا : سیاتل ۲۷/۱/۲۰۱۱

تشکر کنندگان: najibi ، maaref ، mml ، mitr.p ، California
(2011-06-14 ساعت 13:24)saeedproo نوشته:  jan عزیز من عید امریکا بودم . تمام حرف هایی که زدی را قبول دارم 100 درصد . سخت بودن زندگی تعریف داره ! زبان بلد نباشی ! حرفه ای بلد نباشی ! تو عمرت دانشگاه نرفتی ! بعدش انتظار داری میری امریکا سالی 100 هزار دلار بدن و بهترین زندگی رو داشته باشی باور کن ایرانی ها چنین انتظاراتی دارن . کدام ایرانی رو میشناسی که عاشق ایران و سرزمینش نباشه . ولی من تا نمی دیدم باورم نمیشد واقا خیلی خنگن ولی داشتن مدیریت در سطح کلان باعث پیشرفت و همچنین داشتن فرهنگ ........ خلاصه jan عزیز من خاک کشور را می بوسم . ولی به هر حال پروسه مهاجرت سخته . رایان دوست خوبمون نکات خوبی رو اشاره میکنن ولی به هر حال باید تلاش کرد .
به امید ایرانی سربلند .

saeedproo عزیز سلام
دوست عزیز با توجه به اینکه من زبان هم تا حدودی میدانم و تحصیلات دانشگاهی هم دارم و دارای چندین سال تجربه کاری هستم باز هم پیدا کردن کار برام سخت بود . با توجه به اینکه خیلی سریع و با لهجه صحبت میکنند برای ما تازه واردین خیلی سخته به زودی ارتباط برقرار کنیم . شاید دوستان کسی را آنجا داشته اند که کمک آنها بوده . ولی من خودم و خدایم بود و برام خیلی سخت بود ولی تجربه شیرینی بود . با تشکر جان
کیس نامبر :***13
تاریخ کارنت شدن: بولتن March 2010
دریافت نامه دوم: 15/5/2010
تاریخ مصاحبه اول : 26 may
تاریخ مصاحبه دوم : 3 August
کنسولگری: آنکارا
تاریخ دریافت کلیرنس: منتظرم
[color=#000080]تاریخ دریافت ویزا : مهر 89

ورود به امریکا : سیاتل ۲۷/۱/۲۰۱۱

تشکر کنندگان: maaref ، mml ، coming soon ، Linspire ، mahmood_eng ، free_free ، najibi ، California ، hojat_nj ، Man ، RunnerNewAge
(2011-06-14 ساعت 07:44)WIKIMAN نوشته:  دوستان می شه تجربه هاتون رو از فرودگاه واشنگتن بگید ؟‌
من پروازم که فعلا رزرو کردم اینه :‌ آنکارا - استانبول - واشنگتن - لس آنجلس
برای ورود بار اول چند ساعت زمان توی فرودگاه واشنگتن لازم هست ؟

استانبول به لس آنجلس پرواز مستقیم داره لازم نیست برین واشنگتن
شماره کیس: 2010AS00027XXX
کنسولگری: Ankara
مصاحبه: Aug-2-2010
دریافت ویزا:روز مصاحبه
تشکر کنندگان: coming soon ، jan ، najibi ، free_free ، mml ، California
سلام خدمت همه دوستان عزیز

با احترام به نظرات همه ی بچه های سایت، مدتی بود که می خواستم کامنتی بگذارم در این تاپیک ولی بنا به دلایلی نشد.

دوستان عزیز، همانطور که مشخص است موضوع این تاپیک " اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت امریکا : تهیه بلیط، گمرک، افتتاح حساب، گواهینامه، ..." هستش.

مدتی است موضوع این تاپیک به سریال گفتگوهای افراد بر سر موضوعات خاص می شود که این باعث می شود دوستانی که پروازشان نزدیک است، استفاده مفید را از این تاپیک با ارزش نبرند. تا کنون 65 صفحه و بیش 950 کامنت گذاشته شده است که اگر واقعاً به نهضت حذف کامنت های غیر مفید عمل کنیم به اطمینان، به کمتر از 30 صفحه با موضوعات اصلی این تاپیک می رسیم.

جداً این تاپیک می تواند بسیار مفید باشد، از مدیر محترم این تاپیک تقاضا می کنیم که به ویرایش جهادی دست بزنند و کامنت های غیر مفید را مورد بررسی قرار بدهند.

دوستان محترم، امید است که این تاپیک را همچون سابق به یک تاپیک با اطلاعات بروز و دسته بندی شده و طبقه بندی شده تبدیل کنیم. بطور مثال یوزر عزیز یک تاپیک را مدیریت می کنند با عنوان "مدارک مورد نیاز برای هر مرحله لاتاری" که به ترتیب و منظم، مراحل و فرم ها را برحسب تجربه و از ترجمه متون انگلیسی گرداوری کرده اند.

انشاءالله از این پس بگونه ای نباشد که برای یک موضوع که چند وقت پیش در این تاپیک دیدیم، مجبور بشویم یک ساعتی بگردیم!!

با تشکر از همکاری همه ی دوستان
ازبرندگان 2011 که نامه اول و نامه دوم را دریافت نکردیم
برندگان عزیز 2012، سوالات شما را با کمال میل پاسخگو هستم.
جهت راهنمایی سفر به امارات در خدمتم.
همه به کودکان سرطانی کمک کنیم>> سایت محک
تشکر کنندگان: gadfly ، zohreh36 ، emankh101 ، admin ، WIKIMAN ، free_free ، Linspire ، tamanna ، mml ، mavarfan ، coming soon ، maxsupermax ، hamed_gh ، Ali Sepehr ، jan ، shahrooz59 ، California ، tata63 ، Man
(2011-06-15 ساعت 16:14)yas نوشته:  
(2011-06-14 ساعت 07:44)WIKIMAN نوشته:  دوستان می شه تجربه هاتون رو از فرودگاه واشنگتن بگید ؟‌
من پروازم که فعلا رزرو کردم اینه :‌ آنکارا - استانبول - واشنگتن - لس آنجلس
برای ورود بار اول چند ساعت زمان توی فرودگاه واشنگتن لازم هست ؟

استانبول به لس آنجلس پرواز مستقیم داره لازم نیست برین واشنگتن

قیمتش خیلی بالاس. یک طرفه ۱۶۰۰ دلار !!
از پاسخ به پیام خصوصی معذورم. Shy
شماره کیس:‌ 2011AS18XXX
دریافت نامه قبولی: May/2010/19
ارسال فرم : June 6
نامه دوم : 4 April 2011
مصاحبه: آنکارا- 25 April 2011
کلیرنس :‌ June 2011 9
دریافت ویزا :‌ 15 June 2011
تاریخ پرواز : 8 July 2011
تشکر کنندگان: mml ، 1979SAM ، najibi
(2011-06-14 ساعت 12:11)mitr.p نوشته:  ما برای 29 جولای پرواز داریم به دالاس KLM
فروشنده بلیط گفت که میتونیم هر کدام یک چمدون 23 کیلویی داشته باشم ...اما فکر میکنم دوستانی که با KLM رفتند گفته بودتند 2 تا 23 کیلویی!!!
داخل سایتش هم شدم اما نمیدونم باید از کجاش ببینم؟؟
کسی اطلاعی داره؟؟
ممنون
با سلام به شما روی بلیطتون باید نوشته باشه فصل به فصل میتونه تغییرکنه

تشکر کنندگان: mml ، sorooshii ، jan ، najibi ، California
با سلام به تمام دوستان خوب مهاجر سرایی
من برای یک تیر به هیوستون بلیط گرفتم با امارات و همین جا قول میدم یک سفرنامه کامل از اونجا بنویسم بلکه کمی از دینمو به این سایت ادا کرده باشم . دوستان سوالی که دارم اینه که وقتی رسیدم چه طور باید ادرس اداره مهاجرت رو پیدا کنم برای گرفتن ssn ؟از تو فرودگاه میشه پرسید؟ و اگر گفتند شما برید منتظر باشید و نمیخواد کاری کنید ایا لازمه دوباره هم سربزنیم تو بعضی از متنهایی که بچه ها ارسال کرده بودند خوندم که باید فرم پر کنیم
تشکر کنندگان: sorooshii ، coming soon ، najibi ، mml ، California ، tata63
(2011-06-16 ساعت 18:29)ا سیا نوشته:  با سلام به تمام دوستان خوب مهاجر سرایی
من برای یک تیر به هیوستون بلیط گرفتم با امارات و همین جا قول میدم یک سفرنامه کامل از اونجا بنویسم بلکه کمی از دینمو به این سایت ادا کرده باشم . دوستان سوالی که دارم اینه که وقتی رسیدم چه طور باید ادرس اداره مهاجرت رو پیدا کنم برای گرفتن ssn ؟از تو فرودگاه میشه پرسید؟ و اگر گفتند شما برید منتظر باشید و نمیخواد کاری کنید ایا لازمه دوباره هم سربزنیم تو بعضی از متنهایی که بچه ها ارسال کرده بودند خوندم که باید فرم پر کنیم

سلام بر شما

SSN معمولا بعد از دو هفته از ورود، به آدرس شما ارسال می شود. (مانند گرین کارت)
اگر می خواهید حضوری درخواست بدهید می توانید به یکی از دفاتر SSA مراجعه کنید. به سایت http://www.socialsecurity.gov مراجعه کنید و نزدیکترین دفتر را پیدا کنید.

منبع : تاپیک " مدارک مورد نیاز برای هر مرحله لاتاری"

دوست عزیز اگر امکان هست لطفاً قیمت سایر ایرلاین ها را که برای سفر به هیوستون پرسیده اید به اشتراک بگذارید تا یک مقایسه بین این شرکت ها صورت بپذیرد.

با تشکر از همکاری شما
ازبرندگان 2011 که نامه اول و نامه دوم را دریافت نکردیم
برندگان عزیز 2012، سوالات شما را با کمال میل پاسخگو هستم.
جهت راهنمایی سفر به امارات در خدمتم.
همه به کودکان سرطانی کمک کنیم>> سایت محک
تشکر کنندگان: coming soon ، najibi ، Hornet ، Linspire ، mml ، California ، tata63
sorooshii جان
ممنون از راهنماییت .من چون پروازی میخواستم که مستقیم از دوبی به هیوستون بره وتنها پروازی که مستقیم هست اماراته( البته تاجاییکه من میدونم) سایر ایر لاین ها رو نپرسیدم اما امارات رفت و برگشت شد یک میلیون و پانصد تومان .
واما یه چیز دیگه امروز دوستم به من گفت اگر ویندوزی که روی لب تابت هست اوریجینال نباشه اونجا بالا نمی اد و اگرم ویندوزت اوریجینال باشه ولی برنامه هایی که روش نصب کردی اصل نباشن برنامه ها هنگ مکنن و اجرا نمیشن دوستان لطفا اگر اطلاعاتی دارید راهنمایی کنید یعنی مثلا برنامه oovoo رو که من از اینترنت رو لب تابم دانلود کردم وکلی هم بهش دلخوش کردم اونجا کار نمیکنه؟ من اصلا نمیدونم ویندوز لب تابم اوریجیناله یانه ممنون میشم اگر دوستان راهنمایی کنند.تا زود تریه درستش کنم .

تشکر کنندگان: mml ، sorooshii ، najibi ، California ، tata63
سلام دوستان من یک سوال داشتم از دوستانی که اطلاع دارند ممنون میشم جواب بدن .بعذ از اینکه ویزا رو انشاله گرفتم ایا اول میتونم برم کانادا و مدتی باشم و قبل از ایکسپایر ویزا بعد وارد خاک امریکا بشم یاباید حتما ورودم به امریکا باشه بعدبرم به کانادا.ممنون از جوابتون
تشکر کنندگان: mml ، jan ، California
(2011-06-17 ساعت 02:12)ا سیا نوشته:  sorooshii جان
ممنون از راهنماییت .من چون پروازی میخواستم که مستقیم از دوبی به هیوستون بره وتنها پروازی که مستقیم هست اماراته( البته تاجاییکه من میدونم) سایر ایر لاین ها رو نپرسیدم اما امارات رفت و برگشت شد یک میلیون و پانصد تومان .
واما یه چیز دیگه امروز دوستم به من گفت اگر ویندوزی که روی لب تابت هست اوریجینال نباشه اونجا بالا نمی اد و اگرم ویندوزت اوریجینال باشه ولی برنامه هایی که روش نصب کردی اصل نباشن برنامه ها هنگ مکنن و اجرا نمیشن دوستان لطفا اگر اطلاعاتی دارید راهنمایی کنید یعنی مثلا برنامه oovoo رو که من از اینترنت رو لب تابم دانلود کردم وکلی هم بهش دلخوش کردم اونجا کار نمیکنه؟ من اصلا نمیدونم ویندوز لب تابم اوریجیناله یانه ممنون میشم اگر دوستان راهنمایی کنند.تا زود تریه درستش کنم .

دوست عزیز هیچ کاری نمی خواد بکنی و هیچ مشکلی برات پیش نمیاد
من کلی نرم افزار قفل شکسته سوغات دادم و همشونم کار کردن

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
تشکر کنندگان: mml ، najibi ، ا سیا ، California ، tata63 ، Man
(2011-06-17 ساعت 04:29)behzadb57 نوشته:  

دوستان عزیز؛ اینکه نرم افزارهای قفل شکسته کار میکنند درسته ولی این امکان هست اگر به اینترنت وصل باشید و از ویندوز غیر اورجینال یا برنامه های قفل شکسته استفاده کنید به مشکل بخورید.موفق باشید.

(2011-06-17 ساعت 04:06)zohreh36 نوشته:  سلام دوستان من یک سوال داشتم از دوستانی که اطلاع دارند ممنون میشم جواب بدن .بعذ از اینکه ویزا رو انشاله گرفتم ایا اول میتونم برم کانادا و مدتی باشم و قبل از ایکسپایر ویزا بعد وارد خاک امریکا بشم یاباید حتما ورودم به امریکا باشه بعدبرم به کانادا.ممنون از جوابتون
دوست گرامی؛ mitr.p عزیز(که هرجا هست موفق باشه) داره رقیب پیدا میکنهTongue آخه ویزا آمریکا چه ربطی به کانادا داره؟ شما بعد اخذ گرین کارت میتونید به کانادا سفر کنید. موفق باشید

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: mml ، najibi ، mitr.p ، California
(2011-06-17 ساعت 04:46)rayan.s نوشته:  
(2011-06-17 ساعت 04:29)behzadb57 نوشته:  

دوستان عزیز؛ اینکه نرم افزارهای قفل شکسته کار میکنند درسته ولی این امکان هست اگر به اینترنت وصل باشید و از ویندوز غیر اورجینال یا برنامه های قفل شکسته استفاده کنید به مشکل بخورید.موفق باشید.

(2011-06-17 ساعت 04:06)zohreh36 نوشته:  سلام دوستان من یک سوال داشتم از دوستانی که اطلاع دارند ممنون میشم جواب بدن .بعذ از اینکه ویزا رو انشاله گرفتم ایا اول میتونم برم کانادا و مدتی باشم و قبل از ایکسپایر ویزا بعد وارد خاک امریکا بشم یاباید حتما ورودم به امریکا باشه بعدبرم به کانادا.ممنون از جوابتون
دوست گرامی؛ mitr.p عزیز(که هرجا هست موفق باشه) داره رقیب پیدا میکنهTongue آخه ویزا آمریکا چه ربطی به کانادا داره؟ شما بعد اخذ گرین کارت میتونید به کانادا سفر کنید. موفق باشید

دوست عزیز من از قدیمیها که پرسیدم در مورد استفاده از ویندوز غیر اورجینال یا برنامه های قفل شکسته پرسیدم گفتن برای کارای غیرتجاری -استفاده شخصی-مشکلی نیست

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
تشکر کنندگان: gadfly ، mml ، najibi ، parastoo2011 ، California ، tata63
(2011-06-14 ساعت 23:11)WIKIMAN نوشته:  خوب اگر مثلا به آفیسر مربوطه بگم که پروازم دیره میشه و من یک پرواز دیگه دارم ممکنه راه بندازن من رو سریعتر؟ پرواز مستقیم به لس آنجلس الان ۱۲۰۰ یورو من الکی نمی خوام پول بدم. با تعاریف بدی که از فرودگاه JFK نیویورک هم شنیدم میترسم برم نیویورک ! حالا با این تفاسیر پرواز من که کمتر از ۳ ساعت فاصله داره ریسک هستش که بخوام با این پرواز برم ؟

اتفاقاً شبیه مورد شما یک خانم پشت سر ما بود که داشت از پرواز بعدی جا میموند و خیلی هم استرس داشت و چند بار با مامور اونجا حرف زد ولی مامور خیلی محکم بهش گفت باید تو صفت واستی. البته نمیدونم همیشه اینجوری هست یا نه ولی اگه شما از پرواز جا بمونید بلیطتون رو برای پرواز بعدی عوض میکنن و میتونید یک کار دیگه هم بکنید: سعی کنید توی هواپیما نزدیک درهای خروجی باشید و سریع پیاده بشید تا بتونید زود به قسمت چک کردن پاسپورت ها برسید این کار خیلی موثر هست.
موفق باشید

سلام
حتما باید اول مهر ورود به آمریکا تو پاسپورتتون بخوره بعدش میتونید وارد کانادا بشید.
تشکر کنندگان: WIKIMAN ، storagemeter ، mml ، najibi ، sorooshii ، zohreh36 ، parastoo2011 ، California ، tata63

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان