کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
Many people do not require a visa to visit Canada. These include: persons lawfully admitted to the United States for permanent residence who are in possession of their alien registration card (Green card) or can provide other evidence of permanent residence
http://www.cic.gc.ca/english/visit/visas.asp

سلام، امکان سفر به کانادا با گرین کارت بعد از اولین ورود به آمریکا میسر است.
تشکر کنندگان: Hornet ، sorooshii ، mml ، najibi ، Linspire ، zohreh36 ، emankh101 ، frozen mind ، California
rayan.s دوست عزیز وعصبانی
راستش را بخواهی علت اینکه من سفرنامه ی مصاحبه ام رو که توی ابوظبی بود ننوشتم این بود که هیچ چیز جدیدی نداشت من تمام سفرنامه های دوستان رو خوندم و سفرنامه من تکراری میشد چون مورد جدیدی نداشت .احساس کردم نیازی نیست اما این سفر نامه فرق داره من خودم تعداد کمی سفرنامه از اولین ورود به امریکا دیدم خیلی دوست داشتم بیشتر اشنا بشم وحتما انشااله سفرنامه امریکا رو تقدیم میکنم. این سایت و اعضای با محبتش خیلی به من کمک کردن ومن از همه انها و همینطور شما ممنونم.
تشکر کنندگان: tamanna ، zohreh36 ، emankh101 ، mml ، frozen mind ، parastoo2011 ، najibi ، California
دوستان من بالاخره بلیط گرفتم. آنکارا - استانبول - نیویورک - لس آنجلس
تا نیویورک با ترکیش می تونم ۲ تا چمدون ببرم. ولی از نیویورک تا لس آنجلس با امریکن ایرلاینز باید برم که فقط می تونم یدونه چمدون ببرم.
حالا سوال اینه که چمدون دوم به نظرتون جریمه اش چقدر میشه ؟ (کیلویی چند؟) مشکلی به وجود نمیاد اگر من دوتا چمدون ببرم و جریمه اش رو بدم؟
تشکر کنندگان: Lamborghini ، mml ، frozen mind ، najibi ، California
(2011-06-17 ساعت 17:26)WIKIMAN نوشته:  دوستان من بالاخره بلیط گرفتم. آنکارا - استانبول - نیویورک - لس آنجلس
تا نیویورک با ترکیش می تونم ۲ تا چمدون ببرم. ولی از نیویورک تا لس آنجلس با امریکن ایرلاینز باید برم که فقط می تونم یدونه چمدون ببرم.
حالا سوال اینه که چمدون دوم به نظرتون جریمه اش چقدر میشه ؟ (کیلویی چند؟) مشکلی به وجود نمیاد اگر من دوتا چمدون ببرم و جریمه اش رو بدم؟

سلام. سفر خیلی سختی میشه دوست عزیز. پرواز با سه توقف!

تو پست های قبلی دیدم که نوشتید پرواز با یک توقف میشه 1600. تاریخ سفرتون کی هستش؟ به نظرم بهتره کمی تو سایت ها بیشتر تحقیق کنید شاید بتونید شرکت هوایی دیگه ای رو پیدا کنید که مناسب باشه.

البته فکر کنم دلیل اصلی بالا رفتن قیمت، وارد شدن به High Season و بالا رفتن وحشتناک قیمت دلار هستش.
تشکر کنندگان: najibi ، mml ، frozen mind ، California
ضمن عذر خواهی از مدیران محترم و دلسوز این سایت لازم میدونم درد و دلی را با همه عزیزان در میان بگذارم :

دوستان وضعیت ما الان به گونه ای هست که میشه گفت حدود 90در صد با کلیرنس موفق به اخذ ویزا شده ایم و یا خیلی ها هم هستند که هنوز کلیر نشده و در انتظار طاقت فرسای کلیرنس بسر میبرند .باور کنید خیلی از ما ها دست و دلمان به هیچ کار نمی ره چون واقعا بلا تکلیف هستیم و نمی دونیم که آخر این داستان چگونه به آخر خواهد رسید و در رابطه با همین انتظار و گوش به زنگ بودن برای دریافت خبرهای خوش از نتیجه کلیرنس همین بس که به قول شاعر :

مزن ای عدو به تیرم که بدین سبب نمیرم

خبرش بگو که جانم بدهم به مژدگانی

حال با در نظر گرفتن این مطلب آیا بیشترین نیاز ما در شرایط فعلی با علم و درک شرایط فعلی ،آرامش و خویشتن داری و دستگیری از یکدیگر نمی باشد تا مشاجرات لفظی که جزء استرس نا خواسته به خود ودیگران و ایجاد کدورتهای بی مورد نتیجه دیگری به دنبال نخواهد داشت . همه ما قطعا برای یکبار هم که شده به تاپیک 2011 در یک نگاه سری زده ایم . با نهایت احترامی که برای باقی دوستان قائل هستم بالای 95 در صد از دوستان جزء قشر فرهیخته و تحصیل کرده هستند هر چند که معتقد هستم سواد ، نشان دهنده کمالات انسانی نیست ولیکن از انسانهای تحصیل کرده انتظار داشتن کمالات درخور آنها میرود که الحمدلله در بین مهاجرسرائیان عزیز کم نیست و این مطلب مسئولیت و تعهد ما و همچنین انتظارات را در بر خورد با مسائل و مشکلات وهمچنین تحمل یکدیگر بالاتر خواهد برد که با مسائل پخته تر و حساب شده تر برخورد نمائیم .لذا عاجزانه از دوستان تقاضامندم که در ماههای پایانی لاتاری 2011 با صبر و ایمان و بالا نگه داشتن همه ظرفیت های خودشان سعی در رفع مشکلات همدیگر داشته باشند تا خداوند منان نیز لطفش را شامل حال همه ما بکند . شاید این مطلب قدری بی ربط با این تاپیک باشد ولی کامنتهای پیشین از دوستان بسیار عزیز،با تجربه ، دوست داشتنی و محترم رو دیدم که ضرورت این درد دل و در من ایجاد کرد لذا حذف این کامنت رو به عهده مدیران محترم میگذارم . در پایان مطالبم رو با یک شعر دیگه به پایان میرسونم :

دلم از سینه به تنگ است خدایا برهان

هر کجا در قفسی مرغ گرفتاری هست

اندکی صبر سحر نزدیک است...

CASE NUMBER :2011AS00023XXX
تاریخ مصاحبه : 5 جون 2011
تاریخ کلیر شدن : 16 آگست 2011 (بعد از 73 روز )
سفارت : ابوظبی
دریافت ویزا : 25 آگوست
تاریخ احتمالی عزیمت : 21 اکتبر

سلام دوستان عزیزBig Grin
یک سوال داشتم که شاید تکراری باشد، ببخشیدCool
میخواستم بدونم با توجه به اینکه انتهای فرآیند لاتاری آخر سپتامبر می باشد، آیا بعد از گرفتن ویزا تا انتهای اعتبار آن میتونیم وارد آمریکا بشیم یا باید قبل از آخر سپتامبر وارد خاک آمریکا بشیم

ممنونم
شماره کیس: 2011AS25xxx
اطلاعات كامل كيس

انتشار انرژي منفي در اين مكان ممنوع است، حتي براي شما دوست عزيز
تشکر کنندگان: alisarshar ، mml ، maaref ، emankh101 ، parastoo2011 ، najibi ، California
(2011-06-17 ساعت 20:27)Hornet نوشته:  سلام دوستان عزیزBig Grin
میخواستم بدونم با توجه به اینکه انتهای فرآیند لاتاری آخر سپتامبر می باشد، آیا بعد از گرفتن ویزا تا انتهای اعتبار آن میتونیم وارد آمریکا بشیم یا باید قبل از آخر سپتامبر وارد خاک آمریکا بشیم

ممنونم

سلام و مشتاق دیدار
اگه اکی شد باید سپتامبر رفته باشیم
تشکر کنندگان: Hornet ، alisarshar ، parastoo2011 ، California

ممنونم

با سلام به شما، والله تا اونجایی که من میدونم فقط صدور ویزا تا پایان سپتامبر مهلت داره اما ورود به امریکا نه.(مثلا کسی که 30 سپتامبر ویزا گرفت تا مدت زمان اعتبار ویزاش که معمولا 6 ماه است فرصت ورود به امریکارو داره) یه چیز دیگه،مثلا کسی که 30 سپتامبر ویزا بگیره هر کار هم بکنه که نمیتونه قبل از سپتامبر وارد امریکا بشه که .
شماره کیس:2011as10000
تاریخ نامه قبولی :May 18th,2010
تاریخ کارنت شدن کیس:November
تاریخ دریافت نامه دوم : Nov 1st,2010
تاریخ مصاحبه : Dec 19th,2010
دریافت کلیرنس:همسرم Jan4th, خودم(حدودا 9ماه طول کشید)August 16th.
تاریخ مهاجرت:February 1st
تشکر کنندگان: فردين ، Hornet ، najibi ، alisarshar ، mml ، maaref ، emankh101 ، parastoo2011 ، shahrooz59 ، California
(2011-06-17 ساعت 17:57)Lamborghini نوشته:  
(2011-06-17 ساعت 17:26)WIKIMAN نوشته:  دوستان من بالاخره بلیط گرفتم. آنکارا - استانبول - نیویورک - لس آنجلس

تو پست های قبلی دیدم که نوشتید پرواز با یک توقف میشه 1600. تاریخ سفرتون کی هستش؟ به نظرم بهتره کمی تو سایت ها بیشتر تحقیق کنید شاید بتونید شرکت هوایی دیگه ای رو پیدا کنید که مناسب باشه.

البته فکر کنم دلیل اصلی بالا رفتن قیمت، وارد شدن به High Season و بالا رفتن وحشتناک قیمت دلار هستش.

من کلا یک ماهه که آنکارام. پروازم در واقع ۲ تا توقف داره یکی استانبول که خیلی زیاد نیست در حد ۱ ساعت. یکی هم نیویورک که ۲ ساعت بود ولی خودم کردمش ۶ ساعت Big Grin بعدش هم لس آنجلس
حالا دوستان کسی در مورد چمدون ها که گفتم اطلاعی داره ؟
از پاسخ به پیام خصوصی معذورم. Shy
شماره کیس:‌ 2011AS18XXX
دریافت نامه قبولی: May/2010/19
ارسال فرم : June 6
نامه دوم : 4 April 2011
مصاحبه: آنکارا- 25 April 2011
کلیرنس :‌ June 2011 9
دریافت ویزا :‌ 15 June 2011
تاریخ پرواز : 8 July 2011
تشکر کنندگان: Lamborghini ، emankh101 ، mml ، maaref ، parastoo2011 ، najibi ، California
دوستان عزیز، کسی تجربه سفر به کانادا با مهری که توی پاسپورت زدن رو داره؟ من از پلیس فرودگاه که پرسیدم گفت این مهر حکم گرین کارت رو تا یک سال داره و در مورد سفر به کانادا گفت بستگی داره نظر پلیس کانادا نسبت ایرانی ها چی باشه! در ضمن به ما گفت گرین کارتتون بین 3 تا 6 ماه دیگه می رسه......
تشکر کنندگان: mml ، maaref ، parastoo2011 ، najibi ، California
دوستان عزیز از اونجایی که هزینه بیمه ماشین برای ما تازه واردا خیلی بالاست، یکی از مسئولای بیمه به من گفت که اگه سابقه بیمه از کشورت بیاری تخفیف می دیم. کسانی که از ایران میان اگه سابقه بیمه ماشینتون توی ایران خوبه، نمی دونم راهی داره یا نه، ولی اگه می تونید ترجمه ای چیزی ازش بیارید شاید بدردتون خورد...
با همدیگه هم مهربون باشید که میاید اینجا دلتون می گیره، کسی رو ندارید همدیگرو داشته باشیدددد Smile از ما گفتن بود...
سرعت گذر عقربه آنچنان زیاد است گویی که همیشه همینجا ایستاده وقتی می نگرمش .... من ساکنم اینجا یا او ... یا زمانبندی نگاه من با بازگشت او منطبق است و ما هر دو سرگردانیم با دورهای یکسان....

مسأله‌یی نیست:
پرنده‌ی نوپرواز
بر آسمانِ بلند
سرانجام
پَر باز می‌کند
(2011-06-17 ساعت 21:59)WIKIMAN نوشته:  
(2011-06-17 ساعت 17:57)Lamborghini نوشته:  

من کلا یک ماهه که آنکارام. پروازم در واقع ۲ تا توقف داره یکی استانبول که خیلی زیاد نیست در حد ۱ ساعت. یکی هم نیویورک که ۲ ساعت بود ولی خودم کردمش ۶ ساعت Big Grin بعدش هم لس آنجلس
حالا دوستان کسی در مورد چمدون ها که گفتم اطلاعی داره ؟

طبق اطلاعات خود سایت آمریکن ایرلاینز:

برای پرواز داخل آمریکا با آمریکن ایرلاینز شما به طور مجانی مجاز به حمل یک بار به داخل کابین مسافر هواپیما (Carry-on) با مجموع اندازه 45 اینچ بدون محدودیت وزنی هستید. ولی برای هر چمدانی که به بخش بار هواپیما (Checked) تحویل میدید باید هزینه ای پرداخت کنید که شامل (چمدان اول 25 دلار، چمدان دوم 35 دلار و چمدان های بعدی هر کدام 150 دلار). محدودیت ابعاد هم در مجموع 62 اینچ و وزن حداکثر 23 کیلو.

حالا شاید بین شرکت های هوایی قراردادهایی باشه که این وضع نباشه. تو سایت چیزی راجع به این موضوع ندیدم.

-------------------------------------------------------------------------------------

لینک مرجع:

راجع به میزان مجاز بار:

http://www.aa.com/i18n/travelInformation...owance.jsp

راجع میزان مجاز بار به کابین مسافران:

http://www.aa.com/i18n/travelInformation...owance.jsp

صفحه اصلی اطلاعات بار:

http://www.aa.com/i18n/travelInformation...e/main.jsp

ممنونم
30 سپتامبر آخرين روز صدور ويزا در پروسه لاتاري مي باشد نه روز ورود. قطعا كساني كه در روز هاي آخر سپتامبر ( 8-9 مهر) ويزاشون صادر ميشه تا روز هاي آخر مارچ سال بعد يعني 8-9 فروردين فرصت ورود به آمريكا را خواهند داشت. نگران نباشيد.

شماره کیس:2011AS19XXX
کنسولگری:ابوظبي
مصاحبه:90/03/16 (06 june)
مدت كلیرنس : 111 روز
تاریخ کلیر : 25 SEP
دریافت ویزا : 26 SEP
تاریخ پرواز : 9 مارچ
دریافت گرین کارت : 19 آوریل
خلاصه وضعیت کیس
تشکر کنندگان: alisarshar ، maaref ، mml ، coming soon ، najibi ، parastoo2011 ، California

ممنونم

فكر نمي كنم چون خيلي از بچه هاي قديمي هستن كه تاريخ پروازشون اكتبر و نوامبر هستش و فكر كنم به تاريخ مديكال بستگي داره.
2011AS14706

[font=Times New Roman]باور روز برای گذر از شب کافیســـــــــت.....[/font]

به امید فردا
تشکر کنندگان: maaref ، mml ، coming soon ، najibi ، California
(2011-06-18 ساعت 09:28)alisarshar نوشته:  

ممنونم

فكر نمي كنم چون خيلي از بچه هاي قديمي هستن كه تاريخ پروازشون اكتبر و نوامبر هستش و فكر كنم به تاريخ مديكال بستگي داره.

با سلام تاريخ صدور ويزا تا آخر سپتامبر هست و تقريبا ديگه بعد از اون ويزا نمي دن مگه كسايي كه تا قبلش مداركو بدن و منتظر صدور باشن و توي ويزا مدت اعتبارش اومده
در ضمن بعضي از دوستان قديمي امضايي دارند كه خيلي چيزا رو مي گه مثلا خود من تاريخ دريافت ويزام اواخر سپتامبر بود و توي دسامبر رفتم

کیس نامبر: 2010AS95xx
ورود به امریکا: Chicago-16Dec
اقدام و دریافت سوشیال: . . .

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
تشکر کنندگان: alisarshar ، satusa ، maaref ، mml ، najibi ، California

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان