کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2011-07-18 ساعت 14:36)satusa نوشته:  
(2011-07-18 ساعت 13:56)ehsan.birjandian نوشته:  سلام دوستان
یک سوال خیلی مهم داشتم
تاریخ تمام شدن ویزای ما 30 november سال 2011 هست و بلیط واسه تاریخ 13 نوامبر 2011 گرفتیم . با توجه به این چیزی که در نامه دوم نوشته شده برندگان لاتری 2011 که ویزا گرفتند بعد از 30 سپتامبر 2011 نمیتونند وارد آمریکا بشن . سوال من اینه که آیا ما حتما باید قبل از 30 سپتامبر بریم با توجه به اینکه تا آخر نوامبر ویزا داریم یا راه دیگه ای هم وجود داره ؟؟؟؟؟؟

ممنونم

نه اشتباه نكنيد!
30 سپتامبر آخريت مهلت دريافت ويزا مي باشد نه ورود به آمريكا. شما تا پايان اعتبار ويزاتون مهلت داريد وارد آمريكا بشويد.

آخه تو نامه دوم مستقیما به این موضوع اشاره کرده به این صورت :
Applicant and family members cannot be issued a diversity visa or
accompany you or join you in the United States under the DV-2011 program after September
30, 2011.
و در یکی از استتوس ها در تاپیک ورود به آمریکا در سال 2010 به این موضوع اشاره شده که قبل از تاریخ 30سپتامبر باید برنده های 2011 در آمریکا باشند .
شماره کیس:26XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی:نگرفتم
کنسولگری:مالزی
ارسال فرمهای سری اول:9/AUG/2010
آپدیت کردن فرم های سری اول بدلیل ازدواج:31/JAN/2011
تاریخ کارنت شدن:May 2011
تاریخ دریافت نامه دوم: از طریق ایمیلMay 19, 2011
تاریخ مصاحبه: 14 jun
جمع تقریبی هزینه ها:نفری 1900$
دریافت ویزا:یه ضرب
تشکر کنندگان: najibi ، Hornet
(2011-07-18 ساعت 15:20)ehsan.birjandian نوشته:  
(2011-07-18 ساعت 14:36)satusa نوشته:  
(2011-07-18 ساعت 13:56)ehsan.birjandian نوشته:  سلام دوستان
یک سوال خیلی مهم داشتم
تاریخ تمام شدن ویزای ما 30 november سال 2011 هست و بلیط واسه تاریخ 13 نوامبر 2011 گرفتیم . با توجه به این چیزی که در نامه دوم نوشته شده برندگان لاتری 2011 که ویزا گرفتند بعد از 30 سپتامبر 2011 نمیتونند وارد آمریکا بشن . سوال من اینه که آیا ما حتما باید قبل از 30 سپتامبر بریم با توجه به اینکه تا آخر نوامبر ویزا داریم یا راه دیگه ای هم وجود داره ؟؟؟؟؟؟

ممنونم

نه اشتباه نكنيد!
30 سپتامبر آخريت مهلت دريافت ويزا مي باشد نه ورود به آمريكا. شما تا پايان اعتبار ويزاتون مهلت داريد وارد آمريكا بشويد.

آخه تو نامه دوم مستقیما به این موضوع اشاره کرده به این صورت :
Applicant and family members cannot be issued a diversity visa or
accompany you or join you in the United States under the DV-2011 program after September
30, 2011.
و در یکی از استتوس ها در تاپیک ورود به آمریکا در سال 2010 به این موضوع اشاره شده که قبل از تاریخ 30سپتامبر باید برنده های 2011 در آمریکا باشند .
با اجازه از satusa عزیز

در این متن داره از صدور ویزا صحبت میکنه نه چیز دیگه و اینکه اگر قرار بود که شما قبل از 30 سپتامبر توی آمریکا باشی که تاریخ ویزای شما رو که 30 نوامبر نمیزد .این دو مورد با دلیلی که شما میارید در تناقض هست . شما مطمئن باشید که 30 سپتامبر آخرین مهلت جهت اخذ ویزای گوناگونی برای همه برندگان لاتاری در سطح دنیا هست نه خروج از کشور و برای رفتن به آمریکا شما میتونی تا پایان مهلت ویزاتون ایران باشید .

اندکی صبر سحر نزدیک است...

CASE NUMBER :2011AS00023XXX
تاریخ مصاحبه : 5 جون 2011
تاریخ کلیر شدن : 16 آگست 2011 (بعد از 73 روز )
سفارت : ابوظبی
دریافت ویزا : 25 آگوست
تاریخ احتمالی عزیمت : 21 اکتبر

تشکر کنندگان: najibi ، satusa ، tamanna ، jilibo ، Hornet ، California ، tata63
دوستان رفت وبرگشت لس آنجلس از مشهد با ترکیش $ 1560 برای ماه اکتبر

دوستانی که به سایت امارات ایرلاین سر زدن قیمت ها رو کجا نوشته؟

آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: Hornet ، coming soon ، ali_ho ، najibi ، tamanna ، California
(2011-07-18 ساعت 17:12)free_free نوشته:  دوستان رفت وبرگشت لس آنجلس از مشهد با ترکیش $ 1560 برای ماه اکتبر

دوستانی که به سایت امارات ایرلاین سر زدن قیمت ها رو کجا نوشته؟

دوست عزيز وقتي وارد سايت امارات ميشيد بايد كشور رو از ايران به امارات تغيير دهيد(بالاي صفحه سمت راست)بعد ميتونيد با گزينه ي search and book flights از قيمت ها مطلع شويد.فقط توجه داشته باشيد كه مبدا رو دوبي انتخاب كنيد چون به خاطر ت ح ر ي م ها اسم تهران حذف شده.بعد كه از قيمت مطلع شديد بايد به علاوه ي قيمت بليط تهران-دوبي كنيد تا قيمت نهايي بدست آيد.فكر كنم بليط تهران-دوبي حدود 400 دلار باشه البته براي ماه جولاي
شماره کیس:***2011AS37
تاریخ دریافت نامه قبولی:2010-may-26
کنسولگری:آنكارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:july2010
تاریخ دریافت نامه دوم:14 july
تاریخ مصاحبه:9August
دريافت كليرنس:22september
دریافت ویزا:27september
تشکر کنندگان: free_free ، najibi ، tamanna ، coming soon ، Hornet ، California
(2011-07-17 ساعت 18:14)maxsupermax نوشته:  سلام دوستان
وقت همگی بخیر.دم رفتنی حساسیت کار بالا میرهTongue
اونهایی که با KLM پرواز داشتند به امریکا می تونند جواب بدن که بر اساس بار مجاز (2 تا 23 کیلو + 1 هفت کیلوی دستی ) اضافه بار تا دو سه کیلو این ور و اونور چقدر جریمه داره . و آیا این کنترل در ایران هست یا توو هر استاپی (بین راه ) دو باره وزن کشی و نوع اقلام و اجناس کنترل می شه....
ممنونم

بار مجاز klm رو نمی دونم ولی اگه بار رو تحویل دادین دیگه حله تا مقصد جایی کنترل نمیشه
خوش بگذره

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
تشکر کنندگان: najibi ، tamanna ، coming soon ، golesang ، Hornet
بچه ها مدارک من هم اومد...فقط اين سوشال رو ميشه از مقواش جدا کرد؟
و اينکه گرين کارت منو خیلي شدید چسبوندن...باید از برگه جداش کنم ديگه؟
خوشبختي بر سه ستون استوار است: فراموش کردن غم هاي گذشته، فراموش نکردن عبرت هاي گذشته، غنيمت شمردن حال و اميدوار بودن به آينده
تشکر کنندگان: tamanna ، najibi ، Amir78 ، Hornet ، California ، tata63
(2011-07-18 ساعت 19:05)behzadb57 نوشته:  
(2011-07-17 ساعت 18:14)maxsupermax نوشته:  سلام دوستان
اونهایی که با KLM پرواز داشتند به امریکا می تونند جواب بدن که بر اساس بار مجاز (2 تا 23 کیلو + 1 هفت کیلوی دستی ) اضافه بار تا دو سه کیلو این ور و اونور چقدر جریمه داره . و آیا این کنترل در ایران هست یا توو هر استاپی (بین راه ) دو باره وزن کشی و نوع اقلام و اجناس کنترل می شه....
ممنونم

بار مجاز klm رو نمی دونم ولی اگه بار رو تحویل دادین دیگه حله تا مقصد جایی کنترل نمیشه
خوش بگذره
شما می تونید 2 تا 23 کیلو + 10 کیلو دستی ببرید ، راستش بار دستی ما رو که چه در رفت و چه در برگشت وزن نکردند ، من موقع رفتن بیش از دو کوله پشتی و لب تاب رو بردم بالا ، وقتی هم که وزن کزدن هر کدوم از چمدونها یکی دو کیلویی اضافه داشتند که اونم چیزی نگفتند ! البته برای بار اضافه 100 دلار میگیرند !و فقط در ایران و از اونور در آمریکا وزن می شه شما بارتون رو در مقصد نهایی تحویل میگیرید ! ضمنا هیچ گونه مایعات و کرم و غیره رو نبرید بالا ، ما از ایران بردیم داخل هواپیما ، هلند همه رو ریختن سطل آشغال !
خوش باشید .

شماره کیس: 10XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی:jun .2009
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:jul,2009
تاریخ کارنت شدن کیس : Jan-2010
تاریخ ورود به آمریکا :8 نوامبر 2010

مالکیت آسمان را به نام کسانی نوشته اند که به زمین دل نبسته اند!
تشکر کنندگان: tamanna ، najibi ، behzadb57 ، Hornet ، California
Smile
سلام --اضطراری
این صحت داره که هر آدرس ثابتی رو در امریکا بدید باید از اداره سوشال سکیوریتی همون جا برای SSN اقدام کنیم.
دوستان لطفا" جاهای شبیه به استودیو 6 در "فریسکو " کسی آشنا داره پیام فوری بدید. هتل لازمم شدید....Sad
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
تشکر کنندگان: coming soon ، Hornet ، najibi ، California
دوستانی که آمریکا تشریف بردند مدارکی مثل ترجمه گواهینامه رانندگی و ریزنمرات و ترجمه سوابق بیمه و سابقه کارها بایستی به تایید دادگستری و امورخارجه برسه یا نه؟

چون در طول پروسه لاتاری با اینکه همه این کارها رو انجام داده بودیم ولی نیازی نبود
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: Hornet ، najibi ، California ، tata63

سلام به همه دوستان ،جهت اطلاع دوستان عزیز من همسرم 7 جولای به امریکا رفت و 11روز بعد(18جولای) گرین کارتش اومد،مثل اینکه من وهمسرم داریم تو همه چیز رکورد میزنیم البته من از اون ور، اون از اون ور !!!! همسرم14روزه کلیر شدن 11روزه گرین کارتش اومد،اما من. . . . 6 ماه که هنوز منتظر کلیر هستم،خدا میدونه چند سال باید منتظر اومدن گرین کارتم بشمD:
دوستان همراه واسم دعا کنید. . .
شماره کیس:2011as10000
تاریخ نامه قبولی :May 18th,2010
تاریخ کارنت شدن کیس:November
تاریخ دریافت نامه دوم : Nov 1st,2010
تاریخ مصاحبه : Dec 19th,2010
دریافت کلیرنس:همسرم Jan4th, خودم(حدودا 9ماه طول کشید)August 16th.
تاریخ مهاجرت:February 1st
دوستان وقتی میبینم که عده زیادی از بچه ها مشکلات زیادی دارند از قبیل بچه دار بودن ، کلیر نشدن یکی از دوزوج ، مدرسه بچه ها و هزینه های زندگی خانوادگی و محدودیت جا و فضا برای زندگی و .....

با خودم فکر میکنم دوستان مجرد بسیار شرایط بهتری برای شروع زندگی در آمریکا دارند ولی از اونجایی که اکثرا بعد از وورورد به آمریکا درگیر مشکلات میشن و فیدبکی از اونجا در مهاجرسرا نداریم نمیتونیم شاخصی از پیشرفت دوستان در آمریکا داشته باشیم ....

[سلام دوستان
ممنونم

[/quote]
[/quote]

دوستان عزیز مهاجر سرا،
هیچ وقت معجزه لبخند رو فراموش نکنیم،
من و همسرم چیزی حدود 22 کیلو اضافه بار داشتیم که تونستیم رد کنیم!
چند تا نصیحت:
1- دم رفتن میدونم که استرس خیلی زیاده! ولی سعی کنید خونسرد باشید، چون کسی که بار رو تحویل میگیره گناهی نداره که بخواد جور ما رو بکشه.

2- سعی کنید خیلی زود بار رو تحویل بدید. چون کارمند هاشون سرحالتر هستند.

3- چهره خنده رو یادتون نره.
(2011-07-18 ساعت 11:59)maryam sadafi نوشته:  سلام دوستان
تا چه تاریخی قبل از اعتبار ویزا می شه به امریکا سفر کرد.اعتبار ویزای ما تا 22 شهریوره. تا کی می تونیم ایران باشیم.شنیدم یک ماه قبل باید اونجا باشیم یعنی 22 مرداد.چون هنوز خیلی از کارامون مونده می خواستم بدونم اگر 10 مرداد بریم آمریکا دیر نیست؟؟؟
پیشاپیش ازتون ممنوم

دوست من اگه منظورت 10 شهریور هستش، نه مشکلی پیش نمیاد.
من خودم 12 روز مونده بود به انقضاء ویزام رسیدم آمریکا و مشکلی هم نبود.

موفق باشید.
هم روز را تو می سازی ، هم روزگار را ، امروز را زیباتر بساز...

Case Number: 2011AS9700
تاریخ پرواز به ایالات متحده: 2011 Apr 21
BEAVERTON, OREGON

تشکر کنندگان: maryam sadafi ، free_free ، coming soon ، tamanna ، najibi ، emankh101 ، maaref ، jilibo ، mim ، samadi2050 ، California
ممنون دوست عزیز.بله 10 شهریور منظورم بود.ممنوووووووووونمWink

کیس نامبر2011AS00015XXX
نامه اول: اواخرخرداد
ارسال فرمها:17 مهر
کارنت :فوریه 2011
نامه دوم: -----
سفارت : ابوظبی
مصاحبه : march 13
تشکر کنندگان: free_free ، Hornet ، tamanna ، najibi ، emankh101 ، maaref ، California
دوستان این قضیه تحریم ایران ایر توسط آمریکایی ها شهروندان آمریکا رو از خرید بلیط ایران ایر و ... منع میکنه....

آیا این محدودیت شامل گرین کارتی ها و کلا ماها هم میشه یا نه؟

تشکر کنندگان: coming soon ، Hornet ، tamanna ، najibi ، emankh101 ، maaref
(2011-07-19 ساعت 12:55)free_free نوشته:  دوستان این قضیه تحریم ایران ایر توسط آمریکایی ها شهروندان آمریکا رو از خرید بلیط ایران ایر و ... منع میکنه....

آیا این محدودیت شامل گرین کارتی ها و کلا ماها هم میشه یا نه؟
موضوع به نظر شايعه مي آيد و اينجا راجع بهش بيشتر توضيح داده شده:
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=2620&page=71

تشکر کنندگان: free_free ، Hornet ، coming soon ، najibi ، emankh101 ، maaref ، mitr.p ، California

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان