کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
Smile
دوستان ایران ما رفتنی شدیمTongue-عزیزان امریکا ما آمدنی شدیمBig Grin

منتظر خبرهای بعدی و سفرنامه من باشید
maxsupermax
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
(2011-07-19 ساعت 21:01)maxsupermax نوشته:  Smile
دوستان ایران ما رفتنی شدیمTongue-عزیزان امریکا ما آمدنی شدیمBig Grin

منتظر خبرهای بعدی و سفرنامه من باشید
maxsupermax

سلام به شما جناب مکس سوپرمکس، دیگه میخواستم از شما بپرسم که کی میخواهید تشریف ببرید Big Grin،چون موقعی که ما واسه دریافت ویزا رفته بودیم خانم ملیکا پاس های شما رو آورده بودند که کمبود عکس داشتید و چند روز بعد ویزاتون رو دادند ،واز اونجاییکه ویزاها تقریبا در یک روز صادر شدند دیگه تقریبا تاریخ انقضای ویزای شما داشت میرسید Wink!!،اما دیگه خیالم راحت شد Big Grinکه دارید به سلامتی تشریف میبرید،موفق و موئید باشید.
شماره کیس:2011as10000
تاریخ نامه قبولی :May 18th,2010
تاریخ کارنت شدن کیس:November
تاریخ دریافت نامه دوم : Nov 1st,2010
تاریخ مصاحبه : Dec 19th,2010
دریافت کلیرنس:همسرم Jan4th, خودم(حدودا 9ماه طول کشید)August 16th.
تاریخ مهاجرت:February 1st
تشکر کنندگان: tamanna ، najibi ، Hornet ، AmericanHamid ، emankh101 ، maaref ، mim ، free_free ، maxsupermax ، mitr.p ، California
(2011-07-19 ساعت 12:55)free_free نوشته:  دوستان این قضیه تحریم ایران ایر توسط آمریکایی ها شهروندان آمریکا رو از خرید بلیط ایران ایر و ... منع میکنه....

آیا این محدودیت شامل گرین کارتی ها و کلا ماها هم میشه یا نه؟
تحریم هست و جای خود ولی ..

هیج شهروند آمریکایی با ایران ایر جایی نمیره ایران ایر جایی برای پرواز نداره کجا داره بره که آمریکاییها ازش استفاده کنن ( سوریه . دبی . بانکوک . استانبول . بغداد ) این بیشترین پروازهای ایران ایر هست که در طول هفته پروازهای زیادی داره حال آمریکاییه بیاد با ایرلاین ما کجا بره مثال از لس آنجلس پرواز کنه با امارات بیاد دبی و میخواد بره دمشق به نظر شما با امارات و ایرباس 330 میره یا از اونجا بیاد تهران اونم با ایرباس قدیمی ما و از تهران بره دمشق ؟؟

شما مطمئن باشید هیچ آمریکایی با ایران ایر پرواز نمیکنه تا وقتی ( امارات / ترکیش / الاتحاد / ک ال ام / قطر ایرویز / لوفتهانزا / الیتالیا ) یا ایرلاین های خودشون هستن ایران ایر چرا ؟؟
اگر نگاهی به قیمتها بکنید میبینید که ایران ایر گرون تر از بعضی شرکتهای خارجی هست . پروازهای داخلی هم 14 درصد گرون شد .

ایران ایر ایرلاینه مطمئنی برای امریکایی ها نیست تنها ایرلاین معروف و 2 ستاره ایرانی ماهان هست . 4 روزه ایرباس 310 ماهان تو بیرمنگام انگلستان توقیف شده ( مسائل سیاسی )
تشکر کنندگان: coming soon ، AmericanHamid ، najibi ، emankh101 ، Hornet ، maaref ، tamanna ، California ، tata63
(2011-07-19 ساعت 12:47)maryam sadafi نوشته:  ممنون دوست عزیز.بله 10 شهریور منظورم بود.ممنوووووووووونمWink

من 1 روز مونده به پایان تاریخ ویزام با همسرم وارد آمریکا شدیم. اینجا قانون داره تاریخی که نوشته دقیقه یعنی تا قبل از انقضای ویزا هیچ مامور و کارمندی نمیتونه به شما ایراد بگیره. هر وقت که کارهاتون رو انجام دادین بیاین خیالتون راحت باشه
شماره کیس: 2010AS00027XXX
کنسولگری: Ankara
مصاحبه: Aug-2-2010
دریافت ویزا:روز مصاحبه
[quote='free_free' pid='120523' dateline='1311061420']
دوستان وقتی میبینم که عده زیادی از بچه ها مشکلات زیادی دارند از قبیل بچه دار بودن ، کلیر نشدن یکی از دوزوج ، مدرسه بچه ها و هزینه های زندگی خانوادگی و محدودیت جا و فضا برای زندگی و .....

با خودم فکر میکنم دوستان مجرد بسیار شرایط بهتری برای شروع زندگی در آمریکا دارند ولی از اونجایی که اکثرا بعد از وورورد به آمریکا درگیر مشکلات میشن و فیدبکی از اونجا در مهاجرسرا نداریم نمیتونیم شاخصی از پیشرفت دوستان در آمریکا داشته باشیم ....

دوست عزیز، من هم فکر میکنم که حق با شماست. من به عنوان یه آدم مجرد مسلما مشکلات متاهلها خصوصا اونهایی که بچه دارن رو ندارم. همه میدونن که وقتی وارد اینجا میشی واقا به حمایت یه نفر دیگه احتیاج داری.من اینجا پیش یکی از دوستانم اومدم و فکر مینم که اگه شوهر و بچه داشتم واقعا نمیشد که یه مدت طولانی اینجا پیش دوستم بتونم بمونم.
اما من یه چیزی که قبلا تو مهاجرسرا خونده بودم و اینجا دقیقا عکسش رو دیدم حمایت ایرانیهای اطرافمه. واقعا هر کس با دل و جون هر کاری از دستش برمیاد واسه مهاجرین جدید انجام میده. از کارهای بانکی گرفته تا امتحان و آموزش رانندگی... واقعا هر کس فکر میکنه که یه موقع وقت بیکاری داره و میتونه تو یه کاری به من کمک کنه دریغ نمیکنه، مرتبا بهم مشاوره میدن..گاهی هشدار میدن و این واسه من خیلی ارزشمنده...چون فقط شنیده بودم که اینجا هر کی سرش تو کار خودشه و ... اما خوب اینجا آدما واقعا درگیرن اماهر کدوم به نوبه خودشون خیلی به من کمک کردن و خیلی قشنگتر این که به من سفارش می کنن که حتما چند سال دیگه که من هم اینجا جا افتادم همینجوری به بقیه کمک کنم تا این زنجیره ادامه پیدا کنه..

شماره کیس:2011AS00016XXX
دریافت نامه قبولی:می 2010
کنسولگری:آنکارا
ارسال فرمها:آگوست 2010
کارنت شدن:12 ژانویه 2011
دریافت نامه دوم:15 فوریه 2011
مصاحبه:31 مارس 2011
دریافت ویزا:1 آوریل 2011
خالق تو را شاد آفرید،آزاد آزاد آفرید،پرواز کن تا آرزو،زنجیر را باور نکن

(2011-07-19 ساعت 12:13)free_free نوشته:  دوستان وقتی میبینم که عده زیادی از بچه ها مشکلات زیادی دارند از قبیل بچه دار بودن ، کلیر نشدن یکی از دوزوج ، مدرسه بچه ها و هزینه های زندگی خانوادگی و محدودیت جا و فضا برای زندگی و .....

با خودم فکر میکنم دوستان مجرد بسیار شرایط بهتری برای شروع زندگی در آمریکا دارند ولی از اونجایی که اکثرا بعد از وورورد به آمریکا درگیر مشکلات میشن و فیدبکی از اونجا در مهاجرسرا نداریم نمیتونیم شاخصی از پیشرفت دوستان در آمریکا داشته باشیم ....

د
فری فری عزیز! مشکل مهاجرت مجردها تنهایی. برای همین افرادی که متاهل هستند درد غربت رو کمتر متوجه میشن.البته منظور از مهاجرت مجردی یعنی کسی که تو آمریکا دوست و رفیق نداره.چون شبها و روزها تنها بودن مشکل سازه و فکر اینکه من مجردم و اینجا سریع رفیق پیدا میکنم اشتباهه برای همین مجدد به دوستان مجرد توصیه میکنم تو ایران با هم قرار بذارید و با هم دوست بشید و با هم بیاید آمریکا.موفق باشید.

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
سلام، من می خواستم بپرسم واسه پاس سفید باید چجوری اقدام کرد ؟کسی از دوستان اطلاع داره ؟
شماره کیس:2011as10000
تاریخ نامه قبولی :May 18th,2010
تاریخ کارنت شدن کیس:November
تاریخ دریافت نامه دوم : Nov 1st,2010
تاریخ مصاحبه : Dec 19th,2010
دریافت کلیرنس:همسرم Jan4th, خودم(حدودا 9ماه طول کشید)August 16th.
تاریخ مهاجرت:February 1st
تشکر کنندگان: maaref ، tamanna ، California
[quote='sunrise' pid='120837' dateline='1311148691']
سلام، من می خواستم بپرسم واسه پاس سفید باید چجوری اقدام کرد ؟کسی از دوستان اطلاع داره ؟
[/
دوست عزیز لینک زیر را دنبال کنید :
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=1938

تشکر کنندگان: yousef156 ، AmericanHamid ، free_free ، tamanna ، emankh101
سلام دوستان خوبم
یه سوال؟ بردن فرش (البته کوچک) یا مثلا گبه، اشکال داره؟ ایراد می گیرن؟ میشه تو دست برد، البته به غیر از اون چمدون تو دست؟
تشکر کنندگان: tamanna ، emankh101
(2011-07-20 ساعت 20:31)jilibo نوشته:  سلام دوستان خوبم
یه سوال؟ بردن فرش (البته کوچک) یا مثلا گبه، اشکال داره؟ ایراد می گیرن؟ میشه تو دست برد، البته به غیر از اون چمدون تو دست؟

والا این سوال رو من هم خیلی قبل پرسیدم ولی کسی جواب نداد ، با توجه به اینکه واردات فرش از ایران به آمریکا ممنوع شده(تحریم) تصور من این هست اگر فرشی که می برید را بتوانید جز اثاثیه همراه تعریف کنید فکر نمیکنم مشکلی داشته باشد در غیر اینصورت به مشکل میخورید ولی دوستان مطلع لطفا بگویند تا چه میزانی از فرش جزو اثاثیه تعریف می شود ؟
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: Hornet ، najibi ، tamanna ، emankh101 ، maaref ، California
(2011-07-20 ساعت 21:43)free_free نوشته:  
(2011-07-20 ساعت 20:31)jilibo نوشته:  سلام دوستان خوبم

والا این سوال رو من هم خیلی قبل پرسیدم ولی کسی جواب نداد ، با توجه به اینکه واردات فرش از ایران به آمریکا ممنوع شده(تحریم) تصور من این هست اگر فرشی که می برید را بتوانید جز اثاثیه همراه تعریف کنید فکر نمیکنم مشکلی داشته باشد در غیر اینصورت به مشکل میخورید ولی دوستان مطلع لطفا بگویند تا چه میزانی از فرش جزو اثاثیه تعریف می شود ؟

دوستان، تا جائی که من می دونم و دوستان هم بارها گفتن کسانی که از طریق لاتاری می رن تا 2 سال مشکلی از بابت ترنسفر مالی و اثاثیه منزل مشکلی ندارن
تشکر کنندگان: najibi ، tamanna ، emankh101 ، maaref ، maxsupermax ، AmericanHamid ، California
(2011-07-19 ساعت 09:23)free_free نوشته:  دوستانی که آمریکا تشریف بردند مدارکی مثل ترجمه گواهینامه رانندگی و ریزنمرات و ترجمه سوابق بیمه و سابقه کارها بایستی به تایید دادگستری و امورخارجه برسه یا نه؟

چون در طول پروسه لاتاری با اینکه همه این کارها رو انجام داده بودیم ولی نیازی نبود

سلام
گواهینامه رو فدراسیون اتومبیلرانی می ده که معمولا چند تا آژانس هواپیمایی کاراش رو ظرف 10 دقیقه انجام می دن با 30 هزار تومن
ریزنمرات رو من از دانشگاه متن لاتین گرفتم
برای بقیه اونایی که اطلاعات بیشتری دارن اظهارنظر کنن

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
تشکر کنندگان: najibi ، emankh101 ، maaref ، free_free ، tamanna ، California
سلام
من نزدیک 28 روزه وارد آمریکا شدم فیلادلفیا و همچنان منتظر گرین کارت و ssn هستمSad تا حالا هم هیچ کدومش نیومده؟؟؟؟
من بعد ازدومین روزکه اومدم رفتم اداره سوشال ولی افسره گفت که باید صبرکنی گرین کارتت بیاد که نیمومد، دوباره یک هفته پیش رفتم(13جولای) که بعداز کلی چونه زنی گفت که پروندتون تو جریانه ولی بازم هنوز نیمده....
واسه من نامه ی خوش آمد گویی هم نیومده حالا باید چیکار کنم به جایی سر بزنم ؟ سایتی رو چک کنم؟ یا دیر نشده باید صبر کنم.... Sad
لطفا راهنمایی کنید ممنون
تشکر کنندگان: maaref ، free_free ، tamanna ، AmericanHamid ، Hornet ، California ، Ehsan2011
(2011-07-21 ساعت 03:03)meysam_rsh نوشته:  سلام
من نزدیک 28 روزه وارد آمریکا شدم فیلادلفیا و همچنان منتظر گرین کارت و ssn هستمSad تا حالا هم هیچ کدومش نیومده؟؟؟؟
من بعد ازدومین روزکه اومدم رفتم اداره سوشال ولی افسره گفت که باید صبرکنی گرین کارتت بیاد که نیمومد، دوباره یک هفته پیش رفتم(13جولای) که بعداز کلی چونه زنی گفت که پروندتون تو جریانه ولی بازم هنوز نیمده....
واسه من نامه ی خوش آمد گویی هم نیومده حالا باید چیکار کنم به جایی سر بزنم ؟ سایتی رو چک کنم؟ یا دیر نشده باید صبر کنم.... Sad
لطفا راهنمایی کنید ممنون

عزیزم نگران نباش...دیر و زود داره...سوخت و سوز نداره
مال منم بعد از 21 روز اومد....برو برای سوشال اقدام کن اما
خوشبختي بر سه ستون استوار است: فراموش کردن غم هاي گذشته، فراموش نکردن عبرت هاي گذشته، غنيمت شمردن حال و اميدوار بودن به آينده
تشکر کنندگان: emankh101 ، maaref ، free_free ، آرتين ، tamanna ، najibi ، California
سلام دوستان عزیز
یک مطلبی دیروز یک کسی که در امریکا زندگی می کنه بهم گفت که نمی دونم چقدر درسته . می گفت برندگان لاتاری اگر وارد امریکا بشن و در فرودگاه به اطلاعات مراجعه کنند و بگن که شرایطشون لاتاریه ، از طرف دولت به ساختمونهایی میبرنشون و تا مدتی هم از لحاظ مالی ساپورت می شن و بهشون کمک می کنند. آیا این درسته ؟ اگر درسته شرایط اون مکانها چطوره ؟ ایا مناسب زندگی هستند ؟ و اصلا این کار خوبه ؟ چون می گفتن برای کار هم بیشتر بهشون کمک می کنند . اگر کسی اطلاعاتی داره بگه ؟
شماره /:/2011as00016xxx
تاریخ مصاحبه : 28 march
تاریخ کلیرنس:5 jun
حرف های خیلی زیادی دارم برای گفتن
همین که مثلاً یه خورده دیگه تحمل کن،یا تسلیم نشو به اون چیزی که بهش معتقد نیستی ومی دونم خسته ای.
ولی باز تو بازنده نشو وقتی جز تو کسی لایق برنده شدن نیست
تو محکومی به موفقیت
این یادت بمونه

تشکر کنندگان: tamanna ، maaref ، California ، tata63

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان