کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
سلام به همه دوستان عزیز
یه سوال فنی- مشاورهای داشتم,حتما همگی در جریان هستید که اوضاع ارز چقدر ناجور شده!! صرافی ها و بانکهای خصوصی تا اطلاع ثانوی ارز نمیدن و فقط بانکهای ملی و صادرات و ملت کارای ارز مسافری رو انجام میدن
من نقشه کشیده بودم که بیش از یبار ارز بگیرم بواسطه اشناهایی که داشتم,با این اوصاف اگه بخوایم بیش از یکبار بگیرم باید یه حرکتهایی بزنم!! سوالم اینکه چقدر ریسک داره?اگه بخوام از دو بانک بگیرم ایا امکان پذیر هست یا بعدا یقمو میگیرن!!لطفا دوستان نظر بدن تا اگه شد انشالا همگی کامیاب بشیم.

تشکر کنندگان: masoudeses ، coming soon ، California
(2011-08-22 ساعت 20:18)rayan.s نوشته:  
(2011-08-22 ساعت 16:18)Vahidn نوشته:  دوستان سلام
كسي ميدونه كه آيا در اولين سفر به آمريكا ميتونيم فرش ببريم يا نه؟من مهرماه بايد برم ميتونم فرش ببرم با خودم يا نه؟
آخه شنيدم ميگن تحريم شده و از اين حرف ها.اگر كسي خبر داره به من بگه ممنونتون ميشم

تو ایران اگر این کلمه " میگن " را حذف کنند مشکلات حله!!! من با خودم یه فرش اوردم (البته تو چمدان) ولی کسی نگفت این چیه؟ بعدشم خروج اشیاء عتیقه جرمه نه فرش ! موفق باشید

بیاییم دوستان براساس زمانی که اومدیم راهنمایی بدیم نه کلی جواب بدیم.
رایان عزیز که از رتبه اش معلومه باید توو 2010 یا 2009 اومده بحثش با من 2011 و شمای مثلا" 2012 هی فرق می کنه.
از بستگان تو لاتری 11 سال پیش برای 4 نفر 13تاچمدون با 2فرش آوردن.یا رایان عزیز آورده ولی جولای 2011 که ما بودیم یه بنده خدایی رو نذاشتند و الانم که تعداد 2 تا چمدون رو کردن 1 چمندون .باید از شرکت هواپیمایی مرتبط بپرسید.
Big Grin ضمنا" اینجا از شیر مرغ تا جوون آدمی زاد هرچی بخوای با کیفیت مطلوب (درجه 1چین توووپ )هست.حتی فرش اصیل ایرانی.البته من 1 ماهی که اینجام چون خونم موکت تووپ داره نخریدم فرش .
.... حال و حوصله داری برای خودت استرس تو سفر ایجاد کنی.خارجی ها رو باید اینجا سرمشق کرد که کل زندگی شون تو 2 تا چمدون همه دنیا رو هم می گردن.نه؟
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
تشکر کنندگان: najibi ، farzad.s ، vahidvm60 ، samadi2050 ، AmericanHamid ، coming soon ، California
(2011-08-22 ساعت 20:42)ramin_ad نوشته:  سلام به همه دوستان عزیز
یه سوال فنی- مشاورهای داشتم,حتما همگی در جریان هستید که اوضاع ارز چقدر ناجور شده!! صرافی ها و بانکهای خصوصی تا اطلاع ثانوی ارز نمیدن و فقط بانکهای ملی و صادرات و ملت کارای ارز مسافری رو انجام میدن
من نقشه کشیده بودم که بیش از یبار ارز بگیرم بواسطه اشناهایی که داشتم,با این اوصاف اگه بخوایم بیش از یکبار بگیرم باید یه حرکتهایی بزنم!! سوالم اینکه چقدر ریسک داره?اگه بخوام از دو بانک بگیرم ایا امکان پذیر هست یا بعدا یقمو میگیرن!!لطفا دوستان نظر بدن تا اگه شد انشالا همگی کامیاب بشیم.

سلام رامین جان
راستش قبلا که بانکهای خصوصی ارز میدادن من دیده بودم دوستام 2بار گرفته بودن.
یعنی بانک آشنا بود بهشون ارز میداد ولی مهر نمیزد تو مدارکشون چون میدونی که تو پاسپورت و عوارض خروج و بلیط مهر میزنن که ارز گرفتی.
بعد میرفتن صرافی و از اونجا هم میگرفتن و اونجا صرافی چون دیگه آشنا نبود مهر میزد تو مدارک و به این ترتیب از 2جا ارز میگرفتن.
ولی الان صرافی ها ارز نمیدن و بانکها هم محدود شدن و ریسک این کار واسه کارمند بانک بسیار بالاست چون از وقتی این قانون رو گذاشتن به اونا هم خیلیییی گیر میدن.
درضمن من که از بانک ملت چند روز پیش گرفتم یه خانم همین سوال رو از مسئول ارز اونجا پرسید و گفت ما مشخصات شمارو توی یک سیستم یکپارچه ثبت میکنیم و حتی اگه مهر هم نزنیم به مدارکتون بازم نمیتونید از یه بانک دیگه بگیرید و اونجا میدونن تو این تاریخ شما از اینجا ارز گرفتین!!
گفت از 22مرداد این جوری شده حالا راست یا دروغشو نمیدونم.
در هر صورت شما ببین آشنات چقدررررر آشناست اصلا میکنه این کارو؟ اگر کرد برو جلو ببین میفهمن یا نه
در نهایت میگن یه بار گرفتی دیگه نمیدیم! وقتشو داری ضرری نداره و کسیم یقتو نمیگیره! اگرم گرفت یه تماس کوچیک با من داشته باش تا بیام اونجا!!!!!!!! Big GrinBig Grin
گفتن علف باید به دهن بزی شیرین بیاد!!!! یه عمری خودمونو كشتیم شیرین ترین علف دنیا بشیم! غافل از اینكه اصلا طرف بز نبود . . . گاو بود به خوردن مقوا عادت کرده بود!!!
تشکر کنندگان: maxsupermax ، gadfly ، zohreh36 ، behzadb57 ، ramin_ad ، maaref ، tamanna ، elnaz295 ، California
(2011-08-22 ساعت 20:18)rayan.s نوشته:  
(2011-08-22 ساعت 16:18)Vahidn نوشته:  دوستان سلام
كسي ميدونه كه آيا در اولين سفر به آمريكا ميتونيم فرش ببريم يا نه؟من مهرماه بايد برم ميتونم فرش ببرم با خودم يا نه؟
آخه شنيدم ميگن تحريم شده و از اين حرف ها.اگر كسي خبر داره به من بگه ممنونتون ميشم

تو ایران اگر این کلمه " میگن " را حذف کنند مشکلات حله!!! من با خودم یه فرش اوردم (البته تو چمدان) ولی کسی نگفت این چیه؟ بعدشم خروج اشیاء عتیقه جرمه نه فرش ! موفق باشید

دوست عزيز مي تونم بپرسم كه شما كي رفتين آمريكا؟ما دو نفر هستيم و ميخوايم 3تا فرش بياريم.البته مطمئن شيم مياريم ديگه.
کیس نامبر: 2011AS38xxx
كنسولگري : آنكارا
تاریخ دریافت نامه قبولی : March 2011 اي ميل
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: َAugust 2010
تاریخ دریافت نامه دوم : June 2011
تاریخ مصاحبه : August-10, 2011
تاریخ دریافت ویزا : 12 آگوست
تاریخ ورود به آمریکا: ۷ اکتبر ۲۰۱۱
ایالت : Kentacky- (Louisville
تشکر کنندگان: tamanna ، coming soon ، elnaz295 ، California
سلام به همه دوستان عزیز
رمن الان یک ماهه آمریکا هستم.از همه دوستانی که تو این یک سال کمکم کردن توی مهاجر سرا تشکر می کنم.سفر نامه من زیره به کرمون بردنه پس تکرار مکررات نمی کتم.اگر دوستان سوالی داشتن در خدمتم.ولی خودم یه سوال دارم!
من الان 33 روزه اینجام سوشال سکوریتیم اومده ولی خبری از گرین کارت نیست.آیا باید پیگیری کنم؟ از کجا؟
ممنون
برنده لاتاری گرین کارت 2012. ساکن سالت لیک سیتی، یوتا از جولای 2011
تشکر کنندگان: maaref ، nimahoboot ، AmericanHamid ، tamanna ، coming soon ، jan
(2011-08-23 ساعت 04:17)ehsan_gh نوشته:  من الان 33 روزه اینجام سوشال سکوریتیم اومده ولی خبری از گرین کارت نیست.آیا باید پیگیری کنم؟ از کجا؟

نوشته های چند صفحه قبل رو بخون.

http://mohajersara.com/showthread.php?ti...#pid128021

http://mohajersara.com/showthread.php?ti...#pid127508

توصیه برادرانه هم بهت می کنم که تا کارتت به دستت نرسیده، هر دو روز بهشون زنگ بزن. کلاً جماعتِ شوتِ باحالین. اصلاً من در اینکه ماهارو تا همینجا هم تونستن بیارن موندم!
کیس: 2011AS7XXX
نامه اول: هیچ وقت
کنسولگری: آنکارا
فرمهای سری اول: 07/08/2010
نامه دوم: 17/01/2011
مصاحبه: 16/02/2011
کلیرنس: 01/06/2011
اولين سفر: 01/07/2011 - تولیدو، اوهایو
جمع هزینه ها تا ابتدای سفر اول: 8000 دلار - 2 نفر
سفر دوم: 18/11/2011 - دالاس، تگزاس
تشکر کنندگان: satusa ، najibi ، frozen mind ، ramin_ad ، behzadb57 ، ehsan_gh ، tamanna ، coming soon ، jan ، California
سلام دوستان من یک سوال داشتم که ممون میشم مثل همیشه راهنماییم کنید

۱:ما که تازه واردِ آمریکا میشیم برای یادگیری زبان بهتر هست بریم همون کالج‌های دانشگاهی که که یک مقدار هم از نظر هزینه بالاتر هستن یا بریم community کالج

۲:اگر در کالج زبان همان دانشگاهی که قصد درس خواندن در آن را داریم دوره‌های زبان را نیز بگذرانیم بعد برای پذیرش شدن تو اون دانشگاه کار را برای ما راحتتر می‌کنه یا فرقی‌ نداره؟؟؟
CASE NUMBER:33xxxBig Grin

, What you believe from bottom of your heart will come true
تشکر کنندگان: ramin_ad ، vahidvm60 ، maaref ، tamanna ، coming soon ، California
من نمی دونم چرا بعضی دوستان دقت نمی کنند و به اشتباه به دیگران راهنمائی غلط می کنند، این چند روز خیلی از دوستان رو دیدم که عجله- عجله دارن بلیط می گیرند که بروند و می گویند که اگه تا سپتامبر نریم گرین کارت بهمون نمی دن!!!!!! در صورتیکه وقتی ویزاهاشون رو می بینیم، می بینیم که 4-5 ماه مهلت دارند.
از دوستان خواهش می کنم اگر آگاهی ندارند لطفاً راهنمایی غلط نکنند.
سلام دوستان
از دوستانی که از طریق فرودگاه لوس انجلس وارد آمریکا شدند می پرسم: آیا چمدونها رو می گردند؟ من می خوام دی وی دی نرم افزار ببرمم. به نظرتون ریسکش چقدره؟
ش کیس : 2011AS0025XXX
دریافت نامه قبولی: may 24 2010
کنسولگری: ابو ظبي
ارسال فرمها: 2010 ,Jun 6
کارنت شدن: Jun 2011
دریافت نامه دوم: 15 Jun
مصاحبه:19 July
دریافت ویزا: 19 July
هزینه ها: 1500$
ورود به آمریکا:
تشکر کنندگان: tamanna ، free_free
(2011-08-23 ساعت 06:04)mml نوشته:  
(2011-08-23 ساعت 04:17)ehsan_gh نوشته:  من الان 33 روزه اینجام سوشال سکوریتیم اومده ولی خبری از گرین کارت نیست.آیا باید پیگیری کنم؟ از کجا؟

توصیه برادرانه هم بهت می کنم که تا کارتت به دستت نرسیده، هر دو روز بهشون زنگ بزن. کلاً جماعتِ شوتِ باحالین. اصلاً من در اینکه ماهارو تا همینجا هم تونستن بیارن موندم!

ممنونم
تماس گرفتم رجیستریشن نامبرمو پرسید و گفت تو سیستم وارد نشده.جالا باید برم اداره مهاجرت شهرمون(سالت لیک سیتی) ببینم چی میشه.اینا هم کارای اداریشون بهتر از ایرانیا نیست!
برنده لاتاری گرین کارت 2012. ساکن سالت لیک سیتی، یوتا از جولای 2011
تشکر کنندگان: tamanna ، behzadb57 ، ali.narooei ، jan ، Donantonio ، California
(2011-08-24 ساعت 22:59)bahar1981 نوشته:  سلام دوستان
از دوستانی که از طریق فرودگاه لوس انجلس وارد آمریکا شدند می پرسم: آیا چمدونها رو می گردند؟ من می خوام دی وی دی نرم افزار ببرمم. به نظرتون ریسکش چقدره؟

دوست عزیز چه سـؤالیه آخه؟!!!
چی کار به بسته نرم افزاری دارن اینا آخه؟
ببر بابا. من خودم گردو آوردم اینجا هم کلی به دردم خورد.
هم روز را تو می سازی ، هم روزگار را ، امروز را زیباتر بساز...

Case Number: 2011AS9700
تاریخ پرواز به ایالات متحده: 2011 Apr 21
BEAVERTON, OREGON

تشکر کنندگان: ali.narooei ، nahid.t ، apoornaki ، tamanna ، mitr.p ، coming soon ، jan ، Ehsan2011 ، California
سلام،من خودم هنوز نرفتم.ولی‌ یکی‌ از دوستم میگفت ریسک بالایی‌ داره!!!اگه بگیرند ۱۵ سال زندان!!!!بخاطر همین میگفت اصلا این ریسک را نکنید اونا با نرم‌افزارهای کرک شده هیچ میونی ندارند!!!ولی‌ بازم بگم این فقط یک نقل قول!
***2012AS16
تاریخ دریافت ویزا:29 March
تاریخ ورود به آمریکا :June 1
تاریخ دریافت گرین کارت : 20 June,Big Grin
تعداد افراد با این کیس:3
تشکر کنندگان: free_free ، tamanna ، coming soon ، Donantonio
(2011-08-20 ساعت 09:59)apoornaki نوشته:  
(2011-08-20 ساعت 01:01)clear نوشته:  دوستان یک نکته مهم ! صرف نظر از چگونگی ورود اولیه ، اگر قصد رفت و آمد به ایران دارید ، حتما همیشه از یک فرودگاه وارد شوید . چند نفر از دوستان من هم اکنون به همین علت ...
سلام
این گفته شما برای گرین کارتیها هم صدق میکند؟؟
(یعنی اونایی که گرین کارتشونو گرفتند و در رفت و آمد هستند میتونند هر بار از یه گیتی وارد شوند؟)
بخاطر اینکه شما به ویزا اشاره کرده بودید!
با تشکر

ببخشید دیر شد ، این موضوع اصلا مربوط به گرین کارت هست چون ویزای توریستی که ، توریستی دیگه
تشکر کنندگان: tamanna ، coming soon
سلام
می خواستم ببینم کسی این روزها از 3 بانک دولتی اعلام شده تونسته ارز مسافری بگیره؟
شماره کیس: 2011AS000317xx
دریافت نامه قبولی:25 می 2010
کنسولگری: ابوظبی
کارنت شدن کیس: جون 2011
مصاحبه: 31 جولای
دریافت ویزا: 2 آگوست
تشکر کنندگان: tamanna ، frozen mind ، masoudeses ، behzadb57
(2011-08-28 ساعت 09:56)tanya نوشته:  سلام
می خواستم ببینم کسی این روزها از 3 بانک دولتی اعلام شده تونسته ارز مسافری بگیره؟

بله من چند روزه از بانک ملت 2000تا گرفتم
گفتن علف باید به دهن بزی شیرین بیاد!!!! یه عمری خودمونو كشتیم شیرین ترین علف دنیا بشیم! غافل از اینكه اصلا طرف بز نبود . . . گاو بود به خوردن مقوا عادت کرده بود!!!
تشکر کنندگان: behzadb57 ، tanya ، AmericanHamid ، tamanna ، coming soon

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان