کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2011-08-19 ساعت 17:47)vahidvm60 نوشته:  کارهای مهاجرتی که در فرودگاه انجام میشه در فرودگاه مثلا هوستون خواهد بود یا ما ترانزیت هستیم و "وارد شده به خاک آمریکا" محسوب نمیشیم و کارهای مهاجرتی در فرودگاه لوس آنجلس خواهد بود ؟
(اینو برا این میپرسم که آدرس ما در فرمهای اولیه و سفارت آدرسی در بوستون بوده و الان به آدرسی در لوس آنجلس میخوام تغییرش بدم و برای اینکه بخوام اینکارو در فرودگاه هوستون انجام بدم نگرانم که گرین کارتمون مشکل دار نشه)
2- پرواز آخر با امریکن ایرلاین هست و اگر ما با نفری 2 چمدون که قانون قطری هست بیایم در پرواز آخر به اضافه بار نمیخوریم؟
(البته من این سوالو از دفتر قطر پرسیدم و گفتند اکی هست ولی میخواستم ببینم کسی بوده که پرواز داخلیش با یک ایرلاین دیگه بوده باشه واضافه بار داده باشه یا نه)

1. تحویل پاکت زرد رنگ محتوی مدارک تحویلی سفارت و بقیه کارها از جمله اعلام تغییر ادرس، در فرودگاه ورود شما به خاک امریکا که بهش port of entry خطاب میشه، انجام میگیره. یعنی شما باید از بخش پروازهای بین المللی خارج بشید، گیت پاسپورت رو رد کنید و وارد خاک آمریکا و بخش پروازهای داخلی بشید. در گیت پاسپورت چک، مدارک رو ازتون می گیرن و در بخش اداره homeland security اعلام تغییر آدرس می کنید و ویزاتونو مهر می کنن که تا یک سال تمدید اعتبار میشه.

برای این پروسه، یه زمان 3 ساعته تا پرواز بعدی تون در نظر بگیرید.

برای اطمینان از اشتباه نرفتن گرین کارت به آدرس قبلی، هر 2-3 روز یک بار هم با تلفن اداره مهاجرت چک کنید که آدرس رو در سیستم هاشون وارد کرده باشند و هم در سایت اداره مهاجرت برای تمام اعضای خانواده قسمت تغییر آدرس رو پر کنید.

2. ما با KLM وارد آمریکا شدیم و ادامه مسیر رو با American Airlines رفتیم. چمدونها رو خودمون در فرودگاه تحویل گرفتیم و به بخش پروازهای داخلی بردیم و تحویل دادیم. بخش تحویل بار هم قبل از تأیید بلیط بود و اصلاً هم کسی ازمون نپرسید و چک هم نکرد که چرا نفری 2 تا چمدون داریم و وزنش چقدره. هر کدوم نفری دو تا بار دستی هم داشتیم.

جالبه بدونید که هواپیمایی که پرواز American Airlines رو انجام می داد یه هواپیمای سبک 60 نفره و طول پرواز ما هم 45 دقیقه بود که با اینکه به نظر میومد برای این هواپیمای کوچیک باید سخت گیری بیشتری نسبت به میزان بار وجود داشته باشه، ولی کسی کاری بهمون نداشت.
کیس: 2011AS7XXX
نامه اول: هیچ وقت
کنسولگری: آنکارا
فرمهای سری اول: 07/08/2010
نامه دوم: 17/01/2011
مصاحبه: 16/02/2011
کلیرنس: 01/06/2011
اولين سفر: 01/07/2011 - تولیدو، اوهایو
جمع هزینه ها تا ابتدای سفر اول: 8000 دلار - 2 نفر
سفر دوم: 18/11/2011 - دالاس، تگزاس
(2011-08-19 ساعت 17:47)vahidvm60 نوشته:  دوستان من یک سوال دارم که اگر کسی جواب اونو بده ممنون میشم
ما اینهمه سوال جواب دادیم حالا یکی ام یه محبتی بکنه این سوال ما رو جواب موثق بده:

سوال:
من اگر بخوام با هواپیمایی قطری به مقصد لوس آنجلس بلیط بخرم پروازمون یک استاپ در خاک آمریکا در واشنگتن یا هوستون خواهد داشت و از اونجا با امریکن ایرلاین به لوس آنجلس میره. حالا:
1- کارهای مهاجرتی که در فرودگاه انجام میشه در فرودگاه مثلا هوستون خواهد بود یا ما ترانزیت هستیم و "وارد شده به خاک آمریکا" محسوب نمیشیم و کارهای مهاجرتی در فرودگاه لوس آنجلس خواهد بود ؟
(اینو برا این میپرسم که آدرس ما در فرمهای اولیه و سفارت آدرسی در بوستون بوده و الان به آدرسی در لوس آنجلس میخوام تغییرش بدم و برای اینکه بخوام اینکارو در فرودگاه هوستون انجام بدم نگرانم که گرین کارتمون مشکل دار نشه)
2- پرواز آخر با امریکن ایرلاین هست و اگر ما با نفری 2 چمدون که قانون قطری هست بیایم در پرواز آخر به اضافه بار نمیخوریم؟
(البته من این سوالو از دفتر قطر پرسیدم و گفتند اکی هست ولی میخواستم ببینم کسی بوده که پرواز داخلیش با یک ایرلاین دیگه بوده باشه واضافه بار داده باشه یا نه)

بازم ممنونم و اینکه پاسخی که میدید برای من بسیار تعیین کننده است در انتخاب ایرلاین
موفق باشید
سلام آقا وحيد
همانطور كه دوستان ديگر نيز اشاره كرده اند اولين فرودگاهي كه وارد خاك آمريكا ميشويد كار مهاجرتي شما را انجام ميدهد.يعتي كار مهاجرتي شما در فرودگاه هيوستون انجام خواهد شد.
در مورد سوال دوم من با پرواز امارات به هيوستون سپس با تغيير ايرلاين يعني امريكن ايرلاين به دالاس رفتم و با اطلاعات غلطي كه دفتر هواپيمايي داخل ايران به من داده بودند تا آنجا دل تو دلم نبود كه از چمدان دوم اضافه بار بگيرند كه خوشبختانه در موقع تحويل چمدان ها به پرواز ترانزيت دوم هيچ مشكلي نداشتم.

تشکر کنندگان: free_free ، najibi ، vahidvm60 ، AmericanHamid ، nima.nabizadeh ، maaref ، nasnam ، California
(2011-08-19 ساعت 23:11)reza89 نوشته:  سلام آقا وحيد
همانطور كه دوستان ديگر نيز اشاره كرده اند اولين فرودگاهي كه وارد خاك آمريكا ميشويد كار مهاجرتي شما را انجام ميدهد.يعتي كار مهاجرتي شما در فرودگاه هيوستون انجام خواهد شد.
در مورد سوال دوم من با پرواز امارات به هيوستون سپس با تغيير ايرلاين يعني امريكن ايرلاين به دالاس رفتم و با اطلاعات غلطي كه دفتر هواپيمايي داخل ايران به من داده بودند تا آنجا دل تو دلم نبود كه از چمدان دوم اضافه بار بگيرند كه خوشبختانه در موقع تحويل چمدان ها به پرواز ترانزيت دوم هيچ مشكلي نداشتم.

سلام رضا جان و ممنون از پاسخت
مشکل من اینه که بر خلاف پرواز شما که هر دو در یک ایالت بوده پرواز قطر در یک ایالت دیگه فرود میاد و این برای من جای سواله که من آدرس فرمهام میشه یک ایالت ، محل ورود به آمریکا میشه یک ایالت دیگه و محل ارسال گرین کارت میشه باز یک ایالت دیگه
به نظرت با توجه به اینکه اغلب دوستانی که تغییر آدرس داشتن به مشکل خوردن ، این برام مشکل ساز نمیشه؟
اگه میشه از همین جا یک پرواز دیگه که مستقیم بره کالیفرنیا انتخاب کنم. (حالا از تهرانم بود بود چون من مشهد هستم و قطر از مشهد پرواز میکنه)
موفق باشید و بازم ممنونم از پاسختون
تشکر کنندگان: kamrani.navid ، najibi ، maaref ، reza89 ، California
دوستان یک نکته مهم ! صرف نظر از چگونگی ورود اولیه ، اگر قصد رفت و آمد به ایران دارید ، حتما همیشه از یک فرودگاه وارد شوید . چند نفر از دوستان من هم اکنون به همین علت پرونده بررسی مجدد گرین کارت در دادگاه دارند و آفیسر موقع ورود به آنها گفته این ویزای توریستی نیست که هر دفعه یک جای آمریکا بروید ... و البته معنی این حرکت هم یعنی همین که در جای خاصی از آمریکا اقامت ندارم که این موضوع برای اداره مهاجرت قابل قبول نیست .
دوستان در کالیفرنیاشما می توانید به عنوان راننده دوم و با استفاده از ترجمه گواهینامه ایرانی (صادر شده از کانون اتومبیلرانی)اتومبیل کرایه کنید . لازم به ذکر است نفر اصلی باید گواهی کالیفرنیا داشته باشد و نکته دیگر اینکه حتما اصل گواهی ایرانی را همراه داشته باشید . ضمنا نماینده مستقر در فرودگاه LA در این مورد سخت گیری میکند ولی نمایندگی های سطح شهر مخصوصا طرف orange cuntyوirvineخیلی راحت این کار را انجام می دهند . ماشینی هم که انتخاب می کنید با بیمه کامل باشد که هر اتفاقی افتاد هیچ مشکلی نداشته باشید.موفق باشید
باز هم نکته .... با توجه به راهنمایی های دوستان فعلا بهترین مورد برای افتتاح حساب bank of america می باشد وشما می توانید با قراردادن مبلغی مثلا 500 دلار یک کارت اعتباری هم بگیرید و تا حصول شرایط دریافت کارت اعتباری با آن کار کنید . ظاهرا برای تقاضاهای بعدی مفید است .پیشنهاد یک کارت saving هم می کنند که برای پس انداز می باشد ، فعلا مبلغی را در آن قرار می دهید و هر بار که با دبیت کارت خرید کنید مبلغ گرد شده را به این حساب می ریزد مثلا اگر 1.90 دلار خرید کنید به طور اتومات 10 سنت از حساب دبیت شما به حساب savingمی برد و این کار ضمن کم کردن شر پول خرد یک پس انداز هم هست و البته اگر در حساب دبیت شما پول کم باشد اتوماتیک از حساب saving برای پرداخت اقدام می کند . البته به یاد داشته باشید در حالتهای مختلف شما باید یک حداقلی در حسابها داشته باشید تا مشمول کسر ماهیانه نشوید این حالت ها را به طور کامل مسئول بانک برای شما شرح می دهد .موفق باشید
(2011-08-18 ساعت 00:12)nima.nabizadeh نوشته:  
(2011-08-17 ساعت 00:07)nima.nabizadeh نوشته:  سلام دوستان،

من برای رفتن حدود یک ۵۰ کیلو اضافه بار دارم،دوستان کسی‌ میدونه ارزون‌ترین راه برای فرستادن بار چی‌ هست؟؟؟و نکته مهم این هست که بارم هم کتاب هست همش.

دوستان می‌شه لطف کنید و راهنماییم کنید...؟؟؟

دوستان چرا هیچکس جواب سوال منو نمیده؟؟
CASE NUMBER:33xxxBig Grin

, What you believe from bottom of your heart will come true
تشکر کنندگان: maaref
(2011-08-20 ساعت 01:01)clear نوشته:  دوستان یک نکته مهم ! صرف نظر از چگونگی ورود اولیه ، اگر قصد رفت و آمد به ایران دارید ، حتما همیشه از یک فرودگاه وارد شوید . چند نفر از دوستان من هم اکنون به همین علت پرونده بررسی مجدد گرین کارت در دادگاه دارند و آفیسر موقع ورود به آنها گفته این ویزای توریستی نیست که هر دفعه یک جای آمریکا بروید ... و البته معنی این حرکت هم یعنی همین که در جای خاصی از آمریکا اقامت ندارم که این موضوع برای اداره مهاجرت قابل قبول نیست .
سلام
این گفته شما برای گرین کارتیها هم صدق میکند؟؟
(یعنی اونایی که گرین کارتشونو گرفتند و در رفت و آمد هستند میتونند هر بار از یه گیتی وارد شوند؟)
بخاطر اینکه شما به ویزا اشاره کرده بودید!
با تشکر
شماره کیس: 2010AS28000
تاریخ مصاحبه:2010August 24+Ankara
تاریخ clear شدن: Sep. 13
تاریخ دریافت ویزا:Sep.16.2010
ورود به سياتل:Feb.04.2011
تشکر کنندگان: maaref ، vahidvm60 ، elnaz295
(2011-08-19 ساعت 23:26)vahidvm60 نوشته:  
(2011-08-19 ساعت 23:11)reza89 نوشته:  سلام آقا وحيد

سلام رضا جان و ممنون از پاسخت
مشکل من اینه که بر خلاف پرواز شما که هر دو در یک ایالت بوده پرواز قطر در یک ایالت دیگه فرود میاد و این برای من جای سواله که من آدرس فرمهام میشه یک ایالت ، محل ورود به آمریکا میشه یک ایالت دیگه و محل ارسال گرین کارت میشه باز یک ایالت دیگه
به نظرت با توجه به اینکه اغلب دوستانی که تغییر آدرس داشتن به مشکل خوردن ، این برام مشکل ساز نمیشه؟
اگه میشه از همین جا یک پرواز دیگه که مستقیم بره کالیفرنیا انتخاب کنم. (حالا از تهرانم بود بود چون من مشهد هستم و قطر از مشهد پرواز میکنه)
موفق باشید و بازم ممنونم از پاسختون
با سلام سوال اولتون دوستان هم گفتندمشکلی پیش نمیاد
پرواز مستقیم اگه خواستی به لوس آنجلس میتونی از تهران با ایروفلوت بری
موید باشید

کیس نامبر2010
ورود اول اکتبر 2010
ورود دوم:می2011
باآرزوی توفیق برای شما
someil=سمیل=اسماعیل=samuel
تشکر کنندگان: najibi ، maaref ، vahidvm60 ، California
(2011-08-20 ساعت 03:57)clear نوشته:  باز هم نکته .... با توجه به راهنمایی های دوستان فعلا بهترین مورد برای افتتاح حساب bank of america می باشد وشما می توانید با قراردادن مبلغی مثلا 500 دلار یک کارت اعتباری هم بگیرید و تا حصول شرایط دریافت کارت اعتباری با آن کار کنید . ظاهرا برای تقاضاهای بعدی مفید است .پیشنهاد یک کارت saving هم می کنند که برای پس انداز می باشد ، فعلا مبلغی را در آن قرار می دهید و هر بار که با دبیت کارت خرید کنید مبلغ گرد شده را به این حساب می ریزد مثلا اگر 1.90 دلار خرید کنید به طور اتومات 10 سنت از حساب دبیت شما به حساب savingمی برد و این کار ضمن کم کردن شر پول خرد یک پس انداز هم هست و البته اگر در حساب دبیت شما پول کم باشد اتوماتیک از حساب saving برای پرداخت اقدام می کند . البته به یاد داشته باشید در حالتهای مختلف شما باید یک حداقلی در حسابها داشته باشید تا مشمول کسر ماهیانه نشوید این حالت ها را به طور کامل مسئول بانک برای شما شرح می دهد .موفق باشید

البته ايني كه گفتي يه دليل ديگه هم داره و اون گردش حسابه. در ضمن بهتر نزاري حساب دبيتت خالي شه كه از سيوينگت خودشون جايگزين كنن چون هم هزينه داره هم از نظر كلي زياد جالب نيست
در ضمن اين تاپيك هم براي مطرح كردن اين موارد معرفي مي كنم تا هم از پراكندگي موضوع جلوگيري بشه هم اين تاپيك پربارتر بشه
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=3562
پيروز باشيد

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
تشکر کنندگان: maaref ، najibi ، vahidvm60 ، AmericanHamid ، California ، coming soon
سلام به همگی، من یک سوال راجع به محل صدور گرین کارت و سوشیال سکیوریتی دارم!! همسر من اولین بار برای فعال کردن گرین کارتش به لس انجلس رفت و بعداز گرفتن گرین کارت وسوشیال سکیوریتیش به تگزاس رفت و از اونجا بلیط رفت و برگشت گرفته یعنی وقتی ویزای من اومد ما به تگزاس میریم و گرین کارت و سوشیال من از ایالت تگزاس صادر میشه،حالا میخواستم از دوستانی که اطلاع دارند بپرسم ایا تفاوتی در ایالت صادر کننده گرین کارت وجود داره وگرین کارت در هرایالت امریکا به لحاظ قوانین هم متفاوته یا فرقی نداره ؟ مثلا گرین کارت همسرم از یک ایالت و مال من از ایالت دیگه صادر میشه بعدها واسه سیتیزن شدن و امتحان سیتیزنی مشکلی نداریم؟؟
شماره کیس:2011as10000
تاریخ نامه قبولی :May 18th,2010
تاریخ کارنت شدن کیس:November
تاریخ دریافت نامه دوم : Nov 1st,2010
تاریخ مصاحبه : Dec 19th,2010
دریافت کلیرنس:همسرم Jan4th, خودم(حدودا 9ماه طول کشید)August 16th.
تاریخ مهاجرت:February 1st
تشکر کنندگان: free_free ، maaref ، vahidvm60 ، coming soon
دوستان یه نکته ای رو میخواستم بگم که خودم باهاش درگیر شدم.
اگر آدرستون رو تغییر دادین، هم در فرودگاه اقدام کنین هم از روی سایت اداره مهاجرت فرم AR-11 رو بردارین پر کنین پست کنین به اداره مهاجرت هم فرم آنلاین رو پر کنین و شماره رسیدش رو نگهدارین و هم به نزدیکترین اداره پست به محل اقامتتون مراجعه کنین و فرم change of address رو بگیرین پر کنین (گزینه individual رو بزنین تا فقط مدارک "شما" به آدرس جدید forward بشه نه تمام نامه های اون آدرس)
بعدشم یه سوال داشتم، من اینطور میدونم که با گرین کارت میشه تا زیر 12 ماه خارج از آمریکا بود ولی اقامت پیوسته یا permanent residency صفر میشه. یعنی اگر اقامت دایم که برای سیتیزنی لازم هست رو فعلا نخوایم پر کنیم اگر با گرین کارت تا زیر 1 سال برگردیم مشکلی که پیش نمیاد؟ درسته؟
تشکر کنندگان: gadfly ، maaref ، mml ، frozen mind ، najibi ، maxsupermax ، vahidvm60 ، California ، coming soon ، Man
دوستان من برای بار دومم هست که میخوام برم..گرین کارتمم با من هست...می خواستم ببینم دیگه خروجی لازم نیست؟
خوشبختي بر سه ستون استوار است: فراموش کردن غم هاي گذشته، فراموش نکردن عبرت هاي گذشته، غنيمت شمردن حال و اميدوار بودن به آينده
تشکر کنندگان: maaref
(2011-08-19 ساعت 23:26)vahidvm60 نوشته:  مشکل من اینه که بر خلاف پرواز شما که هر دو در یک ایالت بوده پرواز قطر در یک ایالت دیگه فرود میاد و این برای من جای سواله که من آدرس فرمهام میشه یک ایالت ، محل ورود به آمریکا میشه یک ایالت دیگه و محل ارسال گرین کارت میشه باز یک ایالت دیگه

vahidvm60 نوشته: لحظه ای که پرواز من در هوستون میشینه 16:30 هست و لحظه ای که پرواز بعدی در ساعت 20:50 هست
یعنی کلا 4:20 برای همه کارها
این زمان کافیه به نظرتون؟

الف)

آدرس دریافت گرین کارت، هیچ ارتباطی با محل سکونت شما و ایالت اون نداره. ولی برای گرفتن جواب مطمئن با تلفن های اداره مهاجرت چک کنید.

من از فرودگاه شیکاگو در ایلینویز وارد شدم، الان تو اوهایو ساکنم، آدرس دریافت کارتم هم تو کالیفرنیا بوده.

ب)

به مشکل خوردن آدرس قدیم و جدید، بیشترش به علت شوت بودن ذاتی کارمند جماعت تو آمریکا بوده که ایشالا میاید و میبینین که چه گل و بلبلیه ... در تماس با اداره مهاجرت بهم گفتن که با اینکه آدرسی که در فرودگاه اعلام کرده بودم رو در پرونده ام و بانک اطلاعاتیشون به عنوان تغییر آدرس ثبت کردن، ولی به اشتباه به آدرس قدیم فرستادن. البته خودم باید تغییر آدرس در سایت اداره مهاجرت رو هم انجام می دادم که محکم کاری کرده باشم و با چند بار زنگ زدن به مرکز خدمات این اداره، هر بار چک می کردم که گرین کارتم اشتباه نره. روش هایی که دوستمون optoelec گفتن، رو خیلی جدی بگیرید.

ج)

بیشتر زمانی که در فرودگاه ورودی شما نظر گرفته میشه برای انجام کارهایی غیر از کارهای مربوط به مهاجرین تازه وارده، ایستادن در صف پاسپورت چک که با همه مسافرایی که در اون لحظه وارد فرودگاه میشن باید توی صف وایسین، از نیم ساعت تا 1 ساعت طول میکشه، نیم ساعت تحویل بار و امور مرتبط با homeland security که مهر A# رو براتون بزنه، و اگه هیوستن فرودگاه گیری باشه و بخواد همه چمدوناتونو و چیزایی مثل مواد غذایی که باهاتون دارید رو بگرده، نیم ساعت دیگه هم بهش اضافه کنید، بعد تحویل بار به American Airlines و وایسادن تو صف گرفتن کارت پرواز و رفتن به قسمت پروازهای داخلی رو بهش اضافه کنید. فاصله بخش داخلی و خارجی بعضاً در فرودگاه های بزرگ چنان زیاده که بینشون خط مترو وجود داره. وارد قسمت پروازهای داخلی که شدید دوباره باید بازرسی بدنی و بازرسی بار دستی رو هم پشت سر بذارید. احتمالاً هم بخواید که تو این فاصله یه غذایی هم بخورید.

4 ساعت زمان مناسبیه، ولی باید حواستون باشه که گم نشید و خیلی برای پیدا کردن مسیر انجام کارهاتون معطل پرسیدن آدرس و راهنمایی گرفتن نشید. اگه یه سری به سایت فرودگاه هیوستن یا هر فرودگاه دیگه ای بزنید، هم میتونید راهنمای فرودگاه رو بخونید و هم میتونید از نقشه فرودگاه پرینت بگیرید و از همین الان بدونید که مسیر شما از کدوم ترمینال به کدوم ترمینال خواهد بود.

البته اگه همه چیز خوب پیش بره، تو 2 ساعت همش انجام میشه.
کیس: 2011AS7XXX
نامه اول: هیچ وقت
کنسولگری: آنکارا
فرمهای سری اول: 07/08/2010
نامه دوم: 17/01/2011
مصاحبه: 16/02/2011
کلیرنس: 01/06/2011
اولين سفر: 01/07/2011 - تولیدو، اوهایو
جمع هزینه ها تا ابتدای سفر اول: 8000 دلار - 2 نفر
سفر دوم: 18/11/2011 - دالاس، تگزاس
(2011-08-20 ساعت 16:32)shiva_h نوشته:  دوستان من برای بار دومم هست که میخوام برم..گرین کارتمم با من هست...می خواستم ببینم دیگه خروجی لازم نیست؟
اگه منظورتون عوارض خروج از کشوره خیر ولی بهتون ارز مسافری هم تعلق نمیگیره

کیس نامبر2010
ورود اول اکتبر 2010
ورود دوم:می2011
باآرزوی توفیق برای شما
someil=سمیل=اسماعیل=samuel
تشکر کنندگان: najibi ، vahidvm60 ، maaref ، behzadb57 ، coming soon

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان