کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
سلام دوستان

۱) اگه بیشتر از ۱۰۰۰۰ دلار (یک خانواده)ببریم غیر از اینکه باید توی فرودگاه آمریکا توی فرم اعلام کنیم مالیات هم باید بدیم یا نه؟من هر ۲ حالتش رو شنیدم!آیا سایت یا منبع موثقی میشناسید که بشه تحقیق کرد؟
اگه فرودگاه ایران گیر بده چی کار باید بکنیم؟

۲)با توجه به اینکه بهتره همون اول کار ماشین بگیریم ۱۰۰۰۰ دلار به هیچ جا نمیرسه!چه طوری پول ببریم؟
ممنون
تشکر کنندگان: jan
(2011-08-31 ساعت 20:05)sara59 نوشته:  سلام دوستان
۱) اگه بیشتر از ۱۰۰۰۰ دلار (یک خانواده)ببریم غیر از اینکه باید توی فرودگاه آمریکا توی فرم اعلام کنیم مالیات هم باید بدیم یا نه؟من هر ۲ حالتش رو شنیدم!آیا سایت یا منبع موثقی میشناسید که بشه تحقیق کرد؟
اگه فرودگاه ایران گیر بده چی کار باید بکنیم؟
۲)با توجه به اینکه بهتره همون اول کار ماشین بگیریم ۱۰۰۰۰ دلار به هیچ جا نمیرسه!چه طوری پول ببریم؟
ممنون
10000 دلار به ازای هر نفر
آمریکا مالیات نداره فقط از 10000 تا بیشتر باید اعلام کنید
میتونید پول ها رو جاهای مختلف بذارید ظاهرا خیلی سفت و سهت نیست
منبع: تجربیات و سفرنامه های تمامی دوستان انور آب
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: Spiritual ، maxsupermax ، tamanna ، jan ، maaref ، California
حواستون باشه ده هزار دلار به ازای خانواده است نه هر نفر منم اول اینجوری فکر میکردم و پانزده هزارتا که بردم با خانواده ام .وقتی فرم مخصوص را دادند دستم گفتم وای ددم وای! ولی خب مالیاتی در کار نبود فقط یک ساعتی در یک صف طویل ایستادیم سر کار.
حتی خانواده پنج نفری هم باشین ده هزار تا بیشتر ببرین فرم مربوطه را میدن دستتون پرکنین
دریافت گرین کارت لاتاری در سپتامبر 2009
تشکر کنندگان: behzadb57 ، gadfly ، Alirezajoon ، AmericanHamid ، zohreh36 ، frozen mind ، tamanna ، jan ، maaref ، California
(2011-08-31 ساعت 22:28)کامران توکلی نوشته:  حواستون باشه ده هزار دلار به ازای خانواده است نه هر نفر منم اول اینجوری فکر میکردم و پانزده هزارتا که بردم با خانواده ام .وقتی فرم مخصوص را دادند دستم گفتم وای ددم وای! ولی خب مالیاتی در کار نبود فقط یک ساعتی در یک صف طویل ایستادیم سر کار.
حتی خانواده پنج نفری هم باشین ده هزار تا بیشتر ببرین فرم مربوطه را میدن دستتون پرکنین

کاملا" تایید میشه .
منم همینطور بودم و این رو اضافه کنم که شما بیشتر هم می تونید ببرید و دلیلش رو که برام مشخص شد عینا" براتون می گم .
تو اون صف معروف ما دومی بودیم و منتظر رفتن و کنترل یهو دیدیم یکی از افسرا بدلیل عدم پذیرش یک هموطن مسن ما برای اظهار کامل نقدینگی خود کل کل افتاد و بالاخره تمام وسایلش رو یک به یک تفتیش کردند.وقتی همه پولها رو پیدا کردند افسر بنام " بارلی" با صدای بلند این جمله رو بهش گفت :
...You May bring hundred thousand million dollars with you in cash or something like that.no problem, without any restrictions to U.S...BUT YOU MUST DECLARE IT....it is an obligation for all U.S passengers.We respect you....that is it.Big Grin
بعد نوبت ما شد و ازش پرسیدم و گفت برای پول ورودی بخاطر اینکه تلقی میشه ازش تکس TAX در کشور مبدا اخذ شده مالیات نمی خوره. ولی حتی هزاری و پونصدی ها رو بهش اعلام کردم و متوجه شدم اصلا" و ابدا" قصد آزار ندارن اصلا".و چون دید کامل جوابشو دادم حتی ساک هامون (خوراکی های غیر مجازم )رو هم باز نکرد و راحت رد شدیم.
موفق باشید.Smile

امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
دوستان خوبم ما امشب عازم هستیم به مقصد شیکاگو. ایشالله رسیدیم، حتما نکاتی که بهشون بر بخورم می گم بهتون.
از دوستان عزیز کسی sacramento زندگی می کنه؟
شماره کیس:2011AS00016XXX
دریافت نامه قبولی:می 2010
کنسولگری:آنکارا
ارسال فرمها:آگوست 2010
کارنت شدن:12 ژانویه 2011
دریافت نامه دوم:15 فوریه 2011
مصاحبه:31 مارس 2011
دریافت ویزا:1 آوریل 2011
خالق تو را شاد آفرید،آزاد آزاد آفرید،پرواز کن تا آرزو،زنجیر را باور نکن

تشکر کنندگان:
دوستان من شنیدم که بار اول ورود به امریکا هر چه قدر پول همراهمون باشه تکس نداره و فقط باید کامل اعلام بشه درستههههههه؟
جواب: بعله، درسته! دوست عزيز، اين بحث همين چند پست قبل انجام شد و دوستان پاسخهاي خوبي هم دادن، مثل پاسخ maxsupermax عزيز كه كاملا مبتني بر تجربه بود.
Frozen Mind
شماره کیس: *****2011AS
کنسولگری: آنکارا
تاریخ مصاحبه: AUG/4
تاریخ اخذ ویزا :من یکضرب ویزا گرفتم ،همسرم برگه آبی
تاریخ کلیر همسر:sep/27Rolleyes
تشکر کنندگان: tamanna ، آرتين ، maxsupermax
(2011-09-02 ساعت 04:46)لیلا ج نوشته:  از دوستان عزیز کسی sacramento زندگی می کنه؟

من هم خیلی دوست دارم اطلاعاتی از ساکرامنتو داشته باشم .از دوستان مهاجر سرا هیچکس اونجا زندگی نمیکنه. شرایط کار چطوره؟ محله های خوبش کجان ؟ آب و هوا ؟ خلاصه هر جیزی که بگین خوبه و ما استفاده میکنیم.
تشکر کنندگان: frozen mind ، tamanna ، AmericanHamid ، California
salam doostan bebkhshid english minevisam
ma yek hafte hast oomadim houston
moghe vorood har nafar balaye 10000 dolar dashtim . dar form alamat zadim va faghat oficer porsid balaye 10000 darid gftim bale va dige hichi nagoft bad ham be yek saloni raftim baraye taze vared haee mesle khodemoon va eza gereftand va bad ham chamedoonha ra peyda kardim o oomadim biroon hamin na bazresi bood chon kheili khoraki dashtim va mitarsidim va na soalo o javabi . hamin

سلام دوستان ببخشید انگلیسه مینویسم
ما یک هفته هست اومدیم هوستون
موقع ورود هر نفر بالای ۱۰۰۰۰ دلار داشتیم . در فرم علامت زادیم و فقط افیسر پرسید بالای ۱۰۰۰۰ دارید گفتیم بله و دیگه هیچی‌ نگفت بد هم به یک سالنی رفتیم برای تازه وارد هایی مثل خودمون و ازا گرفتند و بد هم چمدونها را پیدا کردیم و اومدیم بیرون همین نه بازرسی بود چون خیلی‌ خوراکی داشتیم و میترسیدیم و نه سلو و جوابی‌ . همین
لطفا از سایت بهنویس استفاده کنید
http://www.behnevis.com/
ParsTrader
case no :2011AS00023XXX
تاریخ دریافت پاکت اول :26may
تاریخ ارسال فرمها:3jun
من تازه چند ساعتی هست که وارد آمریکا لس انجلس شدم و با امارات پرواز داشتم . من گرین کارت دارم و از من عوارض خروج نگرفتن . اب و هوا اینجا افتابی و کمی ابری هوا خوبه .

شاد باشید
تشکر کنندگان: AmericanHamid ، najibi ، behzadb57 ، vahidvm60 ، success ، maxsupermax ، naeiji1974 ، samadi2050 ، California
(2011-08-20 ساعت 22:10)reza89 نوشته:  
(2011-08-19 ساعت 23:26)vahidvm60 نوشته:  
(2011-08-19 ساعت 23:11)reza89 نوشته:  سلام آقا وحيد
همانطور كه دوستان ديگر نيز اشاره كرده اند اولين فرودگاهي كه وارد خاك آمريكا ميشويد كار مهاجرتي شما را انجام ميدهد.يعتي كار مهاجرتي شما در

سلام رضا جان و ممنون از پاسخت
مشکل من اینه که بر خلاف پرواز شما که هر دو در یک ایالت بوده پرواز قطر در یک ایالت دیگه فرود میاد و این برای من جای سواله که من آدرس فرمهام میشه یک ایالت ، محل ورود به آمریکا میشه یک ایالت دیگه و محل ارسال گرین کارت میشه باز یک ایالت دیگه
به نظرت با توجه به اینکه اغلب دوستانی که تغییر آدرس داشتن به مشکل خوردن ، این برام مشکل ساز نمیشه؟
اگه میشه از همین جا یک پرواز دیگه که مستقیم بره کالیفرنیا انتخاب کنم. (حالا از تهرانم بود بود چون من مشهد هستم و قطر از مشهد پرواز میکنه)
موفق باشید و بازم ممنونم از پاسختون
سلام آقا وحيد- تا آنجائيكه من ميدانم مشكلي پيش نمي آيد البته دوستان جواب هاي متعدد و خوبي داده اند ولي در مورد همسر و فرزندان من فرودگاه ورودي آنها واشنگتن بود ولي در كمتر از يك ماه گرين كارت و سوشال آنها بدون هيچ مشكلي به آدرس دالاس كه در يك ايالت ديگري است آمد. در ضمن شما كه كاليفرنيا ميخواهيد برويد بقول يكي از دوستان كه نوشته بود چرا مثلا از ايرفلوت روسيه كه پرواز مستقيم به آنجا دارد استفاده نمي كنيد.در يك مواقع از سال اين پرواز خيلي ارزان نيز است. يكي از همكاران من يك هفته به عيد مانده از تهران به شهري در كاليفرنيا كه فكر ميكنم لس آنجلس بود براي رفت و برگشت با ماليات و همه چيز 1150000تومان پرداخت كرد.

دوست عزیز تجربه دوستتون از این پرواز چطور بود؟ از پروازش راضی بود؟ من همین پرواز رو برای اکتبر قیمت گرفتم 813000 تومان ولی راستش ترسیدم که کیفیت پروازش خوب نباشه آخه تفاوت قیمتش خیلی زیاده با بقیه ایرلاین ها
ممنون میشم اگه اطلاعاتی دارید برام بنویسید.

(2011-08-21 ساعت 21:12)vahidvm60 نوشته:  
(2011-08-21 ساعت 04:35)jan نوشته:  سلام
دوست عزیز این مورد که فرمودید هر یک سال کمتر ورود داشته باشیم مشکلی پیش نماید می توانید از اداره مهاجرت بپرسید و مشکل هزاران ایرانی را که هر 6 ماه ورود می کنند را حل کنید از جمله بنده که باید این روزا بیام سیاتل بازم ورود بزنم . با تشکر از کسانی که با دلیل و مدرک باعث حل مشکلات دیگران می شوند .

دوست عزیز موضوع خیلی ساده هست :
میدونید که یرای درخواست سیتیزن شدن ، شما باید 5 سال که نصف + 1 روز اون رو در امریکا بوده باشید و هیچگاه بیش از 6 ماه خارج از امریکا نبوده باشید رو بعد از اولین ورودتون به خاک امریکا پر کرده باشید تا بتونید درخواست سیتیزن بدید

حالا زمان خروج شما از امریکا یکی از سه حالت زیر است:
1- زیر 6 ماه : در این حالت روند محاسبه مدت اقامتتون در امریکا برای 5 سال که می بایست نصفشو پر کنید بعد از اولین ورودتون به خاک امریکا ادامه خواهد داشت.
2- بین 6 ماه و زیر یکسال : رکورد روند سیتیزن شیپ شما در اداره مهاجرت صفر میشه و بعد از ورود مجددتون محاسبه میشه ولی همچنان شما Permanent resident باقی خواهید ماند
3- بیشتر از یک سال ( و بدونre-entry permit) :
شما طبق اعلام سایت اداره مهاجرت دیگه Permanent resident محسوب نمیشید.

در حالت کلی وبدون گرفتن پاس سفید شما می تونید بیش از 6 ماه و حداکثر تا یکسال خارج از امریکا باشید ولی دیگه هر چی قبلش برا خودتون رکورد اقامت در امریکا جمع کردید که اون 5 سال رو پر کنید صفر میشه و دوباره از زمان ورود مجددتون از اول حساب میکنند براتون.
امیدوارم که هزاران ایرانی که گفتید رو روشن کرده باشم Big Grin
مطالب این صفحه هم میتونه کمکتون کنه:
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=1938&page=2

موفق باشید

من شنیدم که اگه 3 سال اصلا از خاک آمریکا خارج نشید . می تونید 3 ساله سیتیزن بشید . نمی دونم چقدر درسته ...اگه اطلاعاتی دارید ممنون میشم که راهنماییم کنید.
تشکر کنندگان: nimahoboot ، reza89 ، maaref ، maryam58
....
[/quote]

من شنیدم که اگه 3 سال اصلا از خاک آمریکا خارج نشید . می تونید 3 ساله سیتیزن بشید . نمی دونم چقدر درسته ...اگه اطلاعاتی دارید ممنون میشم که راهنماییم کنید.
[/quote]

سلام دوست عزيز
شما 5 سال پس از اولین ورودتون به آمریکا میتونید تقاضای citizenشدن بدید با شرایط زیر:
1.حداقل 30 ماه از این 60 ماهو توی آمریکا زندگی کرده باشید.
2. سه ماه آخرو هم حتما" باید اونجا زندگی کرده باشید.
3.توی این 5 سال هیچ زمانی بیشتر از 6 ماه از آمریکا بیرون نباشید.
منبع:
U.S. Department of Homeland Security, U.S. Citizenship and
Immigration Services, Office of Citizenship
صفحه90
دوستان
آیا کسی جدیدا در این 10 روز قبل تجربه گرفتن دلار مسافرتی از فرودگاه را داشته؟ آیا فرودگاه همیشه دلار مسافرتی دارد؟ این بانک ها که مسخره کردند!
تشکر کنندگان: free_free
(2011-09-03 ساعت 16:16)سروناز نوشته:  دوستان
آیا کسی جدیدا در این 10 روز قبل تجربه گرفتن دلار مسافرتی از فرودگاه را داشته؟ آیا فرودگاه همیشه دلار مسافرتی دارد؟ این بانک ها که مسخره کردند!

اينجا رو ببينيد. پست شماره 217
تشکر کنندگان: mr.amir ، سروناز
سلام دوستان ، ما الان شیکاگو هستیم. در طول سفر به مشکل خاصی بر نخوردیم. تو هواپیما هم فقط نفری یه فرم پر کردیم. اون یکی فرمو آفیسر پاره کرد و گفت نمی خواد. برای چک مدارک (همون پاکتا) یه یکی دو ساعتی معطل شدیم. ما اعلام کردیم که چه خوراکی هایی داریم و چمدونامونو باز نکردند. در رابطه با پول هم گفتیم که چقدر داریم و خودشون تو مرحله آخر یه فرمی پر کردند و مبلغ و نوشتن تو فرم. و در کل همه چی خوب بود.
دوستان یه سوال، تا قبل از اومدن گرین کارت میشه برای افتتاح حساب و گرفتن گواهی نامه اقدام کرد؟ یعنی بدون گرین کارت؟
تشکر کنندگان: vahidvm60 ، free_free ، mahdicivil ، sare ، najibi ، maxsupermax ، سروناز ، maaref ، naeiji1974 ، jan ، samadi2050 ، California ، maryam58

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان