کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2011-09-04 ساعت 19:08)sunrise نوشته:  دوستان گرین کارت صادر شده از هر ایالت با ایالت دیگه فرق میکنه؟؟!! من واسه فرم پذیرش دانشگاه که میخواستم پر کنم پرسیده بود آیا میخواهید رزیدنت این ایالت رو بگیرید؟ یک دانشگاهی که در کالیفرنیا و یکی دیگه که در تگزاس بود هر دو این سوال رو پرسیده بودند! منظور از این سوال چیه !!؟

دوست گرام! گرین کارت صادر شده ربطی به ایالت نداره.شهروند (رزیدنت) هر ایالت یعنی کسی که یک سال در آن ایالت اقامت داشته باشد.موفق باشید

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: najibi ، coming soon ، behzadb57 ، Ali Sepehr ، maaref ، California ، maryam58
دوستان من الان 10 روزی هست که کارم شده مقایسه خطوط هوایی با همدیگه و به دلایل زیر ترکیش رو انتخاب کردم :

1- اجازه برای بردن 2 چمدان 23 کیلویی ( برای کلاس اکونومی ) و بار دستی 8 کیلو به ازای هر نفر
2- تر کیش از 3 مارچ امسال یک کلاس پروازی جدید بنام comfrot که کلاسی بین اکونومی و بیزنس هست رو برای بعضی از پروازهای خارجی از جمله بعضی از شهرهای آمریکا اختصاص داده که من عکسهای مربوط به کابین این کلاس رو از سایت ترکیش درآوردم ودر پایین ، فایلهای مربوطه رو قرار خواهم داد .واقعا فاصله بین صندلی ها مناسب و خوبه .

3- از اونجایی که شاید بین قیمتهای یکطرفه و دو طرفه بعضی ایرلاینها تفاوت زیادی وجود نداشته باشه و بعضا دو طرفه ها ارزون تر از یکطرفه ها هست قیمت یکطرفه ترکیش برای مقصد لس آنجلس 1420000 تومان هست که به نظر من مناسبه .

4- استفاده از بهترین هواپیماهای روز دنیا مثل ایرباس 330 برای تهران تا استامبول و بوئینک 777 300 ای آر برای استامبول تا آمریکا .

5- مدت زمان کل پرواز کمتر نسبت به خیلی از ایرلاینها ( 17 ساعت )مثلا امارات ( 19 ساعت )

6- مدت پرواز تهران تا استامبول 3 ساعت و توقف 2:30 دقیقه ای در استامبول که خیلی عالیه و مدت پرواز استامبول تا لس آنجلس 14:30 دقیقه .که با مقایسه ای که من کردم کوتاه ترین مدت پرواز ایرلاینهای اروپایی بعد از توقف در یکی از کشورهای اروپا به آمریکا ( لس آنجلس ) حدود 12 ساعت است که زیاد فرقی با 14 ساعت نداره .

همه عکسها رو نگاه کنید جالبن .

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

.pdf   comfortclass_en_01.pdf (اندازه 48.8 KB / تعداد دانلود: 236)
اندکی صبر سحر نزدیک است...

CASE NUMBER :2011AS00023XXX
تاریخ مصاحبه : 5 جون 2011
تاریخ کلیر شدن : 16 آگست 2011 (بعد از 73 روز )
سفارت : ابوظبی
دریافت ویزا : 25 آگوست
تاریخ احتمالی عزیمت : 21 اکتبر

سلام
از دوستان کسی میدونه فرم داخل هواپیما و فرم های بعدی(در صورت همراه داشتن پول بیشتر از 10000$) رو از کجا میتونیم پیدا کنیم زودتر مطالعه کنیم؟فکر میکنم توی یک پستی دیدم ولی یادم نمیادSad
ممنون
تشکر کنندگان: maaref ، jan
سلام
من این تاپیک ها رو خوندم چند تا سوال برام پیش اومد میشه لطف کنید منو از گیجی در بارین:
1-برای تغییرآدرس باید در فرودگاه (آمریکا) آدرس جدیدو بنویسیم برای دریافت گرین کارت و سو شیال نامبر.آیا باید فرم AR-11 را هم و فرم CHANGE OF ADDRESS ( از اداره پست) بگیریم و پر کنیم؟ فرم AR-11 را از کجا باید بگیریم؟ به کجا پست کنیم؟
2- ما در زمان پر کردن فرم های اولیه آدرس رو ایالت کنتاکی-لوییزویل دادیم.الان بلیطمون دیتروی-لوییزویل هست و در لوییزویل ساکن میشیم.اما طبق پست های قبل کارهای مهاجرتی در دیتروی شروع میشه.الان برای پیگیری باید به اداره مهاجرت کجا مراجعه کرد؟از همون لوییزویل و اداره مهاجرت اونجا میشه؟
ممنوووون
کیس نامبر2011AS00015XXX
نامه اول: اواخرخرداد
ارسال فرمها:17 مهر
کارنت :فوریه 2011
نامه دوم: -----
مصاحبه : march 13
تشکر کنندگان:
(2011-09-03 ساعت 00:16)saeedproo نوشته:  منظورتون از ساکرامنتو طرفای سانفرانسیسکو ؟
راستی بچه هایی که برای بار دوم با گرین کارت امریکا رفتن عوارض پرداخت کردن ؟

بله. در حقیقت پایتخت کالیفرنیا
(2011-09-02 ساعت 19:16)anab نوشته:  
(2011-09-02 ساعت 04:46)لیلا ج نوشته:  از دوستان عزیز کسی sacramento زندگی می کنه؟

من هم خیلی دوست دارم اطلاعاتی از ساکرامنتو داشته باشم .از دوستان مهاجر سرا هیچکس اونجا زندگی نمیکنه. شرایط کار چطوره؟ محله های خوبش کجان ؟ آب و هوا ؟ خلاصه هر جیزی که بگین خوبه و ما استفاده میکنیم.

من ساکرامنتو زندگی میکنم، غرض از پرسیدن این بود که ببینم آیا از دوستان مهاجرسرایی کسی اینجا هست!! 3 ماهه که اومدم، کار تونستم پیدا کنم.اوضاع کار خیلی خوب نیست اما مطمئنا غیر ممکن هم نیست. من تونستم نو یه شرکت نسبتا معروف کار اداری پیدا کنم. محله خوب هم زیاد داره، از همه بهتر اینطور که میگن Folssom هست.آب و هواش هم عالیه. کلا اگه قصد دارید تو کالیفرنیا زندگی کنید و جای آرومتر و خلوت تر رو ترجیح میدید، ساکرامنتو جای خوبیه، ضمن اینکه هزینه ها هم نسبتا کمتر از شهرهای شلوغتره. اگه اطلاعات خاصی میخواین من در خدمتتتون هستم.
شماره کیس:2011AS00016XXX
دریافت نامه قبولی:می 2010
کنسولگری:آنکارا
ارسال فرمها:آگوست 2010
کارنت شدن:12 ژانویه 2011
دریافت نامه دوم:15 فوریه 2011
مصاحبه:31 مارس 2011
دریافت ویزا:1 آوریل 2011
خالق تو را شاد آفرید،آزاد آزاد آفرید،پرواز کن تا آرزو،زنجیر را باور نکن

دوستان کسی نمونه سوالات رانندگی در شیکاگو (ایلینویز) رو داره؟
تشکر کنندگان: jan
تا امروز قانونش نفری 2 بسته 23 کیلویی(کلاس اکونومی) بوده.فردا رو خدا میدونه!!از آژانس مسافرتی هم می تونید پیگیری کنید

(2011-08-29 ساعت 21:32)LINDA1376 نوشته:  بچه ها کسی می دونه با پرواز KLM چقدر هر نفر می تونه بار بره ؟

تشکر کنندگان: jan
به اين زودي ها اين قانون روي پروازهاي K.L.M تغيير نمي كنه. خيالتون راحت.

(2011-09-05 ساعت 20:38)sara59 نوشته:  تا امروز قانونش نفری 2 بسته 23 کیلویی(کلاس اکونومی) بوده.فردا رو خدا میدونه!!از آژانس مسافرتی هم می تونید پیگیری کنید

(2011-08-29 ساعت 21:32)LINDA1376 نوشته:  بچه ها کسی می دونه با پرواز KLM چقدر هر نفر می تونه بار بره ؟

قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
تشکر کنندگان: najibi ، gadfly ، jan ، California ، maryam58 ، joy
كسي انجا نيست جواب مارو بده!!!!!!!
دوستاااااااانSadSad
سلام
من این تاپیک ها رو خوندم چند تا سوال برام پیش اومد میشه لطف کنید منو از گیجی در بارین:
1-برای تغییرآدرس باید در فرودگاه (آمریکا) آدرس جدیدو بنویسیم برای دریافت گرین کارت و سو شیال نامبر.آیا باید فرم AR-11 را هم و فرم CHANGE OF ADDRESS ( از اداره پست) بگیریم و پر کنیم؟ فرم AR-11 را از کجا باید بگیریم؟ به کجا پست کنیم؟
2- ما در زمان پر کردن فرم های اولیه آدرس رو ایالت کنتاکی-لوییزویل دادیم.الان بلیطمون دیتروی-لوییزویل هست و در لوییزویل ساکن میشیم.اما طبق پست های قبل کارهای مهاجرتی در دیتروی شروع میشه.الان برای پیگیری باید به اداره مهاجرت کجا مراجعه کرد؟از همون لوییزویل و اداره مهاجرت اونجا میشه؟
ممنوووون
کیس نامبر2011AS00015XXX
نامه اول: اواخرخرداد
ارسال فرمها:17 مهر
کارنت :فوریه 2011
نامه دوم: -----
مصاحبه : march 13
تشکر کنندگان: Donantonio
(2011-09-04 ساعت 23:31)maryam sadafi نوشته:  سلام
ممنوووون

سلام
تا اونجایی که ازمن بر میاد کمکتون میکنم.
1- بله پس از ورودبه اولین ایالت (بعضیاز دوستان مثلا در یک ایالت لندینگ میکنن و از اونجا با یم پرواز داخلی به ایالت مورد نظر میروند)در اولین فرودگاهی که لندینگ میکنید پاکت تتون رو تحویل میدید و فرم رو پر میکنید و آدرس رو تغییر میدید.
درمورد فرم ها دوستان نظر بدهند لطفاً

2- شما پس از ورودبه دیتروی میرید به اداره مهاجرت همون شهر قسمت سوشال و گرین کارت و کارهای کارت هاتون رو انجام میدید.

کارت هم به آدرس جدید میاد اماپیش اومده برای بعضی دوستان که به آدرس قدیم بره.
به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
تشکر کنندگان: najibi ، jan ، maryam sadafi ، AmericanHamid
یک توصیه به دوستانی که پرواز مستقیم به لوس آنجلس دارند:
حتی الامکان از تغییر آدرس در فرودگاه پرهیز کنید که خیلی بهتون گیر میدند. من هفته پیش اومدم و توی فرودگاه آفیسر از من توضیح خواست که چرا میخوای آدرست رو عوض کنی؟ جالب اینجا بود هر چی توضیح هم میدادم قبول نمی کرد. در آخر هم گفت نمی دونم شما ایرانی ها چرا همتون آدرستون رو عوض می کنید.
به نظر من اگه مجبورید آدرس رو در فرودگاه عوض کنید، بهتره پروازتون رو طوری بگیرید که با یه پرواز داخلی در امریکا به لوس آنجلس وارد شوید که کارهای اولیه ورودتون در فرودگاه دیگه ای انجام بشه.
(2011-09-06 ساعت 01:25)alirezagh نوشته:  یک توصیه به دوستانی که پرواز مستقیم به لوس آنجلس دارند:
حتی الامکان از تغییر آدرس در فرودگاه پرهیز کنید که خیلی بهتون گیر میدند. من هفته پیش اومدم و توی فرودگاه آفیسر از من توضیح خواست که چرا میخوای آدرست رو عوض کنی؟ جالب اینجا بود هر چی توضیح هم میدادم قبول نمی کرد. در آخر هم گفت نمی دونم شما ایرانی ها چرا همتون آدرستون رو عوض می کنید.
به نظر من اگه مجبورید آدرس رو در فرودگاه عوض کنید، بهتره پروازتون رو طوری بگیرید که با یه پرواز داخلی در امریکا به لوس آنجلس وارد شوید که کارهای اولیه ورودتون در فرودگاه دیگه ای انجام بشه.
خوب خداییشحق هم دارن !!!!Big Grin
تقریبا همه دارن آدرس عوض میکنن !!!!!
این دوتا مشکل ایجاد میکنه
یکیش همین موضوع شماست و دومیش امکان داره کارت به آدرس قدیم بره و دردسر داره
به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
تشکر کنندگان: golesang ، najibi ، jan ، maaref ، آرتين ، California ، maryam58
(2011-09-05 ساعت 22:16)maryam sadafi نوشته:  كسي انجا نيست جواب مارو بده!!!!!!!
دوستاااااااانSadSad
سلام
ممنوووون

1. به صورت معمول، تغییر آدرس در فرودگاه کفایت می کنه و نیاز به کار بیشتری نیست. ولی با توجه به سابقه اشتباه فرستادن فرم ها و کارت ها به آدرس اولیه، توصیه میشه که به تغییر آدرس در فرودگاه اکتفا نکنید و به صورت آنلاین، فرم تغییر آدرس رو در سایت USCIS پرکنید. فرم برای چاپ و پست هم در همین سایت وجود داره، ولی به صورت الکترونیکی راحت تره. به صورت تلفنی هم امکان پذیره. ولی من بهترین راهی که به ذهنم می رسه، تکمیل الکترونیکی و چک کردن به صورت تلفنیه که ببینید آیا درخواست شما در بانک اطلاعاتی اداره مهاجرت اعمال شده یا نه.

2. برای پیگیری هر گونه امور مهاجرتی، باید به اداره مهاجرت ایالت خودتون مراجعه کنید. اصلاً یکی از کارکردهای تغییر آدرس همینه که بدونن شما جز حوزه کدوم اداره مهاجرت محسوب میشید.

تا جایی که من در سایت اداره مهاجرت دیدم، گفته شده که از مراجعه حضوری بدون وقت قبلی خودداری کنید. به صورت معمول هم با تلفن زدن به مرکز خدمات این اداره، می تونید هر سؤال و مشکلی که دارید رو حل کنید. اگه به نتیجه نرسیدید، حضوری تشریف ببرید.
کیس: 2011AS7XXX
نامه اول: هیچ وقت
کنسولگری: آنکارا
فرمهای سری اول: 07/08/2010
نامه دوم: 17/01/2011
مصاحبه: 16/02/2011
کلیرنس: 01/06/2011
اولين سفر: 01/07/2011 - تولیدو، اوهایو
جمع هزینه ها تا ابتدای سفر اول: 8000 دلار - 2 نفر
سفر دوم: 18/11/2011 - دالاس، تگزاس
تشکر کنندگان: behzadb57 ، najibi ، jan ، maaref ، آرتين ، free_free ، sare ، maryam sadafi ، آمریکا ، California ، maryam58
یکی از دوستانی که هفته پیش وارد لس آنجلس شده بودند و درخواست تغییر آدرس داشتند، با مشکل مواجه شده بودند.
لطفا اگر از اولین سفر شما و ورود شما از فرودگاه LAX است، توجه داشته باشید که ممکن است برای تغییر آدرس سخت گیری کنند.
مشکل از این قرار بوده که مامور مهاجرت در پاسخ به فردی که درخواست تغییر آدرس داشته، گفته که چرا همه شما ایرانی ها درخواست تغییر ادرس دارید؟ شما دارید دروغ می گویید و .....
خوشبختانه این دوست ما توانسته بود مامور مهاجرت را متقاعد کند. هرچند که تشریفات ورودش را بیش از 3 ساعت طول داده بود.

اگر قصد تغییر آدرس دارید بهتر است هنگام مصاحبه این کار رو بکنید. هر چند از یک مورد نمی توان یک نتیجه کلی را گرفت اما برای احتیاط، دوستانی که به زبان انگلیسی مسلط نیستند هنگام ورود چنانچه قصد تغییر ادرس داشته باشند، ممکن است دچار مشکلاتی از این دست بشوند.
(2011-09-06 ساعت 08:36)User نوشته:  یکی از دوستانی که هفته پیش وارد لس آنجلس شده بودند و درخواست تغییر آدرس داشتند، با مشکل مواجه شده بودند.
لطفا اگر از اولین سفر شما و ورود شما از فرودگاه LAX است، توجه داشته باشید که ممکن است برای تغییر آدرس سخت گیری کنند.
مشکل از این قرار بوده که مامور مهاجرت در پاسخ به فردی که درخواست تغییر آدرس داشته، گفته که چرا همه شما ایرانی ها درخواست تغییر ادرس دارید؟ شما دارید دروغ می گویید و .....
خوشبختانه این دوست ما توانسته بود مامور مهاجرت را متقاعد کند. هرچند که تشریفات ورودش را بیش از 3 ساعت طول داده بود.

اگر قصد تغییر آدرس دارید بهتر است هنگام مصاحبه این کار رو بکنید. هر چند از یک مورد نمی توان یک نتیجه کلی را گرفت اما برای احتیاط، دوستانی که به زبان انگلیسی مسلط نیستند هنگام ورود چنانچه قصد تغییر ادرس داشته باشند، ممکن است دچار مشکلاتی از این دست بشوند.

این هم مستند صحبت یوزر عزیز

(2011-09-06 ساعت 01:25)alirezagh نوشته:  یک توصیه به دوستانی که پرواز مستقیم به لوس آنجلس دارند:
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان