کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
درباره دلار مسافرتی و خرید در فرودگاه . من برای خرید دلار اقدام کردم در فرودگاه به 2 بانک سامان و سپه سرزدم و هر 2 گفتن چون شما گرین کارت داری به شما 1000 دلار میتونیم بدیم دلار در روز 5 شنبه در فرودگاه 1063 تومان بود و من هم مقداری خریدم .

تشکر کنندگان: masoudeses ، sare ، najibi ، maxsupermax ، سروناز ، maaref ، jan ، Donantonio ، California ، maryam58
(2011-09-03 ساعت 16:16)سروناز نوشته:  دوستان
آیا کسی جدیدا در این 10 روز قبل تجربه گرفتن دلار مسافرتی از فرودگاه را داشته؟ آیا فرودگاه همیشه دلار مسافرتی دارد؟ این بانک ها که مسخره کردند!
سلام
همونطور که mr.amir عزیز گفتن کسایی که گرین کارت دارن و عوارض خروج نمیدن فقط 1000دلار میتونن بگیرن
در حالت معمولی 2000 تارو میدن
توی فرودگاه فعلا ارز میدن شاید کمی شلوغ باشه ولی فعلا نگفتن که نداریم!
در مورد بانکها هم اگه صبح زود ساعت 7 دم بانک باشید و 2-3 ساعت وقت بذارید حتما میگیرید.
فقط هم شعب ارزی نرید. بسیاری از شعب ارزی نیستن ولی الان ارز میدن.
پیروز باشید
گفتن علف باید به دهن بزی شیرین بیاد!!!! یه عمری خودمونو كشتیم شیرین ترین علف دنیا بشیم! غافل از اینكه اصلا طرف بز نبود . . . گاو بود به خوردن مقوا عادت کرده بود!!!
تشکر کنندگان: sare ، najibi ، سروناز ، mr.amir ، maaref ، naeiji1974 ، jan ، samadi2050 ، Donantonio ، California ، maryam58
(2011-09-03 ساعت 00:16)saeedproo نوشته:  منظورتون از ساکرامنتو طرفای سانفرانسیسکو ؟
راستی بچه هایی که برای بار دوم با گرین کارت امریکا رفتن عوارض پرداخت کردن ؟

البته طرفاي سانفرانسيسكو كه ميگيد درسته. ولي ساكرامنتو مركز ايالت كاليفرنياسست!
شماره كيس : 2011AS26xxx
ابوظبی
تاريخ مصاحبه : 07 Jun
تاريخ كلير شدن: 07 Aug
تشکر کنندگان: behzadb57 ، jan
دوستان یه سوال، تا قبل از اومدن گرین کارت میشه برای افتتاح حساب و گرفتن گواهی نامه اقدام کرد؟ یعنی بدون گرین کارت؟
تشکر کنندگان: behzadb57 ، maaref
(2011-09-04 ساعت 08:12)jilibo نوشته:  دوستان یه سوال، تا قبل از اومدن گرین کارت میشه برای افتتاح حساب و گرفتن گواهی نامه اقدام کرد؟ یعنی بدون گرین کارت؟

سلام دوست عزيز اون ويزاي روي پاست تا اومدن گرين كارت، حكم گرين كارت رو داره
براي افتتاح حساب اين تاپيك رو بخون
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=3562
موفق باشيد

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
تشکر کنندگان: jilibo ، najibi ، vahidvm60 ، AmericanHamid ، jan ، California
(2011-09-04 ساعت 08:12)jilibo نوشته:  دوستان یه سوال، تا قبل از اومدن گرین کارت میشه برای افتتاح حساب و گرفتن گواهی نامه اقدام کرد؟ یعنی بدون گرین کارت؟

سلام،برای افتتاح حساب میدونم که میتونید اقدام کنید، همسر من روز دومی که رسید امریکا برای افتتاح حساب اقدام کرد و مشکلی نداشت، اما گواهینامه اطلاعی ندارم اما از اونجاییکه برای حساب باز کردن مشکلی نداره احتمالا برای گواهینامه هم بتونید اقدام کنید. تا دنبال کارهای اولیه ی گواهینامه برید گرین کارتتون هم اومده. موفق باشید
شماره کیس:2011as10000
تاریخ نامه قبولی :May 18th,2010
تاریخ کارنت شدن کیس:November
تاریخ دریافت نامه دوم : Nov 1st,2010
تاریخ مصاحبه : Dec 19th,2010
دریافت کلیرنس:همسرم Jan4th, خودم(حدودا 9ماه طول کشید)August 16th.
تاریخ مهاجرت:February 1st
تشکر کنندگان: jilibo ، najibi ، behzadb57 ، vahidvm60 ، AmericanHamid ، jan ، California ، maryam58
بدون گرین کارت میشه حساب بانکی باز کرد . اما برای گرفتن گواهینامه و آیدی کارت ( کارت شناسایی ) باید حتما ssn داشته باشید بدون شماره سشوال سکوریتی ssn گواهینامه یا کارت شناسایی نمیدن . در کالیفرنیا هزینه سشوال سکوریتی 26 دلار هست برای من 9 روزه اومد .

تشکر کنندگان: jilibo ، najibi ، vahidvm60 ، kamrani.navid ، AmericanHamid ، jan ، California
دوستان عزیزی که الان آمریکا تشریف دارن:

آیا تو شهرهای بزرگ آمریکا که ایرانی ها زیاد هستند کتاب فروشی های فارسی هم هست؟ که کتاب های دانشگاهی (فنی ، پزشکی،و ...) داشته باشند؟

اگه همچین چیزی وجود داشته باشه دیگه نیازی به حمل کتاب های سنگین از ایران به اونجا میست

ممنون

آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: sunrise ، behzadb57 ، vahidvm60 ، jan ، maryam58
[/quote]

دوست عزیز تجربه دوستتون از این پرواز چطور بود؟ از پروازش راضی بود؟ من همین پرواز رو برای اکتبر قیمت گرفتم 813000 تومان ولی راستش ترسیدم که کیفیت پروازش خوب نباشه آخه تفاوت قیمتش خیلی زیاده با بقیه ایرلاین ها
ممنون میشم اگه اطلاعاتی دارید برام بنویسید.

[/quote]

سلام- من دیروز جواب شمارا نوشتم ولی نمیدانم چرا پاک شد. به هر حال دوست من از پروازش راضی بود و میگفت که نوع هواپیما نیز جدید بوده و گویا ایرباس بوده است ولی تنها چیزی که ناراضی بود8 ساعت معطلی در فرودگاه مسکو بود.
تشکر کنندگان: behzadb57 ، free_free ، vahidvm60 ، nimahoboot ، California ، joy
جناب آقای فری فری تو لس آنجلس که ایرانی خیلی زیاده مخصوصا در وست وود / ایروین / لاگونابیچ من ایرانی زیاد دیدم در وست وود فروشگاه کتاب و دکتر و همه جیزی هست کالیفرنیا ایران دوم هست رستورانهای ایرانی / فروشگاه های فرش / فروشگاه کتاب / فروشگاه فروش محصولات موسیقی / همه چیز هست .
تشکر کنندگان: behzadb57 ، maaref ، vahidvm60 ، najibi ، nimahoboot ، jilibo ، tata63 ، California ، maryam58 ، hojat_nj
(2011-09-04 ساعت 09:01)mr.amir نوشته:  بدون گرین کارت میشه حساب بانکی باز کرد . اما برای گرفتن گواهینامه و آیدی کارت ( کارت شناسایی ) باید حتما ssn داشته باشید بدون شماره سشوال سکوریتی ssn گواهینامه یا کارت شناسایی نمیدن . در کالیفرنیا هزینه سشوال سکوریتی 26 دلار هست برای من 9 روزه اومد .

سلام دوست عزيز فكر مي كنم سوشيال هزينه نداره و 26 تا مال كارت شناسايي مي باشد حداقل براي من اينطوري بوده

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
تشکر کنندگان: free_free ، maaref ، vahidvm60 ، najibi ، AmericanHamid ، jilibo ، maryam58
(2011-09-04 ساعت 14:53)behzadb57 نوشته:  
(2011-09-04 ساعت 09:01)mr.amir نوشته:  بدون گرین کارت میشه حساب بانکی باز کرد . اما برای گرفتن گواهینامه و آیدی کارت ( کارت شناسایی ) باید حتما ssn داشته باشید بدون شماره سشوال سکوریتی ssn گواهینامه یا کارت شناسایی نمیدن . در کالیفرنیا هزینه سشوال سکوریتی 26 دلار هست برای من 9 روزه اومد .

سلام دوست عزيز فكر مي كنم سوشيال هزينه نداره و 26 تا مال كارت شناسايي مي باشد حداقل براي من اينطوري بوده
قانون گرفتن گواهی نامه از ایالتی‌ به ایالت دیگر فرق می‌کند.مثلا در کالیفرنیا حتما باید SNNداشته باشی‌ ولی‌ در تگزاس می‌شه.این دو ایالت را مطمئنم از بقیه ایالتها اطلاع ندارم
***2012AS16
تاریخ دریافت ویزا:29 March
تاریخ ورود به آمریکا :June 1
تاریخ دریافت گرین کارت : 20 June,Big Grin
تعداد افراد با این کیس:3
تشکر کنندگان: maaref ، vahidvm60 ، najibi ، behzadb57 ، AmericanHamid ، free_free ، jilibo ، California ، maryam58
سلام
من این تاپیک ها رو خوندم چند تا سوال برام پیش اومد میشه لطف کنید منو از گیجی در بارین:
1-برای تغییرآدرس باید در فرودگاه (آمریکا) آدرس جدیدو بنویسیم برای دریافت گرین کارت و سو شیال نامبر.آیا باید فرم AR-11 را هم و فرم CHANGE OF ADDRESS ( از اداره پست) بگیریم و پر کنیم؟ فرم AR-11 را از کجا باید بگیریم؟ به کجا پست کنیم؟
2- ما در زمان پر کردن فرم های اولیه آدرس رو ایالت کنتاکی-لوییزویل دادیم.الان بلیطمون دیتروی-لوییزویل هست و در لوییزویل ساکن میشیم.اما طبق پست های قبل کارهای مهاجرتی در دیتروی شروع میشه.الان برای پیگیری باید به اداره مهاجرت کجا مراجعه کرد؟از همون لوییزویل و اداره مهاجرت اونجا میشه؟
ممنوووون
کیس نامبر2011AS00015XXX
نامه اول: اواخرخرداد
ارسال فرمها:17 مهر
کارنت :فوریه 2011
نامه دوم: -----
سفارت : ابوظبی
مصاحبه : march 13
تشکر کنندگان: maaref ، behzadb57 ، California
سلام

واقعا معطلي 8 ساعته در فرودگاه مزخرفي مثل مسكو اذيت كننده است اما دقت كنيد كه:

با انتخاب اين پرواز به ازاي هر نفر حداقل 200 دلار به نفعتون مي شه. توي 8 ساعت علافي هر ساعت 25 دلار به ازاي هر نفر...

بيشتر ما در بدو ورود كار مشخصي نداريم و حاضريم در ازاي ساعتي كمتر از 15 دلار هم كار كنيم.

حالا پيدا كنيد كاري را كه در ازاي 8 ساعت بيكاري و علافي و انجام ندادن هيچ كاري به هر نفر شما حداقل 200 دلار بده!

نتيجه گيري اخلاقي: اگر بچه كوچك، فرد سالمند، و مسافر بيمار همراهتان نيست، پرواز با Aeroflot كاري بسيارمنطقي است. فريب هواپيمايي هاي خروس نشان و بلبل كلاس با اسامي دهن پركن را نخوريد. پولتان را در جاهاي بهتري مي توانيد خرج كنيد.

(2011-09-04 ساعت 10:31)reza89 نوشته:  سلام- من دیروز جواب شمارا نوشتم ولی نمیدانم چرا پاک شد. به هر حال دوست من از پروازش راضی بود و میگفت که نوع هواپیما نیز جدید بوده و گویا ایرباس بوده است ولی تنها چیزی که ناراضی بود8 ساعت معطلی در فرودگاه مسکو بود.

قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
دوستان گرین کارت صادر شده از هر ایالت با ایالت دیگه فرق میکنه؟؟!! من واسه فرم پذیرش دانشگاه که میخواستم پر کنم پرسیده بود آیا میخواهید رزیدنت این ایالت رو بگیرید؟ یک دانشگاهی که در کالیفرنیا و یکی دیگه که در تگزاس بود هر دو این سوال رو پرسیده بودند! منظور از این سوال چیه !!؟
شماره کیس:2011as10000
تاریخ نامه قبولی :May 18th,2010
تاریخ کارنت شدن کیس:November
تاریخ دریافت نامه دوم : Nov 1st,2010
تاریخ مصاحبه : Dec 19th,2010
دریافت کلیرنس:همسرم Jan4th, خودم(حدودا 9ماه طول کشید)August 16th.
تاریخ مهاجرت:February 1st
تشکر کنندگان: behzadb57 ، maryam58

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان