کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2011-09-06 ساعت 08:49)Nazem نوشته:  
(2011-09-06 ساعت 08:36)User نوشته:  یکی از دوستانی که هفته پیش وارد لس آنجلس شده بودند و درخواست تغییر آدرس داشتند، با مشکل مواجه شده بودند.
لطفا اگر از اولین سفر شما و ورود شما از فرودگاه LAX است، توجه داشته باشید که ممکن است برای تغییر آدرس سخت گیری کنند.
مشکل از این قرار بوده که مامور مهاجرت در پاسخ به فردی که درخواست تغییر آدرس داشته، گفته که چرا همه شما ایرانی ها درخواست تغییر ادرس دارید؟ شما دارید دروغ می گویید و .....
خوشبختانه این دوست ما توانسته بود مامور مهاجرت را متقاعد کند. هرچند که تشریفات ورودش را بیش از 3 ساعت طول داده بود.

اگر قصد تغییر آدرس دارید بهتر است هنگام مصاحبه این کار رو بکنید. هر چند از یک مورد نمی توان یک نتیجه کلی را گرفت اما برای احتیاط، دوستانی که به زبان انگلیسی مسلط نیستند هنگام ورود چنانچه قصد تغییر ادرس داشته باشند، ممکن است دچار مشکلاتی از این دست بشوند.

این هم مستند صحبت یوزر عزیز

(2011-09-06 ساعت 01:25)alirezagh نوشته:  یک توصیه به دوستانی که پرواز مستقیم به لوس آنجلس دارند:
حتی الامکان از تغییر آدرس در فرودگاه پرهیز کنید که خیلی بهتون گیر میدند. من هفته پیش اومدم و توی فرودگاه آفیسر از من توضیح خواست که چرا میخوای آدرست رو عوض کنی؟ جالب اینجا بود هر چی توضیح هم میدادم قبول نمی کرد. در آخر هم گفت نمی دونم شما ایرانی ها چرا همتون آدرستون رو عوض می کنید.
به نظر من اگه مجبورید آدرس رو در فرودگاه عوض کنید، بهتره پروازتون رو طوری بگیرید که با یه پرواز داخلی در امریکا به لوس آنجلس وارد شوید که کارهای اولیه ورودتون در فرودگاه دیگه ای انجام بشه.
بنظر من که این تجربه رو داشتم اصلا" احتیاج به این کار نیستSmile چرا که در اولین فرصت بعد از خروج از فرودگاه که به اینترنت دسترس شدید فرم AR-11 معروف رو اینترتنی پر کنید و خلاص. البته روزی هم که برای سوشال میرید اداره مربوطه آدرس جدید بدید اونا براشون فرقی نداره.الانه هم که موضوعات امنیتی سخت تر شده و ایران و امریکا و ازاین حرفا.... منتظر فرصتن یه آتو بگیرن همه رو بیخیال شن.خود دانید سعی کنید جای گیر دستشون ندید و در طول عبور ازگیتهای فرودگاهی و اداره مهاجرت همیشه لبخند و خوش وبش به لبتون باشه.
موفقیت همگان آرزوی من است.Big Grin

امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
تشکر کنندگان: free_free ، sunrise ، naeiji1974 ، sare ، najibi ، maaref ، vahidvm60 ، California
سلام به دوستان عزیز
ائاولین سفر به امریکا:
من و همسرم نفری 2.000 تا ارز دولتی از بانک گرفتیم و هم روی پاس و هم فیش خروز از کشور مهر زدند..(کار از محکم کاری عیب نمیکنه )
در تاریخ 29 جولای با هواپیمایی klm به مقصد دالاس ایران رو ترک کردیم.
در فرودگاه امام از همسرم پرسیدند چقدر ارز داری گفت 4.000 تا ..
با klm میتونستیم نفری 2 تا چمدون 23 کیلویی ببریم که من و همسرم همش 2 تا چمدون داشتیم...گفتیم که میخواهیم چمدون ها مون رو در دالاس تحویل بگیریم نه در امستردام
سوار فرودگاه شدیم...مهماندار ها یکی از یکی خوشگل تر و جوووووووووووان تر.....همه بالای 40 داشتند و تازه اول چل چلیشون بود
مدت پرواز حدود 5 ساعت بود....
به امستردام که رسیدیم حدود 5 ساعت منتظر بودیم برای پرواز بعدی
هوای فرودگاه به شدت سرد سرد بود
توصیه میکنم دوستان حتما یه لباس گرم با خودشون داشته باشند و یه خوردنی هم همین طور....چون خوراکی در فرودگاه گران بود و تازه اون هم به یورو ...
موقع پرواز به دالاس من و همسرم از گیت رد شدیم.موقع چک کردن بلیط همسرم رو رد کردند اما به من اجازه ندادند و گفتند که یه مامور و رسیدگی میکنه.
حتی بلیط من رو از یه دستگاهی چند بار ردد کرد و روش نوشت sss
(باید بگم که توی ویزای همسرم نوشته بود clearenc اما برای من نشته بود if.........
به هر حال بعد از نیم ساعت یه افیسر امریکایی اومد و از من چند تا سوال کرد....
یه دفترچه هم برداشت و اسم و کیس و بقیه مدارک رو نوشت
پرسید که چه نسبتی دارید و کجا میرید..........
بعد گفت برید
سوار هواپیما شدیم و حدود 8 ساعت داخل هواپیما بدیم
یه فرم ابی دادند که ما اون رو پرکردیم و چون 2تا گلیم سوغاتی داشتیم ارزش اون رو به دلار نوشتیم و مواد غذایی هم داشتیم و در فرم نوشتم که داریم
به دالاس که رسیدیم رفتیم داخل گیت و فقط من و همسرم بودیم که برای بار اول میریفتیم امریکا
از همسرم فقط و فقط 4 انگشت دست راست رو اسکن کرد و یه عکس ازش گرفت.....اما از من همه انگشتام!!!!!
فکر کنم باز هم به خاطر همون نوشته توی ویزام بود
بعد رفتیم گیت بعدی و پاکت زرد رو دادیم و انگشت زدیم و امضا برای گرین کارت
و هیچ ادرسی رو هم تغییر ندادیم
چون نوشته بودیم مواد عذایی داریم ی مامور پرسید تخمه و لیمو عمانی داری؟؟
گفتم نه.چون میدونم این دو تا ممنوعه......هر چی دارم به صورت کنسرو و یا بسته بندی و ویکومه.....خندید و گفت معلومه زرنگی
ساکم رو باز کردم و مواد غذاییم رو دید...من همه چی داشتم.کنسرو...اجیل.زرشک...چای............فقط خرمام بسته بندی نبود اون رو ازم گرفت...همین
ما شنبه عصر رسیدیم دالاس
2 شنبه صبح رفتیم برای ssn...........به همسرم گفتند تا 2 هفته میاد و به من گفتند 4 تا 6 هفته چون هنوز کلیر کامل نشدم!!!!!
از اونجا رفتیم اداره پست برای پاس سفید
ssn همسرم بعد از 5 روز و برای من بعد از 14 روز اومد
نامه رسید مدارک پاس سفید 5 روز بعدش اومد و تاریخ انگشت نگاری هم 14 روز بعد از روزی که اقدام کرده بودیم
یعنی ظرف 2 هفته از ورودمون کارهای مربوط به پاس سفید رو انجام دادیم
افیسری که در اداره انگشت نگاری بود به ما گفت حتما گرین کارتتون رو بگیرید بعد خارج بشید

تا هفته اخر قبل پروازمون حتی نامه خوشا مد گویی هم نرسید به دستمون ....بار ها تماس گرفتیم و گفتند که صبر کنید و میاد.......بالاخره نامه اومد
گرین کارت من هم26 اگوست و برای همسرم فرداش شنبه 27 ام اومد ..درست 2 روز قبل از پروازمون

موقع خروج از امریکا اصلا گرین کارتمون رو نخواست بلکه پاسپورتمون رو گرفت و بار کدش رو از اسکن رد کرد......یعنی خروجمون ثبت شد
-------------------
این هم از سفر نامه من
مرسی مهاجرسرا و مهاجران عزیز
[font=Times New Roman]صبورانه در انتظار زمان بمان ! هر چیز در زمان خودش رخ میدهد .
باغبان حتی اگر باغش را غرق اب هم کند درختان خارج از فصل خود میوه نمی دهند[/font]
(2011-09-06 ساعت 10:40)mitr.p نوشته:  (باید بگم که توی ویزای همسرم نوشته بود clearenc اما برای من نوشته بود if.........

میشه توضیح بدی کجای ویزا اینها رو نوشته بود
شماره کیس: 2011AS000299XX
کنسولگری:ابوظبی
ارسال فرمها:31 May
کارنت شدن: بولتن June 2011 -
دریافت نامه دوم: 21 June
تاریخ مصاحبه: July 11
تاریخ دریافت کلیرنس:10 Aug برای سه نفر
تاریخ صدور ویزا: 17 Aug برای سه نفر
جمع هزینه ها: 6,450,000 تومان
تشکر کنندگان: maaref
ممنون از راهنمایی همه دوستان
کیس نامبر2011AS00015XXX
نامه اول: اواخرخرداد
ارسال فرمها:17 مهر
کارنت :فوریه 2011
نامه دوم: -----
سفارت : ابوظبی
مصاحبه : march 13
تشکر کنندگان: maaref
(2011-09-06 ساعت 13:15)nokia2600 نوشته:  
(2011-09-06 ساعت 10:40)mitr.p نوشته:  (باید بگم که توی ویزای همسرم نوشته بود clearenc اما برای من نوشته بود if.........

میشه توضیح بدی کجای ویزا اینها رو نوشته بود

الان پاسم همرام نیست
اما اون پایین پایین
برای شوهرم نوشته بود کلیرنس..اما برای من نوشته بود اگر ....چند کلمه اختصاری که نمیدونم چی بود
[font=Times New Roman]صبورانه در انتظار زمان بمان ! هر چیز در زمان خودش رخ میدهد .
باغبان حتی اگر باغش را غرق اب هم کند درختان خارج از فصل خود میوه نمی دهند[/font]
تشکر کنندگان: behzadb57 ، maaref ، AmericanHamid ، آمریکا ، najibi ، samadi2050
(2011-09-06 ساعت 10:40)mitr.p نوشته:  سلام به دوستان عزیز
اولین سفر به امریکا:
......
چون نوشته بودیم مواد عذایی داریم ی مامور پرسید تخمه و لیمو عمانی داری؟؟ .....
ما شنبه عصر رسیدیم دالاس
2 شنبه صبح رفتیم برای ssn.........
نامه رسید مدارک پاس سفید 5 روز بعدش اومد و تاریخ انگشت نگاری هم 14 روز بعد از روزی که اقدام کرده بودیم
"یعنی ظرف 2 هفته از ورودمون کارهای مربوط به پاس سفید رو انجام دادیم" ...
گرین کارت من هم26 اگوست و برای همسرم فرداش شنبه 27 ام اومد ..درست 2 روز قبل از پروازمون

-------------------

با تشكر از اطلاعات مفيدت اگه تونستي يه خورده كاملتر راجع به زمانها توضيح بده
شما قبل دريافت سوشيال براي پاس سفيد اقدام كرديد؟
و خود پاس سفيد كي اومد؟
راستي اگه خواستي اطلاعاتتو توي اين تاپيگ پاس سفيد بزارشون

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
تشکر کنندگان: free_free ، maaref ، AmericanHamid ، najibi ، mitr.p ، California
با سلام خدمت دوستان
ديروز بليط رفت و برگشت به شيكاگو را به مبلغ 10320000 ريال از هواپيمائي تركيش با يك توقف در استانبول خريدم(البته زمان رفت تو نوامبر2011 و برگشت تو فوريه2012)
موفق باشيد.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
شماره کیسAS2011000209XX:
تاریخ دریافت نامه قبولی:هيچوقت-از طريقايميل شماره كيس دريافت شد
کنسولگری:آنكارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:7 آگوست 2010
تاریخ کارنت شدن کیس:مارس2011
تاریخ دریافت نامه دوم:هيچوقت-از طريق ايميل در يافت كردم
تاریخ مصاحبه:24 مي 2011
تاریخ دریافت کلیرنس:21 جون 2011
جمع تقریبی هزینه ها:16000عكس-600000 هواپيما و هتل آنكارا1-819 دلار سفارت-هواپيما و هتل آنكارا 2 600000 تومان+هواپيما آمريكا 10320000
تشکر کنندگان: naeiji1974 ، behzadb57 ، AmericanHamid ، zohreh36 ، najibi ، maxsupermax ، mml ، California
دوستان با سابقه کسی نمونه سوالات رانندگی تو شیکاگو رو داره؟ و یه سوال دیگه اینکه با گواهی نامه بین المللی میشه تو شیکاگو رانندگی کرد؟ اگه میشه چه مدت؟
تشکر کنندگان: behzadb57 ، maaref
(2011-09-06 ساعت 15:34)maaref نوشته:  با سلام خدمت دوستان
ديروز بليط رفت و برگشت به شيكاگو را به مبلغ 10320000 ريال از هواپيمائي تركيش با يك توقف در استانبول خريدم(البته زمان رفت تو نوامبر2011 و برگشت تو فوريه2012)
موفق باشيد.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
شماره کیسAS2011000209XX:
جمع تقریبی هزینه ها:16000عكس-600000 هواپيما و هتل آنكارا1-819 دلار سفارت-هواپيما و هتل آنكارا 2 600000 تومان+هواپيما آمريكا 10320000

منم در حال بررسي قيمت يليطها هستم و فقط با تركيش -چون تنها پروازيه كه از مشهد به شيكاگو با يك توقف و كمترين زمان پرواز- از سايت چك كردم و كمترين قيمت 935 تا براي رفت و برگشت زير سه ماه مي داد
البته با احتساب قيمت دلار بانكي كه نرخ آژانسها هم تقريبا همون حساب مي شه يعني 1060 تومان
پس شما قيمتتون خيلي خوبه چون فكر كنم چهار ماهه مي رين
با احتساب قيمتهاي مناسب سايت نمي دونم از سايت خريد كنم يا از دفاتر فروش چون قيمت سايت 10 درصد ارزونتره و بايد به دلار بدي ولي وقتي مي ري از دفاتر بگيري ريال ازت مي گيرن و با نرخ دولتي باهات بليط رو حساب مي كنن كه خيلي خوبه
نمي دونم منظورم رو رسوندم يا نه
اگه از سايت خريد كني مي بايست دلار بدي و بعدش بري از بازار آزاد دلار 1200 بگيري ولي از آژانس بخري 10 درصد گرونتره ولي قيمت دلاري بليط رو باهات با دلار 1060 حساب مي كنه كه مناسب در مي آد

يك نكته جالب سايت تركيش قيمت بالاتري نسبت به cheapoair مي داد- تبليغاته ديگه

2010AS9500

تشکر کنندگان: naeiji1974 ، maaref ، najibi ، free_free ، Pani2010 ، AmericanHamid ، California ، maryam58
(2011-09-06 ساعت 14:22)behzadb57 نوشته:  
(2011-09-06 ساعت 10:40)mitr.p نوشته:  سلام به دوستان عزیز
اولین سفر به امریکا:
......
چون نوشته بودیم مواد عذایی داریم ی مامور پرسید تخمه و لیمو عمانی داری؟؟ .....
ما شنبه عصر رسیدیم دالاس
2 شنبه صبح رفتیم برای ssn.........
"یعنی ظرف 2 هفته از ورودمون کارهای مربوط به پاس سفید رو انجام دادیم" ...

-------------------

با تشكر از اطلاعات مفيدت اگه تونستي يه خورده كاملتر راجع به زمانها توضيح بده
شما قبل دريافت سوشيال براي پاس سفيد اقدام كرديد؟
و خود پاس سفيد كي اومد؟
راستي اگه خواستي اطلاعاتتو توي اين تاپيگ پاس سفيد بزارشون

چشم
دوشنبه 1 اگوست h,g رفتیم اداره سوشیال برای ssn
بعد از همون جا رفتیم اداره پست برای ارسال مدارک پاس سفید
برای پاس سفید احتیاج به داشتن ssn نیست
جمعه 5 اگوست نامه اومد که مدارک برای پاس سفیدمون کامله و منتظر تاریخ انگشت نگاری باشیم
شنبه 6 اگوست ssn همسرم اومد
جمعه 12 اگوست نامه اومد که تاریخ انگشت رو زده بود 15 اگوست
23 اگوست ssn من اومد
16 و 22 اگوست دو تا نامه خوش امد گویی اومد
26 اگوست گرین کارت من
27 اگوست هم در اخرین ساعات کاری گرین کارت شوهرم اومد
--------------
برای پاس سفید به ما گفتند که تا 2 هفته دیگه میاد
دوستم در دالاس به من گفت که 2 سپتامر پاس سفید من رسیده
-----------------------
من قبلا هم زدم......اما باز الان کامل ترش کردم
پاس سفید

تشکر کنندگان: behzadb57 ، naeiji1974 ، m9780 ، maaref ، najibi ، free_free ، Pani2010 ، AmericanHamid ، hojat_nj ، honey62
سلام بر همگی
2 سوال داشتم. ممنون میشم دوستان با تجربه تر پاسخ دهند.
با سرچ در شرکت های هواپیمایی به نظر می رسه هواپیمایی اتریش کمترین قیمت رفت و برگشت را به امریکا داشته باشه. سوال اینجاست که آیا با استفاده از این ایرلاین نیاز به ویزای ترانسفر اتریش هست؟
و آیا این شرکت در تهران دفتر دارد و با داشتن اسکن و پرینت بلیط می توان ارز دولتی تهیه کرد؟
تشکر کنندگان: maaref ، AmericanHamid ، California
(2011-09-07 ساعت 09:42)behzadb57 نوشته:  
(2011-09-06 ساعت 15:34)maaref نوشته:  با سلام خدمت دوستان
موفق باشيد.
شماره کیسAS2011000209XX:

منم در حال بررسي قيمت يليطها هستم و فقط با تركيش -چون تنها پروازيه كه از مشهد به شيكاگو با يك توقف و كمترين زمان پرواز- از سايت چك كردم و كمترين قيمت 935 تا براي رفت و برگشت زير سه ماه مي داد
البته با احتساب قيمت دلار بانكي كه نرخ آژانسها هم تقريبا همون حساب مي شه يعني 1060 تومان
پس شما قيمتتون خيلي خوبه چون فكر كنم
چهار ماهه مي رين
با احتساب قيمتهاي مناسب سايت نمي دونم از سايت خريد كنم يا از دفاتر فروش چون قيمت سايت 10 درصد ارزونتره و بايد به دلار بدي ولي وقتي مي ري از دفاتر بگيري ريال ازت مي گيرن و با نرخ دولتي باهات بليط رو حساب مي كنن كه خيلي خوبه
نمي دونم منظورم رو رسوندم يا نه
اگه از سايت خريد كني مي بايست دلار بدي و بعدش بري از بازار آزاد دلار 1200 بگيري ولي از آژانس بخري 10 درصد گرونتره ولي قيمت دلاري بليط رو باهات با دلار 1060 حساب مي كنه كه مناسب در مي آد

يك نكته جالب سايت تركيش قيمت بالاتري نسبت به cheapoair مي داد- تبليغاته ديگه

دوست من ممنون از اطلاعات مفیدتون ولی ظاهرا در مورد قیمت دلار خیلی اطلاعاتتون بروز نیست.امروز قیمتها خیلی فرق کرده... Sad
سپاس
تشکر کنندگان: maaref ، behzadb57
(2011-09-06 ساعت 23:19)jilibo نوشته:  دوستان با سابقه کسی نمونه سوالات رانندگی تو شیکاگو رو داره؟ و یه سوال دیگه اینکه با گواهی نامه بین المللی میشه تو شیکاگو رانندگی کرد؟ اگه میشه چه مدت؟

نمونه سوالات رو ندارم ولي كتاب آموزش رانندگي و نمونه سولاتش رو وقتي شيكاگو بودم ديدم اينبار برم حتما يه نسخه ازش بر مي دارم
دوست آمريكاييه من مي گفت ميشه رانندگي كرد ولي دقيق نمي دونم و من كردم ولي كسي جلوم رو نگرفت كه گواهينامه بخواد و فكر كنم گفت تا مدت اعتبار گواهينامه بين المللي ميشه ازش استفاده كرد
خوشحالم كه مي بينم مسافراي شيكاگو زياد شدن به Windy City خوش اومدين

2010AS9500

تشکر کنندگان: gadfly ، maaref ، najibi ، free_free ، Pani2010 ، jilibo ، AmericanHamid ، California ، maryam58
(2011-09-06 ساعت 13:54)mitr.p نوشته:  الان پاسم همرام نیست
اما اون پایین پایین
برای شوهرم نوشته بود کلیرنس..اما برای من نوشته بود اگر ....چند کلمه اختصاری که نمیدونم چی بود

با سلام خدمت شما میترا خانم و تشکر از اطلاعات مفیدتون
مطلبی که اشاره کردید فکر میکنم مربوط به ویزای فرد وابسته هست و معنی اون کلمات اختصاری این هست که برنده وابسته هیچگاه نباید قبل از برنده اصلی وارد امریکا بشه
زیر ویزای همسر من هم که برنده وابسته به برنده اصلی (من) هستند همون ...if رو نوشته
در گیت ورودی فرودگاه هم فکر میکنم میبایست ابتدا ویزای برنده اصلی مهر بخوره و بعد پاسپورت نفرات بعدیو چک کنن
موفق باشید
(2011-09-07 ساعت 09:45)mn238 نوشته:  سلام بر همگی
با سرچ در شرکت های هواپیمایی به نظر می رسه هواپیمایی اتریش کمترین قیمت رفت و برگشت را به امریکا داشته باشه. سوال اینجاست که آیا با استفاده از این ایرلاین نیاز به ویزای ترانسفر اتریش هست؟
و آیا این شرکت در تهران دفتر دارد و با داشتن اسکن و پرینت بلیط می توان ارز دولتی تهیه کرد؟

دوست عزیز ارزونترین قیمتها مربوط میشه به ایرفلوت و بعد از اون آلیتالیا
البته اگر به مقصد شما پرواز مستقیم داشته باشند
برای ایرلاینهای اروپایی نیازی به ویزای ترانزیت ندارید
حداقل برای لوفتانزا که دوستم رفت و ایرفلوت که خودم میخواهم بروم مطمئنم
مگر اینکه قصد خروج از فرودگاه و یا گیت پروازهای بین المللی را داشته باشید
ضمنا جهت گرفتن ارز میتونید از همون اسکنتون استفاده کنید (البته با کمی چاشنی پارتی و یا شیرین زبونی ... )
هر ایرلاینی هم که از تهران پرواز داره یا در فرودگاه امام و یا در سطح شهر دفتر مرکزی داره و یا نمایندگیش دست یکی از آژانسهای معروفه که میتونید از اولین آژانس هواپیمایی توی مسیرتون سوال کنید
در اونجا میتونید پرینتتون رو مهر کنید و یا احیانا تیکت براتون صادر کنن
موفق باشید
تشکر کنندگان: mitr.p ، behzadb57 ، free_free ، najibi ، jan ، maaref ، AmericanHamid ، tata63 ، California ، maryam58
(2011-09-07 ساعت 09:45)mn238 نوشته:  سلام بر همگی
ارزون بودن قيمتش را نميدونم ولي در تهران دفتر دارند (يعني فكر كنم دفتر لوفت هانزا به نمايندگي از اونها كار ميكنه) شماره اش هست: 88734190Big Grin
2012, Bay Area, CA
تشکر کنندگان: gadfly ، behzadb57 ، najibi ، Pani2010 ، maaref ، California ، maryam58

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان