کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2011-09-12 ساعت 23:30)najibi نوشته:  از بین هواپیمائی قطر و ترکیش کدوم بهتره؟ اگه هر کی اطلاع داره ممنون میشم جواب بده با دلیل لطفا.
با مقایسه قیمت ها و هواپیمائی های مختلف ما احتمالا با ترکیش میخواهیم بریم واشینگتون دی سی,1033000 تومان. دوستان چه نظری دارید؟

منم با شما هم عقیده ام برای شیکاگو
933$

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
تشکر کنندگان: free_free ، AmericanHamid ، maaref ، nahid.t
سلام دوستان، ما الان 11 روزه که شیکاگو هستیم، ولی هنوز هیچی برامون نیومده، حتی نامه خوشامد!!!! به نظرتون کاری باید بکنیم؟ چون تا ssn نیاد نمیتونیم گواهی نامه هم بگیریم، درسته؟
تشکر کنندگان: Hornet ، behzadb57
(2011-09-13 ساعت 00:04)behzadb57 نوشته:  
(2011-09-12 ساعت 23:30)najibi نوشته:  از بین هواپیمائی قطر و ترکیش کدوم بهتره؟ اگه هر کی اطلاع داره ممنون میشم جواب بده با دلیل لطفا.
با مقایسه قیمت ها و هواپیمائی های مختلف ما احتمالا با ترکیش میخواهیم بریم واشینگتون دی سی,1033000 تومان. دوستان چه نظری دارید؟

منم با شما هم عقیده ام برای شیکاگو
933$

ولي به من با هيچكدوم از پرواز هايي كه شما گفتيداين قيمت ها را ندادن همه 1600000تومان بود براي شيكاگو هم همينطور
تشکر کنندگان: sare ، behzadb57

نجیبی جان سلام
بی برو برگرد قطری بهتره
اولا اینکه 5 ستاره است و ترکیش 4 ستاره
دوما اینکه قیمتهاش مناسبتره از ترکیش
سوم اینکه قطری بزرگترین صندلیهای کلاس پروازی اکونومی رو در دنیا داره
برخورد مهمانداران و پذیرایی قطر رو اگر بگیرید 10 ترکیش 7 هست
کلا از هر نظری که بخوای حساب کنی بین ایرلاینهایی که در دسترس ما هستند برای سفر قطر بهترین ایرلاین دنیاست
ضمنا اگر با خودت فکر میکنی که اگر قطر کیفیتش بالاتره چرا ترکیش گرونتره؟
به این دلیله که از پارسال ترکیش به عنوان بهترین ایرلاین اروپایی انتخاب شد و بعد از اون قیمتهاشو 40% گرون کرد
قبلا قطر گرونتر بود
ولی بعد از این همه توضیح باید بگم که ایرلاینهای مناسبتری از نظر قیمتی هم هستند که احتمالا چون شما وضعتون خوبه بدردتون نمیخورن Wink
موفق باشید
تشکر کنندگان: satusa ، sare ، یاشار و ماری ، najibi ، Ehsan2011 ، AmericanHamid ، California ، maryam58
(2011-09-12 ساعت 17:50)vahidvm60 نوشته:  
(2011-09-12 ساعت 16:25)یاشار و ماری نوشته:  دوستانی که قراره سفرشون رو از تهران شروع کنند سری به لینک زیر بزنند.
هواپیمایی کا ال ام قیمت هاش رو پایین آورده.
http://www.klm.com/travel/ir_en/plan_and.../index.htm
پروازهاش به آمریکا حدود 700-800 دلار شده
امیدوارم به دردتون بخوره
سلام و تبریک به مناسبت کلیرتون
من چک کردم هم برای قطر و هم برای KLM قیمتها فرقی نکرده بود
یاشارجان شما خودت چک کردی و تاریخ یا پروازیو برای آمریکا پیدا کردی که 700-800 دلار باشه یا به اون پروموشن توی home page کا ال ام اکتفا کردی؟
من برای اواخر نوامبر لوس آنجلس رو چک کردم نفری 1500-1600 دلار بود.
قطری هم همون 1200 من از دفتر خودش قیمت گرفتم تو سایت هم زد 1200
اینا همش تبلیغاته به نظرم
شایدم من اشتباه چک میکنم
موفق باشید
(2011-09-12 ساعت 13:47)satusa نوشته:  دوستاني كه در شرف تهيه بليط هستند. هواپيمايي قطري از امروز 12 سپتامبر تا 14 سپتامبر فروش فوق العاده داره و 25 درصد تخفيف ميده. تاريخ پرواز بايد از 19 سپتامبر تا 7 دسامبر و يا از 16 ژانويه تا 31 مارس باشه. البته شرايط تغيير و ابطال بليط كمي متفاوت و جريمه هاي مربوطه بيشتر از بليط معمولي است.

http://www.qatarairways.com/global/en/sp...8600000521

نه دوست عزيز قيمت قطري فرق ميكنه. البته همونطور كه گفتم بايد بليط دو طرفه باشه و همه مسيرها توي اون بازه زماني كه گفتم باشه در غير اينصورت مشمول حراج نميشه و قيمت هاي غير حراج رو مياره.
به عنوان مثال بليط رفت و برگشت هيوستون در حالت عادي حدود 1400 دلار هست در حاليكه با اون شرايط قيمت حدود 1170 دلار ميده.

براي klm هم اون قيمتهايي كه دوستمون گفتند ظاهرا براي يكطرفه هست و دوطرفه بيشتر هست.
تشکر کنندگان: behzadb57 ، یاشار و ماری ، najibi ، vahidvm60 ، Hornet ، Ehsan2011 ، maryam58
(2011-09-13 ساعت 08:24)jilibo نوشته:  سلام دوستان، ما الان 11 روزه که شیکاگو هستیم، ولی هنوز هیچی برامون نیومده، حتی نامه خوشامد!!!! به نظرتون کاری باید بکنیم؟ چون تا ssn نیاد نمیتونیم گواهی نامه هم بگیریم، درسته؟

براي SSN اقدام كنين معمولا يك هفته بعد دستتونه
حتما امروز فردا اقدام كنين

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
تشکر کنندگان: sare ، najibi ، Hornet ، jilibo ، Ehsan2011 ، tata63 ، California ، maryam58
سلام دوستان
مقصد ما هم احتمال خيلي زياد تگزاس- هيوستون خواهد بود. خوشحال مي شويم با دوستاني كه با ما هم مقصد هستند و يا اونجا هستند در ارتباط باشيم.

ضمنا سوالي هست كه هميشه در مورد تغيير آدرس مطرح ميشه و چندين بار پاسخ داده شده است. ولي من سوالم راجع به عدم تغيير آدرس هست كه كمتر مطرح شده:

آدرسي كه ما اعلام كرديم آدرس دقيق و مطمئني مربوط به داكوتاي شمالي هست، كه البته در فرم 9 سوالي گفتيم احتمالا شيكاگو ميريم ولي برنامه مون عوض شد و ورود و اقامت ما هيوستون تگزاس خواهد بود. با توجه به اينكه در هيوستون آشنايي نداريم و در بدو ورود هم احتمالا هتلي-متلي جايي هستيم و آدرس مشخصي نداريم،
1. آيا بهتر است توي فرودگاه آدرس رو عوض نكنيم و همون قبلي بمونه و مدارك رو بعدا اون آشنامون با پست سريع برامون بفرسته؟
2. اگر آدرس رو عوض نكنيم با توجه به اينكه دو ايالت مختلف هست و اينكه مدارك رو هم با پست معمولي توي صندوق مياندازند امكان تاخير بيش از حد و يا قاطي پاتي شدن و گم و گور شدن و .... هست يا خير؟ چه توصيه اي مي كنيد؟

3. با توجه به اينكه ssn براي روزهاي اول و كارهاي اوليه خيلي مهم هست اگر آدرس رو عوض نكنيم آيا در صورت مراجعه به اداره ssn هيوستون مي تونيم دريافت كنيم يا معطلي بيش از حد خواهد داشت و بايد برود داكوتا و ....؟ و در اينصورت آيا بهتر است آدرس رو عوض كنيم و يه آدرس از هيوستون بدهيم؟

ممنون.
تشکر کنندگان: gadfly ، Hornet ، sepinod ، AmericanHamid ، California
(2011-09-13 ساعت 09:27)satusa نوشته:  نه دوست عزيز قيمت قطري فرق ميكنه. البته همونطور كه گفتم بايد بليط دو طرفه باشه و همه مسيرها توي اون بازه زماني كه گفتم باشه در غير اينصورت مشمول حراج نميشه و قيمت هاي غير حراج رو مياره.
به عنوان مثال بليط رفت و برگشت هيوستون در حالت عادي حدود 1400 دلار هست در حاليكه با اون شرايط قيمت حدود 1170 دلار ميده.

براي klm هم اون قيمتهايي كه دوستمون گفتند ظاهرا براي يكطرفه هست و دوطرفه بيشتر هست.

سلام
من برای اینکه خیال همه راحت بشه امروز رفتم آژانس ته و توی موضوع رو در آوردم

1- قطری:
درسته 25% آف داره تا فردا و همونطور که ساتوسا گفته باید رفت و برگشت در همون رنج زمانی باشه. و اگر بخواین برگشتتون رو عوض کنید جریمش خیلی بیشتر میشه

2- KLM
این هم آف داره ولی مثلا فکر نکنید که نصف قیمت شده. پرواز تهران-آمستردام-لوس آنجلس که مثلا بوده 1600 دلار الان شده 1550 دلار
اون چیزیم که تو سایتش زده از 750 دلار مشخصا مسیر آمستردام - لوس آنجلس هست و شما باید مسیر تهران _ آمستردام رو که در حدود 800 دلار هست به اون اضافه کنید.
کلا هر چی کشور مبدا به هلند نزدیکتر باشه آف یه مقداری بیشتر محسوسه براشون. ولی خوب کلا آفش 10% هم نمیشه و چیزی که توی سایت نوشته همون مسیر بعد از استاپتون در آمستردام هست

کلا میگفت که ایرلاینهایی که وضع مالیشون بهتره برای بعد از سپتامبر که لوسیزن هست تا کریسمس که مسافرت کمتری به آمریکا انجام میشه از این تخفیفهای 10 تا 20 درصدی میدن

ولی خوب بازم میگم ایرفلوت برای مسیر تهران - مسکو - لوس آنجلس کلا قیمتش 750 دلاره

موفق باشید

ما بلیط نیویورک را با هواپیمایی اتریش گرفتیم رفت و برگشت برای 12 اکتبر 880 دلار. خوب است دوستان سری هم به سایت هواپیمایی اتریش بزنند و اگر شهر مقصد این امکان را بدهد از RED TICKET این هواپیمایی که در کلاس اکونومی است و قیمت های باور نکردنی ارائه می دهد استفاده کنند. فقط اینکه دفتر تهران این هواپیمایی این نوع بلیط را ندارد و باید اینترنتی و از طریق کارت اعتباری خریداری شود. جالب اینکه قیمت این بلیط در دو روز اخیر برای تاریخ سفر ما پائین تر هم آمد و الان در حدود 840 دلار است.
دوستان سلام
ما مقصدمون برای اولین سفر سن خوزه هست. می خواستم سوال کنم که ایا حدود یک ماه برای گرفتن گرین کارت وشماره سوشیال زمان کافیه ؟
از دوستانی که بخصوص سن خوزه هستن ممنون می شم که راهنمایی کنن .
به امید موفقیت همه دوستان
تشکر کنندگان: behzadb57 ، golesang ، یاشار و ماری ، HOMAYON53 ، maryam58
سلام به دوستان عزيز
يه سئوال فني
به نظرتون چند روز قبل از اكسپاير شدن ويزا بايد براي سفر اقدام كرد ؟
يك روز ، 2 روز ، 3 روز ، 4 روز ، يك هفته يا ...
ممنون ميشم راهنمائي كنين ، چون مي خواستم براي رزرو بليط اقدام كنم
ارادتمند همه دوستان گل
تشکر کنندگان: maaref ، vahidvm60 ، Hornet ، HOMAYON53 ، tata63 ، California
(2011-09-14 ساعت 12:25)sare نوشته:  سلام به دوستان عزيز
يه سئوال فني
به نظرتون چند روز قبل از اكسپاير شدن ويزا بايد براي سفر اقدام كرد ؟
يك روز ، 2 روز ، 3 روز ، 4 روز ، يك هفته يا ...
ممنون ميشم راهنمائي كنين ، چون مي خواستم براي رزرو بليط اقدام كنم
ارادتمند همه دوستان گل
سلام sare عزیز
شما تا آخرین ساعت هم میتونید وارد آمریکا بشید. ولی من بودم ریسک نمیکردم و چندروز زودتر "دست کم 10 روز " زودتر بلیط میگرفتم . باید یک تلرانسی برای اتفاقات پیش بینی نشده در نظر بگیرید. فرض کنید خدای نکرده پرواز تون کنسل بشه . دیگه فرصتی برای پرواز جدید ندارید.

(2011-09-13 ساعت 08:24)jilibo نوشته:  چون تا ssn نیاد نمیتونیم گواهی نامه هم بگیریم، درسته؟

من و خانمم با ارائه #A و نشان دادن رسید اقدام برای دریافت SSN که در اون آدرس آپارتمانمون ذکر شده بود، برای دریافت گواهینامه اقدام کردیم. حتی اگه گواهی نامه هم نخواهید، می توانید از همان محل درخواست گواهینامه، State ID یا کارت شناسایی ایالتی بگیرید تا به عنوان یک کارت شناسایی همراه خود داشته باشید و پس از قبولی در امتحان آیین نامه و شهر همان را به گواهینامه تبدیل کنید.
کیس: 2011AS7XXX
نامه اول: هیچ وقت
کنسولگری: آنکارا
فرمهای سری اول: 07/08/2010
نامه دوم: 17/01/2011
مصاحبه: 16/02/2011
کلیرنس: 01/06/2011
اولين سفر: 01/07/2011 - تولیدو، اوهایو
جمع هزینه ها تا ابتدای سفر اول: 8000 دلار - 2 نفر
سفر دوم: 18/11/2011 - دالاس، تگزاس
تشکر کنندگان: یاشار و ماری ، najibi ، Hornet ، maaref ، behzadb57 ، vahidvm60 ، samadi2050 ، California
(2011-09-13 ساعت 17:10)mn238 نوشته:  ما بلیط نیویورک را با هواپیمایی اتریش گرفتیم رفت و برگشت برای 12 اکتبر 880 دلار. خوب است دوستان سری هم به سایت هواپیمایی اتریش بزنند و اگر شهر مقصد این امکان را بدهد از RED TICKET این هواپیمایی که در کلاس اکونومی است و قیمت های باور نکردنی ارائه می دهد استفاده کنند. فقط اینکه دفتر تهران این هواپیمایی این نوع بلیط را ندارد و باید اینترنتی و از طریق کارت اعتباری خریداری شود. جالب اینکه قیمت این بلیط در دو روز اخیر برای تاریخ سفر ما پائین تر هم آمد و الان در حدود 840 دلار است.

یکی از بهترین سایت ها برای چک کردن قیمت بلیط هواپیما، سایت onetravel.com هست، شما در این سایت مبدا و مقصد رو میگید، بهترین ایرلاین ها و یا ترکیب آنها را با قیمت و جزئیات پرواز ارائه میده.

سلام دوستان
من یک سوال راجع به پاکت زرد رنگ داشتم. وقتی که پاسمو از سفارت گرفتم زیاد به پاکت زرد رنگ دقت نکردم! ولی الان که دقت می کنم به نظر میاد در جایی که مهر خورده و روی اون ضربدر زدن یک مقدار فاصله ایجاد شده، دلیلش هم فکر می کنم به خاطر کم بودن مقدار چسب باشه.
همین منو یه مقدار نگران کرده، کسی از دوستان نظری در این باره داره؟
شماره کیس:2011AS00020XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی:May-2010
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه: May-2011
تاریخ دریافت کلیرنس: 09-SEP
تشکر کنندگان: golesang ، maaref ، Hornet ، behzadb57 ، California ، maryam58

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان