کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم DS-230
(2010-06-10 ساعت 00:00)golesang نوشته:  سلام من باز هم به کمکتون احتیاج دارم

در مورد کار شوهرم ما یه شرکتی داریم که هم به اسم منو شوهرمه هم شوهرم تو اون شرکت کارت کار داره به عنوان مدیر اما شرکت ما عملا کار نمیکنه ولی شرکتو نبستیم و هرماه شرکت داره مالیاتشو پرداخت میکنه و بیمه و تمام عوارضشو پرداخت میکنه و ما حسابدار داریم که تمام کارهای شرکت منظم و ردیفه ولی عملا کار نمیکنه و مدارک مالی شرکت هر ماه صفر رد میشه اما شغل اصلی شوهرم مغازه صرافی داره که اون شرکتش به نام ما نیست ما فقط یه قرارداد داریم که این مغازه به عنوان یکی از شعبه های اون شرکت مال شوهرمه و کارت کار شوهرم در این شرکت فقط 2 ساعت در روزه ما توی فرم فقط در مورد کار شوهرم همون مدیر بودن تو شرکت خودمونو نوشتیم و در مورد مغازه چیزی ننوشتیم چون نمیدونیم اگه بنویسیم همزمان هم تو شرکت به عنوان مدیره هم مغازه داره و اونجا هم مدیره چه جوری میشه ؟؟؟
لطفا راهنماییم کنید که هردو رو بنویسیم یا فقط یکی رو چون شرکت خودمون هر مدارکی بخوان میتونیم راحت بیاریم ولی از یه طرف ممکنه اگه بهمون کلیرنس بخوره بفهمن که شرکتمون درآمدی نداره و اون موقع بهمون شک کنن و برامون مشکل ساز بشه یا تو مصاحبه ممکنه مدارک در آمد شرکتو بخوان ؟؟؟؟یا کاری با این چیزا ندارن ؟؟؟
ضمنا شوهرم برنده اصلی میباشد

سرفراش عزیز من تو تاپیک مربوط به فرم 122 و تو تاپیک اشتباه در مدارک و راه حل های آن هم سوال پرسیدم لطفا اونجا هم لطفتو ازم دریغ نکن و جوابمو بده ؟؟؟
سلام
ببینید مساله اصلی که شما بهش توجه نکرده اید اینه که شما برنده شده اید! و حالا فقط باید اطلاعات خودتون رو اعلام کنید. قرار نیست دوباره تصمیم بگیرند که شما برنده بشید یا نه! توی مصاحبه فقط می خوان فرد رو ببینند، و کنترل کنند که ازلاعات درسته یا نه!
توی مصاحبه هم همه چیز بر اساس اعتماد پیش میره. مگر اینکه لابلای صحبت ها ی شما در مصاحبه متوجه بشوند که اطلاعات اعلام شده با اونی که شما گفتید مغایرت داره. در این صورت دیگه هیچ کس نمیتونه کمکتون کنه در اون لحظه.

پس اگر شوهر شما مشغول به کاری غیر از کار شرکت (عملا تعطیل) هست اونو به عنوان شغل معرفی کنند. مالیات و بیمه و ... در درجه چندم اهمیت قرار دارند.
فراموش نکنید که اعلام کردن یک شغل غیر فعال و اعلام نکردن صرافی (با توجه به حساس بودن کشورهای غربی به انتقال پول به/از ایران) خودش به سادگی یک دلیل قاطع برای رد کردن کیس شماست.
به هر کاری که مشغول هستند آن را اعلام کنند.
موفق باشید
(2010-06-09 ساعت 10:54)bita-p نوشته:  1-درمورد branch مگه نبايد شاخه نظامي نوشته بشه مثلا نيروي زميني يا هوايي........؟من نوشتم ground force اشتباهه؟بدون اشاره به سپاه
2-در مورد rank/posisionمن نوشتم soldier(سرباز)
3_درmigitary speciality/occupationمن نوشتمclerk-typist به نظر دوستان چه اصلاحاتي بايد انجام بدم؟ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

من اینها رو بر اساس ترجمه رسمی کارت پایان خدمت خودم نوشتم. وقتی برنچ رو توی ترجمه نوشته کانسکریپت، من برای پرهیز از عدم تطابق همونو نوشتم. (اتفاقا قبل از اینکه به ترجمه رجوع کنم من هم نوشته بودم س.پ.ا.ه. پ.ا.س.د.ا.ر.ا.ن !)
موفق باشید
تشکر کنندگان:
Conscript
تشکر کنندگان: User
پسر من 12 سالشه ايا بايد در فرم 230 تحصيلاتش نوشته بشه؟اگر اينطوره primery school بايد نوشته بشه؟degree رو چي بنويسيم؟ممنون از راهنماييتون
تشکر کنندگان:
(2010-06-12 ساعت 16:11)bita-p نوشته:  پسر من 12 سالشه ايا بايد در فرم 230 تحصيلاتش نوشته بشه؟اگر اينطوره primery school بايد نوشته بشه؟degree رو چي بنويسيم؟ممنون از راهنماييتون
سلام
primary school
جای degree رو هم خالی بگذارید
موفق باشید
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من با چه نرم افزاري بايد اين فرم DS-230 رو تايپ كنم؟؟؟با نرم افزار Adobe Reader 7.0 توي يه سري از فيلد ها اصلا نميشه نوشت و هر جا چيزي مينويسم يه علامت + هم خودش اضافه ميكنه!!!با نرم افزار Foxit Pdf Editor هم بر خلاف فرم DSP-122 كه خيلي خوب انجام شد دور فيلد هاي پاسخ هام يه مربع ميكشه(وقت پرينت)... اگه كسي مي تونه راهنماييم كنه يا يه نرم افزار جديد بهم معرفي كنه...با تشكر فراوان...
تشکر کنندگان:
سلام بچه ها حتما براي ثبت تاريخ ها دقت كنين (year-mm-dd )
جاي mm و dd اشتباه ننويسن
تشکر کنندگان: pariya2
دوستان پشت عکس 5 در 5 چه چیزی بنویسم ؟

من تنها میرم آمریکا و مجرد هستم بعضی از سوالات خالی میمونه چبزی ننویسم ؟
تشکر کنندگان:
(2010-06-13 ساعت 10:25)vahid tavassol نوشته:  دوستان پشت عکس 5 در 5 چه چیزی بنویسم ؟

من تنها میرم آمریکا و مجرد هستم بعضی از سوالات خالی میمونه چبزی ننویسم ؟

پشت عکس: اسم و فامیل و کیس نامبر و تاریخ تولد
طبیعی هست که بعضی جاها خالی بمونه
The secret to a rich life is to have more beginnings than endings
تشکر کنندگان: mr.amir
سلام پدر من بازنشسته ارتش و كارت باز نشستگي داره و كارت پايان خدمت ندارن ارتشيا 34 چي بايد نوشت ؟
قسمت 32 كارفرماهارو بايد اسم شخص بنويسه يا بنويسه ارتش كلأ؟
تشکر کنندگان:
من نيروي درياي بودم ناوبان دوم چي بايد بنويسم؟
(2010-06-04 ساعت 11:11)sarfarash نوشته:  
(2010-06-03 ساعت 20:05)shahramm نوشته:  سلام به همه دوستان
در فرم 230 اون قسمت که millitary نوشته ایا مربوط به سربازی هست و باید پر کنیم ؟(شماره 34)
من سربازی رفته ام این قسمتو چجوری پر کنم

برای branch باید بنویسی که وظیفه بودی یا رسمی! خوب ما که همه وظیفه بودیم میشه:
Conscript

رنک یا پوزیشن منظور درجه است:
از اینجا انتخاب کنید:
Captain
سروان
1st Lieutenant
2nd Lieutenant
ستوان یکم
ستوان دوم
Sergeant Major
سرگروهبان
Sergeant
گروهبان
Corporal
سرجوخه
Private
سرباز

تاریخ هم آغاز و پایان رو بنویسید.
شغل رو هم باید ببینید چیکاری داشته اید در سربازی.

موفق باشید.
کیس12XXX
دریافت نامه قبولی خرداد در منزل
ابوظبي
تاریخ ارسال فرمها:27 june
مصاحبه:4 jan
كليرنس:22 مارچ
دریافت ويزا:21 آپريل
تاریخ هجرت 2011 8 oct
محل اقامت سن حوزه
جمع تقریبی هزینه ها :15000 عكس+54000 پست TNT+هزينه واكسناسيون 2200 + 101000  ترجمه+هزینه سفر و سفارت و مدیکال 3ميليون تومان+ 1580 بلیط آمریکا
تشکر کنندگان:
سلام
من هم برنده شدم
2011as0001XXXX
دريافت درب منزل
تارخ دريافت 21 خرداد
تارخ ارسال از كونسولگري 29 آپريل
كنسولگري آنكارا
من مدرك لسانس كامپيوتر دارم چند تا سوال داشتم
1-در فرم d-122 شماره 6 تحصيلات
بايد هم لسانس و هم ديپلم را بنويسيم
با توجه به اينكه نظام جديد 3 ساله است و يك سال پيش دانشگاهي اينها را بايد به تفكيك بنويسيم؟ تاريخ شروع هم بايد از اول دبيرستان باشد؟
براي پيش دانشگاهي عنوان degree را چي بايد بنويسيم
2- آيا نياز است سابقه كاري را هم پر كنم؟
5 سال سابقه كار دارم ولي س سال و نيم از اين 5 سال به صورت قرار دادهاي 6 ماه در سازمان دولتي بوده ام كه بيمه رد نمي شده اما خودم بيمه را از طريق شركت خصوصي رد مي كردم براي اين مورد محل كار كدام مورد را بايد بنويسم.. يكسال و نيم هم رسمي
3-فرم 230 صفحه يك قسمت 12 present occuption بايد پست سازماني را فقط بنويسم؟
3- فرم 230 صفحه 4 قسمت30 ست محل كار اينجا هم با توجه به شرايطي كه بالا ذكر كردم به چه صورت بايد بنويسم ؟
و job title را بايد پست سازماني را بنويسم براي زماني كه استخدام بودم؟
4- فرم 230 صفحه 4 قسمت 34 كارت پايان خدمتم از نيروي درياي هست و لي به صورت امريه در سازمان دولتي سرباز بوده ام
فيلدهاي branch و rank/positon و military service/occuption را چي بايد بنويسم؟
5- آيا با پست dhl مي شود ارسال كرد چون شنيدم هر پستي كه موقع تحويل به گيرنده رسيد بخواهد قابل قبول نيست و dhl هم زنگ زدم رسيد مي خواهد چه كار بايد بكنم؟ پست عادي هم بيشتر از ماه طول مي كشه؟
6- با توجه به اينكه كونسولگري فرستنده نامه آنكارا هست مشكلي نداره كه در فرم كنسولگري را ابوظبي انتخاب كنم؟ و اينكه كداميك بهتره و راحتره؟
کیس12XXX
دریافت نامه قبولی خرداد در منزل
ابوظبي
تاریخ ارسال فرمها:27 june
مصاحبه:4 jan
كليرنس:22 مارچ
دریافت ويزا:21 آپريل
تاریخ هجرت 2011 8 oct
محل اقامت سن حوزه
جمع تقریبی هزینه ها :15000 عكس+54000 پست TNT+هزينه واكسناسيون 2200 + 101000  ترجمه+هزینه سفر و سفارت و مدیکال 3ميليون تومان+ 1580 بلیط آمریکا
تشکر کنندگان: mr.amir
(2010-06-12 ساعت 23:12)Sooshians نوشته:  سلام دوستان من با چه نرم افزاري بايد اين فرم DS-230 رو تايپ كنم؟؟؟با نرم افزار Adobe Reader 7.0 توي يه سري از فيلد ها اصلا نميشه نوشت و هر جا چيزي مينويسم يه علامت + هم خودش اضافه ميكنه!!!با نرم افزار Foxit Pdf Editor هم بر خلاف فرم DSP-122 كه خيلي خوب انجام شد دور فيلد هاي پاسخ هام يه مربع ميكشه(وقت پرينت)... اگه كسي مي تونه راهنماييم كنه يا يه نرم افزار جديد بهم معرفي كنه...با تشكر فراوان...

دوستان ميشه كسي به من بگه با چه نرم افزاري فرم DS-230 رو توش تايپ كرده؟ ):
تشکر کنندگان:
(2010-05-26 ساعت 13:46)ehsan_gh نوشته:  
(2010-05-25 ساعت 23:40)ehsan_gh نوشته:  دوستان، قسمت 39 فرم 230 رو چه آدرسی باید بنویسیم؟ منظور از petitionerکیه؟

Sad کسی اینجا نیست؟ کسی این فسمت رو مگه پر نکرده؟؟؟

manzur shakhse barande shode dar lottery hast va bayad esm va adress e barandeye asli ro benevisid.man khodam shakhsan in ghaziaro telephoni az kcc porsidam.agar moteahel ham hastin baraye afrade digare khanevade ham esme barandeye asli ro benevisid.
تشکر کنندگان:
سلام

بند 32 در مورد کار نوشته ده سال گذشته اگه کارمون شروعش قبل از ده سال باشه میتونیم جای قسمت تاریخ شروع کار خط تیره بزاریم یا از همون 2000 که میشه ده سال قبل بنویسیم چون شوهر من خیلی کارش عوض شده و کاری رو که در ده سال قبل داشته یادش نمیاد شروعش از کی بود از سال 2002 رو نوشتیم و لی کار قبلیش رو یادش نمیاد شروعش از کی بود و اینکه مدارکی هم در مورد اون کارش نداره لطفا راهنمایی کنید چه جوری بنویسیم و اینکه مدرکی نداریم باید چیکارکنیم به کی سی سی ایمیل بزنیم راه حل چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شماره کیس: 2011AS00035xxx
کنسولگری:بخارست
تاریخ مصاحبه: 9 آگوست 2011
تاریخ دریافت کلیرنس:01 سپتامبر
تاریخ دریافت ویزا:6 سپتامبر
تاریخ ورود به آمریکا:15 فوریه 2012
تاریخ دریافت سوشیال:24 فوریه
خدایا من در کلبه فقیرانه خود چیزی را دارم که تو در عرش کبریاییت نداری من چون تویی دارم و تو چون خودی نداری
تشکر کنندگان:
(2010-06-16 ساعت 11:47)ravian نوشته:  سلام به دوستان و مدیران عزیز و با حوصله
اگه کسی شغل آزاد داشته باشه یعنی کارفرما نداشته باشه باید توی فرم 230 چی بنویسه ؟ من کارم تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری کامپیوتر هست البته مغازه ندارم و بیشتر توی خونه کار میکنم چند تا شرکت هم هستند که کارهای خودشونو به من میدن ولی استخدامشون نیستم .
البته خودم به صورت خویش فرما حدود 4 ساله که بیمه رد میکنم.
توی یک آموزشگاه کامپیوتر هم به صورت حق التدریسی درس میدم البته دیپلمم هم برنامه نویسی کامپیوتره.ولی هیچ وقت استخدام هیچ جایی نبودم لطفا من را راهنمایی کنید که در قسمت 32 فرم 230 چی باید بنویسم
در ضمن اینکه پرسیده در امریکا چه شغلی میخواهید داشته باشید را چی باید نوشت ؟
از محبت همه دوستان بی نهایت سپاسگزارم
دوستان اگه لطف کنید و جواب منم بدید ممنونتون میشم .و همینطور از مدیران محترم خواهش میکنم یه جوابی محض رضای خدا بنویسند دست شما درد نکنه

پرسیدن یک سوال در چند تاپیک خلاف مقررات مهاجرسراست لطفا فقط در یک تاپیک پیگیر جواب باشید. در تاپیک سوالات 2011 جوابتون رو دادم
شماره کیس: 2010AS00027XXX
کنسولگری: Ankara
مصاحبه: Aug-2-2010
دریافت ویزا:روز مصاحبه
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، frozen mind ، User ، ravian

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان