کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم DS-230
(2010-06-16 ساعت 03:04)golesang نوشته:  سلام

بند 32 در مورد کار نوشته ده سال گذشته اگه کارمون شروعش قبل از ده سال باشه میتونیم جای قسمت تاریخ شروع کار خط تیره بزاریم یا از همون 2000 که میشه ده سال قبل بنویسیم چون شوهر من خیلی کارش عوض شده و کاری رو که در ده سال قبل داشته یادش نمیاد شروعش از کی بود از سال 2002 رو نوشتیم و لی کار قبلیش رو یادش نمیاد شروعش از کی بود و اینکه مدارکی هم در مورد اون کارش نداره لطفا راهنمایی کنید چه جوری بنویسیم و اینکه مدرکی نداریم باید چیکارکنیم به کی سی سی ایمیل بزنیم راه حل چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لطفا جواب من رو هم بدید
شماره کیس: 2011AS00035xxx
کنسولگری:بخارست
تاریخ مصاحبه: 9 آگوست 2011
تاریخ دریافت کلیرنس:01 سپتامبر
تاریخ دریافت ویزا:6 سپتامبر
تاریخ ورود به آمریکا:15 فوریه 2012
تاریخ دریافت سوشیال:24 فوریه
خدایا من در کلبه فقیرانه خود چیزی را دارم که تو در عرش کبریاییت نداری من چون تویی دارم و تو چون خودی نداری
تشکر کنندگان:
(2010-06-16 ساعت 16:35)golesang نوشته:  
(2010-06-16 ساعت 03:04)golesang نوشته:  سلام

بند 32 در مورد کار نوشته ده سال گذشته اگه کارمون شروعش قبل از ده سال باشه میتونیم جای قسمت تاریخ شروع کار خط تیره بزاریم یا از همون 2000 که میشه ده سال قبل بنویسیم چون شوهر من خیلی کارش عوض شده و کاری رو که در ده سال قبل داشته یادش نمیاد شروعش از کی بود از سال 2002 رو نوشتیم و لی کار قبلیش رو یادش نمیاد شروعش از کی بود و اینکه مدارکی هم در مورد اون کارش نداره لطفا راهنمایی کنید چه جوری بنویسیم و اینکه مدرکی نداریم باید چیکارکنیم به کی سی سی ایمیل بزنیم راه حل چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لطفا جواب من رو هم بدید

سلام گلسنگ عزیز،
از همون 2000 بنویس، حالا که نه یادتون میاد، و نه مدرکی دارین، همون 2000 رو بنویسین.
موفق باشید
تشکر کنندگان: R.F
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت همه علما و مجتهدین و فقهای لاتاری
مساله

اگر زید یا عمری (همان ایکس و ایگرگ خودمان) مدرک مهندسی فنی داشته باشند ولی سهوا در قسمت عنوان مدرک تحصیلی بنویسند B.S بنا براحتیاط واجب چه احتاط مستحبی باید انجام دهند؟
تکلیف چیست؟Big Grin
Rolleyes
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان:
(2010-06-17 ساعت 15:46)free_free نوشته:  با سلام و عرض خسته نباشید خدمت همه علما و مجتهدین و فقهای لاتاری
مساله

اگر زید یا عمری (همان ایکس و ایگرگ خودمان) مدرک مهندسی فنی داشته باشند ولی سهوا در قسمت عنوان مدرک تحصیلی بنویسند B.S بنا براحتیاط واجب چه احتاط مستحبی باید انجام دهند؟
تکلیف چیست؟Big Grin
Rolleyes

زید باید عمر را بزند! Smile

خیلی مساله مهمی نیست. مهم اینه که یک مدرک دانشگاهی دارید.

موفق باشید
تشکر کنندگان: free_free
قابل توجه همه دوستان لاتاری اینو بخونید:

Using The enclosed self_adhevise retutne address lable Immediately send This form along with form DS-230 to::...

این متن بالای فرم ds-122 نوشته شده است و بخوبی گفته که از زمانی که نامه رو گرفتین بی درنگ اون فرم ها پر کرده و برای ما ارسال کنید.
من فکر میکنم نتیجه اخلاقی که میشه گرفت اینه که دوستان هرچه زودتر فرم هاشون رو بفرستن و اگه فرض رو براین بگیریم که kcc همه فرم ها یی رو که دریافت میکنه بر اساس تاریخ دریافت مرتب میکنه و بهشون رسیدگی میکنه(کارنت شدن) میشه گفت که یکی دیگه از رازهای کارنت شدن رو کشف کردیم.
دلیل دیگه اینکه تو نامه نوتیفیکیشن هم نوشته شده است که اگر برنده به تمامی دستورات دقیق عمل کنه شانس خودشو برای گرفتن ویزا بشدت افزایش میده.

امیدوارم که علما ، فقها ،مجتهدین لاتاری روی این مطلب نظر بدن و بازش کنن.

ممنونم
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: b!ta
(2010-06-18 ساعت 11:15)free_free نوشته:  قابل توجه همه دوستان لاتاری اینو بخونید:

Using The enclosed self_adhevise retutne address lable Immediately send This form along with form DS-230 to::...

این متن بالای فرم ds-122 نوشته شده است و بخوبی گفته که از زمانی که نامه رو گرفتین بی درنگ اون فرم ها پر کرده و برای ما ارسال کنید.
من فکر میکنم نتیجه اخلاقی که میشه گرفت اینه که دوستان هرچه زودتر فرم هاشون رو بفرستن و اگه فرض رو براین بگیریم که kcc همه فرم ها یی رو که دریافت میکنه بر اساس تاریخ دریافت مرتب میکنه و بهشون رسیدگی میکنه(کارنت شدن) میشه گفت که یکی دیگه از رازهای کارنت شدن رو کشف کردیم.
دلیل دیگه اینکه تو نامه نوتیفیکیشن هم نوشته شده است که اگر برنده به تمامی دستورات دقیق عمل کنه شانس خودشو برای گرفتن ویزا بشدت افزایش میده.

ممنونم

کارنت شدن ربطی به فرستادن فرم نداره. حتی اگه کسی فرم هاشو نفرسته شمارش کارنت میشه اما نمیتونه مصاحبه بره چون فرمی نفرستاده.
من فکر میکنم تاریخ مصاحبه های بولتن هر ماه رو بر اساس تاریخ دریافت فرم ها تعیین می کنند.
شماره کیس: 2010AS00027XXX
کنسولگری: Ankara
مصاحبه: Aug-2-2010
دریافت ویزا:روز مصاحبه
تشکر کنندگان: free_free ، b!ta
من چند تا سئوال در مورد فرم یس 230 داشتم اگر جوابم بدید ممنون می شوم
1) در سوال 2 چه باید بنویسم ؟ (من ازدواج کرده ام) اسم قبلی همسزم رو بنویسم قبل از ازدواح؟
2) دز سئوال 30 همسزم در سن 14- 16 دبی بوده لازم هست که این رو بنویسم ؟
3) در قسمت 33 با توجه به اینکه همسزم تا 16 سالگی در کویت بوده باید بنویسم اسم مدزسه اش در کویت؟ ولی مدرکی از مدزسه کویت نداریم.
4) در قسمت 39 چه بنویسم ؟ داداش همسزم برای ما در خواست لاتاری داده بود در آمریکا
5) جواب همه سئولات 40 no می شود؟
6) سئوال 43a , 43b را چه بزنم؟
7) در قسمت 31a با توجه به اینکه همسزم در لاتاری برنده شده وقتی فرم را برای خودم پر می کنم اسم همسزم را باید بنویسم آی همسزم فقط باید اسم من را در فرم خودش در این قسمت وارد کند؟
تشکر کنندگان:
با عرض سلام خدمت همه دوستان و علاقه مندان به امریکا
من کل این انجمن را زیرا رو کردم، واقعا جواب خیلی از سوالاتم را گرفتم، اما یه چندتایی سوال برام مونده، دوستان لطف کنند راهنمایی کنند:

اول اینکه من از سربازی معاف شدم ( قضیه جبهه پدر) ولی دوران آموزشی را کامل سپری کردم بعد ترخیص شدم، حالا قسمت 34 چیکار کنم، بزنم NO ، بعدا مشکلی پیش نمیاد ؟
2- یکه دیگه هم این که فامیل من از 2 کلمه ست، ولی اکثرا با یک کلمش صدام می کنند، این اسم و فامل را میشه تو قسمت دوم نوشت ؟؟؟؟ ( همونی که صدام می کنند نه فرم کاملش را )
3- من هنگام ثبت نام اسم پدر و مادرم را قید نکردم، به نظر شما چی برای قسمت 31a,31b بنویسم ؟؟؟ 31a را N/A بزنم و تو b اسمشونا بنویشم ؟؟؟ یا کلا هر 2تاشو N/A بزنم ؟؟؟
باز هم ممنون از راهنمایی ها تون، موفق باشید.Smile
یک سوال دیگه هم اضافه کنم، مربوط به قسمت 39

یکی از بچه ها از طریق KCC پیگیری کرده بود، (upm2006)، بهش جواب زیر را داده بودند، تو صفحه 7 همین تاپیک هستش، KCC گفته:
(Thank you for your inquiry.
The petitioner refers to the principal applicant in the Diversity Visa Program.
The DV Lottery Program is a self petitioned program.)
با توجه به این مطلب فکر می کنید که باست مشخصات برنده لاتری تو این قسمت نوشته بشه؟؟؟
اما چندجا خوندم که این مربوط به برندگان لاتری نیست ؟؟؟؟؟!!!!!!!!

لطفا با تجربه ها کمک کنند؟؟؟
امریکا میبینمتون - God Bless America

شماره کیس: 2011AS0000xxxx
تاریخ دریافت نامه قبولی: دیروز
محل دریافت: اصفهان
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:-
تاریخ کارنت شدن کیس :-
تاریخ دریافت نامه دوم:-
تاریخ مصاحبه:-
تاریخ دریافت ویزا :-
تشکر کنندگان: سامان صفایی
(2010-06-19 ساعت 00:59)mjh نوشته:  من چند تا سئوال در مورد فرم یس 230 داشتم اگر جوابم بدید ممنون می شوم
1) در سوال 2 چه باید بنویسم ؟ (من ازدواج کرده ام) اسم قبلی همسزم رو بنویسم قبل از ازدواح؟
2) دز سئوال 30 همسزم در سن 14- 16 دبی بوده لازم هست که این رو بنویسم ؟
3) در قسمت 33 با توجه به اینکه همسزم تا 16 سالگی در کویت بوده باید بنویسم اسم مدزسه اش در کویت؟ ولی مدرکی از مدزسه کویت نداریم.
4) در قسمت 39 چه بنویسم ؟ داداش همسزم برای ما در خواست لاتاری داده بود در آمریکا
5) جواب همه سئولات 40 no می شود؟
6) سئوال 43a , 43b را چه بزنم؟
7) در قسمت 31a با توجه به اینکه همسزم در لاتاری برنده شده وقتی فرم را برای خودم پر می کنم اسم همسزم را باید بنویسم آی همسزم فقط باید اسم من را در فرم خودش در این قسمت وارد کند؟

1-در ایران رسم نیست خانم ها بعد ازدواج فامیلیشون رو تغییر بدن. اما اگر همسر شما تغییر داده در سوال 1 نام قبلی و در سوال 2 نام بعد از ازدواج رو بنویسید. در غیر این صورت N/A بنویسید در جواب سوال 2.
2- اگر بعد از تولد 16 سالگی کمتر از 6 ماه در کویت بودند لازم نیست بنویسید.
3- از شما مدرک مدرسه نمی خواهند. بله اسم مدرسه رو بنویسید و در قسمت location اسم منطقه-شهر و کشور رو بنویسید آدرس دقیق لازم نیست.
4- اسم خودتون رو بنویسید مهم نیست چه کسی ثبت نام کرده.
5-باید با دقت بخونید شاید برای شما yes هم داشته باشه.
6- 43a: سوال بالایی رو (اگر مقیم آمریکا نبوده اید و سوشال سکیوریتی نامبر ندارید) No بزنید. سوال سمت چپ رو جواب ندین و سوال سمت راست رو yes بزنید و به سوال 43b yes جواب بدین.
7- در فرم خودتون اسم همسرتون و در فرم همسرتون اسم خودتون رو بنویسید.
شماره کیس: 2010AS00027XXX
کنسولگری: Ankara
مصاحبه: Aug-2-2010
دریافت ویزا:روز مصاحبه
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، User
(2010-06-18 ساعت 14:48)yas نوشته:  
(2010-06-18 ساعت 11:15)free_free نوشته:  قابل توجه همه دوستان لاتاری اینو بخونید:

ممنونم

کارنت شدن ربطی به فرستادن فرم نداره. حتی اگه کسی فرم هاشو نفرسته شمارش کارنت میشه اما نمیتونه مصاحبه بره چون فرمی نفرستاده.
من فکر میکنم تاریخ مصاحبه های بولتن هر ماه رو بر اساس تاریخ دریافت فرم ها تعیین می کنند.
و اینکه اگه دیر فرم ها رو ارسال کنید،احتمال این که بعد از اینکه کارنت شدین،دیر تر از کیس نامبر های مشابه تاریخ مصاحبتون رو تعیین کنن زیاد میشه
تشکر کنندگان:
دوستان جهت پر کردن فرم
"دیپلم تجربی " را به انگلیسی چی بنویسیم
تشکر کنندگان:
(2010-06-20 ساعت 22:13)amir1345 نوشته:  دوستان جهت پر کردن فرم
"دیپلم تجربی " را به انگلیسی چی بنویسیم
سلام
Course of Study رو بنویس : Experimental Sciences و Degree or diploma رو بنویس: High School Diploma

موفق باشید
تشکر کنندگان:
(2010-06-19 ساعت 01:06)M03N نوشته:  با عرض سلام خدمت همه دوستان و علاقه مندان به امریکا
من کل این انجمن را زیرا رو کردم، واقعا جواب خیلی از سوالاتم را گرفتم، اما یه چندتایی سوال برام مونده، دوستان لطف کنند راهنمایی کنند:

اول اینکه من از سربازی معاف شدم ( قضیه جبهه پدر) ولی دوران آموزشی را کامل سپری کردم بعد ترخیص شدم، حالا قسمت 34 چیکار کنم، بزنم NO ، بعدا مشکلی پیش نمیاد ؟
2- یکه دیگه هم این که فامیل من از 2 کلمه ست، ولی اکثرا با یک کلمش صدام می کنند، این اسم و فامل را میشه تو قسمت دوم نوشت ؟؟؟؟ ( همونی که صدام می کنند نه فرم کاملش را )
3- من هنگام ثبت نام اسم پدر و مادرم را قید نکردم، به نظر شما چی برای قسمت 31a,31b بنویسم ؟؟؟ 31a را N/A بزنم و تو b اسمشونا بنویشم ؟؟؟ یا کلا هر 2تاشو N/A بزنم ؟؟؟
باز هم ممنون از راهنمایی ها تون، موفق باشید.Smile
یک سوال دیگه هم اضافه کنم، مربوط به قسمت 39

یکی از بچه ها از طریق KCC پیگیری کرده بود، (upm2006)، بهش جواب زیر را داده بودند، تو صفحه 7 همین تاپیک هستش، KCC گفته:
(Thank you for your inquiry.
The petitioner refers to the principal applicant in the Diversity Visa Program.
The DV Lottery Program is a self petitioned program.)
با توجه به این مطلب فکر می کنید که باست مشخصات برنده لاتری تو این قسمت نوشته بشه؟؟؟

سلام دوست عزیز
سربازی رو همون NA بنویسید. بعدا تو مصاحبه اگر پرسیدند توضیح میدید.

اسم کامل رو بنویسید. همون نامی که توی پاسپورت دارید دقیقا عین اون رو. و اون اسم رو هم در قسمت دوم ننویسید اون قسمت بیشتر مربوط به تغییر نام هستش.

31 آ و 31 بی فقط برای همسر و فرزندان است. اگر مجرد هستید باید 31 آ و 31 بی رو NA بنویسید.
پتیشنر رو هم نام خودتون "برنده" بنویسید. (هر چند که ظاهرا ننوشتن اش هم مشکلی ایجاد نمی کنه!)

موفق باشید
تشکر کنندگان: M03N
با تشکر از پاسخ دوستان
سال دوم راهنمایی و اول دبیرستان را برای فرزندان به انگلیسی چی بنویسیم
تشکر کنندگان:
با تشکر و سپاس فراوان
جهت امضا فرم ها برای فرزندان 13 و 15 سال
فرزندان باید امضا کنند یا پدر یا مادر (یا برنده لاتاری )
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان