کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
لاتاری برنده شدم. برم آمریکا یا نرم؟
(2009-12-19 ساعت 17:59)@SH!M نوشته:  اين يه تصميم گيري كاملا ........

نکات جالبی را مطرح کردید...واقعا جای فکر داره

(2009-12-22 ساعت 09:08)alirezaapezeshki نوشته:  
(2009-12-19 ساعت 15:46)m.memari نوشته:  دوست عزيز من به شما...
دوست عزیز سلام از پاسخ ....
(2009-12-20 ساعت 01:12)hvm نوشته:  باید زندگی...
تشکر جواب بسیار بامعنائی بود.
Smile

برام یه سوال پیش اومده ....واقعا روزی که ثبت نام میکردید به این مسئله ها که عنوان کردید فکر نکرده بودید؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سوالی که این روزها ذهن هر متقاضی . برنده لاتاری را به خود معطوف می کند اینست که
آیا با توجه به نرخ د ل ا-ر 2600 تومانی آینده خوبی برای ما در ا م ری... وجود دارد یا خیر؟
خانواده ای که در اینجا سطح زندگی اش متوسط روبه بالا است ممکن است در ا م ر-ی ک ...در سطح ضعیف جامعه قرار بگیرد.
اینجا برای خودش برو و بیایی داشته است اما آنجا در خدمت دیگران گرفته شود.
مخارج و هزینه های سنگینی متحمل گردد و عاقبت آنچه نباید پیش آید ....پیش بیاید...یعنی پشیمانی ...
دوستان در صورت امکان اظهار نظر فرمایید
شماره کیس**2013AS000018-قبولی: 2 می-کنسولگری: ابوظبی-ارسال فرم ها26 می-کارنت شدن کیس13 آگوست-مصاحبه:اکتبر تغییر به ژانویه2012-شیرازبه کالیفرنیا--افراد كيس6 نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: steve ، opayamani ، ali234
(2012-09-12 ساعت 11:44)senemar نوشته:  سوالی که این روزها ذهن هر متقاضی . برنده لاتاری را به خود معطوف می کند اینست که
آیا با توجه به نرخ د ل ا-ر 2600 تومانی آینده خوبی برای ما در ا م ری... وجود دارد یا خیر؟
خانواده ای که در اینجا سطح زندگی اش متوسط روبه بالا است ممکن است در ا م ر-ی ک ...در سطح ضعیف جامعه قرار بگیرد.
مخارج و هزینه های سنگینی متحمل گردد و عاقبت آنچه نباید پیش آید ....پیش بیاید...یعنی پشیمانی ...

۱۰۰ موافقم و ذهن من هم خیلی‌ درگیره این مشغول ییات ذهنی‌ هست و خیلی‌ حقیقتاً نگران هستم مایی که برو بیایی داریم باسهٔ خودمون تو ایران کلی‌ زحمت کشیدیم بس کارو زندگمن هرچی‌ که ساختیم این چند ساله تو چند ماه که ارزشش افت کرده و به قول معروف هر روز تیکه‌های ریال‌ها میپره با این نرخ دلار و تورم،با نرخ ۲۵۰۰ و قطعا تا زمان رفتن بالای ۳۰۰۰ تومن چه عاقبتی در انتظارمان خواهد بود تو آمریکا.
شماره کیس:***2013AS00008 تاریخ رویت قبولی: 2 می 2012 کنسولگری:ابوظبی افراد كيس: 2 نفر مصاحبه:نیمهٔ June . ویزا : یک ضرب مقصد : لاس وگاس سفر نامه
پاسخ
تشکر کنندگان: hassan1358arab ، ali234 ، senemar ، arashdelta ، 3pideh ، immigrant2us ، Ario79
(2012-09-12 ساعت 12:08)mani.iht نوشته:  
(2012-09-12 ساعت 11:44)senemar نوشته:  سوالی که این روزها ذهن هر متقاضی . برنده لاتاری را به خود معطوف می کند اینست که...
۱۰۰ موافقم و ذهن من هم خیلی‌ درگیره این مشغول ییات ذهنی‌ هست....
قطعا همه ی بچه ها از این مقوله مستثنی نیستن و به نوعی درگیرن.به نظر بنده باید با خودمون در وهله اول روراست باشیم و هدفمون رو از مهاجرت مشخص کنیم...و قبول کنیم مسائلی وجود داره که دست ما نیست و به هر حال باید باهاش رو در رو بشیم...و بهتره انرژیمون رو برای ارتقای اون دسته از مسائلی صرف کنیم که قطعا مارو به موفقیت میرسونه و همه ازش مطلعیم.امیدوارم برای همه ی بچه ها آینده ی خوبی رقم بخوره Smile
2013AS4xxx
پاسخ
تشکر کنندگان: mani.iht ، achi686 ، manila ، rezagh ، ali234 ، senemar ، HB_USA ، immigrant2us ، HodHod Golestani
(2012-09-12 ساعت 11:44)senemar نوشته:  سوالی که این روزها ذهن هر متقاضی . برنده لاتاری را به خود معطوف می کند اینست که

شما برو بیات هم از پارسال تا الان نصف شده!!!اینو هم نمیتونی ببینی ؟؟ اگه بگی اینجوری نیست خداییش دروغ گفتی...این یه فرصته... قبول دارم اگه بخوای ریال ببری اونور دلار خرج کنی نصف وضع اینجارو هم نداری... با خودت سبک سنگین کن اگه تخصص و حرفه به درد بخوری نداری و اینجا از راه دلالی یا با پارتی بازی پول در میاری اونجا نرو که هیچی نمیشی ...ولی اگه تخصص یا حرفه ای داری و دنبال یه فرصت برای عوض کردن اوضاع هستی این همون فرصتس
2013AS000035XX Post :Abu Dhabi, Interview Date : February 2013
سفرنامه
پاسخ

۱۰۰ موافقم و ذهن من هم خیلی‌ درگیره این مشغول ییات ذهنی‌ هست و خیلی‌ حقیقتاً نگران هستم مایی که برو بیایی داریم باسهٔ خودمون تو ایران کلی‌ زحمت کشیدیم بس کارو زندگمن هرچی‌ که ساختیم این چند ساله تو چند ماه که ارزشش افت کرده و به قول معروف هر روز تیکه‌های ریال‌ها میپره با این نرخ دلار و تورم،با نرخ ۲۵۰۰ و قطعا تا زمان رفتن بالای ۳۰۰۰ تومن چه عاقبتی در انتظارمان خواهد بود تو آمریکا.
در جوابتان مطلبی را از کتابی فوق العاده می نویسم:
"دنباله رو دلت باش و شهامت دیدن رویا را داشته باش زیرا آنچه در رویا می بینی زندگی ات می شود.
چه رویایی را باید در رویا دید؟ نخستین پاسخی که قلبت می دهد حقیقی ترین پاسخ است. هنگامی که آن حقیقت را به خود بگویی، برای جهان آشکار می شود.
دنباله رو آنچه دوست داری باش. این همیشه سمت گیری درستی است. هنگامی که قصد و نیتت روشن باشد مسیر گشوده می شود. آن مسیر را بیاب. در آن باقی بمان. به خودت ایمان داشته باش.
هنگامی که جهت خود را گم می کنی به درون نگاه کن تا آن را دوباره بیابی. همواره همان جا خواهد بود. پس بگو: قلبم را می گشایم و خود را که از راستی سخن می گوید می شنوم. قلبم را می گشایم و خود را می بینم که راهش را می یابد."
موفق باشید.Big Grin
2013
The tragedy of life is not death but what WE LET die inside of us while we live
پاسخ
تشکر کنندگان: saljoogh ، 3pideh ، sohi ، Rouzbeh1976 ، immigrant2us ، pari pariaaa
آیا با توجه به نرخ د ل ا-ر 2600 تومانی آینده خوبی برای ما در ا م ری... وجود دارد یا خیر؟...
(2012-09-12 ساعت 12:08)mani.iht نوشته:  ... مایی که برو بیایی داریم باسهٔ خودمون تو ایران کلی‌ زحمت کشیدیم بس کارو زندگمن هرچی‌ که ساختیم این چند ساله تو چند ماه که ارزشش افت کرده و به قول معروف هر روز تیکه‌های ریال‌ها میپره با این نرخ دلار و تورم،با نرخ ۲۵۰۰ و قطعا تا زمان رفتن بالای ۳۰۰۰ تومن چه عاقبتی در انتظارمان خواهد بود تو آمریکا.
(2012-09-12 ساعت 12:38)amir0_0amir نوشته:  قطعا همه ی بچه ها از این مقوله مستثنی نیستن و به نوعی درگیرن.به نظر بنده باید با خودمون در وهله اول روراست باشیم و هدفمون رو از مهاجرت مشخص کنیم...
(2012-09-12 ساعت 13:18)enchantress_boy نوشته:  شما برو بیات هم از پارسال تا الان نصف شده!!!اینو هم نمیتونی ببینی ؟؟ اگه بگی اینجوری نیست خداییش دروغ گفتی...این یه فرصته... قبول دارم اگه بخوای ریال ببری اونور دلار خرج کنی نصف وضع اینجارو هم نداری... با خودت سبک سنگین کن اگه تخصص و حرفه به درد بخوری نداری و اینجا از راه دلالی یا با پارتی بازی پول در میاری اونجا نرو که هیچی نمیشی ...ولی اگه تخصص یا حرفه ای داری و دنبال یه فرصت برای عوض کردن اوضاع هستی این همون فرصتس
اگر قراره پول حاصل از یک سرمایه گزاری در ایران را ماه به ماه به دلار تبدیل کنن و برای شما بفرستن تا اونجا خرج کنی درسته. باید نگران باشی. ولی اگر قراره تشریف ببری اونور و کار خوب و درآمد متناسبی داشته باشی (یه جورایی هر چند از انصاف و مروت و جوانمردی به دوره) ولی باید خوشحال باشی برادرWink. دلار پر ارزش درمیاری و پس انداز می کنی. میاری اینور به کرور کرور ریال تبدیل می کنی. تنها اشکال این وضعیت اینه که ما هنوز چند ماهی تا تیک آف فاصله داریم و تو همین چند ماه افت ریال در برابر دلار باعث کاهش سرمایه ی اولیه ما میشه. یه سری چیزهای دیگه ای در مزمت وضعیت فعلی مملکت تو ذهنم هست که گفتنش باعث دردسر خواهد شد. ولی در مجموع هر چی این آخر کاری استرس و سختی هامون بیشتر بشه من یکی اراده ام برای رفتن و چسبیدن به اون آب و خاک مثل کنه بیشتر میشه.
پاسخ

یه سری به این لینک بزنین و با دقت همه پستهاشو بخونین.

http://mohajersara.com/thread-3699.html
برنده گرین کارت لاتاری 2010.
ساکن لوس آنجلس، کالیفرنیا.
پاسخ
تشکر کنندگان: 3pideh ، laili ، امیر مهاجر ، sodaye_aseman ، rouzbehdarvishi
if there is any doubt
think that is a SHOULD and act
پاسخ
تشکر کنندگان: گل نهال
سلام
راستش دوستان .من با خوشحالی ثبت نام کردم بعد شروع به تحقیق کردم یه چیزایی خوندم که پشیمون شدم مثلا تو آمریکا روزهای تعطیل حقوق ندارن یا سال اول مرخصی ندارن کلا کارها ساعتی هست عیدی ندارن سنوات خدمت ندارن هر چی در می آری مالیات و پول بیمه ماشین و بیمه درمانی اجاره خونه بدی تازه برای یه شغل ساده کلی رزومه پر کنی تازه آخرش مجبور می شی بری دیش واشر با ساعتی 8 اودلار
حالا ما که هنوز نه برنده شدیم نه رفتیم به نظر می رسه همین کارمندی تو ایران به صرفه تره !!!
نمی دونم می ارزه از رانندگی کیلویی اینجا و آینده قرمز کشور و دزدی پارت ی بازی و کلاه برداری و وووووو فرار کنیم بریم
اونوری ها خواهش می کنم یه جواب دندان شکن به ما بدن ما بتونیم تصمیم بگیریم از ما که گذشت بچمونو کجا بپرورونیم .
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام اگر اسم کسی در لاتاری دربیاد مراحلی که باید طی کنه چیه؟ کسی به من می گفت باید کسی را در آمریکا داشته باشی که ترا تایید کنه تا بعد از طی مراحلی گرین کارت را بگیری، آیا درسته؟ لطفا دوستان درست و حسابی حالیم کنند...با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-12-03 ساعت 15:55)rasti_110 نوشته:  با سلام اگر اسم کسی در لاتاری دربیاد مراحلی که باید طی کنه چیه؟ کسی به من می گفت باید کسی را در آمریکا داشته باشی که ترا تایید کنه تا بعد از طی مراحلی گرین کارت را بگیری، آیا درسته؟ لطفا دوستان درست و حسابی حالیم کنند...با تشکر

نه دوست عزیز... نیازی نیست که کسی رو اونجا داشته باشین....
C/N: 2013AS6XXX* مصاحبه:اپريل (ویزای یک ضرب)* سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: rouzbehdarvishi
(2013-01-26 ساعت 14:57)kopenhak84 نوشته:  سلام
دوستان ما بعد از برنده شدن که همه دوستان به اون اگاهی دارید با چه شور و شوغی پیگیر مراحل لاتاری طی ماه های گذشته بودیم که هزینه زیادی برای ما که چهار نفر بودیم در بر داشت .با این دلار لعنتی وبا این درامد الکی .بگذریم .هفته پیش رفتیم انکارا مصاحبه دادیم عالی بود هیچ نقص پرونده نشد 1500 دلار هزینه مدیکال شد 1320 دلار هم سفارت. خلاصه با هزینه تور هتل حتی غذا هم برای یک هفته با خودمون برده بودیم .چیزی نزدیک به 18 میلیون تومان خرجمون شد و برگشتیم غیر ازاون الافی توی انکارا که اصلا زمان نمیگذشت بچه ها خیلی اذیت شده بودند فقط کارمون شد بود پیاده روی توی بلوار اتاترک اخرش خیلی زجر کشیدیم . هرکس ما رو میدید میگفت نگران نباش میری آمریکا چند ماه کار میکنی جبران میشه .این مقدمات رو گفتم تا دیشب یک اشنائی خوبی توی آمریکا داریم که قرار بود بریم پیشش وکمکمون کنه روزهای اول راهمون بندازه .ایشون پسر دائی با جناق منه.با جناق من کیس ما رو بهش گفته بود. و ایشون با گشاده روئی با این که من تا حالا ندیدمش بنده خدا تقبل کرده بود. دیشب گفتیم یه زنگ بزنیم و خودمونو معرفی بکنیم و شرایط اونجا رو بپرسم . سرتونو درد نیارم . ایشون 15 ساله اونجاست سندیگو. مغازه تعمیر کامپیوتر داره بعد از احوال پرسی و پرسیدن کیس ما و و شرایطش گفت به نظر من نیاید اینجا اینجا مشکلات زیادی پیدا میکنید اول زبان ..گفت حتی اگه تافل رو هم گذروند باشید اینجا طور دیگه ای هست گفت شما باید یک سال اول رو از جیبتون بخورید و حساب و کتاب سر انگشتی کرایه خونه غذا و همه اون چیزهائی که طبیعی هستش والبته ارزون قیمت در محله های معمولی .حدود 3000 دلار در ماه خرج خانواده ما چهار نفر هستش. یعنی این یک سال که از جیبمون بخایم بخوریم به پول ایران در ماه میشه 10500000 تومان برای یک سال میشه126000000 میلیون تومان البته توهمین هین که داریم زبان اونجا میخونیم گفت اگه کارهای نظافت و و برای خانمم بچه داری و این جور کار ها که نیاز شدید به زبان نداره براتون پیدا کنم ماهی 800 دلار میتونید در امد داشته باشید البته خانم من کارشناس روان شناسی ودر محل کار خودش دارای پست بالا و خودمم کارشناس عمران دارم البته به تازگی گرفتم. البته من انتظار ندارم اونجا تا رفتیم فرش قرمز برامون پهن کنند. و تا حدودی میدونستم که چه خبره من سابقه رفتن به دانمارک رو دارم اما خانمم پیله کرده بود که بریم و گوش نمیکرد . این حرفای دوستمون توی آمریکا البته بنا به دوستی و دلسوزی بود میگفت با این ذهنیت بیاین اینجا توی آمریکا حتی برای آمریکا ئیها هم سخته و میگفت توی ایران اگه شرایط خوب و معمولی دارید ودر امد معمولی زندگیتونو نابود نکنید وبا این ذهنیت بیاین.. صحبت هاش مثل اوار روی سرمون خراب شد دیشب تا صبح نخوابیدیم وجواب این همه هزینه هارا رو چیکار کنیم دلسرد شدید شدیم انگیزه مونو از دست دادیم خانومم میگفت کاش نرفته بودیم ترکیه . حالا من این توضیحات رو دادم میخواستم ببینم کسی میتون کمک فکری بکنه ادامه بدیم ندیم. شاید این مطلب من به درد خیلی ها مثل خودم بخوره.ببخشید که زیاد حرف زدم
سلام دوست عزیز
اول از همه به خاطر اینکه مصاحبه تون به خیر و خوشی گذشته بهتون تبریک می گم.
راستش هرکسی از دیدگاه خودش به زندگی نگاه می کنه شاید برای ما که یه زوج جوون هستیم یه شروع تازه می تونه خیلی با ارزش باشه.
من اگه جای شما بودم یه روز وقت می ذاشتم و با همسرم رو یه کاغذ تموم داشته هام تو ایران و رو کاغذ میاوردم و بعد همه ی چیزهایی که ممکن تو امریکا هم به دست بیاد کنارش می ذاشتم شاید به یه دید بلند مدت نسبت به اینده تون تو ایران و مقایسه اش با امریکا راحت تر تصمیم بگیرید....
من به شخصه چیزهاای رو که فکر می کنم به دست میاد و می نویسم امیدوارم به کارتون بیاد....
اول از همه آمریکا یکی از پیشرفته ترین کشورهای دنیاست پس من به عنوان یه شهروند می تونم از این تکنولوژی بهره ببرم از تحصیل بگیرید تا مواد غذایی سالم!!!

توی آمریکا با تحقیقاتی که کردم با یکم صرفه جویی و برنامه ریزی خیلی خیلی زودتر از هرجای دیگه ای میشه در زمینه های مالی پیشرفت کرد فقط باید روش صحیحی در پیش گرفت!
تو ایران یه خونه و ماشین معمولی ارزوی 80 درصد جووناست در حالی که تو یه کشوری مثل امریکا حداقل نیازهای اولیه ات (با برنامه ریزی)خیلی خیلی زودتر از ایران به دست میاد با یکم دقت میشه فهمید یه امریکایی اگه بخواد می تونه لامبورگینیم به راحتی سوار شه!موضوع ماشین نیست موضوع اینکه با یکم صبر میشه هرچیزیو به دست اورد و خیلی چیزا از مرحله ی ارزو به هدف تبدیل میشن!
شما با پاسپورت امریکایی بدون ویزا و با ارزش پول بالای اون ها می تونید به بیشتر کشورای دنیا سفر کنید به نظر من این عالی ترین بخششه!دنیا زیر پاتون میاد.
و خیلی چیزهای دیگه....
ما هم مثل شما با خیلی ها صحبت کردیم و می دونیم حداقل سه چهارسال اول روزهای سختی در پیش ولی امید بهبود همیشه وجود داره.فقظ احتیاج به صبر و کمی تلاش داره.
امیدوارم هر تصمیمی که می گیرید براتون لبریز خیر باشه.
همیشه خدابا بنده هاش......!
2013as14xx،آنکارا، مصاحبه: دسامبر، سفرنامه کلیرنس:12بهمن(57روز)Big Grin
ویزا
پاسخ
(2013-01-26 ساعت 14:57)kopenhak84 نوشته:  سلام
دوستان ما بعد از برنده شدن که همه دوستان به اون اگاهی دارید با چه شور و شوغی پیگیر مراحل لاتاری طی ماه های گذشته بودیم که هزینه زیادی برای ما که چهار نفر بودیم در بر داشت .با این دلار لعنتی وبا این درامد الکی .بگذریم .هفته پیش رفتیم انکارا مصاحبه دادیم عالی بود هیچ نقص پرونده نشد 1500 دلار هزینه مدیکال شد 1320 دلار هم سفارت. خلاصه با هزینه تور هتل حتی غذا هم برای یک هفته با خودمون برده بودیم .چیزی نزدیک به 18 میلیون تومان خرجمون شد و برگشتیم غیر ازاون الافی توی انکارا که اصلا زمان نمیگذشت بچه ها خیلی اذیت شده بودند فقط کارمون شد بود پیاده روی توی بلوار اتاترک اخرش خیلی زجر کشیدیم . هرکس ما رو میدید میگفت نگران نباش میری آمریکا چند ماه کار میکنی جبران میشه .این مقدمات رو گفتم تا دیشب یک اشنائی خوبی توی آمریکا داریم که قرار بود بریم پیشش وکمکمون کنه روزهای اول راهمون بندازه .ایشون پسر دائی با جناق منه.با جناق من کیس ما رو بهش گفته بود. و ایشون با گشاده روئی با این که من تا حالا ندیدمش بنده خدا تقبل کرده بود. دیشب گفتیم یه زنگ بزنیم و خودمونو معرفی بکنیم و شرایط اونجا رو بپرسم . سرتونو درد نیارم . ایشون 15 ساله اونجاست سندیگو. مغازه تعمیر کامپیوتر داره بعد از احوال پرسی و پرسیدن کیس ما و و شرایطش گفت به نظر من نیاید اینجا اینجا مشکلات زیادی پیدا میکنید اول زبان ..گفت حتی اگه تافل رو هم گذروند باشید اینجا طور دیگه ای هست گفت شما باید یک سال اول رو از جیبتون بخورید و حساب و کتاب سر انگشتی کرایه خونه غذا و همه اون چیزهائی که طبیعی هستش والبته ارزون قیمت در محله های معمولی .حدود 3000 دلار در ماه خرج خانواده ما چهار نفر هستش. یعنی این یک سال که از جیبمون بخایم بخوریم به پول ایران در ماه میشه 10500000 تومان برای یک سال میشه126000000 میلیون تومان البته توهمین هین که داریم زبان اونجا میخونیم گفت اگه کارهای نظافت و و برای خانمم بچه داری و این جور کار ها که نیاز شدید به زبان نداره براتون پیدا کنم ماهی 800 دلار میتونید در امد داشته باشید البته خانم من کارشناس روان شناسی ودر محل کار خودش دارای پست بالا و خودمم کارشناس عمران دارم البته به تازگی گرفتم. البته من انتظار ندارم اونجا تا رفتیم فرش قرمز برامون پهن کنند. و تا حدودی میدونستم که چه خبره من سابقه رفتن به دانمارک رو دارم اما خانمم پیله کرده بود که بریم و گوش نمیکرد . این حرفای دوستمون توی آمریکا البته بنا به دوستی و دلسوزی بود میگفت با این ذهنیت بیاین اینجا توی آمریکا حتی برای آمریکا ئیها هم سخته و میگفت توی ایران اگه شرایط خوب و معمولی دارید ودر امد معمولی زندگیتونو نابود نکنید وبا این ذهنیت بیاین.. صحبت هاش مثل اوار روی سرمون خراب شد دیشب تا صبح نخوابیدیم وجواب این همه هزینه هارا رو چیکار کنیم دلسرد شدید شدیم انگیزه مونو از دست دادیم خانومم میگفت کاش نرفته بودیم ترکیه . حالا من این توضیحات رو دادم میخواستم ببینم کسی میتون کمک فکری بکنه ادامه بدیم ندیم. شاید این مطلب من به درد خیلی ها مثل خودم بخوره.ببخشید که زیاد حرف زدم
دوست گرامی آقای کوپنهاک با درود به شما و همسر و فرزندانتون ... اولا با تحصیلات و شغلهایی که شما دارین بنده فکر نکنم که به مشکل بخورین .. ولی اولش یه کم سخته .. دایی بنده که 18 ساله امریکاست و رئیس بخش مغزو اعصاب یه بیمارستان تو نیویورک هست اولش که رفته بود مسافرکشیی میکرد و خانومش هم فوق لیسانس جامعه شناسی داشته خیاطی میکرده .. ولی دوست من هر کجای ایران هم که بری اولش یه کم سخته .. حالا داری میری امریکا که جای خود داره ... یه نصیحت برادرانه دارم و اینه که افق دیدت رو ببر بالا . سال اول و دوم و اینها رو نگاه نکن به 5 سال بعد فکر کن که صاحب همه چیز هستی (در صورت تلاش و امید ) که بهترینش آرامش و امنیت فکری در کنار همسر و فرزندانت هست .. ناامیدی به خودت راه نده آینده بسیار روشن تر از اینجاست ... با سپاس از وقتی که گذاشتی .. بدرود
شماره کیس: 2013A47XX، تاریخ رویت قبولی: 1jun، تعداد :4، ارسال فرمهای سری اول: 5j مصاحبه نیمه اول اسفند برگه آبی کلیر 26 آپریل ،ورود 14 آگوست. فعلا در san clemente کالیفرنیا هستیم
پاسخ
(2013-01-26 ساعت 14:57)kopenhak84 نوشته:  ...صحبت هاش مثل اوار روی سرمون خراب شد دیشب تا صبح نخوابیدیم وجواب این همه هزینه هارا رو چیکار کنیم دلسرد شدید شدیم انگیزه مونو از دست دادیم خانومم میگفت کاش نرفته بودیم ترکیه . حالا من این توضیحات رو دادم میخواستم ببینم کسی میتون کمک فکری بکنه ادامه بدیم ندیم. شاید این مطلب من به درد خیلی ها مثل خودم بخوره.ببخشید که زیاد حرف زدم
kopenhak84
صحبت هات قشنگ و هشدار دهنده است منتهی نه در این تاپیک. تقریباً همه مطمئنیم که کسی فرش قرمز برامون پهن نکرده و بدجوری تو دردسر میوفتیم ولی من یکی تا خودم نرم و وضعیت رو از نزدیک نبینم و مطمئن نشم که جای زندگی هست یا نیست نمی تونم بی خیالش بشم. من از زندگیم تو این مملکت راضی نیستم و اینجوری که از شواهد و قرائن برمیاد وضعیتم از اینی که هست بدتر خواهد شد و بهتر نه. به قول دوستی اگر زندگی در اون طرف هم راضیم نکنه یعنی مشکل از من هست و باید خودمو درست کنم. وقتی زندگی روی این کره خاکی هیچ جور به مذاقم خوش نیاد باید به فکر معالجه خودم و روان باشم. بر سر دوراهی "مهاجرت کنیم یا نکنیم" هیچ جور نمیشه برای حتی دو نفر یک نسخه یکسان پیچید. حتی دو نفر از یک خانواده هم ممکنه نتایج متفاوتی بگیرن. هر کسی باید به شرایط زندگی خودش نگاه کنه. شما هم اگر از زندگیت در اینجا راضی هستی خودت و زن و بچه تو به دردسر ننداز. اگرم مثل من ناراضی هستی و می بینی که توان تغییر در وضعیت رو نداری همراه ما شو. من که در اولین فرصت میرم و شانسم رو اون طرف امتحان می کنم. بعد یک سال تصمیم می گیرم که بمونم و ادامه بدم یا با کلی تجربه و خاطری آسوده و امید بیشتر به زندگی برگردم به زادگاهم. بهترین ها رو برای شما و سایر دوستان آرزومندم.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان